Quiana Dalla - Na suchu

Pakliže je hráč neaktivní déle než 30 dnů, jeho mise bude dočasně přesunuta sem

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Phate
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 975
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant
Korea North

Re: Quiana Dalla - Na suchu

Příspěvek od Phate »

Togoria, na šalupě:

Nur během rozhovoru ještě dohlížel na poslední opravy a chvíli mu tedy trvalo, než odpověděl. Aby toho nebylo málo, jal se zkontrolovat celkovou práci dvojice techniků. Nejdřív kontrolou samotné mechanické části hyperpohonu a potom systémový software. Všechno vypadalo v pořádku.

"Velice děkujeme za pomoc," spustil, byť se opravdu nejednalo o nezištnou pomoc a celkově vyšla oprava dost draho. "pokud bude všechno fungovat jak má, doporučím vás v přilehých kosmoportech. Pokud ne, doufejte, že vás nenajdu." dokončil myšlenku a dvěma togorianům očividně ztuhla krev v žilách. Rychle se na sebe podívali, sbalili výplatu a zmizeli. Nejspíš jim bylo jasné, že vychvalovat je nikdo nebude, ale kdyby se něco podělalo, určitě by si je obří cathar našel.

"Na výběr moc nemáme." připustil, když zabezpečil přístupovou rampu a kompletně nahodil systémy lodi. Ani nezínil flašku v tvé ruce a silný odér alkoholu, který by propálil nejeden žaludek.
"Jsou to asi dvě hodiny, co na odvrácenou stranu planety přiletěl další křižník." oznámil ti ledabyle, ale podsvětelné motory už pomalu zvědaly loď ze země.
"Tak jako tak, musíme vypadnout, takže se koukej připoutat a sleduj jestli nás někdo nezaměřuje. Jestli jo, zkusíme rušičku a když ani to nezabere, prostě zdrhneme. rozkázal ti a ukázal na místo kopilota.
“There’s no blade as keen as surprise.”


Uživatelský avatar
Heinz
Pašerák
Pašerák
Příspěvky: 701
Registrován: 22.9.2007 17:02:43
Bydliště: Elpizies
Bosnia & Herzegovina

Re: Quiana Dalla - Na suchu

Příspěvek od Heinz »

Togoria, na šalupě:

Děkovačky ve stylu „jsem zlej a rád děsím lidi“ se neúčastním, proč taky, když mu to tak hezky jde. A jenom z dobroty duše mu tu jeho těžce budovanou autoritu, o kterou se tu snaží, nepojebu prohlášením, že jestli to chlupáči posrali, už stejně nebude mít možnost jim oholit chlupy vibromečem. Jestli to posrali, chcípnem dřív než dořekne Togoria.

Vyrazím za ním do kokpitu, flašku hodím do už vybrakovaný přihrádky pro první pomoc, v který nebyla jiná než alkoholová pomoc, snad co si pamatuju. Chvilku jako koš poslouží, až k odpadovce se mi nechce. Ne teď, když vidím, co dělá.

Mandíckej křižník by mi zaměstnal hlavu, kdyby se ten zasranej arogantní kokot nepostaral o mnohem zásadnější téma zájmu: On se válí v křesle pilota!
Co to dělá? Debilní pokus o vtip?! Sedíš na špatný židli, kámo, pokud si zapomněl, tohle je pořád moje loď! Žádnej domácí mazlíček ji nebude pilotovat! Já vím, jak funguje, vím, jak na ni – von je určitě rád, že ví, kde je knipl! Co na tom, že zapnul podsvětelný motory – a dokonce jsme ani nevybouchli, když se jim snažil dodat šťávu. Prostě tomu hovno rozumí!
„Vtípkovat ti nejde, nezkoušej to. Co začít znovu a jinak – třeba tím, že zvedneš zadek z mýho křesla. Asi zapomínáš, komu tahle kocábka říká pane,“ zavrčím nasraně. Ani mě nehne ho poslouchat, není majitelem a už vůbec není můj šéf. Jen ať hodně rychle vysmahne, nebo ho odtama vypáčím sama!
Obrázek

Na konci i na počátku je destrukce
v destrukci vše vzniká, zaniká
v každém zániku se skrývá zrození.
Řád. Cyklus.
Rakth

"There is no solace above or below. Only us. Small. Solitary. Striving. Battling one another. I pray to myself. For myself."
Frank Underwood


Uživatelský avatar
Phate
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 975
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant
Korea North

Re: Quiana Dalla - Na suchu

Příspěvek od Phate »

Togoria, na šalupě:

Repulzory frachťáku zaskučely a loď se odlepila od pevného podkladu. Několik dalších vteřin než jste vyletěli nad hranici doku a Nur stočil loď směrem k jihu. Podsvětelné motory zajistili dostatečnou akceleraci aby jsi se i při úmělé gravitaci odpotácela pár kroků dozadu.

"Teď není čas hrát si tady na kapitánku. Koukej si dřepnout a sleduj systémy." řekl klidně cathar a začal zadávat data do navikompu. Chvíli jsi v sobě dusila vztek a hledala správné nadávky, takže jsi ignorovala upozornění na jednom z displejů, který vám oznamoval, že se za vás pověsily dvě stíhačky.

Už jsi se chystala otevřít pusu, když jsi zachytila Nurův pohled. Takový, jaký jsi u něj ještě neviděla. vyhrožoval kdekomu a tvářil se přitom naprosto klidně, ale ledový chlad, který z něj nyní přímo sálal byl něco jiného.
"Sednout!" řekl takřka neslyšitelně a bylo jasné, že to myslí smrtelně vážně.
“There’s no blade as keen as surprise.”


Uživatelský avatar
Heinz
Pašerák
Pašerák
Příspěvky: 701
Registrován: 22.9.2007 17:02:43
Bydliště: Elpizies
Bosnia & Herzegovina

Re: Quiana Dalla - Na suchu

Příspěvek od Heinz »

Togoria, na šalupě:

Teď není čas?! Teď není čas jenom proto, že to odkopnul šíleně rychle, jak kdyby nám snad pět minut mohlo pomoct nahnat těch iks hodin tady! Co si ten arogantní kretén myslí?! Vysmahni z tý sicny, debile dlouhosrstej! Teď je kurva nejlepší čas, aby sis na kápa přestal hrát ty, sráči!
Vře to ve mně, drtím klouby na hnátách, dech zrychlenej a začínám vidět rudě. Skoro zapomínám, že má snad o půl metru víc a chci mu do jeho zasranýho, vždycky tak přezíravýho ksichtu vrazit nejmíň kudlu.
Zasranec!
Chlupatej čůrák!
… alarm.
Zarazím se. Pud sebezáchovy funguje spolehlivě a teďkonc řve, že ten kokot se přepnul do módu nebezpečí a jestli nebudu držet hubu, poznám to na vlastní kůži. Jenže hlavě, zvlášť když se vážně nasere, to dochází pomalu, proto na něj ještě pár sekund vztekle čumím. Jenže palice chladne, jak by ne, když po mně z očí střílí těma ledovejma projektilama.
Kurva…
Tuhle přetahovanou vyhraje – sežer si to místo, vole, do hajzlu! – silnější a větší sráči se silnějšíma a většíma prackama vždycky vyhrajou. A já si ho nemůžu dovolit zastřelit.
„Fajn,“ rezignuju. Ať si nechá místo, nechá si klidně celou loď, mně už je to putna…
Sednu si a kouknu na radar – a chvilku přemejšlím, jestli jsem ho náhodou nepoflusala. Co tu sakra dělaj stíhačky tak brzo?
„Máme společnost. Dvě stíhačky.“
Ale jaký? Planetární obrana? Musí to bejt hoši z planetární obrany, ten debil vyrazil tak rychle, že jsme ani nestačili nahlásit odlet na centrálu. Jsme posraný lítací objekt bez povolení ke vzletu. Jenže neměli by už dávno chrastit v reproduktorech?
Zapnu scanner a zkusím je zaměřit, uvidíme, jestli maj i rušičku.

A pro jistotu zkontroluju, jestli se naše identifikační kódy nevrátily do továrního nastavení a my tu nekravíme s originálním značením. To by moh bejt průser.
Obrázek

Na konci i na počátku je destrukce
v destrukci vše vzniká, zaniká
v každém zániku se skrývá zrození.
Řád. Cyklus.
Rakth

"There is no solace above or below. Only us. Small. Solitary. Striving. Battling one another. I pray to myself. For myself."
Frank Underwood


Uživatelský avatar
Phate
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 975
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant
Korea North

Re: Quiana Dalla - Na suchu

Příspěvek od Phate »

Togoria, na šalupě:

Tvé hubené ručičky se bleskově rozkmitaly po konzoli. Chvíli trvalo než loď zareagovala. Jak se ukázalo, falešná identita byla stále aktivní a frachťák se tvářil jako obyčejná přepravní loď vezoucí zásoby na jednu z těžařských kolonií v sektoru.

Scanner odhalil, že se jedná o dva stíhače třídy Davaab. Šlo tedy o mandaloriany, nebo o někoho, kdo mandalorianům stíhačky ukradl. Což nebylo zrovna pravděpodobné. Jiné údaje se získat nepodařilo, měli tedy zapnutou rušičku.
"Nikdo se neohlásil takže nepůjde o kamarády." konstatoval suše Nur a naváděl frachťák do jedné z širokých roklí, které brázdily planetu.

Stíhače vás pronásledovali ještě několik kilometrů, než se konečně probudila vysílačka.
"Okamžitě přistaňte, nebo budete sestřeleni!" ozvalo se v mando'a.
"To sotva." zavčel Nur ve svém jazyce. "Mrkni do navicompu a vyber nějaké místo k meziskoku. Nesmíme odsud zmizet rovnou na Ord Mantell. Pak hned zadej souřadnice a běž s připravit k dělům." vychrlil ze sebe rozkazy a začal s úhybnými manévry, neboť jedna ze stíhaček vypálila vyrovnou salvu.
“There’s no blade as keen as surprise.”


Uživatelský avatar
Heinz
Pašerák
Pašerák
Příspěvky: 701
Registrován: 22.9.2007 17:02:43
Bydliště: Elpizies
Bosnia & Herzegovina

Re: Quiana Dalla - Na suchu

Příspěvek od Heinz »

Togoria, na šalupě:

Dobře, máme nahozený správný identifikační kódy, takže… je to jasný, kurva šopa a do titanovejch kloubů artritidy! Jsou to fakt Mandíci. Ale proč? O co jim tu sakra jde? Proč karanténa? Kurva, Mandaloriani vyjebaní!
Proč si nejdou někam bojovat s Republikou? Ta se na ně třese jak panic v bordelu. Proč se cpou na polocivilizovanou planetu, nechtěj ji dobít, ale budujou kolem ní karanténu? To je chtěj odchytat na nějaký pokusy, nebo co? Zas takoví zvířata, aby z nich byli dobrý domácí mazlíčci, ti Togoriani nejsou, už umí mluvit a dokonce zvládaj motoriku.

Nevěřícně kouknu na cathara, když promluví. Jenom zběžně, na to je tu dost jiný práce, ale přece – to si dělá prdel? Chlape, ty už ty humory nezkoušej, má to přesně opačný účinky! Ne, nejsou to kamarádi, jsou to zasraný Mandaloriani a ty maj asi tak stejnej smysl pro humor jako ty!
A už je tady, mandalorianskej humor v praxi. Jenže mně do smíchu není, právě naopak – mám v hubě najednou nějakej sušák a detox za to pro změnu nemůže. Stejně jako nemůže za to lehký ztuhnutí svalů a zvláštní pocit, že mi hlava tak úplně nepatří. Za to může on, on a jeho „budu pilotovat“ komplex. Nesnáším kopilotování, zatímco pilot řídí, kopilot většinu času jenom sedí a modlí se.
Přistát nemůžem, to je vyloučený. Musíme zmizet. Teď jenom doufám, že vážně umíš řídit, kreténe, protože než se dostanem z gravitačního pole týhle díry, budou mít možnost nás rozstřílet ještě milionkrát!
Výstřel… doprdele, já nechci umřít na týhle planetě, na to mám moc málo srsti!
Jo, navicomp, má recht, navicomp… kam? Nějaká další díra… co je po cestě? Leafar? Ne, to je v stejným sektoru jako Serroco a tam se prej teď nastěhovala celá Republika. Nouane? Ne, moc blízko, tam to může bejt podobný. Kurva… znalosti planet docházejí… Filordis! Tam přece nebude nikdo, to je zapomenutej kraj!
Rychle naťukám koordináty planety a v tu chvíli zvedám prdel a běžím k dělům.
Nabít. Odjistit.
Hlavou mi probleskne myšlenka, že jakmile na ně začnem střílet, přestanou se tvářit varovně, protože jim bude jasný, že nejsme žádná civilní nákladní loď, ale pak to vyženu z hlavy – tohle není planetární obrana, tohle jsou Mandíci a ti nás sestřelej tak i tak.
Takže nezbejvá než doufat, že budem první. Až na to, že trefit tímhle stíhačku je stejně snadný jako zkřížit wampu s kopretinkou.
Obrázek

Na konci i na počátku je destrukce
v destrukci vše vzniká, zaniká
v každém zániku se skrývá zrození.
Řád. Cyklus.
Rakth

"There is no solace above or below. Only us. Small. Solitary. Striving. Battling one another. I pray to myself. For myself."
Frank Underwood


Uživatelský avatar
Phate
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 975
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant
Korea North

Re: Quiana Dalla - Na suchu

Příspěvek od Phate »

Togoria, na šalupě:

Tvůj doprovod sice viděl, jak s tebou cloumají negativní emoce, ale naprosto je ignoroval. Na hádku a případné řešení, bude čas později. Nebál se, že by toohle nemělo dohru, ale zmizet z planety bylo nyní prioritní. Zadání do navicompu a samotný výpočet chvíli trval, ale to už si seděla ve střílně a čekala až se plně nabijí děla a příde povel k nějaké akci.

To se ti nejspíš taky nelíbilo, ale v tenhle moment se nedalo svítit. Kontrolka zahlásila plné nabití kanónů a na displeji zaměřovače objevily dva stíhače letící vedle sebe nějakých třista metrů od vás. Neútočili, jen vás sledovali.
"Je načase vypadnout." ozvalo se z komlinku a bylo cítit, že Nur ještě zrychlil. Dvojice stíhačů ho následovala a začala se přibližovat.
"Pokud můžeš, sundej je." ozvalo se rozkaz a Nur počkal dokud nevypálíš první salvu. Ta vyletěla záhy a zasáhla první stíhačku. Ne však natolik, aby jí vymazala z oblohy. Nur stáčel loď do krkolomných piruet a úhybných manévrů, aby se vyhnul palbě, která se na vás okamžitě snesla. To ti příliš nepomáhalo, ale po chvíli zápasení s ovládáním a několika mizernými střelami se ti podařilo sundat jednu ze stíhaček.

Takhle boj pokračoval ještě několik minut, které se mohly zdát jako věčnost. Laserová palba mandaloriana nejednou našla svůj cíl a štíty dostaly poměrně zabrat. Stejně tak generátor gravitace měl co dělat, aby korigoval veškeré manévry, které div neroztrhaly frachťák na kusy. Stejně tak výkyvy málem rozervaly tebe, nicméně se ti i tak podařilo sestřelit druhou stíhačku.

"Výborně, teď odsud vypadneme." ozval se Nur, ale to už si mířila zpět do kokpitu. Viděla si akorát mraky, kterými jste proletěli a zamířili pryč z oběžné dráhy planety. Jakmile jste opustili gravitační stín, provedli jste skok do hyperprostoru podle vypočítaných souřadnic.
"Než jsme skočili, zaměřili nás. Nejspíš nás budou sledovat." pronesl cathar po zběžné prohlídce jedné z konzolí. To znamenalo, že budete muset rychle zmizet, jen co vypadnete z hyperprostoru.
"Mimochodem, skvělá práce." pochválil tě a pustil tě sednout do křesla pilota.
“There’s no blade as keen as surprise.”


Uživatelský avatar
Heinz
Pašerák
Pašerák
Příspěvky: 701
Registrován: 22.9.2007 17:02:43
Bydliště: Elpizies
Bosnia & Herzegovina

Re: Quiana Dalla - Na suchu

Příspěvek od Heinz »

Togoria, na šalupě, hyperprostor:

Můžu je sundat? Díky, šéfe, já totiž hrozně moc chci, jenom můj zelenej gumovej mozek mi brání to udělat, pokavaď nedostanu patřičnej rozkaz! Pevně sevřu čelist a zadrmolím pár nadávek, sotva vnímám jakých, než seberu tolik kuráže, abych tu debilní spoušť zmáčkla.
Nato jsem moc střízlivá…
Moc nevnímám, co se děje, asi i mozek má pocit, že je moc střízlivej, takže mi pro jistotu zkratoval koncentraci a soustředí se na detaily. O hlavotoč a zbytek dojmu se stará Nur a jeho piruetky. Jo, fakt to působí jinak, když je prdel krásně uvelebená v pilotním křesle a ten knipl mám v hnátách, zvlášť když jsem krapet v rauši. Zato teď, ještě když se snažím zamířit, je to jak hodně silná a hodně špatná opice. Kurva, do hajzlu!
Má to dvě výhody – v tomhle bordelu není čas na něco jako strach, paniku a naprosto zbytečný myšlenky o tom, jestli je po smrti nějaká párty nebo všechno skončí v žehu. A druhá výhoda? Já sem na střílení v ztřískaným stavu dost zvyklá.
První!
„Máš ji, sráči!“ Nevydržím to, musím zařvat, protože todle je paráda! Fakt jsou ve sračkách. Mně se povedlo ji trefit!
Jenže oslava bude muset počkat, otřes lodě mi připomene, že jeden nasranej rváč tu ještě je. A že je ještě nasranější, než byl, když se jeho kamarád sype s troskama svý lodě na povrch. Ne, ještě rozhodně není konec, ještě nám může pěkně zavařit – zavařit a zapíct, doslova.
Je hůř. Jestli nás nerozjebe Mandík, rozjebe nás jeho pilotování.
Čelist už ani necejtím, tisknu ji k sobě, jako by zuby měly přirůst – bylo by to lepší, i kdyby mě tlakový výkyvy a ne až tak funkční gravitace dovolily hubu otevřít, určitě bych si ukousla jazyk a půlku zoubků vymlátila. Cajk, kurva cajk…
Poslední sekundy už se ani nesnažím mířit, skoro s dělem ani nehejbám, mám jenom vytipovaný dva sektory, v kterých když se mandopičus objeví, mačkám spoušť – stejně nevím, jestli budu v další pikosekundě napravo, nalevo, vzhůru nohama nebo jakkoli jinak.
A světe div se, vono to vychází!
„Vau!“ Zavýsknu, „polib si brnění, kreténe!“
To je všechno? Chvilku nechápavě zkoumám perimetr a hledám další stíhačku, jenže žádná není na obzoru. To je všechno! No super, já furt žiju!
Pořád ještě pod vlivem adrenalinový injekce vstanu. Trochu se třesu, ale pro změnu za to nemůže absťák. Je mi skvěle! Automaticky zamířím ke skříňce první pomoci, kde by trocha šnapsu na oslavu mohla bejt, ale – a to mě sakra překvapí – nemám chuť. Aspoň teď. No co, nebudu řešit kraviny, ne když mi je po dlouhý době tak dobře.
Kývnu, že rozumím, ale náladu mi to nezkazí. Nevadí, druhej skok už zaměřit nestihnou, nebudou vědět, že míříme na Ord Mandell.
Překvapeně na něj kouknu - Skvělá práce? Fakt to řek?
Já vím, že to byla skvělá práce, ale fakt jsem nečekala, že to kocour uzná. Vlastně že řekne cokoli pozitivního o mý osobě, když se celou dobu tváří, jako bych byla veš v jeho kožichu. Kam tím míří? Čeho chce dosáhnout? Sleduju ho ještě chvilku a snažím se ho přečíst, ale pak mi dojde, že mi to je u prdele. Pochválil mě, pochválil mě a mně to dělá sakra dobře. Zazubím se.
„Jo, tobě to taky docela šlo. Z tohohle vejprasku jim zbledlo téčko.“
Pochválil mě a zároveň mě pouští na židli? Co se to kurva děje? Usnula jsem a přenesla se do Duhastánu? Rozhodně neváhám, to bych byla debil. Ještě si zapálím, to že nemám chuť na chlast, neznamená, že si nedám vítězný cigáro.
„Jak ses vůbec naučil tak dobře lítat?“
Obrázek

Na konci i na počátku je destrukce
v destrukci vše vzniká, zaniká
v každém zániku se skrývá zrození.
Řád. Cyklus.
Rakth

"There is no solace above or below. Only us. Small. Solitary. Striving. Battling one another. I pray to myself. For myself."
Frank Underwood


Uživatelský avatar
Phate
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 975
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant
Korea North

Re: Quiana Dalla - Na suchu

Příspěvek od Phate »

Hyperprostor:

Dobře známé panorama hyperprostoru probíhalo za okny kokpitu a poskytovalo vám několik hodin klidu. Nur se posadil na sedadlo kopilota aby se podíval, kam si vás to vlastně poslala. Rychle projel navikomp a zkontroloval místo výskoku z nadsvětelné rychlosti. Uznale pokýval a připravil souřadnice na Ord Mantell aby vaše zastávka byla co nejkratší a neposkytla tak vašim pronásledovatelům pokračovat v neopodstatněné honičce.

"Možná jsme je trochu naštvali, ale nenapadá mě jediný důvod, proč by po nás měli jít. Krom faktu, že naše loď byla jediná použitelná široko daleko." zareagoval na tvé konstatování a dával si trochu načas s odpovědí na tvou otázku.
"Jako lovec lidí se musí jeden naučit spoustu věcí. A těžko chytneš vítěze mezihvězdných a asteroidových závodů, když lítáš jako pošťák." vysvětlil ti stručně, kde se jeho zkušenosti vzaly.

"Máme pár hodin od meziskoku, možná bychom měli zjistit jaké škody ta naše honička napáchala." navrhl Nur, ale sám se do toho moc nehrnul. Hrál si s jednou z konzolí a nejspíš kontroloval co o poškození poví lodní systémy.
“There’s no blade as keen as surprise.”


Uživatelský avatar
Heinz
Pašerák
Pašerák
Příspěvky: 701
Registrován: 22.9.2007 17:02:43
Bydliště: Elpizies
Bosnia & Herzegovina

Re: Quiana Dalla - Na suchu

Příspěvek od Heinz »

Hyperprostor:

Pokývám hlavou. Má recht, nešli po nás, z nějakýho důvodu se pokoušeli o karanténu nad tou včera civilizovanou planetou. Mně to nedává smysl, ale mně to smysl dávat nemusí, já se na ně můžu vysrat, znova mě začnou zajímat až ve chvíli, kdy se mi budou snažit usmažit prdel. Kdyby se nějak dozvěděli, po čem jdeme a nutně to chtěli pro sebe, nenechali by nás tak dlouho blbnout na povrchu.
Odpověď na mou otázku mě donutí se ušklíbnout, poznám vyhejbavou odpověď a tohle byl její jasnej příklad. Ale chápu, teď mi řekne pravdu o lítání a zejtra mi bude bulet na rameno, že mu maminka v dětství nekoupila oblíbenou hračku, kamarádi nejsme, tak se se svěřováním nemusíme obtěžovat.
Ale malý rejpnutí si neodpostím.
„Většina by si počkala, až šampion vyleze z kokpitu a oddělala ho na zemi, nechytala by ho v jeho revíru.“ Jak kokot.

Taky se nikam nechystám, ne dřív, než chytrý mašiny povědí, co se posralo – pokud se neposraly kontrola a hlásič škod.
"Hlavně zjisti, v jakým stavu jsou štíty. Sice si s ním házel fest, ale čistej zásah bysme cejtili přece jenom jinak." Nasadím samozřejmě sebejistej tón, i když úplně jistá si nejsem. Ale to vědět nemusí. Nakonec to dává rozum, ne? Kdyby se trefili, rozhodně si tu netrůníme v hyperprostoru.
"Trochu akrobacie tenhle hoch vydrží." S úsměvem poklepu prstama na palubní desku a jenom doufám, že nebude kretén a nezmíní důvod přistání - stejně do motoru naházel nářadí, proto se to stalo.
Místo toho rychle načnu nový téma: „Jak se vůbec stal poskokem Arela? Přece tě nenajal jen tak, z ničeho nic a jenom na tuhle práci.“
Jenže v tu chvíli mě napadne další věc - nejen něco lodního se mohlo jeho eskapádou posrat, i moje zásoby se mohly poškodit! Nechám ho domluvit, zajímá mě to, i když v tuhle chvíli o něco míň než předtím, ale pak rychle vyrazím k mý železný zásobě alkoholu.
Pašerácký skrýše sou přece dělaný na akrobacii, možná to bylo jenom v batohu a nebylo to zajištěný, ale určitě - URČITĚ - se tomu nic nestalo!
Obrázek

Na konci i na počátku je destrukce
v destrukci vše vzniká, zaniká
v každém zániku se skrývá zrození.
Řád. Cyklus.
Rakth

"There is no solace above or below. Only us. Small. Solitary. Striving. Battling one another. I pray to myself. For myself."
Frank Underwood


Uživatelský avatar
Phate
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 975
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant
Korea North

Re: Quiana Dalla - Na suchu

Příspěvek od Phate »

Hyperprostor:

Nur kontroloval systémy lodi a diagnostické hlášení jednotlivých systémů. Byť většinou stačilo zkontrolovat jestli loď sama nezaznamenala nějaké poškození, nebylo od věci zkontrolovat loď osobně. Spousta závad nemusel počítač nahlásit, ale mohly se objevit každou vteřinu.

"Ano, většina by nepochybně počkala, ale okolnosti byly poněkud vyhrocenější." vysvětlil a z tónu jeho hlasu bylo jasné, že debata na toto téma skončila.
"Štíty se zdají v pořádku, ale bude poteba vyměnit pár menších součástek. Nic co by mohlo vyřadit loď z provozu. Zbytek systémů vypadá v pořádku, ale pro jistotu je ještě dojdu zkontrolovat." oznámil trochu nepřítomě jak se koukal na jednotlivé výpisy z diagnostiky. Na poznámku o akrobacii a výdrži nic neřekl, ale hodil na tebe pochybovačný pohled a nejspíš mu vytanula na paměti nedávná odstávka hyperpohonu.

"Tak za prvné nejsem poskok." řekl důrazně. Jeho rasa byla, vzhledem k všudypřítomnému otroctví, na tyto poznámky celkem háklivá. "Zprvu jsem byl pouze nájemná síla, mám v podsvětí slušnou reputaci." pokračoval a vrhl na tebe pohled, který jasně říkal, že nějaké přiblbé poznámky bys mohla hodně litovat. Inu, profesionální čest.
"Později jsme se stali partnery, ale já nejsem ten typ co by vysedával za obrovským stolem a řídil všechno z povzdálí. Aby bylo jasno, ty krystaly jsou víceméně pro mě." vysvětlil ti, byť né do detailu, jak se věci mají. Na nějaký obšírnější rozhovor jste toho spolu neprožili zase tolik. Což se může brzy změnit.

Hned jak skončil, vyrazila si ke skrýši, která obsahovala alkoholový proviant, ten nejlepší z Togorie. V jednom si měla pravdu, tyhle tajné pašerácké skrýše byly dělány s ohledem na nebezpečné manévry v případě zběsilého útěku. Nebyly ovšem dělány na neschopnost uložit drahocený náklad způsobem jakým si to udělala ty. Tedy naházet je tam a doufat, že je Nur neobjeví.
Z tvých drahocených zásob tedy zbyla pouze jedna větší lahev. Zbytek byl rozbitý a tvá kajuta nyní smrděla jako prvotřídní palírna.
“There’s no blade as keen as surprise.”


Uživatelský avatar
Heinz
Pašerák
Pašerák
Příspěvky: 701
Registrován: 22.9.2007 17:02:43
Bydliště: Elpizies
Bosnia & Herzegovina

Re: Quiana Dalla - Na suchu

Příspěvek od Heinz »

Hyperprostor:

No jo, tajemnej jak dathomirská jeskyně, jak myslíš, rači si to vyprávění nech, aby se u toho okolnosti taky poněkud nevyhrotily.
Ale co se týká lodi, panáčku, samozřejmě že nějaký to šmajchlování nevyřadí tohohle chlapáka z provozu, tahle loď vydrží všechno! Nevím sakra, proč má pořád nutkání mi cpát, že je to křáp. Rozhodně to není křáp, za ten posranej hyperpohon může Czerka, kdoví, co s Drakem dělali! Úplně to vidím – „hej, šéfe, ta tvoje vejtřaska potřebuje nový těsnění, pošli někoho támhle do tý lodi, je to jak sámoška na lodní součástky!“ Zasraný sráči…

Jenže to už kombinace vyprávění a výhružek v tom mimochodem tenhle chlupáč exceluje, už vím, kde sebral tu reputaci, no, z nahánění hrůzy má určitě za A. Známku z praxe sice neznám, ale nejsem takovej debil, abych to zjišťovala, takže mlčím. No a taky už mě svrběj nohy, který chtěj utíkat zkotrolovat skutečný škody na majetku. Ale i tak mě to jeho povídání zaujme – partner? Dělá velký ramena nebo tu vážně není proto, že na místě doletu hrozí nedobrovolná sebevražda? A proč sakra potřebuje jedijský krystaly? Staví si ve volnu světelnej meč? Tohle mě zajímá, vážně zajímá, ale něco mi říká, že je to stejný, jako se ptát nasranýho barabela, který zrovna truchlí nad zabitým děckem, jak se má synek. Jinak řečeno, na tohle bude čas časem.

***

Ta hrůza se nedá popsat. Nejen ten fiktivní barabel přišel dneska o dítko, chudák Quin přišla o celou smečku malejch harantů, rozhodně lepších a vděčnějších než ty na dvou nohách! Skoro se mi chce brečet, když vidím tu hroznou škodu… kurva! Posraný Mandaloriani! Proč si nemohli dát pokoj?! Ať si dělaj, co chtěj, já to na ně Republice neřeknu, ale proč mi musej ničit to nejcennější, co mám?!
Něžně vezmu do obou rukou posledního přeživšího a sednu si s ním na kanape.
Taková tragédie!
Co teď? S takovou ať mě tam na Ord Mantell Jedájci klidně kuchnou, protože přežít jenom na jedný záchranný lahvi cestu tam a zase zpátky, to je horší než peklo. Všechny pekla v celým zasraným vesmíru!
Musím jednat. Položím sirotka do peřin a rychle začnu prohledávat celou kajutu, někde tu přece musí bejt nějakej hrnek. A jestli ne tady, tak v nákladním prostoru!
Ale jo! Jeden najdu až na dně osobního kontejneru, pod nánosem starejch čipkaret a podobných blbostí kde se v něm vzalo tolik kravin?! Okamžitě s ním zamířím k díře, položím ho na zem před ní a začnu doufat v zázrak – že batoh přece jen něco udržel a teď skrz něj přefiltruju chlast od střepů… aspoň jednoho velkýho panáka na žal!

Ať už to dopadne jakkoli, vezmu batoh i se střepama k odpadovce, nevyhodím to celý, batoh se hodí, vyházím jenom střepy – ty nejhorší aspoň. Neříká se snad, že opakovaná manuální práce pomáhá zapomenout? Uklidňuje? To musel vymyslet nějakej přechytralej debil. Líp mi není, ale aspoň se musím soustředit, aby mě to nepořezalo ruce, což je přece jenom malý rozptýlení. Nebo ne? Každej vyhozenej kus je jak kus kamaráda!
Batoh hodím do čističky, zbytek místnosti ať voní. K tryzně. Z úcty k mrtvejm parťákům.
Vezmu deku a posledního trosečníka do ní zabalím, pořádně, ať je v bezpečí. Vrátím ho na místo a tentokrát nezapomenu na těsnící popruhy – je jedinej, kterej mi zbyl. Tragédie.
Pomalu se došourám zpátky do pilotní kajuty a kecnu na židli, spíš se zhroutím, než sednu. Po chvíli zkontoluju navicomp, ať zjistím, kolik času zbejvá – a doufám, že ten debilní stroj přehání a doba bude poloviční.
Co teď? Co dělaj lidi, když nechlastaj? Jak vůbec vypadá normální, běžná, nudná zábava? Sakra práce… No, možná nevím, co dělaj normální lidi, ale můžu se naučit, co dělaj kočky – ty maj rády temný a úzký místa, takže se i ta moje potuluje po jednom takovým. Šla zkontrolovat motor? Takže hurá do strojovny.
Veškerá nálada je v hajzlu, takže tam i tak nakráčím, jasně dávám najevo každým kouskem těla a každým gestem, že je všechno špatně.
Opřu se o zeď u vstupu a s lehkou jízlivostí, která se do hlasu vloudila spíš omylem, spustím:
„Tak co, jaký problémy’s našel tentokrát?“
Obrázek

Na konci i na počátku je destrukce
v destrukci vše vzniká, zaniká
v každém zániku se skrývá zrození.
Řád. Cyklus.
Rakth

"There is no solace above or below. Only us. Small. Solitary. Striving. Battling one another. I pray to myself. For myself."
Frank Underwood


Uživatelský avatar
Phate
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 975
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant
Korea North

Re: Quiana Dalla - Na suchu

Příspěvek od Phate »

Hyperprostor:

Několik hrůzných momentů, které uplynuly od chvíle co si otevřela přepravní prostor, nahradila naděje z nasáklého batohu. Byť si se snažila sebevíc, to co se ti povedlo vyždímat by nedalo ani na jednoho panáka, nehledě na to, že batoh už předtím nebyl dvakrát nejčistší a zbytek lahodného moku byl tedy značně kontaminovaný. Samozřejmě, že pro tebe by to nebyla překážka, ale i tak jsi zbytek raději vylila a vrhla se na zabezpečení posledního kousku.
Malý ukládací prostor teď vypadal jako svatyně posvátné lahvi kořalky, jež spočívala pečlivě obalená v bezpečnostních popruzích a víceméně se vznášela stran jakékoliv potencionální újmy, kterou by jí zběsilé manévry mohly přivodit.

Po cestě do kokpitu se za tebou táhne vůně domácí pálenky. Podle navicompu vám zbývá ještě několik hodin cesty hyperprostorem k meziskoku. Nuda tě donutila vstát a podívat se jaké škody napáchali Mandaloriani na tvé lodi.
ve strojovně se Nur s klíčem snažil připevnit něco v systému podsvětelných motorů. Očividně mu to moc nešlo, protože se u toho rozčiloval.

"Nic hrozného, zásahy rozhodily pár součástek, hlavně u podsvětelnýho motoru, ale štít pobral většinu poškození." řekl, když se mu konečně podařilo součástku utáhnout tak, aby se ani nehla.
"Systémy štítů hlásí chybu s napájením hlavního generátoru, ale nenašel jsem závadu. Zkus se na to podívat. Odtušil jsem, že přes technické věci nejsi úplně levá." zadal ti úkol s lehkým rýpnutím.
“There’s no blade as keen as surprise.”


Uživatelský avatar
Heinz
Pašerák
Pašerák
Příspěvky: 701
Registrován: 22.9.2007 17:02:43
Bydliště: Elpizies
Bosnia & Herzegovina

Re: Quiana Dalla - Na suchu

Příspěvek od Heinz »

Hyperprostor:

Spokojeně přikývnu – jak říkám, tohle je dobrá loď, nakonec zvládne všechno, a když to pochopí, možná ji konečně přestane nadávat. Jenže hned další prohlášení mi sebere dech.
„Vážně ses hrabal v generátoru štítů v hyperprostoru?“ Ani nezačnu řvát, jak mě to překvapí. Jenom na něj čumím jak na největšího kreténa. Protože… protože von se hrabal v generátoru štítů v hyperprostoru! Nějakou dobu to trvá, než se zas vzpamatuju, vyženu z hlavy fakt, že jsme se málem rozprcli v ničem a dojde mi, že jsme pro změnu měli štěstí. Pak se zašklebím.
„Tak to nám gratuluju, že jsme ještě naživu. Zkus příště ty svoje hry na domácího kutila krotit,“ hlas přejde do čistý jízlivosti. Von mi bude něco vyčítat! Mně s mejma drogama hrozí, že se pobleju, on a jeho opravářskej komplex nás málem nechali vybouchnout. V tom nejlepším případě!

Pokračuju stejným tónem – můžu si ho dovolit, pořád tu jsem ten menší debil, že jo čičí. „Štíty fungujou, takže je napájení v pořádku,“ vole, tolik energie by rezervní zdroj dlouho nepobral, "jestli s tím náhodou něco je, tak to bude v hlásičích. A ty můžu tak maximálně projet zběžnou diagnostikou, protože systém fakt teď nebudu házet do nouzovýho režimu.“
Vytáhnu cigáro, nijak svižně, a zapálím si – s ještě menším zájmem. Chci si vychutnat ten moment, kdy mám konečně navrch. Až po nějaký době se teda jdu podívat na hlásiče a projet je diagnostikou. Ty teoreticky odpojit můžu, jestli u nich došlo k nějakýmu problému, dál se ale pouštět nehodlám.
Obrázek

Na konci i na počátku je destrukce
v destrukci vše vzniká, zaniká
v každém zániku se skrývá zrození.
Řád. Cyklus.
Rakth

"There is no solace above or below. Only us. Small. Solitary. Striving. Battling one another. I pray to myself. For myself."
Frank Underwood


Uživatelský avatar
Phate
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 975
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant
Korea North

Re: Quiana Dalla - Na suchu

Příspěvek od Phate »

Hyperprostor:

Tvá vítězná chvíle nad obrovským catharem netrvala dlouho, ale pro tebe byla dostatečně dlouhá. Nur na tebe hleděl, naprosto klidný a nechal se zasypat jízlivými řečmi, urážkami a snahou snížit jeho IQ.
Tvá vítězná chvíle měla brzo skončit.

Jakmile sis zapálila, Nur udělal jeden rychlý pohyb, který jsi pomalu ani nestačila zachytit. Jeho ruka vystřelila směrem k tobě a popadla tě za tvůj hubený krček. Dva údery na to visely tvoje nohy dobrých deset čísel na podlahou strojovny. Nevypadalo to, že by Nurovi dělalo nějaký problém udržet celou tvou váhu v natažené ruce.

"Začínám tě mít plné zuby." řekl naprosto klidně, zatímco jsi lapala po dechu a snažila se držet jeho ruky aby ses neudusila. Cigareta, kterou jsi v šoku okamžitě pustila už stačila na studené podlaze uhasnout.
"Kdybych byl takový idiot, za jakého mě považuješ, už dávno bych byl po smrti. Je načase aby sis uvědomila, kde je tvé místo. Snažil jsem se s tebou spolupracovat jako sobě rovnou, ale očividně to nejde. Kdybys použila svůj vypitej mozek a podívala se pořádně, zjistila bys, že napětí kolísá až nebezpečně blízko zhroucení štítu a že jsem odpojil pouze vedlejší systémy abych se podíval, kde je závada. Hlásiče byly to první, co jsem zkontroloval a závada je rozhodně až za nimi." pokračoval klidným, ale ledovým hlasem. Dodával důraz každému slovu a byť nevypadal naštvaně, myslel to smrtelně vážně. To už si začínala mít mžitky před očima a lapala jsi po vzduchu.

"Příště si dobře rozmysli svůj tón. A koukej zjistit co se stalo!" dodal ještě a pustil tě. Dopadla si tvrdě na podlahu a snažila se pořádně nadehnout chladného vzduchu. Krk ti zdobily modřiny, které začínaly nabírat krásně fialovou barvu.
Chvíli ti trvalo než si byla schopná se zvednout a podívat se na diagnostickou obrazovku, která zobrazovala systémy štítu. Opravdu byl pokles napětí.
“There’s no blade as keen as surprise.”


Zamčeno

Zpět na „Dočasně uzavřené mise“