Herhast Geltgern - Lov, nebo buď loven!

Pakliže je hráč déle než 30 dní neaktivní, sem bude přesunut jeho výcvik

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Phate
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 975
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant
Korea North

Re: Herhast Geltgern - Lov, nebo buď loven!

Příspěvek od Phate »

Taanab, útroby města Pandath:

Kontrola přijatých zpráv a hlášení byla velice rychlá, neboť neobsahovala žádné záznamy. Ani jedna z dvojic se zatím neohlásila, což mohlo znamenat hned několik věcí. Buď byl splněn úkol a jednotka vás nechtěla vyrušovat vzhledem k situaci, nebo se jim plnění úkolu nějak zkomplikovalo a v tom případě vás opravdu nechtěli vyrušovat. S největší pravděpodobností však obě skupiny stály pátraly po tajných skrýších, stejně jako vy.

Lovec si přivolal sondu, která prohledávala zbytek přízemního patra. Jakmile se objevila v hale, Zrux jí navedl do první z šachet a nechal jí sestoupit dolů. Rychle přepojil signál do tvého datapadu a ty jsi mohl sledovat, jak se výtahová šachta pomalu vykresluje na displeji. Obdelníkový sloupec klesal z haly o jeden a půl patra. Pod vámi se tedy nacházelo sklepní podlaží, ke kterému jste zřejmě ještě nenašli schodiště. Vstup do sklepního patra nebyl, stejně jako ten v přízemí, opatřen výtahovými dveřmi. Podle kamery sondy zde nebyla ani žádná světla. Zrux rychle prohlédl i druhou šachtu, která ukázala to samé. Patro a půl prostoru pohlceného do tmy.

"Mám do patra poslat sondu, nebo se tam mrkneme sami?" zeptal se tě lovec a rychle ještě kontroloval údaje ze senzorů sondy, která zaznamenala menší výkyvy v elektrickém napětí v budově.
“There’s no blade as keen as surprise.”


Uživatelský avatar
Merthor
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 668
Registrován: 28.3.2013 18:07:44
Bydliště: Jedno malé moravské město
Czech Republic

Re: Herhast Geltgern - Lov, nebo buď loven!

Příspěvek od Merthor »

Taanab, útroby města Pandath:

Nečinnost komlinku zatím nebyla nevýhodou. Stále byla malá naděje, že se i ostatním něco podařilo a já se opravdu na komunikaci v tuto chvíli opravdu neupínal. Raději jsem přesunul svůj pohled k datapedu, kam se přenášely údaje ze sondy.
Sledoval jsem, jak se postupně vykreslují obrysy šachty , přemýšleje, jestli by bylo možné šachtou slézt dolů.
Chyběly zřejmě nejen dveře, šachta zatím byla prázdná, což ale neznamenalo, že je dokonale hladká. Do výtahové šachty se musela zabudovat konstrukce, jíž pak vedly dráty ovládající výtah. Zavěšení kabiny bylo až to poslední.
To by znamenalo, že šachta musela obsahovat výstupky, po nichž by se dalo sešplhat. V mém případě by se možná dala využít i Síla, skočil bych dolů, a protože jsem si v levitačních technikách docela věřil, zpomalil bych pád a v patře se zachytil.
Ale toto by neřešilo způsob, jak by se dolů dostal lovec. Ten spíš pomocí lana s hákem, nebo jiných svých uděláte.
A pak nebyla to hlavní cesta. Schodiště někde prostě muselo být. Pokud bychom nevěděli kde, mohl by ním někdo utéct, ať už se dolů dostaneme seberychleji a sebebezpečněji. i na schodech by ale se dalo něco nastražit a odříznout tak cestu nahoru.

Díky tomu, že mi sonda přenášela údaje na dataped jsem i já mohl zaznamenat kolísání v elektrickém napětí.
Bylo to zvláštní a nedokázal jsem přesně uhodnout, co to znamená. Mohlo to znamenat spoustu věcí, ale jedna věc byla docela jasná. Žádné výkyvy bychom zaznamenat neměli. Po ukončení práce na stavbě měl být správně proud v budově vypnutý.
Sonda tedy mohla zachytit cokoliv. Že je část budovy proti zbytku stále pod proudem, že někde proud probíjí, nebo nějaké bezpečnostní zařízení, běžící na baterie. I některé nálože a celkem nebezpečné věci mohly mít vlastní zdroj.
Před podobnými věcmi jsem se musel mít na pozoru a hlavně jsem musel zjistit, co za tímto stojí. Lézt takto naslepo někudy, kde můžou být nastražené dráty pod proudem by se nemuselo vyplatit.

"Ať se ta sonda porozhlédne, kde se děje něco s elektřinou a co to může být, pak ať se vrátí a pokračuje před námi..."
usoudil jsem nahlas ohledně instrukcí k postupu. Věděl jsem, že nemůžu dlouho čekat, přesto jsem dal sondě chvíli času a mezi tím se zaměřil na hodnoty v datapedu. Ony samy mohly něco napovědět. Důležité bylo, v jakém se napětí pohybuje rozmezí. Nejnebezpečněji by vypadalo, kdyby se hodnoty napětí výrazně lišily od obvyklých hodnot, hlavně nahoru směrem do vyšších hodnot, ale i dolů.
Pokud by se napětí pohybovalo kolem běžných hodnot v celé budově, nebyla by nejakutnější hrozba. V takovém případě bych skutečně zvolil co nejrychlejší postup dál. V opačném případě by záleželo na tom, jestli sonda zjistí ještě něco dalšího.
Válku vedou národy, ale jsou to lidské bytosti, které musí platit.
A těm z nás kdo přežili, zůstala v pamětech hanba, bída a krveprolití.
- epilog Trojské Heleny -


Uživatelský avatar
Phate
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 975
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant
Korea North

Re: Herhast Geltgern - Lov, nebo buď loven!

Příspěvek od Phate »

Taanab, útroby města Pandath:

Lovec přikývl a navedl sondu do dveří ve druhém tunelu. Tu pohltila temnota, jak postupovala podzemním patrem. Malá kamera, kterou sonda obsahovala, využívala nočího vidění, takže Zrux mohl zařízení navádět celkem bezchybně a ještě se mohl porozhlédnout v dolním patře. To samozřejmě zabralo nějaký čas, neboť podzemní patro se zdálo být o něco rozsáhlejší, než nadzemní část budovy.

"Z tohodle nic nezjistíme. Sonda zaměřila kolísání proudu, ale nejde zjistit jak přesně. Dole může být cokoliv od malého generátoru, po poškozený přívodní kabel. Obávám se, že..." začal vysvětlovat jak se věci mají, ale nestihl doříct větu, když se tichou budovou ozvala malá exploze. Zruxovi bylo okamžitě jasné co se stalo, neboť byl přerušen přenos z kamery jeho sondy.
S nečekanou rychlostí se přitiskl k jedné ze stran vstupu do výtahové šachty a připravil svůj blaster.
"Přišli jsme o sondu, někdo tu je!" řekl spíše pro ujištění toho, co ti muselo dojít.
Naneštěstí pro vás nezchytila sonda žádné záběry toho, co se stalo. Ještě divnější bylo, že jste neslyšeli žádný výstřel.

"Nejspíš mají projektilvé zbraně." řekl ještě rychle. To mohlo znamenat tlumiče, které obyčejné blastery nemohly využívat. Také to znamenalo, že projektily nepůjde odrazil světelným mečem. Zastavit ano, ale ozdrazit ne.
"Navrhuju se mrknout dolů. A možná bude lepší, když se budete držet za mnou. Tahle zbroj něco vydrží." navrhl a poklepal si na hrudní plát. Nejen, že měla tvá jednotka svá brnění pomalovaná, aby se odlišila, ale jejich pláty byly vyztužené a odolaly tak větší palebné síle. Werni nedávno navrhoval, že by nebylo od věci opatřit katarnovou zbroj speciálních komand, v čemž mu většina jednotky sekundovala, ale prozatím na to nebyl čas.
“There’s no blade as keen as surprise.”


Uživatelský avatar
Merthor
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 668
Registrován: 28.3.2013 18:07:44
Bydliště: Jedno malé moravské město
Czech Republic

Re: Herhast Geltgern - Lov, nebo buď loven!

Příspěvek od Merthor »

Taanab, útroby města Pandath:

Většinu toho co se stalo, jsem pochopil sám. Velice brzy jsem poznal, že z číselných údajů v datapedu nic nevyčtu a tak jsem se znovu soustředil spíš na schéma, jež sonda promítala. Už byla v podzemním patře a pokračoval dál. Čekal jsem, že každou chvíli musí narazit na nějakou indicii, jenže místo toho schéma z datapedu zmizelo a ozval se výbuch. Byla trochu smůla přijít o výzkumnou jednotku, ale zároveň s tím vyšlo najevo několik věcí, z nichž mi Zrux svým upřesněním všechny potvrdil.
Samozřejmě, že tam dole někdo musel být a sondu zneškodnit. Navíc nemohl být daleko od výtahové šachty. Sonda se zase tak daleko nedostala. Zvláštní na tom byla ne jen skutečnost, že se neozval žádný zvuk, ale nezachytila ani známky života. Jinak bychom hned měli potřebnou informaci a kromě toho by nám sonda ještě označila místo, kde život lokalizovala. Zruxovy senzory také stále nic nehlásily, byl tu jen ten impulz v Síle a ti, které jsme hledali, museli být někde blízko.

Stejně jako Zrux jsem couvnul od prostoru výtahové šachty. Postavil jsem se na její opačnou stranu a malou chvíli čekal.
Poslouchal jsem a zvýšil své soustředění Síle. Bylo důležité, jestli se v následujícím okamžiku ještě něco stane.
V duchu jsem zaklel i nad Zruxovou poznámkou o projektilových zbraních. V plánech se s nimi pracovalo o něco hůř, než s běžnými zbraněmi. Netušil jsem, kde tahle banda mohla k vzácným a ještě k tomu nákladnějším zbraním přijít.

Pokud by se nic dalšího nestalo, což byla ta pravděpodobnější varianta, pokynul bych potichu Zruxovi abychom pokračovali.
Předpokládal jsem, že i Zrux počítá s rychlejší cestou, sestupem výtahovou šachtou, k tomu by nebylo co dodat.
Teď bylo lepší mlčet a pohybovat se také potichu a co nejméně prozrazovat náš postup. Samotná sonda mohla být varováním a nevarovala jen nás. Kdo ji viděl, musel si spočítat, co se děje.
Nevadilo mi, že Zrux půjde jako první, stále jsem se tak trochu mohl soustředit na vycítění situace. Na ten někdo dole bude skrývat a může od něj přijít další rychlý útok jsme museli být připraveni oba Stejně.. Pokud by k tomu došlo, byla Zruxova připravenost hodně důležitá. Pokud byly ve hře projektilové zbraně, měl Zrux velkou šanci zneškodnit někoho rychle z dálky.
Válku vedou národy, ale jsou to lidské bytosti, které musí platit.
A těm z nás kdo přežili, zůstala v pamětech hanba, bída a krveprolití.
- epilog Trojské Heleny -


Zamčeno

Zpět na „Dočasně uzavřené výcviky“