2. mise pro Gwendolin: Ztratit sebe a nalézt jiné

Pakliže je hráč neaktivní déle než 30 dnů, jeho mise bude dočasně přesunuta sem

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
MrTukan
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2585
Registrován: 22.3.2008 23:43:55
Bydliště: Olmitz
Czech Republic

Re: 2. mise pro Gwendolin: Ztratit sebe a nalézt jiné

Příspěvek od MrTukan »

Rori, měsíc Naboo vně blokády, kantýna Narmlého pohár

Nech pracky tam, kde je máš nebo ti udělám do hlavy díru navíc!

Vyštěkl na tebe drobný muž a obezřetně se zastavil s blasterem stále namířeným přímo na tebe ve vzdálenosti dvou metrů. Viděla jsi, že je napumpovaný adrenalinem a stejně tak jako konktroloval tebe se stíhal i rozhlížet a mít pod kontrolou zbytek prostoru. Nicméně vzhledem k tomu, že byl nasměrován ke špatnému cíly, k tobě, byl sám snazším cílem pro zabijáka, pokud měl tedy sledovat osud svého druha ve zbrani.

Kurva nebul tady, na mě tyhle směšný hry neplatěj, nejseš žádná nevinná čubka, to víme oba! Tak teď vyklop, co seš zač, co tu chceš a proč, kurva, tak blbě čumíš?! A když už tak blbě čumíš, tak cos udělala nebo aspoň viděla?! Protože jestli jsi mýho parťáka nesejmula ty, tak aspoň moc dobře víš, kdo to byl. A nesnaž se mi lhát! Koukej mluvit nebo se postarám o to, abys už neměla příležitost mluvit o ničem jiným.

Výhružně pohlédl na svůj, velice hezky udržovaný a smrtělně vyhlížející blaster, kterému ses právě dívala do hlavně. Ve zbytku lokálu se nedělo zatím nic zajímavého, rvačka pokračovala a zdálo se, že muži mají ještě nějaké síly, aby v ní chvíli mohli pokračovat.
Obrázek

Moderátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít svůj výcvik.
Administrátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít.
Aneb všichni jsme si rovni, nekteří jsme si však rovnější.

Uživatelský avatar
Gwendolin
Diplomat
Diplomat
Příspěvky: 821
Registrován: 06.8.2009 18:02:26
Bydliště: Antar 4

Re: 2. mise pro Gwendolin: Ztratit sebe a nalézt jiné

Příspěvek od Gwendolin »

Rori, měsíc Naboo vně blokády, kantýna Narmlého pohár

Ať už to bylo mým rozkazem nebo vyhodnocením situace, Bot se k mé nemalé úlevě choval jako by se nic nedělo. Ze žoldáka nespouštěl senzory, avšak výhružný postoj nezaujímal. Pro tuto chvíli bylo jeho kovové šasi mimo nebezpečí. To se ale nedalo říct o mé kůži. Ačkoliv jsem svůj herecký výkon doplnila o slzičku v koutku očí, žoldáka jsem svým výstupem neoblafla. A jelikož jsem neměla sebemenší zájem zjistit jaké to je, když vám lebku provrtá blasterová střela, od svého záměru sáhnout po zbrani jsem rychle upustila. Ruce nyní nehnutě spočívali na barovém pultu kousek od poloprázdné skleničky a láhve kořalky.

Tak takhle se twilek cítí, když mu někdo míří hlavní do ksichtu?
Napadne mě, zatímco sleduji dobře udržovanou zbraň. Asi bych se měla třást strachy. Litovat svých hříchů a myslet na věci, které jsem ještě chtěla udělat. Žadonit o život... Avšak jediné, co se mi honí hlavou je, že nechci zařvat v týhle díře! Ne dnes a ne tady!

Nemohl bys mi tím přestat mířit do ksichtu? Ráda ti řeknu všechno, co vím.
Zkusím muži navrhnout, aby sklonil zbraň. Nehledě na výsledek spustím:

Cestuju na Naboo, ale kvůli blokádě jsem uvízla tady. No a proč jsem v téhle konkrétní putice? To protože jsem dostala žízeň.
Stočím pohled ke svému pití a poté zpět k žoldákovi.

Co se mého čumění týče... Jen jsem obdivovala, s jakou elegancí tvůj přítel odhazoval jednoho vidláka za druhým. Nic víc!... Sám jistě uznáš, že bez použití střelné zbraně jsem ze své pozice nemohla toho obra nijak ohrozit.
Vyrukuji s logickými argumenty. Jistě existují i jiné zbraně, neslyšné, kterými lze na dálku zabít. Jeden příklad za všechny - vrhací nůž. Nicméně nůž by zůstal v těle a pokud se nemýlím, žádná čepel z Drobkova těla nevyčuhuje.

V ten moment byla u tvého přítele hromada lidí... Znáš to, mě připadáte všichni stejní, ale...
Trocha moderního rasizmu pro odlehčení situace.

...ale možná kdybych si je znovu prohlédla, tak bychom našli toho, kdo to udělal.
Navrhnu žoldákovi konfrontaci s účastníky bitky, abych získala trochu času.
"Zlo se blíží a má služba začíná. Neskončí až do mé smrti.
Jsem světlo v nejtemnější noci. Hlas slabších. Blaster, který je ochrání.
Svěřuji svůj život Antarianským Rangerům. Pro tento den a pro všechny, které přijdou."

-Přísaha Antarianských Rangerů

Uživatelský avatar
MrTukan
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2585
Registrován: 22.3.2008 23:43:55
Bydliště: Olmitz
Czech Republic

Re: 2. mise pro Gwendolin: Ztratit sebe a nalézt jiné

Příspěvek od MrTukan »

Rori, měsíc Naboo vně blokády, kantýna Narmlého pohár

Během tvého vyprávění jsi mohla pozorovat, jak žoldákova nedůvěra vůči tobě trochu polevovala, až nakonec sklonil zbraň a znovu se rozhlédl po lokále. Vypadal poměrně nervózně. Byl si vědom toho, že vrah jeho přítele je stále někde poblíž a že to patrně nejsi ty, takže je tu ještě někdo aspoň stejně nebezpečný. Potom se otočil znova k tobě s trochu podezřívavým pohledem a zeptal se.

Jak se jmenuješ? Pokud se chceš dostat na Naboo, tak jsi v pěkný rejži. Stejně tak jak já. Co si takhle jít promluvit někam do soukromí? Vypadáš totiž jako někdo, kdo se umí ohánět blasterem. Možná bychom si mohli navzájem pomoct.

Jeho hlas byl poměrně naléhavý a zdálo se, že ač ti příliš nevěří, stále jsi lepší varianta než aby zde zůstal zcela osamocen. Zřejmě si spočítal, že jsi nemohla jeho parťáka zabít na takovou vzdálenost, a tak tě už z jeho vraždy nepodezříval.
Obrázek

Moderátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít svůj výcvik.
Administrátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít.
Aneb všichni jsme si rovni, nekteří jsme si však rovnější.

Uživatelský avatar
Gwendolin
Diplomat
Diplomat
Příspěvky: 821
Registrován: 06.8.2009 18:02:26
Bydliště: Antar 4

Re: 2. mise pro Gwendolin: Ztratit sebe a nalézt jiné

Příspěvek od Gwendolin »

Rori, měsíc Naboo vně blokády, kantýna Narmlého pohár

Základním předpokladem pro přežití v momentě, kdy na vás někdo míří zbraní je stát se nepostradatelným... Měla jsem tři možnosti, jak odpovědět na otázku týkající se totožnosti pachatele. Zaprvé - lhát. Podle pravidla: Nic nevidím, nic neslyším, o ničem nemluvím. V takovém případě by však má hodnota klesla na úroveň absolutní nuly a agresor by neměl žádný důvod nechávat mě na živu.
Zadruhé - povědět pravdu. Rozezpívat se jako dobře placený informátor. Detailně popsat muže v kožené bundě. Zmínit mé podezření, že se jedná o námezdního lovce, jehož cílem byl Drobek a přeživší žoldák. Avšak něco takového nemám v povaze.
Zvolila jsem zlatou střední cestu. Nepotvrdila, ale ani nevyvrátila možnost, že vím kdo je pachatelem. Nyní jsem jediná bytost, která dokáže vraha bezpečně poznat. Se mnou má žoldák největší šanci na přežití. Jen idiot by tak cennou osobu sprovodil z Galaxie.

To je lepší.
Oddechnu si, jakmile muž skloní zbraň.

Jsem Ree.
O slovo se přihlásí opět můj starý zvyk používat během obchodního jednání falešné jméno. Nabídce promluvit si na klidnějším místě se nebráním. Přesto bych raději zůstala v kantýně. Zaujmout strategicky výhodnou pozici, kdy uvidíme do větší části lokálu i na vchodové dveře. Po krátké odmlce promluvím:

Jsem pro, ale možná by bylo lepší zůstat v kantýně. Doposud se ten zabiják choval nenápadně a dával přednost útoku z blízka. Pokud budeme stranou tady té... potyčky, tak na tebe nezaútočí. Snad... Ale jestli myslíš, že rozumnější bude vyjít ven, kde proti nám bude moct použít střelné zbraně, tak půjdeme.
Během hovoru se rozhlížím po místnosti a vedle lovce hledám i klidný kout, který by splňoval mé požadavky.
"Zlo se blíží a má služba začíná. Neskončí až do mé smrti.
Jsem světlo v nejtemnější noci. Hlas slabších. Blaster, který je ochrání.
Svěřuji svůj život Antarianským Rangerům. Pro tento den a pro všechny, které přijdou."

-Přísaha Antarianských Rangerů

Uživatelský avatar
MrTukan
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2585
Registrován: 22.3.2008 23:43:55
Bydliště: Olmitz
Czech Republic

Re: 2. mise pro Gwendolin: Ztratit sebe a nalézt jiné

Příspěvek od MrTukan »

Rori, měsíc Naboo vně blokády, kantýna Narmlého pohár

Fajn, okej, na tom něco bude.

Muž působil rozhodně a mírně stresovaně. Stále se rozhlížel po celém lokále, jestli se od někud neblíží nebezpečí a současně hledal vhodné místo, kde byste si mohli sednout a mít dobrý přehled. Potom evidentně zahlédl dobrý stůl v druhé části kantýny, než kde byly záchody a hlavní pranice.

Půjdem támhle, rychle. Je to v rohu, uvidíme dobře na případné problémy a budem mít krytý záda.

Pokynul ti směrem do rohu kantýny a sám se pomalu tím směrem vydal, ovšem tak, aby na tebe stále viděl. Pořád měl v ruce blaster a zdálo se, že je schopný ho velmi rychle přivést do palbyschopné polohy. Z blízka Tomy vypadal jako poměrně chytrý až vychytralý chlapík, který uměl moc dobře počítat a díky tomu taky zřejmě přežíval. Nebyl přímo ošklivý, ač krása z jeho inteligentního obličeje příliš nesálala. Byl menší postavy, což naznačovalo, že by mohl být rychlý a houževnatý. Každopádně jsi v jeho chování mohla rozpoznat trochu toho strachu.
Obrázek

Moderátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít svůj výcvik.
Administrátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít.
Aneb všichni jsme si rovni, nekteří jsme si však rovnější.

Uživatelský avatar
Gwendolin
Diplomat
Diplomat
Příspěvky: 821
Registrován: 06.8.2009 18:02:26
Bydliště: Antar 4

Re: 2. mise pro Gwendolin: Ztratit sebe a nalézt jiné

Příspěvek od Gwendolin »

Rori, měsíc Naboo vně blokády, kantýna Narmlého pohár

Skvělá volba, jsem ti v patách. Jen to přelezu, tak mě nezastřel. Ano?
Informuji muže o svém plánu, aby si mé následné počínání nevyložil špatně a nestiskl spoušť. Zapřu se dlaněmi o pult, nadskočím a koleny dosednu na bar. Posadím se, nohy přesunu na druhou stranu a sklouznu dolu. Uplynulo maximálně deset standardizovaných sekund a už jsem stála na stejné straně jako žoldák s rukama zdviženýma v úrovni ramen. Vystresovaný a vyděšený Tomy mohl s blasterem v ruce komukoliv zaplatit lístek na věčnost. To platilo i pro Bota. Proto jsem musela rychle jednat a jakýmkoliv způsobem vydat svému kovovému mazlíčkovi nové rozkazy.

Díky Jango, že jsem se narodila jako twilek a naučila Bota Ryl!
Přesněji řečeno jazyk těla a pohyby lekku. Existovala pouze nepatrná šance, že by netwilek rozuměl tomuto způsobu komunikace. Zároveň bylo nebezpečné s sebou začít prudce házet. Ke komunikaci s Botem využiji momenty, kdy se muž podívá stranou, aby zkontroloval okolní dav. Nejdříve se opatrně a nepatrně zhoupnu v bocích. Poté skryji další slova za pohybem během chůze – pohodím lekku. Teď přijde ta těžší část. Potřebuji zapojit levou ruku. Nezbývá mi než improvizovat.

Říkals tam do toho rohu, že?
Dělám hloupou a ukážu na místo. Během toho opíšu dlaní půlkruh. Následně kývnu hlavou a opět pohodím lekku. Celý vzkaz pro Bota zní následovně: Hlídej mě, ale drž se v bezpečné vzdálenosti.
Jakmile oba dorazíme na místo, posadím se. Ruce pomalu položím na desku stolu.

Takže mé jméno už znáš, jak se jmenuješ ty? A jak bychom si mohli být navzájem užiteční?
Nesnažím se chodit zdlouhavě kolem horké kaše a jdu rovnou k věci.
.
.
.
Dle rozkazu stvořitelky nehnutě vyčkávám na barovém pultu. Lidského muže se zbraní nespouštím ze senzorů.
Probíhá analýza!
Zrychlený srdeční rytmus, nadměrné pocení, prudké, trhané pohyby očí, úst, rukou, zvýšený hlas a snížená sebekontrola
Vyhodnocení:
Stupeň nebezpečí: Vysoký!
Další postu: První možnost. Přiblížit se – omráčit – deaktivovat… Riziko výstřelu a zranění stvořitelky či Spiderbota – vyskoké!
Druhá možnost. Vyčkat na další rozkazy… Riziko výstřelu a zranění stvořitelky či Spiderbota – nízké!

V souladu s pravidly vyberu možnost, u níž neohrozím život své paní. Sleduji, jak se agresor stahuje a vzápětí ho stvořitelka následuje. Chystám se vyrazit za nimi, když v tom zaznamenám snahu o neverbální komunikaci.
Rozkaz přijat!
Vyčkám, až se dvojice usadí v rohu místnosti a poté začnu s přesunem. Seskočím do prostoru baru a přesunu se na jeho konec, nejblíže vchodovým dveřím. Opět vyšplhám na pult. Vyhodnotím situaci v podniku a poté slezu dolu k volné barové židli. Přicupitám k východu a vylezu na stěnu až na hranici se stropem. Odtud pozoruji jak stvořitelku, tak zbytek zákazníků = rváčů.
"Zlo se blíží a má služba začíná. Neskončí až do mé smrti.
Jsem světlo v nejtemnější noci. Hlas slabších. Blaster, který je ochrání.
Svěřuji svůj život Antarianským Rangerům. Pro tento den a pro všechny, které přijdou."

-Přísaha Antarianských Rangerů

Uživatelský avatar
MrTukan
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2585
Registrován: 22.3.2008 23:43:55
Bydliště: Olmitz
Czech Republic

Re: 2. mise pro Gwendolin: Ztratit sebe a nalézt jiné

Příspěvek od MrTukan »

Rori, měsíc Naboo vně blokády, kantýna Narmlého pohár

Pro Tomyho jsi již zřejmě nepředstavovala bezpečnostní hrozbu, a tak, ač tě měl pod dohledem své zbraně, nekontroloval každý tvůj pohyb, takže ani nemohl nikterak rozpoznat tvou komunikaci k droidovi. Tomy měl daleko větší starosti o to, kdo mohl zabít jeho přítele a kolegu, protože udělat to takto tiše a bez problémově, to rozhodně nebyla práce amatéra. Proto více než tebe kontroloval dění kolem něj, protože nechtěl skončit stejně jako Drobek. Nakonec jste se posadili do rohu místnosti a mohli jste pozorovat již trochu slábnoucí rvačku, která měla potenciál brzy skončit, zřejmě také kvůli mrtvole, od které se všichni drželi dál. Mohli jste také pozorovat, že se již část osazenstva, zejména ti blíže mrtvému, rychle vytrácí do tmy ulic, aby se vyhnuli nepříjemnostem.¨

Jmenuju se Tomy a nechci skončit mrtvej. Můj čuch mi říká, že ten, co po mě jde není jedinej zabiják v tomhle lokále, vlastně jste tu aspoň dva, takže moje nabídka je taková. Postaráš se o toho zabijáka, co po mě jde a pokud potom budu pořád ještě naživu, dostanu tě dolů na Naboo. Pokud je to to, oč stojíš.

Předložil ti bez okolků svůj návrh. Bylo na něm vidět, že je poměrně zoufalý a chytá se stébla. Bylo jenom na tobě, jak se s jeho návrhem vypořádáš.
Obrázek

Moderátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít svůj výcvik.
Administrátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít.
Aneb všichni jsme si rovni, nekteří jsme si však rovnější.

Zamčeno

Zpět na „Dočasně uzavřené mise“