I.Prázdnota- Cliffeon Dal'marran(Zakantos)

Pakliže je hráč neaktivní déle než 30 dnů, jeho mise bude dočasně přesunuta sem

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Needay
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 308
Registrován: 11.6.2011 17:07:28
Bydliště: In my own little hell

I.Prázdnota- Cliffeon Dal'marran(Zakantos)

Příspěvek od Needay »

4BBY, pašerák Cliffeon Dal'marran se nedopatřením pustil do křížku s Galaktickým Impériem. Budoucnost tak připravila pro Ostrovítr a jeho posádku nejedno nehezké překvapení. Naštěstí na to teď náš ostřílený hrdina nebude sám. I přes to budou muset všichni bojovat o holé přežití mezi sebou,
Jejich mysl zachvátí…

Prázdnota

Hyper prostor, Ostrovítr

Imperiálnímu letectvu jste unikli pouze o vlásek, štíty se počaly přetěžovat a v rychlosti, kterou jste vyvinuli, by stačil pouze jeden zásah a nezbylo by z vás nic víc, než hromádka prachu. Jen co jste vstoupili do modravé hmoty, jenž obklopuje frachťák a tvoří tak jeden nekonečný tunel, se pustil Plecháč do opětovného aktivování vypnutých podsystémů. Obyčejné světlo naskočilo téměř okamžitě. Několikrát silně zablikalo, což tvým očím nedělalo dvakrát dobře. Ovládací panel občas ještě zajiskřil. Nebyla na něm aktivních polovina indikačních tabulek, včetně stavu lodi, televize v rohu místnosti nebo komunikátoru.
Brzy vše nahodím do normálu, po té spustím diagnostiku systému.
Oznámí ti tvůj robotický pobočník, který loď zná dobře tak jako ty. Obyčejně bys v normální situaci dělal mnoho věcí… řekněme osamocen. Ale teď máš nového zaměstnance. Jmenuje se Brian Fertuci, prozradil ti o sobě, že se živil jako žoldák. Krom jeho, je tu však ještě ona maličkost se zachráněným barmanem na ošetřovně, na starost ho má doktor, který bývá po většinu času vypnutý. Moc toho nenamluví, a ostatně, většinou když se ti něco stalo, stačilo vzít obvaz a bylo to. Na lodi se také nachází neurčitý počet pasažérů a doteď neznámé zboží umístěné v nákladovém prostoru.
Obrázek


Uživatelský avatar
Zakantos
Učedník
Učedník
Příspěvky: 49
Registrován: 25.8.2013 19:29:47
Bydliště: DC
Kontaktovat uživatele:

Re: I.Prázdnota- Cliffeon Dal´marran(Zakantos)

Příspěvek od Zakantos »

Hyperprostor, Ostrovítr

Únik se nám nakonec zdařil. Naštěstí. A že to bylo o fous. Být tam o chvíli déle, buď se nám rozpadne loď pod zadkem, což se ještě stále může stát, anebo by nás na atomy rozložili Impíci. Popravdě ani jednou možností bych nebyl moc nadšen. Jsem tedy obzvláště rád, že jsme z té zpropadené planety pryč.

Plecháč postupně nahazuje jednotlivé podsystémy a nutno dodat, že z reakcí lodě nemám nijak příjemný pocit. Ostrovítr už není nejmladší a dle toho, jak naskakují, či spíše nenasakují, jednotlivé systémy, bude brzy potřebovat pořádnou renovaci. Zablikání světel před finálním naskočením jen zdůrazní, že mám pravdu. To, že se některé systémy ani neobtěžovali naskočit, raději ani nekomentuji. Na klidu v duši mi to určitě nepřidá.
„Jo, to by nebylo od věci. Diagnostika nám řekne, co mému zlatíčku chybí,“ odvětím prostě droidovi stále zaujat lodními systémy. Holou dlaní přejedu po jedné z konzolí a vnímám každý její záhyb. Vážně bych o něj nechtěl přijít. Je to můj jediný majetek, můj létající domov.

„No a teď zpět do práce,“ otočím se k droidovi poté, co se seberu ze své chvilkové melancholie, „například by mě celkem vážně zajímalo, co všechno si sehnal za náklad a koho že to tu máme za pasažéry. Jen doufám, že si nabral někoho prachatého, ať na tom alespoň trochu vyděláme.“
Vážně by se šiklo pár kreditů na opravy a renovace. Ty nám nikdo nikde neposkytne na dobré slovo. A půjčovat si například od Huttů by nemuselo být prospěšné pro mou budoucí existenci. Kdyby se nedařilo a já nemohl zaplatit, asi by po mě šli všichni námezdní lovci v galaxii.

Navíc teď už na lodi nejsem sám, pokud tedy nepočítám pasažéry. Je to poprvé mé kariéře, co mám zaměstnance. Vskutku radikální krok z mé strany. Ale už taky nejsem nejmladší a někdo, kdo by mi kryl záda, by se hodit mohl. Nemluvě o tom, že za Republiky se výkon mé práce prováděl mnohem lépe, než teď za Imperiálních zmetků.
V tu chvíli jsem si vzpomněl na barmana. Jen co mi Plecháč poví své, musím se za ním jít podívat. Snad ho dal Medik do hromady. Když jsme ho táhli do lodi, nebyl na to zrovna nejlépe.
„Máš nějaké zprávy od Medika o současném stavu toho twi’leckého barmana?“ zeptám se nakonec droida.

Uživatelský avatar
Needay
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 308
Registrován: 11.6.2011 17:07:28
Bydliště: In my own little hell

Re: I.Prázdnota- Cliffeon Dal´marran(Zakantos)

Příspěvek od Needay »

Hyperprostor, Ostrovítr

Plecháč marně prokazuje snahu zapnout kameru snímající místnost s nákladem, což se vůbec nedaří. Přestane se hrabat v duši lodě a otočí na tebe svojí béžovou hlavu.

Máme dost práce, abyste si za obdržené finance mohl pronajmout byt v luxusní čtvrti Coruscantu.
Nebylo možná nejlepší jako příklad udávat svět, kde se z důvodů minulých událostí nebudete moci nějakou dobu, jak si již několikrát zdůraznil, objevit. Vstane a uklidí dýchací masky zpět do svých přihrádek. Dojde až k panelu vedle zavřených dveří, směřující k hlavní chodbě. Oddělí železnou desku. Uzříš velké množství kabelů a malou konzoly, která je všechny spojuje.

Máte na palubě deset krabic exotického koření pro jakousi zločineckou organizaci, toto zboží je vládou zakázané, takže náš zdařilý útěk, je opravdu úspěch, alespoň na poli pracovním. Dále tu máme osm beden plné munice a několik rozebraných pušek. Ještě klec s nějakým vzácným tvorem a boiler, na jehož obsah jsem se nesměl vyptávat. Nastavil jsem koordináty na první cílovou planetu.
Munice? Teď už jenom doufat, že nikdo na tvé lodi nebude chtít rozpoutat přestřelku.
Pokud se mám dostat k pasažérům, je jich sedm. Kredity jsem vybral dopředu, už za vstup na Ostrovítr museli zaplatit, pane.
Placatým prstem ti ukáže na šuplík ve skřínce, kam schoval utrženou částku.
Nemluvil jsem s DokBotem, od té doby co jsem jej zapnul dálkově, pamatujete? Snažil jsem se vám zachránit krk!
Poukáže na fakt, že tou dobou počal velký útěk před hlídkovými čluny policejní správy.
Obrázek


Uživatelský avatar
Zakantos
Učedník
Učedník
Příspěvky: 49
Registrován: 25.8.2013 19:29:47
Bydliště: DC
Kontaktovat uživatele:

Re: I.Prázdnota- Cliffeon Dal´marran(Zakantos)

Příspěvek od Zakantos »

Hyperprostor, Ostrovítr

Luxusní čtvrť na Coruscantu? To myslí vážně? Že já ho něčím praštím! Na Coruscantu se teď nemůžu minimálně pár let ukázat. Pokud tedy nechci skončit jako mrtvola anebo hůř, jako otrok. Což rozhodně nemám v nejbližších letech v plánu. Na druhou stranu, pokud má Plecháč pravdu a skutečně máme na palubě balík peněz, nemuselo by to být zas tak špatné. Dokonce ho možná i ušetřím rozmontování.

Soupis nákladu mě vskutku zaujme. Je toho víc, než jsem čekal. A to jsem v tom baru nebyl nijak dlouho. Plecháč sebou musel vážně hodit. Anebo je o odvoz z Coruscantu v dnešní době opravdu velký zájem. Osobně myslím, že pravdivé jsou obě dvě teorie. Impérium není zrovna příjemný druh vlády a být na centrální planetě nemusí být pro všechny, kdo mají nějaké vztahy ke staré republice, zrovna bezpečné. Každopádně v nákladu není nic neobvyklého. Sice lehce povytáhnu obočí nad zmíněnou municí a boilerem, ve kterém je kdoví co, ale nakonec jen pokrčím rameny. Práce je práce a někdy je vážně lepší neřešit žádné detaily. Pokud dostanu pořádně zaplaceno, pokusím se propašovat téměř cokoliv.

To už se Plecháč konečně dostal k seznamu našich pasažérů a mě málem vypadnou oči z důlků.
„Co?!?“ vyhrknu okamžitě, „byl jsem pryč pět minut a ty za dobu narveš loď nákladem a ještě seženeš SEDM pasažérů? To si je snad ukradl přímo z autobusové zastávky, ne?“
Bohové chraňte mě. Ten droid mě začíná kapánek děsit. Na druhou stranu, budou prachy. To je taky jediná věc, která mluví v jeho prospěch. Stále jsem totiž nezapomněl na všechny slíbené údery hasákem.

„Tak mi k nim něco řekni. Nějaké zajímavé individuum? Někdo opravdu hodně hledaný?“ zeptám se na konec poté, co se trochu uklidním z předchozího výbuchu překvapení. Potřebuji informace, alespoň nějaké. Nerad vozím úplně neznámé lidi.
Uklidnění mi však příliš dlouho nevydrží, uvědomím si totiž takovou menší maličkost: „A vůbec, jaký je náš příští cíl? Ty si nás někam poslal a já, PILOT a KAPITÁN, zase zatraceně nic nevím!“
Ta hromada šrotu mě zase pěkně vytáčí. Nejen, že začíná být drzí, ale ještě navíc tajnůstkář. Zatracenej Plecháč!

Nutně se potřebuji uklidnit dřív, než vybuchnu a pak už nebudu potřebovat ani žádný hasák. Jen co mi odpoví, vydám se tedy přímo na ošetřovnu, kde hodlám zkontrolovat barmana. Pasažéři a zbytek musí počkat. „Tak co, jak na tom je?“ zeptám se Medika ihned po vstupu. Upřímně doufám, že pro něj nebylo příliš pozdě.

Uživatelský avatar
Needay
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 308
Registrován: 11.6.2011 17:07:28
Bydliště: In my own little hell

Re: I.Prázdnota- Cliffeon Dal´marran(Zakantos)

Příspěvek od Needay »

Hyperprostor, Ostrovítr

Nevím nevyptával jsem se na bližší informace o našich hostech, popravdě jsem na ně narazil čirou náhodou. Venku na tržišti začal zmatek, utíkali pryč chvilku před tím, nežli jste zavolal o moji pomoc, pane.
Z prstu se vyšroubuje zrcátko, které strčí mezi kabely, něco hledá, malými reflektory zabudovanými v diodách na místě očí, si ve změti bužírek, dělá jasno.
To ano, ale když jste zadal příkaz pro vyhledání vhodného cíle, neuvedl jste nic upřesňujícího. Tak jsem zkrátka počítal, která z planet, kam má býti zboží doručeno, je nejblíže. Jedná se o Corulag. Na planetě je vcelku velká imperiální osádka, tím víc kreditů za odvezení toho tvora.

Některé odpovědi se ti z Kopilota zaměstnaného zprovozňováním systému podařilo dostat. Ošetřovna se nachází zhruba uprostřed lodi. Místnost je to malá, několik skříněk, úschovný prostor pro medika a lehátko, které momentálně obsazoval barman. Byl na tom ještě hůř, než sis myslel. Má nasazenou průhlednou masku zakrývající ústa a nos.
Pacient byl postřelen do pravého stehna, má vyraženo několik zubů a větší množství hematomů, boulí a tržných ran.
Oznámí světle tyrkysový DokBot.
Dostane se z toho, ale bude potřebovat čas.
Obrázek


Uživatelský avatar
Zakantos
Učedník
Učedník
Příspěvky: 49
Registrován: 25.8.2013 19:29:47
Bydliště: DC
Kontaktovat uživatele:

Re: I.Prázdnota- Cliffeon Dal´marran(Zakantos)

Příspěvek od Zakantos »

Hyperprostor, Ostrovítr

Plecháč mi poskytl alespoň nějaké informace. Nemohu říci, že by byly zrovna uspokojivé, ale lepší než nic. Zdá se, že si s pasažéry budu muset promluvit osobně. Doufám, že mezi nimi není žádný nekalý živel. Nerad bych někoho vysazoval uprostřed prázdnoty, ale i to se může stát. Vakuum by si s každým zmetkem poradilo po svém. A pravda je, že nijak příjemným způsobem.

Na ošetřovně si vyslechnu zprávu od Medika a sám si barmana prohlédnu od hlavy až k patě. Ač nejsem doktor, je mi jasné, že na tom není dobře. Doktorův výčet je skutečně obsáhlý a sám se divím, že twi’lek ještě dýchá. I když s pomocí přístrojů. Každopádně, medik udělal, co mohl, ale jak sám říká, bude třeba čas, aby se z toho dostal. No, ten naštěstí nyní máme. Pokud se zase něco nepodělá. Na což bych si klidně vsadil. Lidi jako já si prostě dlouhý klid neužijí.

„Dík, Mediku. Postarej se o něj,“ oznámím prostě. Je zvláštní, že Medik mi jako droid nijak nevadí. V porovnání s Plecháčem, kterého mám neustále chuť nějak ztrestat. Nejspíš to bude tím, že ho nevidím moc často, a když ho vidím, nemám chuť se s ním hádat. A navíc, nikdy toho moc nenakecá, což je bezpochyby plus.

S tím klepnu prsty do klobouku a s tichým a upřímným: „ drž se, příteli,“ opustím ošetřovnu a vydám se směrem k nákladu, který si chci prohlídnout blíže sám. Rychle proletím jednotlivé bedny a zkontroluji, že nic nevypadá nijak problémově, či nebezpečně. Myšleno nebezpečně pro loď a pasažéry. Jestli to způsobí miliony mrtvých, až to někdo použije, to je jejich problém. Etiku v tomto směru moc neřeším.

Po kontrole zajdu za Brianem, kterého chci požádat o doprovod za našimi novými pasažéry. Rychle mu převyprávím vše, o čem mě informoval droid a následně se s ním vydám směrem ke kajutám pasažérů.
„Neříkám, že s nimi budou problémy, ale jak sám víš, v naší branži musí být člověk opatrný. A kdo ví, koho ten pitomej kus šrotu nabral na palubu. Mohl by mezi nimi být i nějaký zatracený imperiál. Člověk nikdy neví,“ prohodím k němu ještě před vstupem do kajut a sám si zkontroluji, jestli mám blastery v pouzdrech u pasu dostatečně uvolněné, abych mohl v případě nutnosti rychle tasit a zlikvidovat potenciální hrozbu. Většinou nepotkáte moc důvěřivých pašeráků. Takoví totiž chcípají hodně mladí.

Namířím si to rovnou do společenské místnosti a s úsměvem na tváři rozrazím dveře. Jak se říká, král přichází na scénu vždy s pompou a fanfárami. A já jsem král téhle lodi. Takže proč ne.
„Dámy a pánové, jsem kapitán Dal’marran, majitel téhle kocábky a mimochodem i ten, kdo vám všem zachránil zadele,“ začnu narovinu s představováním. Pohledem projedu všechny přítomné a pokusím se zjistit, co jsou zač čistou dedukcí.
„No, a jelikož vůbec netuším, kdo jste, možná by se slušelo trochu se představit. Ať vím, koho mám na palubě. Takže? Kdo začne?“ dodám nakonec s „otcovským“ úsměvem na tváři. Neříkám, že je to má uklidnit, ale na druhou stranu, snad je to ani nevyděsí. I když jizvy na obličeji mému úsměvu asi moc příjemnosti nedodávají. Ale co, musí se s tím smířit. Jednou jsem tu šéf, tak si zasloužím trochu zábavy.

Uživatelský avatar
Needay
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 308
Registrován: 11.6.2011 17:07:28
Bydliště: In my own little hell

Re: I.Prázdnota- Cliffeon Dal´marran(Zakantos)

Příspěvek od Needay »

Hyperprostor, Ostrovítr

Načapal jsi Braiena když lezl po žebříku dolů od děla.
Takže příští cíl je doupě bílých hlav, to je trochu špatný nápad ne? Nechtělo by to změnit kurs k nějakému odlehlejšímu světu? Nevím, jestli nás uvítají s otevřenou náručí!

Statnému muži se současný směr, který zvolil Plecháč, dvakrát nezamlouval. Pro nějaké namítání, nebo sdělení vlastního názoru už ale bylo pozdě, ocitli jste se před dveřmi, vedoucími do společenské místnosti. Po tvém úvodním představení se nestačili někteří divit, ty jsi také lehce překvapen, mezi sedmy se nacházela zahalená postava i s protokolárním droidem, ti jenž jsi si je vytipoval v těď už zdemolovaném baru. Dále se na gauči rozvaloval Sullustan v elegantním oděvu se dvěma společnicemi po svém boku, holohlavá žena a v neposlední řadě zakrslý možná třicetiletý mužík.

Žoldnéř za tvými zády jen stěží zakrýval údiv, nad chování povyšujícího se tvora s obličejem vzdáleně připomínajícím prase.
Co je to za způsoby? Váš služebník mě ubezpečil, že náš odlet bude naprosto poklidný a nenápadný! Takto si představujete jeho slova v praxi? Pokud vás zajímá kdo to vlastně sem, jmenuji se Grien Vamba, a toto je můj doprovod, Ella a Nella. Přeji si odcestovat co nejdál od středu, obchody jsou tam s Imperiálními psy těžší a těžší!
Nebýt Fertuci za tvými zády, ukázal by tomu rozmazlenci zač je toho žoldákův loket. Pohledem jsi se přemýstil na další osobu.

Holohlavá žena jenom natočila hlavu na bok a nic neříkala.
Myslím, že je hluchoněmá.
Zasmál se nadřazeně Grien. Kvůli tomuto aspektu o ní nadále nemáš nic, co by tě ubezpečilo o její neškodnosti. Trpaslík v montérkách se zachechtal jako by mu někdo skřípl nos kolíčkem na věšení prádla.
Chá, já sem Dany, tož tenkrát jsem byl malým farmářem, těď sem malým technikem.
Zbývá ti tu poslední dvojice, stříbrný 3PO a jeho pán.
Můj majitel si nepřeje v zájmu bezpečí osádky lodě být představován.
Obrázek


Uživatelský avatar
Zakantos
Učedník
Učedník
Příspěvky: 49
Registrován: 25.8.2013 19:29:47
Bydliště: DC
Kontaktovat uživatele:

Re: I.Prázdnota- Cliffeon Dal´marran(Zakantos)

Příspěvek od Zakantos »

Hyperprostor, Ostrovítr

No to je tedy skvadra. Ten Plecháč vážně sebral každého, kdo se mu dostal pod ruku. Někteří z nich vypadají dost neobvykle, ale na druhou stranu, mě jen máloco překvapí. Viděl jsem už i horší individua. I když ten sullustanec mě začíná skutečně dožírat. Úplně cítím Brianovu chuť mu proměnit ten jeho pitomej ksicht v něco blíže nespecifikovaného, ale dosti blízkého sekané. Nemohu tvrdit, že nemám obdobné pocity, ale jsem obchodník. A tak musím i jednat. Na druhou stranu, mohl by se podělit o své společnice s kapitánem a jeho prvním důstojníkem. Třeba i nedobrovolně.

„Plecháč toho nakecá. Nesmíte mu všechno věřit. Vlastně, úplně nejlépe uděláte, když mu nebudete věřit vůbec nic,“ odvětím mu pohotově klidným hlasem, nijak nevzrušeným jeho horkokrevným výstupem a doprovodím to jedním ze svých „lepších“ úsměvů. Není třeba mu sdělovat, že po nás šli rovnou dva imperiální křižníky a letka TIE stíhaček. To by ho akorát zbytečně rozrušilo.
„Nemusíte se však vůbec bát, pane Vambo, dostaneme vás od centra. To nebude problém. Celkem rozumím vaším pocitům ohledně Impíků,“ ujistím ho nakonec s úsměvem a lehkým pokývnutím hlavy. Upřímně doufám, že s ním nebudu muset moc často mluvit. Jednou bych se nemusel udržet. A co se Briana týče, toho se pokusím držet na druhém konci lodi. Čistě pro sullustanovo dobro.

Další pasažérka je nejspíš hluchoněmá. Nebo to bravurně předstírá. Takovým lidem nikdy moc nedůvěřuji. Člověk nikdy neví, kdy má tu čest s agentem a když to nemluví, těžko se to může prozradit. Ale nechci ji obviňovat. Třeba je skutečně hluchoněmá. I když pak nechápu, proč prchá z Coruscantu na lodi pašeráka.

Trpaslík Danny vypadá na pěkné kvítko. Ale pokud rozumí technice, třeba by se mohl hodit. Na druhou stranu, je to prchající farmář-technik. By mě zajímalo, proč ten vlastně utíká? A před čím? Na takové otázky však bude čas později. Seznamovací párty se totiž blíží ke konci a tedy k našemu již známému neznámému s protokolárním droidem po boku.
„Hm, tak pán je tajnůstkář, prohodím směrem k zahalené postavě. S pokývnutím však vzápětí dodám, "Ale ať je po jeho. Každý máme svá tajemství,“. Tím však netvrdím, že si na vás nedám pozor. Na všechny.

„No nic, to bude z mé strany asi vše… Pro teď… Doufám, že vám tu nic neschází… Jinak, Plecháč by měl mít v paměti místa, kde vás máme vyložit. Takže se to pokusíme nějak postupně obletět. Zatím si tu udělejte, pohodlí,“ zakončím naši seznamovací párty menším „proslovem“ a nakonec, než úplně opustím místnost, dodám s varováním v hlase: „Abych nezapomněl. Pokud si vážíte svých životů, nebluďte mi po lodi a držte se v předem stanovených oblastech. Vše za nákladovým prostorem, včetně, je tabu.“

S tím opustím společenskou místnost a zamířím do kokpitu. Pokud mě někdo z nich bude potřebovat, může mě zavolat komunikátorem. Tedy, až ho Plecháč zprovozní. Po cestě ještě dodám k Brianovi: „Možná nebude od věci je pozorně sledovat. Něco mi říká, že se něco zase podělá. Tak ať za tím není někdo z našich pasažérů.“
Věřím, že Brian narážku na opatrné hlídkování a kontrolu našich pasažérů pochopil bez problémů. Zatímco budu řídit loď, on na ně může čas od času mrknout.

V kokpitu usednu do svého křesla a směrem k droidovi prohodím: „Není po cestě do systému Corulus nějaká odlehlá planeta? Pokud možno bez imperiální posádky? Měli bychom na nějakém klidném místě pořádně projít a doopravit loď. To kdyby bylo zase třeba rychle prchat ze scény.“

Uživatelský avatar
Needay
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 308
Registrován: 11.6.2011 17:07:28
Bydliště: In my own little hell

Re: I.Prázdnota- Cliffeon Dal´marran(Zakantos)

Příspěvek od Needay »

Hyperprostor, Ostrovítr

Rozumím vám.
Přitakal Brian, načež odjistil svůj zvláštní blaster a s úsměvem se vydal do zadní části lodě. Prošel si hlavní chodbou, vyběhl schůdky ke kokpitu a otevřel železné dveře mávnutím přes dotykový panel rukou. Ozvalo se krátké zasyčení. Pokud přišel čas ublížit kopilotovy, byla na to nejspíš nevhodná doba. Po malé místnosti sestávající z pouze dvou sedadel, skříně a počítačové konzole, se válely tlusté kabely. Ze stropu byly vytahané některé komponenty, byly poházené všude možně.

Pane, tohle si loď nezasloužila. Přetížili jsme většinu systémů. A jediná planeta, jež by splňovala vaše specifika je až za současným cílem.
Pokroutí droid nevěřícně hlavou, současně vyťukává do tabletu, připojeného k palubní desce. Náhle se ozve zarachocení a zakřupání. Loď se pod vámi otřese. Hlavou se ti prožene jako lavina kobylek hledající nové pastviny mnoho různých myšlenek, ať už černých nebo střízlivě rozumných.
Krucinál.
Zakleje Plecháč. Světla několikrát zablikají. Osobní komunikátor rozpozná hlas hlídkujícího Fertuciho.
Co to bylo?
Potěší vás, že jsem zprovoznil komunikační rozhrání, pane.
Zvuk se táhnul ze strojovny, jste si jisti, že nám po cestě nic neupadlo?
Dožadoval se odpovědi muž mluvící skrz komlink.

Mohu vás ujistit, že se nejednalo o nic vážného!
FA-5 ujistil nazpět jak tebe tak podle hlasu nervózního Briana.
Pokusím se teď vrátit systém do původního stavu.
Resetováním několika páček se však nic nestane, pouze se za vámi neprodyšně uzavřou dveře a tak vás oddělí od zbytku lodi. Nemůžete se odtud dostat pryč.
Obrázek


Uživatelský avatar
Zakantos
Učedník
Učedník
Příspěvky: 49
Registrován: 25.8.2013 19:29:47
Bydliště: DC
Kontaktovat uživatele:

Re: I.Prázdnota- Cliffeon Dal´marran(Zakantos)

Příspěvek od Zakantos »

Hyperprostor, Ostrovítr

Můj příchod do kokpitu byl vskutku nevhodně naplánován. To co spatřím, je jak noční můra. Spím, či bdím?! Plecháč tu vytahal snad všechny kabely, co jich Ostrovítr má. Anebo možná i nějaké navíc. Bohové na nebesích, co tu ten poděs vyvádí? Můj kokpit vypadal jak šrotiště a upřímně, mnoho děsivějších věcí jsem za svůj celkem dlouhý život neviděl. A co víc, nemám vůbec slov. Jen na to tupě zírám a poslouchám droidovu stížnost.

„To vím taky, že si to nezasloužila. Ale jinak to nešlo. Pořád lepší toto, než být rozložen na atomy. Mě spíš zajímá, co to tu sakra provádíš?“ odvětím ne zrovna přívětivě Plecháčovi, neboť ze současné situace vskutku nadšen nejsem. Stejně tak mě moc netěší, že budeme nuceni letět rovnou na Corulag to bez možnosti loď někde opravit. Ne, dneska vážně nemám dobrej den. Dneska jsem neměl ani vstávat z postele.

Na další rozjímání nad neštěstím osudu však není čas. Ozvalo se totiž ne zrovna příjemné zarachocení, které následoval nepříjemný otřes, který mi způsobí víc, než jen husí kůži. „O, ou, tohle nebude dobrý,“ prohodím sám pro sebe a ihned kontroluji řídicí systémy. Tedy alespoň ty, které fungují.
„Zatracená práce,“ zakleji během kontroly. To se však už ozývá tázající se Brian a droid se svou pitomou připomínkou.

Následovalo hned několik slovních výměn a to vše zakončené droidovým spěšným restartováním systémů. To nejspíš nebylo zrovna nejmoudřejší, což mu asi brzy připomenu ne zrovna humánním způsobem. Dveře do kokpitu se zavřely a oddělily nás neprodyšně od zbytku lodi.
„A do prdele,“ unikne mi. To už však pokračuji v kontrole systémů a mezitím řvu na Plecháče: „Nejedná se o nic vážného, jo? Jen počkej. Jestli se z toho dostaneme, tak si to budeme muset důkladně vyříkat. A teď koukej něco dělat a pomoz mi to dát do kupy. Dřív, než se stane ještě něco horšího.“ A dřív, než mi utečou nervy a ke všem těm kabelům a součástkám na podlaze přidám pár dalších. Droidích! Naštěstí mám teď starosti s kontrolou a opravou systémů. Přeci jen znám Ostrovítr jak osvoje boty, tak snad nebude problém najít důvod našich obtíží.

„Briane, mrkni se do strojovny a zjisti, jestli se tam něco nepodělalo,“ zavolám do komunikátoru. Snad komunikace ještě funguje, „pokud se dostaneš k pasažérům, slušně požádej toho trpaslíka, jestli by nám nehelfnul. Říkal že je technik, nebo co. Můžeš mu například připomenout, že se jedná i o jeho zadek.“
Snad loď vydrží. Kéž je to jen nějaká drobná závada. Protože pokud ne, tak jsme hodně, ale hodně hluboko v prdeli.

Uživatelský avatar
Needay
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 308
Registrován: 11.6.2011 17:07:28
Bydliště: In my own little hell

Re: I.Prázdnota- Cliffeon Dal´marran(Zakantos)

Příspěvek od Needay »

Hyperprostor, Ostrovítr

Jenom jsem resetoval systém, odhaduji, že se loď pouze před něčím brání!
Droid s ledovým klidem, který v tento moment nejspíš s nikým nesdílí, pokračuje ve vyhledávání ve svém přenosném zařízení. Před necelými deseti minutami zavřené přihrádky znovu vypustí dvě plynové masky visící každá za dlouhý trubicovitý chobot. Brian, jenž vám může být nápomocen, s vámi nechtěl ztratit kontakt, kdo by v tuto nevhodnou situaci taky ano, že?
Když jste mě naverboval, neříkal jste, něco o tom že se budu hrabat v lodních mechanizmech. Navíc nebyl čas se vám doznat, že i když umím hýbat pár páčkami, když se ulomí, tak je už nedokáži vrátit zpět.

Tak a je to venku, tvůj první důstojník sice umí střílet ale, pokud po něm někdy něco budeš chtít, hrabání se v lodi by mezi to nemělo patřit.
Podívám se do strojovny, jestli tam něco nevypadá až moc okatě rozbitě.
Nejspíš si nechce přiznat, že si bude muset nechat pomoci od někoho takového, jako je liliput.
Pane, nebude se vám líbit následující zpráva.
Ač byla intonace stále stejná, zdálo se ti, jako by snad stroj humanoidního vzezření mluvil smutně nebo až utrápeně.
Myslím, že nás poškodili.

Indikátor stavu lodi je stále pouze vypnutým displejem, takže pokud se od tuď budeš něco chtít dozvědět, budeš se muset přidat k droidovu snažení. Přenosné zařízení schopné komunikovat s lodí má v rukou Plecháč, jsi tak odkázán na pevno umístěný, u sedadla kopilota. Zprvu tě systém nechtěl pustit vůbec dovnitř, nakonec však droid obešel několik protokolů a oznámil ti…
Jste tam!

To si poznal taky, když na tebe zablikalo zelené písmo psáno Basicem: Vstup povolen.
Takže vypadá to takhle, nedostal jsem se k motorům, systém mě nechce vpustit dovnitř. Strojovna ale divně chrčí a svítí tu rudá světla… Do prdele!
Zvýšený hlas se nedal přeslechnout.
Plecháč se připojil do konverzace.
Co se děje důstojníku, ohlaste aktuální dění.
Praskla tu trubka a bílá sračka mi podělala obličej!
Obrázek


Uživatelský avatar
Zakantos
Učedník
Učedník
Příspěvky: 49
Registrován: 25.8.2013 19:29:47
Bydliště: DC
Kontaktovat uživatele:

Re: I.Prázdnota- Cliffeon Dal´marran(Zakantos)

Příspěvek od Zakantos »

Hyperprostor, Ostrovítr

Loď se před něčím brání? To určitě před tebou, ty plechovej mechaniku. Rejpeš do ní a jí se to samozřejmě nelíbí. Komu by se líbilo, kdyby si do něj strkal ty svoje mechanický prstíky. Zatracenej droid. Zničit!

Na klení však není čas. Brian se nám totiž dozná, že mechanik není zrovna kdoví jaký. A tím jsme ztratili možnost udělat jakékoliv opravy ve strojovně. Pokud se v tom nevyzná, je v tomto případě jaksi k ničemu. A jediní dva technici na lodi, mimo liliputána, jsou uvězněni v kapitánské kajutě. Jinak řečeno, jsme tak trochu v koncích.

Plecháč se samozřejmě zase ukáže v tom nejlepším světle. Jeho špatná zpráva mě už v tuto chvíli nijak nepřekvapí. Je mi jasné, že jsme byli poškozeni při našem úniku. Ať již za to může palba nepřátel, nebo naše vynucené zrychlení a přenášení energie z jednoho místa na druhý. Samozřejmě tu je ještě poslední možnost. Sabotáž. V tu se mi však aktuálně nechce moc věřit. Čistě proto, že problémů máme již dost. Další navíc bych v tuto chvíli již asi těžko zvládal.

Indikátor poškození lodi potřebuje opravit a tak se do něj s Plecháčem pustíme. Nakonec přeci jen uspějeme a dostaneme se dovnitř. Nyní se můžeme podívat, co je s touhle plechovkou špatně.
Naneštěstí nás z toho vyruší Brian se svým hlášením ze strojovny respektive z místa před ní. Dveře ho prý nechtějí pustit. No to vážně není dobré. Naopak, to je kurevsky špatné! Zatracená práce tohleto.
Bohužel, tím to dle všeho nekončí. Brian z ničeho nic zařve a začne si stěžovat na bílou sračku v obličeji. Sakra, tím se posunujeme ze stavu „v řiti“ do stavu „v totální řiti“.

„Briane, zbav se té sračky, třeba s pomocí Medika, a povolej toho trpaslíka. Pokud je to technik, snad pomůže. Musíme se do té strojovny dostat,“ zavolám do komunikátoru, „pokud možno ho při tom „povolání“ nezamorduj.“
Snad bude Brian v pohodě. Snad budeme v pohodě všichni. A snad bude trpaslík schopen pomoci. Příliš mnoho snad. Zatraceně.

„Plechovko, zjisti, jak na tom loď je a kde je ta chyba. Zkus zprovoznit co nejvíce systémů. A hlavně, musíme otevřít ty zatracený dveře, ať můžeme pomoci Brianovi,“ přikáži droidovi a sám se pustím do práce. Nejdříve zjistit dle indikátoru poškození, kde je chyba, následně zjistit, co lze opravit z kokpitu, to samozřejmě dát za úkol droidovi, a nakonec pak otevřít ty zpropadený dveře. Potřebuji přístup ke zbytku lodi. Uzavřen v kokpitu toho moc nezvládnu.

Uživatelský avatar
Needay
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 308
Registrován: 11.6.2011 17:07:28
Bydliště: In my own little hell

Re: I.Prázdnota- Cliffeon Dal´marran(Zakantos)

Příspěvek od Needay »

Hyperprostor, Ostrovítr

Dobře, jdu za doktorem, cítím jako bych strčil ksicht do sněhu a nechal ho tam pěkně dlouho.
Zasyčí nazpět Brian. Bylo jasné, že během rozhovoru zakrýval neskutečnou bolest. Mezitím v uzavřené kabině, povedlo se ti dostat do ukazatele s obrysem plavidla. Zvláštní, nesmyslné. Celý obrys byl červený. Podle toho byste už dávno neměli existovat. Na indikátor se tak nesmíš spoléhat.
Uzavírám část s unikající chladící tipanou, budeme muset najít způsob jak to přemostit.
Oznámí kopilot zažehnání hrozby. Prasknutá trubka přestala sršet bílý prášek.

Pracuji na sprovoznění podsystémů.
Díky droidovu přímému napojení na počítač je jeho činnost daleko rychlejší než tvoje. Jediné co jsi doteď obnovil, byla kamera snímající bedny a neznámého exotického tvora.
Podle původních propočtů máme hodinu a půl do výstupu z hyperprostoru.
To je mnoho času pokusit se získat na Ostrovětru alespoň základní kontrolu. Několik zdlouhavých minut procházíš od složky ke složce, nic se nedaří. Co se mohlo posrat, už se posralo. Najednou ti zabliká odložený komunikátor.

Vracím se od doktora, píchnul do mě něco proti bolesti, půjdu za hosty. Možná ten trpaslík něco svede!
Komlink zapraská.
Nebo, už jsou tady… Kapitáne, ať už tam děláte cokoliv, vyserte se na to, otevřete ty zatracené dveře a pojďte do…
Vypnul komlink. Tvůj pohled automaticky zamířil na obrazovku. Kamera má v záběru pouze Briana který vytasil svoji ruční zbraň a zamířil s ní směrem ke kokpitu a kajutám pasažérů.

Rozumím, mám si pospíšit.
Odpověděl plechový opravář dřív, než jsi mu stihl připomenout závažnost. Být organikem, nejspíš by mu na tváři vyrostlo naštvané obočí a svraštěné čelo. Netušíš, co jej to popadlo, Odložil tablet a došel k otevřenému panelu vedle dveří. To byl ten první, do kterého se dostal, nežli jsi odešel zkontrolovat chudáka zřízeného barmana. Chytil dva kabely a doslova je vytrhl ven. Nechtělo se jim. Na protest všelijak jiskřily. Na moment se zdálo, že sdírá pouze bužírku. Neměly však takovou sílu odolat stroji jako je Plecháč.
Mám to!
Zvýší hlasitost svého mluveného projevu. Ozve se zacvakání a dveře se otevřou. Ne však úplně, to by samozřejmě droida napadlo už prvně. Škvíra mezi rámem dveří a samotnou železnou deskou představující dveře, byla pouze dostatečná na prostrčení ruky.
Musíme to otevřít manuálně.
Obrázek


Uživatelský avatar
Zakantos
Učedník
Učedník
Příspěvky: 49
Registrován: 25.8.2013 19:29:47
Bydliště: DC
Kontaktovat uživatele:

Re: I.Prázdnota- Cliffeon Dal´marran(Zakantos)

Příspěvek od Zakantos »

Hyperprostor, Ostrovítr

Na Brianovu zprávu jen bezmyšlenkovitě pokývnu hlavou. Mám aktuálně na práci trošku jiné starosti. Především ty, jež se přímo týkají poškození mé lodě. A dle indikátoru poškození, je celá loď rozbitá na sračky, což mi vzhledem k tomu, že tu stále jsem a dýchám, nepřipadá zrovna pravděpodobné. Červený obrys lodi proto suverénně odignoruji s tím, že pokud se skutečně máme rozpadnout, těžko s tím teď něco udělám. Každopádně mi indikátor nic moc nového neukázal. Prostě jsme ve sračkách a musíme se z nich dostat. Jakkoliv.

Plecháč se výjimečně snaží být užitečný a nečekaně začíná dělat i věci, které nám skutečně pomáhají. To se nestává zrovna moc často. Nejspíš ho poškození Ostrovětru ujistilo v tom, co se stane všem strojům v mé společnosti, pokud s nimi nejsem dostatečně spokojen. V případě Ostrovětru to samozřejmě není pravda. Na druhou stranu, u Plecháče to pravda je.
Konečně zprovoznil nějaké podsystémy a informace z nich nám hlásí, že máme hodinu a půl, než vyskočíme z hyperprostoru u planety se silnou imperiální posádkou. Skutečně problémová situace.
„To se sice zdá hodně, ale na druhou stranu, není to zrovna moc,“ prohodím směrem k droidovi v odpověď.

To už se ale ozval Brian z ošetřovny. Zdá se, že ho Medik ošetřil alespoň provizorně. Mít tvář potřísněnou tipanou asi není zrovna příjemná zkušenost. Rozhodně bych si ji nechtěl zažít na vlastní kůži.
Naneštěstí Brian nedokončil, co měl na jazyku. Jak se zdá, naši pasažéři, či alespoň někdo z nich, není tím, za koho se vydával. Problémy se začínají šířit a já jsem stále uvězněn v zatraceném kokpitu.
„Kurva, až zjistím kdo za tím je, roztrhám ho na kousíčky,“ zakleji nahlas a pustím se s droidem do opravy dveří. Je třeba spěchat a Plecháč se znovu ukáže v „dobrém světle“. Dveře úspěšně odstaví a nyní je můžeme otevřít. Tedy pokud na to máme dost sil.
„Dobře ty. Tohle se ti povedlo, Plechovko,“ zhodnotím stručně, "pokus se spravit, co jen půjde. Já jdu za Brianem.

Následně se vrhnu rovnou ke dveřím. Po cestě se snažím najít něco, co bych využil jako páku a pomohl si tak s otevřením dveří. Pokud něco takového najdu, rozhodně mi to ulehčí práci. Pokud ne, budu muset využít starých dobrých svalů na svých pažích. Nepotřebuji, aby se dveře otevřely úplně. Stačí mi tolik místa, abych se jimi dokázal bezpečně protáhnout na druhou stranu.

Jen co dosáhnu potřebné velikosti vchodu, tasím blastery a protáhnu se dveřmi. Následně zamířím přímo do akce. Musím pomoci Brianovi, ať už je problém jakýkoliv. Po cestě se snažím dávat pozor na to, co se děje kolem mě. Nerad bych byl přepaden. Pro jistotu pálím po všem, co má zbraň a míří to na mě. Samozřejmě se snažím krýt za vším, co ze mě udělá horší terč pro nepřátelského střelce. Ať jím je již kdokoliv.

Uživatelský avatar
Needay
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 308
Registrován: 11.6.2011 17:07:28
Bydliště: In my own little hell

Re: I.Prázdnota- Cliffeon Dal´marran(Zakantos)

Příspěvek od Needay »

Hyperprostor, Ostrovítr

Děkuji, pane.
Projdete kolem sebe, usadí se na místo kopilota a pustí se dokončit rozdělané úlohy, na kterých si pracoval. Bohužel, pokud nehodláš loď dál rozebírat, nemáš po ruce nic, čím by se ty zatracené dveře daly do-otevřít. Alespoň kousíček. Otočen zády ke sklu, za kterým se nachází modře zářící tunel, umístíš prsty mezi škvíru. Cítíš všechny svaly, kterými tvé tělo oplívá. Při snaze, jež je doprovázena vyluzováním všelijakých namáhavých skřeků, se ozve rameno, kterým ti trhnul žebřík při unikání na Coruscantu. Do mozku se ti navalí euforie, ucítíš úlevu ale bolest svalů naráz. Povedlo se ti pohnout s překážkou stojící mezi tebou, záhadnou hrozbou a žoldákem. Zatím nevystřelil, to bys slyšel i přes zavřené dveře. Nebyly stavěny na to, aby zastavily šíření zvuku.

Bohužel jsi musel odložit svůj klobouk, jiná možnost protáhnout se nebyla. Dokonce i takhle sis myslel, že uvízneš. Chmurné myšlenky odpluly, byl jsi venku. Přesněji v hlavní chodbě. Prošel jsi kolem kajut a společenské místnosti. Jediným krytem ti byl výklenek ve zdi. Z tohoto místa bylo dobře vidět na dění ve skladu. Sklad byl o patro níž. Dolů se lezlo přes lešení upevněné do zdi. Pokud by někdo nebyl za tebou, byla nulová šance, že tě osoby dole zaregistrují.

Odlož zbraň nebo z tebe udělám pečeného čuníka.
I přes fakt, kdy ti byl původce hlášky na očích, by si jej bezpečně poznal. Brianovo hřmění si nešlo nezapamatovat.
Droid zřejmě nekontroloval, zda jsou pasažéři ozbrojeni, neboť Sullustan stál naproti Fertucimu, hnedle pod schody. Měl sebou samozřejmě i své ocásky v podobě dvou lehkých žen.
Obrázek


Zamčeno

Zpět na „Dočasně uzavřené mise“