Samuel Sevill - Mistr a Markétka

Pakliže je hráč neaktivní déle než 30 dnů, jeho mise bude dočasně přesunuta sem

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Shisco
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1215
Registrován: 05.4.2010 19:33:27
Bydliště: Bastion

Samuel Sevill - Mistr a Markétka

Příspěvek od Shisco »

Prolog

SAMUEL SEVILL - MISTR A MARKÉTKA

Válka! Jednotky Konfederace nezávislých systémů a Galaktické republiky pokračují v otevřeném nepřátelství. Mnoho soustav utrpělo v bojích a rytíři Jedi stanuli coby generálové a komandéři v čele VELKÉ ARMÁDY REPUBLIKY, aby mohli dostát své přísaze chránit mír, bezpečí, spravedlnost a svobodu napříč galaxií.
Equinský mistr Jedi INDRICK CIDOS se svým novým Padawanem SAMUELEM SEVILLEM a osiřelou Padawankou RAMONOU v těchto neklidných časech vydává s malou jednotkou klonovaných vojáků na planetu THALIA, aby vyšetřili podivný nouzový signál a odhalili tajemství za zmizením dvou mistrů Jedi...


Coruscant, Chrám Jedi

Do uplynutí smluvené hodiny, kterou vám mistr Cidos dal na to, abyste se sbalili a přichystali, zbývalo ještě asi patnáct minut. Stál jsi ve svém pokoji a díval se na sebe do zrcadla, prohlížeje si sebe sama ve své nové zbroji, kterou ti Indrick dal přinést. Byla nabarvená modrobílým vzorem a barva se zdála být čerstvě nanesená, sotva stihla zaschnout. Tvá nová zbroj svým vzezřením připomínala tu, kterou nosil do boje mistr Obi-Wan Kenobi. Neměla helmici, chránič levého zápěstí byl vybaven vestavěným komunikátorem a na levém náramenníku se skvěl výrazný vínový emblém Řádu. Kožený opasek s magnetickou úchytkou na světelný meč byl samozřejmostí.
Zrovna v okamžiku, kdy se ti konečně podařilo upevnit sponami na zbroj jedijský plášť tak, aby nepadal, ozvalo se na dveře tvé komnaty zaklepání.
Osoba za dveřmi několik sekund taktně počkala, aby nevešla dovnitř nevhod, načež se dveře otevřely a tys v nich spatřil Ramonu, jak tam stála s dlouhými černými vlasy spletenými do copu a upírala na tebe své zelené oči, a vypadala trochu rozrušeně.
"Ahoj," řekla mezi dveřmi. "Nejdu nevhod?"
Znáš sirou košileli?
Třepetatá, třepetatá
Jsi proklat, majiteli!
Třepetatá, třepetatá
Teď třeská pleská v ní vánek
Kvílivá jak uplakánek
Vichryvanou, vichryvanou...

-Christian Morgenstern, Košilela



Uživatelský avatar
Tom Marx
Učedník
Učedník
Příspěvky: 47
Registrován: 06.10.2012 07:03:54

Re: Samuel Sevill - Mistr a Markétka

Příspěvek od Tom Marx »

Coruscant, Chrám Jedi

Od našeho setkání s mistrem Windu uběhlo asi 45 minut, ale mě to přišlo jako věčnost. Stál jsem před zrdcadlem ve svém pokoji a prohlížel jsem si sám sebe v modrobílé zbroji. Celou dobu jsem přemýšlel o tom co jsem před necelou hodinou viděl a o tom co mě čeká. Jindy bych se těšil až zmizím z Coruscantu na nějakou misi, ale teď jsem nevěděl jesli jsem rád nebo ne. Dalo by se to nazvat takovou zvláštní otupělostí která se zárověň doplňovala s touhou zjistit co se stalo s mým mistrem. Neustále jsem také přemýšlel o té planetě na kterou se chystáme. Jaká je? Co podnebí, povrch, atd.? Co od ní mám čekat? Co se na té planetě vlastně děje?
Uklidni se! Jsi příliš paranoidní! napomenul jsem sám sebe a znovu jsem na sebe pohlédl do zrcadla. Začal jsem si ke zbroji sponami upevňovat jedijský plášť.
No to snad ne! Já se na to...Zatracenej plášť! Kdo to sakra vymyslel?! zavrčel jsem když už mi plášť nejmíň potřetí spadl. Na tohle jsem neměl trpělivost.
Konečně! Si myslim že budeš držet! řekl jsem si když jsem si konečně plášť upevnil podle svých představ. Ještě jednou jsem přehodnotil co jsem si zbalil: náhradní oblečení, dýchací filtr, vystřelovací ocelové lanko, datapad,... doufám že jsem na nic nezapoměl. Ze zamyšlení mě vytrhlo zaklepání na dveře. Rychle jsem se otočil a ve dveřích jsem uviděl Ramonu.
Ne, v pohodě. Klidně pojď dovnitř.

Uživatelský avatar
Shisco
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1215
Registrován: 05.4.2010 19:33:27
Bydliště: Bastion

Příspěvek od Shisco »

Coruscant, Chrám Jedi

Na tvé pozvání dál se Ramona viditelně trochu uklidnila. Pousmála se a stiskem tlačítka zabudovaného v rámu za sebou zavřela dveře.
Sama už také byla v plné polní, měla na sobě také zbroj, docela podobnou té, jakou dal mistr Cidos přinést tobě, akorát upravenou tak, aby dobře padla ženským proporcím. Ramonina zbroj měla oranžový vzor, podobně jako její nová stíhačka. A ať už jsi Jedi nebo ne, musel jsi uznat, že brnění vyzdvihuje její ženské přednosti. Ladné boky, dobře tvarovaný zadek, oblá ňadra tak akorát do ruky.
Posadila se na čalouněnou židli, co jsi v pokoji měl, a podívala se na tebe.
"Nevím proč, ale mistr Cidos mě nechal přestěhovat a přidělil mi komnatu těsně vedle té tvé," řekla, zatímco si prohlížela interiér tvého malého bytečku a dekorace a vybavení, cos v něm měl.
"Máš to tady hezké," dodala nesměleji. "Ale proč jsem tady, já..."
Zadrhla se, strávila několik okamžiků hledáním slov, které odpovídají jejím pocitům a nezformulovaným myšlenkám.
"Přišla jsem ti poděkovat za to, jak jsi na mě byl na Centaxu hodný. Taky jsem si chtěla s někým jenom tak popovídat, než odletíme na Thalii, a když poletíme spolu, chci se o tobě dozvědět něco víc."

_______________________
Omlouvám se, že jsem přejmenoval misi, ale napadlo mě jméno, které dle mého skromného názoru více vystihuje to, co se bude dít :clone:
Znáš sirou košileli?
Třepetatá, třepetatá
Jsi proklat, majiteli!
Třepetatá, třepetatá
Teď třeská pleská v ní vánek
Kvílivá jak uplakánek
Vichryvanou, vichryvanou...

-Christian Morgenstern, Košilela



Uživatelský avatar
Tom Marx
Učedník
Učedník
Příspěvky: 47
Registrován: 06.10.2012 07:03:54

Re: Samuel Sevill - Mistr a Markétka

Příspěvek od Tom Marx »

Coruscant, Chrám Jedi

Ramona vypadala trochu klidněji když vešla do mého pokoje. Také na sobě měla zbroj, která viditelně poukazovala na všechno, čeho bych si jako Jedi vůbec všímat neměl. Musel jsem uznat že vypadala krásně. Všiml jsem si, na co myslím a zastyděl jsem se.
Jsem Jedi, Jedi na takovéhle věci nemyslí, tak proč zase já dělám všechno co by Jedi dělat neměl? pomyslel jsem si. Zmínila se o jejím přestěhování, jehož důvod mi zřejmě unikal. Proč jí mistr Cidos přestěhoval zrovna teď, když za 15 minut odlétáme?
Díky. řekl jsem a vyčkal jsem až mi řekne důvod svého příchodu.
To nic nebylo... řekl jsem a zadíval se do země.
Jesli chceš tak...klidně se ptej. pohlédl jsem na ní a usmál se. V poslední době jsem s nikým, vyjma mistra Cidose, normálně nemluvil, takže tohle jsem bral jako příjemnou změnu.

Uživatelský avatar
Shisco
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1215
Registrován: 05.4.2010 19:33:27
Bydliště: Bastion

Příspěvek od Shisco »

Coruscant, Chrám Jedi

Když ses Ramony zeptal, co chce vědět, překvapeně pozvednula obočí. Zřejmě čekala, že o sobě začneš vyprávět sám, a chvilku váhala, na co by se tě vlastně zeptala.
"Těžko říct," vydechla po chvíli. "Chtěla bych se prostě dozvědět něco o tobě. Třeba jak ses vůbec dostal do Řádu, věci, co máš rád a co nemáš rád, jaký druh Jedie bys chtěl být, až z tebe udělají rytíře, o čem sníš..."
Ramona si otřela zpocené dlaně o plášť a jen tak jakoby mimochodem si začala překontrolovávat věci na opasku, jen aby mohla upřít pohled dolů a nemusela ti vystavovat stydlivou červení vyplněné, z míry vyvedené tváře.
Světelný meč se zahnutou rukojetí jí visel na svém místě, stejně jako vystřelovací kotevní lanko, maličký přístroj na dýchání pod vodou, potravinové kapsle a polní lékárnička, stejně jako hnědé kožené pouzdro s dalšími maličkostmi.
"Moje mistryně říkala, že tohle všechno člověka - nebo jakoukoliv myslící a cítítí bytost - utváří. To, jaký je. A když se o něm dozvíš třeba i maličkosti, poukazuje to na to, jak se bude chovat třeba uprostřed diplomatické večeře nebo co udělá, až nás situace přinutí vytáhnout světelné meče. Nebo jak se bude rozhodovat, když bude postavený před těžkou volbu."
Ramona dokončila svůj krátký monolog a s úlevou si oddychla, jako by byla ráda, že je to konečně venku.
"Ale ne jenom kvůli tomuhle. Hlavně proto, že když mi tohle všechno řekneš, bude to znamenat, že mi věříš, a to je pro mě důležité, když si máme navzájem hlídat záda. A já už nenechám v akci umřít nikoho z nás."
Rázně zvedla hlavu, jako by se konečně odhodlala, a hluboce se zadívala svýma zelenýma očima do tvých.
"Nikoho..." zopakovala polohlasně.
Znáš sirou košileli?
Třepetatá, třepetatá
Jsi proklat, majiteli!
Třepetatá, třepetatá
Teď třeská pleská v ní vánek
Kvílivá jak uplakánek
Vichryvanou, vichryvanou...

-Christian Morgenstern, Košilela



Uživatelský avatar
Tom Marx
Učedník
Učedník
Příspěvky: 47
Registrován: 06.10.2012 07:03:54

Re: Samuel Sevill - Mistr a Markétka

Příspěvek od Tom Marx »

Coruscant, Chrám Jedi

Bylo vidět, že jsem Ramonu vyvedl svou poslední větou z míry a to bylo to poslední co jsem chtěl. Bylo zcela přirozené, že chtěla, aby jsme k sobě měli důvěru, když poletíme neznámo kam a na neurčitou dobu. Zvlášť pokud je to planeta kde se ztrácejí Jediové...
A už je to tady zase, o tomhle snad zrovna teď přemýšlet nemusím! napomenul jsem se v duchu. Tomu co Ramona říkala jsem rozuměl až příliš dobře.
Já tě chápu. přikývl jsem.
I já udělám všechno proto aby jsme se všichni vrátili zpátky. znovu jsem se zahleděl do země. Tohle jsem si mě říct dřív, než jsem nechal svého mistra zmizet. Nadechl jsem se a podíval zpátky na Ramonu.
Tak...kde začít. Narodil jsem se tady na Coruscantu, do Řádu jsem přišel když mi bylo pět let.Moc si na to nevzpomínám. Přišel tam Jedi kvůli nějaké přestřelce...myslím. Vybavili se mi střeli z blasteru všude kolem mě, zatímco já jsem tam stál a všechno jenom fascinovaně sledoval.
Měl jsem asi velmi nízký pud sebezáchovy. pomyslel jsem si a pokračoval.
V Řádu už jsem deset let, můj styl boje je Makashi. Zkoušel jsem i Soresu...před pár hodinami a to prozatím nepatří mezi mé silné stránky. Světelný meč mi očividně nevydrží déle jak dva roky...ten co mám teď je šestý.
Alespoň jsem se pocvičil v jejich rychlé výrobě, když už nic jiného. Můj mistr ze mě musel být na prášky.
Rád se hrabu v programech a počítačích.Moje oblíbená barva je modrá. Nemám rád droidy a meditování. Chtěl bych být Ochránce Jedi nejlépe Mírotvůrce. A to je asi všechno. nervózně jsem přešlápl z nohy na nohu a čekal co na to Ramona řekne.

Uživatelský avatar
Shisco
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1215
Registrován: 05.4.2010 19:33:27
Bydliště: Bastion

Příspěvek od Shisco »

Coruscant, Chrám Jedi

Ramona tvému vyprávění naslouchala a když už jsi řekl všechno, co jsi měl na mysli, spokojeně se usmála.
"Mírotvůrce se v galaxii nikdy neztratí. V žádné době," řekla.
"Ale abych nenechala pořád mluvit jen tebe, teď ti řeknu něco zase já o sobě. Pocházím z planety Somov Rit ve Středním okruhu."
Sundala z opasku polní láhev a zavdala si z ní pár doušků, načež ti ji podala, aby ses také napil, a vyprávěla dál.
"Nemám příjmení, mám jenom jedno jméno, jako mistr Yoda. Na planetě, kde jsem se narodila, někteří lidé pořád ještě věří na démony a oslovují se přezdívkami, protože si myslí, že když vysloví své skutečné jméno, přivolají tak démony bažiny a ti sežerou jejich duše."
Ta představa donutila Ramonu se ušklíbnout a opět se trochu začervenat, jako by se zastyděla za to, že pochází z tak pověrčivého a nevyspělého světa.
"Já teda svoje jméno používám naprosto normálně a žádný démon mi nikdy duši nesežral. A nebo to jenom nestihl, protože když mi byly čtyři roky, přišel si pro mě Jedi z akvizičních sborů a vyjednal s mojí rodinou mé přijetí do Řádu."
Ramona pohladila dlaní v obrněné rukavici jediské zbroje zahnutou rukojeť svého světelného meče, připjatého na opasku za magnetickou úchytku, a zatvářila se při tom požitkářsky.
"Tenhle světelný meč je můj první a jediný. Tato zbraň je tvůj život, říkávala mi mistryně. Má v sobě modrý ilumský krystal a čočku z dragitu. Dělám hlavně Makashi, ale proti blasterům je Makashi odborně řečeno na prd a tam venku zuří válka, ve které se střílí, takže to dorovnávám Nimanem... Nebo se o to aspoň snažím.
Můj obor je spíše historie a takové věci, ohledně počítačů vždycky radši nechám někoho jiného, ať to udělá. Ale ohledně těch světelných mečů... Co takhle Řemeslník Jedi? Stavět nové a nové světelné meče by byla tvoje práce,"
zasmála se.
"Já ohledně tohohle ještě nemám moc jasno. Spíše bych to viděla na Konzula, buď Ambasádor nebo Strážce vědění. No na Jediské Eso to po tom dnešku rozhodně nevidím."
Na okamžik se zamyslela a pohlédla na chronometr visící na zdi nad postelí.
"Oblíbená barva? Ajaj, tak tady nevím. Buď fialová, tmavě modrá nebo stříbrná, těžko říct, kterou z nich mám ráda nejvíc."
Zvedla se z postele a přešla ke dveřím.
"Asi bychom už měli jít. Hodina odletu se blíží."
Znáš sirou košileli?
Třepetatá, třepetatá
Jsi proklat, majiteli!
Třepetatá, třepetatá
Teď třeská pleská v ní vánek
Kvílivá jak uplakánek
Vichryvanou, vichryvanou...

-Christian Morgenstern, Košilela



Uživatelský avatar
Tom Marx
Učedník
Učedník
Příspěvky: 47
Registrován: 06.10.2012 07:03:54

Re: Samuel Sevill - Mistr a Markétka

Příspěvek od Tom Marx »

Coruscant, Chrám Jedi

Pohlédl jsem na Ramonu, která teď začala mluvit pro změnu o sobě.
Díky. přijal jsem láhev a také se napil. Vrátil jsem jí zpátky Ramoně a pozorně poslouchal každé její slovo.
Každý kdo na Somov Ritu vysloví své pravé jméno bude sežrán démonem. Hmm, v tom případě tam nikdo nemůže znát jméno toho druhého. pomyslel jsem si.
Zvláštní to kultura. Jak na to přišli?
To by pak mohli zrušit tu tradici vyrábění vlastních světelných mečů. Mohli by rovnou přijít za mnou s krystalem a nechat si ho postavit. ušklíbl jsem se.
Chcete světelný meč? Zajděte si za Samuelem Sevillem. Reklamace posílejte do konce týdne.
A jaký druh Jedie bys chtěla být ty? zeptal jsem se ze zvědavosti a sám jsem ji přelétl pohledem, jako bych z ní mohl vyčíst na co by se hodila nejvíc.
A tvoje oblíbená barva? napadlo mě ještě na co bych se mohl zeptat.
Pak se Ramona zvedla a upozornila na blížící se čas odletu. Reflexivně jsem také pohlédl na chronometr.
Máš pravdu. Půjdeme. rychle jsem si ještě zkontroloval věci na opasku, kde samozřejmě nemohl chybět můj světelný meč. Popadl jsem věci co jsem si sbalil a následoval Ramonu ven z mého pokoje.

Uživatelský avatar
Shisco
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1215
Registrován: 05.4.2010 19:33:27
Bydliště: Bastion

Příspěvek od Shisco »

Coruscant, Chrám Jedi

Vyrazili jste cestičkami Chrámu k hangárům, kde na vás už čekal mistr Cidos. Sedíce na vysunuté rampě dodatečně vyzbrojené červené diplomatické fregaty třídy Consular si spokojeně hvízdal a poklepával kopýtkem do rytmu.
"Jdete brzy," řekl a pousmál se. "Nasedat. Vzhůru na Thalii."
Stoupnul si a nastoupil po rampě dovnitř do lodi.
"Co říkáš na novou komnatu?" otočil se equinský Jedi na Ramonu, načež stiskem tlačítka zasunul rampu a uzavřel průlez.
"Neměla jsem moc času se zabydlet, ale je... Slunnější než ta předchozí. A je z ní krásný výhled. Sice nevím, proč jste mě přestěhoval, ale... Děkuju."
Zamířili jste chodbou k pilotní kabině. Za přístrojovou deskou se světýlky hrajícími všemi barvami seděli dvě postavy v typických zbrojích klonového pilota a na sedadlech za nimi nešlo přehlédnout další čtyři muže ve zbrojích třídy Katarn. Klonová komanda.
"Ramono? Samueli?" kývnul na vás Indrick. "Chci vám představit Raivor Squad. Tohle jsou Ret, Jackass, Nerd a Seňor."
Helmy zbrojí měli členové klonového komanda sundané, takže jsi jim viděl do tváří. Jejich tváře vypadaly jako tvář jednoho jediného muže, ale nehledě na odlišné barevné značky na zbrojích ti nedělalo problém je od sebe rozeznat. Nebyli rozhodně stejní, i v Síle na tebe působil každý jinak, kdyby tě napadlo se k nim natáhnout.
"A naše piloty Snížka a Vzteklinu."
"Komandére?" řekl klon přezdívaný jako Seňor s uctivým zasalutováním a ostatní ho jeden po druhém následovali. Seňor nevypadal jako typický klonovaný voják Velké armády Republiky. Pod nosem měl tenký zatočený knírek jako frajírek z dávnověkého holofilmu a bradu mu zdobil elegantní proužek vousů. Oranžové vzory na zbroji jej označovaly jako velitele komanda.

_____________________
Ramona sama začala vyprávět o věcech, na které se předtím ptala tebe. To není jako že bys musel odpovídat dodatečně :D
Znáš sirou košileli?
Třepetatá, třepetatá
Jsi proklat, majiteli!
Třepetatá, třepetatá
Teď třeská pleská v ní vánek
Kvílivá jak uplakánek
Vichryvanou, vichryvanou...

-Christian Morgenstern, Košilela



Uživatelský avatar
Tom Marx
Učedník
Učedník
Příspěvky: 47
Registrován: 06.10.2012 07:03:54

Re: Samuel Sevill - Mistr a Markétka

Příspěvek od Tom Marx »

Coruscant, Chrám Jedi

Vstoupili jsme do hangáru, kde už na nás čekal mistr Cidos společně s fregatou v barvách Republiky.
A je to tady. Odlétáme.
Zhluboka jsem se nadechl a odhodlaně jsem vystoupal po rampě dovnitř lodi. Rozhlédl jsem se po vnitřku lodi a společně s mistrem a Ramonou zamířil směrem k pilotní kabině. Ani jsem nevěděl, jaký mám z naší cesty pocit. V hlavě se mi pořád honili myšlenky na Thalii a na mého mistra, který je na ní ztracený neznámo kde.
Ale já ho najdu! A neodletím z té planety dokud to neudělám! pomyslel jsem si umíněně. Neměl jsem sice žádný nápad jak ho mám najít, konec konců je to planeta a jak dlouho mi může trvat než ho na takové planetě najdeme? Bude to jako hledat zrnko písku na pláži. Ale já jsem se rozhodl hledat tak dlouho, jak jen to bude nutné. A nějaké planeta mě nezastaví.
Vstoupili jsme do pilotní kabiny aby jsme spatřili šest klonovaných vojáků. Bylo to až děsivé jak všichni kloni vypadají stejně. Výstižnější slovo než děsivé bylo nepřirozené. Celá armáda vojáků vypadajících stejně je trochu nepřirozená. Ale i přesto jak si byli tito kloni přede mnou podobní věděl jsem, že mi nebude dělat problém je od sebe rozeznat. Ať chtějí nebo ne, nejsou úplně stejní.
Rád vás poznávám. řekl jsem směrem ke klonovanému komandu, zatímco jsem si je všechny prohlédl.

Uživatelský avatar
Shisco
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1215
Registrován: 05.4.2010 19:33:27
Bydliště: Bastion

Příspěvek od Shisco »

Coruscant, na palubě Melusine

Indrick kývnul na pilota, aby se zhostil úkonů potřebných pro správné odstartování fregaty. Následně se i on usadil do sedačky a připásal se k ní bezpečnostním pásem.
Motory zavyly a fregata se za lehounkého zachvění podlahy odlepila od země.
"Takže v první řadě asi vítejte na Melusine, která je, jak jste si asi všimli, diplomaticky po zuby ozbrojená fregata třídy Consular vyčleněná k tomu, aby nás bezpečně dopravila na Thalii a hlavně z Thalie zpátky," začal mistr, zatímco jste vyletěli z hangárů Chrámu a zamířili vzhůru ke stříbřitému coruscantskému nebi.
"Thalia je soustava v Meramském sektoru ve Vnějším okraji. Planeta samotná má terestrickou stavbu a tři měsíce. Vládne tam režim na způsob něčeho mezi absolutistickou monarchií a diktaturou, čas od času psychotickou diktaturou. Dle mého názoru nejsou Thaliané o nic lepší než separatisté a Republika se s nimi spojila jen proto, že jsou to nepřátelé našich nepřátel."
Mistr Cidos se zašklebil.
"Nechtěl bych po jejich boku bojovat o nic více než po boku Zygerrianů. Stejně jako oni stále praktikují otroctví a trpí silnými předsudky vůči uživatelům Síly. Je doloženo mnoho případů, kdy na ně Thaliané dokonce pořádali hony. Řád Jedi, Sithy a podobné tradice uživatelů Síly, které byly příliš mocné na to, aby si na ně mohli dovolovat, v galaktické historii povětšinou tolerovali jako nutné zlo."
Melusine se mezitím prodrala atmosférou a ocitla se na orbitě Coruscantu. Skrz průzor jste měli nádherný výhled na Coruscant, na čáru oddělující stříbřitě zářící denní stranu ozařovanou coruscantským sluncem od tmavé strany planety, nad kterou stále držela vládu noc, protkané zlatými žilkami světel nikdy nespící planetární ekumenopole.
Znáš sirou košileli?
Třepetatá, třepetatá
Jsi proklat, majiteli!
Třepetatá, třepetatá
Teď třeská pleská v ní vánek
Kvílivá jak uplakánek
Vichryvanou, vichryvanou...

-Christian Morgenstern, Košilela



Uživatelský avatar
Tom Marx
Učedník
Učedník
Příspěvky: 47
Registrován: 06.10.2012 07:03:54

Re: Samuel Sevill - Mistr a Markétka

Příspěvek od Tom Marx »

Coruscant, na palubě Melusine

Fregata odstartovala a mistr započal už dříve zmíněný briefing. Byl jsem docela rád, protože jsem se chtěl o Thalii dozvědět něco víc. Zatím jsem o ní věděl jen to, že je to planeta a to je vzhledem k tomu, že na ní nějaký čas strávíme docela málo.
Demokraticky ozbrojená? ušklíbl jsem se a znovu věnoval pozornost mistrovi. Z jeho popisu Thalie jsem pochopil asi to, že je to pravý opak oné demokratické republiky ze které právě odlétáme. Také se zmínil o tom, že jsou docela dost zaujatí vůči uživatelům Síly. Vybavil se mi znovu hologram, který jsme asi před hodinou viděli v Chrámu.
Samozřejmě. Ti lidé na hologramu museli být Thaliané. Je možné že útočili na mistra Morgiho protože je uživatel Síly? Pořádali na něj také hony? valily se mi myšlenky jedna přes druhou. Některé byly tak absurdní že jsem je rovnou zavrhl. Bezradně jsem vyhlédl přes průzor na vzdalující se Coruscant. Zahleděl na planetu žijící ve dne v noci, jako by mi mohla poskytnout odpovědi na všechny moje otázky. Odvrátil jsem se od průzoru a znovu pohlédl na mistra.

Uživatelský avatar
Shisco
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1215
Registrován: 05.4.2010 19:33:27
Bydliště: Bastion

Příspěvek od Shisco »

Nad Coruscantem, na palubě Melusine

"Vypočítávám vektor pro hyperprostorový skok," řekl Vzteklina usazený v sedadle kopilota směrem ke Snížkovi v sedadle pilota.
Poté se opět ujal slova mistr Cidos a pokračoval ve svém briefingu:
"Tolik historická vsuvka. A my? Najdeme mistra Morgiho, v případě potřeby se k němu probojujeme, a odvezeme ho z planety, to je náš hlavní úkol. Vyšetřovat, co se vlastně stalo, teď není naše starost."
"Vektor připraven," oznámil kopilot, načež pilot položil ruku na páku hyperpohonu:
"Skok do hyperprostoru za tři, dva, jedna..."
Melusine se zachvěla a výhled na hvězdy se rozmazal do chaoticky vířícího modravého hyperprostorového tunelu táhnoucího se od nekonečna k nekonečnu.
"Každopádně se připravte na to, že nás možná neuvidí rádi. Vzhledem k tomu, co jsme viděli na hologramu, prozatím považujme Thaliany za nepřátele Jediů. Diplomacii nechme jiným, mohli bychom si ukousnout větší sousto, než jsme schopní sežvýkat, a já nedopustím, aby Řád musel poslat další tým vyšetřovat naše zmizení."
Znáš sirou košileli?
Třepetatá, třepetatá
Jsi proklat, majiteli!
Třepetatá, třepetatá
Teď třeská pleská v ní vánek
Kvílivá jak uplakánek
Vichryvanou, vichryvanou...

-Christian Morgenstern, Košilela



Uživatelský avatar
Tom Marx
Učedník
Učedník
Příspěvky: 47
Registrován: 06.10.2012 07:03:54

Re: Samuel Sevill - Mistr a Markétka

Příspěvek od Tom Marx »

Nad Coruscantem, na palubě Melusine

Zatímco se loď připravovala na skok do hyperprostoru náš briefing pokračoval. S naším hlavním úkolem jsem nemohl jinak než souhlasit. Když mistra Morgiho odvezeme z planety, tak se dozvíme co se stalo tak jako tak.
Náš pilot, Snížek, položil ruku na hyperpohonovou páku, kterou jsem začal hypnotizovat pohledem.
Teď! napadlo mě přesně v okamžik, kdy se hvězdy za průzorem roztáhly do mlhavě bílých, nekonečných čar, které nás obklopovaly ze všech stran.
Co se mě týče, já už jsem si dle hologramu a vyprávění mistra Cidose Thaliany zařadil někam mezi diskriminační ignoranty. Nehodlal jsem žádnému Thalianovi věřit ani nos mezi očima. A diplomacie? Já osobně jsem byl diplomatický asi jako kus šutru. Ale jakmile se mistr Cidos zmínil o tom že bychom také mohli zmizet, trochu jsem se zarazil. Samozřejmě že to bylo možné, ale do téhle chvíle jsem si to vůbec nepřipouštěl.
Ne, to se nestane! pomyslel jsem si a odhodlaně pohlédl skrz průzor na okolní hyperprostor.

Uživatelský avatar
Shisco
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1215
Registrován: 05.4.2010 19:33:27
Bydliště: Bastion

Příspěvek od Shisco »

V hyperprostoru, na palubě Melusine

Rozličnými barvami hrající holografické ovládací prvky, jež visely nad řídícím panelem lodi, ukazovaly mimo jiné také časomíru odpočítávající sekundy do vynoření se z hyperprostoru v soustavě Thalia.
"Máme teď tři hodiny čas," řekl Indrick při pohledu na displeje. "Prospěte se, trénujte, meditujte, cokoliv uznáte za vhodné."
Nato si Indrick odepnul bezpečnostní popruh a zvednul se ze svého sedadla.
"Půjdu pro začátek zkontrolovat, zač stojí místní syntetizátory jídla a dám si nějaké diplomatické kafe."
Pak se probrala k životu i značnou dobu bez jediného slova mlčky sedící Ramona.
"Nezahrajeme si sabacc?" mrkla na tebe, načež přejela pohledem i čtyři vojáky klonového komanda sedící vedle vás.
"Rád," řekl Ret a lehce se usmál. "Ale odmítám hrát o kredity, Seňor by mě zas oškubal jako alderaanskou kachnu."
"Cheché," ušklíbnul se Seňor a pohladil si pečlivě udržovaný zatočený knírek. "Ber to pozitivně, ner vod. Víš, co se říká - neštěstí ve hře, štěstí v lásce."
"Na tebe to rozhodně sedí," přidal se klon řečený jako Jackass.
"To mi připomíná, že mi ještě pořád dlužíš to páďo z Kamina," odvětil Seňor a pohlédnul Jackassovi do očí.
"Takže jak?" přerušila je Ramona. "Hrajeme teda nebo ne?"

____________________________
Do výstupu z hyperprostoru si dělej úplně, ale úplně co chceš :)
Znáš sirou košileli?
Třepetatá, třepetatá
Jsi proklat, majiteli!
Třepetatá, třepetatá
Teď třeská pleská v ní vánek
Kvílivá jak uplakánek
Vichryvanou, vichryvanou...

-Christian Morgenstern, Košilela



Zamčeno

Zpět na „Dočasně uzavřené mise“