Prokletí doby (Alron Faye)

Pakliže je hráč déle než 30 dní neaktivní, sem bude přesunut jeho výcvik

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Uživatelský avatar
Kazma
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 463
Registrován: 02.10.2011 15:59:15
Bydliště: Korriban
Mongolia

Prokletí doby (Alron Faye)

Příspěvek od Kazma »

Úvod

Psal se rok 3963 BBY. Spor navždy do budoucnosti jako Mandaloriánské války se táhnul již druhým rokem. Obyvatelstvo na dobívaných světech strádalo, o lidech na dobitých světech neměl nikdo žádné zprávy. A Řád Jedij, který se zapřísáhnul chránit mír a spravedlnost mlčel také, minimálně na veřejnosti.
Uvnitř panoval čilý rozruch. Hádky gradovaly víc, než v Senátu, jenže zde byli jenom tři strany. Jedna tvrdila, že tohle není problém Řádu, že zapojit se do války je hloupost, e to není správné, druhá se dělala, že nic nevidí a třetí? Třetí strana se snažila prosadit zapojení Řádu do války s Mandaloriany. Nejhlasitěji se o to prosazoval Revan, jeho slovo a argumenty zněly nad všemi ostatními a svými slovy strhnul nejednoho rytíře i padawana, také mnoho mistrů s ním souhlasilo. Odtržení části Jedijů, co chtěli jít do války bylo na spadnutí, zbývalo vyřešit ještě pár věcí …

Coruscant, zahrady Chrámu Jedi

Bylo to tiché místo v Chrámu. Místo, kam se politika, ani galaktické problémy netahaly. Místo, kde tě vůj mistr brával, když jste cvičívali v Síle. Místo, na které si dnes mířil.
Artakk Fanal, blond vlasy, šedé oči, muž známý v Řádu díky svým záchvatům prudkosti a bezmyšlenkovitého jednání ti dělal mistra, byť nebylo tajemstvím, že mnoho Jedijů přemýšlelo proč tomu tak je, neveřili mu, nevěřili, že by byl schopný se takovéto zodpovědnosti správně zhostit, ale dokázal to. Nebo alespoň podle všeobecného měřítka, byl si sice oproti ostatním trochu zpomalen, ovšem nad tím se dalo mávnout rukou vzhledem k tomu, e tvé chování bylo většinou skoro až ukázkové.
Přicházel si k vašemu oblíbenému místu a někdo tam zřejmě už byl, dle hlasu určitě tvůj mistr a s někým mluvil.
„Artakku říkám ti to na rovinu jako starému příteli, ty víš, že mám pravdu.“
„Ano Ireth, jsem si jistý, že máš, ovšem nechci tady nechat Alrona samotného.“

Ireth Iluminaata, togorianská mistryně, znal si ji, kolovalo o ní spousty pověstí. Ve válce předcházející té součastné byla lovcem Sithů. 170 centimetrů bíločerných pruhů, jedno ucho pokryté zlatými šupinkami, druhé se zlatými naušnicemi. Na požádání dávala doplňující lekce pro ataru a juyo.
K těm pověstem, říkalo se o ni, že svého prvního Sitha zabila dřív, než ji vůbec vzali do Řádu a že užř jednou padla na temnou stranu, ale dokázala se vrátit, říkalo se toho hodně, fakta byla taková, že postavit se proti ni v souboji jeden na jednoho a zvítězit se nepodařilo jen tak někomu.
„Myslím, že to pochopí.“
„Máš pravdu, měl bych to konečně tak říkajíc rozseknout, za chvíli tu bude.“


---------------------
Popiš pocity, myšlenky postavy a pak napiš, co děláš. V prvním příspěvku je docela běžné, že se lidi vrací do svoji minulosti, ale to už nechám čistě na tobě. Nejsem pedant, co požaduje rozsáhlé odpovědi na celou A4, co požaduji jsou odpovědi smysluplné, co mají hlavu a alespoň půlku paty.
NEHRAJ ZA NPC POSTAVY, prostě za cokoliv jiného, než si ty, klidně piš, že si myslíš, že tě roztrhá na kousíčky, ale NEpiš, že to dělá. Nakonec jenom hodně štěstí nám oběma a hezkou hru.
Join the Dark side... We have cookies!

Víš kdy pohádky přestávají být příběhy? Když v ně lidé začnou věřit.

„Je mnohé, čemu můžeš věnovat život. Láska? Jistě. Moc? Ano. Sláva a bohatství? To také. Já však nejvýše stavím možnost držet zbraň a právo bojovat s ní…“

Uživatelský avatar
Alron Faye
Učedník
Učedník
Příspěvky: 16
Registrován: 10.6.2015 15:21:10
Bydliště: Nikdykde

Re: Prokletí doby (Alron Faye)

Příspěvek od Alron Faye »

Coruscant, zahrady Chrámu Jedi

Zažil jsem stresující a deprimující den, a po takovém dni jsem doufal, že se před celým světem uchýlím do zahrad abych si trochu přerovnal myšlenky v hlavě, spolu s mým mistrem.
Cestou jsem myslel na celou tu situaci s Mandaloriany. Cítil jsem, že je potřeba něco udělat, ale naproti tomu jsem se v tom nechtěl šťourat; byl jsem příliš malý pán, než abych se situací ohledně Mandalorianů nějak pohnul. Cítil jsem se jako pouhý pěšec na příliš velké šachovnici a bylo mi víc než jasné, že tahle hra je na až moc vysoké úrovni.
Ve spojení s vysokou úrovní se mi vybavila zpráva, kterou jsem si ráno přečetl na svém datapadu. Marvian Garo se stal senátorem za Taris. Takže muž, který mě kdysi koupil od Centrály jako otroka a zacházel se mnou jako se špinavým hadrem, bil mě a psychicky týral, nyní měl hájit zájmy mého rodného Tarisu v Senátu. Tyto emoce jsem se sice učil a ze všech sil snažil potlačovat, ale ta zpráva ve mě vyvolala obrovský vztek.
'To je tak nespravedlivé!' Pomyslel jsem si.
Ale vzpomínka na Gara ve mně vyvolala i vzpomínky na rodiče, což mi zas přineslo mnoho smutku. A právě proto jsem se už tolik těšil, až se sejdu s mistrem a přijdu na jiné myšlenky.
Jenže pak jsem vyslechl konec jeho rozhovoru s mistryní Iluminaatou a trochu jsem znervózněl. 'Nechce mě tu nechat samotného? On někam jde? Co se to děje?' ptal jsem se sám sebe a zcela zmaten jsem tedy před něj předstoupil.
"Mistře? Děje se něco?" otázal jsem se ho a založil si ruce na prsou, přičemž jsem nervózně tikal pohledem mezi ním a mistryní.

Uživatelský avatar
Kazma
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 463
Registrován: 02.10.2011 15:59:15
Bydliště: Korriban
Mongolia

Re: Prokletí doby (Alron Faye)

Příspěvek od Kazma »

Coruscant, zahrady Chrámu Jedi

Ireth střihla pohyblivějším uchem a upírala na tebe zelené kočičí oči. Jako pěst na oko působily kusy, již před časem vypálených chlupů, jako obvykle. Artakk sepjal ruce, dělal to vždy, když se chystal k tématu, které pro něj nebylo jednoduché.
„Jak víš, Řád se zmítá už několikátým rokem v krizi, zda-li má jít na pomoc proti Mandalorianům, či ne. A já, ve světle tohoto problému už nemůžu jinak.“
Přestal mluvit a jako by rozmýšlel, co řekne dál, z tohohle jej nakonec zachránila Ireth, která navázala na jeho slova:
„Zítra odejde mnoho Jedijů do války. A mnoho jich tam také zemře, ale o tom už válka je. Bojuješ za to, čemu věříš a jsi ochoten položit na misku vah i svůj život, aby ostatní mohli žít v míru. Rada příliš zjedodušuje problém, který představují.“
Během jejích slov nabral tvůj mistr pravděpodobně ztracenou odvahu a pokračoval:
„A proto jsem se rozhodl přidat k Revanovy a zítra odletět na frontu. Chtěl jsem se zeptat, jestli budeš chtít letět se mnou, nebo ne. Ať už se rozhodneš jakkoliv budu tvou odpověď akceptovat, ale já už nedokážu zůstat.“
Vypadal jako někdo, kdo mluví pravdu, bolestivou, ale pravdu.

--------------------
Nechávám to čistě na tobě, chceš-li se zapojit do mandaloriánských válek, či nechceš. Žádnou odpověď ti nezakazuju, klidně vymysli i třetí možnost, je to na tobě.
Join the Dark side... We have cookies!

Víš kdy pohádky přestávají být příběhy? Když v ně lidé začnou věřit.

„Je mnohé, čemu můžeš věnovat život. Láska? Jistě. Moc? Ano. Sláva a bohatství? To také. Já však nejvýše stavím možnost držet zbraň a právo bojovat s ní…“

Uživatelský avatar
Alron Faye
Učedník
Učedník
Příspěvky: 16
Registrován: 10.6.2015 15:21:10
Bydliště: Nikdykde

Re: Prokletí doby (Alron Faye)

Příspěvek od Alron Faye »

Couruscant, zahrady Chrámu Jedi

Co jsem si od nich vyslechl mi vyrazilo dech. Stál jsem tam jako opařený a srdce jakoby mi svírala ledová ruka. Nějakou chvíli jsem ze sebe nemohl vydat ani hlásku.
Cítil jsem, že chci následovat mistra Fanala. Vždycky jsem za ním stál a on mi tu oporu pokaždé opětoval. Pravda, byl trochu horkokrevné povahy, ale já ho vždy bral jako otce.
Na druhou stranu zprotivit se vůli Rady a opustit Řád... to na mě bylo příliš. Měl jsem sto chutí utéct a schovat se před vší tou odpovědností a válkou. Poprvé ve svém životě jsem pocítil strach; strach z toho, co bude. Nebo strach z toho, co by mohlo být.
Hlavně jsem přemýšlel nad tím, že nejsem nijak dobrý válečník a pochyboval jsem o sobě. Všechny tyhle představy, myšlenky a pochyby jsem ale zahnal potřesením hlavou a zhluboka se nadechl.
"Půjdu s vámi. Už dlouho si myslím, že je potřeba něco udělat. Nechci být jeden z těch co nevidí, nebo nechtějí vidět, že se něco děje a že umírají lidé. A proto půjdu s vámi dvěma a i ostatními do války. Ale ne protože jste mi to řekli, ale protože to tak sám cítím."

Uživatelský avatar
Kazma
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 463
Registrován: 02.10.2011 15:59:15
Bydliště: Korriban
Mongolia

Re: Prokletí doby (Alron Faye)

Příspěvek od Kazma »

Coruscant, zahrady Chrámu Jedi

To, co spojuje veškeré inteligentní bytosti je možnost volby, větší, či menší. Tvůj život se mohl odebírat dvěmi různými cestami a ty sis zvolil, neříkám, že byla dobrá, nebo špatná, ale rozhodně byla dobrovolná, nikdo tě nenutil.
"Dobrovolné rozhodnutí."
Střihla uchem Ireth:
„Máš ho mít. Artakku, pospěš si, je ještě pár věcí, co se musí vyřídit.“
Řekla togorianka a odcházela.
„Pořád žije ve sto třiceti sporech svého mládí.“
Tiše si reptal tvůj mistr:
„Stav se za mnou zítra po snídani i s věcmi, bude to dlouhý výlet. Teď půjdu, musím ještě něco zařídit.“
Pomalu, ale jistě začal vypadat jako člověk, který toho musí ještě příliš mnoho udělat a přidalo se mu k tomu ještě víc.
„A Alrone.“
Otočil se ještě na odchodu:
„Děkuji.“
Vlastně, jako by si jej nestihnul ani zastavit, prostě odešel, a pak tam byl ještě jeden tvůj známý. Pravděpodobně se schovával poblíž a valnou většinu slyšel, a co neslyšel, to si domyslel. Ilko byl člověk tvého věku, mimo jiné také jeden z tvých přátel. Mezi jeho výrazné charakterové vlastnosti patřilo nekonečné sezení v archívu, stejně jako neobyčejná mírumilovnost s jakou přistupoval k problémům Republiky, zastvával teorii, že řád a mír by měl být podporován na prvním místě a ty věci, o kterých se začalo mluvit: válka s Mandaloriany, Jediové na frontě, etc., jej jenom utvrzovaly v tom, že má pravdu. Snažil se prostě najít nekofliktní řešení, které by se dalo aplikovat proti tak kofliktním existencím, jako součastní dobyvatelé Republiky.
„Alrone vážně?“
Zeptal se Ilko tím svým tichým hlase:
„Tohle není správně, povedeš lidi do záhuby. Vystavíš své přesvědčení pochybám, postavíš se vůli Rady. Opravdu to chceš takto?“
Join the Dark side... We have cookies!

Víš kdy pohádky přestávají být příběhy? Když v ně lidé začnou věřit.

„Je mnohé, čemu můžeš věnovat život. Láska? Jistě. Moc? Ano. Sláva a bohatství? To také. Já však nejvýše stavím možnost držet zbraň a právo bojovat s ní…“

Uživatelský avatar
Alron Faye
Učedník
Učedník
Příspěvky: 16
Registrován: 10.6.2015 15:21:10
Bydliště: Nikdykde

Re: Prokletí doby (Alron Faye)

Příspěvek od Alron Faye »

Coruscant, zahrady Chrámu Jedi

Měl jsem z toho dobrý pocit. Připadalo mi, že jsem učinil správné rozhodnutí. Kdybych snad měl odletět sám, byl bych hodně nervózní, ale bok po boku s mým mistrem to bude určitě jiné. Budu dělat to v co věřím s člověkem kterému důvěřuji nade vše a to mě uklidňovalo; v té chvíli ze mě úplně opadl stres z opouštění Řádu a zpochybňování vůle Rady.
Byl jsem v naprostém klidu dokud se neobjevil Ilko. Nikdy mi nebyl nijak zvlášť sympatický, ale hlavně byl přesně ten typ Jedie který mi vadil; jeden z těch co raději sedí s rukama v klíně a ve své aroganci a povýšenosti o problémech jen mluví, než aby je řešil. Možná byl uvnitř jiný, ale navenek na mě takhle působil a vadilo mi to. Mohl jsem to přejít mávnutím ruky, protože mu do toho nic není, ale raději jsem své přesvědčení obhájil.
"Ilko, já jen vídím svět jaký je. S Mandaloriany se nedá jednat a ať už si myslíš co chceš, tady žádná diplomacie nepomůže; žádné bezkonfliktní řešení není. Válka prostě skončí porážkou jedné ze stran a já rozhodně nechci, aby těmi poraženými byla Republika. Jestli zajištění míru znamená riskovat život, s radostí to udělám, stejně jako Revan a další Jediové. Pokud jsi pravý ochránce míru, uděláš to samé. Ale abych ti odpověděl na otázku... Ano, přesně tak to chci a zrovna tak to i udělám."
S těmito slovy jsem se otočil na patě a zamířil k ubikacím, abych se připravil na zítřek a poté se trochu vyspal. Hlavně jsem doufal, že nepotkám nikoho dalšího a nebudu muset znovu rozebírat to samé téma.

Uživatelský avatar
Kazma
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 463
Registrován: 02.10.2011 15:59:15
Bydliště: Korriban
Mongolia

Re: Prokletí doby (Alron Faye)

Příspěvek od Kazma »

Chrám Jedi, den před

Členové Řádu toho v osobním vlastnictví nikdy moc neměli, ne víc než by se dalo nacpat s trochou šikovnosti do jendoho zavazadla. Tvá poslední noc v Chrámu nastala a přešla, nebylo na ni nic zvláštního, vlastně až na ten sen. Sen o teplém kožíšku a rudých očích, o krvy a krveprolití, o zoufalství a zradě, i smrti všeho na čem ti záleželo, o nekonečné bolesti, jenže všechno to bylo tak vzdálené, přes děsivost obsahu vlastně tak neskutečně nedůležité …
A ráno? Ráno plné něčeho, co jen vzdáleně přípomínalo loučení. Část Chrámu vás provázela pohledem zasmušilím, jako by uvažovali, jestli to má vůbec smysl, jiná část vás provázela s výrazem nevole a smutku z toho, jak se chováte a Rada a mnozí ji podobní se ani neukázali. Nebylo to žádné srdcerivné loučení rodin, jež opuštějí jejich příbuzní do války, bylo to spíš jak odchod nehodného a otravného dítěte z domu. A tím jste v tu chvíli pro Chrám byli, provázeni doufáním, že najdete tu správnou cestu a vrátíte se domů, ještě pořád vás byli ochotni vzít zpátky, … ale jak dlouho to bude trvat?

Celou akci zaštítil pod sebe víceméně jeden z Jedijů, Revan. Choval se jako člověk s vizí a vírou v lepší svět, tak snad. Nebylo vás ani třicet, ale ty si patřil rozhodně k jedněm z těch nejmladších a jak už to tak bývá zvykem, někdo měl o tebe starost.

Hyperprostorová trasa na Taris, prostorná místnost ve vašem transportéru/lodi

Byl to původně Artakkův nápad udělat ti rychlokurz do praktického boje, jenže jak sám prohlásil, uměl sice ledasco a ledasjak, ale nejlepším učitelem nebyl a na lodi byli mnohem zkušenější, také tvrdil, že když je poblíž někdo jako mistryně Iluminaata, nemůže jinak, než tiše sedět a raději pozorovat.
„Jako svůj stěžejní styl používáš ataru, což schvaluji.“
Artakk posedával na křesle bezpečně v rohu místnosti, zatímco Ireth stála naproti tobě a vypadala jako ve svém živlu.
„A dvojčepelový meč, což je ještě podstatně svým způsobem novinka, ale dost o tom. Máš na tom tréninkový mód?“

---------------------------------------
Čímž mimo jiné dovoluji Alronovy, ať si založí další postavu, nemám tolik času, abych jej dokázala plnohodnotně zabavit
:mrgreen:
Join the Dark side... We have cookies!

Víš kdy pohádky přestávají být příběhy? Když v ně lidé začnou věřit.

„Je mnohé, čemu můžeš věnovat život. Láska? Jistě. Moc? Ano. Sláva a bohatství? To také. Já však nejvýše stavím možnost držet zbraň a právo bojovat s ní…“

Zamčeno

Zpět na „Dočasně uzavřené výcviky“