Mise pro Maxe Siphona

Pakliže je hráč neaktivní déle než 30 dnů, jeho mise bude dočasně přesunuta sem

Moderátor: Moderátoři

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Coruscant, chrám Jedi, chodba

Sotva Max dovlekl dárečky zpět na místo činu, naskytl se mu pohled na zbývající škvrňata pilně vytírající podlahu, Lirsu akčně procházející mezi nimi a střídavě jednotlivá mláďata posílající vylít zaplněný kýbl do záchodu či donést čisté hadry.
Jakmile zahlédla svého kamaráda, vesele na něj zamávala.
Konečně tě...
Nedořekla větu, protože na schodišti se objevil důkladně zamáčený vysoký twi´lek (kalhoty od kolen dolů zcela mokré, jako by se přes ně přelila přílivová vlna, jedijský hnědý plášť pocákaný a v botách mu solidně žbluňkalo) s podmračeným výrazem v obličeji.
Co je tady na Nar Shaddaa? obrátil se na všechny přítomné ledově chladným, klidným hlasem, a jeho pohled se zastavil na chvíli na Maxovi a na Lirse.
Voni nás zvotročujou! kviklo jedno z dítek zaměstnaných uklízením způsobeného svinčíku, a ostatní začala vydávat jakési souhlasné zvuky.

Uživatelský avatar
keny
Sith
Sith
Příspěvky: 286
Registrován: 14.10.2008 00:03:34
Bydliště: South Park
Kontaktovat uživatele:
Czech Republic

Příspěvek od keny »

Coruscant, chrám Jedi, chodba

Situace se odvíjela daleko lépe, než Max předpokládal. Smradi malí poletovali, jak když bičem mrská, a to vše pod dirigentskou taktovkou jedinečné-to Lirsy. Zrovna když se všichni opět shledali, vystoupil po schodišti kdosi nový, někdo, koho do té doby ani Lirsa, ani Max neviděli.
Pak už se to ale, začlo dík všechno rychle, jelikož Maxe nesmírně namíchnula slova o zotročování.

Tady..? Tady to je Korriban... pověděl Max směrem na nově příchozího.
Nar Shaddaa je u nich na ubikaci... dopověděl rychle.

Pak přešel k onomu jednomu; co prohlásil, že jsou zotročováni; předklonil se, rukama se zapřel o kolena a pověděl.
Myslíš si.., že vás zotročujem..?
Tak koukej.., holenku.., já ti teď něco povím...
Tady je bordel.., to sem ještě neviděl.., všude je voda...
Tady je kaluž jak sele...
a ukázal směrem do chodby.
A tady je další.., i tady je voda... ale to už se tím směrem i rozešel.
Tady je taky voda.., i tady.., a dokonce i tady je voda... a ukázal na nově příchozího.
Ták a teď se vrátíme k tomu zotročování...

Max přešel zpět k onomu hubatě ulhanému výrostku a pokračoval dále.
Myslíš si.., že to co ste vytřeli.., je vytřený..?
Já myslím.., že zavoláme Šedykníra...
Ten nám řekne.., jestli to vytřený dobře je anebo není...
Ale já vám můžu říct.., že když to porovnám se svým pokojem.., tak to pojedete ještě aspoň dvakrát...
Pak můžeš srovnávat s náma.., jestli to u nás byla otročina...


V naslálém hrobovém tichu, které nadešlo po sáhodlouhém monologu Maximusova ražení, nikdo nepromluvil. A tak pokračoval Max dál.
A jak ty se vlasně jmenuješ..?
Jsem svatý, skze své propojení s temnotou.
Následovati ty mne budeš, osvícení dosáhneš; skrze cestu svou, tvořící temnotou.

Výňatek z 1. knihy - Kázání Sorbonnovo - kapitola 21., verš 2.

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Coruscant, chrám Jedi, chodba

Až na Maxův monolog zavládlo na chodbě ponuré ticho - za což mohl i nic příjemného nevěstící výraz twi´leckého mistra.
Jen abys se svými vyjadřovacími schopnostmi nakonec neskončil jako svého času Malak, padawane, prohlásil chladným tónem. A budu chtít mluvit s tvým mistrem - stav tvé slovní zásoby nasvědčuje, že by se měl začít věnovat i rozvoji tvých diplomatických dovedností.
Kurážnější younglingové si uchechtli, ale vzápětí po nich Ti´Aqui Ruade střelil takovým znechuceným pohledem, že pokrotli. Mnohem víc, než když je dirigovali Max s Lirsou.
VY - to tu uklidíte. Za půl hodiny tudy projdu znova a bude tu sucho, upřesnil drobotině instrukce.
A pokud jde o sithské komando - slečna má volno, a tady gentleman mi nahlásí své jméno a zavede mne ke svému mistrovi, abych si s ním mohl vážně promluvit na téma výchovných nedostatků. Jestlipak alespoň znáš kodex a víš, co znamená? pokračoval směrem k mladému Siphonovi a pomalým krokem, tak, aby bylo Maxovi jasné, že jej má následovat a ukázat mu cestu ke své zodpovědné osobě, zamířil suchou částí chodby do hlubin chrámu.

Uživatelský avatar
keny
Sith
Sith
Příspěvky: 286
Registrován: 14.10.2008 00:03:34
Bydliště: South Park
Kontaktovat uživatele:
Czech Republic

Příspěvek od keny »

Coruscant, chrám Jedi, chodba

Maximus stále hleděl onomu hubatému výrostku do tváře a při prvních slovech neznámého Mistra ani nevěděl, že patří jemu. Poznal to až z uchichtnutí capartů, které pak spražil onen neznámý. Max tázavě otočil hlavou, jakoby se ptajíc, zda je to vůbec možné.
V tu chvíli věděl, že tu něco nesedí; neznámý mezitím dopovídal a pokynul mu prstem, aby ho následoval do útrob chrámu.

Ták a dost.., nikdo neopustí toto místo... zahlásal Max silně, ale klidně.
Každej zůstane na svým místě.., akorát Lirsa zavolá mistra Alwina... otočil se rychle na lirsu a pokynul jí, ať spěchá.
Jo a vem s sebou i šedívákovýho mistra... šeptl na ni tiše, zrovna když procházela kolem něj.

Max se rozešel proti neznámému, zablokovat mu cestu.
Vy jste se mi do této chvíle ani nepředstavil.., takže od teď jste neprověřená osoba.., proto se laskavě zastavte... pokynul mu Max rukou.
A dokud nebude prověřena vaše identita.., zůstanete tady na místě...
Tady nejsme na žádných sezonních trzích.., tady jsme na místě.., kde platí určitá pravidla a pořádek...
Takže abych to shrnul.., než dojde můj mistr, jakožto můj přímý nadřízený.., nikdo se nikam nehne...
A teď vám sdovolením odpovím na pár vašich poznámek...


Pokud tady má někdo výchovnej nedostatek.., tak jsou to tady ti caparti...
Snad si nemyslíte.., že je budu chválit za to.., že vyplavili dvě patra...
Jasně jim ukazuju.., že za vše co kdy v životě udělají.., si ponesou následky...
A také.., že od rozdělané práce se co..? neutíká..?
Myslím.., že tak by to snad mělo být.., ne..?
Pokud se chcete bavit o kodexu.., prosím...
Rád vedu dlouhé filozofické debaty na toto téma...
Teď máme asi tak deset minut.., takže klidně se ptejte...
Ovšem.., ne na vše vám budu moci podpovědět, jelikož neznám vaši totožnost.., na to prosím myslete...


Maximus sice stál, jakoby měl pohov, ale přitom pevně a odhodlaně, nedovolit mu už ani krok navíc od schodiště. Byl ochoten ho nevpustit dál i za cenu, že tasí měc a taky moc dobře věděl, že tohe bude tvrdý oříšek, který ho s největší pravděpodobností, opět dostane na kobereček před Radu Jedi.

-----------------------------------------------------
Pozn. autora -
Eli. připadá mi, jakobys chtěla tu povodeň přišít Maxovi, ale to se ti nepovede... :)
Jsem svatý, skze své propojení s temnotou.
Následovati ty mne budeš, osvícení dosáhneš; skrze cestu svou, tvořící temnotou.

Výňatek z 1. knihy - Kázání Sorbonnovo - kapitola 21., verš 2.

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Coruscant, chrám Jedi, chodba

Twi´leckému mistrovi jen nepatrně cuklo v koutcích.
Ti´Aqui Ruade, napravil svůj drobný nedostatek v bontonu a klidně pokračoval:
Pokud jde o younglingy, jsou to... younglingové. MAJÍ výchovné nedostatky, a o těch mají být informováni mistři, kteří se o ně starají, především pak mistr Yoda.
Pokud jde o vás, padawany... měli byste už začínat chápat, že někdy je to, JAK co děláte, stejně důležité, jako CO děláte. Měli byste být pro younglingy přirozenou autoritou, vzory a zdrojem povznášející inspirace - to, co jim předvádíte, totiž budou napodobovat. Takže mi bezpochyby řekneš, která část tvého jednání by jimi mohla být interpretována pozitivním způsobem, a která měla na jejich výchovu naopak důsledky katastrofického rázu.

Mistr si založil ruce za záda a s určitou zvědavostí vyčkával Maxovy odpovědi.

Uživatelský avatar
keny
Sith
Sith
Příspěvky: 286
Registrován: 14.10.2008 00:03:34
Bydliště: South Park
Kontaktovat uživatele:
Czech Republic

Příspěvek od keny »

Coruscant, chrám Jedi, chodba

Max ustoupil necelý krok zpět a mírnou úklonou hlavy vzal na vědomí mistrovo jméno.
Maximus Siphonus.., jméno mé... odvětil záhy.
Takže počáteční peripetie máme za sebou a teď můžeme konečně přejít k jádru věci...
Abych vám osvětlil celou situaci.., jelikož si myslím.., že nejste až tak úplně v obraze.., začnu asi takto...
rozpovídal se Max a vypadalo to, že to budu zase na dlouho.

První kaluže vody jsem tu způsobil já.., to jak jsem šel durch mokrej ze zahrad.., no přeci nepudu nahej.., to dá rozum...
Ale pověřil jsem droida úklidem a kde je..?
Někam se zašil a teď si dobíjí baterky.., to je první problém...
Další problém je ten.., že jsem tím byl pověřen já.., abych se postaral o younglingy.., pokud možno ještě než něco spáchaj...
Ale jen co jsem vylezl ze dveří mýho pokoje.., valila se na mě patnácti centimetrová vlna... a já nejsem žádnej vychovatel...
Musím podotknout.., že nároky které jsou na mě kladeny dnešní den jsou přinejmenším abnormální...
Takže v tuto chvíli vám nejsem schopen s určitostí říci.., jaké katastrofické jednání by si mohli ze mě vzít...
Jestli to.., že když jsem byl v jejich věku.., tak jsem otrávil celé technické podlaží younglingovské sekce.., nebo to bití co jsem schytával od Rina a následné mé oplácení stejnou kartou.., vážně nevím co máte na mysli...
Já se jim snažím jít příkladem.., ale já měl velmi těžké dětství a to se na mě svým způsobem podepsalo a v určitých situacích prostě jednám příliš impulsivně a neberu si moc servítky s ničím.., já vím...
No ale jinak nejsu zas tak špatnej.., myslím...
To by ste se musel spíš zeptat Lirsy nebo spíš mýho mistra Alwina...


Maximus se podíval na mistra, nadechl se a spustil dál.
No.., ale když vezmu ten váš příchod.., ten taky nevypadal nejlíp...
Dát vám do ruky kosu.., tak mám pocit.., že má poslední hodinka udeřila...
zatvářil se Max na mistra pobaveně.
Jsem svatý, skze své propojení s temnotou.
Následovati ty mne budeš, osvícení dosáhneš; skrze cestu svou, tvořící temnotou.

Výňatek z 1. knihy - Kázání Sorbonnovo - kapitola 21., verš 2.

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Coruscant, chrám Jedi, chodba

Situace se ukázala být mnohem vážnější, než si Ti´Aqi Ruade představoval. Zřejmě si v duchu odříkával kodex, aby se vyvaroval emocí a neřekl ti, co si PŘESNĚ myslí o celé té situaci.
Opravdu? Nicméně na to jsem se tě neptal. Chci vědět, co si myslíš, že z tvého dnešního chování tady nad loužičkami mohlo younglingy inspirovat k výchovným problémům a...
V tu chvíli se na ohybu chodby objevila Lirsa doprovázená vcelku chvátajícím a značně podmračeným Alwinem Willardem.
Říkal jste, že byste chtěl mluvit s Maxovým mistrem, přerušil twi´lekův výchovný monolog.
Ti´Aqi přikývl a než stačil něco dodat, Alwin konstatoval: To jsem já.
Ruadeho tvář v tu chvíli prozrazovala nefalšované překvapení.
COŽE? Vždyť jsi přestal být padawanem teprve před dvěmi lety a...
...a jsem mistrem mladého Siphona přesně... no, přesně to nevím, ale odhaduju to tak na hodinu a půl, plus nějaké minuty k tomu.
Alwin přelétl pohledem po galejích.
Kdo provedl tenhle Malachor? obrátil se pohledem na všechny zúčastněné, a Ti´Aqi odpověděl, že younglingové, ale teď se řeší způsob a přiměřenost Siphonova výchovného zásahu - a že on, zkušený člen řádu, který dokázal vychovat i velmi problémové padawany v kodexově vzorné jedince, by si dovolil v soukromí se podělit s mistem Willardem o některé postřehy...
Tvůj mistr přikývl, jako že rozumí.
Dobře, předpokládám, že byli zaúkolováni způsobem, že se neodváží na úklid vykašlat, pousmál se.
Tak to tady dodělejte, já si půjdu promluvit s mistrem Ruadem, a asi si budeme muset vážně promluvit, padawane.
Oba mistři vzápětí volným krokem zmizeli a tobě zůstal dozor nad korribanskou formou mokřadu.

-------------------------------------------------------------------
pokud máš v plánu nějaké další aktivity, které bys chtěl rozvádět (dávám ti tu možnost) a které vyžadují reakce ze strany moderátora, tak směle do nich - jinak bych navázala až odletem na misi. :)

Uživatelský avatar
keny
Sith
Sith
Příspěvky: 286
Registrován: 14.10.2008 00:03:34
Bydliště: South Park
Kontaktovat uživatele:
Czech Republic

Příspěvek od keny »

Coruscant, chrám Jedi, chodba

Mistr Maxův smysl pro humor zřejmě nedocenil, no byl to pěknej suchar. Navíc se Maxe stále dokola vyptával na tu stejnou věc, až si Max pomyslel.
On je blbej.., blbější jak ti younlingové.., ale ti na to maj právo...
Co furt po mě chce..?
Vždyť já mu pořád říkám.., že nic nevím...

Záhy potom, zjevil se Maxův mistr a šlamastika dále pokračovala. Každý se něčemu divil; Ti´Aqi Alwinovi, že je mistrem, Alwin tomu, co vidí na chodbě, a Max zase tomu, že to nakonec opět celý slíznul.
Jak zas se mnou promluvit..? když jsem nic neudělal... reagovala Maxova mysl na mistrova slova.

Oba mistři zmizeli v kuloárech zdejšího podlaží a Maxovi stále hrčelo v mozku.
Tak za všechno můžu zase já...
Jasně.., když nevíš hoď to na Sifona.., však on to rozchodí...
Jenže nasrali sifon a když už za to můžu.., tak teda opravdu pořádně !!!

Max se otočil na younglingy a zahlásil.
Zmiste okamžitě do své sekce a nebudu to opakovat...
Ti při pohledu na Maxe jasně pochopili, že nemají kuřáž na to, dál něco prohlašovat a utekli do svého oddělení.
V záchvatu hněvu rozkopal Max všechny kyble po chodbě, některé dokonce odházel daleko pryč, a když se pak uklidnil, pověděl.
Tak.., a to bylo naposled co se tady někdo pokoušel zotročovat lidi...
Takovou práci vykonávají stroje a ne lidi a teď jdu na večeři...
Lirso jdeš taky..?
zeptal se a pohlédl na ni.

---------------------
Klidně to Eli posuň, ale rychle šupem pryč z chrámu, než si v té kaluži někdo zlomí končetiny a svedou to na Maxe... :D
Jsem svatý, skze své propojení s temnotou.
Následovati ty mne budeš, osvícení dosáhneš; skrze cestu svou, tvořící temnotou.

Výňatek z 1. knihy - Kázání Sorbonnovo - kapitola 21., verš 2.

Zamčeno

Zpět na „Dočasně uzavřené mise“