Quiana Dalla - Na suchu

Pakliže je hráč neaktivní déle než 30 dnů, jeho mise bude dočasně přesunuta sem

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Heinz
Pašerák
Pašerák
Příspěvky: 701
Registrován: 22.9.2007 17:02:43
Bydliště: Elpizies
Bosnia & Herzegovina

Re: Quiana Dalla - Na suchu

Příspěvek od Heinz »

Paluba lodi Star Dragon:

Kočička se napila zkvašenýho banthího mlíka nebo jí někdo zfetoval, že má tak blbý nápady? Zůstávat tady – vtipný! Tohle je jedinečná příležitost, mám žízeň, že už musím mít určitě místo hltanu Tatooine, a s tím třasem se taky musí něco udělat, jinak to nejde. Sem jednou nemocnej člověk, tak se musím kurýrovat – a jediná medicína, která funguje, je ta tekutá a s pár procentama navíc. Kdyby on měl mít úctu k marodům a dopřál mi trochu sirupu na uzdravení, tak tu možná i zůstanu, ale jelikož je to parchant, kterej se nechce dělit? Nazdar, jdu se léčit sama. Tuhle zoologickou zahradu ještě nedávno nikdo neznal, tak tu snad Mandíci nezakotví – a i kdyby jo, odmítám bejt v tu chvíli střízlivá.
Neodpovím mu, jenom nahodím soucitnej úsměv, jako by byl dement, kterej se ptá, jestli ptáčkové kakaj.
„Jo, vůbec, umí tyhlecty zvířata basicem? A znaj kredity?“
To by mi scházelo, bavit se s nima posunkama a dávat jim dárky na uvítanou… zkurvená necivilizace. Jestli tu ještě uctívaj nějakým pošahaným bohům, tak tu nejenom nenajdem žádný součástky, ale nejspíš nás rituálně popraví a sežerou.

No, na odpověď si počkám, ale pak zajdu do jedný z osobních skrýší, kde jsem rozmístila svoje těžce vydělaný kredity a pár v hotovosti si vezmu – možná jima už platěj, ale dost pochybuju, že tu prováděj finanční transfery.
Ale pak už mažu pryč, chlast se sám nekoupí, nepřijde, slušně nezaťuká a nenabídne se.

Proč jsme tu vlastně původně zastavovali?

----
Sorry za zdržení, bylo toho teď zkrátka moc.
Obrázek

Na konci i na počátku je destrukce
v destrukci vše vzniká, zaniká
v každém zániku se skrývá zrození.
Řád. Cyklus.
Rakth

"There is no solace above or below. Only us. Small. Solitary. Striving. Battling one another. I pray to myself. For myself."
Frank Underwood


Uživatelský avatar
Phate
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 975
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant
Korea North

Re: Quiana Dalla - Na suchu

Příspěvek od Phate »

Paluba lodi Star Dragon:

Veliký Cathar pouze pokýval hlavou a odfrknul si.
"Basicem se tu mluví a kredity nepohrdne nikdo. Určitě nejsme první cizinci v téhle díře." řekl a překontroloval si svou výbavu čítající několik blasterů, nožů a pár termálních detonátorů. Světelný meč se mu neustále houpal na opasku.
"Fajn, rozdělíme se. Pokud narazíš na obchod s náhradními díly, buď od té lásky a aspoň tam nakoukni, jestli mají něco co by se hodilo. Sejdeme se za tři hodiny u doku." řekl klidným hlasem a vyběhl z lodi.
Ze své skrýše jsi vybrala dostatenou sumu, která ti zajistí pořádnou zásobu kvalitních lihovin a případně nějaké kuřivo. A samozřejmě také na případné díly do lodi.

Togoria, neznámé město:

Seběhla si po rampě do prostoru doku, který se mohl pyšnit oprýskanými stěnami a jedním přístavním droidem, kterému chyběl jeden fotoreceptor a měl vadný pohybový čip, takže bylo rychlejší za ním dojít. Zaplatila jsi směšný poplatek, což znamenalo, že buď obřího Cathara nezaregistroval, nebo ho Nur prostě ignoroval.
Z doku vedl dlouhý tunel ústící na jednu stranu malého náměstí, které se hemžilo místní spodinou v otrhaných šatech. Okamžitě jsi se začala rozhlížet po putice, kantýně, hospodě, restauraci, nebo dokonce i po pojízdné prodejně s něčím lahodným.
Na náměstí bylo mnoho obchodů, ale pouze jedna kantýna. Na protější straně od východu z doků.
“There’s no blade as keen as surprise.”


Uživatelský avatar
Heinz
Pašerák
Pašerák
Příspěvky: 701
Registrován: 22.9.2007 17:02:43
Bydliště: Elpizies
Bosnia & Herzegovina

Re: Quiana Dalla - Na suchu

Příspěvek od Heinz »

Togoria, z doku do baru

No samozřejmě, kdo musí zajistit všechny důležitý, ale nudný byrokratický záležitosti? Já, jak jinak než já. Při utrácení drahocenných kreditů si neodpustím malou poznámku, „a ty Mandíky v systému budete taky vobírat o prachy?“, i když mi je jasný, že droid by si spíš přiškvařil svoje obvody, i kdyby byl funkčnější než předpotopní automat na kafe, než aby se nad tím zamyslel a nějak chytře odpověděl. A pak se divěj, že nemám tyhle chodící součástky ráda, ani jako barmani nestojej za nic – komu jinýmu než barmanovi se normální, nezazobanej člověk může svěřit, když mu za krkem trůnní depka? Ale když je to automat? Tak leda ho nakopnout, jinak si čék neuleví.

Takže mám tři hodiny na hledání součástek, to bude na dokoupení zásob stačit. Jenom doufám, že bude stejným způsobem stačit objem mýho baťohu, protože jinak mi radost dlouho nevydrží. No co, nejvíc informací stejně pochytím v baru, tak, aby mě kočičák zas neobvinil z nedostatku zodpovědnosti, se v kantýně aspoň po nějakým mechanikovi nebo někom, kdo v prackách aspoň někdy držel nějakou součástku do hyperpohonu, pozeptám. Protože spěchat se má pomalu – a rozhodně ne střízlivě. Nakonec, dlouho tam přece nebudu, jenom si nakoupit, zjistit informace, trochu si zaplavit mozek a hurá zas do práce. Původní prohlášení pořád platí, jestli umřít tak nejen s opicí, ale rovnou s celým cirkusem opic.
Takže hurá do kantýny, najít nějakou hezkou barovou židličku a objednat něco silnýho, ať doženem deficit.

„Zdravím, barmane, umíš basicem?“
Na odpověď nečekám.
„Zvládneš mi těma nemotornýma přisolit nějaký kvalitní pití? Když to nebude chutnat jak přepálenej olej, koupím toho víc, takže snad máš zásoby. A co cigarety, máš tu nějaký? Hoď sem rovnou celej kartón.“
A co jsme to vlastně chtěli… jó! Součástky.
„Číčo, nevíš o někom, kdo prodává součástky do hypermotoru?“
Jedno moudro říká, že by člověk neměl srát někoho, od koho nakupuje nebo po něm něco chce. Ale jiný moudro říká, že za prachy se dá koupit každá páteř, takže nemá smysl se krotit. A potom, i kdyby tygřík měl nějakýho kamaráda prodejce a chtěl se skrz něj pomstít, nechám všechno zacálovat mojí kočku – v rámci nákladů na cestu, takže proč se stresovat.
Obrázek

Na konci i na počátku je destrukce
v destrukci vše vzniká, zaniká
v každém zániku se skrývá zrození.
Řád. Cyklus.
Rakth

"There is no solace above or below. Only us. Small. Solitary. Striving. Battling one another. I pray to myself. For myself."
Frank Underwood


Uživatelský avatar
Phate
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 975
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant
Korea North

Re: Quiana Dalla - Na suchu

Příspěvek od Phate »

Togoria, bar U Backa:

Z doku jsi vyrazila rovnou do kantýny, nehledíc na obchody, které jsi míjela cestou přes malé náměstí. Nejeden prodejce se tě snažil zastavit aby ti vnutil nějaké zboží a vydělal si pár všivých kreditů na živobytí. V zoufalé honbě za flaškou whisky a hřebíkem do rakve jsi ignorovala naprosto všechny.
Kantýna vypadala přesně jak by jsi v takovém zapadlém, technologií nepolíbeném městě, očekávala. Vybavená byla několika stoly, které pamatovaly nejednu rvačku, nebo ostřejší výměnu názorů. Skvrny na nich mohly být od čehokoliv, ať už od krve, oleje, alkoholu až po sliny odespsaných zákazníků.
U baru stál togorian a leštil poškrábanou skleničku. Jakmile tě zaregistroval nahodil úsměv a přesunul se k sesli, na kterou jsi se posadila. Než stačil něco říct, zahltila jsi ho otázkami a objednávkou.
"Umim basicem..." zamumlal si pro sebe, když se otáčel aby ti nalil sklenku tmavě hnědé tekutiny.
"Nejlepší pití, co v tomhle městě seženete dámo. Kolik budete chtít lahví?" vychválil tekutinu. "Jo a cíga už se nesou." dodal ještě a v tom vedle tebe přistál karton pochybně vypadajících cigaret, které přinesl malý rezavý droid, který v téhle špeluňce zřejmě fungoval jako obsluha. Rychle jsi do sebe vyklopila obsah sklenice a ucítila na jazyku kouřovou chuť velmi dobře vypálené whisky. Oproti prvotnímu očekávání se tedy jednalo o opravdu výtečné pití.
Barmana vypadal, že mu tvůj drzý přístup nijak zvlášť nevadí, nejsíš byl zvyklý.
"Obchodů se součástkama je tu hned několik. Na náměstí jsou hned dva. Po levý straně je tu Roughův obchod, má toho málo, ale většinou jsou to nestandardní věci, jestli chápete. Kousek vod něj má krám Flerg, má širokej výběr a dá se celkem dobře ukecat. A pak je tu jeden větší krám tři ulice od pravý strany náměstí. Vede ho někdo novej, takže o něm moc nevim, ale slyšel sem, že má snad všechno co je k opravě lodí potřeba. A za rozumný ceny." shrnul místí trh se součástkami. "A když už jsme u těch financí, máte čim platit milostivá?" zeptal se ve vší slušnosti, jenom aby si ověřil, že nenalývá svě nejlepší pití nějaké lúze.
“There’s no blade as keen as surprise.”


Uživatelský avatar
Heinz
Pašerák
Pašerák
Příspěvky: 701
Registrován: 22.9.2007 17:02:43
Bydliště: Elpizies
Bosnia & Herzegovina

Re: Quiana Dalla - Na suchu

Příspěvek od Heinz »

Togoria, bar U Backa:

U všech hvězd a planet, přesně tohle alkoholová černá díra potřebovala, a tou černodírou sem já, kdyby to nebylo jasný. První kapka na jazyku a moc dobře vím, co je a bude moje první a poslední láska na celej zavšivenej život.
Kurva! Jak moc si mi chyběla, whisky!
„Tohohle? Dej mi nejmíň pět flašek, tohle je pití, za který stojí zabíjet! Ještě řekni, že je to místní výroba, a začnu vás micinky uctívat,“ uznale pokývám hlavou, abych potvrdila už tak nebejvale příjemný uznání.
Dobrý, fajn, něco tu maj – půlka úkolu splněna, druhou část až po doplnění deficitu, To bude znamenat nakoupení filtrů, těsnění, palivových článků, okysličovadlo… co vlastně je v hajzlu? No, pravda, na tuhle část sem zapomněla.
Vidíš, Nure? To oje přesně ten důvod, proč potřebuju i já palivo!
Ále, kašlat na to, můžu si to nechat proplatit od toho řezníka i když to není ten nejlepší nápad, co si budem…, risk je zisk, možná mám jedinečnou možnost ze svý kocábky udělat pořádný žihadlo!
A na to si musím zapálit… a napít, jak jinak.

Jo, tuhle chvíli miluju… nebo spíš, miluju, i když si ji jenom nacvičuju, protože obvykle piju na sekyru nebo z posledního. Jenže teď? Teďkonc můžu hrát granda, nonšalantně – aspoň tak, jak sem si dycky představovala nonšalantnost – vytáhnu pár kreditů, ani nevím, kolik tu co stojí, ale myslím, že to minimálně na mou osobní „jen pro teď“ flašku bude.
„Stačí jako důkaz?“
A doplníme to sebevědomým úsměvem – taky nacvičeným, tenhle obvykle v sadě s „lezu ti do prdele“, „dej mi cígo“ a „nevyhazuj mě, já ti to tu nezebleju“ úsměvy obvykle neprodávaj.
Obrázek

Na konci i na počátku je destrukce
v destrukci vše vzniká, zaniká
v každém zániku se skrývá zrození.
Řád. Cyklus.
Rakth

"There is no solace above or below. Only us. Small. Solitary. Striving. Battling one another. I pray to myself. For myself."
Frank Underwood


Uživatelský avatar
Phate
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 975
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant
Korea North

Re: Quiana Dalla - Na suchu

Příspěvek od Phate »

Togoria, bar U Backa:

Těch několik málo kreditních plíšků zapříčinilo, že se togorianskému barmanovi rozzářily oči, že by s nimi mohl v noci svítit. Okamžitě zmizel pod barem a vytáhl další pětici lahví se stejnou etiketou. K tomu přidal dva kartóny cigaret a vlezlý úsměv.
"Je to má vlastní výroba." naklonil se k tobě a řekl potichu. Zřejmě ani v takto zapadlém městě nebylo legální prodávat podomácku pálený alkohol.
"A neni to to nejlepší co mám, madam." dodal ještě šalamounsky a jal se ležérně umývat dřevěnou desku baru. Doufal, že tě naláká na vidinu kvalitní lihoviny a namastí si tak kapsy. Přeci jen se nestávalo denně, že by do takové putiky zabloudil někdo s nabušenou portmonkou.
"Mohu pro vás ještě něco udělat?" zeptal se zdvořile, když si dopíjela sklenici lahodného nápoje a chystala se vyrazit za druhou polovinou tvého úkolu.
“There’s no blade as keen as surprise.”


Uživatelský avatar
Heinz
Pašerák
Pašerák
Příspěvky: 701
Registrován: 22.9.2007 17:02:43
Bydliště: Elpizies
Bosnia & Herzegovina

Re: Quiana Dalla - Na suchu

Příspěvek od Heinz »

Togoria, bar U Backa:

Hmm, domácí výroba! Destilovaný chcanky mazlíčka felinxe… teda, sorry! To je vlastně tvůj kočičí bratranec z druhýho kolene! Trochu dementní, trochu masochistický, ale furt jedna rodina, že číčo? Máš štěstí, že Quin je to jedno, pokud je to dobrý a má to v sobě trošičku alkoholu… a nemusí to bejt ani dobrý, když na to přijde.
Já sem vůbec celkově nenáročnej člověk, proč to nikdo neocení?
„Dík, číčo, věřím, že máš ještě lepší matroš, ale jak se říká, nejdřív práce pak zábava. Von je šéf trochu nevrlej poslední dobou. Ale budu si tě pamatovat, si piš, že se někdy stavím vokoštovat.“

A doprdele…
Až teď, když sbírám flašky, mi dojde, že to nemám kam dát. Do červený, krvavý prdele vysmažsrance s těžkou feťáckou sračkou a morem k tomu! Já nemám batoh!
Ne, fakt… je na čase se nad sebou trochu zamyslet, holka… tohle už je idiocie a přešlap tak velkej, že máš slušně nakročeno k tomu stát se tou zelenokožčí hroudou sádla, která se teď válí v jednom hnusným noname bytě v Nar Shaddaa - otázkou zůstává, jestli potom, co mu ustřelila Velká Sestra palici nebo předtím.
„Tak možná ještě něco – máš tu nějakej batoh nebo tašku?“</b> Zakřením se, kdyby mu nedošlo, že má kmitat, <b>„přece bys nechtěl, ať tu chodím s tvou néé až tak legální pálenkou všem na očích. Hybaj!“

No, a pak cálung a vzhůru za pochůzkama, vole, práce volá, hola hola!
Nejdřív za tím Roughem, když má ty „nestandartní věci“.
Obrázek

Na konci i na počátku je destrukce
v destrukci vše vzniká, zaniká
v každém zániku se skrývá zrození.
Řád. Cyklus.
Rakth

"There is no solace above or below. Only us. Small. Solitary. Striving. Battling one another. I pray to myself. For myself."
Frank Underwood


Uživatelský avatar
Phate
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 975
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant
Korea North

Re: Quiana Dalla - Na suchu

Příspěvek od Phate »

Togoria, všude:

Barman na tebe chvíli trochu verle koukal, když zjistil, že z tebe další kredity nevytáhne. Ale i přes to jsi mu v podstatě zaplatila dnešní šichtu, takže se vydal do zadních prostor baru a přinesl prostorný batoh do kterého jsi v klidu naskládala lahve a ještě ti v něm zbylo místo na další součástky.
Když jsi si ho přehodila na záda, div tvou křehkou osobu nepřevrátil na záda a veškerý lahodný mok nerozbil. Jen stěží jsi se pořádně napřímila a vydala se ven. S obrovským batohem jsi vypadala celkem vtipně a vysloužila jsi si tak několik posměšných komentářů, které jsi vrátila i s úroky a několika nadávkami v jazycích, které byly na této planetě naprosto neslíchané. Ale i tak ti dotyční rozuměli a následně vyhrožovali rozbitím lebky, zppřerážením nohou a v jenom případě dokoncezbičováním vlastní páteří.

Najít Roughův krámek šlo celkem snadno, ale naneštěstí jsi moc nepořídila. Výběr nebyl tak velký a nestandardní součástky byly na opravdu nestandardní lodě, tudíž tobě naprosto k prdu. V dalším obchodu jsi našla několik menších součástek, které byly potřeba k opravě hyperpohonu. Handrkováním o ceně jste strávili dobrou půlhodinu, ale nakonec Flerg z konečné ceny slevil celkem slušnou sumičku.
Poslední zastávnou byl velký krám po strom narvaný součástmi a kusy lodí. O zadním dvorku ani nemluvě. Vedla ho mladá Togorianka s velice příjemným s kultivovaným vystupováním. Tedy nic pro tebe. Na druhou stranu měla opravdu obrovský výběr a nakonec jsi u ní sehnala naprosto všechno co ti Nur napsal do seznamu.

Měla jsi tedy nakoupeno a byla si s Togoriankou domluvená, že někdo z jejích pomocníků doveze díly do doku, neboť na tebe byl batoh už tak těžký, ještě aby jsi se tahala s kondenzátory a dalšími věcmi. Měla jsi chvíli čas, takže jsi mohla zjít zpět do baru, nebo se vydat rovnou na loď.
“There’s no blade as keen as surprise.”


Uživatelský avatar
Heinz
Pašerák
Pašerák
Příspěvky: 701
Registrován: 22.9.2007 17:02:43
Bydliště: Elpizies
Bosnia & Herzegovina

Re: Quiana Dalla - Na suchu

Příspěvek od Heinz »

Sweet Togoria

Co vám mám povídat, nakupování mě baví asi stejně, jako mít v prdeli zakouslýho kraytskýho draka. Navíc veršujícího trandoshanskou poezii – jestli něco jako trandoshanská poezie existuje. Hádat se s těma vydřiduchama, co jsou stejně jenom exekutoři převlečený do obleku vysmátých šašků, je na seznamu zábav jenom těsně před čuměním do hlavně blasteru a probuzením se s poblitejma kalhotama – od cizího. Jsou něco jako jedinej automat na kafe v celým bloku, kterej je rozbitej a jenom požírá kredity. Těží z toho, že chudáci zákazníci něco potřebujou, ale dokud do nich nenaházíš celej majlant, tak ti nedaj ani maketu.
Takže mám radost, že to mám za sebou a můžu se zašít na lodi. Jenom doufám, že už tam nebude hyperaktivní Cathar, má talent bejt rušivej element. Kartáč mám a ta gurmánská ochutnávačka v baru mi deficit nenahradí, tak se můžu rozšoupnout. Teď, dyž jsem ta Paní. Protože paní může bejt ten jen, kdo má keše. Já.
Nakonec, než dovezou ty krámy k lodi, stejně to nějakou dobu potrvá. A do baru se mi nechce, moc mluvení, navíc chci s lodí zapít naše setkání, to si zasloužíme obě.
Chci vyzásobit patřičný schovky proviantem a dělat, že nikdy nedošly, a pak se prostě zašít v kajutě a koštovat, co za srajďácký patoky mi kočičák prodal. Protože nevěřím, že to bude stejná kvalita, jako mi nabízel. Takhle se obchody nedělaj – nesedí to do modelu bezedný kasičky.
Obrázek

Na konci i na počátku je destrukce
v destrukci vše vzniká, zaniká
v každém zániku se skrývá zrození.
Řád. Cyklus.
Rakth

"There is no solace above or below. Only us. Small. Solitary. Striving. Battling one another. I pray to myself. For myself."
Frank Underwood


Uživatelský avatar
Phate
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 975
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant
Korea North

Re: Quiana Dalla - Na suchu

Příspěvek od Phate »

Togoria, na cestě na šalupu:

Po čilém nakupování a smlouvání s obchodníky všecho druhu jsi se vydala zpět na loď, poschovávat zásoby a vyčkat příchodu sbého společníka a náhradních dílů.
Doky nebyly daleko, ale s batohem napěchovaným proviantem se ti nešlo dvakrát nejlíp. Pod jeho tíhou jsi se krčila jako stará babka a většina osadníků zdejšího města na tebe tak koukala. Aspoň do té doby, než si všimla tvého mladého obličeje. Potom samozřejmě přišel nařadu udivený a posměšný obličej.

K lodi jsi dorazila asi za dvacet minut, značně vyčerpaná a vyprahlá. Ke tvé smůle byla rampa spuštěná, což mohlo znamenat pouze to, že Cathar je již na palubě. Tvůj plán na poschovávání proviantu se začal rozpadat. Nemluvě o záměru degustovat všechny nakoupené věci.

A aby toho nebylo málo, chvilku na to se za tebou objevil poslíček s repulzorovým vozíkem a haraburdím, které jsi nakoupila. Nur už si to štrádoval naproti tobě.
"Sehnala jsi všechno ze seznamu?" zeptal se tě a začal se probírat součástkami nevšímajíc si tvého nákladu na zádech.
“There’s no blade as keen as surprise.”


Uživatelský avatar
Heinz
Pašerák
Pašerák
Příspěvky: 701
Registrován: 22.9.2007 17:02:43
Bydliště: Elpizies
Bosnia & Herzegovina

Re: Quiana Dalla - Na suchu

Příspěvek od Heinz »

Togoria, na cestě na šalupu:

Život trosky má svoje výhody, například se naučíš skvěle ignorovat okolí. Šklebící se ksichty, posměšný poznámky, devaroniana noc co noc mlátícího svou starou, kurvy otevírající svůj rozkrok kunšaftům hned vedle hlavní ulice, protože udělat těch pár kroků do stínu stojí čas – a čas jsou peníze. Takhle bych mohla pokračovat donekonečna. Zubící se kočky na dvou nohách mě nemůžou vytrhnout.
Ale to že je to fuška, to ignorovat nejde… se z toho poseru, už i flaška se mi snaží naznačit, že mám začít cvičit, nebo co?!

Zato změna plánu stoprocentně… ten parchant to udělal schválně! Já vím, pospícháme a tak, ale nezašíváme se tu, krom drobných oprav, před Mandíky? A než to namontujou, taky to chvilku potrvá – to si nemoh jít někam za zábavou? Chlape chlupatá, ty si taková osina v prdeli!

„Samozřejmě, pochybovals?“
Zářivě se usměju, kdyby se dalo usmát zářivě, když to hrajete, a následně vytvořím znepokojenej výraz, „hrůza, jak malou důvěru máš v zaměstnavatele. On mi věří, pokud ne ty…“ Zakroutím hlavou.
„No nic, nějakou dobu to potrvá, než se postaraj o opravy, určitě na to budeš chtít dohlídnout. Já si zatím… zařídím… něco.“
Jo! To zní jako skvělá výmluva, dobrá práce!
„Se za chvilku objevím,“ zadrmolím ještě, dokonce to myslím i vážně, určitě by na mý lodi něco posrali, a i s bohatým nákladem vyrazím na palubu. Po pár krocích se ale zarazím.
„Jo, ještě něco, máš nějaký zprávy o kamarádech tam,“ ukážu nahoru na oblohu, „zatím se sice nic nestalo, ale… víš jak.“
Pokrčím rameny, však ví. Možností je hafo.

----
Ta odpověď po 3/4 roce tě nijak neurguje, jenom jsem měla chuť do psaní a tohle ještě není locknutý. :D Kdyby se ti chtělo, dej vědět, já su pro.
Obrázek

Na konci i na počátku je destrukce
v destrukci vše vzniká, zaniká
v každém zániku se skrývá zrození.
Řád. Cyklus.
Rakth

"There is no solace above or below. Only us. Small. Solitary. Striving. Battling one another. I pray to myself. For myself."
Frank Underwood


Uživatelský avatar
Phate
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 975
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant
Korea North

Re: Quiana Dalla - Na suchu

Příspěvek od Phate »

Togoria, na cestě na šalupu:

Nur se postavil do plné výšky a v ruce držel něco, co vypadalo jako rozbitý kávovar. Tvá výtka stran důvěry ho očividně pobavila. Jestli to u něj tedy bylo vůbec možné.
"Neřekl bych, že by ti můj zaměstnavatel důvěřoval. Tudíž ani já nemám důvod ti věřit. Ale poukazoval jsem spíš na fakt, že jsme na Togorii. Ještě nedávno se tady řezali klacky po hlavě a my tady sháníme součástky k opravě hypermotoru." vysvětlil ti celkem jasně, jak se věci mají.

Nechal tě vyložit součástky na hromadu harampádí. Tvou poznámku o zařizování...něčeho... nechal Nur bez reakce. Nevěděl jak si uhodla, že na opravu někoho najal, ale i to nechal bez komentáře. Dvojice Togorianů už byla na palubě a zjišťovala škody.

"Lodě jsou pořád nad planetou, ale co vím, nepokoušeli se o sestup na povrch. Jestli to tady skenovali nevím, každopádně odsud nemůžeme dokud jsou tady." seznámil tě se situací.
"Takže možná budeš muset pro další kořalku, jestli se to protáhne." dodal ještě, popadl bednu a vydal se za dvojicí techniků.
Tím ti trochu zhatil plány s tajným schováváním alkoholu. Skoro to vypadalo, že hatit ti plány byl jeho sekundární úkol.
Mohla jsi tedy zaplout do své kajuty a trochu si přihnout, nebo se podívat s čím by bylo potřeba na lodi pomoct.
“There’s no blade as keen as surprise.”


Uživatelský avatar
Heinz
Pašerák
Pašerák
Příspěvky: 701
Registrován: 22.9.2007 17:02:43
Bydliště: Elpizies
Bosnia & Herzegovina

Re: Quiana Dalla - Na suchu

Příspěvek od Heinz »

Togoria, na cestě na šalupu:

S naoko ublíženým výrazem kontruju, „neříkej, on mi nevěří? Tos mi zlomil srdce,“ dramaticky položím pěst na hruď. A vzápětí se zazubím. „Jo, kočičky byly nucený se civilizovat.“ Přikývnu a pak na půl huby, s hraně naivním úsměvem dodám:
„O tom určitě něco víš…“

Takže žádná změna… doprdele práce, to se rozhodli seskupit zrovna tady, nebo co? Co mi je po jejich válčení, ať táhnou, kam chtěj, ale hlavně ať vypadnou z dohledu!
„No, aspoň máme výmluvu pro tvýho šéfa, když se nedostavíme pro krystaly včas…“, možná je to překvapivý, ale vesele se netvářím. Ne že bych snad chtěla vynechat příležitost si kvalitně zazevlovat, ale každá minuta tady může znamenat, že se o tu jedijskou nadílku strhne mela. A že než se tam dostanem, budou krystaly v trapu a navíc se tam začnou ochomejtat vopláštěný pravítka s vražednou žárovkou. Čekat tady, na konci chlupu prdele světa, se mi vážně nechce – už teď, když jsou malý cíle splněny, začínám bejt nervózní. Jestli se loď povede opravit dřív, než Mandíci zmizej z orbity, budu tuplem nepříjemná.
„Co vůbec dělaj v týhle prdeli?“ Zamračím se na něj, jak kdyby měl znát odpověď, ale pak zakroutím hlavou a vydám se konečně do lodi.
Odložím tam batoh, do kapsy sbalím to místní křoví, kterýmu říkaj tabák, a dám si loka dva tři až pět na posilnění – nakonec, koštovala jsem v místní nalejvárně, není třeba zas tak akutně doplňovat hladinku.

Šlofík teď by se hodil, ale nemůžu si vzít na svědomí, že místní číči začnou opravovat moji loď pazourkem, nebo co ještě před deseti rukama používali. Jsem jak hrdinný a pořádekvolemilující ochránce týhle posvátný lodi mající za úkol ochránit jí před bezprávím a všem snahám připravit jí o věneček. A jelikož hlavní penetrace samozřejmě hrozí u hyperpohonu, je to místo, kde musím dohlížet primárně. I když motorům rozumím jak špenát vesmíru... nešťouraj se náhodou taky i v elektronice?
Obrázek

Na konci i na počátku je destrukce
v destrukci vše vzniká, zaniká
v každém zániku se skrývá zrození.
Řád. Cyklus.
Rakth

"There is no solace above or below. Only us. Small. Solitary. Striving. Battling one another. I pray to myself. For myself."
Frank Underwood


Uživatelský avatar
Phate
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 975
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant
Korea North

Re: Quiana Dalla - Na suchu

Příspěvek od Phate »

Togoria, na šalupě:

Doplnění hladinky proběhlo několika loky místní pálenky, která ti byla schopná vypálit vnitřnosti a srolovat ponožky jen to hvízdlo. Schovat alkohol už bylo poněud horší. Jak se ukázalo, Nur měl přirozené nadání najít všechny zabudované skrýše k pašování zboží a snažil se tě držet ve střízlivém stavu už jen kvůli vašemu úkolu, byť ten byl nyní u ledu.
Někam si tedy flašky nacpala a mohla si pouze doufat, že neskončí v odpadu.

Jak si správně odhadla, mechanici byli zalezlí u hyperpohonu. Když jsi nakoukla dovnitř, skoro to vypadalo, že si tam chystají otevřít malé vrakoviště. Hyperpohon byl kompletně rozebraný a součástky poházeny po zemi.
Vypadalo to, že jde čistě o mechanickou závadu a v elektronických systémech se tedy zatím nikdo nevrtal.

O pár hodin později...

Sledovat, jak ti někdo likviduje loď, nebylo určitě to nejlepší. Během několika hodin si viděla, jak místní dvojice totálně přeskládala hyperpohon. Občas se objevil Nur, který motorům rozuměl trochu lépe než ty a vyhodnotil snahy mechaniků poměrně kladně. Bylo až k nevíře, že na planetě jako byla Togoria existoval někdo, kdo byl schopný kompletně opravit motor hyperpohonu.

"Za chvíli to budou mít hotové, ale naši přátelé jsou pořád na oběžné dráze. Můžeme tedy risknout odlet z planety nebo počkat až vypadnou." sdělil ti Nur, hned potom co do tebe trochu neopatrně praštil aby tě probral, když jsi klimbala u vchodu do strojovny lodi. Čas vás tlačil a už takhle to budete mít k získání krystalů docela natěsno. Můžete počkat, ale není jisté, že Mandaloriani odletí v nejbližších hodinách.
“There’s no blade as keen as surprise.”


Uživatelský avatar
Heinz
Pašerák
Pašerák
Příspěvky: 701
Registrován: 22.9.2007 17:02:43
Bydliště: Elpizies
Bosnia & Herzegovina

Re: Quiana Dalla - Na suchu

Příspěvek od Heinz »

Togoria, na šalupě:

To jsme to dopracovaly, Quin, sme cizinci na vlastní lodi? Proč ne! Vězni vlastních lodních koček? Normálka! Takže myslet, kam ten posranej chlupáč nevleze… moje kajuta! Dokonce i von není tak drzej, aby mi lez do osobních věcí. Možná. Snad. No, jistá si bejt nemůžu, ne nadarmo se o těchhle mazlících říká, že když se rozhodnou, že jsou doma, všecko si přivlastněj. Jak je vůbec možný, že dokáže vyčmuchat všechny ty pašerácký skrejše? Je sakra lepší než republikovej oficír – což sem mu taky řekla, několikrát: že by měl uvažovat o změně povolání, má přirozenej talent bejt osina v prdeli.

Koukat, jak banda chlupatejch křováků znásilňuje mou loď, úplně za střízliva nejde. Po první půlhodině se vrátím do kajuty a flašku – předtím tak nepozorně odloženou mimo dosah ruky – si vezmu s sebou. Jasně že se nesundám úplně, pořád musím vidět, ale jsou chvíle, třeba když odstraní další část kdovíjakýho titanovýho šrotu… kurva já vím, jak to chodí, kdykoli něco rozebereš, nikdy to nedáš zpátky dohromady. Vždycky zůstane nějakej ten šroubek, kus tohodle nebo tohodle, a pak jenom doufáš, že to něco zrovna nebylo důležitý. Jenže tohle je hypermotor, sakra, tady je všechno důležitý!
Ne, tohle nejde sledovat bez kapky posilňováku.
Snad poprvý za celej tenhle výlet mám radost z toho, že se kočička objevuje. Je v jeho zájmu, aby to opravili pořádně, takže mi snad podává reporty nevycucaný z tlapky. Ale i tak… sláva všem bohům a palírnám galaxie za chlast – uklidňuje, zbavuje problémů, uspává…

„Co kurva…?“ Zamrmlám ještě napůl ze spaní.
Jo, aha. Já chrápala, on si hraje na chronometr. Okej… mozku trochu trvá, než pochopí, co to mele. A taky ještě není úplně v cajku – sice to byla jenom jedna flaška na hodně hodin, ale ten místní patok je skoro stoprocentní. Ne, mozek není nalitej, jenom je lehce nespolečensky unavenej. Takže než si to mozkovna přežvejká, vytáhnu cigáro a zapálím si. Tak akorát jedno malý proplesknutí nikotinem, ideální probuzení.
Shrnem si to, Mandíci neodešli, zato strážci galaxie a všechny posraný ne tak moc legální organizace hrozí příletem za krystalama s každou sekundou. Ne, nedá se svítit, musíme to risknout.
„Nemaj náhodou kočovat?“ Napůl zavrčím a napůl zakňourám, zkontroluju lahev, jestli v ní přece jenom nezbyla kapka – nezbyla – a vstanu.
„Děláš, jak kdybychom měli na výběr… jsou rozlezlý kolem celý planety? Můžeme proletět v atmosféře na druhou stranu a tam se zkusit dostat z gravitačního pole. Nezaútočili a to už je nějaká ta hodina, takže jim o tudle planetu nejde. Jestli tu maj jenom nějaký dostaveníčko, bude druhá strana týhle planetární prdele volná.“
Prokřupu si krk a pak i záda… bolej. Nevím, proč si ještě na chrápání v divnejch pozicích nezvykly. Asi bolej jenom proto, aby mě nastaly. Další svině s kočičí povahou.
Obrázek

Na konci i na počátku je destrukce
v destrukci vše vzniká, zaniká
v každém zániku se skrývá zrození.
Řád. Cyklus.
Rakth

"There is no solace above or below. Only us. Small. Solitary. Striving. Battling one another. I pray to myself. For myself."
Frank Underwood


Zamčeno

Zpět na „Dočasně uzavřené mise“