V odstínech Šedé - Nolo Arak

Pakliže je hráč déle než 30 dní neaktivní, sem bude přesunut jeho výcvik

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Uživatelský avatar
Kazma
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 463
Registrován: 02.10.2011 15:59:15
Bydliště: Korriban
Mongolia

V odstínech Šedé - Nolo Arak

Příspěvek od Kazma »

Kapitola první - Den byl krásný ...

Rok 32 BBY



Stále se ztrácíváme, nacházíme a přesto, mnozí z nás nemají nižádného směru, kterého by se dokázali držet. Tohle byl případ padawana „tvého ročníku“. Jmenoval se Kain de Mierro, černovlasý, člověk, ne první pohled veselý optimista, ale čistě mezi námi, jinak masochista aspirující na vážné duševní poškození, jenže i takový lidé dostávají své mistry, aby ještě tak nějak napravili, co napravit jde, i Nileeta, úplný Kainův opak, dostala svého mistra. Vlastně mistryni. Kima Torken, byla žena, pěkná žena, kdyby ses ptal, velmi rozumná a tak, dokud nepřišla do kontaktu s tvou mistryní.
Al’ka Avaja, twi’lecká duše otevřená. Ledově modré zbarvení její kůže společně s přátelskýma černýma očima z ní udělaly tvého velmi dobrého přítele. Měla hodně vlastních názorů na to, jak by se věci měli dělat a občas byla i trochu na štíru s Kodexem, ale její tréninkové metody, ty se daly velmi lehce označit minimálně za mírně kontroverzní.

Psal se rok 32 BBY, konflikt známý jako Klonové války teprve začínal zuřit a ne všichni Rytíři Jedi měli titul generál a vedli armády. Někteří se nacházeli v Chrámu a byli jim přidělovány speciální mise. Al’ka od začátku konfliktu nikam nevyrazila, ne že by ji to vadilo, minimálně nahlas tvrdila, že každý má své místo, ale ty si věděl, sama to říkávala a zmiňovala. Ona řevnivost mez dvěma ženami, mezi charismatickou šedou Al’kou a krásnou světlou Kimou existovala snad odjakživa, už když byly přijaty jako younglingové do Chrámu a stupňovala se, a pak tady byla ta poslední věc, kterou si tvá mistryně nemohla nechat pro sebe, něco, co ji vytáčelo, strašlivě …

Chrám Jedi, balkón

Al’ka tvrdívala, že občas přijdou chvíle, kdy se na Sílu nemůžeš spolehnout, nebo je lepší vydávat se za obyčejného obyvatele Republiky, proto, od doby co tě před několika lety dostala na starost se zaručovala o to, aby byl tvůj fyzický trénink zaměřený zejména na to, co by se stalo, kdyby. A drtila tě většinou pořádně.
Ono viset na římse „pár desítek metrů“ nad zemí je v pohodě, máte-li k ruce jištění, pod vámi jsou matrace a je-li to někde vevnitř v hale, kde nefouká. Al’ka byla odpůrcem tělocvičen, proto si se teď držel zuby nehty zábradlí balkónu a pod tebou se odehrával běžný Coruscant. Mistryně seděla na zábradlí a povídala si s tebou, ve chvílích, kdy už tam visíš víc, než hodinu, jako teď si už ale spíš povídá sama ze sebou a nějak neočekává, že by si s ní chtěl prohodit jakoukoliv společenskou větičku.
Co se týče bezpečnosti, tak ti svým způsobem nic moc nehrozilo, neboť twiľlečka se sice moc nevrtala v divných technikách jako ovlivnění a komunikace, ale zato opravdu bezpečně dokázala zachytit padající, či letící předmět, jenže kdo by to zkoušel.
„ … A jakmile začne válka, dostane armádu, sbalí si padawanku a nevrátí se jak je měsíc dlouhý, někde si užívá a netopí se v té nudě, jaká panuje zde.“
Al’ka byla Jedi se specializací na různé druhy různě tajných misí, občas tě vzala sebou, ale většinou to měla zakázané.
„Až si přijede odpočinout, tak za mnou přijde a bude se chlubit co tak a onde a bude litovat všech těch mrtvých nevinných, které viděla zemřít a …“
Ohlédla se za rameno.
„Ono je to vlastně jedno. Co myslíš, uděláme si nějaký kratší výlet? Jen tak, do spodních podlaží, nějaký trénink.“

----------------
S dračákama už nějaké zkušenosti máš, ale stejně ti to zopakuju, nehraj za jiné než svoji postavu, nevyhýbej se myšlenkám vlastní postavy, odpovídej mistryni, chovej se podle Kodexu a vůbec …
Pro pořádek, příběh je stvořen ze dvou předchozích, které se skoro nerozjely a bylo to už pár let zpátky, takže si vyhrazuju právo recyklovat.
Hodně štěstí.
Join the Dark side... We have cookies!

Víš kdy pohádky přestávají být příběhy? Když v ně lidé začnou věřit.

„Je mnohé, čemu můžeš věnovat život. Láska? Jistě. Moc? Ano. Sláva a bohatství? To také. Já však nejvýše stavím možnost držet zbraň a právo bojovat s ní…“

Tellsek
Učedník
Učedník
Příspěvky: 5
Registrován: 14.7.2015 21:18:20

Re: V odstínech Šedé - Nolo Arak

Příspěvek od Tellsek »

Kapitola první - Další "běžný" trénink.

Rok 32 BBY

Chrám Jedi, balkón... Teda skoro

Na přidělení mistra jsem se těšil už od chvíle kdy jsem se dostal do chrámu. Je to snad nejdůležitější chvíle padawana. Zjištění že můj mistr má podobnou barvu jako já pro mě bylo jako znamení. Síla nás svedla dohromady. Nemohl jsem se dočkat prvního tréninku... Ach jak rychle mě Al´ka vyvedla z omylu. Myslel jsem že už se v životě nebudu moct pohnout. Tréninky byly vždycky drsné, na druhou stranu.... Neumím si představit lepší způsob jak mě připravit... Po fyzické stránce. A tím se dostávám k balkónu.

Držím se tu zuby nehty něco přes hodinu. Můj mistr si tam jen tak sedí a podívá jako by se nic nedělo. Běžný večer. Noční provoz. Měsíček. Povídání si s mistrem. Jedno krátké zaváhání a následný pád do téměř jisté smrti. Za tu dobu mi to nepřijde až tak zvláštní. Jen moje tělo mě pořád zrazuje. Ruce se mi pomalu začínají třepat.
Není emocí, pouze míru.
Není nevědomosti, pouze poznání.
Není vášně, pouze klidu.
Není chaosu, pouze harmonie.
Není smrti, pouze Síly.

Hluboký nádech a výdech. Mít tak možnost se protáhnout. Naproti situaci kdy centimetry znamenají rozdíl mezi životem a smrtí cítím klid a bezpečí. Vím že mě Al´ka chytí pokud bude potřeba.
Už jsem ji ve svém soustředění moc nevnímal. Trvalo mi snad minutu zpracovat že se mě na něco ptá a očekává se odpověď. Pot ze mě teče proudem. Mírně se přitáhnu.
"Pokud vám to pomůže přijít na jiné myšlenky... A pokud vám nebude vadit.... Když už se přitáhnu."
S tím se začnu pomalu zvedat. Ruce mě moc neposlouchají. Tak to nejde moc rychle.

Uživatelský avatar
Kazma
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 463
Registrován: 02.10.2011 15:59:15
Bydliště: Korriban
Mongolia

Kapitola první - Den byl krásný

Příspěvek od Kazma »

Chrám Jedi, balkón

„Kam si myslíš, že jdeš?“
Zeptala se tě tvá mistryně, když viděla, že se pokoušíš vylézt nahoru. Pak si vytáhla z od pasu pípající komunikátor a vážně si jej prohlédla. Její výraz se změnil, vypadala jako natěšený youngling na dárky.
„Vlastně pojď.“
Pomohla ti nahoru zpátky na balkón.
„Dost bylo dnes již týrání svalů, stav se za mnou tak za čtyři hodinky a někam vyrazíme, budu u sebe v pokoji.“
A jen tak si odešla, měl si pocit, že se při chůzi nadnáší a svítí jasněji, než Coruscant za noci. Osaměls, čekalo tě pár hodinek osobního času s bolavýma rukama a vlastníma myšlenkama. Co teď?
Join the Dark side... We have cookies!

Víš kdy pohádky přestávají být příběhy? Když v ně lidé začnou věřit.

„Je mnohé, čemu můžeš věnovat život. Láska? Jistě. Moc? Ano. Sláva a bohatství? To také. Já však nejvýše stavím možnost držet zbraň a právo bojovat s ní…“

Tellsek
Učedník
Učedník
Příspěvky: 5
Registrován: 14.7.2015 21:18:20

Kapitola první- Přichází bouře?

Příspěvek od Tellsek »

Chrám jedi, balkón... Později můj pokoj.

Potichu jsem si oddechl, když mě nechá přitáhnout.

Na její výraz zareaguji pobaveným úsměvem. Očividně se něco děje... Něco co ji potěšilo, dokonce je z toho nadšená.. Jen nevím jestli mám být natěšený nebo bát.
Přikývnu a počkám až Al´ka odejde.
"Budu tam."
Poté se vydám do mého pokoje. Zkontroluji zprávy a rychle projedu holonet. Nevypadá to na nic důležitého co by nepočkalo.
Rychle se zajdu opláchnout. Ach jak skvělá ta voda je. Musím se pak skočit pořádně vykoupat.
Pomalu se vrátím do pokoje.
Mám ještě spoustu času.... Co s ním. Nileeta si létá někde po misích se svým mistrem.
Posadím se na postel a začnu meditovat. Pomalu se ponořím do Síly. Mé vědomí se pomalu rozšiřuje dál a dál. Začínám dokonce cítit jedi co se pohybují blízko mého pokoje.
Nakonec jsem se ale ponořil do vlastních myšlenek.
Jak se daří Nileetě? Dlouho jsme o ní neslyšel. Určitě se jí daří. Ale i tak.... Přece jen se účastní války a tam se může stát cokoliv. Proč já a mistr Al´ka musíme čekat v chrámu, zatímco ostatní bojují. Jsem na to připravený.... Aspoň mi to tak přijde.
Z myšlenek mě vytrhne hlasité zapípání. Prudce sebou trhnu a zmateně se rozhlédnu.
Jistě už je čas.
Zvednu se. Vezmu svůj meč a zamířím k pokoji Al´ky. Na sobě mám černý nátělník a široké kalhoty. Nemusím každému připomínat že jsem jedi. Zvlášť pokud půjdeme do nižších pater.
Zaklepu na dveře jejího pokoje.
"Mistře je čas."
Pronesu klidně. Čím dál víc se těším co se bude dít.

Uživatelský avatar
Kazma
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 463
Registrován: 02.10.2011 15:59:15
Bydliště: Korriban
Mongolia

Re: V odstínech Šedé - Nolo Arak

Příspěvek od Kazma »

Chrám Jedi

Nileeta vskutku nezavolala, otázka ovšem zní, jestli má čas, či ne a jestli si vůbec dovoluje tolik luxusu, jako myslet na tebe, nebo možná, ovšem jen opravdu možná se něco změnilo. Čtyři hodinky utekly jako voda, takže si načas stál před mistryniným pokojem a klepal. Chvíli se nic neozývalo, pak jakési štráchání a dveře se pootevřely, vykouknul z nich jeden světle modrý leku, následovala hlava, víc se toho neukázalo, ovšem i tak si někde v prostoru za její hlavou spatřil jakýsi pohyb.
„Půjdeme na bazén, plavky máš?“
Dělala to jenom málokdy, vydat se s Al’kou na bazén, znamenalo cestovat přes čtvrtku planety do toho nejúžasnějšího aqua centra plného tobogánů, vířivek a hlubokých bazénů, jaké si jen dokáže mozek uvažujícího tvora představit. Musela mít skutečně dobrou náladu.
Join the Dark side... We have cookies!

Víš kdy pohádky přestávají být příběhy? Když v ně lidé začnou věřit.

„Je mnohé, čemu můžeš věnovat život. Láska? Jistě. Moc? Ano. Sláva a bohatství? To také. Já však nejvýše stavím možnost držet zbraň a právo bojovat s ní…“

Tellsek
Učedník
Učedník
Příspěvky: 5
Registrován: 14.7.2015 21:18:20

Re: V odstínech Šedé - Nolo Arak

Příspěvek od Tellsek »

Chrám jedi

Byl jsme připravený na spoustu věcí. Další trénink. Misi někam přes půl galaxie. Ale bazén? Co se stalo že se rozhodla jít na bazén? A ještě mě tahat sebou.
Překvapeně zamrkám mými už tak velikýma očima.
"B.. Bazén?."
Osobně daleko víc preferuji přírodní vodu. Navíc tam většinou bývá větší klid.
Ale vodu nikdy neodmítnu.
"Hned budu zpátky."
Už jsem se chtěl rozběhnout do mého pokoje. Ještě se ale vrátím pohledem k ní.
"Je všechno v pořádku?"
Optám se trochu starostlivě a instinktivně v Síle prozkoumám okolí.

Zamčeno

Zpět na „Dočasně uzavřené výcviky“