Kachon Gazli - Veritas

Pakliže je hráč neaktivní déle než 30 dnů, jeho mise bude dočasně přesunuta sem

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Shisco
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1215
Registrován: 05.4.2010 19:33:27
Bydliště: Bastion

Příspěvek od Shisco »

Coruscant, Chrám Jedi - sál Nejvyšší Rady

Po našem opětovném uvedení v kruhový zasedací sál Rady se můj pohled letmo střetl s Vrookovým a buldočí tvář starého mistra se zasmušila.
Skoro to vypadá, jako kdyby se s Vrookem nějak blíže znali... Ta akce proti Covenantu před třemi roky, dost možná?
Zrádná odštěpenecká frakce Řádu Jedi zaplatila za své činy.
Členové prvního kruhu dohlížitelů povraždili na Tarisu své vlastní Padawany a skončilo to na Coruscantu vybombardováním několika bloků města. Viděl jsem tehdy z okna záblesky explozí...
Ten ubohý parchant Haazen... Život se s ním taky nesral, divoké časy...
K proslovu Rady nebylo, co bych řekl, stál jsem tam tedy jen s očima upřenýma na mistry a jen semtam lehce přikývnul.
Nebudu, vyslal jsem k Rishovi myšlenkovou odpověď skrze Sílu.
Jsou věci, které jdou mimo mne a pokud bych se pouštěl do jejich řešení, nejen že bych nic nevyřešil, ale ještě bych mohl mnohé zkomplikovat. Ať už si pro Aidana Dorna Síla připravila jakýkoliv plán, pokud mám být jeho součástí, ještě to dostanu najevo.
Jakmile promluvila opět Atris, stálo mě trochu námahy nezkřivit obličej. S mistrem jsme měli dost přiležitostí si na ni udělat názor a ona sama s ním byla seznámena jedenkrát i hodně důrazně, a vždycky, když jsem byl v její přítomnosti, měl jsem divný pocit.
Probleskla mi hlavou myšlenka, proč jsem i já sledován, ale na druhou stranu to vlastně bylo jedno, následující dny stejně budu odpočívat a nebudu se nijak velice účastnit Chrámového dění.
"Rozumím," řekl jsem jen v odpověď na informaci, že jsem pod dohledem, a rozhodně přikývnul. Veškeré mé pocity z téhle situace se daly tak krásně zhustit do toho jednoho slova.
Když následně Kavar zamyšleně hledíce z okna shromáždění rozpustil a Rish byl jako první na odchodu, popošel jsem směrem k němu a k mistru Zez-Kai Ellovi stojícímu o kousek vedle.
"Mistrové, prosím vás," oslovil jsem shromážděné, ale tyhle dva v první řadě. "Rád bych se vás zeptal ještě na jednu věc."
Chvilinku jsem počkal, odkašláním si vyčistil krk a mezitím si v myšlenkách srovnal, co bych chtěl povědět.
"V posledních dnech jsem měl několik... Nechci říct mimotělních zážitků. Párkrát to bylo takové jakoby vnuknutí, záblesk, když jsem se na něco podíval nebo na to sáhl, a jednou mě takový záblesk dokonce zbavil vědomí. Vzhledem k událostem posledních pár desítek hodin jsem neměl čas o tom přemýšlet, ale znepokojuje mě to."
Doteď spící přetrvávající účinek příliš důvěrného setkání se sithským duchem? A nebo... Možná bych mohl být i nemocný. Selhání, zkraty a smyslové bludy jako u pacientů s nádorem na mozku. A možná... Možná by to mohl být i projev toho, že začínám přicházet o rozum. Možná bych o tom mohl pohovořit s tou léčitelkou, třeba by mi dokázala povědět, co se mnou je...
Vydechl jsem a vyčkával, co mi odpoví mistrové.
Znáš sirou košileli?
Třepetatá, třepetatá
Jsi proklat, majiteli!
Třepetatá, třepetatá
Teď třeská pleská v ní vánek
Kvílivá jak uplakánek
Vichryvanou, vichryvanou...

-Christian Morgenstern, Košilela



Uživatelský avatar
Gnost Kohn
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 1906
Registrován: 19.9.2009 11:19:07
Bydliště: Pandemonium
Kontaktovat uživatele:
Netherlands

Re: Kachon Gazli - Veritas

Příspěvek od Gnost Kohn »

Coruscant, Chrám Jedi - sál Nejvyšší Rady

Zdálo se, že všichni chtějí tuto nepříjemnou událost setřást, co nejdříve. Kai Ell se na tebe podíval s ustaraným výrazem. Ostatně, jako obvykle. Má,o kdy se tvářil jinak, než ustaraně, nebo zamyšleně. A Rish... RIsh měl výraz kamene, jako obvykle.
"Mimotělních zážitků pravíš.... Zamračil se Kai Ell a na chvíli se odmlčel.
Oba mistři se na sebe podívali, možná až s velkým pozorumněním, když starší mistr kývl hlavou a Rish se postavil vedle něj, takže byli oba před tebou.
"Situace a nedávé událostí mi radí tě vyslechnout společně s mistrem Zalkem. Téma i obsah rozhovoru zůstane mezi námi. Nejprve ale vyčkej. Vrať se zatím na ošetřovnu. Dáme ti vědět, kdy a kde..." Kai Ell poté kývl hlavou a odešel.
"Ten Ongree tě má hlídat... Nerias... něco, zrovna moc to nechápu, ale budiž, když je to rozhodnutí Rady. Já a mistr Ell tě vyslechneme a uvidíme, co půjde. Teď mě omluv."
Zhluboka se nadechl a rozhlédl se po místnosti. Nakonec pohledem skončil na tobě a poplácal tě po rameni, než vyrazil k výtahu. Zůstali jste tu už jen vy tři a vzhledem k tvému novému strážci jste vlezli višhcni do posledního výtahu.
"Obtěžoval jsem se tím, že jsem vás seznámil. Kachon Gazli... Nerias..." Spustil RIsh, jen co se zavřely dveře.
"Faelel... těší mě." Dořekl Ongree za Rishe a otočil hlavou směrem k tobě. Z jeho obličeje by se toho dalo vyčíst spoustu, bohužel s jeho druhem jsi až zas tak seznámen nebyl, takže jsi jen pozoroval, jak se jeho obličej pohybuje a zase se zahleděl před sebe.
Moderátor roku 2012, 2013, 2015
Obrázek
"Ó, padlý Cherube, mdlít ve práci
či muce - bídno vždy! tím jist však buď,
že dobrý čin již není úkol náš:
leč zlo vždy plodit pouhá naše slast!"
John Milton, Ztracený Ráj; kniha první, 157-160


Uživatelský avatar
Shisco
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1215
Registrován: 05.4.2010 19:33:27
Bydliště: Bastion

Příspěvek od Shisco »

Coruscant, Chrám Jedi - sál Nejvyšší Rady

"Rozumím, mistře Elle. Budu čekat."
Jakmile jsme společně opustili kruhový sál Rady a jeho ruka se ocitla na mém rameni, těsně předtím, než vykročil k výtahu, vyměnili jsme si pokývnutí, načež jsem se s ním rozloučil:
"Nechť vás provází Síla, mistře Elle."
A v jeho případě to byla víc než jen pouhá fráze. Mistr Kavar a mistr Zez-Kai Ell byli moudří a spravedliví a já k nim vždycky choval respekt, stejně jako jsem jim svým způsobem věřil více než jiným. Nedá se to srovnávat s mým mistrem Sasem Gatariem, který pro mě znamenal tolik, že bych to nedokázal vyjádřit, ale nakonec mistr Sas navzdory svým zkušenostem také neví všechno.
"Mistře?" vyseknul jsem lehkou zdvořilostní úklonu ongreeskému Jediovi s tváří obrácenou vzhůru nohama, pokud se to dalo v případě hlavy říct, než jsme společně vykročili k turbovýtahu ve skleněné šachtě, jehož kabina na nás čekala.
I mistru Sasovi bych o tom měl povědět. O tom, co jsem zažil zpátky na Dantooine... I kdyby už jenom kvůli tomu, aby to prostě věděl. Nechci mít před mistrem Sasem tajemství, aspoň pokud to není nevyhnutelné, a tady by to k ničemu nebylo. A teď rozhodně bude potřebovat společnost. Acaadiho řádění ho muselo zasáhnout vzhledem k tomu, že ho kdysi cvičil tak, jako teď cvičí mě...
Když jsem zaslechl jméno ongreeského mistra, znělo mi jako nějaké jídlo. Exotické, s pikantně kořeněným masem a cizokrajnou vůní, k tomu bylinky, opékané na grilu... Až se mi při té představě začaly sbíhat sliny.
A taky mám hlad. Naposledy jsem jedl na Dantooine...
"Mě také," odvětil jsem, načež jsem stisknul nabízenou ruku a všichni tři jsme nastoupili do výtahu, který se rozjel plnou rychlostí dolů.
Okamžik jsem zíral na svůj vlastní odraz v transpariocelové šachtě, za níž, se rozprostíralo nikdy nespící celoplanetární město Coruscant City a jeho kosmodrapy, načež jsem se opatrně zeptal Kel-Dora stojícího vedle mě:
"Mistře Zalku, co bude teď? Myslím s vámi, co budete dělat."
Pohlédl jsem do jeho dýchací masky, zakrývající mu tvář.
Dost možná na tom bude podobně jako já a mistr Sas... Vzpamatovávat se na ošetřovně a dávat se dohromady. Ale stejně...
Jakmile výtah zastavil, vystoupil jsem a zamířil na ošetřovnu, zvědav, zda mě bude doprovázet i onen ongreeský Jedi.
To se mnou bude ležet i v posteli nebo co? Doufám že ne... Ale zas říkali, že na to se to nevztahuje. To jsem z toho srna...
Znáš sirou košileli?
Třepetatá, třepetatá
Jsi proklat, majiteli!
Třepetatá, třepetatá
Teď třeská pleská v ní vánek
Kvílivá jak uplakánek
Vichryvanou, vichryvanou...

-Christian Morgenstern, Košilela



Uživatelský avatar
Gnost Kohn
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 1906
Registrován: 19.9.2009 11:19:07
Bydliště: Pandemonium
Kontaktovat uživatele:
Netherlands

Re: Kachon Gazli - Veritas

Příspěvek od Gnost Kohn »

Coruscant, Chrám Jedi - sál Nejvyšší Rady

Ongree na tebe vyvalil oči ještě více, než je měl doteď, až to vypadalo, že by mu měly vypadnout.
"Moc mi lichotíte Gazli. K mistru mám stejně daleko, jako mám blízko k tomu být zpátky padawanem. Ale děkuji." Oplatil ti úklonu a dál se nezajímal, neboť se rozhostilo ticho a poté jsi začal nový rozhovor s Rishem, který... jakoby pár vteřin nevnímal. Nebo spíše jen přemýšlel, ale mohl se na tebe zároveň také dívat, jeho... výhoda, či nevýhoda celého zakrytého obličeje dýchací maskou a brýlemi.
"Se mnou? Upřímně, nejspíše to samé co do teď. Budu prohledávat archiv. Meditovat v místnosti tisíců fontán a zkoumat staré artefakty, které mi dovezou." Jeho slova moc nesouhlasily s tím, když jsi ho viděl v boji, nebo ve stíhačce. Mistr RIsh Zakl svými schopnostmi za ostatními jeho přáteli rozhodně nezahálel. Na druhou stranu, vyrovnaností trošku dospělejším chováním rozhodně od ostatních trošku vybočoval.

Výtah po chvilce zpomalil a zastavil se. Ne, že by to bylo vůbec cítit.
"Vyřiď mé pozdravy mistru Gatariovi a přání brzkému uzdravení. Mám ještě jisté záležitosti. Ale uvidíme se na sezení s mistrem Ellem. Teď mě omluv. " Poté kývl a odešel.
Nerias mezitím postával opodál zády k tobě. Teoreticky by se dalo mu teď zmizet, ale... přece jen, vyvázl jsi celkem dobře. Ongree se ale hned poté, co Rish zmizel za rohem otočil a pohlédl na tebe nejdřív jedním, poté i druhým okem.
"Doprovodím vás na ošetřovnu a hledem k tomu, že vás nepustí, bež mého doprovodu bych si zašel na jídlo. Pokud si tedy nechcete užít to nemocniční jídlo. Jinak tudy." Ukázal směrem, kudy odešel Rish, místo toho, kterým sis pamatoval, že by se šlo na ošetřovnu. Chrám byl oproti Enklávě na Dantooine obrovský komplex a ačkoli byl vcelku logicky rozložen... pořád se v něm dalo snadno ztratit.
Moderátor roku 2012, 2013, 2015
Obrázek
"Ó, padlý Cherube, mdlít ve práci
či muce - bídno vždy! tím jist však buď,
že dobrý čin již není úkol náš:
leč zlo vždy plodit pouhá naše slast!"
John Milton, Ztracený Ráj; kniha první, 157-160


Uživatelský avatar
Shisco
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1215
Registrován: 05.4.2010 19:33:27
Bydliště: Bastion

Příspěvek od Shisco »

Coruscant, Chrám Jedi

"Nemám zapotřebí nikomu podlézat," otočil jsem se na Ongreeho, abych mu vrátil jeho poznámku ve stejném tónu hlasu, jakmile jsme vystoupili z výtahu a Rish se vydal vlastní cestou.
A urážet tím jak toho dotyčného, tak sám sebe.
"Ale měl jsem za to, že je součástí dobré etikety oslovat rytíře Jedi 'mistře'."
Ostatně stačí se zeptat jakéhokoliv protokolárního droida.
Pozvednutím obočí jsem i já vyjádřil své překvapení nad uvažováním tohoto Neriase, odlišnosti našich ras se patrně promítaly nejen do fyzické roviny, ale také do roviny myšlení.
A co to mele teď? Copak v Chrámu máme nějaké nemocniční jídlo? Droidi z jídelny snad akorát vezmou porci, zabalí mi ji do krabičky a pošlou na medicínskou sekci po myšbotovi. A pokud můj zdravotní stav vyžaduje speciální jídelníček, byla by idiocie jít a naprat se tím, co mi přijde pod ruku.
"Asi spíš půjdu zpátky. Teď nemám hlad..."
Ne že by to byla úplně pravda, ale proč bych se někam trmácel, když si můžu nechat jídlo přivézt až pod nos? A navíc, upřímně se mi nechtělo trávit více času, než je potřeba, ve společnosti tohoto Jedie, a to rasové předsudky stranou.
Znáš sirou košileli?
Třepetatá, třepetatá
Jsi proklat, majiteli!
Třepetatá, třepetatá
Teď třeská pleská v ní vánek
Kvílivá jak uplakánek
Vichryvanou, vichryvanou...

-Christian Morgenstern, Košilela



Uživatelský avatar
Gnost Kohn
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 1906
Registrován: 19.9.2009 11:19:07
Bydliště: Pandemonium
Kontaktovat uživatele:
Netherlands

Re: Kachon Gazli - Veritas

Příspěvek od Gnost Kohn »

Coruscant, Chrám Jedi

"To ano... máte pravdu, je to etiketa, ale sám to poznáte na vlastní kůži. Říkají vám padawane... a pak najednou jste rytíř, padawani vás oslovují mistře... Ne každý si na to zvykne hned."
Ongree už dal moc nemluvil, nechal tě na ošetřovně, kde si tě "převzal" lékařský droid, který zřejmě neměl v pořádku hlasový modul. Odvodil jsi to podle toho, že tón a zabarvení jeho hlasu by tě spíše vyděsil, než uklidnil.
"Mistr Zalk?" Vypadla z něj otázka, když se pomalu pohyboval za tebou. "Měli jste se vrátit oba." V tom kolem něj proklouzla Sylkana a zarazila ho. "V pořádku doktore, postarám se. Musíte zkontroloval ty popáleniny." Droidovi jen blikly oči, načež se otočil a vyrazil opačným směrem.
"Starostlivějšího droida neznám, asi je to tím doktorským programem... ale nedokáže pochopit, že mistr Zakl má vlastní hlavu, způsoby a raději se léčí sám. Poznala jsem jej nedávno, ale... varují vás před takovými pacienty."
Postavila se zády k tobě ke stolku, na kterým bylo připraveno nesčetné množství nástrojů, které jsi mnohdy nedokázal pojmenovat.. až na ty základní.
"Udělali jsme dost testů, takže jen odebereme krev na posledních pár testů a zítra vás možná pustíme. Vyhrnout rukáv." V ruce se jí objevila injekce určená speciálně pro odběr. Nejasný malý úšklebek mohl signalizovat různé věci, ale možná jen osobní zvědavost podle jejích dalších slov. "Vzhledem k tomu, že tady budete do zítřka, takže... Zaražte mě, jestli si moc troufám. Mistr Zakl měl ránu od světelného meče... povyprávíte mi, jak k tomu přišel? Jaká mise vás poslala na naši ošetřovnu?" Na jednu stranu mistr Kavar rozhodnul o utajení detailů i existence mise, na druhou stranu... pohledu těch modrozelených očí bylo těžké vzdorovat. A podle současného prosebného pohledu bys nepochyboval, že by nedokázala ukápnout i slzu na povel, aby ses rozmluvil.
Moderátor roku 2012, 2013, 2015
Obrázek
"Ó, padlý Cherube, mdlít ve práci
či muce - bídno vždy! tím jist však buď,
že dobrý čin již není úkol náš:
leč zlo vždy plodit pouhá naše slast!"
John Milton, Ztracený Ráj; kniha první, 157-160


Uživatelský avatar
Shisco
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1215
Registrován: 05.4.2010 19:33:27
Bydliště: Bastion

Příspěvek od Shisco »

Coruscant, Chrám Jedi

Po návratu na ošetřovnu mě přivítala vůně, příjemná nasládlá vůně naplňující celou místnost. Prošel jsem kolem zdravotnického droida uvítavšího mne skřípavým hlasem, co by dokázal způsobit nejednomu dítěti noční můry.
Léčitelka v bělostné tunice skloněná nad nějakým lékařským přístrojem zanechala toho, co měla právě na práci, a hbitě vykročila směrem k droidovi, aby mu zadala jiné instrukce a věnovala se mi sama.
Proplula kolem mě, jako by se vznášela, a zatočila se mi hlava, když jsem si uvědomil, že právě ona je zdrojem oné vůně.
No páni...
Pak, když se otočila, za ní zavlála záplava zlatých vlasů dlouhých až k pasu a já na okamžik nevěděl, co říct. Slova se mi vytratila z hrdla a jen jsem stál a koukal na její krásu.
Jedna, dva, tři...
"Já... Já přesně nevím, malou chvilku, madam, rozvzpomenu se."
Takže jestli tohle je test krátkodobé paměti, dopadl neúspěšně.
Veden její rukou jsem ulehl na lůžko a opřel si ruku v pozici vhodné pro odběr. Její doteky mi byly příjemné, a třebaže si počínala profesionálně, nemohl jsem je nevnímat jako prolomení dotykové bariéry. Neodvážil bych se jí dotknout sám, ale...
Ty se zakoukáváš...
Jehla proniknuvší mou kůží mě probrala a pomohla mi se opět soustředit na realitu.
"Ta mise má podléhat utajení, takže vás nepočastuji detaily, ale můžu vám říct, že jsme letěli vyzvednout mého mistra, který se ztratil," ukázal jsem palcem ruky, z níž mi zrovna nečouhala jehla, doprava směrem k lůžku, kde ležel mistr Gatario a s docela spokojeným výrazem v obličeji dřímal.
"A po cestě jsme se utkali s temným Jediem a jeho nohsledy. Zbabrali jsme to, přišli jsme o tři členy týmu..."
Slova jsem volil pečlivě tak, abych Sylkaně nelhal, ale zároveň nevyzradil nic citlivého.
"Když jsme se s ním dali do boje, tak sice jsme na něho byli čtyři a on byl sám, ale..."
Zarazil jsem se v okamžiku, kdy ze mne léčitelka vytáhla jehlu.
"Ještě nikdy jsem nebojoval proti někomu tak silnému. Byl zběsilý jako zvíře, ale zároveň rafinovaný, jeho technika byla bezchybná. Rish musel schytat ten zásah někdy v době, kdy jsem hledal pod sutinami členku týmu..."
Opět se mě zmocňovala zasmušilá nálada, třebaže jsem věděl, že mise nakonec nedopadla až tak moc zle, jenže jí stačil jediný němý pohled na to, aby mě upokojila a dodala pozitivitu.
Znáš sirou košileli?
Třepetatá, třepetatá
Jsi proklat, majiteli!
Třepetatá, třepetatá
Teď třeská pleská v ní vánek
Kvílivá jak uplakánek
Vichryvanou, vichryvanou...

-Christian Morgenstern, Košilela



Uživatelský avatar
Gnost Kohn
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 1906
Registrován: 19.9.2009 11:19:07
Bydliště: Pandemonium
Kontaktovat uživatele:
Netherlands

Re: Kachon Gazli - Veritas

Příspěvek od Gnost Kohn »

Coruscant, Chrám Jedi - ošetřovna

Sylkaně se chvíli měnil výraz, když jsi vysvětlil, že do detailů zacházet nesmíš. Ačkoli nejprve vypadala šťastná, že se s ní podělíš alespoň o malé útržky, shrnutí, dost rychle ji to opadlo. Zmíňka ztrát při misi na její jinak krásné a veselé tváři vykouzlila vrásky od zamračení.
"To je mi líto, asi jsem se neměla ptát." Odstoupila potom, co odebrala potřebný vzorek krve a začala uklízet lékařské vybavení.
"Říká se, že Temná Strana je rychlou cestou k moci, ale i pádu. Chce to sílu jí vzdorovat, takže...." Když se otočila, několik chvil na tebe zírala s pootevřenou pusou a těkala očima sem a tam. "Takže jste silnější než on. Nakonec doplatí na drobnost, kterou kvůli své aroganci přehlédne." Dokončila svoji malou motivační řeč. Ve většině případů měla pravdu. Drobnost se přehlédne snadno. Zvláště, když může jeden člověk stát proti čtyřem a ještě se jim vysmávat do tváře. Nakonec na to možná i doplatil. Doplatil na to, že se Aerys rozhodl zůstat i přes množství důvodů udělat opak. Na to, že se rozhodl Aidan opustit svého bratra.

"Ale neměla jsem se ptát. Jen jsem otevřela nepříjemnou zkušenost. Ale... přežili jste to vy. Jeden mistr, který jistě ještě stihne rozdat spoustu své moudrosti. Druhý ačkoli pacient paličák, jedne z nejaktivnějších archivářů. A nakonec padawan, který má jistě slibnou budoucnost v Řádu." Konečně opět vyměnila smutek v tváři za úsměv, který jí slušel nesrovnatelně více. Ačkoli už nic neříkala, stále se motala u stolku kousek a něco přerovnávala.
Moderátor roku 2012, 2013, 2015
Obrázek
"Ó, padlý Cherube, mdlít ve práci
či muce - bídno vždy! tím jist však buď,
že dobrý čin již není úkol náš:
leč zlo vždy plodit pouhá naše slast!"
John Milton, Ztracený Ráj; kniha první, 157-160


Uživatelský avatar
Shisco
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1215
Registrován: 05.4.2010 19:33:27
Bydliště: Bastion

Příspěvek od Shisco »

Coruscant, Chrám Jedi - ošetřovna

Když jsem poslouchal Sylkanu, neunikl mi záchvěv zklamání v její tváři i hlase.
"To ne, já..."
Opět se má mysl ztratila v Sylkanině vůni a na okamžik jsem musel v hlavě hledat slova.
"Jsem rád, že jste se zeptala. Ale není to veselý příběh. Nakonec jsme se dostali do situace, kdy jsem musel opustit člena týmu a nechat ho na pospas. Sice to tak chtěl on sám, že by nás svými zraněními jenom zpomaloval při ústupu, a lepší řešení mě ani teď nenapadá, ale i tak. Rozhodovat o cizím životě a smrti... Na ten pocit si nikdy nechci zvyknout."
Když už mi nečouhala hadička z ruky, posadil jsem se na posteli do meditačního sedu a zády se opřel o stěnu. Meditovat jsem nechtěl, ale z této pozice jsem měl na místnost lepší výhled.
Ona je tak... Okouzlující, tohle jsem ještě nikdy nezažil, ani Kraan mě takhle nepobláznila a co jsem kvůli ní dělal... Připadá mi, jako bych ji znal věčnost, a to o ní vlastně nevím skoro nic a známe se teprve pár hodin...
Tohle se nedá svádět na ránu do hlavy. A pokud existuje něco jako osud... Pak ten můj je spojený s jejím. Nevím, jak to vím, ale... Zvláštní. A děsivé. Měl bych nad tím asi meditovat...

Pak se ke mně Sylkana znovu otočila, nejprve zavtipkovala ohledně Rishe a když mi polichotila, že mám zcela jistě slibnou budoucnost v Řádu, zarděl jsem se.
Možná bych jí měl říct pravdu... Ale co záleží na jménech, místech... Kdo ví, co bych mohl způsobit, prohlásili to za utajené z dobrého důvodu. A možná je tohle test.
Na dobré důvody Rady Jediů jsem měl vlastní názor, například vypovězení Meetry Surik, bránění Revanovi jít do války... Ale úplně padlí na hlavu nejsou. Nicméně myšlenku na to, že by Sylkana byla nastrčená, jsem odmítal přijmout.
"Děkuju, vážím si toho, že něco takového slyším od někoho, jako jste vy..."
Když se naše pohledy střetly, srdce jsem měl až v krku.
Chvilku jsme na sebe koukali a já se usmíval jako na ryllu.
"I když abych se přiznal... Moje padawanské začátky zrovna zářivé nebyly. Začínaje tím, že jsem v hněvu jednoho kluka Sílou prohodil oknem a konče tím, že jsem se nechal posednout sithským duchem. Šedivé vlasy na hlavě mistra Sase jsou moje zásluha... Zatímco vy máte dar léčení, který vám ze srdce závidím. Sám jsem schopný maximálně se uvést do léčivého transu a tím to končí."
Znáš sirou košileli?
Třepetatá, třepetatá
Jsi proklat, majiteli!
Třepetatá, třepetatá
Teď třeská pleská v ní vánek
Kvílivá jak uplakánek
Vichryvanou, vichryvanou...

-Christian Morgenstern, Košilela



Zamčeno

Zpět na „Dočasně uzavřené mise“