Roy Narson - Výcvik

Pakliže je hráč déle než 30 dní neaktivní, sem bude přesunut jeho výcvik

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Lance Skywalker
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 510
Registrován: 08.9.2012 16:59:10
Bydliště: Zlín, Czech Republic

Roy Narson - Výcvik

Příspěvek od Lance Skywalker »

A long time ago, in a galaxy far, far away...

ROY NARSON - EPIZÓDA 0

Moc jedného muža otriasa Galaxiou! Po krvavých Klonových vojnách sa k moci dostal temný Sithský lord DARTH SIDIOUS a vyhladil celý rád mocných bojovníkov Jedi. Kedysi mocnú Galaktickú Republiku premenil na svoje Galaktické Impérium a vládne mu železnou rukou ako cisár.
On a jeho najmocnejší služobník, DARTH VADER, urobia všetko pre to aby zmasakrovali a vyhladili aj posledné zvyšky rytierov Jedi, ktorí prežili tento masaker. Galaxia nikdy predtým nebola tak temná ako teraz.
Po veľkých čistkách v Chráme rytierov Jedi na planéte Coruscant, nezostal v hlavnom meste z Jediov takmer nikto. Nikto, až na majstra Jedi menom AIDEN ARKAI a jeho mladej padawanky, ktorí sa zúfalo potrebujú dostať z planéty...

Coruscant, Poschodie 989 (17BBY)
Práve si dorazil na poschodie 989, ktoré bolo považované za jednu z najväčších dier v Coruscantskom podsvetí. Žili tu samí chudáci, žobráci, feťáci a skrývali sa tu nebezpeční zločinci. Preto bolo pre teba prekvapením, že tvoj kontakt, ktorý ponúkol veľa kreditov za obtiažnu misiu, sa s tebou chcel stretnúť práve tu. S určitými problémami si našiel adresu, ktorá sa uvádzala v správe. Šlo o opustené skladisko v industriálnej časti. Staré hrdzavé dvere boli pootvorené a zvnútra bolo počuť tiché hlasy. Neváhal si teda a preskočil si pletivový plot, na ktorom bolo napísané: ZÁKAZ VSTUPU.
Vošiel si do tmavých priestorov skladiska. Osvetlená bola iba časť okolo dverí, v ktorej si stál, pretože tam dopadalo svetlo cez dieru v streche. Zvyšok bol temný ako vesmír. Z tmy pred tebou sa zrazu vynorili dve postavy. Obidve mali zahalené tváre dlhými plášťami a kapucňami tmavej farby. Jedna z postáv bola mohutnejšia, očividne mužská a nešlo o žiadneho malého chlapíka a tá druhá bola trochu nižšia a ladnejšia, zrejme ženská.
"Ste Roy Narson?" spýtal sa mužský hlas. Bol hlboký a múdry, znel trochu otcovsky. Rozhodne si mal z týchto klientov veľmi zvláštny pocit.

Uživatelský avatar
Phate
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 975
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant
Korea North

Re: Roy Narson - Výcvik

Příspěvek od Phate »

Coruscant, Poschodie 989

Když mě taxikář, který legálně okrádal všechny, vyhodil v poschodí 989, hodně rychle zmizel. Na povrchu se o spodních podlažích vyprávěli hrozné příběhy zahrnující dávno vyhynulá zvířata a monstra všech tvarů a velikostí. Pravdou bylo, že v nižších poschodích a v 989 zejména, žila spousta žebráků, tvorů, kteří zasvětili svůj život Ryllu a jiným drogám a zejména zde bylo spoustu zločineckých gangů.
Nebyl jsem zvyklý na žádný velký luxus, ale to co jsem viděl bylo opravdu horší než všechny očekávání a mnohem horší než většina míst, která jsem navštívil. Procházeje špinavé uličky, jsem míjel jednoho feťáka za druhým. S rukou na blasteru jsem se opatrně rozhlížel jestli se někdo na něco nechystá.
Vědět jak kontaktovat zpátky toho týpka co mi učinil tuhle nabídku, byl bych si domluvil lepší místo. Tady se mi chcípnout nechce. Snad za to ty prachy budou stát. projelo mi hlavou když jsem se dostal do uličky, kde nebylo živé duše. Adresa v datapadu ukazovala na velkou budovu za chatrným plotem. Nebyl pro mne moc velký problém ho přelézt. Bylo to zchátrlé skladiště, které kdysi zřejmě uchovávalo nelegální zboží. Otevřel jsem staré rozvrzané dveře. Ve skladišti byla naprostá tma.
Tohle se mi nelíbí. Ale kdyby mě chtěl někdo odrovnat, nemusel mě táhnout až sem.
S tím jsem vykročil kupředu s blasterem připraveným v ruce. Když se přede mnou vynořily dvě postavy, zastavil jsem se a snažil se oči přizpůsobit tmě abych mohl zhodnotit situaci. Pokud by došlo ke střelbě, velká bedna po mé levé straně mi poskytne dostatečný kryt pro vymyšlení další strategie.
Když jsem konečně začal lépe rozeznávat okolní prostředí, ukázalo se, že dvojice a muž a nejspíše dívka, nebo mladá žena. Byla mnohem menší. Když muž promluvil, bylo znát, že rozhodně nepatří sem dolů.
"Ano..." řekl jsem a kývl hlavou, "Roy Narson k vašim službám. A vy musíte být můj nový zaměstnavatel. Pokud by vás to moc neobtěžovalo, rád bych vám viděl na ruce." pokračoval jsem zdvořile hlasem ve stejné tónině. Blaster jsem měl mírně nakloněný směrem ke dvojici, pro všechny případy.
“There’s no blade as keen as surprise.”


Uživatelský avatar
Lance Skywalker
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 510
Registrován: 08.9.2012 16:59:10
Bydliště: Zlín, Czech Republic

Re: Roy Narson - Výcvik

Příspěvek od Lance Skywalker »

Coruscant, Poschodie 989
Muž zdvihol hlavu a zrazu si mu videl do tváre. Mal prenikavé zelené oči, ktorými sa pozeral na teba tak,že si mal pocit že vidí do tvojho najhlbšieho vnútra. Mal hustú hnedú bradu a dlhé hnedé vlasy, schované pod plášťom. Dievčina v plášti mu venovala pohľad plný obáv, ale ty si jej do tváre zatiaľ nevidel.
"Myslím, že to nebude nutné," prehovoril ten muž, "moje meno je Robb Murakk z planéty Mindor a toto je moja neter" predstavil sa a stále stál pokojne.
"Ja moja neter," prehovoril po krátkej odmlke, "sa potrebujeme čo najrýchlejšie dostať na Alderaan. Dokážem dobre zaplatiť za rýchly presun a málo otázok" povedal muž a pohol rukou pod plášťom. Zostril si pozornosť, pretože si myslel, že vytiahne zbraň. Na miesto toho sa však spod plášťa vynorila jeho ruka v tmavej rukavici s koženým mešcom, v ktorom si počul hrkanie kreditov. Hodil mešec smerom k tebe a jeho ruka sa opäť skryla pod plášť. V mešci mohlo byť okolo dvetisíc kreditov, možno viac.
"To je záloha. Zvyšných osemnásť tisíc dostanete okamžite po príchode na Alderaan" povedal muž a venoval ti ďalší prenikavý pohľad svojimi nebojácnymi očami, ktoré sa javili ako mocnejšia zbraň, než by sa zdalo.

Uživatelský avatar
Phate
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 975
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant
Korea North

Re: Roy Narson - Výcvik

Příspěvek od Phate »

Coruscant, Poschodie 989

Obličej pod mužovou kápí zesvětlil paprsek světla vcházející dírou ve stropu skladiště. Zelené oči a pronikavý, přesto vstřícný pohled, dávaly tušit že tihle dva sem opravdu nepatří. Mohl jsem se jenom domnívat co se muselo stát že skončili schovaní právě zde.
Když se muž představil, zasunul jsem blaster zpět do pouzdra na opasku, ale nepřestával jsem být ve střehu. I když se snažil být vážný, v jeho hlase se značilo zoufalství.
Ti se opravdu potřebujou dostat pryč hodně rychle. napadlo mě a přemýšlel jsem jak moc těžké bude je dostat Revenger se všemi těmi imperiálními kontrolami a protokoly.
"To jste si našli toho pravého." prohodil jsem neutrálně. Když Murakk šáhl pomalu pod plášť, má ruka rychle směřovala k blasteru. Nakonec se v jeho ruce objevil malý měšec plný kreditů který hodil mým směrem. Ve vzkazu, který jsem dostal nebyla přesná částka, takže jsem opravdu doufal že sem nejdu zbytečně. V měšci mohlo být dobré dva tisíce kreditů. Schoval jsem ho do pouzdra na opasku. Při zmínce o zbytku odměny ve mě hrklo.
Dvacet táců za převoz dvou lidí? Musej bejt vážně zoufalí.
Usmál jsem se a i když padla podmínka žádných otázek, na tuhle jsem potřeboval znát odpověď.
"Předpokládám, že jméno je falešné...A upřímně je mi to jedno, jen potřebuju vědět jestli očekávat nějaký větší problémy a jestli máte doklady na průchod kontrolou. Jestli ne, chvíli nás to zdrží." řekl jsem a podíval se zpříma do Murakkových očí.
“There’s no blade as keen as surprise.”


Uživatelský avatar
Lance Skywalker
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 510
Registrován: 08.9.2012 16:59:10
Bydliště: Zlín, Czech Republic

Re: Roy Narson - Výcvik

Příspěvek od Lance Skywalker »

Coruscant, Poschodie 989
Robb sa usmial a tentokrát si videl, že ide čestného muža. Zložil si z hlavy kapucňu a to isté urobilo aj dievča vedľa neho. Bola tiež človek, rovnako ako Robb, no bola krásna. Mohla mať okolo dvadsiatky a hlavu jej zdobili dlhé zlaté vlasy, zapletané do krásnych vrkočov. Mala jasné modré oči, bystré ako sokol a jej tvár bola tak krásna a chladná, že vyzerala ako by ju do kameňa vytesal nejaký dávny umelec. Jej výraz bol neutrálny ale rovnako ako jej strýko aj ona na teba upierala pohľad.
"Nie, žiadne doklady nemáme ale o kontrolu sa postarám ja. Mali by ste však vedieť, že nie sme priateľmi Impéria a je možné, že po ceste sa dostaneme do určitých problémov. Ako protiváhu vás však môžem uistit, že sa vieme brániť, no vašu bezpečnosť vám zaistiť nemôžem" povedal Robb a vyzeral, že mu to je naozaj úprimne lúto, ale nič sa nedá robiť.
"Môžeme teda vyraziť? Kde je vaša loď?" spýtal sa Robb a on aj to dievča začali pomaly kráčať smerom k tebe.

Uživatelský avatar
Phate
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 975
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant
Korea North

Re: Roy Narson - Výcvik

Příspěvek od Phate »

Coruscant, Poschodie 989

Na mou otázku jsem dostal odpověď úsměvem a gestem důvěry když si oba sundali kápě. Muži jsem nevěnoval moc pozornosti ve cvhíli kdy si dívka, tedy spíše mladá žena, sundala kápi a odhalila svou velmi krásnou tvář, zlatavé vlasy a nádherné modré oči. Ve svém životě jsem neviděl jí podobnou. Na Corellii byla spousta pohledných dívek, ale žádná taková. Tvářila se soustředěně a chladně. Bylo na ní něco co jsem nedokázal dost dobře popsat. Od myšlenek mne odtrhl až Robb.
"Pokud nebudou problémy s kontrolou, tím lépe." řekl jsem a na malou chvíli se zamyslel jak chtějí projít bez platných průkazů a povolení. Také mne zarazil zklamaný pohled při poznámce, že mě ochránit nemohou.
"Přítelem Impéria je v týhle době málokdo, aspoň tohle máme společný...A nebojte se, dokážu se o sebe dost dobře postarat sám. " usmál jsem se a poklepak na blaster.
S přesunem k lodi to bylo složitější, musel jsem jí nechal v docích poměrně daleko odsud.
"Můžeme vyrazit, Revenger, teda moje loď, je v docích nedaleko industriální části. S cestou tam by neměl bejt problém." řekl jsem, otočil se a pomalu vyrazil ze dveří skladiště následován dvojicí mých nových zákazníků.
“There’s no blade as keen as surprise.”


Uživatelský avatar
Lance Skywalker
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 510
Registrován: 08.9.2012 16:59:10
Bydliště: Zlín, Czech Republic

Re: Roy Narson - Výcvik

Příspěvek od Lance Skywalker »

Coruscant, Poschodie 989
Tvoji zákazníci ťa nasledovali na ulicu. Obaja veľmi ladne preskočili plot, ktoré tebe tiež nerobil vážnejšie problémy a vydali sa ulicou. Obaja si znova zahalili tváre plášťami.
Asi po hodine cesty ste prišli k prvému veľkému tunelu, ktorý ústil na poschodí 989 a vychádzal až na povrch. Cesta však bola dlhá a vrchol tunela v nedohladne. Tu bola prvá kontrola - turnikety pri ktorých boli pracovníci oddelenia bezpečnosti dopravy, ktoré ústili na nástupné mólo do veľkého trajektu, ktorý vynášal ľudí na povrch planéty. Robb ti naznačil aby si počkal tu a sám sa vydal k turniketu. Nevidel si čo hovoril alebo čo urobil, no pracovník o chvíľu sám vystúpil zo svojej búdky a otvoril vám dvierka vedľa turniketov, ktoré sa používali na núdzový priechod. To šlo celkom hladko. Nasledoval si Robba a jeho neter až do veľkej dopravnej lode, ktorá mala namierené hore. Tu ste si našli miesta na sedenie a čakali ste, kým vás loď vynesie až na povrch planéty. Na Robbovej neteri bolo vidno, že z tejto cesty nemá dobrý pocit a napriek tomu, že neprejavovala žiadne známky stresu či nepokoja navonok, zračilo sa jej to v očiach a v tvári.
Cesta na povrch trvala takmer dve hodiny. Za ten čas sa Robb a jeho neter takmer ani nepohli a vyzeralo to, že nevenujú žiadnu pozornosť zvedavým pohľadom ostatných cestujúcich. Vystúpili ste a ocitli ste sa v industriálnej časti Coruscantu. Bolo to rušné námestie plné rôznych bytostí z celej galaxie a výnimočne niekoľkých hliadok stormtrooperov.
"Veď nás, Roy Narson," povedal Robb a spolu s jeho neterou ťa nasledovali.

Uživatelský avatar
Phate
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 975
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant
Korea North

Re: Roy Narson - Výcvik

Příspěvek od Phate »

Coruscant, Poschodie 989

Vadali jsme se ven ze skladiště, kde stále nikdo nebyl. Plot nebyl ani pro jednoho z nás problém, ale co mě překvapilo byla lehkost s jakou se oba přes něj přehoupli. Vydali jsme se napříč podlažím směrem k tunelu, kterým jsme se měli dostat až na povrch města.
Cesta to byla dlouhá, ale nikterak náročná. Naštěstí se nás nikdo nesnažil okrást ani zabít. Což by mě, vzhledem k obnosu kterým jsem disponoval, celkem naštvalo.
Když jsme se konečně dostali k tunelu, nebylo zde moc plno. Vchod do tunelu byl hlídán a opatřen turnikety kvůli kontrole. Robb mě zastavil když jsem se chystal k jednomu z nich. Neviděl jsem přesně co říká pracovníkovi kontroly, ale ten chvilku po rozhovoru otevřel bezpečnostní dveře vedle turniketů a osobně nás provedl směrem k lodi na povrch.
Usadili jsme se stranou zbytku tvorů cestujících s námi, kteří nás i tak probodávali zvědavými pohledy. Robb ani jeho neteř, jejíž jméno bylo stále záhadou, ale podle smluvních podmínek jsem se nevyptával, seděli nehnutě téměř celé dvě hodiny, které trvala cesta lodí. Oba dva vypadli soustředěně a klidně. Já sebou pořád ošíval, protože sedadla nebyla z nejpohodlnějších.

Coruscant, industriální zóna:

Paprsky slunce mě praštily do očí když loď konečně vystoupala na povrch v industriální zóně. Očím chvíli trvalo než si přivykly na příval světla, kterého byl dole opravdu nedostatek. Když jsme vyšli z lodi a nástupního terminálu, rozhlédl jsem se po malém náměstí , které se rozprostíralo před námi.
Těch trooperů je tu na můj vkus trochu moc. problesklo mi hlavou když jsem viděl čtyři houfy Stormtrooperů pendlujících přes náměstí.
"Bude lepší když na sebe nebudem zbytečně vztahovat pozornost. Půjdeme támhletou vedlejší uličkou. Doky nejsou daleko." řekl jsem otáčeje se na dvojici, která mě nyní následovala. Sešli jsme ze schodů a vydali se do boční uličky vedle náměstí, dál od hlídkujících patrol Impéria. Nikdo z kolemjdoucích nám nevěnoval nikterak velkou pozornost, takže cesta do doků byla poměrně rychlá a bezproblémová. U doků nás čekala pouze kontrola dokladů a povolení k odletu.
“There’s no blade as keen as surprise.”


Uživatelský avatar
Lance Skywalker
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 510
Registrován: 08.9.2012 16:59:10
Bydliště: Zlín, Czech Republic

Re: Roy Narson - Výcvik

Příspěvek od Lance Skywalker »

Coruscant, Industriálna zóna
Dorazili ste až ku kontrole dokladov. Pri dokoch stáli dvaja tuční imperiálni colníci a s nimi dvaja stormtrooperi ako ochranka. Hneď ako ste k nim dorazili, jeden u colníkov vám prikázal zastaviť. Všetci si nedôverčivo prehliadali dve postavy v plášťoch, ktoré boli s tebou. Opäť sa toho ujal Robb.
"Doklady!" vyštekol colník.
"Nepotrebujete vidieť naše doklady..." povedal Robb a tebe sa zdalo že mierne pohol rukou.
Colník nasadil neprítomný pohľad. "Nepotrebujeme vidieť vaše doklady... prosím pokračujte" povedal. Všetci ste teda vošli do doku, kde na teba čakala tvoja červená loď triedy 3-Z, Revenger. Kým si robil prvé prípravy pred štartom, obidvaja tvoji zákazníci na teba potichu čakali a stáli obďaleč lode. Nepočul si ich tichý rozhovor.
Po chvíľke sa však stalo niečo zlé. Obidva vchody do doku sa otvorili a dnu napochodovali rady bielo odetých vojakov impéria. Viedol ich jeden z colníkov, ktorému sa zjavne situácia trochu nepozdávala. Celkovo bolo trooperov tridsať - pätnásť na každej strane. Niektorí z nich sa rozbehli k dvom postavám v plášťoch. A potom sa to stalo. Nebol si s istý, čo sa udialo, no videl si iba záblesk zeleného svetla a päť trooperov padlo na zem bez hlavy. To svetlo sa stále hýbalo a ďalší a ďalší trooperi padali s fatálnymi zraneniami k zemi. Bol to svetelný meč! Robb, ktorému sa zošmykla aj kapucňa odrážal strely a výpady stormtrooperov a jedného za druhým posielal k zemi. Dievča tiež zhodilo kapucňu a pod plášťom odhalilo svetelný meč. Zablysla sa modrá farba a dvaja trooperi sa pobrali na onen svet. Colník v panike utekal ku dverám a zúrivo čosi kričal do vysielačky. Skôr než však stihol ujsť, prešiel jeho hruďou zelený svetelný meč a on padol mŕtvy na zem.
"Naštartujte loď! Okamžite!" zakričal Robb smerom ku tebe a do haly sa hrnuli ďalší stormtrooperi. Robb a jeho neter zatiaľ odrážali ich rady a držali ich ďaleko od lode.

Uživatelský avatar
Phate
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 975
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant
Korea North

Re: Roy Narson - Výcvik

Příspěvek od Phate »

Coruscant, Industriálna zóna, dok 21B-235:

U doku na nás čekala celní prohlídka. Impérium bylo podezřívavé naprosto ke všem, takže mojí loď prohledali velmi důkladně když jsem dorazil na planetu. Chtěl jsem se jim vydat vstříct s pár kredity a povolením k odletu, ale Robb mne zastavil a vydal se vstříct kontrole sám.
Co to do banthí řiti... podivil jsem se po shlédnutí malého divadélka, které se odehrálo před mýma očima. Robb nějakým způsobem přemluvil vedoucího celníka, aby nás nechal projít. Zbylí tři členové hlídky na něj udiveně koukali. Nezdržoval jsem se a vydal se velkými dveřmi směrem ke své lodi.
"Vím, že jste říkal žádné otázky, ale tohle mi budete muset vysvětlit..." prohodil jsem směrem k Robbovi když jsme míjeli terminál doku.
Dok byl prostorný a v něm byl Revenger, moje milovaná loď. Po posledním kšeftu na něm byly vidět zásahy z laserových děl. Byla to jenom malá honička s Imperiálními stíhači.
Když jsem kontroloval loď a mí dva pasažéři o něčem hovořili nedaleko nástupní rampy, hlavní dveře do doků se otevřely a v nich byl zástup stormtrooperů v čele s celním důstojníkem, který předtím nevěřícne kroutil hlavou. A aby toho nebylo málo, ze dveří z vedlejšího doku vyšlo dalších několik vojáků Impéria.
No bezvadný, vy ste nám tu chyběli... projelo mi hlavou.
Nečekaně se několik trooperů z prvních řad vydalo vstříct dvojicí v pláštích. Rozběhl jsem se na pomoc s blasterem v ruce.
To se mi snad... zastavil jsem a nemohl věřit svým očím. Několik vojáků padlo k zemi o hlavu kratší a Robb svíral v ruce světelný meč. Odrážel blasterové výboje, které se hbitě vracely k vojákům. Robbova neteř, která očividně neteří nebyl, shodila kápi a zažehla vlastní meč modré barvy.
"Jediové...Ze všech lidí v galaxii musim narazit na ty který chce Impérium nejvíc." zamumlal jsem si pro sebe a vypálil několik rychlých střel směrem do houfu přicházejících vojáků. Můj blaster neměl nejmenší problém projít jejich lehkým brněním a pár jich padlo na zem. Zrovna když jsem se rozběhl směrem k rampě do lodi, zakřičel Robb mým směrem.
"Chvilku je zdržte, hned to bude." křikl jsem zpět a vyběhl do lodi. Nastartování frachťáku nebyl problém. O motor jsem se poccvtivě staral, takže běhal jako hodinky. Abych trochu pomohl Jediům, vysunul jsem spodní dělo a vypálil několik salv směrem k Imperiálním silám.
“There’s no blade as keen as surprise.”


Uživatelský avatar
Lance Skywalker
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 510
Registrován: 08.9.2012 16:59:10
Bydliště: Zlín, Czech Republic

Re: Roy Narson - Výcvik

Příspěvek od Lance Skywalker »

Coruscant, Industriálna zóna, dok 21B-235
Imperiálne sily boli ochromené. Robb a dievča dvoma mohutnými vlnami Sily odhodili vojakov, ktorí boli nebezpečne blízko a tvoje streli ich zdecimovali, pričom vytvorili náhodne vzniknutý tretí vchod do hangáru uprostred steny. Robb a jeho neter vyskočili na rampu lode práve v momente keď sa Revenger zdvíhal hore. Niekoľko strieľ z blasterov stormtrooperov nebol žiadny problém a loď bezproblémov opustila dok. Rampa sa zasunula dovnútra a Robb a to dievča okamžite dobehli za tebou do kokpitu. Obrovskou rýchlosťou ste sa snažili opustiť atmosféru a to sa vám aj podarilo.
Problém nastal až na orbite planéty. Imperiálne centrum bezpečnosti na Coruscante o vás už vedelo a vaším smerom z planéty letela jednotka siedmych stíhačiek typu TIE. Všetky okamžite namierili blastery na váš kurz a začali strielať. Zadné štíty síce zatiaľ držali, no ich energia klesala a hrozila katastrofa.
"Nastavte hyperpriestorové súradnice na Alderaan!" povedal Robb s obavami a musel sa prichytiť sedadla copilota, pretože loďou otriasol zásah do zadných štítov. Prezrel si si všetky prístroje. Nemali ste dostatok paliva na cestu na Alderaan. Prípravy si robil narýchlo a nečakal si tak dlhú cestu, palivová nádrž nebola plná. Vedel si, že budete musieť zastaviť na niektorej planéte a dočerpať palivo najneskôr v dvoch tretinách cesty.

Uživatelský avatar
Phate
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 975
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant
Korea North

Re: Roy Narson - Výcvik

Příspěvek od Phate »

Coruscant, Industriálna zóna, dok 21B-235

V průzoru kokpitu jsem viděl Jedie jak odhodili řadu trooperů aniž by se jich dotkly. V té rychlosti jsem si vzpomněl na příběhy, které se o nich vyprávěli po celé galaxii. Taky mě napadlo, že z tohodle bude taky parádní příběh. Tedy jestli se dožiju toho abych ho někomu řekl.
"Tak honem honem, pohněte!" křičel jsem v kokpitu, ale těžko mě ti dva slyšeli. Když jsem viděl že zmizeli pod lodí, zasunul jsem rampu a pomalu otočil loď směrem k orbitě. Blastery strormtrooperů se odrážely od defelktorního štítu jako nic. Chvílku na to se v kokpitu objevili oba pasažéři a rychle se usadili do křesel. Robb si sedl na místo kopilota, kterého jsem bohužel neměl. Vlastně kromě droida C6-R4 jsem byl jediným členem posádky.
Revenger vystoupal plynule atmosférou kde na nás čekala nemilá návštěva. Letka TIE fighterů se řítila naším směrem. Trochu nevrle jsem se podíval na Robba, který na mě hulákal rozkazy.
"Tak hele šéfe, řeklo se žádný otázky, budiž! Ste jedni z nejhledanějších lidí v galaxii, budiž! Ale jestli mi budete kecat do toho jak řídit svojí loď, vydasim vás na nejbližším asteroidu! Mimo to máme málo paliva, takže budeme muset navštívit nějakej spacepot cestou." řekl jsem zostra a pomalu zkoumal mapu okolo trasy na Alderaan.
"Palawa, Kailor ten ne, moc Imperiálů, Wukkar hustě obydlená, tam by to šlo. Připotejte se, skočíme do hyperprostoru." řekl jsem a zadal do počítače souřadnice pro skok hyperprostorem.
“There’s no blade as keen as surprise.”


Uživatelský avatar
Lance Skywalker
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 510
Registrován: 08.9.2012 16:59:10
Bydliště: Zlín, Czech Republic

Re: Roy Narson - Výcvik

Příspěvek od Lance Skywalker »

Orbit planéty Coruscant
Stíhačky TIE mali slabšie motory ako tvoja loď, takže si nemal problém im ujsť. Problémom však bol obrovský krížnik, ktorý sa blížil na tretej hodine. To bol hlavný dôvod, prečo si sa snažil čo najskôr dostať do hyperpriestoru.
Keď si Robba tvrdo odstavil, dievča s blond vlasami sa pohlo, že ničo povie, no Robb ju zastavil mávnutím ruky. Pokračoval si v práci. Podarilo sa ti zadať všetky hyperpriestorové koordináty nerušene. Stíhačky ste nechali ďaleko za sebou, ale krížnik už bol blízko v momente, keď sa vesmír pred vami rozmazal na modrý tunel hyperpriestoru a loď vystrelila dopredu. Boli ste v bezpečí.
Robb sa trochu usmial a vyzeralo to, že aj jeho neter sa ukludnila.
"Myslím že je čas na to, aby som do tejto situácie vniesol trocha svetla" prehovoril, "napriek tomu, že som vám to pôvodne neplánoval povedať, za problémy do ktorých som vás dostal vám dlžím odpoveď. Moje meno je Aiden Arkai a bol som majstrom rádu rytierov Jedi. Toto je moja padawanka Siri Ashen" vysvetlil celú situáciu majster Aiden.
"Na Coruscante sa schovávame už dva roky. Po tom ako sme ušli z Chrámu tesne pred masakrou ktorú rozpútal Vader, skryli sme sa v najhbších hlbinách Coruscantu tam, kde nás inkvizícia nemohla nájsť. Chcel som, aby tréning pre Siri pokračoval, pretože padawani ktorí prežili sú momentálne naša budúcnosť" povedal Aiden a smutne sa pozrel na Siri, sediacu na sedadle za tebou.

Uživatelský avatar
Phate
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 975
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant
Korea North

Re: Roy Narson - Výcvik

Příspěvek od Phate »

Hyperprostor, paluba Revengeru:

Uletět TIE fighterům nebylo pro Revenger nic těžkého. Nikdy jsem moc nepochopil smysl těchhle malých jednomístných stíhaček. Chápal jsem, že byly levné na výrobu, ale krátký dolet, mizerné štíty a ještě horší zbraně? To bylo něco co jsem nebyl schopný pochopit vzhledem k možnostem Impérie. Ale v tuto chvíli jsem byl rád, že má loď je jedna z těch lepších. Co se mi nelíbilo byl křižník mířící přimo proti nám. Naštěstí nás palubní počítač nezklamal a vyhodil přesné souřadnice pro skok hyperprostorem ještě předtím než jsme se dostali na dostřel.
"Držte si mečíky, deme na to!" houkl jsem směrem k posádce a loď s cuknutím přešla ddo hyperprostoru. Miloval jsem ten pohled kdy se hvězdy protáhly v nekonečně dlouhý tunel.
Ještě jsem narychlo překontroloval souřadnice a palubní systémy. Dělal jsem to vždycky, jeden nikdy neví.
Skvěle holka, zase si mě z toho dostala. pomyslel jsem si a poklepal na palubní desku.
Polovinu toho, co mi Aiden chviličku potom řekl, jsem si už dávno domyslel. Nebylo to nic těžkého a konečně jsem se dozvěděl jak se má nová pasažérka jmenuje.
"Děkuju za upřímnost a oficiálně mě těší že vás poznávám, oba. " řekl jsem s úsměvem, protože jsem si upřímnosti u lidí opravdu cenil, i když jsem si je ani tak nepouštěl moc k tělu.
"Dva roky...Jak se vám podařilo se schovat na tak dlouho, co potraviny, pití?" podivil jsem se. Co jsem tak zaslechl po různých kantýnách a na růszných planetách, tak Vader s Imperátorem šli po Jediích opravdu tvrdě. Představa, že se jim pod nosem dva schovávají jenom proto aby dokončili výcvik, byla úsměvná. Ale na druhou stranu to potvrzovalo co jsem slyšel o jejich tradicích a zvycích.
"Menším problémem je, že o vás teď Impérium ví. A ví s kým letíte. Můžeme jenom doufat, že ten křižník nestačil zachytit naše souřadnice a nebude nás na Wukkar sledovat. S licenčním číslem lodi si nemusíte dělat hlavu, nebylo pravý." řekl jsem a trochu se uvolnil v pilotním křesle.
"Cesta to nebude dlouhá, ale určitě byste si chtěli odpočinout, ukážu vám kde." zvedl jsem se a vadal se chodbou směrem k místnosti uprostřed lodi.
“There’s no blade as keen as surprise.”


Uživatelský avatar
Lance Skywalker
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 510
Registrován: 08.9.2012 16:59:10
Bydliště: Zlín, Czech Republic

Re: Roy Narson - Výcvik

Příspěvek od Lance Skywalker »

Hyperpriestor, paluba lode Revenger

Aiden sa usmial a odvetil:
"Ak je Jedi v jednej hladine so Silou, Sila mu dá všetko čo potrebuje. Vy, pán Narson, ste nám preukázal veľkú službu. Keď nás dopravíte na Alderaan, princ Bail Organa vám zaplatí dostatok na to, aby ste mohol spokojne žiť mimo Impéria. Samozrejme... ak sa k nám nechcete pridať," dodal Aiden a pri odchode na teba žmurkol.
"Radi si odpočinieme, ďakujeme" povedal Aiden a nechal sa zaviesť do kajuty pre cestujúcich. Nasledujúcich pár hodín si ani jedného z Jediov nevidel, no vedel si že sa zhovárajú v miestnosti, v ktorej sa ubytovali. Raz, keď si prechádzal okolo, nemohol si prepočuť ich rozhovor a tak si na chvíľu zastal a s uchom tesne pri dverách si potichu načúval.
"...myslíte, že mu môžeme veriť, majster?" ozval sa ženský hlas.
"Roy má horúcu krv a je príliš mladý, ale cítim z neho svetlú stranu Sily. Pre pašerákov a iných stratených sú hlavnou hodnotou peniaze, ale Roy je čestný muž... aspoň čo sa o zločincovi dá povedať"odpovedal hlboký mužský hlas. Potom hlasy stíchli a ty si sa nazdal, že si ťa všimli, aj keď to bolo nepravdepodobné, no radšej si rýchlo odišiel z dosahu a už si pri ich dverách nenačúval. Vyzeralo to tak, že až do nasledujúceho dňa si mal čas a tvoji cestujúci ťa nebudú vyrušovať.

Zamčeno

Zpět na „Dočasně uzavřené výcviky“