YMPM - Epizoda II

Ostatní uzavřené projekty, MPMka a podobné ...

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Uživatelský avatar
Shisco
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1215
Registrován: 05.4.2010 19:33:27
Bydliště: Bastion

Příspěvek od Shisco »

Vlna Fyodosu, Volný vesmír (Marconius)

"Díky, že ses mě zastal, Mone, ale prosím tě, nezačínej s tím zase..." odvětil jsem svému devaronianskému příteli. Historii nemám moc rád, protože na lekcích historie se po mně chce, abych seděl na bobku a poslouchal. Naprosto nečinně. Leda že následuje po náročném tréninku, který mě utahá a já si při ní odpočinu, akorát potom je těžké se na všechny ty nové informace soustředit. Ale zato se tam králík může dozvědět spoustu zajímavých věcí. Třeba o sithské alchymii a všech těch divných zvířatech, co šílení sithouni vytvářeli.
"Co třeba tuk'ata?" zeptal jsem se Mona. "Taky je naprosto nevinná a nepochopená? Nebo sithští draci hssissové. Jasně, nezabíjejte chudáčka hssisse, vždyť on chce jenom zabít nás všechny!"
Sklopil jsem s náznakem ironie rezignovaně uši na znamení toho, že se s ním nehodlám hádat, protože by to stejně nemělo cenu. Můj názor na tyhle zvířecí excesy zná. A pořád mu ho opakovat je zbytečné.
Ne že bych neměl rád zvířata, ale tohle už vážně přehání. Tak už to prostě v přírodě chodí. Zabij zvíře nebo zabije ono tebe. A Jedi, kterému šelma ohlodala maso z kostí, už moc spravedlnosti neuhlídá. A tohle je spravedlnost - zvíře si začalo, ať nese následky.
"Budeme potřebovat repelent," otočil jsem se na Elinor stejně jako na Mona, aby mě dobře slyšeli, protože nemají takové uši jako já. "Spoustu repelentu, a zapalovač, pak nějakou nádobu, ve které se dá vařit. Soupravu na dezinfekci a filtrování vody, nerad bych chytil nějakou nemoc nebo parazita, přestože vodu můžeme převařit, ale to nemusí vždycky pomoct, potom by to chtělo svítilnu, dobrý plášť a jeden náhradní. Mám si vzít zavřené boty? Nerad je nosím, ale bude tam dost hmyzu, takže asi jo," vychrlil jsem ze sebe stejně rychle, jako my to vyvstanulo na mysli, abych sesumíroval prazáklady vybavení, které budeme tam dole potřebovat, a nastražil jsem uši vzhůru, aby mi neuniklo nic důležitého, co řeknou ostatní, třeba i v jiných skupinkách.
"Lékárničku, ano, lékárničku, to je ta věc. Dostatek zásob, kdo ví kdy najdeme něco k snědku, budeme muset šetřit, nebo vzít spoustu zásob, ale ty se pronesou, i když oproti ostatním já toho unesu hodně, ale nejedeme jenom tak na výlet a mistrové budou chtít, abychom jídlo sehnali tam, takže přiměřeně."
Marconia... Grr, kdy mi přestanou konečně komolit jméno? Jsem Marconius, ne Marconio, copak neumíte mluvit basikem, pro živoucí a všeobjímající Sílu? Né, já nemluvit basik, já velká primitiv s pazourek...
Znáš sirou košileli?
Třepetatá, třepetatá
Jsi proklat, majiteli!
Třepetatá, třepetatá
Teď třeská pleská v ní vánek
Kvílivá jak uplakánek
Vichryvanou, vichryvanou...

-Christian Morgenstern, Košilela



Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: YMPM - Epizoda II

Příspěvek od East.Wood »

Vlna Fyodosu, volný vesmír (Naen Sakki)

Mistr Linx pokračoval a malý Naen dychtivě hltal každé jeho slovo.
Výlet? Poznání nových druhů? Přežití?
Brzy to vypadalo, že možná nebude tolik času věnovat se jeho oblíbené flóře. Dle mistra Linxe dokonce půjde o přežití v terénu, tam si nebyl malý vurk tak zcela jistý, zda tohle zvládne. Ale viděl různé reakce dalších žáků, u někoho vládlo nadšení. Takže neměl strach.

Co vzít s sebou? Hm, oblečení do přírody a se zbytkem počkám, co ostatní... pomyslel si Naen.
O vybavení moc nepřemýšlel, jemu uprostřed lesů většinou stačilo jen dobré a pevné oblečení, jinak se věnoval zkoumání rostlin a k tomu opravdu příliš nepotřeboval. Navíc neměl jako youngling k dospozici to, co rytíři nebo mistrové, takže se musel spokojit se základem.

Jako Jediům... zachytil ještě napůl zamyšlený Naen jedny z posledních slov mistra Linxe a v duchu jej napadlo, že chce být Jedim, moudrým a váženým Jedim...
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Re: YMPM - Epizoda II

Příspěvek od Xavier »

Vlna Fyodosu, Volný vesmír (Dll)

Na Sithy jsem rozhodně expertem nebyl, ani na jejich mučení, ale byl jsem si naprosto jist, že takto nějak by jejich mučení mělo vypadat.
Hmyz, neprostupná džungle a nebezpečné potvory. Ne, rozhodně jsem nadšení některých svých společníků nesdílel.
Přestal jsem poslouchat diskuzi, co se rozproudila a propadl splínu.
Začínal jsem být skutečně zoufalý. Nevěděl jsem co mám dělat. Chtěl jsem to celé skončit, ale nebylo jak ani kam a mistři by mi to stejně nedovolili a zabránili by mi v tom.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Uživatelský avatar
Heinz
Pašerák
Pašerák
Příspěvky: 701
Registrován: 22.9.2007 17:02:43
Bydliště: Elpizies
Bosnia & Herzegovina

Re: YMPM - Epizoda II

Příspěvek od Heinz »

Vlna Fyodosu, volný vesmír (Tzadi Resh)

„To je Mistrova manželka? No to je gól…,“ zašeptám mrzutě a nálada je rázem ta tam, „určitě na mě přichystala past a ty obludy tam nechá!“
Obrátím se k Zize.
„Jestli je to vážně jeho žena, tak máš pravdu, zůstanem jenom my, stejnak je to tak nejbezpečnější… nikomu se dneska nedá věřit.“ Poslední větu řeknu s mudrlantským výrazem životem protřelého strarce, vážně a zachmuřeně, ale na mudrcování není čas, ne teď, když se hovoří o výletu, jinak řečeno – o obřím dobrodružství!
Jenže moje pozornost začne pokulhávat už u informace, že je planeta nezmapovaná, a taky žádnej div, už se vidím jako velký průzkumník a objevitel, jako hrdinové v dobách opravdu hrozně moc dávných, kdy byl hyperpohon ještě úplně novej a kdy se vědělo jen o málo planetách. Naše parta bude stejně statečná jako tihle průzkumníci a určitě objevíme spoustu nových druhů!
Ale musíme objevit aspoň tři zvířata, protože jinak budem muset hlasovat, po kom se to nalezený pojmenuje. A navíc, ostatním z party to bude líto, když nebudou mít vlastní zvíře. A pak, musí to být vážně zvířata, protože já kytku najít nechci, kytky jsou nudný…leda když to bude pětimetrová masožravá kytka, která každej den při svítání sežere banthu a která umí chodit! Tu si pak zabírám já!
Pozor začnu zase dávat, až když Mistr Linx spustí o nebezpečných zvířatech, možná proto, že to tak pěkně navazuje na mouMOU kytku.
„Jestli tam najdem pětimetrovou masožravou kytku, zabírám si její pojmenování!“
Syknu na holky a na důkaz, že je to jako hotový a dohodnutý, přikývnu, ale následný nudný vyprávění o počasí a podobných nezábavných věcech jdou jedním uchem dovnitř a druhým ven, jako, já se snažím dávat pozor, ale když je tolik zajímavých věcí kolem… zvlášť když ani nemusím moc špiclovat uši, ten ťululum potrefenej, Mon, zase rozpoutal debatu jak v Senátu, a zase v tom jsou zvířata. Já mám teda taky ráda zvířata, zvlášť ta nebezpečná, ale Mon? To je dočista pošuk!
Nejde to jinak, musím protočit oči v sloup a dost okázale poznamenat:
„Ách jo, už mu zase šplouchá na maják…“
Mistrovu poznámku o Viv už přijímám jen z povinnosti, je to zrádkyně a Mistrův špeh, takže jedině dobře, když s námi nepůjde, zajímavější je dění mezi dětmi, tam jenom čekám na příležitost. Příležitost, která přijde hnedle, s dotazem Zízy.
„Co vezmem? Ponožky, nohy musej být v suchu. A hlavně ostatní by si měli zabalit hodně náhradních spodků. Hlavně Elinor, až bude zkoušet ty obludy naučit, jak maj správně držet hrníček a vidličku, a Mon, až půjde jedný z nich vysvětlovat, že je hodná a že ho chce sežrat jenom proto, že ji nikdo nechápe,“ možná mluvím k Zíze, ale dost nahlas, aby mě oba dotyční slyšeli. Aby bylo jasno, že je provokuju záměrně, na oba, Mona i Elinor, se zašklebím a vypláznu jazyk.
Obrázek

Na konci i na počátku je destrukce
v destrukci vše vzniká, zaniká
v každém zániku se skrývá zrození.
Řád. Cyklus.
Rakth

"There is no solace above or below. Only us. Small. Solitary. Striving. Battling one another. I pray to myself. For myself."
Frank Underwood


Uživatelský avatar
Phate
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 975
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant
Korea North

Re: YMPM - Epizoda II

Příspěvek od Phate »

Vlna Fyodosu, Volný vesmír: (Shay)

Při Tzadině zmínce o její nové kamarádce jsem se na ní prudce otočila a nahodila výraz ve kterém se mísilo překvapení a trochu zlost. Jak bylo u mého druhu běžné, kůže mi začala chytat lehce stříbřitý odstín. Snažila jsem se uklidnit dřív než to někdo zaregistruje. Napadlo mě jak by náš plán asi dopadl kdyby ho překazila nějaká dospělačka. Představa, že by náš plán skončil dřív než by začal se mi ani trochu nezamlouvala. Máme s touhle lodí velký plány.
"Co blázníš! Dospělákům se přece nedá věřit, sou s příšerama jedna ruka." řeknu Tzadi potichu.

Při ukázce planety a stručném výčtu základních informací mi probleskla hlavou představa neobydlené planety, kterou s Postrachy celou prozkoumáme. Celou teda asi ne, protože pochybuju že by nás instruktoři jen tak nechali courat po planetě.
Zatracený dospěláci! pomyslela jsem si zlostně a poslouchala dál.
Nebyla jsem na moc lesnatých planetách, takže jsem se opravdu těšila na krásnou přírodu a všelijaké výlety a dobrodružství, která nás jistojistě čekají. Začala jsem přemýšlet co všechno bude potřeba vzít sebou.
"Cože? Co? Kytku? My tam přeci nejedem hledat květenu. Ale teda když narazíme na takovou, je tvoje!" souhlasila jsem s Tzadi a představila si obří masožravou kytku jak žvýká mistra Linxe.

Chvíli potom začal Mon zase plácat něco o nepochopených zvířatech. Většině s tím lezl neskutečně na nervy. Zvířata mám ráda, ale čeho je moc, toho je příliš a Monovo zaujetí bylo právě to příliš.
"U Síly už zase..." plácla jsem se dlaní přes obličej a nahodila znuděný výraz.
Už aby tě chytla nějaká příšera. Na tobě by si obzvlášť smlsla! napadlo mě.

"Ponožky? Jasně, ty sou důležitý, ale spíš nějaký pevný boty, pláště když bude pršet, něco v čem si uvaříme Monovu divou zvěř." na poslední část věty jsem dala důraz a trochu zvýšila hlas aby mě náhodou ten praštěnej devaronian nepřeslechl.
Vypadalo to, že to zabralo, takže jsem mohla pokračovat.
"Taky něco čim si rozděláme oheň a něco na zahnání hmyzáků. Zbytek asi jako vždycky když se někam cestuje. Když každá vemem něco, tak toho nebudem mít tolik." řekla jsem holkám a začala se těšit jaký bordel budeme mít v pokoji až se začne balit a na samotný výlet.
“There’s no blade as keen as surprise.”


Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: YMPM - Epizoda II

Příspěvek od Jordi Linx »

Vlna Fyodosu, Volný vesmír: (Všichni účastníci)
Žádné další otázky k organizaci výletu nebo místu, které bylo jeho cílem, již nepadly, takže vzniknul prostor pro diskuzi mezi dětmi, k níž je vybídnul mistr Linx. Diskuze však postrádal nějaký pevnější řád a vyskytnul se tam spíše chaos a dokonce i rozezlené pokřiky, jejichž původcem byl Mon Tao Ni. Mistr Linx se jen zhluboka oddechnul a jasným a pevným tónem pronesl:
Klid.
Nemusel to křičet ani říkat příliš nahlas, Síla podporující tato slova hovořila dostatečně jasně, že si nyní vyžadoval klid, jinak by mohlo dojít k trestům. Younglingové moc dobře věděli, že když už mistr Linx sáhnul k takovýmto prostředkům, tak to myslel naprosto vážně a nejedno z dětí se o tom už mohlo přesvědčit.
Od budoucích Jediů bych čekal vhodnější přístup, než překřikování. Nechcete si rovnou dojít pro světelné meče a pobít se tu navzájem. Mohl bych požádat mistra Haiku, aby se k vám přidal,
zkonstatoval chladným a mrazivým tónem mistr Linx, že i pohledy vedle stojících instruktorů se nejistě otočily jeho směrem. Udělal několik kroků blíže k Monovi, který očividně stál u zrodu této situace.
Je v pořádku, že chceš dát najevo svůj názor, ale to jak ho podáš je nesmírně důležité. Jak budoucí ochránce rovnováhy v Síle bys tohle měl mít neustále na paměti. Svým jednáním, pokud bys i nadále reagoval takto agresivně, bys rozpoutal více sporů a zavdal vzniku více problémům, než bys vyřešil,
přešel k běžnému tónu, který používal při vyučování. Byl překvapivě zvučný a dynamický, takže nebylo jednoduché jej alespoň z části nevnímat. Nebylo pochyb, že mistrova minulost, kdy se pohyboval v senátních kruzích, na tom měla svůj vliv.
A co se živých tvorů týká - jsou mírumílovní i nebezpeční tvorové, což bys měl dost dobře vědět. Každý, který tě vnímá jako svou potravu je pro tebe nebezpečný a jak zmínili někteří tví kolegové, existovali a možná ještě existují i sithští tvorové, kteří mají pokřivené instinkty a většinou jsou proti řádu přírody. A co se týká potravy - nějaké zásoby budete mít s sebou, ale je nezbytné, abyste byli schopni přežít. Nicméně jsem přesvědčen, že moc dobře znáš přirozený cyklus života - který mi Jediové dodržujeme a řídíme se jím. Více vám o tom samozřejmě poví vaši instruktoři, ale předpokládám, že pro nyní již žádné další neshody agresivní povahy nebudou, ano?
pokračoval ve výuce a uzavřel ji něčím, co se mohlo na první pohled zdát jako otázka, ale všichni přítomní jasně vnímali, že to mistr Linx jako otázku nevnímal.
A protože nejsou žádné dotazy na mne, tak rozpouštím toto shromáždění a uvidím se s vámi až zítra ráno a to nachystanými na výlet. Nezapomeňte na zadané úkoly - jinak vám přeji hezký zbytek dne,
uzavřel mistr Linx setkání a dal se do řeči s Velmére do doby, dokud by se všichni younglingové nerozhodli opustit zdejší prostor a vydat se chystat na nadcházející výlet.
-----------------------------
Vzhledem ke srazu, který koliduje s dalším běžným termínem bude nyní větší prodleva a další kolo se bude tedy uzavírat 11.8.. Povolím pro tentokrát i více odpovědí pro vzájemnou komunikaci a to až tři na tohle kolo.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Gwendolin
Diplomat
Diplomat
Příspěvky: 821
Registrován: 06.8.2009 18:02:26
Bydliště: Antar 4

Re: YMPM - Epizoda II

Příspěvek od Gwendolin »

Vlna Fyodosu, Volný vesmír (Aziza Zaaur)

Pobaveně se otočím k Tzadi. Tohle mládě byla studnice ztřeštěných nápadů. V její společnosti nebyla o zábavu nouze.

Souhlas! Hladová maxi kytka je tvoje.
Přitakám. Nápad pojmenovat neznámé druhy podle sebe se mi zalíbí natolik, že přispěchám s vlastní žádostí:

Já si chci pojmenovat nějakou ještěrku! Doma jsem jednu měla, než mi ji snědl bursa... chudinka malá Twigy. Takže cokoliv se šupinama si zamlouvám já!
Obdaruji své soukmenovce nadšeným úsměvem. Odhalím tak řadu bílých, špičatých zubů. Úsměv zmizí, jakmile spustí Mon své výhrůžky. Vrátí se zpět, jen co Tzadi opět promluví.

S trochou štěstí přežijí. Dravci mají dobrý čich a mohl by je odradit smrad z kalhot. Třeba je budou považovat za zkažené.
Stejně jako má kamarádka mluvím dostatečně nahlas, aby mě Mon i Elinor slyšeli. Následně se zas soustředím na diskuzi o vybavení.

Já boty i ponožky nesnáším!
Pronesu zklíčeně a své prohlášení potvrdím nadzvednutím bosé tlapy. Pokud to nebylo nezbytně nutné nošení obuvi jsem se vyhýbala. Nepřízeň počasí mě neděsila. Bláto z tlap se snadno umyje a mokrý kožich na sluníčku uschne. Ale pokud bychom byli na planetě dlouho a po celou dobu vystaveni dešti, riskovala bych, že onemocním. Výlet by byl zkažený a naše plány v ohrožení.

Nemám na vybranou.
Napřímím se, ve tváři se mi usadí mučednický výraz.

Úspěch mise je přednější. Vezmu si ty škrpály, co mám v pokoji. Ale ponožky po mě chtít nemůžete!
Zavrčím nekompromisně.

Možná bychom někde na lodi sehnali repelent. Ale proti krvesavkám by mělo stačit se vydrhnout antibakteriálním mýdlem. Každopádně souhlasím se Shay. Když si to rozdělíme, poberem víc a nepronesem se tolik. Rozhodně berem lékárničku! Pak nějaký provázek, ten se hodí vždycky. A nůž.
Odmlčím se a dám prostor pro nápady ostatním.
"Zlo se blíží a má služba začíná. Neskončí až do mé smrti.
Jsem světlo v nejtemnější noci. Hlas slabších. Blaster, který je ochrání.
Svěřuji svůj život Antarianským Rangerům. Pro tento den a pro všechny, které přijdou."

-Přísaha Antarianských Rangerů

Uživatelský avatar
Needay
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 308
Registrován: 11.6.2011 17:07:28
Bydliště: In my own little hell

Re: YMPM - Epizoda II

Příspěvek od Needay »

Vlna Fyodosu, Volný vesmír (Mia Abarmo)

Zatímco se ostatní dohadují, co s sebou vše vezmou, a jaká zvířátka si pojmenují, no a taky ten Mon… No, mě nevadí. Je celkem sladký, jak bojuje za svou věc. Myslím, že obsah té věci už mě tolik zajímat nemusí. Tok myšlenek o mých spolužácích brzy obrátím. Nevím, co bych si měla vzít. Možná tu tuniku co mi dali v chrámu, jak má ty kalhoty zasunovatelné do bot. Nemám ji ráda. Je moc těsná. Ať žijí mé šaty. Na to si oklepu smítko z kolene. Dále bych mohla vzít pevné boty a no… asi ponožky jak říká, tady již proslavená parta. Jedny nebo možná dvoje, či troje? Čtvery už je moc ne? Jak dlouho že říkal že tam budeme? Takže patery? Potom asi batoh a plášt a pláštěnku a jídlo a… no a medvídka. Není to moc? To bude na malou holku těžké že?
Nezasahuji do dění.
Obrázek


Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Re: YMPM - Epizoda II

Příspěvek od Xavier »

Vlna Fyodosu, Volný vesmír

Jako by toho na mne nebylo málo, mistr Linx nasadil jeho káravý tón. Nesnášel jsem když takto mluvil, každé slovo bylo jako úder holí do mých uší. Veškerá má sebekontrola padla na to, abych si nestrčil ruce do uší a nezačal nahlas cokoliv říkat, abych ho přehlušil.
Již před nějakou dobou jsem seznal, že jestli kdy padnu na Temnou stranu, tak jen proto, abych se zbavil těchto káravých proslovů.
Když proslov konečně skončil a byli jsme propuštěni, rychle jsem se rozběhl do svého pokoje, nechtěl jsem riskovat, že by snad chtěl něco dodat.
Zde jsem začal rovnou balit, stejně jsem neměl nic jiného na práci.
Seznal jsem však že stejně nevím, co si zabalit skutečně mám, takže jsem těch pár věcí co jsem si vzal, hodil do batohu spíše náhodně, než s vírou, že bych je skutečně potřeboval. špunty do uší jsem však rozhodně nezapomněl, ač jsem na planetách s množstvím hmyzu moc nepobyl, již jsem dobře věděl, jak nepříjemné je když bzučivý a bodavý hmyz zaleze do ucha tak velkého, jako je to moje.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Uživatelský avatar
Hayasan
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 844
Registrován: 25.1.2013 22:01:44
Czech Republic

Re: YMPM - Epizoda II

Příspěvek od Hayasan »

Vlna Fyodosu, Volný vesmír
V průběhu mistrova proslovu jsem tiskl zuby a trochu svěsil hlavu. Ale to spíš proto, aby neviděl, že s ním absolutně nesouhlasím a že mne vůbec nepřesvědčil.
Sotva se Linx dal do řeči s Velmére, tak jsem toho využil a prohlásil směrem k Marconiovi.
Stejně jsou jen nepochopení.
V tomto případě jsem prostě musel mít poslední slovo. Jen jsem si dal záležet na tom, aby to náhodou nezaslechl Linx.
Taky budeme potřebovat nějakou misku, lžičku, trenýrky, ponožky, deku nebo spacák, stan, síťku proti komárům, ty uzavřené boty a možná i plavky, kdyby byla příležitost někde se smočit. Na jídlo bych vzal takové ty dávky… ale pokud tam bude maso, tak ty já jíst nebudu. Vezmu si svou náhražku. Myslíte si, že stan vyfasujeme?
Přispěl jsem svou troškou do mlýna.
A ještě je to Jordi. Tu musím propašovat v kapse, když bágly se budou kontrolovat.
Ty, Marcu,
zašeptal jsem směrem k němu a pokoušel se, aby to nezaslechla ani Elinor.
Nevzal bys prosím nějaké jídlo pro Jordi? Můžeš to vydávat za jídlo pro sebe… Půjčil bych ti za to svůj meč. A při dalším tréninku by se mi třeba mohlo povést ukrást další...
Poté jsem začal mluvit už zase nahlas.
Možná i mýdlo, šampón asi nebude potřeba… hm… nepůjdeme se sbalit? Na co tady sedět… navíc, při balení přijdeme na spoustu užitečných věcí… říkali jste, že bychom si měli vzít nožík a pláštěnku?
Začal jsem se pomalu zvedat, abych dal nějaký příklad a neseděli jsme zde všichni nakonec až do večera.
A musíme si vzít krosnu, ne? Žádný baťůžek, nebo tašku přes rameno…
Ještě jsem počkal na Marconiuse, kdyby se náhodou rozhodl zůstat, tak ať nejdu přes celou loď sám. Tedy, ne že bych netrefil, ale je to kamarád…
„Ani to nepřiznáš? Nenasytnost tě žene do záhuby mladá dámo, temnou stranu zde vnímám ...“
Jordi Linx

Uživatelský avatar
Heinz
Pašerák
Pašerák
Příspěvky: 701
Registrován: 22.9.2007 17:02:43
Bydliště: Elpizies
Bosnia & Herzegovina

Re: YMPM - Epizoda II

Příspěvek od Heinz »

Vlna Fyodosu, Volný vesmír (Tzadi Resh)

Hehé! My jsme prostě suprová parta! Co slovo od mých kamarádek, to perla – taky to ten pomatenec dostal! Ani bránit se nezačal, jak byl z toho paf.
Válím se na zemi smíchy, i když jakmile si vezme slovo Mistr Linx, už se směju jen potichu, ještě by z toho byl zas trest. Ale tím končí i veškerá pozornost mistrovým slovům, stejně mluví jenom k Monovi, protože je to pošuk.
Místo toho poslouchám naši bandu, která je rozumná, což je normální, protože jsme hodně rozumní, i když jsme děti, a to proto, že neřešíme hlouposti jako Mon a Elinor, ale řešíme jenom důležitý věci. Zvlášť repelent je důležitej.
„Jsem slyšela, že prý jednoho wookieho kousnul komár tak hrozně moc, že úplně celej napuchnul a vypadal jak obří bobule!“
A to říkal jeden padawan, co to měl od nějakýho pašeráka, takže je to pravda.

Ale hlavně, v hlavě se mi začíná tvořit důležitější a zásadnější plán, něco, co bude životně důležitý…
Nahnu se k holkám a začnu spiklenecky šeptat, tohle se nesmí dozvědět nikdo nepovolanej.
„Ponožky neponožky, to je jedno, co sbalíme, se rozhodnem až u balení báglů, ale chápete, co to pro nás znamená? Jídlo si ulovíme,“ ušklíbnu se, „i když s tím budem muset ulovit i pošuka Mona,“ škodolibě dodám, než pokračuju, „ale než půjdem na lov, budem muset mít něco do zásoby – takže musíme vzít kuchyň útokem!“
Obrázek

Na konci i na počátku je destrukce
v destrukci vše vzniká, zaniká
v každém zániku se skrývá zrození.
Řád. Cyklus.
Rakth

"There is no solace above or below. Only us. Small. Solitary. Striving. Battling one another. I pray to myself. For myself."
Frank Underwood


Uživatelský avatar
Phate
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 975
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant
Korea North

Re: YMPM - Epizoda II

Příspěvek od Phate »

Vlna Fyodosu, Volný vesmír: (Shay)

Pomalu jsme se začali rozcházet do pokojů, když konečně mistr Linx ukončil debatní koužek.
"Na ponožky kašli, to je jasný. Ale boty asi budou potřeba" řekla jsem Zíze aby si s tim nedělala hlavu. Snad je teda pak nebude akutně potřebovat. To by nebylo dobrý.

Pak jsem svou pozornost upřela k Tzadi, která jenom podtrhla to, že fakt potřebujem něco abysme se zbavili hmyzích zabijáků, kteří na nás jistojistě na planetě čekaj.
"Takže repelent berem každá, je to jasný. A taky všechno co řikala Zíza." kývla jsem s vážnou tváří nad čím dál tím delším seznamem věcí na polní výlet.

"Nemyslíš snad..." zareagovala jsem na Tzadi, když nahodila svůj spiklenecký škleb. Vždycky měla z nás tří nejvíc praštěný nápady co nás bezpečně dovedou do průšvihu. A pokaždý jsem se na to těšila.
"Jasně! Kdo neni s náma...Je ulovenej Moc!" řekla jsem a snažila se aby to vyznělo co nejvíc zlověstně.
Kuchyň nebývala nikdy moc hlídaná, takže menší noční akce za účelem získání zásob by mohla proběhnout v klidu.
“There’s no blade as keen as surprise.”


Uživatelský avatar
Elinor Rahl
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 366
Registrován: 10.12.2012 17:24:17
Bydliště: Arca Company Barrack, Coruscant

Re: YMPM - Epizoda II

Příspěvek od Elinor Rahl »

Vlna Fyodosu, volný vesmír (Elinor Ashdale)

Balení? To nebude moc složitá záležitost. Náhradní oblečení, pořádné boty, ponožky do zásoby, repelent, energetické tyčinky, kus provazu, kapesní nůž, luma, dezinfekce, víceúčelovou misku, kousek bactového obvazu, celtu, spacák. Karimatku ne, karimatka je otrava pro mrňata. Samozřejmě, láhev s vodou, radši dvě. Ne, jedna bude stačit, ale nezapomenout na filtr.
Prostě takové ty praktické věci, co si se sebou vezme Jedi, když letí na neobydlenou planetu a nechce táhnout se sebou víc než jeden batoh – a když umí úsporně si ty věci zabalit. Což umím.

Upřímně doufám, že ty trubky younglingovské nic neprovedou, s mistrem Linxem bychom s nimi museli mít zbytečné starosti, pomyslím si jen na adresu skupinky nadšeně řešící banthoviny.
Samozřejmě, že jsou Mandaloriané mírumilovnými pacifisty. Nemají problém kohokoli kdykoli mírumilovně zpacifikovat.

Pokud máte pocit, že bych měla na něco reagovat a nereaguju, asi jsem se zapomněla odhlásit (resp. si kvůli reálnému životu neuvědomuji tok času)...na ostatní věci nezapomínám.

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: YMPM - Epizoda II

Příspěvek od East.Wood »

Vlna Fyodosu, volný vesmír (Naen Sakki)

Malý vurk se prozatím zdržel jakékoliv konverzace a možná to nebylo na škodu. Sledoval dění kolem sebe, zvláštní pozornost věnoval doporučení mistra Linxe i křiku svých souputníků. Pomyslel si, že tihle kluci a holky nemají zájem o jakékoliv poznání, jde jim jen o legraci a dobrodružství. Naenovo dobrodružství však bude spočívat v poznávání nových druhů a zkoumání cizího prostředí. Jen tohle mu dokázalo navrátit klid a vnitřní uspokojení.

"Jde se na věc. Zabalím si pár věcí do přírody a obleču se přesně podle toho, co říkal mistr Linx!" pronesl Naen spíše pro sebe polohlasem, ovšem nejblíže sedící žáci to mohli vzít i jako výzvu k zavedení rozhovoru.
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
Shisco
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1215
Registrován: 05.4.2010 19:33:27
Bydliště: Bastion

Příspěvek od Shisco »

Vlna Fyodosu, Volný vesmír (Marconius)

"Já se o tom s tebou hádat nebudu," odvětil jsem rozhodným, avšak klidným hlasem svému malému devaronianskému příteli, čímž jsem upokojil jeho ego a zároveň nevyvolával další debaty na tohle téma, protože jestli mě něco dokázalo spolehlivě unavit, bylo to právě tohle.
Jednou na to třeba přijdeš sám. To můžu stejně dobře mluvit do stromu...
Monovy myšlenkové procesy se poté začaly ubírat poněkud příznivějším směrem, i když...
Ne zrovna na dlouho.
"Není maso nezbytnou složkou potravy pro tvoji rasu?"
Zamysli se, Marconiusi. Má to smysl?
"Dobrá, je to tvoje věc. Jen říkám, že až odpadneš vyčerpáním, tak já tě na zádech nepotáhnu."
Jistě, Jedi nemá být sobecký, ale když už tato situace nastala, nemohl jsem si v duchu neříct:
Aspoň zbude víc masa pro mě. A stejně ho tam nemůžu nechat umřít, až se složí uprostřed pochodu, takže jeho příděl se mi bude hodit, až ho přece jenom budu táhnout jako bantha až na bod setkání.
"Jediové nekradou. Jediové rekvírujou," poučil jsem s lehkým úsměvem na tváři svého devaronianského přítele.
"O to bych si nedělal starosti. Krysy si pochutnají na lecčem, co najdeme na místě, žížalách, hmyzu nebo všelijakých plodech."
Po vzoru Mona jsem se zvednul ze země a zamířil k východu z haly.
"Mýdlo? Šampón? Neřešit. Nepotřebujeme to k přežití, zbytečná váha navíc, co budem muset nést."
Respektive já budu muset, protože vy toho moc neunesete, takže žádné takové kraviny.
"A k tomu stanu - já stan nepotřebuju. Navíc si nemyslím, že nám dovolí si ho vzít. Přece jen neletíme kempovat."
Znáš sirou košileli?
Třepetatá, třepetatá
Jsi proklat, majiteli!
Třepetatá, třepetatá
Teď třeská pleská v ní vánek
Kvílivá jak uplakánek
Vichryvanou, vichryvanou...

-Christian Morgenstern, Košilela



Zamčeno

Zpět na „Ostatní“