1. mise pro snapiho "I svoboda může být levná"

Zde se odehrávají mise postav pod vedením moderátora.

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Gnost Kohn
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 1906
Registrován: 19.9.2009 11:19:07
Bydliště: Pandemonium
Kontaktovat uživatele:
Netherlands

1. mise pro snapiho "I svoboda může být levná"

Příspěvek od Gnost Kohn »

Korriban - Akademie Sithů; vězeňská kobka:

Nechali tě v kobce, zamčeného jako krysu. Jediný kontakt s okolím jsi měl když ti přinesli jídlo.
Vlastně nevíš jak dlouho jsi už pod zámkem. Mohou to být dva dny, nebo i týden.
Dveře se otevřely a přímo před ně padl sith, který hlídal tvoji celu.
Vždykcy po zlým.
Ozvalo se a do místnosti vstoupil muž. Nebyl v obvyklém sithském oblečení. Černé, nejspíše kožené kalhoty a vysoké boty spolu s koženou bundou s vysokým límcem, u pasu měl také obyčejný meč, černý vibromeč se zlatými runami na jílci. Jeho světelný meč měl podobné. Měl na sobě sice ještě plášť s kápí, ale tu neměl na hlavě, což odhalovalo jeho krvavě rudé oči a středně dlouhé blond vlasy.
Dávám ti unikátní nabídku...Chceš zabít Arase, Arlena, Luciena, Vishu a vlastně všechny, co ti kdy ukřivdili? Jediné co od tebe potřebuju je abys mi no.. řekněme trošku vypomohl s jejich odstraněním.
Vnímal jsi ho jinak, než ostatní mistry.
Žádné složitosti pomůžu ti očistit tvoje jméno a jediné co budu chtít je protislužba v budoucnu.
Jednal s tebou klidně a narovinu, bez nějakým mocenských keců a připomínek že je silnější než ty. Nějak jsi cítil, že on si nepotřebuje hrát na mocného sitha, nejspíše jím je.
Moderátor roku 2012, 2013, 2015
Obrázek
"Ó, padlý Cherube, mdlít ve práci
či muce - bídno vždy! tím jist však buď,
že dobrý čin již není úkol náš:
leč zlo vždy plodit pouhá naše slast!"
John Milton, Ztracený Ráj; kniha první, 157-160


Uživatelský avatar
snapi
Učedník
Učedník
Příspěvky: 94
Registrován: 02.6.2009 21:35:00

Re: 1. mise pro snapiho "I svoboda může být levná"

Příspěvek od snapi »

Korriban - Akademie Sithů; vězeňská kobka:

Ležel jsem na palandě v temnotě mého nového ubytování. Splňovalo mé očekávání ohledně sithského vězení. Temná, malá kopka z kamenů, bez oken.
Přivedli mě zde před pár dny. Ale kolika přesně si nejsem jistý. Snažil jsem se čas počítat podle toho, kdy mi přinesou jídlo, ale bylo to pokaždé za jiný čas.
Jsou to dva dny! Ano, dva dny!..... Ne, dva ne! Možná tři....
Posadil jsem se na zem. A začal každodenní meditaci. Byla to jediné co mě drželo při síle. Spánek mne vždy jen více vyčerpal.
Vždy se mi odehrál ten stejný sen. Měnil se. Ale jen nepatrně.
Nejprve se objevila Jobal Saam která umírala v temnotě a já nad ní jen stál a díval se. Najednou jsem ale byl na zemi já a na mne zhlížela Visha a Arlen. Oba se smáli. Načež se proměnili v Sithské mistry a pustili do mne plný proud elektřiny. Viděl jsem jak se jim objevují úsměvy na původně zamračených tvářích. Bylo to také v jejích očích, ta nezměrná radost v utrpení. Svíjel jsem se na zemi, drkotaly mi zuby a nehty jsem zatinál do rukou až mi krvácely.
Pak jsem se probudil, celý zpocený.
Vždy jsem spál jen pár minut, ale pro mne to byly hodiny utrpení.
Takto to bylo při mém každém pokusu o usnutí. Po pěti jsem toho nechal.

Byl jsem uprostřed meditace, když se otevřely dveře.
Aaa.... jídlo. Konečně! Nejedl jsem hodiny.
Hned jsem ale poznal, že to jídlo nebude.
Do dveří vstoupil sith. Nebylo o tom pochyb. Teda pro osobu znalou v Síle. Sálala z něj. Zevnějškem mi ale připomínal nějakého alderánského aristokrata. Tmavé kožené oblečení a starodávný zdobený vibromeč tomu nasvědčoval. Ale pak jsem si všiml světelného meče.
Pohlédl jsem mu do očí. Byly rudé, cítil jsem z nich klid. Klid nabytý jistotou převahy a znalostí svých schopností.
Můj popravčí? Problesklo mi hlavou. Nebo Aras našel někoho, kdo je znalejší ve vyslýchacích technikách?
Postavil jsem se a pohlédl nebojácně do těch očí.
Dávám ti unikátní nabídku...Chceš zabít Arase, Arlena, Luciena, Vishu a vlastně všechny, co ti kdy ukřivdili? Jediné co od tebe potřebuju je abys mi no.. řekněme trošku vypomohl s jejich odstraněním.
Cože? Řekl to co si myslím? On mi chce pomoct zabít Arase? Mistra Arase? Dál jsem na něj mlčky hleděl. To musí být zkouška! Pokus, jestli se prořeknu a kývnu mu na to. To mě usvědčí v tom, že chci zabíjet sithské mistry.
Žádné složitosti, pomůžu ti očistit tvoje jméno a jediné co budu chtít je protislužba v budoucnu.
Blbost... nemůžu mu na to skočit!
Ale to co z něj vyzařovalo mne mátlo. Cítil jsem jeho sílu. Tohle nebyl jen mistr vyučující studenty. Byl to sith se skutečnou mocí a postavením. Sith, který je vlastním pánem.
Co po mne chce? Je to další člověk co si myslím, že mám potenciál? Další blázen, který se chytne do mé sítě nezdarů, která mne obklopovala? Nebo je to ten na kterého jsem čekal. Člověk, co mi ukáže moji cestu.
Přenesl jsem váhu na jednu nohu a zkřížil ruce na prsou.
Co mám udělat? Mám mu na to kývnout? .... Ne, to by byla sebevražda.... Ale já chci přesně to co mi nabídl.... chci se pomstít..... chci to!
Ano! Vyjelo ze mne najednou. Ano, chci pomstu!
Teď to příjde. Konec. Konečne jsi se přiznal a teď tě můžou zabít.
Nadále jsem zůstával navenek klidný a čekal jsem co příjde.
"Vždy dva mají být; ne více, ne méně. Jeden aby moc ztělesňoval, druhý aby po ní toužil."

Uživatelský avatar
Gnost Kohn
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 1906
Registrován: 19.9.2009 11:19:07
Bydliště: Pandemonium
Kontaktovat uživatele:
Netherlands

Re: 1. mise pro snapiho "I svoboda může být levná"

Příspěvek od Gnost Kohn »

Korriban - Akademie Sithů; vězeňská kobka:

Sith se na tebe chvíli díval
No výborně. Jdeme.
Pohl rukou a z rukávu mu vypadl tvůj světelný meč, který ti hodil. Pak se odebral na chodbu.
Prvně mě musíš zavést tam... víš kam... Do nějaké té mistnosti nebo co tady na Korribanu.
Na chodbě leželi další čtyři střážní v bezvědomí.
Neboj, problém z toho nebude. Nebudou si to pamatovat.
Moderátor roku 2012, 2013, 2015
Obrázek
"Ó, padlý Cherube, mdlít ve práci
či muce - bídno vždy! tím jist však buď,
že dobrý čin již není úkol náš:
leč zlo vždy plodit pouhá naše slast!"
John Milton, Ztracený Ráj; kniha první, 157-160


Uživatelský avatar
snapi
Učedník
Učedník
Příspěvky: 94
Registrován: 02.6.2009 21:35:00

Re: 1. mise pro snapiho "I svoboda může být levná"

Příspěvek od snapi »

Korriban - Akademie Sithů; vězeňská kobka:

Chytil jsem meč, který mi hodil. Hned jsem poznal, že to je ten, který mi dala Visha.
Ani jsem nepostřehl, že Neznámý vyšel z cely. Byl jsem stále překvapen, že žiji. Srdce mi bilo a jediná kapička potu, mi stékala po zádech. Cítil jsem jak chladí. Ale byl jsem za to rád, ten pocit znamenal že jsem naživu a ne potupně popraven v téhle zatuchlé kobce.
Uklidnil jsem se a vydal se za sithem na chodbu.
Prvně mě musíš zavést tam... víš kam... Do nějaké té mistnosti nebo co tady na Korribanu.
Mě ale zajímaly stráže na zemi, jeden seděl opřený o zeď, další leželi, a jeho otázku jsem ignoroval.
On je zabil! Natáhl jsem se k nim v Síle. Ne! Jen spí. Zrak mi zaletěl na Neznámého. Nechce svědky! Možná mluví pravdu
Všiml si že je pozoruji. Neboj, problém z toho nebude. Nebudou si to pamatovat.
Zastavil jsem se dva kroky od něj a pohlédl mu do očí.
Zavedu vás do Arlenovy tajné základny. Ale nejdřív chci vědět kdo jste? Proč to děláte? A co se stane se mnou?
Posunul jsem prsty na meči.
A hlavně! Jestli mám být k užitku. Tak v tomto meči chybí krystal. A natáhl jsem ruku s mečem.
"Vždy dva mají být; ne více, ne méně. Jeden aby moc ztělesňoval, druhý aby po ní toužil."

Uživatelský avatar
Gnost Kohn
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 1906
Registrován: 19.9.2009 11:19:07
Bydliště: Pandemonium
Kontaktovat uživatele:
Netherlands

Re: 1. mise pro snapiho "I svoboda může být levná"

Příspěvek od Gnost Kohn »

Korriban - Akademie Sithů

Sith ti neodpovídal. Procházeli jste kobkou. Ty stráže, které nebyly v bezvědomí si vás raději nevšímaly.
Jsem Garran Aximand, sithský mistr co ti zachraňuje prdel.
Řekl po chvíli, nyní už jsi rozeznával, že se blížíte k východu z kobek.
Starám se o to, aby akademie fungovala. Moje rozkazy pocházejí z nejvyšších míst, ale zároveň jsou tajné.
Pokud se nám to povede, tak ti bude přidělen mistr, který dokončí tvůj sithský výcvik.

Procházeli jste chodbami akademie. Byl večer a potkávali jste málo lidí.
V měči krystal je. Nejsi ještě sith, takže má v sobě zelený krystal.
Došli jste před vchod do akademie, kde čekalo několik zaparkovaných speederů.
Bereme speedery. Jedeš první.
Moderátor roku 2012, 2013, 2015
Obrázek
"Ó, padlý Cherube, mdlít ve práci
či muce - bídno vždy! tím jist však buď,
že dobrý čin již není úkol náš:
leč zlo vždy plodit pouhá naše slast!"
John Milton, Ztracený Ráj; kniha první, 157-160


Uživatelský avatar
snapi
Učedník
Učedník
Příspěvky: 94
Registrován: 02.6.2009 21:35:00

Re: 1. mise pro snapiho "I svoboda může být levná"

Příspěvek od snapi »

Korriban - Akademie Sithů

Procházeli jsme temnými chodbami kobek. Míjel jsem stráže, nebyli v bezvědomí jak jsem předpokládal. Prostě si nás nevšímali.
Zajímavé, působí na ně Silou nebo jen ví, že si nemají všímat?
Pak neznámý promluvil. Jsem Garran Aximand, sithský mistr co ti zachraňuje prdel.
Garran Aximand! Kdo to je? Pohlédl jsem do jeho ostře řezané tváře. Je jiný než ostatní. Měl stále lehce přimhouřené obočí.
Jsem vám neskonale vděčný. Mistře.
Jednou jsem kobky navštívil a právě jsem poznal části chodeb. Byli jsme u východu z nich. Mistr kráčel přede mnou a klidně hovořil. Ani jednou na mne nepohlédl.
Starám se o to, aby akademie fungovala. Moje rozkazy pocházejí z nejvyšších míst, ale zároveň jsou tajné.
Pokud se nám to povede, tak ti bude přidělen mistr, který dokončí tvůj sithský výcvik.

Kdo vlastně je? Nějaká pravá ruka Temného koncilu. Řeší za ně problémy?
Rychlou chůzí jsme procházeli poloprázdnými chodbami akademie, přetáhl jsem si kápi, nechtěl jsem aby mě někdo poznal. Nestál jsme o pozornost.
Co mám vlastně udělat? Jen mu ukázat jeskyni? Najdu ji?....
...Musím! Vím kde je!
Ale co když nebudu moct najít vchod a on mi nebude věřit?
A když ji najdu? Bude to vše? Ukážu jim tajné místo Arlena a Vishy a Sithové ji vyrabují?
Ale nebudou tam stále?
Co mám dělat?
Mám jim věřit, že mne chtějí stále na akademii, nebo bych se měl přidat k Arlenovi?

Ani jsem si nevšiml, že jsme u brány z Akademie.

Korriban

Prošli jsme bránou. Zase jsem byl tady.
Bereme speedery. Jedeš první.
Aspoň bude něco jinak, pojedeme každý na svém speederu. Hledal jsem Lucienuv speeder.
Byl tady. Pousmál jsem se a nasedl na něj. Zkontroloval jsem řízení. Co když Lucien udělal něco se speederem po našem nočním výletu.
Vypadal v pořádku. Ohlédl jsem se na mistra. Už seděl a čekal na mne.
Nakopl jsem motor a vyrazil z Akademie.

Použil jsem Temný koncil, vycházím z SWTOR, kde se používa Dark Council. Pokud by jsi to chtel nazvat nějak jinak, přepíšu to
"Vždy dva mají být; ne více, ne méně. Jeden aby moc ztělesňoval, druhý aby po ní toužil."

Uživatelský avatar
Gnost Kohn
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 1906
Registrován: 19.9.2009 11:19:07
Bydliště: Pandemonium
Kontaktovat uživatele:
Netherlands

Re: 1. mise pro snapiho "I svoboda může být levná"

Příspěvek od Gnost Kohn »

Korriban, blízko jeskyně

Celou cestu se držel za tebou. Ani blízko, ani daleko. Došlo ti, že kdybys náhle zastavil, bude na jeho tachometru nula dříve, než u tebe a nemohl bys mu ujet ani, kdybys chtěl. Držel se tě, jako klíště a zároveň, když jsi se občas ohlédl, vůbec to tak nevypadalo. Prohlížel si okolí, párkrát byl dokonce úplně otočený a spíše si prohlížel okolí, než sledoval tebe.

Nakonec jsi tam dojel, nebo sis to alespoň myslel, ale celé tělo ti říkalo, že jste na správném místě. Garran Aximand seseld ze speederu pár vteřin po tobě a stáhl si šátek, kterým měl celou cestu překrytá ústa, na krk. Postavil se kousek od tebe a zároveň na tebe pohlédl.
"Chtěl bych tě varovat. Pokud je tam najdeme, Krenasovu smrt pomstím i bez tebe. Narušili chod akademie a tím mi zkřížili cestu. Viděl jsem záznamy z bezpečnostních kamer. Nenech se oklamat tvářičkou. Uvnitř je každý, kdo vkročil na tuto půdu zrůda, jediná otázka je, jak velká." Varování před Vishou a jejími půvaby byla zároveň výhrůžka mířená i proti tobě, kdyby ses rozhodl změnit strany.
Pohlédl opět před sebe a viděl jsi, jak svíral jílec meče a pohyboval jím zleva doprava a lehce pootevřené rty se mu nepatrně pohybovaly. Začal jsi z něj vícit auru Temné strany i když ses o to nesnažil, nebylo to možné přehlédnout, ani kdyby ses snažil ignorovat ten pocit moci.

_____________________
Můžeš jeskyni přesně najít, nebo se ji i úplně otevřit, co teď uděláš je na tobě.
Moderátor roku 2012, 2013, 2015
Obrázek
"Ó, padlý Cherube, mdlít ve práci
či muce - bídno vždy! tím jist však buď,
že dobrý čin již není úkol náš:
leč zlo vždy plodit pouhá naše slast!"
John Milton, Ztracený Ráj; kniha první, 157-160


Uživatelský avatar
snapi
Učedník
Učedník
Příspěvky: 94
Registrován: 02.6.2009 21:35:00

Re: 1. mise pro snapiho "I svoboda může být levná"

Příspěvek od snapi »

Korriban

Vyrazil jsem z akademie. Projížděl jsem údolím kde akademie leží. Bylo poměrně dlouhé pomalu se rozpínající, u bran akademie bylo velmi úzké a klikaté, ta část byla velmi zábavná v plné rychlosti. Chtěl jsem vyzkoušet schopnosti Aximanda, proto jsem sešlápl pedál a projel tu část ve velké rychlosti.
Při projetí přírodním převisem který vytvářel druhou neumělou bránu do komplexu sithů jsem se ohlédl. Drží se mě. Pousmál jsem se a zpomalil na normální rychlost.

Korriban - pláně

Snažil jsem se koncentrovat a jet přesně jako minulé noci s Vishou. Cítil jsme že to zvládnu. Sice jsem minulou noc nedával vědomě pozor, přeci jen jsme si užíval volnost a rychlou jízdu po tolika nocích v akademii. Ale mé podvědomí muselo cestu dobře mapovat.

Poznával jsem určité skalní útvary. To mne uklidnilo, proto jsem část své mysli uvolnil a začal se věnovat tomu co příjde.
Jeskyně je skryta za výstupkem, pokud o ní člověk neví, nenajde ji.
Ohlédl jsem se za sebe, byl stále ve stejné vzdálenosti za mnou. Ani mne nenapadlo pokusit se utéct. Nedovolil by mi to.
Jsou dvě možnosti které mohou nastat. V jeskyni budou Arlen i Visha a strhne se boj. Nebo bude jeskyně prázdná.
Pokud bude prázdná Aximand ji prohlédne a povolá lidi z akademie, potom ji vyrabují a já osobně z té hory artefaktů nebudu mít nic. Mohl bych se pokusit něco ukrást, ale asi by to u mne našli.
Když tam ale budou, co mám dělat? Tři by jsme Aximanda určitě porazili.
Zamračil jsem se nad tou možnosti K čemu by to ale bylo? Byl jsem jejich činy zrazen a málem mě to stálo život. Navíc mi Aximand slíbil nového mistra a sílu Temné strany.
Znovu jsme se otočil a prohlédl si ho. Byl klidný. Cítil jsem Temnou stranu, takový klidný, ale smrtící proud.
Měl bych ho následovat, představitele Temné strany. Ne se pokoušet o šedou zónu.
Přivřel jsem očí a vnímal jen chladný korribanský vítr.
Ano, před mým příchodem k vraždě Krenase jsem si zvolil Temnou stranu a toho rozhodnutí se budu držet. Nebudu skákat od jednoho k druhému. Nebudu se snažit ani o střední proudy. Konec pošetilosti.
Přišlápl jsem pedál a odhodlaně vyrazil k jeskyni. Už nebyla daleko

Korriban - jeskyně

Ano, tady je.
Vjeli jsme do jeskyně stejně jako včera. Zastavil jsem speeder na stejné místo. Aximand zastavil u mne a hned sesedl. Strhl si šátek, který ho kryl před chladem Korribanu.
Chtěl bych tě varovat. Pokud je tam najdeme, Krenasovu smrt pomstím i bez tebe. Narušili chod akademie a tím mi zkřížili cestu. Viděl jsem záznamy z bezpečnostních kamer. Nenech se oklamat tvářičkou. Uvnitř je každý, kdo vkročil na tuto půdu zrůda, jediná otázka je, jak velká.
Ano všichni jsme zrůdy. Každý z nás někoho zabil, každý z nás chce moc, v jakékoli formě.
Mistře! Jsem s vámi!
Doufám, že tam budou, chci je! Chci je zabít a pomstít se! Chci aby trpěli za to co mi udělali! Při mých myšlenkách jsem cítil Temnou stranu. Ano! Ano! Cítím tu sílu, tu moc. Nechal jsme se ukájet tím silným temným proudem.
Pak mi ale došlo co je zdrojem té temnoty, té síly. Byla to osoba vedle mě. Aximand!
Sáhl jsem k opasku po meči, stejně jako on a připravil jsem se na to co mne čeká.
Až po vás mistře.
"Vždy dva mají být; ne více, ne méně. Jeden aby moc ztělesňoval, druhý aby po ní toužil."

Uživatelský avatar
Gnost Kohn
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 1906
Registrován: 19.9.2009 11:19:07
Bydliště: Pandemonium
Kontaktovat uživatele:
Netherlands

Re: 1. mise pro snapiho "I svoboda může být levná"

Příspěvek od Gnost Kohn »

Korriban - jeskyně

Po cestě jsi přemýšlel, co se stane až dojdete dovnitř. Včetně toho, kdyby došlo na boj a vybrat si stranu. Nakonec jsi se ale stejně, jako několikrát před tím utvrdil, že tvá strana jsou Sithové, Temná Strana, strana, na které s tebou byl Garran Aximand, nebo spíše jsi byl ty s ním.
Aximand se usmál nad tvým nadšením a tasil meč. Namířil jej proti pevné skále a vyšlehl z něj blesk, poté ještě jeden a do třetice všeho dobrého. Skála začala praskat a nakonec se rozplynula stejně, jako když ji před pár dny otevřela Visha. Jak jsi poznal, nebyl to obyčejný vibromeč, nýbrž něco daleko mocnějšího. Sithský meč, starodávný artefakt ohromné síly, které dokázaly nažhavit svoji čepel na úroveň světelného meče, takže dokázaly i odrážet blasterové střely. Nebo fungovat, jako soustředění Síly pro uživatele, kdy znásobovali jeho vlastní schopnosti.
"Neuraz se, když ti řeknu... jdi první. Není to paranoia, ale jednou možná sám poznáš, že prvně jsou pěšáci."
Jakmile jste vstoupili, poznal jsi, že původní "rovnováha" tohoto místa byla narušena a to k horšímu. V závislosti na úhlu pohledu, tedy Temné straně.

Sotva jste vešli dovnitř bylo to o něco intenzivnější. Došli jste až do hlavní místnosti, skladu všech těch mocných artefaktů. Na první pohled se nic nezměnilo. Tedy až do momentu, kdy se na zemi kousek od tebe objevila krev. Zakašlání a pár kapek.
Garran Aximand zařval bolestí a padl na koleno, opřel se o meč a volnou rukou se chytil za hlavu. Jeho rty byly od krve, vrčel a sténal bolestí. Na druhou stranu jsi si byl jistý, že je stále připraven použít svůj meč.
"Promiň, já musela." Ozval se odevšad a jakoby odnikud Vishin hlas. "Prosím, nech mě to vysvětlit. Nechci ti ublížit."

_____________
Je to o pár dní déle, než "včera" ale to je detail :)
Moderátor roku 2012, 2013, 2015
Obrázek
"Ó, padlý Cherube, mdlít ve práci
či muce - bídno vždy! tím jist však buď,
že dobrý čin již není úkol náš:
leč zlo vždy plodit pouhá naše slast!"
John Milton, Ztracený Ráj; kniha první, 157-160


Uživatelský avatar
snapi
Učedník
Učedník
Příspěvky: 94
Registrován: 02.6.2009 21:35:00

Re: 1. mise pro snapiho "I svoboda může být levná"

Příspěvek od snapi »

Korriban - jeskyně

Stáli jsme u speederu. Směrem k našemu cíli.
Jak to Visha otevřela? Nemohl jsme si vzpomenout.
Ani jsem nemusel ukazovat kde se stěna jeskyně otvírá do chodby vedoucí dál. Vycítil to.
Napřáhl ruku s mečem . Cítil jsem kolem sebe napětí, elektrizující napětí. Čekal jsem co se bude dít.
Pak jsem si všiml drobných projevů elektřiny na povrchu jeho starobylého meče. Elektřina pomalu sílila a najednou vyšlehl s ohromným lomozem elektrizující paprsek směrem ke stěně. Obořil se do tvrdé skály a začal ji pomalým ale tvrdým náporem lámat. Viděl jsem malé prasklinky v místě kde se paprsek zabodl do skály. Ale v krátké době se rozlezly po celé ploše stěny. Zabodávaly a hryzaly do skály, drtili ji. Na tom pohledu bylo něco vzrušujícího, Síla jednoho člověka drtila starobylou dlouhotrvající skálu. Opájel jsem se tou mocí. Pak stěna praskla a po usednutí prachu jsme mezi troskami skály viděli chodbu vedoucí do tmy.
Potěžkal jsem meč v ruce a posunul se blíže ke vchodu, dívaje se na Aximanda.
Můj zrak mi sjel na jeho zbraň. Překrásný meč. Starý sithský artefakt! Musela to být práce dávných sithů, kteří praktikovali alchymii. Narazil jsem na ni v knihovně, ale v akademii jsem na žádné stopy alchymie nenarazil.
Je pravda, že mi ale zatím nic neukázali.

Popošel jsem k Sithovi.
Aximand na mne pohlédl. Neuraz se, když ti řeknu... jdi první. Není to paranoia, ale jednou možná sám poznáš, že prvně jsou pěšáci.
Lehce jsem kývl hlavou na znamení poslušnosti. Ovšem, mistře. Je opatrný, nevěří mi.

Vkročil jsem do místnosti s artefakty, vypadal stejně jako při mé jediné návštěvě. Ale něco bylo přeci jen jiné. Cítil jsem zde Temnotu, dominující Temnou stranu.
Z polic na mne svítily holocrony. Pohlédl jsem tím směrem. Bylo vzrušující být zase tady.
Ty vědomosti. Co všechno bych se z nich mohl dovědět.
Z mých bláhových úvah mě vyrušilo zakašlání.
Co to....?
Kole mne proletěly kapičky krve.
Plnou rychlostí jsem se otočil, připraven zaútočit. Uviděl jsem ale jen Aximanda, jeho tvář zkřivila bolest, která se vydrala ven z jeho hrdla zmučeným výkřikem. Sith klesl na jedno koleno.
Co se stalo? Nic zvláštního nevidím!
Aximand klečel na zemi a vrčel. Jako zraněné zvíře. Ta analogie mi přišla na mysl hned, nebyla to jen bolest ale zároveň ostražitost a nebezpečnost v jeho očích.
Promiň, já musela.
Visho? ....Odkud? Těkal jsem očima z jedné části místnosti do druhé. Ale hlas se ozýval odnikud.
Kde jsi? Vykřikl jsem.
Prosím, nech mě to vysvětlit. Nechci ti ublížit.
Zase nějaké vysvětlování. Zase se mnou chce sehrát nějakou hru. Pohlédl jsem na Aximanda. Stále byl na zemi, ale cítil jsem jeho odhodlání.
Posunul jsem prst na aktivační tlačítko meče. A připravil se k boji. Tentokrát neunikne, tentokrát ji porazím a bude to ona kdo bude trpět. Bude to ona kdo bude zavřená v kobkách nebo mrtvá na podlaze.
Ukaž se! Vykřikl jsem do nicoty. Pak si promluvíme!
"Vždy dva mají být; ne více, ne méně. Jeden aby moc ztělesňoval, druhý aby po ní toužil."

Uživatelský avatar
Gnost Kohn
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 1906
Registrován: 19.9.2009 11:19:07
Bydliště: Pandemonium
Kontaktovat uživatele:
Netherlands

Re: 1. mise pro snapiho "I svoboda může být levná"

Příspěvek od Gnost Kohn »

Korriban - jeskyně

Rozhostilo se ticho. Aximand se pokoušel vstát, ale pokaždé byl sražen ještě silněji na zem.
"Jako Jedi jsi byl jen sluhou, jako Sith jsi jen otrokem." Ozvalo se v momentě, kdy se mezi regály něco mihlo.
Axiamand už klečel úplně a bez podepírání mečem by nejspíše ležel na zemi.
"Hračkou, takových jako Krenas, Aras a tady Axiamnda. Jakkoli vysoko se dostaneš, cokoli uděláš, vždycky na tebe budou shlížet. Oni, veterání Mandalorianských válek. Hrdinové Republiky, mocní v Revanově Sithském Impériu. S námi bys měl šanci vyniknout. Volnost, finance, respekt."
Regály začaly padat, narážet jeden do druhého, exponáty létaly sem a tam, rozpoutal se chaos. Viděl jsi Aximanda, jak několikrát mávl rukou, po jeho meči šlehaly paprsky černé a fialové energie. Několik exponátů narazilo do holokronů a celá místnost se lehce zatřásla, ozval se ženský křik a opět klid.
"Využívala holocrony... támhle." Aximand těžce oddechoval a ukazoval prstem k regálům, mezi kterými šly vidět nohy, než zmizely. Jeden z regálů musel při pádu Vishu porazit na zem.
"Ví, kde je Arlen... živá." Ačkoli očištění tvého jména záviselo na najití vraha, kterým byla Visha, Aximand měl trošku širší plány.
Mezi regály se opět něco mihlo a vyšla Visha. Její oblečení bylo na několika místech roztrhané a na několika místech, včetně obličeje jí tekla krev, rány se ale zdály alespoň částečně zhojené.
"A čím chceš mluvit... slovy? Nebo tímto?" Zvedla svůj světelný meč před sebe, ale nechávala ho deaktivoavný.
Moderátor roku 2012, 2013, 2015
Obrázek
"Ó, padlý Cherube, mdlít ve práci
či muce - bídno vždy! tím jist však buď,
že dobrý čin již není úkol náš:
leč zlo vždy plodit pouhá naše slast!"
John Milton, Ztracený Ráj; kniha první, 157-160


Uživatelský avatar
snapi
Učedník
Učedník
Příspěvky: 94
Registrován: 02.6.2009 21:35:00

Re: 1. mise pro snapiho "I svoboda může být levná"

Příspěvek od snapi »

Korriban - jeskyně

Čekal jsem na Vishin první krok. Bylo jasné že boj bude jen na mě, jakýkoli Aximandův pokus o postavení skončil dříve než započal.
Kde se vzala v ní taková Síla? Rozhlédl jsem se. Musí tu být i Arlen, sama by to nedokázala!
Jako Jedi jsi byl jen sluhou, jako Sith jsi jen otrokem.
Mlčel jsem, nebylo co říct. Svou pozornost jsem věnoval na hledání svého cíle.
Hračkou, takových jako Krenas, Aras a tady Aximanda. Jakkoli vysoko se dostaneš, cokoli uděláš, vždycky na tebe budou shlížet. Oni, veterání Mandalorianských válek. Hrdinové Republiky, mocní v Revanově Sithském Impériu. S námi bys měl šanci vyniknout. Volnost, finance, respekt.
Ona mi nabízí moc? Nabízí mi moc neexistujícího kultu. Kdyby bylo co nabízet nebyl by to kult o kterém se nic neví. Nevěřím, že existuje třetí cesta, která se vyrovná moci Temné strany dokonce ani Světlé. Ten jejich kompromis nemůže být silnější než vrcholy protipólů.
Otočil jsem se za pohybem mezi regály.
Vím, že v tento moment nejsem nic v sithském impériu. Ale taky jsem se nic nenaučil. Když budu po boku sithského mistra budu získávat více informací, osvojím si starodávné techniky Síly a budu postupovat v sithské hierarchii.
Náhle začala bouře. Holokrony a starobylé artefakty začaly létat po místnosti, regály padaly a rozbíjely se. Uskočil jsem před částí staré kamenné desky s vyrytým textem. V tom momentu jsem zahlédl, že tu bouři vyvolal Aximand. Myslel jsem, že to je práce našich protivníků.
Pak jsem zaslechl mému uchu lahodící zvuk. Vishin výkřik.
Využívala holocrony... támhle.
Ona využila moci holokronů? Byl jsem ohromen. Zajímavá zkušenost, v budoucnu musím o tomhle jevu zjistit více.
Ví, kde je Arlen... živá
Co čekal? Že ji zabiji? Ne! Ne, ne, ne, ne! Visha bude trpět. Nezemře uprostřed boje, ale užije si kobky pod akademii. Stejně jako já.
Pousmál jsme se nad tou představou.
Navíc má velmi důležité informace, proto ji chce živou. A já nemůžu než souhlasit.
Podíval jsme se Aximandovi do očí a kývnul jsem.

Pak jsem ji konečně spatřil. Visha vyšla z poza rozbouraných regálů. Její oblečení, které bylo stejné jako v tu osudnou noc, bylo potrhané a od krve. Byla dobře zřízena.
Konečně!
A čím chceš mluvit... slovy? Nebo tímto?
Pohlédl jsem ji přímo do očí.
Ty se ptáš co chci já? Začal jsem kolem ní pomalými kroky kroužit. Mlčel jsem a pohrával si s mečem.
Pak jsem zažehl meč a skočil k ni.
Po tom co jsi udělala chceš jen řečnit a doufat, že mne zase usmlouváš svým imaginárním řádem, který nabízí svou moc?
Sekl jsem po ni.
Máš čas mluvit ke mně dokud přede mnou neklesneš na kolena poražena. Potom si tě přeberou na akademii. A slibuji ti, že to nebude probíhat tak pěkně a mile jako tohle. Křičel jsem na ni.
"Vždy dva mají být; ne více, ne méně. Jeden aby moc ztělesňoval, druhý aby po ní toužil."

Uživatelský avatar
Gnost Kohn
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 1906
Registrován: 19.9.2009 11:19:07
Bydliště: Pandemonium
Kontaktovat uživatele:
Netherlands

Re: 1. mise pro snapiho "I svoboda může být levná"

Příspěvek od Gnost Kohn »

Korriban - jeskyně

Visha neváhala, jakmile jsi zaútočil přešla do protiútoku a chvíli jsi měl problém celou tu smršť zastavit, než se vaše síly vyrovnaly.
"Nechtěla jsem tě do toho víc zatahovat, ani to na tebe hodit." Vykryla tvoji ránu a otočkou spojenou s několika kroky se od tebe vzdálila. Potlučení způsobené Aximandovým přerovnáním inventáře ji viditelně nijak neubíralo na síle.

"Nešel jsi za ním. Dal jsi mi čas do dalšího večera a já toho využila. To, že jsi tam šel dříve, než jsi řekl... Nechtěla jsem, aby tě tam chytili." Při jednom pohledu bokem jsi viděl, že se Aximand přesunul k regálům, kde byly vyskládané holocrony, než je rozházel po širokém okolí a ty co zbyly si prohlížel, jako by tam nikdo jiný kromě něj nebyl. "Na druhou stranu by jsi měl být šťastný... podvody, padlo to na tebe a ne na mě... takhle to dělají Sithové..."

Opět začala útočit, ale zranění bylo možná zákeřnější, než se zprvu zdálo. Prolomilo se jí koleno a musela se kotoulem vzdálit a vystlat proti tobě telekinetickou vlnu, aby tě odhodila, nebo při nejmenším zpomalila.
"Arlen už není to co býval. Jednou rukou by mě chytil a vytáhl z kobek pod akademií a druhou by mě stejně tak zabil za to, že mě chytili!" Meč držela v obrané pozici a čekala na tvůj další postup. Viděl jsi, jak její oči kmitají sem a tam. "Pochop, že já nemám na výběr." Zavrčela nakonec.
Moderátor roku 2012, 2013, 2015
Obrázek
"Ó, padlý Cherube, mdlít ve práci
či muce - bídno vždy! tím jist však buď,
že dobrý čin již není úkol náš:
leč zlo vždy plodit pouhá naše slast!"
John Milton, Ztracený Ráj; kniha první, 157-160


Uživatelský avatar
snapi
Učedník
Učedník
Příspěvky: 94
Registrován: 02.6.2009 21:35:00

Re: 1. mise pro snapiho "I svoboda může být levná"

Příspěvek od snapi »

Korriban - jeskyně

Visha se zapojila do boje bez zaváhání.
Nechtěla jsem tě do toho víc zatahovat, ani to na tebe hodit.
Prohodili jsme si pár rychlých ran a pak od sebe odskočili.
A tomu mám věřit? Podívej kde jsem skončil! Vykřikl jsem na ni a párkrát protočil meč.
Není nějak oslabena! Musím vymyslet jak ji zaskočit. Pohledem jsem projel celou místnost, při tom jsem zahlédl Aximanda jak se plazí k holokronům.
Holokrony! Že bych se je pokusil využít jako Visha? Ne, ne! Blbý nápad, nevím jak. Ale mohl bych na ni Silou posílat objekty z místnosti a vyrušit její koncentraci a tím narušit obranu.
Nešel jsi za ním. Dal jsi mi čas do dalšího večera a já toho využila. To, že jsi tam šel dříve, než jsi řekl... Nechtěla jsem, aby tě tam chytili.
Co jsi čekala? Už když jsme byli tady jsem ti řekl že sithy nezradím. Šel jsem za Krenasem abych ho upozornil na možnost atentátu. Neměl jsem v plánu prozradit tvé jméno, ale upozornit jsem ho musel. Bohužel zvítězil můj instinkt schovat meč před akademii a proto jsem nešel za Krenasem hned.
Na druhou stranu by jsi měl být šťastný... podvody, padlo to na tebe a ne na mě... takhle to dělají Sithové...
Šťastný? Zhluboka jsem se zasmál a vykryl její útok. Při tom se Visha odkutálela z mého dalšího výpadu a vyslala telekinetickou vlnu. Stihl jsem zdvihnout ochranný štít. Ale stejně mě viditelně zpomalila.
Šťastný! Hned se objevili mistři a taktak jsem je dokázal uprosit aby mne nezabili na místě. Pomalu jsem k ní kráčel. Štít stále připravený.
Žádné "podvody" úskoky jsem si neužil. Hned mne hodili do nejhlubších kobek pod akademií a začal výslech. Pokusil jsem nenápadně pohnout více artefakty a připravit se na mrštění několika exponátů na Vishu.
Pak se ale objevil on! Ukázal jsem na Aximanda, který si prohlížel holokrony a nevěnoval nám ani špetku pozornosti. Zajímavé, co je tam tak důležitého? A vydal se se mnou do téhle prokleté jeskyně.
Zastavil jsem se dva metry od ni a čekal co udělá.
Pohlédla mi pomalu do očí a nahodila ten svůj okouzlující pohled. Její krásné oči se vpíjely do mých. Arlen už není to co býval. Jednou rukou by mě chytil a vytáhl z kobek pod akademií a druhou by mě stejně tak zabil za to, že mě chytili!
Pak ale svůj pokus o uhranutí přerušila a začala očima těkat po místnosti. Pochop, že já nemám na výběr.
Nevěřím v moc tvého Arlena a jeho střední cestu. Přeci jen mi víc připomíná sithy na akademii. Při tom jsem skočil k ni meč připravený na několik rychlých seknutí. Zároveň jsem ale vyslal své vědomí po místnosti a pokusil se vrhnout po Vishe několik exponátů.
"Vždy dva mají být; ne více, ne méně. Jeden aby moc ztělesňoval, druhý aby po ní toužil."

Uživatelský avatar
Gnost Kohn
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 1906
Registrován: 19.9.2009 11:19:07
Bydliště: Pandemonium
Kontaktovat uživatele:
Netherlands

Re: 1. mise pro snapiho "I svoboda může být levná"

Příspěvek od Gnost Kohn »

Korriban - jeskyně

"A čemu vděčím za to, že jsi chtěl krýt moji identitu?" Vyměnili jste si několik útoků, než znovu ustoupila. "A takhle to dělají Sithové. Nebo snad ne? Nebýt Arase a tady Garrana, nikdo by mě nepodezříval. A tebe by bohužel popravili. Nemluvila jsem o tvém pletichaření." V jejím hlase šel slyšet smutek, možná soucit a zároveň trocha smíchu.
"Arlen nezapomíná jména co?" Ozvalo se směrem od Aximanda a koutkem oka jsi viděl, jak hodil jeden holocron na hromadu jiných věcí, jakoby to bylo jen křáp bez hodnoty.
Když jsi k ní přiskočil, udělala úkrok bokem a krok vzad, čímž se během vteřiny, mžiku oka dostala za tebe. Mohla zaútočit. Silové bariéry by ti nepomohli, ale nic neudělala.
"Básníš o tom, jak mě porazíš, ale nic z toho. Neporazíš. Ani si nechceš špinit ruce s tím, že mě zabiješ. Místo toho to necháš na ostatních." Znovu začala útočit způsobem, který ti nedával téměř prostor pro jakoukoli odpověď, než obranu, ale začínala povolovat.
"Nech se ovládat Temnou stranou, ovládni ji... z jednoho se nevrátíš, to druhé nedokážeš. Vem si nové jméno, zahoď minulost. Jsi přece Sith. Nicka. Jedna smrt z tebe udělala trosku." Všechno, co vycházelo z jejích úst byl výsměch, ale když ses jí podíval do očí, bylo tam něco jiného. Něco, co jsi nedokázal přesně odhadnout. Ale vísměch, opovrhování, nic z toho. Možná lítost. Lítost a hněv.
Moderátor roku 2012, 2013, 2015
Obrázek
"Ó, padlý Cherube, mdlít ve práci
či muce - bídno vždy! tím jist však buď,
že dobrý čin již není úkol náš:
leč zlo vždy plodit pouhá naše slast!"
John Milton, Ztracený Ráj; kniha první, 157-160


Odpovědět

Zpět na „Mise MW“