Mise pro moderátora MrTukan (Han Solo)

Pakliže je hráč neaktivní déle než 30 dnů, jeho mise bude dočasně přesunuta sem

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Kapitan.Solo

Příspěvek od Kapitan.Solo »

Millennium Falcon

Solo však nebyl hlupák a ihned se chytnul za neúmyslně prozrazený detail.
Jak to myslíš, že nic nevíš, nedostal jsi nás náhodou do týhle kaše právě kvůli nějaký informaci?!
V této chvíli se už opět neopíral o křeslo, ale pevně stál na svých nohách s výrazem v obličeji, který předcházel předešlé prohozené větě.
Než stačil Enrick cokoliv na svou obhajobu odpovědět, Hanova nálada se opět změnila, nyní měl již své ruce složené na hrudi a klidným tonem, jakoby nyní na vše přišel, řekl:
Ty seš zkrátka podvodník, kvůli kreditům sis všechno vymyslel, že je to tak? Nedivím se, že po tobě ti lovci šli...

Uživatelský avatar
MrTukan
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2585
Registrován: 22.3.2008 23:43:55
Bydliště: Olmitz
Czech Republic

Příspěvek od MrTukan »

Millennium Falcon

Solo hned využil mé hlouposti a já se za to hned proklínal. On samozřejmě dokázal využít mého uřeknutí, a protože není žádný hlupák bylo mi už vlastně celkem jasné, že dál zapírat nemá cenu a tak s provinilým a omluvným pohledem na něj koukám potom, co vlastně nahlas vyslovil pravdu o celém mém životě, jestli se nademnou slituje nebo co se mnou udělá. Jsem si vědom toho, že kdybych tasil blaster, okamžitě by mě poslali k zemi výstřely jak od Sola, tak o wookie, takže mi nezbylo než doufat, že mě takovýto osud s přiznáním své viny nečeká. Proto radši ještě k omluvnému pohledu přidám pár slov:

Omlouvám se, vypadalo to, že bych z vás mohl dostat hodně kreditů, chápejte, nemám to na Nar Shaddaa lehké. Stejně ale nechápu, kdo to po nás mohl jít, přeci jsem snad nikoho tak důležitého neokradl nebo snad ano?

Vyslovím nahlas otázku, na kterou jsem si mohl odpovědět jenom já sám, ale náhle jsem si nemohl vybavit, kdo ze mnou kradených by byl tak mocný a pomstychtivý.

Kapitan.Solo

Příspěvek od Kapitan.Solo »

Millennium Falcon

Vyslechnul jsem si přiznání Enricka - alespoň tak tvrdil, že se jmenuje, najednou jsem si nebyl jistý vůbec ničím, až do samého konce, kdy jsem ho po celou dobu provrtával zlostným pohledem. Něco v něm mi připomínalo mě samotného před řadou let, ale ani to nebylo omluvou k tomu, v jaké situaci jsme teď zrovna byli.
Han se chystal promluvit, avšak jeho nadechnutí bylo přerušeno Wookiejským zavrčením. Ačkoliv spíše než zavrčení by se dalo použít výrazu "zakňučení"¨, které bylo od předchozích zvuků znatelné i pro začátečníka. Han se otočil za svým přítelem a i pro Enricka bylo zřejmé, že se něco děje... Tato domněka byla podtržena slovy, která zaslechnul.
Jak to myslíš, že nemáme směr, chceš říct, že letíme, aniž bychom věděli kam?
Solo při těchto slovech začal kontrolovat letové údaje.

Uživatelský avatar
MrTukan
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2585
Registrován: 22.3.2008 23:43:55
Bydliště: Olmitz
Czech Republic

Příspěvek od MrTukan »

Millennium Falcon

Malou dušičkou jsem čekal na Solův verdikt, který měl přijít potom, co mě dlouho provrtával zlostným pohledem, avšak těsně předtím, než začal mluvit, zakňučel wookie, kterým tím něco, čemu jsem nerozumněl, sdělil Solovi. Tón byl však dost naléhavý a tak mi hlavou začalo vrtat, co se asi může dít. Tyto moje myšlenky posílila zejména Solova otázka a jeho náhlý velký zájem o kontrolu přístrojů.

Sice jsem se stále dost bál, co se mnou bude dál, ale byl jsem také hodně zvědavý a tak jsem o krok či dva přistoupil blíž k Solovi a wookiovi a zeptal jsem se:

Co se děje?

Kapitan.Solo

Příspěvek od Kapitan.Solo »

Millennium Falcon

Postava Sola se letmo otočila na Enricka a na jeho otázku reagoval slovy:
Nic, co bychom nezvládli... Slova vyřčená ve spěchu, překvapení a zmatku však nezněla příliš věrohodně ani od člověka, jakým byl Han Solo. Bylo zřejmé, že pokud pokud bude mít možnost Enrick někomu vyprávět o svých žážitcích, tohle bude jeden z těch nejsilnějších... Enrick zaostřil a ve svých myšlenkách se vrátil zpět do pilotní kabiny, z přemýšlení jej vytrhl wookievův kňučivý zvuk a Hanovo nadávání, při němž bouchal pěstma do přístrojů. Následně na to vytáhnul blaster a několika výstřely se dostal pod horní desku řízení a začal se přehrabovat v útrobách počítače. Ven trčela změť kabelů, z nichž několik jiskřilo a vydávalo syčivý zvuk. Jako by Solo tušil, co se odehrává v Enrickově hlavě, zakřičel odpověď.
Musíme se co nejrychleji dostat z hyperprostoru! Po těchto slovech to s lodí cuklo natolik, že oba stojící upadli. Když Enrick vstal, viděl již hvězdy jako body.

Uživatelský avatar
MrTukan
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2585
Registrován: 22.3.2008 23:43:55
Bydliště: Olmitz
Czech Republic

Příspěvek od MrTukan »

Millennium Falcon

Na jednu stranu jsem byl rád, že se Solo věnuje něčemu jinému, než mému výslechu. Na druhou stranu jsem měl docela strach, protože jeho počínání bylo velice nezvyklé, natož když začal vztekle střílet do desky, aby se dostal do útrob přístrojů. Pochopil jsem, že jde o život a tak jsem ho radši nerušil. Jen letmo mě teď napadlo, že jestli to přežijeme, tak mě bude stejně vyslýchat, čímž jsem se pokáral za prvotní myšlenku, že je ohrožení života lepší.

Chtěl jsem se něčeho chytnout, kdyby něco, ale dřív, než jsme tak stačil učinit loď sebou hodně trhla a já se rozplácl na podlahu s dunivou ránou. Spolu se mnou to seklo i s wookiem a ě potěšilo, že aspoň nejsem jediný, koho to škubnutí porazilo. Jediného Sola to nesrazilo, protože za prvé nestál a za druhé jistě nšco takového moc dobře čekal, protože zřejmě on byl původcem toho, co se stalo.

Jen chvíli jsem setrval na zemi a potom jsem začal pomalu vstávat. Nestalo se mi nic horšího než že jsem si narazil levou ruku, což bylo sice nepříjemné, ale nebylo to nic vážného. Brzy jsem už tedy stál na nohou a viděl jsem, že to škubnutí bylo zřejmě způsobeno výskokem z hyperprostoru, protože hvězdy byly opět normální. Trochu nevrhle se po oklepání zeptám Sola:

Co se to sakra stalo? Nejspíš byste měl tuhle kraksnu už dát do sběru a koupit si novou loď! Nebo se jednou stane vaším hrobem!

Rychle jsem ze sebe vypravil urážku lodi, ale pak mě trochu zamrazilo, protože jsem si uvědomil, že by to Solo i jeho společník mohli brát jako urážku jich samotných, avšak co už jsem jednou řekl, nemohl jsem vzít jen tak zpět.

Kapitan.Solo

Příspěvek od Kapitan.Solo »

Millennium Falcon

Han se zvedl od kabelů, tvář měl opět zkřivenou zlostí a se vztyčeným ukázováčkem, což bylo jemu vlastní, chtěl reagovat na nepříliš vlídnou poznámku rozrušeného Enricka, než se však cokoliv stalo, jeden z poškozených přístrojů se rozhoukal a s lodí to cuklo... To už málem upadnul i Solo.
Otočil jsem se zpět k přístrojům a viděl jsem ukazatel energie, který byl téměř na nule. Neměli jsme dostatek energie, abychom pokračovali v letu. No tak... Zkrontroloval jsem údaje o energii ve štítech, PŘEDNÍ ŠTÍTY - nic. Podíval jsem se na ZADNÍ ŠTÍTY - nic. Co takhle zbraně, napadlo mě - taky nic...

Han se otočil na své dva spolucestovalatele a strnulým hlasem prohlásil:
Musíme přistát...

Uživatelský avatar
MrTukan
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2585
Registrován: 22.3.2008 23:43:55
Bydliště: Olmitz
Czech Republic

Příspěvek od MrTukan »

Millennium Falcon

Teď už nepokrytě vystrašen jsem si radši opět sedal, protože Solovo počínaní mě doslova vyděsilo a říkal jsem si, že když budu sedět, bude to bezpečnější, kdyby se nám náhodou podařilo přežít.

Stejně bych mu při řízení nebyl nic platnej, tak si tady v tom koutě v klidu sednu a budu čekat, jak to dopadne.

Byla ve mě malá dušička, protože jsem ještě tak mladý nechtěl umřít, a tak jsem se téměř modlil v šikovnsot a pilotní umění Sola.

Kapitan.Solo

Příspěvek od Kapitan.Solo »

Millennium Falcon

Han se rovněž posadil do křesla a chopil se řídící páky.
Otevřel jsem si v počítači sken celé oblasti kolem nás, kdybych byl Jedi, poznal bych, že Síla stála při nás, protože zrovna pod námi bylo něco, co vypadalo jako planeta, jediná smůla byla ta, že počítač nebyl schopen určit, jestli je tam život...
Solo se otočil na Enricka, který seděl v sedadle a probodnul ho pohledem, kterým jakoby mu naznačoval, že za celou situaci může právě on.
Nebylo však potřeba cokoliv dodávat, a tak se obrátil opět k průzoru, za nímž byly vidět pouze hvězdy a chladná prázdnota vesmíru. Han pomyslel na své děti, Leiu a pak tyto myšlenky odehnal s jemu obdobným předstíraným siláctvím.
Poslední zbytky energie v motorech nesly loď stále níž a níž planetě, která se zdála být zcela neobyvatelná... Čím blíže Falcon planetě byl, tím více se dostával k posádce špatný pocit...
Kousek od povrchu planety se zbytky energie dostaly k takovému minimu, že loď s docela citelným "řachnutím" dopadla na prašný povrch. Na planetě byla noc, pokud se tu tomu dalo vůbec takhle říkat. Han se otočil na Enricka a ještě trpčím hlasem prohodil: Tak jsme z toho vyvázli... Wookie zabručel otázku.
Nevím, neměl jsem dost času, abych se podíval, jestli je v poblíž nějaké Slunce.

Uživatelský avatar
MrTukan
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2585
Registrován: 22.3.2008 23:43:55
Bydliště: Olmitz
Czech Republic

Příspěvek od MrTukan »

Millennium Falcon

Pocítil jsem se dost provinile, když mě Solo probodl svým tvrdým vyčítavým pohledem během "přistávání" lépe řečeno pádu lodi na nějakou neznámou planetu, kde byla navíc ještě zrovna tma. Byl jsem dost otřesen, jak z pádu, tak ze strachu ze smrti a tudíž jsem pčřemýšlel jen nad tím, zda nás může potkat ještě něco horšího.

Po zdárném "přistání" jsme si samozřejmě nahlas oddechl a doufal, že teď už to bude jen lepší, ale znovu jsem jaksi pozapoměl, že se na mě jistě snese Solův hněm, a tak jsem radši tiše seděl v křesle a doufal, dost naivně, že budu dost nenápadný na to, aby mě po několik dalších chvil, minut či hodin neseřval a nezabil.

Kapitan.Solo

Příspěvek od Kapitan.Solo »

Millennium Falcon

Solo byl spíše muž činu, než myslitel, a proto nebylo divu, že se rozhodl jít onu měsíční krajiu prozkoumat.
Vy zůstaňte tady! Argumentoval svůj odchod, který byl zcela nenadálý, tonem, kterému nebylo radno odporovat. Chewie něco zabručel, ale odpovědi se mu již nedostalo. Sotva však Han opustil pilotní kabinu, Enrick si všimnul Hanova blasteru, který zůstal ležet na zemi.

Uživatelský avatar
MrTukan
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2585
Registrován: 22.3.2008 23:43:55
Bydliště: Olmitz
Czech Republic

Příspěvek od MrTukan »

Millennium Falcon

Když Solo rozhodně oznámil, že půjde prozkoumat planetu, spadl ze mě strach a dost jsem si oddychl, protože jsem čekla, žep rávě teď začne řešit mou osobu. Jho tón byl dost rozhodný a nebylo mu radno odporovat, což by mě však ani ve snu nenapadlo, avšak když odešel, všiml jsem si jeho blasteru, který teď leží na podlaze a on si zřejmě nevšiml, že mu chybí.

Co kdyby tam venku náhodou byl něco, co by si zasloužilo jednu emzi oči? Radši bych mu měl ten blaster hodně rychle donýst, než zmizí tak daleko, že ho nenajdu!

S takovými myšlenkami jsem udělal pár kroků pro blaster a když jsem ho zvedal, radši jsem to doplnil komentářem, aby mi wookie nevpálil jednu do hlavy:

Solo si to zapomněl blaster! Co kdyby ho náhodou potřeboval? Měli bychom ho rychle dohnat a ten blaster mu dát. Co ty na to?

V hlase se snažím prosadit i dost velkou část starostlivosti, aby mé slova měla opravdu takovou váhu a důvěryhodnost, jakou mají, protože teď už mě ani ve snu nenapadají myšlenky, které by měly nějak ohrožovat Sola či jeho společníka.

Následně jsem se i se Solovým blasterem vydal k východu. Jen tak tak, před otevřením průchodu, jsem si uvědomil, že bych si měl asi vzít dýchací masku, pro případ, že by venku na povrchu planety nebyl dýchatelný vzduch.

Kapitan.Solo

Příspěvek od Kapitan.Solo »

Millennium Falcon/Unknown planet

Enrick se otočil a viděl, jak na sebe právě Wookie souká jednu z masek, bylo vidět, že na lodi jsou i extrémní velikosti. Enrick stisknul tlačítko a dveře se s typickým syčením otevřely. Před oběma se rozprostřela měsíční krajina... povrch pokrytý prachem z dopadlých meteoritů a každý Hánův krok přinesl malé zajiskření, když o sebe malé částečky třely... Ano, Han byl kousek od lodi a právě se rozhlížel a... Neměl masku, takže i na této kouli musel být nějaký zdroj kyslíku, s největší pravděpodobností jej vybudovali nějaké bytosti. Jako by to Han tušil, zavolal:
Je tu kyslík, sice špatně dýchatelný, ale je... Někdo ho tu musel vytvořit. Při těchto slovech se rozhlížel kolem sebe hledajíc nějakou známku života.
Pojďte za mnou. Pokynul na zbytek posádky.

Uživatelský avatar
MrTukan
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2585
Registrován: 22.3.2008 23:43:55
Bydliště: Olmitz
Czech Republic

Příspěvek od MrTukan »

Neznámá planeta (Unknown planet :P)

S nasazenými dýchacími maskami jsme vylezli z lodi a podívali se kolem, kde je Solo. Hned jsme ho také uviděli, jak se nedaleko od lodi rozhlíží a nemá nasazenou masku. Po jeho ujištění, že tu zde opravdu je kyslík jsem si sundal masku a stejně tak učinil wookie. Prvních pár nadechnutí bylo krušných, protože vzduch byl o kaslík daleko chudší než maska, ale po chvilce aklimatizace se mi dařilo dýchat už lépe, a tak jsem oslovil Sola:

Vevnitř jsem našel něco, co by spíš mělo být venku!

S těmi slovy mu hodím jeho blaster a potom ho na jeho výzvu následuji k obcházce po tom čemsi na čem jsme přistáli.

Kapitan.Solo

Příspěvek od Kapitan.Solo »

Neznámá planeta

Solovi přistál v rukou hozený blaster, který s neskrývaným překvapením v tváři přijal, zamumlal díky a vrátil jej do svého pouzdra zavěšeného na stěhně.
Fajn řekl Solo, když už se jeho údiv zcela vytratil z tváře, ten vzduch, který tu je, musí něco nebo někdo produkovat, měli bychom je najít, snad nám pomůžou opravit Falcona.
Při těchto slovech se neustále rozhlížel kolem sebe hledajíc jakékoliv náznaky toho, jakým směrem se vydat. Všemi směry se to však zdálo být stejné, veškerý povrch byl prašný, nikde žádné rostliny, pouze kopce... a nad hlavou miliardy meteoritů.
Půjdeme tudy, podíváme se, co je za tím kopcem.
Řekl po chvíli a aniž by čekal na reakce ostatních, vydal se určeným směrem.

Zamčeno

Zpět na „Dočasně uzavřené mise“