Výcvik pro Caleb (SR)

Pakliže je hráč déle než 30 dní neaktivní, sem bude přesunut jeho výcvik

Moderátor: Moderátoři

Ruplikon

Výcvik pro Caleb (SR)

Příspěvek od Ruplikon »

Chrám Jedi

Padawan seděl v ubikaci a čekal až bude přizván před radu.
Jako člen řádu byl přijat včera ale teď měl skládat zkoušky ve kterých se zjistí co se skrývá v tomto klukovi.

Uživatelský avatar
Caleb
Učedník
Učedník
Příspěvky: 25
Registrován: 04.10.2007 01:12:45
Bydliště: Coruscant
Kontaktovat uživatele:

Caleb-Stará republika

Příspěvek od Caleb »

Trpělivě čekám v ubikacích na rozhodnutí rady. Zatím se věnuji meditaci a učení trpělivosti. Skoro se nemohu dočkat až pro mne přijdou.
Caleb

Ruplikon

Re: Caleb-Stará republika

Příspěvek od Ruplikon »

Než se rozjedeš tak tě opdkážu na pravidla a hlavně na Tvar příspěvku.

Chrám Jedi

PO dlouhé meditaci jsi byl vyčerpaný ale zároveň tě dobíjela energie toho že z tebe možná dnes bude padawan.
Přemýšlení bylo hrozné...

Uživatelský avatar
Caleb
Učedník
Učedník
Příspěvky: 25
Registrován: 04.10.2007 01:12:45
Bydliště: Coruscant
Kontaktovat uživatele:

Caleb-Stará republika

Příspěvek od Caleb »

Odpočívám po dlouhé meditaci a přemýšlím o své budoucnosti. Nutím se do klidu a pokouším se nastolit harmonii ve svém nitru.
Caleb

Ruplikon

Re: Caleb-Stará republika

Příspěvek od Ruplikon »

Dodržuj Lokace a přečti si ty pravidla ...

Lokace=(místo kde se odehrává děj, nyní je to)
Chrám Jedi

Konečně někdo zaťukal.
Padawane jak se jmenuješ.
Zeptal se mistr Jedi Chisské rasy.
Z jeho tváře bylo vidět že není nadšen jak pomalu jednáš.

Uživatelský avatar
Caleb
Učedník
Učedník
Příspěvky: 25
Registrován: 04.10.2007 01:12:45
Bydliště: Coruscant
Kontaktovat uživatele:

Caleb-Stará republika

Příspěvek od Caleb »

Coruscant

Vstanu a ukloním se mistru.
Jmenuji se Caleb, mistře.
Vcelku jeho pramalé nadšení pro můj pomalé jednání chápu.
Caleb

Uživatelský avatar
Heinz
Pašerák
Pašerák
Příspěvky: 701
Registrován: 22.9.2007 17:02:43
Bydliště: Elpizies
Bosnia & Herzegovina

Re: Caleb-Stará republika

Příspěvek od Heinz »

Pokud proti tomu nic nenamítáš, přebírám tvůj výcvik po Ruplikonovi.
-----------------------------------------------------------------------------------

Coruscant - Chrám Jedi

Mistr se mírně, nespokojeně zamračí. Jeho pohled jako by doplňoval zamračené a hrozivě vypadající nebe venku. Čekáš, až mistr promluví, ale on jen nehybně stojí a propaluje tě svýma přísnýma očima. Začínáš být nervózní. Po chvíli, pro tebe nekonečné, mistr pomalu a vážně promluví:
Caleb říkáš? Nu, dobrá Calebe, pojď se mnou, mistři nás již očekávají.
Pak se svižně otočí na patě a dřív než se vzpamatuješ, kráčí chodbou vstříc výcvikové místnosti.

-------------------------------------------------------------------------------------
Tak, zdravím tě. :)
Chtěla bych hlavně, aby ses trošku rozepsal, ne žádnou esej či povídku, ale ať se to neomezí jen na - šel jsem, ahoj, to snad ne - Pravopis, jak jsem si všimla, máš dobrý(ne, že by na něm záleželo, ale "vipadal" vypadá opravdu hrozně). Jinak by bylo dobré, kdybys rozvinul své myšlenkové pochody - například při tom, jak si tě prohlíží mistr, (jistě potvrdíš, že když se na tebe někdo kouká, a už vůbec autorita, v hlavě ti víří uragán myšlenek). Jinak podotýkám samozřejmé - ukázkový tvar příspěvku je povinnost! Přeji ti hodně štěstí a zábavy! :wink:

Uživatelský avatar
Caleb
Učedník
Učedník
Příspěvky: 25
Registrován: 04.10.2007 01:12:45
Bydliště: Coruscant
Kontaktovat uživatele:

Caleb-Stará republika

Příspěvek od Caleb »

Coruscant - Chrám Jedi

Kývnu hlavou a pronesu:
Jistě mistře.
Stejně svižně kráčím krok za mistrem, abych se setkal s ostatními mistry. Cítím mírnou nervozitu, která se každým krokem stupňuje. Snažím se zhluboka dýchat. Dostat emoce pod kontrolu, vždyť to je nejdůležitější. Umět kontrolovat své emoce. Sleduji mistrova záda a přemýšlím, jaký dojem jsem na své mistry udělal. Mám obavy, že ne moc valný. Narovnal jsem záda a zvedl hrdě hlavu. Musím udělat dobrý dojem alespoň na ostatní mistry.

-----------------------------------------------------------------------------------------
Děkuji za radu. S pravopisem bych problémy mít neměl, to bude v pohodě. K tomu strohému popisu. Občas mám tendence se rozepisovat. Nechtěl jsem to přepísknout.
Caleb

Uživatelský avatar
Heinz
Pašerák
Pašerák
Příspěvky: 701
Registrován: 22.9.2007 17:02:43
Bydliště: Elpizies
Bosnia & Herzegovina

Re: Caleb-Stará republika

Příspěvek od Heinz »

Skvěle, hezky napsané, i myšlenku to má.:) Bát se, že to přepískneš, se nemusíš, naopak. Dle mého názoru by to tak mělo v textových hrách vypadat, aby se hráč snadněji vžil do své postavy. Ještě poznámečka - píšeš: "přemýšlím, jaký dojem...." - nešlo by to do budoucna napsat opravdu jako myšlenky - to jest takhle? (Ať je ten text barvitější.)
-------------------------------------------------------------------------------------

Coruscant - Chrám Jedi

Dále kráčíš za mistrem. Ač se neotočí a ani nezpomalí, jsi si skoro jistý, že bedlivě poslouchá tvůj krok, zkoumá tě. I zezadu poznáš, jak se mírně, smířlivě pousměje, právě tehdy, když se narovnáš a srovnáš krok.
Najednou se zastaví před vysokými dveřmi a otočí se čelem k tobě.
Tak Calebe, jsme tady, doufám, že jsi připraven. Mistr ani nečeká na odpověď a rovnou dveře prudce otevře.
Ocitnete se ve čtvercové hale, na první pohled poznáš, že je to soubojová místnost. Před tebou stojí dva rytíři, první, přísně vypadající, ale sympatický a druhý, malý, s jizvou místo oka. Tvůj dosavadní průvodce k nim zamíří a začne s nimi rozmlouvat. Ty máš proto čas prohlédnout si pořádně místnost. Najednou si všimneš malé postavičky stojící za rozmlouvající skupinou, je to malý kluk, asi osmiletý. To už na tebe však promluví ten malý mistr:
Tak učedníku, již si byl do řádu přijat, proto tě i při neúspěchu nemůžeme poslat domů, ale i tak tuto zkoušku nepodceňuj. Ukáže mnohé o tvých schopnostech i o tvé osobnosti. Nezřídka se stalo, že si mistr našel učedníka, právě díky tomuto zkoušení. Mé jméno je mistr Even Piell a toto, ukáže na muže vedle sebe toto je Kelam-diim, rytíř řádu Jediů. Tak, pověz nám Calebe, jak se teď cítíš?
------------------------------------------------------------------------------------
Zase malé poznámečky:) - zkus hodně popisovat (situace, lidi, místnosti, pocity atd.), víš jak to myslím - trochu to "zknižnit.":D Použij fantazii, něco si domysli(pokud se to nebude křížit s dějem), jak chceš. Vžij se do své postavy, staň se jí.... no, chápeš mě, že jo:)

Uživatelský avatar
Caleb
Učedník
Učedník
Příspěvky: 25
Registrován: 04.10.2007 01:12:45
Bydliště: Coruscant
Kontaktovat uživatele:

Caleb-Stará republika

Příspěvek od Caleb »

Děkuji za rady. Někdy je těžké rozlišit, kdy psaný text ovlivňuje druhé.
-----------------------------------------------------------------------------------------

Coruscant-Chrám Jedi

Ukloním se nejdřív mistru Even Piellovi pak i rytíři vedle něj. Krátce pohlédnu na malého chlapce za nimi. Hlavou se mi mihne myšlenka: Co tu dělá ten chlapec, že by další učedník a kandidát? Nebo jen součást zkoušky?
Mé nitro se je v harmonii se Sílou, tak jak musí být.
Odpovídám mistru na položenou otázku. Jsem připraven na vše, co pro mne Síla a mitři přichystali.
Přitom hledím mitru Even Piellimu do jeho jediného oka.
Nesmím se ani zachvět, nesmím zaváhat, musím spoléhat na Sílu. Určitě do mě vidí, vidí do nitra mé duše.
Přenesu pozornost na Kelam-diima. Připomíná mi Jediho, který mne našel na Corellii a vycítil mou spřízněnost se Sílou. Snad je, že ten byl o hodně starší. A ani vlastně nevím jak se jmenoval a jaký post zastupoval...
Přítomnost chlapce mne poněkud znervózňuje. Ale musím své emoce dostat pod kontrolu. Jak se praví: Nejsou žádné emoce, je jen klid.
V hlavě si přeříkávám zbytek mantry a odhodlaně čekám, co se bude dít.
Caleb

Uživatelský avatar
Heinz
Pašerák
Pašerák
Příspěvky: 701
Registrován: 22.9.2007 17:02:43
Bydliště: Elpizies
Bosnia & Herzegovina

Re: Caleb-Stará republika

Příspěvek od Heinz »

Tleskám, takhle jsem si to přesně představovala! :wink:
..............................................................................................................

Coruscant-Chrám Jedi

Mistr Even Piell mírně, uznale kývne hlavou. Ano, zkoumal tě, zjišťoval, zda-li jsou tvá slova upřímná a čistá. Teď se zdá být spokojen. Slova se ujme Kelam-diim.
Nejdříve zjistíme, jak silné je tvé spojení se Silou a jak dobře se dokážeš soustředit a učit.
Elegantně máchne rukou a do vzduchu se snese asi dvaceticentimetrová kostka, propluje kolem tebe a ladně dosedne na kruhový podstavec v rohu místnosti.
Stoupni si doprostřed místnosti Calebe a zkus kostku silou přitáhnout. Soustřeď se na ní, vyčisti mysl a vnímej Sílu kolem tebe. Máš na to tři pokusy.
Rozhlédneš se po mistrech, jejich tváře jsou neproniknutelné, žádný úsměv, očekávání, dokonce ani přísné zamračení. Jako tváře soch.
-------------------------------------------------------------------------------------
Tyhle akční situace (souboje, výcviky) nemusí být rozepsané, spíše naopak, dílo okamžiku, akce(ty) - reakce(já), ale je to tvůj příběh, klidně si to udělej jak chceš, jen nepředbíhej.

Uživatelský avatar
Caleb
Učedník
Učedník
Příspěvky: 25
Registrován: 04.10.2007 01:12:45
Bydliště: Coruscant
Kontaktovat uživatele:

Caleb-Stará republika

Příspěvek od Caleb »

Díky. Hraní Dračího doupěte je poněkud znát, ať už jako hráč nebo PJ. A čtení Star Wars knížek taky. :D
-----------------------------------------------------------------------------------------

Coruscant-Chrám Jedi

Chledím na kostku, kterak levituje do rohu místnosti. Teď to teprve začíná. Pomyslím si...
Na pokyn Kelam-diima si stoupnu doprostřed místnosti. Třikrát se zhluboka nadechnu a uklidním se. Těžce naučenými meditačními cviky vyklidím svoji mysl a uvedu ji do harmonie se Sílou. Snažím se vnímat okolní proudy Síly. Vnímám jak se lomí kolem všech věcí i lidí v místnosti, jak jimi protéká, neoddělitelně s nimi spjata.
Znovu se zhluboka nadechnu a upřu pohled na kostku. Natáhnu k ní pravou ruku. Natahuji se k ní svojí myslí, snažím se splynout s vlnou, která protéká kostkou. Snažím se jí ovlivnit, aby se vznesla a přiblížila se ke mně. Dělám to s klidem, bez jakékoliv emoce.
Jsme jedno, ty i já. Síla je s námi všemi a my jsme skrze Sílu zajedno. Promlouvám čistě instinktivně ke kostce ve své myslí. Tohle není o porobení Síly své vůli, ale o splynutí s ní...
Caleb

Uživatelský avatar
Heinz
Pašerák
Pašerák
Příspěvky: 701
Registrován: 22.9.2007 17:02:43
Bydliště: Elpizies
Bosnia & Herzegovina

Re: Caleb-Stará republika

Příspěvek od Heinz »

Jak jsem očekávala, skvěle napsané, ale jen malá/velká poznámečka: Jseš v Řádu druhý den a již umíš meditovat a spojit se se Sílou? No, nevím, nevím.... Musíš přemýšlet jako učedník, kterému je navíc kolem 6 let. :D
----------------------------------------------------------------------------------------

Coruscant - Chrám Jedi

Je na tobě vidět velké soustředění, to mistry překvapí, nováčci se většinou soustředit neumí, navíc poznávají, že zvládáš jisté začátky splynutí se Sílou, nejspíše díky vlastním pokusům o meditaci. Ano, jsi opravdu nadaný. Kdyby si se rozhlédl, jako že ti to soustředění nedovolí, viděl bys napětí na tvářích všech přihlížejících, mistrů, rytíře i padawana.
Natáhneš ruku směrem ke kostce, ta se začne chvět a hned následně točit, ale to brzy povolí. Kostka se vrátí na své místo. Padawan vydechne zklamáním, ale stále je na něm vidět vzrušení z tvého výkonu, pohlíží na tebe skoro s posvátnou úctou, skoro jako na samotné rytíře. Je jasné, že jemu se na poprvé nepodařilo ani zdaleka tolik, co tobě.

Uživatelský avatar
Caleb
Učedník
Učedník
Příspěvky: 25
Registrován: 04.10.2007 01:12:45
Bydliště: Coruscant
Kontaktovat uživatele:

Caleb-Stará republika

Příspěvek od Caleb »

To je fakt, to víš hráčská deformace z KOTORů. Ale zas na druhou stranu, když má malý klučina projít zkouškou, musí něco málo vědět o použití Síly. To se však nechci hádat, jen mě to tak napadlo... :)
-----------------------------------------------------------------------------------------

Coruscant-Chrám Jedi

Pocítím jisté sklamání nad tím, že se to nepovedlo. To mě však jen popožene, abych to tvrdohlavě zkusil znovu. Cítím pohledy ostatních a mírnou nervozitu z neúspěchu. Opět natáhnu ruku a zkusím soustředit všechny své síly.
Musí to jít...každá Jedi to zvládne a pokud jím chci být i já...
Raději nedokončím myšlenky a soustředím se na daný úkol. byl jsem vychován plnit zadané úkoly.
Tak prostě tu kostku zvednu a je to. Pomyslím si odhodlaně a zkusím to znovu. Tentokrát pořádně.
Caleb

Uživatelský avatar
Heinz
Pašerák
Pašerák
Příspěvky: 701
Registrován: 22.9.2007 17:02:43
Bydliště: Elpizies
Bosnia & Herzegovina

Re: Caleb-Stará republika

Příspěvek od Heinz »

:) no ano, jistě, ale malí učni jsou citlivý na Sílu a pro malinké spojení s ní jim stačí "jen" velké soustředění a pročištění mysli. Po těch učních nikdo nechce, aby to opravdu zvládli na 100 procent, jde jim o to, jak dokáží Sílu vnímat.(A to dokáží i tím, že tu kostku trošičku nadzvednou.):D

Coruscant-Chrám Jedi

Znovu se začínáš soustředit, tvář se ti křiví do urputného výrazu, Síla se kolem tebe abnormálně koncentruje, což mistry zaujme. Překvapeně a udiveně se na sebe podívají.
Ale to se již začíná kostka zvedat, nejistě, ale přeci. I tebe samotného to překvapí, na chvíli ztratíš koncentraci, kostka zakolísá a mírně klesne, ale to se už zase soustředíš. Kostka stoupá vzhůru a dokonce se i pomalinku začne přibližovat. Vložíš do toho všechno své úsilí, kostka se dokonce přestává klepat a její pohyb se stává ladným.
Najednou však přihlížející učeň vyjekne, nedokáže udržet své emoce. To tě vyvede z míry a kostka spadne na zem. Mistři na něj pohlédnou vražednými tvářemi a jemu se rozklepou kolena. Má slzy na krajíčku a pohled malého dítěte, který právě ukradl lízátko. V jeho očích vidíš lítost nad tím, co se stalo, ale to ti nepomůže, musíš to zkusit znova. Tvou útěchou je fakt, že již nejsi tak nejistý, víš, že na to máš.

Zamčeno

Zpět na „Dočasně uzavřené výcviky“