Neth Ither - Verd ori'shya beskar'gam. (Tom Marx)

Pakliže je hráč déle než 30 dní neaktivní, sem bude přesunut jeho výcvik

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Uživatelský avatar
Gnost Kohn
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 1906
Registrován: 19.9.2009 11:19:07
Bydliště: Pandemonium
Kontaktovat uživatele:
Netherlands

Neth Ither - Verd ori'shya beskar'gam. (Tom Marx)

Příspěvek od Gnost Kohn »

Dreadnaught Kandosii, hangár - hyperprostor

Už několik dní jste se plahočili vesmírem, aniž by vám byl stanoven cíl. Na lodi se sváděla spousta bojů a soutěží, které většinou končily menšími zraněními, ale stávaly se i vyjímky, to vše aby se vaše část armády udržela v kondici.
Nyní jste stáli více méně nastoupení v hangáru lodi. Celá bojová skupina a téměř jedna třetina vojáků na lodi, nacházelo se vás tady tedy něco kolem osmi set.
Po chvilce se objevil na vyvýšené platformě o patro výše váš velitel, mandalorianský maršál, nautolan Kaar Kil. Jeho žlutá zbroj ve výšce a odrazu světel slabě zářil, při čemž vynikla jeho modrá kůže, neboť neměl helmu a ti kdo ho viděli zblízka věděli, že bojoval v prvních liniích a rozhodně to byl velký válečník
Pozdravil vás zvednutím paže v lokti a prohlédl si vaše seřazení, co čekat od mandalorianů, ale nikdo z vašich velitelů na tom moc nenaléhal, hlavně že jste byli tak, kde bylo potřeba a dostávali výsledky.
Letíme na Porsepo!
Než stihl znovu promluvit, ozvalo se od většiny radostné odpovědi a během několika vteřin jásání by jsi neslyšel ani, kdyby ti někdo mluvil centimetr od ucha.
Zklamu vás... boj nečekejte, máme za úkol vystavět základnu, pro všechny případy, vysílám Vás! Osm stovek válečníků jako výsadek se vším potřebným. Polovina z vás se vrátí během několika prvních dnů, kdy budeme vědět, že je základna bezpečně chráněná od zvěrstva a všeho, co nás tam může čekat. Stahovat vás budeme podle potřeby, čím dříve základnu postavíte a zabezpečítě, tím dříve se většina z vás podívá znovu do první lidie. Kote Te Ani'la Mand'alor!
Při posledních slovech propuknul i přes prvotní zklamání jásot, neboť znamenala Sláva Mandalorovi.
Nebyl jsi tu jediný nováček, modrých zbrojí, běžných pěšáků bylo v hangáru více než 90%, ale všichni nebyli nováčci, nicméně jsi byl nasměrován a zhruba jsi věděl, kde se zdržuje skupinka nových přírustků pro Mandalorovu armádu. Viděl jsi, jak byli nastoupení všichni relativně mladí, aspoň u druhů, které jsi dokázal poznat a říct to. Bylo jenom na tobě, jestli se cítíš dost na to, aby ses nemusel řadit k nováčkům, nebo se spolehneš na to, že nic neposereš.

_________________________________________________________________________
Tak, tady to máš, odteď co zaseješ, to sklidíš. Víš, co máš dělat. Hodně štěstí.
Moderátor roku 2012, 2013, 2015
Obrázek
"Ó, padlý Cherube, mdlít ve práci
či muce - bídno vždy! tím jist však buď,
že dobrý čin již není úkol náš:
leč zlo vždy plodit pouhá naše slast!"
John Milton, Ztracený Ráj; kniha první, 157-160


Uživatelský avatar
Tom Marx
Učedník
Učedník
Příspěvky: 47
Registrován: 06.10.2012 07:03:54

Re: Neth Ither - Verd ori'shya beskar'gam. (Tom Marx)

Příspěvek od Tom Marx »

Dreadnaught Kandosii, hangár - hyperprostor

Stál jsem uprostřed hangáru v něčem, co mělo vzdáleně připomínat nastoupení. Spíš bych to popsal jako 800 lidí ve stejný čas na jednom místě trochu naskládaní tak, aby to nepřipomínalo mačkající se dav. Ale mě nějak zvlášť nebolelo že nestojíme v geometricky přesných lajnách. Vlastně mi to bylo úplně jedno. Jediné co mě zajímalo byla slova nautolanského mandaloriana v žlutém
brnění jménem Kaar Kil, který se objevil na platformě nad námi.
Porsepo? Proč ne. Alespoň bude konečně nějaká akce, už mě nebaví tvrdnout tady na lodi.
Po tváři se mi rozlil široký úsměv. Má dobrá nálada ale zmizela stejně rychle jako přišla.
Základna?!To bude jenom spousta práce a žádná zábava. protáhl jsem obličej a rozhlédl jsem se po ostatních, abych zjistil že vypadají stejně zklamaně jako já. Po Kaar Kilově poslední větě ale celý hangár propukl v jásot ke kterému jsem se přidal. Stál jsem na okraji skupiny mě věkově přiměřených, jelikož jsem byl už od mala spíš sólista takže jsem si většinou hleděl svého.
Tak už aby jsme tam byli, lepší něco než nic. zamumlal jsem si pro sebe a rozhodl jsem se počkat až se dav trochu pohne z místa.

Uživatelský avatar
Gnost Kohn
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 1906
Registrován: 19.9.2009 11:19:07
Bydliště: Pandemonium
Kontaktovat uživatele:
Netherlands

Re: Neth Ither - Verd ori'shya beskar'gam. (Tom Marx)

Příspěvek od Gnost Kohn »

Dreadnaught Kandosii, hangár - hyperprostor

Hangár se svým způsobem začal pomalu vyprazdňovat, ale všichni nováčci stáli na svých místech.
Pak najednou kolem tebe prošel jeden z tvých nadřízených, což jsi poznal podle rudé zbroje. Vyskočil na obrovskou hromadu beden, to už si ho většina všimla, ale ještě zatleskal, co se rozlehlo po celém hangáru.
Takže mě poslouchejte!
Zařval basicem jen, co na něj byli všichni otočení. Pomalu jsi se zavzpomínal, určitě patřil k nějakému vodnímu druhu. Nakonec si vzpomeneš, váš velitel byl rasy selkath z planety Manaan.
Na Porsepu vás nováčky smícháme se zkušenějšími, ať se taky něco přiučíte. A nebojte, určitě si zabojujete, ti z vás, kteří budou přiděleni k hlídkám budou mít za úkol držet všechno, co není mandalorian dál od tábora, zatímco ostatní ho budou skládat.
Tato krátká informace zvedla docela náladu dokonce i u zkušenějších, kteří stáli stále dál od vaší skupiny nováčků.
Za pár minut opustíme hyperprostor a vysadí nás dvě lodě. Jedna hned odletí, druhá nám zůstane. Budeme mít k dispozici i několik stíhaček, takže se někteří z vás i pravidelně proletí, nebo budou hlídat loď. Taky vás budeme podle potřeby přesouvat z pozic, protože na planetě nějakou dobu budeme. To je asi tak všechno, máte volno, ale až opustíme hyperprostor, tak sem do hangáru, kdo se zpozdí, ať očekává třest.
Pak pomalu seskákal z beden a vyrazil někam pryč.
Moderátor roku 2012, 2013, 2015
Obrázek
"Ó, padlý Cherube, mdlít ve práci
či muce - bídno vždy! tím jist však buď,
že dobrý čin již není úkol náš:
leč zlo vždy plodit pouhá naše slast!"
John Milton, Ztracený Ráj; kniha první, 157-160


Uživatelský avatar
Tom Marx
Učedník
Učedník
Příspěvky: 47
Registrován: 06.10.2012 07:03:54

Re: Neth Ither - Verd ori'shya beskar'gam. (Tom Marx)

Příspěvek od Tom Marx »

Dreadnaught Kandosii, hangár - hyperprostor

Mám odejít, nemám odejít?
Někteří ze zde přítomných mandalorianů už odcházeli, nebo se o to alespoň snažili a já uvažoval jestli se k nim mám připojit a vypadnout z tohohle, na můj vkus až moc přeplněného hangáru, nebo zůstat tady společně s ostatními nováčky. Ve výsledku jsem jen zamyšleně stál na stále stejném místě. Nebo přibližně stejném místě.
Rozhodování mi značně usnadnil jeden z našich nadřízených s rybím obličejem.
Cože je tohle za rasu? Nějakej ten sil... sol... jo selkath!
Obličej se mi roztáhl do trochu spokojenějšího úšklebku.
Mar'e. Nějaké dobré zprávy. U hlídek by to mohlo být zajímavější a možná že to nakonec nebude až zas taková nuda.
Selkath oficiálně rozpustil naše shromáždění a já vyrazil směrem z hangáru s úmyslem jít do svého pokoje, ale nijak jsem nepospíchal.
Pár minut je široký pojem ale stejně... zkazit si den nějakým trestem? Ne, díky. Stejně se nikde nechci zbytečně zdržovat.

Uživatelský avatar
Gnost Kohn
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 1906
Registrován: 19.9.2009 11:19:07
Bydliště: Pandemonium
Kontaktovat uživatele:
Netherlands

Re: Neth Ither - Verd ori'shya beskar'gam. (Tom Marx)

Příspěvek od Gnost Kohn »

Dreadnaught Kandosii, hangár - hyperprostor

Na cestě do svého kajuty, kterou jsi jako všichni ostatní sdílel s dalšími pěti mandaloriany jsi se musel skoro prodírat, neboť skoro všechny chodby byly zaplněné tvými spolubojovníky, kteří přípravovali všechno, co bylo potřeba.
Po nějakých deseti minutách ses tam konečně dostal. Bylo tam prázdno, tedy myslel sis to do doby, než se pohnul závěs na jedné z trojpatrových postelí, které byly zabudovány do zdí, pro víc prostoru. Zpoza závěsu vykoukl zabrak, jehož jméno jsi neznal a na pozdrav na tebe kývl, pak se zase zatáhl.
Tvůj domov, na této lodi, kajuta pro šest lidí se stolem a židlemi uprostřed, každý z vás měl vcelku prostornou skříň pro ty nejdůležitější věci.
Asi minutu po tvém příchodu sebou loď škubla, což značilo, že jste vystoupili z hyperprostoru. Hned na to se znovu otevřely dveře. Devaronce s narudlou kůží, který se v ních objevil jsi znal jako Lortara, v armádě už nějaký pátek byl a zdálo se, že se taky připravuje na výsadek, neboť byl ve zbroji, ale většina mandalorianů alespoň na tomto dreadnaughtu je nosila kdykoli opustili kajutu.
Tady si deš pro věci? Já je tady skoro zapomněl.
Zasmál se, zatímco kolem tebe prošel a pohladil si jeden ze svých rohů.
Moderátor roku 2012, 2013, 2015
Obrázek
"Ó, padlý Cherube, mdlít ve práci
či muce - bídno vždy! tím jist však buď,
že dobrý čin již není úkol náš:
leč zlo vždy plodit pouhá naše slast!"
John Milton, Ztracený Ráj; kniha první, 157-160


Uživatelský avatar
Tom Marx
Učedník
Učedník
Příspěvky: 47
Registrován: 06.10.2012 07:03:54

Re: Neth Ither - Verd ori'shya beskar'gam. (Tom Marx)

Příspěvek od Tom Marx »

Dreadnaught Kandosii, hangár - hyperprostor

To tu sakra musí být tolik lidí? zamračil jsem se zatímco vidina příchodu do kajuty v relativně přijatelném čase, se mi rozpadala přímo před očima.
Že jsem sebou přece jen trochu nehodil! To mám za tu svou lenost!
Prodírání se davem mi zabralo deset minut cenného času. Odlehčeně jsem si oddychl, když jsem konečně překročil práh své kajuty.
Oplatil jsem kývnutí na pozdrav zabrakovi, který narušil mou představu o prázdném pokoji. Okamžitě jsem zamířil ke skříni a začal jsem zběžně balit vše co mi připadalo důležité nebo upotřebitelné. Určitě jsem překročil osobní rekord v balení věcí. Trhnutí lodi mi oznámilo že jsme vystoupili z hyperprostoru.
Bezva, lepší načasování nemohlo přijít. pomyslel jsem si ironicky a rychle zkontroloval jestli mám všechny zbraně a lékárničku.
Do ložnice vešel nový příchozí. Rychle jsem se otočil abych zjistil o koho jde.
Jo. Ale už jsem skoro skončil. přikývl jsem a sáhl po helmě, zatímco se mi v hlavě vykreslovala nejrychlejší cesta do hangáru.

Uživatelský avatar
Gnost Kohn
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 1906
Registrován: 19.9.2009 11:19:07
Bydliště: Pandemonium
Kontaktovat uživatele:
Netherlands

Re: Neth Ither - Verd ori'shya beskar'gam. (Tom Marx)

Příspěvek od Gnost Kohn »

Dreadnaught Kandosii

Devaronec se přesunul ke své skříni, zatímco zabrak znovu vykoukl, aby zjistil, kdo otravuje nyní, pak ale zase zalezl.
Já mám zabaleno pořád... nebo spíš nevybaluju. Nemá to cenu.
Řekl Lortar, když ze skříně vytáhl tašku, ale to už jsi byl na odchodu z místnosti.
Tlačen časem jsi vyběhl. Dokonce jsi opakovaně musel improvizovaně změnit cestu, neboť některé chodby byly úplně neprostupné, nebo tak zalidněné, že by ses musel prodírat.
Během chvílej už jsi změnil směr tolikrát, že jsi si nebyl jistý, kde vůbec jsi. Otočil jsi se do chodby, která vypadala, jakoby tam vybouchla bomba. Kam jsi se podíval bylo vše ožehnuté, chodbu zatarasili dva vedle sebe stojící strážní a několik dalších se ochomítalo v chodbě a odklízelo zbytky.
Někdo tě pak chytil za paži a zatáhl. Skoro jsi spadl, ale ruka tě podepřela natolik, že jsi to ustál.
Jdeme. Tudy!
Uslyšel jsi a když ses otočil, uvědomil sis, že za tebou musel Lortar celou dobu běžet. Teď ale vedl on a běžel jsi za ním.
Už tam budeme.
Ozvalo se poté, co jste dvakrát zahli a o sekundu později jste vběhli do hangáru. Zároveň jste si stoupli do jedné z řad, které se utvořili na rampách do transportů. Někdo si chtěl být jistý, že do lodí nastoupí všichni povolaní.
_______________________________________________
Doporučuji ti do předchozího příspěvku dopsat i to, co si balíš, protože ti klidně můžu časem vyškrtnout to, co si napíšeš, že si balíš. Takhle funguje většina moderátorů, co si nenapíšeš, to nemáš, takže to doplň, ale bacha, můžu ti to proškrtat, takže s rozmyslem.
Moderátor roku 2012, 2013, 2015
Obrázek
"Ó, padlý Cherube, mdlít ve práci
či muce - bídno vždy! tím jist však buď,
že dobrý čin již není úkol náš:
leč zlo vždy plodit pouhá naše slast!"
John Milton, Ztracený Ráj; kniha první, 157-160


Zamčeno

Zpět na „Dočasně uzavřené výcviky“