Alister Gale - Není cesty zpět

Pakliže je hráč neaktivní déle než 30 dnů, jeho mise bude dočasně přesunuta sem

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Phate
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 975
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant
Korea North

Re: Alister Gale - Není cesty zpět

Příspěvek od Phate »

Tasler:

Chvíli ti trvalo než jsi vyčistil hlavu a přesvědčil svou mysl, že poslední dvě hodiny se nestaly abys mohl klidně usnout. Nakonec jsi se propadl do hlubokého spánku, ve kterém si tebou neovládané podvědomí vytáhlo některé vzpomínky, pochybnosti a smíchalo je hezky dohromady. V posteli jsi se převaloval, ale i tak byl tvůj spánek hluboký a pomohl ti načerpat trochu síly po opravdu dlouhé době na nohou. Samozřejmě by to chtělo ještě pár hodin aby se aspoň trochu vyrovnal spánkový deficit, ale cvičení s četami bylo nutné.

Po necelých pěti hodinách spánku tě probudil nepříjemný zvvuk budíku. Když jsi se pořádně probral, zjistil jsi, že to byl až šestý z osmi, který tě dostal do bdělého stavu. Vyhrabyl jsi se na nohy a skočil se rychle umýt aby jsi se stihl stavit v jídelně na doplnění potřebných živin.
To všechno jsi stihl během nějakých třiceti minut. Jídlo bylo vydatné a vzal jsi si ještě něco malého na cestu.
Obě čety v čele s poručíky na tebe již čekaly. Po rychlém zasalutování vystoupil poručik Yos a podal ti datapad do kterého ti zanesl poznámky ohledně předchozího cvičení. Poznámky zahrnovaly taktiku, která se od standardní lišila vzhledem ke zkušenostem velících a schopnostech jednotlivých členů čet. Z tvých nedostatků šlo, o taktně napsané, chybné vedení jednotlivých oddílů.
Neztráceli jste čas a vrhli se na vašich pět hodin tréninku. Poručíci ti během nich dávali rady a snažili se strategii uzpůsobit tvému vedení.
---
"Poslední tři akce byly bezchybné, pane." pochválil tě poručík Polm uznale. Během posledních dvou hodin jste nacvičovali přepadení v městkých zástavbách a akce v nepříliš členitém terénu. Při obou jsi si vedl více než dobře a s oběma četami jsi se začínal poměrně sžívat. Bylo to znát i v Síle na náladě jednotlivých vojáků. Byli rádi, že vědí pod kým půjdou do boje a co přesně od něj mohou očekávat.
"Do naší akce další cvičení nemáme, pane. Nějaká speciální rozkazy?" zeptal se poručík Yos, když se čety chystaly k odchodu.
“There’s no blade as keen as surprise.”


Uživatelský avatar
Elinor Rahl
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 366
Registrován: 10.12.2012 17:24:17
Bydliště: Arca Company Barrack, Coruscant

Re: Alister Gale - Není cesty zpět

Příspěvek od Elinor Rahl »

Tasler

Pět požehnaných hodin, kdy mohu všechno hodit za hlavu. Taraela, sithské záležitosti, lov na Frye, Yae´lovo podezření, konspirační teorie.
Pět hodin čisté koncentrace na boj a na výcvik.
Pět hodin, kdy se vesmír zredukuje na šestistou třetí a šestistou šestou, konstruktivní poznámky poručíka Yose a na „velitelské povinnosti“.

Konec? Už? Tak brzy?

Nechce se mi končit, znamená to jiné povinnosti, a jako bonus brouka do hlavy, kterého mi nasadil trénink psychické obrany.
Nechce se mi odejít od obou rot, už proto, že si tam připadám víc doma a v bezpečí, než v kajutě, až se pustím do podrobnějšího studia terénu. Z materiálů, které mi stejně nebudou k ničemu jinému než k pocitu, že mám nad věcmi aspoň částečnou kontrolu.

„Ne, poručíku.“
Nemám žádné speciální rozkazy. Potřebují pár hodin volna, i když, na Tasleru není moc co dělat.

Nechápu, jak to Yae´l dělá. Spřátelování se.
Mé akademické pokusy o lepší vycházení s lidmi zpravidla neslavně skončily stažením se do kouta a prostým konstatováním, že sithstvo je – sithstvo. Nikoho normálního by nenapadlo snažit se ovládat druhé metodami, co by nefungovaly ani u rozmazleného tříletého spratka. A máloco budoucí temný pán obecný snášel tak špatně, jako postřehy: „Ne, když s tím mečem máváš jak tuk´ata chvostem, tak mě doopravdy neporazíš. Pokud tedy nemám dostat záchvat smíchu a umřít.“
Upřímně jsem nechápal, jak se stalo, že jsme se začali víc přátelit s Yae´lem. Vlastně… jo, chápal. Protože Yae´l. Jak říkal Torga, vrána k vráně sedá. V jeho případě si přisedla a opatrně zjistila, jestli ta druhá odletí na další větev, nebo ne.
Jenže tohle je Yae´l. Na rozdíl ode mě nemá zažito, že… že…
V duchu pokrčím rameny. Nejsem pro ně přece tak úplně cizí, a jestli se plánuje nějaké normální posezení v jídelně a shrnování výsledků, nemusel by být problém se připojit. Pokud bych měl v Síle pocit, že je moje přítomnost vnímána nějak rušivě, mohu se zdekovat vždycky. A lepší u toho zkusit být než odejít předtím, než bude možnost se nějak s rotami seznámit i mimo profesionální záležitosti.
Ale poměrně rád bych trávil aspoň část času v normálním prostředí, a tohle je jediné normální prostředí v dosahu. Možná i jediné normální prostředí, jaké jsem od Amargu viděl.
Samozřejmě, že jsou Mandaloriané mírumilovnými pacifisty. Nemají problém kohokoli kdykoli mírumilovně zpacifikovat.

Pokud máte pocit, že bych měla na něco reagovat a nereaguju, asi jsem se zapomněla odhlásit (resp. si kvůli reálnému životu neuvědomuji tok času)...na ostatní věci nezapomínám.

Uživatelský avatar
Phate
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 975
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant
Korea North

Re: Alister Gale - Není cesty zpět

Příspěvek od Phate »

Tasler:

Bez dalších zvláštních rozkazů, které by čety po pětihodinovém tréninku musely vykonat jim poručíci rozkázali aby se vojáci převlíkli do uniforem místo zbrojí a po troše hygieny nastoupili do jídelny na pořádnou a hlavně zaslouženou večeři. Nejen, že jste jako celek pracovali poměrně sehraně, vzhledem k několika málo tréninkům na akademii a ještě menšímu počtu na palubě Tasleru, ale i nováčci se rychle přizpůsobili a řídili se rozkazy i od zkušenějších vojáků.
Pomalu jsi sledoval jak se dvě čety rychle prrohnaly dvěřmi, aby na ně zbylo něco poživatelného.
Poručíci tu stonožku pozorovali tak jako ty a mladší z nich, poručík Polm, tě koutkem oka pozoroval. Cítil jsi jeho pohled v Síle, i když jsi byl otočen stranou. Viděl, že se k nemáš moc k odchodu a udělal nesmělý krok tvým směrem.
"Ehm, veliteli, pane. Pokud chcete, můžete jít s námi na večeři. Trochu lépe poznat mužstvo. Slyšeli jsme, že velitel Yae'l také obědval se svými muži, pane." nabídl ti trochu rozpačitě. V Sithském impériu nebylo tak úplně běžné aby důstojnící trávili čas se svými podřízenými, ale Yae'lův přístup se jeho jednotkám očividně zamlouval a poručík Polm myslel, že jste z podobného těsta.
"Bude nám potěšením pokud se k nám řidáte, pane." řekl s úsměvem poručík Yos. "Mužstvo jí v jídelně na tomto podlaží." dodal ještě.
Oba dva ti zasalutovali a odešli za posledním mužem. Měl jsi pár desítek minut na to se dojít umýt a vyměnit potrhané a propocené šaty než se bude podávat večeře.
“There’s no blade as keen as surprise.”


Uživatelský avatar
Elinor Rahl
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 366
Registrován: 10.12.2012 17:24:17
Bydliště: Arca Company Barrack, Coruscant

Re: Alister Gale - Není cesty zpět

Příspěvek od Elinor Rahl »

Tasler

Těžko říct, jakou reakci přesně poručík Polm očekával, každopádně jestli pro poručíky bylo mé připojení se k šestisté třetí a šestisté šesté na jídlo potěšením, já čelil čirému nadšení. Každý normální člověk by se držel od sitha, potažmo sitha, který mu velí, co nejvíc stranou. Možnost zapadnout s mužstvem do jídelny byla… naprosto úžasná a v první chvíli jsem bezpochyby podezřele připomínal štěně, když se mu hodí míček.
Konec konců, nešlo o „kamarádění se“, šlo o kompenzaci toho, čeho se zjevně sithské armádě nedostávalo. Autorita velitele má vycházet výhradně ze zkušenosti, odpovědnosti, z toho, že jej jeho vojáci znají a mohou se na něj spolehnout. A navíc… houby… samozřejmě, šlo o to, dostat se do normální společnosti. Příliš mnoho řečí o Síle a mávání světelnými meči nesvědčí zdravému rozumu.
„Děkuju.“
Program na nejbližších pár (desítek) minut je víc než zřejmý – co nejrychleji se dát do pořádku, hodit na sebe čistou uniformu a ve stavu a ideálně i náladě společenské se připojit k rotám.
Samozřejmě, že jsou Mandaloriané mírumilovnými pacifisty. Nemají problém kohokoli kdykoli mírumilovně zpacifikovat.

Pokud máte pocit, že bych měla na něco reagovat a nereaguju, asi jsem se zapomněla odhlásit (resp. si kvůli reálnému životu neuvědomuji tok času)...na ostatní věci nezapomínám.

Uživatelský avatar
Phate
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 975
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant
Korea North

Re: Alister Gale - Není cesty zpět

Příspěvek od Phate »

Tasler:

Ještě chvíli si čekal než se všichni vypaří aby jsi se i ty mohl odebrat k očistě. Následujících dvacet minut proběhlo velmi rychle a obsahovalo rychlou, ale velmi osvěžující sprchu a převlečení do vyprané velitelské uniformy, která se od tvého běžného oblečení zase tak moc nelišila.
Když jsi dorazil do jídelny, poručíci již seděli u jednoho z podlouhlých stolů spolu s několika muží z šestisté šesté, kteří byli ve frontě na prvních místech. Měli na sobě obyčejné plátěné uniformy jaké se nosily na Akademii. I po náročném tréninku vypadali poměrně pohodově a spokojeně. V Síle jsi cíti uvolnění, žádný stres nebo obavy z nadcházející mise. To se samozřejmě mohlo během několika příštích hodin změnit.
Než jsi vystál frontu na jídlo, neb si nechtěl předbíhat i když ti to vojáci navrhovali a trochu rozpačitě u toho napůl salutovali, uběhlo dalších dvacet minut.
Poručíci ti drželi místo vedle sebe u kraje stolu, který byl v rohu jídelny odkud bylo dobře vidět. Jakmile jsi se k nim přicoural, oba okamžitě vstali a zasalutovali. Vojáci, kteří byli uprostřed jídla vypadali lehce zmateně, ale následovali jejich příkladu a vstávali s vidličkami v rukou a ústy plnými jídla.
"Jsme rádi, že jste se k nám připojil, pane." řekl s úsměvem starší z poručíků a nečekajíc na tvůj rozkaz se posadil. Stejně tak zbytek jednotek, které teď zabíraly přes polovinu jídelny.
"Jídlo zde není jako v důstojnických jídelnách, pane, ale není to nejhorší." připravvil tě na kulinářský zážitek poručík Polm.
"E to epší než ole na plaetě, pae." řekl voják sedící naproti tobě s pusou plnou slaniny z nuny. Poručík Yos ho okamžitě spražil pohledem.
"Pardon, pane." omluvil se voják a pokračoval ve žvýkání.
"Jak jste spokojený s přidělenými jednotkami, pane?" zeptal se Yos ještě než jsi se pustil do prvního sousta.
“There’s no blade as keen as surprise.”


Uživatelský avatar
Elinor Rahl
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 366
Registrován: 10.12.2012 17:24:17
Bydliště: Arca Company Barrack, Coruscant

Re: Alister Gale - Není cesty zpět

Příspěvek od Elinor Rahl »

Tasler:

V první chvíli se dostavuje určitá nervozita, která se ale postupně vytrácí, s každou vteřinou mezi vojáky si připadám přirozeněji. Obranné reflexy z akademie ani nemají důvod se aktivovat. Nejhorší je, že ani nevím, nakolik mi situace přijde zábavná a nakolik hluboce depresivní. Táta... jak si ho pamatuju, jak ho vnímám, když se dívám do minulosti... s podobnými věcmi nikdy nemíval problémy.Ale to ještě nebyl... sith. Nevím, kdo temnou stranu vymyslel, nicméně podobné záležitosti k praktické uplatnitelnosti zjevně nedomyslel.

"Díky za místo," přivítám se s poručíky, odložím talíř a než zasednu, zasalutuji na odpověď pozdravu. Vojáci snáší moji přítomnost o něco lépe, než jsem doufal. To je skvělé.

Tedy... asi se mi to podařilo zakřiknout.

"Takže kvalita korribanské kuchyně byla univerzální," pokrčím rameny a pustím se do jídla. Nečekám, že to bude něco báječného, vlastně doufám spíš v přiměřenou jedlost. Ta by měla být zaručena.
Yosova otázka zastavila vidličku někde ve třetině cesty. Nedává mi smysl. Tedy, racionálně ano. Pocitově je to horší. Nejen, že velí štěňata s nulovými bojovými zkušenostmi, i když mohou velet ostřílení veteráni, ale ostřílení veteráni se ještě štěňat ptají na spokojenost s jednotkou. Dává to stejný smysl, jako kdyby krysa ulovila kočku a sýr sežral myš.
Pro Sílu, kde jsme skončili, že se kladou podobně nesmyslné otázky?

Asi čtvrt vteřiny vnímám divné ticho.

Dobře. Je to ještě horší. Pro Sílu, kde jsme skončili, že hierarchie velení generuje podobné mikrookamžiky divného očekávání průšvihu?

"Poručíku. Podle mého soukromého názoru jsou šestistá třetí a šestistá šestá tvořené profesionály s dobrým výcvikem a báječně secvičené. Neumím si představit, že by s nimi byl nespokojený třeba i Darth Malak, kdyby měl obzvlášť špatný den. Vlastně si spíš myslím, že by mu spadla čelist z toho, jak jste skvělí. Ale pokud byste dal přednost dodržení dekora -" nasadím výraz očekávatelný u sithského velitele na přehlídce, nebo spíš podezřele připomínající Yae´lovu imitaci "kterak si lord Torga na oné místnosti procvičuje výrazy určené pro komunikaci se studenty a využívá tak emoce dané chronickou zácpou" - "Jsem spokojen."
Ušklíbnu se a vrátím zpátky k normálnímu výrazu.
"Upřímně doufám, že nároky na podobně formální chování velitele nemáte."
Samozřejmě, že jsou Mandaloriané mírumilovnými pacifisty. Nemají problém kohokoli kdykoli mírumilovně zpacifikovat.

Pokud máte pocit, že bych měla na něco reagovat a nereaguju, asi jsem se zapomněla odhlásit (resp. si kvůli reálnému životu neuvědomuji tok času)...na ostatní věci nezapomínám.

Uživatelský avatar
Phate
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 975
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant
Korea North

Re: Alister Gale - Není cesty zpět

Příspěvek od Phate »

Tasler:

Znatelně si cítil jak po tvých slovech chvály vzrostlo skupinové nadšení okolo sedících vojáků, kteří rychle žvýkali svůj příděl. Stejně tak tvá imitace Sithského důstojníka s titulem zaraženým hluboko v dolní části zad.
"Omlouvám se za stupidní dotaz, pane, ale od naše seskupení na Akademii jsme nedostali žádný posudek od nadřízených." řekl poručík Yos, který vypadal, že je s postupem vedení téhle armády spokojený stejně jako ty. Podobně se tvářil i poručík Polm, který byl však nadšený z tvého shrnutí fungování jemu přidělené čety.
"Kdybychom měli, nezvali bychom vás na oběd, pane." prohodil jeden z vojáků za tvými zády.

Celý oběd probíhal ještě dobrých čtyřicet minut, během kterých se většina vojáků odebrala do ubikací. U tvého stolu zůstali poručíci, kteří s tebou řešili různé strategie, ale i věci všedního života na Akademii, neboť se jim nedostávalo informací jak zhruba vypadá trénink v Sithském řádu. Tomu zaujatě naslouchalo ještě několik dalších vojáků sedících okolo, kteří se taktéž neměli k odchodu a sem tam přidali něco ze svých zkušeností. Celkově to pro tebe bylo velmi odpočinkové a přínosné vzhledem ke vztahům v bojové skupině, která se již za pár hodin vydá na lov několika rancorů a jednoho či dvou Jediů.

Když se i poslední z vojáků sebrali aby si trochu odpočinuli, rozhodl jsi se je následovat a dopřát tělu tak potřebnou dávku regenerace. Oba poručíci se s tebou náležitě rozloučili a šli si po svých. Vydal jsi se zpět do svého pokoje, kde jsi našel Yae'la jak leží rozvalený na posteli a hlasitě chrápe. Vypadal, že po tréninku stihl akorát rychlou sprchu vzhledem k oblečení, které se válelo okolo jeho postele.
Měl jsi před sebou zhruba dvacet šest hodin do začátku akce na povrchu planety. Bylo tedy na tobě jak dlouhý spánek poskytneš tělu na regeneraci a jestli v další volný čas věnuješ dalšímu tréninku s Yae'lem.
“There’s no blade as keen as surprise.”


Uživatelský avatar
Elinor Rahl
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 366
Registrován: 10.12.2012 17:24:17
Bydliště: Arca Company Barrack, Coruscant

Re: Alister Gale - Není cesty zpět

Příspěvek od Elinor Rahl »

Tasler

Z oběda s mužstvem jsem si odnesl především potvrzení, že cosi jest shnilého v armádě sithské. A teorii, že jestli se něco dá do budoucna od Darth Revana očekávat – až bude mít čas si udělat pořádek v impériu – tak zásadní restrukturalizace. Sithové si budou dělat politiku nebo výzkum, a armáda bude fungovat jako regulerní armáda. A já si stávající sezení na dvou židlích vyřeším tak, že se sithskému řádu zamává a budu po roce něco pro změnu fungovat zase v normálním prostředí a mezi normálními lidmi.

Představa to byla optimistická, sice postavená na soukromé spekulaci, ale ta celková optimističnost ji vyvažovala.
A plány na následující den něco volna slibovaly minimálně dohnání spánkového deficitu.

V tréninku s Yae´lem by bylo, pravda, fajn taky pohnout, ale hlavní bylo se vyspat, dát se celkově dohromady, podívat se na zoubek informacím k Dathomiru trochu víc do hloubky a v neposlední řadě na Yae´lovi a jeho plánech. Nastavil jsem budík na deset hodin, to by mělo být na srovnání deficitu do normálního stavu dostačující, s tím, že další program se uvidí, až vstanu, v závislosti na okolnostech.
Samozřejmě, že jsou Mandaloriané mírumilovnými pacifisty. Nemají problém kohokoli kdykoli mírumilovně zpacifikovat.

Pokud máte pocit, že bych měla na něco reagovat a nereaguju, asi jsem se zapomněla odhlásit (resp. si kvůli reálnému životu neuvědomuji tok času)...na ostatní věci nezapomínám.

Uživatelský avatar
Phate
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 975
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant
Korea North

Re: Alister Gale - Není cesty zpět

Příspěvek od Phate »

Tasler:

Následoval jsi Yae'lova příkladu a dal si dlouhou horkou sprchu na uvolnění rozbolavělého svalstva, které už pomalu křičelo únavou a vyčerpáním. Narozdíl od svého kolegy jsi ovšem uklidil své svršky a zapadl do postele. Tentokrát nepřipadalo v úvahu, že by ti hlavou proudily nepříjemné myšlenky a tudíž jsi usnul prakticky ihned.

Nastavený budík tě nevzbudil ani na po třetí sérii zazvonění, která byla postupně odkládána po patnácti minutách. Neslyšel jsi ani Yae'la, který rozespale zmizel z pokoje aby vyraboval nedalekou jídelnu.
Trvalo ještě dobrou hodinu a půl než jsi se probral z mrákot. Svaly ještě pobolívaly, ale cítil jsi se poměrně odpočatý. Bylo vidět, že delší spánek jsi opravdu potřeboval.
Když jsi se probral, dal si rychlou sprchu a oblékl se do čistého oblečení skládajícího se z civilní uniformy-tuniky, kterou vám jako velitelům přidělili v rámci armádních složek, jsi zasedl k datapadu ležícím na stole a zkontroloval poslední hlášení a přijaté zprávy.
Byla zde standardní hlášení velících důstojníků příslušných sekcí, bojová hlášení z okolních soustav, potom další krátké shrnutí vašeho stréninku od poručíka Yose s několika poznámkami od jeho mladšího kolegy a potom zpráva od tvého otce, který si vyžádal tvou přítomnost na můstku jakmile ti to povinnosti dovolí.
Zhodnocení tréninku obsahovalo pouze několik připomínek ohledně rozkazů v bojové situaci a menší doporučení o lepším využití světelného meče.

Předtím, než jsi se vydal navštívit generála jsi se vydal na menší snídani. V jídelně seděl Yae'l obklopený několika důstojníky a menším počtem táců s jídlem. Byly zabráni do debaty, ale Yae'lovu bystrému oku tvůj příchod neunikl a jakmile jsi si došel pro něco k jídlu, zamával na tebe aby sis k němu přisedl. To už byla většina důstojníků pryč, neboť jim nejspíš začínala směna.
Přisedl jsi si ke skupince, což vyvolalo několik prudkých pohybů, když důstojníci vstávali aby ti zasalutovali.
"Tak jak ses vyspal princezno?" optal se Yae'l. "Trénink stál asi za to, zkoušel jsem do tebe dloubat, ale moc to nepomohlo."
“There’s no blade as keen as surprise.”


Uživatelský avatar
Elinor Rahl
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 366
Registrován: 10.12.2012 17:24:17
Bydliště: Arca Company Barrack, Coruscant

Re: Alister Gale - Není cesty zpět

Příspěvek od Elinor Rahl »

Tasler

Rychlá kontrola zpráv před snídaní nepotěšila. Po několika užitečných se objevila i jedna očekávatelná, ale v kontextu rozhovoru se sithským vědeckým velením znepokojivá. Setkání s otcem.
Na zlomek vteřiny se z podvědomí vyhrne obsah posledních dnů, tréninky s Yae´lem, Taraelovo zadání mise, poznámky o Fryovi. Mimoděk naskočí husí kůže. Tohle bude vyžadovat přinejmenším neříkat celou pravdu. Mnohem pravděpodobněji lhát. Pro jeho vlastní bezpečí.
V duchu se té představě ušklíbnu - pro bezpečí někoho, jako je generál Gale, jenom to zní komicky. Ve skutečnosti se... bojím? Pravděpodobně. Pokud otec zjistí, co všechno jde kolem něj a mimo něj, rozhodně jej to nepotěší. Rozhodnu se ten pocit ignorovat a setkání zbytečně neprotahovat. Půjde to. Musí to jít. Možný průšvih nastane až za pár dní, možná týdnů. Teď ne.

V jídelně špička opadla ještě před mým příchodem, mohu si tedy v klidu přisednout za Yae´lem. Nad jeho poznámkou se usměju, vlastně je to spíš pokus o srdečný úsměv, společenská nálada se pohybuje někde kolem bodu mrazu.
"Jo. Už jsem se potřeboval pořádně vyspat."
Samozřejmě, že jsou Mandaloriané mírumilovnými pacifisty. Nemají problém kohokoli kdykoli mírumilovně zpacifikovat.

Pokud máte pocit, že bych měla na něco reagovat a nereaguju, asi jsem se zapomněla odhlásit (resp. si kvůli reálnému životu neuvědomuji tok času)...na ostatní věci nezapomínám.

Uživatelský avatar
Phate
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 975
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant
Korea North

Re: Alister Gale - Není cesty zpět

Příspěvek od Phate »

Tasler:

Důstojníci sedící okolo vás se dále bavili mezi sebou a moc si vás nevšímali. Yae'l dojídal svou porci a kýval na srozuměnou. Sám vypadal, že už delší spánek potřeboval, ale narozdíl od tebe byl schopný usnout klidně i ve stoje na tom nejnepravděpodobnějším místě.
"Generál si nás vyžádal." řekl teď trochu vážněji a ohlédl se po spolusedících aby se ujistil, že vás neposlouchají.
"Myslim, že oba víme o co jde. Musíme se domluvit do mu řekneme, aby to znělo věrohodně. Pochybuju totiž, že mu tvoje návštěva u Taraela unikla." dojedl poslední sousto a zapil ho džusem.
Chvíli vypadal, že přemýšlí nad co nejlepším scénářem a věrohodné výmluvě. A taky ti chtěl nechat cvhíli aby jsi se najedl.

Po pár soustech sis všiml, jak Yae'l stuhl a zíral směrem ke dveřím. Když jsi se rychle otočil, spatřil jsi generála, jak kráčí směrem výdeji jídla a rozhlíží se po jídelně. Samozřejmě si vás ihned všiml a dále se nerozhlížel. Nechal si nandat pořádnou porci něčeho, co vypadalo jako půlka Banthy a vydal se vaším směrem. To byl indikátor pro zbytek důstojníků aby se okamžitě zvedli a šli si po svých.
Generál rychle došel k vašmu stolu.
"Smím si přisednout?" nadhodil zbytečnou otázku.
"Jistě, mistře." odpověděl pohotově Yae'l a ustrašeně se na tebe podíval.
"Jak probíhala vaše cvičení s přidělenými jednotkami?" zeptal se a pustil se do své porce.
“There’s no blade as keen as surprise.”


Uživatelský avatar
Elinor Rahl
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 366
Registrován: 10.12.2012 17:24:17
Bydliště: Arca Company Barrack, Coruscant

Re: Alister Gale - Není cesty zpět

Příspěvek od Elinor Rahl »

Tasler:

Vývoj situace nepůsobí optimisticky. Generálovi se zjevně nechtělo čekat na podávání hlášení - a tak si pro ně přišel za námi.
Pro případ, že bych se opravdu snažil setkání vyhýbat, jak jen to jde? Nad touto myšlenkou ani neuvažuji. Mimoděk si vybavím Yae´lovu poznámku o tom, že nejlépe se věci zakryjí tak, že na ně člověk nemyslí.
Čas to vyzkoušet v podmínkách takřka polních.

Pokračuji v jídle, jako by se nic nedělo, protože ono se vlastně v zásadě nic neděje. Když otec dorazí ke stolu, jen kousek posunu podnos a když padne otázka, dám si čas spolknout sousto. Konec konců, víme, čí zásluhou jsem dost dobře vychovaný, abych věděl, že s plnou pusou se nemluví.
"Bylo to... skvělé. Náročné. Každopádně vyčerpávající."
Poslední slovo slouží i jako omluva. Svým způsobem.
"Každopádně je to zvláštní pocit, velet lidem, kteří jsou... služebně starší a mnohem zkušenější. Hodně zvláštní pocit."
Samozřejmě, že jsou Mandaloriané mírumilovnými pacifisty. Nemají problém kohokoli kdykoli mírumilovně zpacifikovat.

Pokud máte pocit, že bych měla na něco reagovat a nereaguju, asi jsem se zapomněla odhlásit (resp. si kvůli reálnému životu neuvědomuji tok času)...na ostatní věci nezapomínám.

Uživatelský avatar
Phate
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 975
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant
Korea North

Re: Alister Gale - Není cesty zpět

Příspěvek od Phate »

Tasler:

Generál kýval žvíkajíc kus z obrovského steaku, který si přinesl na tácu. Nereagoval na tvé zhodnocení a čekal co vypadne z tvého kolegy. Yae'l se trochu ošil, ale vzápětí se uklidnil aby nevypadal podezřele.
"Jak říká Alister. Bylo to vyčerpávající a máme toho hodně co dohánět co se schopností k velení týče. Každopádně musím říct, že velitelé jednotek nám vyšli více než vstříct a chápou nastalou situaci. Jednotky běží jako hodinky a hodně rychle se přizpůsobili vedení pod někým jako jsme my." zhodnotil to trochu obšírněji. Generál se ustaraně usmál a kývl hlavou.
"Tento systém je bohužel trochu nevhodný, ale vzhledem k situaci a našemu poslání se nedá nic dělat." řekl diplomaticky.

Okolo sedící důstojníci si vás koutkem oka prohlíželi. Většina jich nebyla zvyklých na Sithské důstojníkky. Natož na tak mladé jako jste vy dva.
"Každopádně jsem slyšel, že máte od Taraela nějaké bližší informace o naší misi na Dathomiru. Takže...O co jde?" řekl neutrálním tónem a oba si vás prohlédl. Ucítil jsi, jak se po tobě natáhl v Síle, ale nesnažil se z tebe něco vydolovat. Spíše se chtěl ujistit, že mu povíte všechno.
Yae'l, který byl mnohem zkušenější v tomto ohledu se na tebe podíval a téměř neznatelně kývl na znamění, že se nemáš nechat zvyklat a případně to přihrát jemu, který je ve lhaní téměř mistrem.
“There’s no blade as keen as surprise.”


Uživatelský avatar
Elinor Rahl
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 366
Registrován: 10.12.2012 17:24:17
Bydliště: Arca Company Barrack, Coruscant

Re: Alister Gale - Není cesty zpět

Příspěvek od Elinor Rahl »

Tasler

Tohle. Samozřejmě. Proč se zajímat o cokoli jiného než o informace, které si jdou mimo kontrolu.

Ne že bych generála nechápal, i když bych ocenil, kdyby se někdy obtěžoval chápat on mě.
A celou situaci korunovala - a dorážela - kontrola v Síle. Tichý předpoklad, že nebudu mluvit pravdu.
Tedy...

„Taraell počítá s odchytem rancoří samice, tří mláďat a nějakých dalších tvorů. Jakou další dathomirskou faunou se hodlá zabývat, nevím, nejsem biolog, měli by to být především nějací místní býložravci.“

Vlastně ze mě vypadla celá pravda.
Spolknu jízlivé - nějaké další otázky?


----------
333
Samozřejmě, že jsou Mandaloriané mírumilovnými pacifisty. Nemají problém kohokoli kdykoli mírumilovně zpacifikovat.

Pokud máte pocit, že bych měla na něco reagovat a nereaguju, asi jsem se zapomněla odhlásit (resp. si kvůli reálnému životu neuvědomuji tok času)...na ostatní věci nezapomínám.

Uživatelský avatar
Phate
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 975
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant
Korea North

Re: Alister Gale - Není cesty zpět

Příspěvek od Phate »

Tasler:

Generál se zarazil při výčtu zvěře, které bude potřeba odchytnout v rámci vědecké mise, které by se nikdo z vás raději neúčastnil. Vypadalo to, že tyto informace opravdu slyší poprvé a bylo tedy zřejmé, že Tarael drží informace v úzkém kruhu osob.
Ucítil jsi, jak se generál natáhl v Síle aby si ověřil jestli před ním něco neskrýváte. Zatajování takto důležitých informací v něm rozhodně nebudilo pocit důvěry.
Když jste chvíli seděli mlčky a zírali jeden na druhého, přičemž Yae'l vypadal, že to s ním každou chvíli sekne, generál se zničeho nic postavil a popadl tác.
"Měli by jste se jít připravit a naposledy zkontrolovat své jednotky. Mise se posunula a sestup na planetu bude za dvě standardní hodiny." řekl klidně, otočil se a vydal se pryč z jídelny. Cestou vrazil tác jenom z úklidových droidů, kteří šůrovali stoly.
"No bezvadný, ještě, že jsme se na to tak parádně vyhajali. Teď se můžem klidně nechat sežrat nebo rozsekat." řekl zvesela tvůj přítel a snědl poslední sousto.
Oba jste se zvedli a vydali se naposledy zkontrolovat jednotky.

Obě tvé čety byly na ubikacích a odpočívaly po náročném tréninku. Narozdíl od tebe už věděly o změně harmonogramu a byly připraveny kdykoliv vyrazit. Poručíci tě ujistili, že bude vše připraveno v příslušném hangáru včetně vybavení a munice, takže na tobě zbývala pouze tvá vlastní výbava a kratičká příprava než se vydáš do hangáru.
“There’s no blade as keen as surprise.”


Zamčeno

Zpět na „Dočasně uzavřené mise“