Wyatt Trocano - Přízraky na Kiffexu, aneb odkud přilétají?

Ostatní uzavřené projekty, MPMka a podobné ...

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Merthor
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 668
Registrován: 28.3.2013 18:07:44
Bydliště: Jedno malé moravské město
Czech Republic

Wyatt Trocano - Přízraky na Kiffexu, aneb odkud přilétají?

Příspěvek od Merthor »

Wyatt Trocano - Přízraky na Kiffexu, aneb odkud Přilétají?


Rok 3668 BBY



Válka se Galaxii stará o napjaté chvíle. Žádné oťukávání se, útoky, bitvy, ale taky neodmyslitelná taktika, manévrování a velitelské porady. To všechno je válka, v níž se kráčí vpřed, přes drobné i větší úspěchy a neúspěchy s nimiž se musí sem tam počítat, k jedinému cíli, kterým není nic menšího, než získat rozhodující převahu a vítězství umožňující rozhodnout o vlivu na osud Galaxie.
Tomuto cíli je momentálně blíže Sithské Impérium a Republika se stále nemůže vymanit z tlaku, který je na ni vyvíjen, nikoliv jen proto, že se jí nedostává zdaleka tolik prostředků, jako má Impérium, jelikož a protože si Republika nemohla na dostatek vlastních problémů nikdy stěžovat. Nelze říci, že by pokusy v tomto směru nebyly zaznamenány, ale žádný z nich se neproměnil v dílčí zvrat, vedoucí k částečnému vyrovnání sil a tak boje pokračují dál a dál prakticky ve stejném duchu. Zlomit převahu Impéria není vůbec jednoduché.



Stanice Dyfentis, tvoje stíhačka

Holografický obraz postavy, tobě dobře známého vzhledu, tak jak jej přenášel výkonný palubní systém tvé stíhačky s nejedním technickým vylepšením, se pohnul a následně zablikal. Pak se Darth Orchid, tvůj otec a král nad soustavou Avantis, který byl tou postavu, opět objevil ve slušné kvalitě, vší své majestátností a ve stejném okamžiku také pokračoval v řeči.
"Obávám se, že tahle změna plánu může být důležitá. Vážnost situace tak docela neznáme, ale nechat to bez povšimnutí a podcenit nepřítele nemůžeme, takže bys na Kiffex měl zaletět a zjistit co se doopravdy stalo. Ostatně to nemáš zas tak daleko."

V poslední době hýbala Galaxií celá řada zájmů, kterých bylo o to víc, že byla válka a jejich důležitost tím taky o nic nepoklesla, právě naopak. Válka se neptá, jestli se to co se děje někomu líbí nebo ne, nezastaví se kvůli možnosti odpočinku, neposečká ni okamžik. Talentovaných velitelů a těch, jenž jdou ostatním příkladem je vždy zapotřebí dost i ve chvíli kdy má jedna strana převahu, neboť ani tehdy nesmí chybět potřebná bojová organizace. Objeví li se někdo komu u pasu visí světelný meč, tím lépe. Málo koho zcela mine to co válka obnáší.
Některé z hlavních zájmů byly opravdu spíše vojenského charakteru, jiné v podstatě nikoliv, jedno však měli společné, bylo potřeba něco udělat, něco vyřešit a to se neobešlo bez nutného cestování.
Všechno to vlastně započalo tvojí výpravou na Dromund Kass a pokračovalo po ní. kdy jsi v krátké době musel absolvovat několik podobných výprav, s cíli v menší i větší vzdálenosti, v případě této poslední dosti dlouhé opět spojené s mezipřistáním, na které jsi však tentokrát měl, poměrně štěstí. Do cesty se ti totiž připletla stanice Dyfentis, nacházející se na oběžné dráze stejnojmenné bezvýznamné planetky, ležící ve vnitřním okruhu, kde ses právě nyní nalézal spolu se svým strojem čekajícím pouze na doplnění stavu paliva. Nebýt stanice, jenž ledaskomu mohla být na dlouhých cestách, jako byly některé z těch tvých k užitku malou planetku by si mnoho lodí za cíl nevybralo, Co ale bylo hlavní, že se právě zde dalo docela dobře a poměrně rychle nabrat palivo.
Právě, když bylo tankování téměř u konce a všechno se hladce vyvíjelo spějíce k návratu domů a odpočinku, zastihl tě tvůj otec a to situaci překopalo od základů a poukázalo na zcela jiný směr cesty. Několik mechaniků motajících se kolem tvé stíhačky taktně ustoupilo do pozadí a všichni začali předstírat daleko větší tempo, než jakým pracovali do teď a tak tvůj rozhovor s otcem nic nerušilo.

Přesto, že situace nebyla zcela objasněná, vyplývala jen z některých hlášení, kromě kterých málo kdo mohl něco vědět, stihl ti během krátké chvíle Darth Orchid sdělit všechny informace, které měl k dispozici..
Na planetě Kiffex došlo k menšímu Incidentu. Nejdříve proběhla menší akce podobná spíš velké šarvátce, než opravdobé bitvě ve velkém rozsahu, při níž byla z povrchu planety vypuzena a z části i zničena jednotka republikových sil, které byli trnem v oku, vadíce využití planety jako nikoliv bezvýznamného zdroje potravin. Nepřítel byl na útěku, prakticky vyřazen z boje, nikde už po něm nebylo ani památky. Na planetě Kiffex započala příprava prozatimní základny a blížila se ke svému dokončení a právě v tu chvíli došlo k nečekanému útoku republikových bombardérů. Bombardování novopečenou místní posádku poněkud zaskočilo a způsobilo větší škody, než bylo přípustné. Háček byl v tom, že nikdo nevěděl odkud se bombardéry vlastně vzaly. Že by startovali z paluby nějakého křižníku, či lodi podobného typu se zdálo být málo pravděpodobné. Protože se očekávalo, že jsou všechna dávno pryč. Nečekané bombardování mělo poměrně velký účinek a utrpěné ztráty omezovaly možnosti řešení. Z celou situací bylo potřeba něco dělat a to poměrně rychle.
Mechanické rozhodnutí by možná znělo přislíbit běžné posily, jenže tvá relativní blízkost k planetě Kiffex, nabízela řešení většího kalibru.
"Při troše štěstí nebudou přesuny našich sil nutné. Pokud je mi známo velká část jednotek se připravuje na útok většího rozsahu." uzavřel tvůj otec výklad načež si dopřál krátkou dramatickou odmlku.

Ty sám jsi měl jen matnou představu o tom, co se děje v sektoru Kiffu, neboť byl delší dobu pouze na okraji oněch zájmů, téměř mimo válečné dění. Jeho význam nicméně postupně narůstal i když se tu stále neodehrávali boje, které by měli nejvyšší strategický význam a prioritu. O výsledku války se zde rozhodovalo více méně nepřímo. Systém Azurbani nebyl důležitý pro velké továrny, ani mnoho velkých osobností, kromě zemědělství toho zde moc nekvetlo. Jenže pokud by se vzala v úvahu výnosnost při efektivním využití bylo možné v systému Azurbani vybudovat jednu ze spižíren Galaxie a místními produkty hojně přispět k zásobení armády.
Význam soustavy objevila bohužel první Republika a tak se nějakou dobu zdálo, že má v této oblasti navrch. Chvíli trvalo, než druhá strana, právě ta na které jsi stál ty, zareagovala a zahrnula sektor Kiffu větší mírou pozornosti. V tom, že se tak stalo, měla určitě svou roli snaha Republiky získat výhodu alespoň v oblastech považovaných za méně klíčové. Fakt byl ale ten, že téměř v každé oblasti bylo něco důležitého. Nakonec přeci jen došlo k rázným krokům, co se ale konkrétně dělo jsi až do teď nevěděl.

_________________________
Takže poté, co se mi slavnostně podařilo dopsat úvodní příspěvek začínáme a to poměrně svižně, neboť jsem již do tohoto příspěvku vecpal velkou část z toho o čem příběh bude a od toho se pokusíme rychle odrazit. Nějakému tomu dějovému zpomalení se zcela nevyhneme ale přirovnám li to klasickému DrD, pokusím se alespoň zkrátit tradiční začátek v hostinci.
Nejedeme od přihlášky, protože postavu máme dohodnutou, přesto se nebráním žádným námitkám a připomínkám, naopak je velice vítám. Diskuse v tomto směru je plně otevřená. Třeba se tím taky něco přiučím..
Příběh se odehrává brzy po Belastingu a jak již je zde tradicí, již jeho začátek skýtá velkou možnost na různá místa vecpat popisy a kde co všecko
Válku vedou národy, ale jsou to lidské bytosti, které musí platit.
A těm z nás kdo přežili, zůstala v pamětech hanba, bída a krveprolití.
- epilog Trojské Heleny -


Uživatelský avatar
Shisco
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1215
Registrován: 05.4.2010 19:33:27
Bydliště: Bastion

Příspěvek od Shisco »

Stanice Dyfentis, má stíhačka

Seděl jsem v kajutě svého stíhače a se zavřenýma očima meditoval. Cesta hyperprostorem dokáže být ubíjející nejen po fyzické stránce, ale hlavně po psychické, a zírat do nekonečného vířícího tunelu za průzorem přestane někoho, kdo není ve vesmírném cestování nováčkem, bavit už po celkem krátké době.
V hlavě jsem měl příjemně prázdno, všechny starosti, okolnosti ohledně vedení války, frmol okolo toho, že aby mi otec jednou, až už bude starý, mohl předat korunu, chce mě oženit... To všechno ustoupilo do pozadí a nechalo mou mysl odpočinout. Má meditace ale nebyla tak hluboká, abych neslyšel signál, jímž mne přístrojová deska mého stroje upozornila na skutečnost, že se každou chvíli vynoříme z hyperprostoru v soustavě Dyfentis.
Otevřel jsem oči, po pár sekundách sebou stíhač decentně škubnul a ocitnul se opět v normálním vesmíru.
Na Dyfentisu toho nebylo příliš k vidění. Pár zemědělských kolonií v ne zase tak širokém obdělávatelném pásu, a to je asi tak všechno.
Snad se to nezvrtne tak jako posledně, když jsem nabíral palivo na Elpiziesu, pomyslel jsem si, načež jsem navedl loď z výstupního hyperprostorového vektoru směrem k Dyfentisu.
Ale tady mají aspoň orbitální stanici. Tam nebyla ani ta.
Snesl jsem stíhačku dolů ke stanici a nechal autopilota, aby ji zadokoval do čerpacího stanoviště. Nebyla to rozhodně obrovská orbitální stanice typu stanice Citadela nad Telosem IV, oběžnice velikostně připomínala spíše satelity obíhající kolem plynného obra Yavinu či jeho větších měsíců.
Do čerpacího doku okamžitě přiběhnul personál stanice; jeden Ryn a jeden Sullustan. Přitáhli dlouhou hadici na navíjecím kotouči a odmotávali ji až k místu, kde jsem přistál.
Ryn mi skrz zavřený kokpit posunkem naznačoval, ať odklopím nádrž. Stisknul jsem na přístrojové desce příslušný ovládací prvek, načež mechanici nacvaknuli hubici čerpací hadice do portu a widget s ukazatelem paliva na jedné z holoobrazovek, dosud v červených hodnotách, se začal rychle plnit.
Přihlásil jsem se přes počítač stíhačky na holonetové bankovnictví a převedl na účet stanice odpovídající množství kreditů.
Půjdu se trochu protáhnout... napadlo mě. A nebo ne, kašlat, stejně už budu za chvilku doma.
Pak konzole zvukovým signálem oznámila příchozí hovor. Stisknul jsem tlačítko a nad přístrojovou deskou se rozzářil namodralý hologram postavy v tmavé zdobené róbě.
"Otče?"
Věnoval jsem svému otci, svému mistrovi a svému králi v jedné osobě zdvořilostní lehkou úklonu hlavy, takovou, jak tomu bylo u dvora zvykem.
"Souhlasím," přikývnul jsem, když jsem si vyslechnul, čeho si žádá. "Dokud nebude situace na Kiffexu vyšetřena, budou veškeré naše snahy o jeho kolonizaci sisyfovská práce."
Přízraky z Kiffexu... Ano, slyšel jsem o nich. Objevují se odnikud a zase tam mizí...
"Dobrá tedy, odletím do soustavy Azurbani a udělám, co je potřeba," řekl jsem, zatímco se technik chystal odpojit palivovou hadici od již naplněné nádrže.
A vždycky za sebou zanechají spoušť...
"Nechť je s tebou Síla."
Znáš sirou košileli?
Třepetatá, třepetatá
Jsi proklat, majiteli!
Třepetatá, třepetatá
Teď třeská pleská v ní vánek
Kvílivá jak uplakánek
Vichryvanou, vichryvanou...

-Christian Morgenstern, Košilela



Uživatelský avatar
Merthor
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 668
Registrován: 28.3.2013 18:07:44
Bydliště: Jedno malé moravské město
Czech Republic

Re: Wyatt Trocano - Přízraky na Kiffexu, aneb odkud přilétaj

Příspěvek od Merthor »

Stanice Dyfentis, tvoje stíhačka

Během těch několika krátkých vět tvé odpovědi stál Darth Orchid, nacházející se tam někde v komnatách paláce na planetě Avantis před svým holokomunikátorem, opět klidně a bez hnutí, ve vší té vážné okázalosti. Když ale pronášel posledních pár slov, kterými rozhovor ukončil, zazníval z jeho hlasu, přes strohost sdělení, náznak spokojenosti.
"Dobrá tedy. Podej mi zprávu, bude li to možné" řekl.
Ne, že by snad tvůj otec čekal, že bys úkol odmítneš, spíš se tím vyřešil ještě nějaký jiný menší problém týkající se možná něčeho z toho, co tvůj otec naznačil, ale blíže nekomentoval.
"Hledej odpověď v síle a ona tě již dovede k vítězství," zněla poslední slova a zároveň jakési formální rozloučení z úst tvého otce, nežli obrátil svůj pohled jinam, váš holografický rozhovor skončil a jeho obraz zmizel.

Po celou dobu té rozmluvy ukazatel stavu paliva pomalu, ale neustále stoupal, až v jednu chvíli dosáhl svého maxima. Stalo se tak právě v čas, ve chvíli, kdy tvůj rozhovor s otcem končil. Přísun paliva se zastavil, počítač vydal další ze série signálů, čímž oznámil konec tankování. Ve stejné chvíli se na tvém monitoru na krátkou dobu objevila automaticky odeslaná zpráva:

Kód: Vybrat vše

Operace doplnění paliva dokončena. 
Doufáme, že jste byli s našimi službami spokojeni.
V případě dalších požadavků kontaktujte obsluhu stanice. 

Sullustanský mechanik přispěchal ke tvému stroji, stokrát nacvičeným způsobem odpojil hadici, vedoucí k nádrži tvé stíhačky a začal jí rychle a obratně smotávat zpět na své místo. Následně ti dal posunkem ruky najevo, že je všechno v pořádku a opět ustoupil do pozadí, aby uvolnil plochu stanice a nevyskytoval se v nebezpečném okruhu kolem tvé stíhačky, zcela v souladu s tím, jak to dělal vždy, když někdo s účelem hned odletět, hned jak bude všechno hotové. Tak to tu bylo zvykem zřejmě dosti často.

Nyní byl tedy tvůj stroj znovu připraven a plně pohotový ke startu a k nastoupení další cesty s cílem na planetě Kiffex.
Válku vedou národy, ale jsou to lidské bytosti, které musí platit.
A těm z nás kdo přežili, zůstala v pamětech hanba, bída a krveprolití.
- epilog Trojské Heleny -


Uživatelský avatar
Shisco
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1215
Registrován: 05.4.2010 19:33:27
Bydliště: Bastion

Příspěvek od Shisco »

Stanice Dyfentis, má stíhačka

Otcův hologram se zachvěl a pohasnul. Widget ukazující palivo na jednom z holodisplejů radostně svítil, naplněný až po samý okraj.
"Tak, tohle bysme měli," řekl jsem polohlasně sám sobě.
Takže přeci jen má ta fáma, která se šíří od kosmoportu ke kosmoportu a nabalují se na ní smyšlenky, pravdivé jádro...
Technik na mě za průzorem mávnul, že můžu vyrazit, a odstoupil do bezpečné vzdálenosti, aby ho nenasál motor a on nevyšel chladícími mřížkami jako strouhaný sýr.
A nebo nejen jádro?
Čerstvě natankované palivo bylo již předehřáté, cvaknutím přepínače jsem tedy aktivoval repulzory a vznesl se se stíhačem několik metrů do výšky, abych se vzápětí otočil a vyrazil se zážehem podsvětelného motoru oknem hangáru ven ze stanice pryč.
Příští zastávka - Kiffex.
Nastavil jsem na navigačním počítači příslušný hyperprostorový vektor a jakmile byl připravený, opět sáhnul po páce hyperpohonu...
Znáš sirou košileli?
Třepetatá, třepetatá
Jsi proklat, majiteli!
Třepetatá, třepetatá
Teď třeská pleská v ní vánek
Kvílivá jak uplakánek
Vichryvanou, vichryvanou...

-Christian Morgenstern, Košilela



Uživatelský avatar
Merthor
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 668
Registrován: 28.3.2013 18:07:44
Bydliště: Jedno malé moravské město
Czech Republic

Re: Wyatt Trocano - Přízraky na Kiffexu, aneb odkud přilétaj

Příspěvek od Merthor »

Tvoje stíhačka, vemír

Kromě doplnění paliva jsi žádné další požadavky na obsluhu orbitální stanice neměl a tak jsi bez dalšího odkladu odstartoval. Brzy po té, co jsi bezpečně opustil stanici jsi přešel do hyperprostoru a nastoupil další část cesty, jejímž cílem se nyní stala planeta Kiffex. Na nějakou dobu tě opět sevřely neustále se pohybující, vířící a proudící stěny důvěrně známého tunelu. Čas ubíhal pomalu. Tahle část cesty sice opravdu patřila k těm kratším, ale protože předchozí cesta hyperprostorem zas tak krátká nebyla, mohl jsi to všechno vnímat subjektivně maličko jinak.

Poté, co jsi opustil hyperprostor, začal se před tebou otvírat pohled na systém Azurbani. Před tebou se objevily dvě planety, převážně hnědé barvy. Blíž tobě se nacházela menší, z obou planet a to Kiffex, na nějž jsi měl namířeno. Kousek dál, v relativně dost těsné blízkosti jsi mohl vidět i KIffu, větší sesterskou planetu Kiffexu, která se kromě velikost odlišovala příměsí několika šedých, skvrn.
V soustavě panoval naprostý klid, možná až podezřelý klid. Z počátku bylo všechno jako by nehybné. Nikde jsi neviděl žádné plavidlo, ani že by se cokoliv dělo. Jako by se zde ani nebojovalo, jako by byla soustava Azurbani stále naprosto zapomenutá. Tento stav vydržel delší dobu, vlastně celou dobu, co jsi se přibližoval ke Kiffexu. Trvalo to sice, nakonec však o sobě dala vědět alespoň vysílačka.
"Uveďte své identifikační údaje," ozvalo se z komunikačního zařízení.
Vysílání ti potvrdilo, že přinejmenším část posádky, kterou jsi mohl očekávat je na svých místech a že snad dává i pozor. Na druhou stranu jsi mohl konstatovat, že si tě přeci jen mohli všimnout o něco dříve a že jsi stále nezahlédl žádná viditelná opatření, což nebyl zrovna nejlepší způsob, jak se vypořádat s místním problémy.

________________
Nakonec jsem to musel rozdělit, takže ještě jeden kousek obecného úvodu, další už snad bude obsahovat víc podrobností.
Válku vedou národy, ale jsou to lidské bytosti, které musí platit.
A těm z nás kdo přežili, zůstala v pamětech hanba, bída a krveprolití.
- epilog Trojské Heleny -


Uživatelský avatar
Shisco
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1215
Registrován: 05.4.2010 19:33:27
Bydliště: Bastion

Příspěvek od Shisco »

Vesmír, soustava Azurbani, má stíhačka

Po opětovném opuštění hyperprostoru jsem se protáhl v křesílku a úlevně se usmál, když mi zakřupalo v zádech a dlouhým sezením nashromážděné napětí se alespoň částečně uvolnilo. Pousmál jsem se a vydal úlevný vzdech, načež jsem položil ruce a nohy na ovládací prvky stíhačky a zamířil ke Kiffexu, menší ze dvou sesterských planet.
"Je tady zvláštní klid," svraštil jsem obočí a zabručel si pro sebe, načež jsem ještě jednou přejel očima senzorové obrazovky, prázdné jako předvolební sliby Republikových hodnostářů.
"Dal bych přednost klidu většímu, nebo i menšímu..."
Přestože nehrozilo žádné bezprostřední nebezpečí, Síla mi napovídala, abych zůstal ve střehu.
"Vida," pousmál jsem se, když komunikační linka ožila, avšak neodpověděl jsem. Bylo toho jen málo, co bych jim mohl říct.
Dělat si z nich srandu? Netrvám na tom, abych byl sto procent času smrtelně vážnej Sithoun, ale tohle by bylo pod moji úroveň. Vydávat se třeba za mandalorianský letoun? To by mi nezbaštili.
Mrknul jsem na řadu kontrolek vlevo u okraje odklápěcí části kokpitu, abych se přesvědčil, že je vypnutý transpondér. Sice jsem ho vypnul už před výstupem z hyperprostoru, ale jistota je jistota.
Nejlepší bude prostě letět dál, jestli si budou chtít hrát na honěnou, budiž... Aspoň získám jakousi představu o tom, s čím se tady můžu setkat, i když zatím jen matnou, napadlo mě. Přeci jen by bylo velmi nepravděpodobné, že by vyložili všechny karty na stůl při přeletu jediné neznámé malé lodi...
Spíše mě budou považovat za pašeráčka a udělají bu bu bu, a potom? Potom to konečně začne být trochu zábava.
Zakřenil jsem se šklebem ne zrovna hodným prince ani sithského pána a pokračoval jsem se stíhačkou k nízké orbitě Kiffexu...
Znáš sirou košileli?
Třepetatá, třepetatá
Jsi proklat, majiteli!
Třepetatá, třepetatá
Teď třeská pleská v ní vánek
Kvílivá jak uplakánek
Vichryvanou, vichryvanou...

-Christian Morgenstern, Košilela



Uživatelský avatar
Merthor
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 668
Registrován: 28.3.2013 18:07:44
Bydliště: Jedno malé moravské město
Czech Republic

Re: Wyatt Trocano - Přízraky na Kiffexu, aneb odkud přilétaj

Příspěvek od Merthor »

Nad planetou Kiffex, tvoje stíhačka

Z výzvy z planety Kiffex sis mnoho nedělal a pokračoval jsi stále dál bez nějaké zvláštní odezvy.
"Opakuji, uveďte své identifikační údaje," ozvala se znovu vysílačka po krátké chvíli mlčení. Pak se ozvala do třetice. "Ohlaste se." Ani teď se ale kupodivu nestalo nic zvláštního. Víc, už se z vysílačky neozvalo. Mezi tím jsi sestoupil na nižší orbitu, posléze pokračoval v sestupu do dál do atmosféry a neustále ses přibližoval povrchu planety Kiffex. Vzduch pod tebou pojedenou prořízly dvě svítící čáry laserových střel. Tahle chabá palba se ale ke všemu zdála být poněkud nepřesná a tvé stíhačce nikterak kritiky nebezpečná. Ustala stejně rychle, jako prve začala.
Přiblížil ses ještě víc a nyní jsi již mohl vidět známky toho, co se vlastně na planetě Kiffex odehrálo.
Nejdřív jsi z výšky viděl něco jako skvrnu, nebo spíš šmouhu, která do okolní krajiny planety Kiffex, tak trochu nezapadala. Šmouha se rychle zvětšovala a pak se proměnila na pruh zčernalé, spálené země, pokrytý a do kola obklopený změtí pokroucených sežehnutých a rozmetaných trosek. Příkladný to obrázek, jakou paseku dokáže napáchat zdařilé bombardování, i když při něm není zrovna použito nukleárních hlavic. Pokud to opravdu měla být provizorní základna Impéria, jakože to tak vypadalo, pak z ní věru mnoho nezbylo.
Stranou spáleniště stály jen tři hangáry, toho typu, co se dá rychle rozložit a zase složit, něco co snad bylo mobilní cisternou a nakonec ještě jedno vznášedlo. To bylo vše, co jsi mohl z výšky uvidět. Rozhodně to nemohla být celá provizorní základna, která měla zajistit planetu Kiffex, za účelem další kolonizace, nýbrž pouze její ubohé torzo. Kolik bylo toho, z čeho se staly trosky, jsi nemohl odhadnout, ale trosek bylo poměrně hodně. Asi to byla většina základny, budovy, technika... Obraz, který jsi viděl pod sebou mohl být i částečnou odpovědi na to, proč zřejmě nebyla podniknuta téměř žádná bezpečnostní opatření.
Přeletěl jsi nízko nad základnou, či spíše nad tím, co z ní zbylo, protože, přistát přímo na základně bylo při jejím současném stavu vyloučené. K přistání jsi musel najít jiné vhodné místo, nacházející se někde poblíž, což na první pohled nemusel být žádný problém, tedy pokud zde bylo pevné podloží. Všude okolo se prostírala pouze rovná pláň, skýtající možnost přistát třebas i s něčím daleko větším, než byla jedna stíhačka. Během přeletu jsi dole pod sebou zachytil známky pohybu, stále jsi ovšem nemohl přesně identifikovat, co se tam přesně děje.
Válku vedou národy, ale jsou to lidské bytosti, které musí platit.
A těm z nás kdo přežili, zůstala v pamětech hanba, bída a krveprolití.
- epilog Trojské Heleny -


Uživatelský avatar
Shisco
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1215
Registrován: 05.4.2010 19:33:27
Bydliště: Bastion

Příspěvek od Shisco »

Nad planetou Kiffex, má stíhačka

Další dva pokusy orbitální kontroly o mé kontaktování jsem vytrvale ignoroval a sestupoval hlouběji k atmosféře Kiffexu, jedno oko stále namířené na neustále se aktualizující obrazovku zobrazující údaje ze senzorů, kromě aktivních senzorů - ty byly vypnuté, abych minimalizoval riziko, že budu detekován. Sice už věděli, že tu jsem, ale aspoň nebudou vědět, kde jsem.
Sám se na chvíli stanu přízrakem na Kiffexu, pousmál jsem se, avšak to prostor pode mnou prořízly dva jasně červené lasery.
Dobře, tak ne, pokáral jsem se za svou přehnanou sebedůvěru, neboť tohle mohla být sice střelba naslepo, ale také varování, s tím, že kdyby se střelec chtěl trefit, trefil by se.
Sklopil jsem instinktivně knipl doprava a navedl můj Mark VII Advanced Interceptor do krátké vývrtky, abych se vyhnul případné vytrvalejší palbě, načež jsem svraštil obočí a ještě jednou hodil okem po senzorovém displeji. A tam nic, ani ťuk.
Co na mě vystřelilo? Laser planetární obrany? Jiná stíhačka?
První možnost se zdála být pravděpodobnější, i když tady jeden nikdy nevěděl.
Poupravil jsem tedy kurs a zamířil trochu jiným směrem. Poté, co jsem proletěl skrz mraky, jsem otočil Interceptor hlavou dolů, abych tak měl lepší výhled na scenérii pode mnou.
Napříč krajinou se táhnul široký pruh zčernalé, jakoby spálené země pokryté troskami a obtížně identifikovatelnými kusy něčeho, co bylo jednou mohutnou nebo možná sérií explozí rozmetáno po širém okolí.
Neodpustil jsem si polohlasnou nadávku ve starém jazyce čistokrevných Sithů.
"Tady je to jak po orbitálním bombardování, ale na takovémhle divném pruhu? Co mohlo udělat takovou paseku..."
Zapřemýšlel jsem nahlas a ještě jednou zkontroloval senzory, zda za sebou či někde v okolí nemám pronásledovatele, neboť se mi zdálo, že jsem viděl něco se pohnout.
Nejsou to protiletadlové zbraně, že ne?
Přiblížil jsem prst k holografickému tlačítku pro vypuštění klamných cílů a chvíli ho tam nechal připravený.
Nejsem takový šílenec, abych přistával tady, na té pláni bude Interceptor strašně na ráně. Musí být lepší místo... Ideální by bylo se zašít do nějaké jeskyně nebo do lesa, ale kdoví jestli tady něco takového vůbec najdu.
Vykašlal jsem se na senzory a nechal se vést svými instinkty pilota a Sílou.
Znáš sirou košileli?
Třepetatá, třepetatá
Jsi proklat, majiteli!
Třepetatá, třepetatá
Teď třeská pleská v ní vánek
Kvílivá jak uplakánek
Vichryvanou, vichryvanou...

-Christian Morgenstern, Košilela



Uživatelský avatar
Merthor
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 668
Registrován: 28.3.2013 18:07:44
Bydliště: Jedno malé moravské město
Czech Republic

Re: Wyatt Trocano - Přízraky na Kiffexu, aneb odkud přilétaj

Příspěvek od Merthor »

Nad planetou Kiffex, tvoje stíhačka

Pokračoval jsi dál, protože se ti přistání na volném prostranství, jenž obklopovalo poničenou základnu zrovna moc nezamlouvalo. Pozůstatky základny, která se opět zahalila do nervózní mlčenlivosti, se posunuly dozadu za tebe. a nyní se nacházely dole asi tak na sedmi hodinách. Vysílačka se po třech neúspěšných pokusech prozatím rezignovaně odmlčela. Senzory toho taky neprozrazovali mnoho. Dole v oblasti základny jsi sice zachytil další náznaky pohybu, ale jinak to nevypadalo, že by se kolem tebe měl v zápětí přehnat nějaký dosud skrytý protivník. Dosud jsi nezpozoroval pohyb žádného vesmírného plavidla, ani techniky, která by se snad mohla přemisťovat někde dole na zemi. Další střelecké pokusy jsi taky nezaznamenal.
V okolí základny byla země všude dost plochá. To samozřejmě na jednu stranu umožňovalo dobrý přehled o tom, co se kolem základny děje a pro zemědělství se to zdálo být taky výborné na stranu druhou, to činilo ze základny poměrně snadný terč. I když ses pozorně díval, po nějakém bezpečnějším místě, kdo ví kolik jsi toho nenašel. Nevypadalo to, že by někde zde měla být nějaká větší lesnatá oblast, nebo snad rozsáhlé skalní masivy, v nichž by se s velkou pravděpodobností dala najít nějaká ta jeskyně.
Když se obraz krajiny pod tebou nemělnil, zvedl jsi nepatrně nos své stíhačky směrem nahoru, a lehce stoupavou pravotočivou zatáčkou jsi změnil kurz, abyses mohl porozhlédnout ještě trochu jiným směrem. A teprve teď, když jsi to vzal ve větším kruhu kolem tábora, jsi zahlédl první vybočení z onoho vizuálního stereotypu. Byla to skupinka stromů. Nebyla dost velká aby se dala označit za les, ale to co jsi viděl se zdálo naznačovat, že něco ještě lepšího asi sotva najdeš. I tohle místo se nacházelo pěkný kousek od základny a blíže určitě nic podobného nebylo.
Naposledy upravil(a) Merthor dne 01.11.2013 15:55:00, celkem upraveno 1 x.
Válku vedou národy, ale jsou to lidské bytosti, které musí platit.
A těm z nás kdo přežili, zůstala v pamětech hanba, bída a krveprolití.
- epilog Trojské Heleny -


Uživatelský avatar
Shisco
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1215
Registrován: 05.4.2010 19:33:27
Bydliště: Bastion

Příspěvek od Shisco »

Kiffex, má stíhačka

Štěstí se na mě nakonec přeci jen usmálo a na obzoru se vynořilo stromořadí, jež by mohlo celkem dobře pro stíhačku poskytnout schovku. Ovšem i to mělo přinejlepším malý háček.
Když to posadím mezi jediné stromy široko daleko, tak to můžu rovnou vzít štětec a sud s červenou barvou a namalovat si kolem Interceptoru obrovský zaměřovací kříž.
Na okamžik jsem si zkusil představit, co bych udělal jako velitel nepřátelských sil mající za úkol lokalizovat jediného vetřelce s malou lodí, a takováhle místečka jsou úplně ta první věc, co bych dal prohledat.
Zato najdi jedno konkrétní zrnko písku v moři...
Otočil jsem se, abych se kousek vrátil, a obrátil přitom stíhačku opět kokpitem nahoru. Snesl jsem se pouhých pár metrů nad zem a hledal místo, kam bych se vešel a nebyl příliš nápadný.
Nakonec jsem velkou dírou ve střeše dosednul do pozůstatků něčeho, co mohlo být kdysi snad nějakou výrobní halou. Nebylo toho moc, co z ní zbylo, v podstatě jen kusy obvodových zdí a žárem zkroucený proděravělý strop, ale aspoň na chvíli by to mohlo jako schovka postačit.
Jen doufám, že se to tady celé nezhroutí a nezavalí stíhačku...
Povypínal jsem všechny systémy kromě loutkářského obvodu, kterým bych kdyžtak mohl na dálku připravit stíhačku ke startu nebo - kdyby šlo opravdu do tuhého - si ji přivolat, aby mě vyzvedla.
Odpásal jsem se, odklopil kokpit a vylezl z něho, ruku pro jistotu položenou na rukojeti světelného meče, a s pomocí Síly i konvenčnějších smyslů jsem propátrával okolí po čemkoliv, co by pro mě mohlo znamenat nebezpečí. S takovouto obezřetností jsem vyšel ven z "budovy", dalo-li se tomu ještě tak říkat, na otevřené prostranství.
Znáš sirou košileli?
Třepetatá, třepetatá
Jsi proklat, majiteli!
Třepetatá, třepetatá
Teď třeská pleská v ní vánek
Kvílivá jak uplakánek
Vichryvanou, vichryvanou...

-Christian Morgenstern, Košilela



Uživatelský avatar
Merthor
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 668
Registrován: 28.3.2013 18:07:44
Bydliště: Jedno malé moravské město
Czech Republic

Re: Wyatt Trocano - Přízraky na Kiffexu, aneb odkud přilétaj

Příspěvek od Merthor »

Kiffex, tvoje stíhačka

Doletěl jsi až nad shluk stromů, který ovšem také nebyl přesně tím, co by sis představoval. To místo jsi považoval v podstatě za stejně málo bezpečné, jako rovinu obklopující ze všech stran základnu, neboť by mohla na první pohled relativní bezpečnost tohoto úkrytu přilákat nepřítele. Proto jsi vrcholky stromů obletěl krátkým okruhem, přičemž sis to místo nezapomněl dobře prohlédnout a nabral cestu zpět směrem k pozůstatkům provizorní základny. Tentokrát jsi letěl ještě níže nad povrchem, než před tím. Doufal jsi, že něco upoutá tvou pozornost, že třeba přeci jen najdeš nějaké místo, kde by se dalo přistát, aniž by ses musel obávat o osud své stíhačky. Z malé výšky jsi toho také mohl vidět ještě víc, než při prvním přeletu.
Na krajině kolem základy toho moc k vidění nebylo. Byla tam pouze hliněná pláň na některých místech pokrytá různě řídkým porostem, vesměs trávou a klečí, díky čemuž dostávala planeta své hnědé zbarvení. K základně jsi se přiblížil pod trochu jiným úhlem, ale na její nedotřené pozůstatky jsi měl stále dost dobrý výhled. Na prostranství před budovami se s čista jasna objevilo několik postaviček. Nebylo obzvláště těžké uhodnout, že jsou to vojácim Imperiální vojáci. Také trosky v zničené části základny vydali další svědectví a přesto, že některá místa stále zůstávala změtí ohořelého, pokrouceného a neidentifikovatelného přeci jen všechny věci nebyly natolik zničeny, aby byly zcela k nepoznání. Z trosek vyčnívaly zbytky několika budov, které zřejmě musely vypadat dost podobně jako ty, které z nějakých důvodů unikly bombardování. Nyní tak ale zdaleka nevypadaly. Většinou Byly v dost špatném stavu. Zdi byly nakloněné a napůl zborcené dovnitř v kovovém plášti bylo vidět prohořelé otvory a všude okolo se povalovaly haldy plechových střepů.
Musel jsi přeletět skoro celou základnu, abys konečně našel část budovy, která byla v alespoň trochu ucházejícím stavu. Budova sice byla dost poškozená, ale nevypadala, že by se její pozůstatky chtěly zrovna v následující chvíli sesypat. Budova navíc byla téměř na konci zničeného území i když to bylo na opačné straně, než poslední bašta skutečné základny. V těsné blízkosti, se žádná další budova nenacházela. Zato zde bylo něco docela jiného. Kusy kovu rozmetané do všech stran, měly až příliš povědomé tvary. Ty tvary k budovám určitě nepatřily. Patřily spíš k nějakým lodím. S největší pravděpodobností ke stíhačkám a co víc možná stíhačkám podobným jako byla ta tvoje.
Nakonec rozhodl na tom místě přistát. Téměř úplně chybějící střecha to dost usnadňovala. Nakonec se tedy přeci jen zdálo, že jsi našel vhodný úkryt.
Servisní budova, která byla tím úkrytem a kde se na zemi bez ladu a skladu válelo na zemi nářadí po tvém přistání ztichla. Když jsi opustil svou stíhačku, spatřil si na zemi dva nehybně ležící mechaniky. Jinak tu vůbec nikdo nebyl a nezdálo se, že by mělo hrozit nějaké nebezpečí. To co tu bylo jinak se dalo nejvýstižněji pojmenovat, jako nesmírný nepořádek.
Vně budovy byla vidět také akorát zkáza. Kusy techniky a ohořelá zem, to opravdu nebylo to, co by budilo utěšený dojem. Jinak toho k vidění opravdu moc nebylo a ani zde jsi žádné nebezpečí necítil.
V tu chvíli na tom místě jsi byl jenom ty sám jako svědek katastrofy, která se tu odehrála.
Válku vedou národy, ale jsou to lidské bytosti, které musí platit.
A těm z nás kdo přežili, zůstala v pamětech hanba, bída a krveprolití.
- epilog Trojské Heleny -


Uživatelský avatar
Shisco
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1215
Registrován: 05.4.2010 19:33:27
Bydliště: Bastion

Příspěvek od Shisco »

Kiffex, to, co zůstalo z imperiální základny

Hned, co se podrážky mých vysokých černých kožených bot dotkly země, upoutal mě všeobjímající chaos, co zde panoval. Vlastně se ani nedalo jít tak, abych s každým krokem nešlapal po rozsypaném nářadí, hydroklíčích, kusech ohořelé elektroniky a suti. Mezi tím vším se váleli dva mrtví technici.
Nevypadají, že by byli mrtví dlouho, napadlo mě, když jsem kolem nich procházel. Den, možná? Dva?
Všude v okolí panovalo ticho. Takový ten druh ticha typický pro holofilmové horory vždy ve scénách, než na protagonistu něco ze zákrytu vyskočí.
Viděl jsem ale vojáky, když jsem přistával. Jestli někdo přežil, aspoň se budu moct dozvědět, co se tady vlastně stalo.
Vyšel jsem z torza servisní budovy ven a zamířil spáleništěm směrem, o němž jsem si myslel, že jsem jím viděl ony přeživší imperiální vojáky.
Zajímalo by mě, pokolikáté už k něčemu takovému došlo. A jak je to dlouho od té doby, co se se zdejší základnou stalo tohle...
Šel jsem a dával pozor na okolí, prohlížeje si ho a pátraje po oněch přeživších. Byl jsem však připraven v okamžení tasit světelný meč ku své obraně, neboť nemuseli být jediné nebezpečné věci, co se tady procházejí. Sice jsem věřil, že si dokáži poradit s čímkoliv, co mě tady může potkat, ale i tak je lepší být paranoidní než být mrtvý.
Viděli mě? Je to celkem pravděpodobné. Určitě mě museli aspoň slyšet. Jestli poznali přátelský stroj, budou na mě čekat. Jestli nepoznali, budou se přede mnou schovávat. A nebo si na mě někde počíhají.
Znáš sirou košileli?
Třepetatá, třepetatá
Jsi proklat, majiteli!
Třepetatá, třepetatá
Teď třeská pleská v ní vánek
Kvílivá jak uplakánek
Vichryvanou, vichryvanou...

-Christian Morgenstern, Košilela



Uživatelský avatar
Merthor
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 668
Registrován: 28.3.2013 18:07:44
Bydliště: Jedno malé moravské město
Czech Republic

Re: Wyatt Trocano - Přízraky na Kiffexu, aneb odkud přilétaj

Příspěvek od Merthor »

Kiffex, to, co zůstalo z imperiální základny

Na základě toho, co jsi viděl zhora, jsi mohl usuzovat, že minimálně několik vojáků z těch, kteří měli tvořit posádku provizorní základny zůstalo naživu a tomu jsi přizpůsobil svoje záměry. Chtěl ses dostat tam, kde se poprvé ukázali a kde tebou byli ze vzduchu zachyceni, tedy k místu, kde stálo těch několik budov, které na první pohled vypadaly, že na rozdíl od ostatních nejsou příliš poškozené. Okamžitě se ukázalo, že cesta, která by měla být nejkratší, možná nebude nejvhodnějším řešením. Budovy, ke kterým jsi mířil, byly na opačné straně pole trosek, než ses nacházel ty a tvoje stíhačka. Celou tou vzdáleností by bylo nutné se doslova prodrat, na každém kroku o něco zakopávat, takže bylo třeba dát si opravdu pozor. Pro tebe s tvými reflexi a veškerou ostražitostí by to snad nebylo příliš nebezpečné, ale tak, jednoduché by to taky určitě nebylo. Navíc existovala pohodlnější možnost. K okraji spáleniště byla cesta téměř volná. Nedalo by ti velkou práci dostat se na okraj toho všeho a bývalou základnu obejít stranou s tím, že by ses držel v takové vzdálenosti, abysses mohl vrátit mezi trosky,, kdykoliv bys to považoval za vhodné. Vzdálenost, kterou bylo potřeba ujít bys tím sice trochu prodloužil ale s ohledem na to, co bys musel cestou napříč překonat, to rozhodně nebylo nějak zvlášť pomalé spíš naopak.
Stál jsi tedy před malým rozhodnutím. Cestou okolo bys poměrně rychle došel k místu na něhož jsi měl namířeno a tam se snad i dozvědět, jak se to všechno seběhlo. Zjistit víc jsi možná mohl i v troskách, přestože nebyl důvod pochybovat, že najdeš něco víc, než výsledky zhoubného plenění.
Nakonec jsi popošel kousek od trosek alespoň proto, abys měl možnost pořádně se rozhlédnout. Tvůj orientační smysl okamžitě zachytil směr, kterým by měl ležet pomyslný cíl, ke kterému jsi chtěl dojít a před sebou na druhé straně spáleništěm jsi uviděl střechy těch oněch budov.
Ještě chvíli vládlo nad okolní krajinou ticho. Pak jej přerušil zvuk přilétajícího vznášedla, které jsi vzápětí také spatřil. Byl to zřejmě stroj, který jsi před tím zahlédl dole na zemi a nyní se nad zemí blížil tvým směrem.
__________________________________
Tak to by bylo takové první malé rozhodnutí. Napsal jsem to tak schválně a děj posunul míň, abys dál mohl udělat prakticky co budeš chtít. Postupně bude vždy trochu záležet na tom, jaký postup zvolíš.
Válku vedou národy, ale jsou to lidské bytosti, které musí platit.
A těm z nás kdo přežili, zůstala v pamětech hanba, bída a krveprolití.
- epilog Trojské Heleny -


Uživatelský avatar
Shisco
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1215
Registrován: 05.4.2010 19:33:27
Bydliště: Bastion

Příspěvek od Shisco »

Kiffex, to, co zůstalo z imperiální základny

Při pohledu na tu hromadu trosek, kterou bych musel prolézt, abych se dostal přímou čarou k oněm postavám, jsem dal přednost nápadu celé to obejít.
Trosky mi neutečou, však se sem ještě můžu vrátit, pomyslel jsem si, zato tamti můžou být v pohybu.
Vykročil jsem rázným krokem naokolo a nepolevoval v ostražitosti. V takových místech může být spousta nástrah a já rozhodně nechtěl být sithský pán, co přežil roky války proti Jediům a potom zemřel, když šlápnul na nevybuchlý granát pod troskami zhrouceného muničního skladu.
Asi v půlce cesty jsem uslyšel nějaký zvuk. Zvedl jsem hlavu, abych se podíval, odkud ten zvuk přichází, a uviděl vojenské vznášedlo, model používaný imperiálními jednotkami.
Známými tvary stroje jsem se však nenechal ukonejšit. Přejel jsem pohledem okolí, zda se v něm nevyskytuje něco, co bych mohl v případě boje využít ve svůj prospěch. Postavil jsem se tak, aby mě osazenstvo vznášedla vidělo, ale abych zároveň nebyl moc snadný cíl. Jílec světelného meče jsem rukou v kožené bezprsté rukavici sevřel pevněji, palec připravený na aktivačním tlačítku, ale ještě jsem ho nezažehnul.
Strategie boje proti vozidlům, zneškodnit střelecké pozice, zneškodnit pilota, vyčistit zbytek, vybavily se mi poučky taktiky, v okamžicích, kdy jsem čekal, co se bude dít. Také jsem byl zvědav, zda vojáci na vznášedlo budou reagovat a jak na něho budou reagovat.
Znáš sirou košileli?
Třepetatá, třepetatá
Jsi proklat, majiteli!
Třepetatá, třepetatá
Teď třeská pleská v ní vánek
Kvílivá jak uplakánek
Vichryvanou, vichryvanou...

-Christian Morgenstern, Košilela



Uživatelský avatar
Merthor
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 668
Registrován: 28.3.2013 18:07:44
Bydliště: Jedno malé moravské město
Czech Republic

Re: Wyatt Trocano - Přízraky na Kiffexu, aneb odkud přilétaj

Příspěvek od Merthor »

Kiffex, to, co zůstalo z imperiální základny

Přesto, že jsi rozpoznal tvary vznášedla, přesto, že se zdálo všechno nasvědčovat tomu, že je to imperiální, tedy spřátelené vznášedlo, odmítl jsi tomu co jsi viděl před sebou plně důvěřovat. Byl si ve střehu připraven, kdyby se cokoliv stalo. Co kdyby tu něco nesedělo? Třeba se mohlo jednat o nějaký rafinovaný úskok.
Mimo trosky na tebe bylo přeci jen lépe vidět a vznášedlo ten malý kousek vzdálenosti urazilo velice rychle prakticky ihned. Pokud by ses chtěl schovat nebo zareagovat jakkoliv jinak, než zůstat stát na místě, musel bys to udělat okamžitě. Ani na uvažování nebylo zas tak mnoho času. Přesto sis rychlím pohledem dokázal udělat slušný přehled o situaci. K okraji pole trosek to bylo jen pár kroků, ale pole trosek mohlo být i dvousečnou zbraní. To sis od začátku moc dobře uvědomoval. Za některými z nich by se snad dalo lepe krýt a získat jistou výhodu, jenže to znamenalo, že bys nesměl narazit na nic nebezpečného, nebo se někde zbytečně zadrhnout. Jinak jsi ve svém okolí nenarazil na nic, co by mohlo být důležitým faktorem, pokud by bylo nutné bojovat se vznášedlem, nebo s jeho posádkou.
Už už to skoro vypadalo, že tě vznášedlo mine a poletí někam dál. Nevypadalo to, že by se na tebe jeho posádka chystala zaútočit. Pak se ale pojednou stočilo a kleslo na zem tak blízko tebe, jak to jen bylo možné. To už vypadalo trochu jinak a bylo třeba dát si na to pozor.
Všechno co se stalo potom, jako by se zběhlo v jediném okamžiku. Ze vznášedla rychle vystoupili dva muži. Pokud tě neklamal zrak a v téhle situaci na tuhle vzdálenost nebylo moc pochybností o tom, že jsou oba stejně jako ti které jsi viděl před tím imperiální vojáci. Oba měli v rukou zbraně, krátké blasterové pušky ale ty byly zatím sklopené dolů a nemířili přímo na tebe.
Vojáci se obrátili tvým směrem. Jeden z vojáků, zřejmě to byl poddůstojník, udělal krok v před a pootevřel ústa, snad aby vykřiknul nějaký příkaz, ale náhle se zarazil. Doslova ztuhl a zůstal stát zcela překvapený, když si konečně uvědomil koho že to vidí před sebou, že je to někdo daleko výše postavený. Oba muži dost mechanicky, ztuhli v jakémsi prkenném postoji, který by se snad dál označit za jakýsi pozor.
"Pro.... promiňte pane, ale vůbec jsme nevěřili, co se to děje. Nevěděli jsme, že jste to vy," řekl poddůstojník. I v jeho hlase, ne jen v jeho obličeji bylo možné číst opravdové nehrané překvapení.
Válku vedou národy, ale jsou to lidské bytosti, které musí platit.
A těm z nás kdo přežili, zůstala v pamětech hanba, bída a krveprolití.
- epilog Trojské Heleny -


Zamčeno

Zpět na „Ostatní“