Výcvik pro John Geary (UPIRIK2)

Pakliže je hráč déle než 30 dní neaktivní, sem bude přesunut jeho výcvik

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Sealen
Učedník
Učedník
Příspěvky: 157
Registrován: 03.1.2013 10:12:14

Výcvik pro John Geary (UPIRIK2)

Příspěvek od Sealen »

1. rok Před Bitvou o Yavin, rok největšího vojenského a územního rozmachu Galaktického Impéria. rebelie vůči Impériu pokračuje a díky nemilosrdnosti a krutosti Imperiální vlády dostává každým dnem nové rekruty. Vyhledat však rebelii není vůbec jednoduché, jak Imperiální jednotky zjišťují. Nejdůležitější myšlenka Rebelie je však vzbouření se proti vládě Císaře Palpatina, ve jménu svobody a tuto myšlenku může zastávat každá bytost sympatizující s Rebelií.

Jedním takto smýšlejícím člověkem je John Geary, po zoufalém úniku z jeho domovské planety se jeho novým cílem stal Mandalore, planeta nacházející se ve Vnějším okraji, v současné chvíli trpící pod Imperiální okupací více než většina ostatních planet. Ale především s možnou fungující buňkou Rebelie.

YZ-775 Amanda, Hydian Way
Střední transportní loď třídy YZ-775 nesla jasné známky výroby CEC, kvalitní práce odvedená při výrobě zaručila provozuschopnost lodi, s podivným jménem Amanda, celých patnáct let od její výroby. S určitostí se však dalo říct, že to už není žádná nová kráska. Hukot atmosférických motorů byl tak nesnesitelný, že první okamžiky letu trávily pasažéři procházením po lodi a bombardováním ubohého starého človíčka, jenž byl souběžně pilotem i majitelem lodě otázkami, zdali loď v tomto stavu dorazí na místo určení a pakliže ne zdali dostanou zpět své kredity.

Vzhledem k tvé zoufalé situaci pro tebe bylo štěstím, že se ti podařilo sehnat transport z planety, přestože tě to stálo tvé poslední kredity, poslední imperiální zprávy nasvědčovali, že se rebelské operace soustředí na planetě Mandalore, přestože v těchto zprávách pro veřejnost vždy chyběly detaily bylo pravděpodobné, že alespoň v jádru nebyli nijak ovlivněny Imperiální propagandou, která bezpochyby odváděla skvělou práci v klamání veřejnosti a glorifikování Impéria.

Neobyvatelnost jedné z kajut způsobená přehnaným požíváním Ithorianské mlhy a jejím následným koordinovaným evakuováním z žaludečního orgánu vedla k nucenému přemístění jednoho z pasažérů na alternativní kajutu, což vedlo k přemístění dalšího pasažéra, jímž byla velmi mladá dívka, z rozhovoru s kapitánem jsi pochopil, že se jmenuje Myri, dosud jsi však neměl možnost mluvit s ní o samotě. Přestože byla prý velmi mladá, drobnější dívku jsi snad dosud neviděl, svým odhadem jsi určil, že by mohla mít něco kolem stočtyřiceti centimetrů.
Nyní seděla naproti tobě na svojí posteli ve vaší společné kajutě. Na sobě měla příliš velký černý plášť, jenž ji celou skrýval, takže jsi jí neviděl do tváře a zamyšleně si prohlížela starý černý datapad.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Nyní máš chvíli sám pro sebe, volné ruce v dělání cokoliv tě napadne na palubě. Byl bych také rád kdybys nějak shrnul své myšlenky :-).

"Passion, Peace, strength, knowledge, power, serenity, victory, harmony, freedom, the force."
"Welcome to Dromund Kaas, where freedom goes to die, and legends are forced on the galaxy."

Uživatelský avatar
UPIRIK2
Učedník
Učedník
Příspěvky: 56
Registrován: 06.1.2013 18:20:59
Bydliště: Knowhere

Re: Výcvik pro John Geary (UPIRIK2)

Příspěvek od UPIRIK2 »

YZ-775 Amanda, Hydian Way

Co teď sakra budu dělat? Vyskočil jsem na nohy a začal přecházet sem a tam po kajutě.
Všechno je v tahu! Táta, máma...Sakra jsou mrtví! Po mě teď jde Impérium a já jsem na taký starý kraksně která se chce rozpadnout! Vyšiloval jsem v duchu a přitom se zastavil u něčeho co se povalovalo na zemi a odkopl to.
Ach.. Vzdychl jsem a sedl jsem na postel. Podíval jsem se na tu holku a pak jsem se natáhl na postel.
Kde začnu hledat, vždyť nic kromě toho že mají být povstalci na Mandalore nevím! Nervozně jsem se podíval po té holce. Teď nemůžu věřit nikomu, musím si krýt záda. S tou myšlenkou jsem vstal a vyšel z kajuty, okamžitě jsem si to zamířil do jídelny. Vzal jsem si tam něco k snědku, ani nevím co to bylo a naládoval jsem to do sebe. Pak jsem se opět vytratil a procházel jsem lodí asi hodinu, než mě to přestalo bavit a tak jsem se vrátil do kajuty. Ještě ve dveřích jsem zase spatřil tu holku a tak jsem to už nevydržel a promluvil s někým jiným než s někým z posádky.
Jak se jmenuješ? A pak jsem si uvědomil že jsem se měl nejprve představit.
Jsem to ale nezdvořák, já jsem Black Jack. A s těmi slovy jsem napřáhl směrem k ní ruku v přátelském gestu.
Obrázek


Uživatelský avatar
Sealen
Učedník
Učedník
Příspěvky: 157
Registrován: 03.1.2013 10:12:14

Re: Výcvik pro John Geary (UPIRIK2)

Příspěvek od Sealen »

YZ-775 Amanda, Hydian Way
Dívka celkově nevypadala že by ji nějak zajímala tvá činnost.
Zvedla oči až ve chvíli, kdy jsi nakopl ležící předmět, rychle však uhnula pohledem, aby jsi jí neviděl do tváře, na svůj datapad.
Jediné co jsi z celé tváře stihl zaznamenat byli dvě velké modré oči. Oči by to byli krásné, dojem kazilo, že byli ohraničeny dvěma černými pruhy a jejich bělmo bylo na několika místech z tobě neznámých důvodů rudé.
Jediný další okamžik, kdy jsi zaznamenal pohled jejích modrých očí, byla chvíle kdy jsi opouštěl kajutu.

Po odchodu z kajuty jsi málem vrazil do skupiny Granů, stojících před tvojí kajutou. Upřeli na tebe pohled dvanácti očí a mumlajíc něco v jejich rodném jazyce se odporoučeli do jiné části lodě. Ty jsi pokračoval ve svojí cestě úzkými chodbami. Během své cesty jsi viděl několik členů posádky zmateně pobíhajících sem a tam, bylo zjevné, že ve většině případů neví co dělají. S tímto poznatkem jsi dorazil do jídelny, nad výdejem potravin nikdo nedohlížel a tak jsi sebral kus poživatelně vypadajícího šedého dušeného masa a vyrazil na obhlídku lodí.

Nikdo tě nezastavil a tak jsi nerušeně pokračoval úzkými chodbami. Trvalo ti asi hodinu, než jsi narazil na strojovnu, poznal jsi ji, protože tady byl hukot motorů největší. Motory samotné byli velká zařízení se spoustou nádržek a kontrolek, jejichž účel jsi neznal.
Kolem atmosférických motorů zmateně pobíhal Gand, zjevně člen posádky s tmavou nádobou v ruce. Jeho exoskelet béžové barvy se leskl tekutinou, vyvolanou urputným myšlením nad řešením situace.
Řešení přišlo samo, tlakem uvnitř jedné z nádržek s neznámým určením, vybuchlo palivo a vystřelilo zámek ohromnou rychlostí do neznáma. Gand vychytrale využil situace, přiskočil k otevřené nádržce a přilil obsah jeho láhve do nádržky. Motor na chvíli zvýšil výkon a hukot v strojovně se stal nesnesitelným. Motor ale nehodlal tolerovat zásahy do jeho interních záležitostí a tak za chvíli vyprsknul celý obsah výše zmíněné nádržky na Ganda, ten začal pištět nadávky ve svém jazyce s občasnými volnými přechody do basicu.

Po shlédnutí představení jsi zamířil zpátky do své kajuty, mírně znaven z vlastních objevitelských pokusů.
Již z dveří jsi si všiml, že dívka stále sedí na stejném místě se stejným datapadem ve svých rukou, schovaná do velkého černého pláště. Nijak ti nedala znát, že zaznamenala tvůj příchod, když jsi na ni promluvil škubla sebou překvapením a krátce se ti podívala do očí.

Teprve teď jsi pochopil co kapitán lodi myslel, když říkal, že je mladá.

Milá oválná tvář, velké modré oči s tenkým černým obočím, drobný nosík a dětské rty, společně s dlouhými zlatými vlasy v copu, jenž se mohli rovnat s barvou Corellu, to vše napovídalo, že dívka nemůže být starší dvanácti let. Dojem pěkné mladé princezny však kazily temné kruhy pod velkýma očima, jenž mohli znamenat mnoho věcí, počínají smutkem, konče únavou.
V tuhle chvíli se ti zdála být ještě drobnější a křehčí než před chvílí, kdy jsi neviděl její tvář.

"Myri, jmenuji se Myri..." Chvíli se zamyslela a pak dodala.
"Myri Reyes" Byla to očividná lež, nemusel jsi být žádný génius abys něco takového poznal.
Znovu sklopila zrak čekala na tvoji reakci.
Když jsi se představil mírně nadzvedla své levé obočí v podivu nad tvým jménem.
"Často kopete do majetku cizích lidí?" Zeptala se, zrak stále sklopený obdivujíc svoji pevnou obuv.
Ukázala na malý kožený baťůžek, přesně ten baťůžek jenž jsi před hodinou nakopl v závalu zoufalství.

"Passion, Peace, strength, knowledge, power, serenity, victory, harmony, freedom, the force."
"Welcome to Dromund Kaas, where freedom goes to die, and legends are forced on the galaxy."

Uživatelský avatar
UPIRIK2
Učedník
Učedník
Příspěvky: 56
Registrován: 06.1.2013 18:20:59
Bydliště: Knowhere

Re: Výcvik pro John Geary (UPIRIK2)

Příspěvek od UPIRIK2 »

YZ-775 Amanda, Hydian Way

Takže takhle mladá. Mírně jsem se pousmál abych ulehčil atmosféru a posadil jsem se na postel proti ní.
Kolik jí tak je 12 možná ještě méně. Poznamenal jsem si pro sebe a sledoval jsem ji. Když mi sdělila své jméno a přemýšlela před tím než mi řekne příjmení, rozpoznal jsem že lže ale zatím jsem to nechal.
Ne často ne, jen poslední dobou mám trochu...Ehmmm... Jak bych to řekl... Na chvilku jsem se zamyslel a pak jsem prohlásil:
Mám trochu vytrvalé přátele, kteří mě hledají. Nadhodil jsem to tak, jako bych jim něco dlužil a oni to chtěli zpět.
Ach.. Vzdychl jsem a přešel jsem k okénku v kajutě a vyhlédl jsem do hyperprostoru.
Jak dlouho bude trvat než mě najdou? Nebo jestli se mi podaří najít povstalce, přijmou mě mezi sebe? Opřel jsem se o stěnu kajuty a zavřel oči.
Jak dlouho budu unikat? Kdy mě někdo nahlásí, aby dostal odměnu? S těmito černými myšlenkami jsem se opět posadil na postel.
Docela je chápu..Komu by se tohle mohlo zdát správné. Znovu jsem se zaměřil na tu dívenku.
Takže kam míří holka jako ty? Zeptal jsem se zvědavě a pak jsem dodal:
Myslím jak to že nemáš nikoho kdo by tě chránil? Rodiče, nebo sourozence?
Obrázek


Uživatelský avatar
Sealen
Učedník
Učedník
Příspěvky: 157
Registrován: 03.1.2013 10:12:14

Re: Výcvik pro John Geary (UPIRIK2)

Příspěvek od Sealen »

YZ-775 Amanda, Hydian Way
Když jsi se pokusil přiblížit, trochu se odtáhla zpátky na postel, mírně přivřela oči a ty jsi v nich zahlédl kapku strachu.
Dívala se na tebe a pozorně poslouchala. Bylo patrné, že neuměla lhát ani se přetvařovat, její dětský výraz svědčil o tom, že to dosud ve svém životě nepotřebovala.
Také bylo zřejmé, že ti plně nevěřila a ani tvůj úsměv zcela neuvolnil její chování.
"Tvoji přátelé, oni tě mají tolik rádi?" Zeptala se tě plaše, tvoje narážka zůstala nepochopena.
Jako odpověď na tvoji otázku jsi dostal mlčení, do jejího obličeje se promítl obraz zamyšlení, zřejmě váhala co ti má a co ti nemá říct.
"Já letím na Mandalore" Pověděla pohledem znovu zkoumajíc svou obuv.
Tvá poslední otázka ji však evidentně vyvedla z míry. Její pohled začal vyděšeně těkat mezi tebou a východem z kajuty, její potřeba utéct byla úplně viditelná. Nakonec se v ní něco zlomilo, hrdě se na tebe podívala a bojovně vystrčila bradu.
"Nepotřebuji aby mě někdo chránil." Prohlásila pro ni neobvykle sebejistě. Jak moc se tomuhle tvrzení dalo věřit bylo otázkou.
Po tomto výbuchu odvahy se však bleskově vrátila do normálu a znovu plaše hleděla na své boty, snažíc schovat svoji tvář v kápi před tvým pohledem.
Měl jsi pocit, že se kruhy pod očima mnohonásobně zvětšily.
Její hlas třesoucí se emocemi však nepřestával a krutě vyprávěl dál.
"Mé rodiče jsem neznala, lidé kteří se o mě starali jsou již..." Zadrhla se, trvalo několik desítek vteřin než se znovu pokračovala, mohlo se zdát, že je pro ni nesmírně těžké pokračovat, nakonec se však zhluboka nadechla a znovu pokračovala.
"mrtvý, nějakou dobu, mrtvý" Teď pro změnu její hlas postrádal emoce úplně.
"Zabili je Imperiálové" Řekla zlostně. V tom si uvědomila co vlastně pověděla a znovu sebou škubla. Stáhla se na posteli úplně dozadu, až vrazila do stěny, zavřené oči značili že očekává ránu, nebo jinou formu trestu.
Pohled z okna dokazoval, že loď právě vyskočila z hyperprostoru, pod vámi se točila velká modro-zelená planeta, Mandalore.

"Passion, Peace, strength, knowledge, power, serenity, victory, harmony, freedom, the force."
"Welcome to Dromund Kaas, where freedom goes to die, and legends are forced on the galaxy."

Uživatelský avatar
UPIRIK2
Učedník
Učedník
Příspěvky: 56
Registrován: 06.1.2013 18:20:59
Bydliště: Knowhere

Re: Výcvik pro John Geary (UPIRIK2)

Příspěvek od UPIRIK2 »

YZ-775 Amanda, Hydian Way

Neumí lhát a nevěří mi. Podíval jsem se na ni a sledoval jak se chová.
To se tak říká. Vlastně to nejsou přátelé a jdou mi po krku. Vysvětlil jsem svou narážku a pokusil se o úsměv, ale do smíchu mi vůbec nebylo.
Já taky letím na Mandalore. Další můj pokus o úsměv a ukázal jsem palcem na sebe.
To asi tady každý Myri. Dodal jsem a zasmál jsem se. Ale předpokládal jsem že ona má strach z každého a smát se teda rozhodně nebude.
Já ti věřím že nikoho nepotřebuješ! Prohlásil jsem pevně na její výbuch odvahy a sledoval jsem jak se zase rychle stáhla.
Poslouchal jsem co řekla a pak jsem soucitně přikývl.
Jsou to svině, mě zabili rodiče. Prohlásil jsem a můj výraz říkal že mluvím pravdu.
Jsi taky na útěku? Podíval jsem se z okýnka a pak jsem se vrátil pohledem na tu holčičku.
Tak tohle je Mandalore. Další pohled z okna.
Vypadá pěkně ne? Pousmál jsem se a najednou jsem měl takový pocit.
Neměl bych ji nechat samotnou. Ale jistě to je nápad, postarám se o ni! Budu jí chránit. Přikývl jsem a navrhl jsem:
Holka co by jsi řekla na to cestovat se mnou? Potřeboval bych někoho jako společnost. Usmál jsem se a byl jsem rozhodnutý že i kdyby odmítla, budu ji sledovat a chránit.
Ale musím taky najít povstalce. Zadumaně jsem se na ni díval a při tom se za oknem přibližovala planeta.
Obrázek


Uživatelský avatar
Sealen
Učedník
Učedník
Příspěvky: 157
Registrován: 03.1.2013 10:12:14

Re: Výcvik pro John Geary (UPIRIK2)

Příspěvek od Sealen »

YZ-775 Amanda, Orbit planety Mandalore, Sektor Mandalore
Přestože se zdálo, že ti dosud nevěří. Měl jsi pocit, že se mírně usmála ve chvíli, kdy jsi prohodil poznámku o Mandalore, šlo pouze o velmi krátký okamžik, v tom okamžiku se ti zdálo, že jí zmizeli dokonce i ony hrozivé kruhy pod očima a galaxie na chvíli vypadala jako místo kde by jsi chtěl žít.
Tak zasahující byl úsměv na tváři mladé dívky,v kajutě na orbitě Mandalore, s níž jsi se rozhodl spojit, přinejmenším dočasně, svůj osud.
Stejně nečekaně jako se objevil i zmizel a temné kruhy pod jejíma modrýma očima znovu obsadili své předem připravené pozice.
Galaxie byla zase bez jednoho úsměvu temnější.
Myri na tebe hleděla, výraz ve tváři mohl znamenat cokoliv mezi neporozuměním, hněvem a strachem, pohled jejích modrých očí s mírně zvednutým obočím však zračil nedůvěru.
"Vždyť mě vůbec neznáte.. " Pověděla obezřetně sledujíc tvoji reakci.
Jakoby s novou myšlenkou se na tebe podívala, tentokrát sebejistým pohledem do očí.
"Mohli by vám kvůli mě ublížit, hledají mě, nebyl by jste v bezpečí"
"Já.." Na chvíli se zarazila v načaté větě a znovu zapřemýšlela.
"Musím tam dole najít určité lidi.."
"Oni by pro vás mohli být také nebezpeční.."
Myri zkameněla hrůzou, když jste zaslechli vysoký zvuk hukotu majáků a naprogramovanou sekvenci syntetického hlasu, který hlásal.
"Prosíme pasažéry aby se vrátili do svých kajut, není žádný důvod k panice, na lodi právě probíhá minoritní porucha!"
Pak se se zapraskáním ozval starý, unavený hlas.
"Mluví k vám kapitán lodi, naše reálné motory právě vypověděli svoji službu. Vyslali jsme již nouzový signál, vydržte ve svých kajutách, brzy pro nás přiletí imperiální záchranná loď z planety. "
Myri slyšící poslední kapitánova slova se hystericky rozklepala. Prosící pohled dvou modrých očí se upřel na tebe.

"Passion, Peace, strength, knowledge, power, serenity, victory, harmony, freedom, the force."
"Welcome to Dromund Kaas, where freedom goes to die, and legends are forced on the galaxy."

Uživatelský avatar
UPIRIK2
Učedník
Učedník
Příspěvky: 56
Registrován: 06.1.2013 18:20:59
Bydliště: Knowhere

Re: Výcvik pro John Geary (UPIRIK2)

Příspěvek od UPIRIK2 »

YZ-775 Amanda, Orbit planety Mandalore, Sektor Mandalore

Strašná práce. Vyrovnal jsem se s tím že mi asi věřit nebude.
Co to bylo? /Úsměv? Letmý ale přece. Usmál jsem se, ale jak rychle přišel, tak odešel.
Bože cítím se tak funebrácky s tím jejím výrazem. Zavrtěl jsem nad tou myšlenkou hlavou a pak jsem zaslechl její slova.
Možná...Možná že tě neznám ale... Nejsem svině a děti by neměli cestovat sami.
Nehledě na to že pokud budu cestovat sám, tak asi zešílím. Pokýval jsem hlavou a reagoval jsem na její další slova:
Myslíš že po mě nejdou? Odmlčel jsem se a pak jsem dodal šeptem:
Musím taky najít určité lidi, říkají si Povstalci. Usmál jsem se a prohlásil jsem:
Ale psst... Je to tajemství. Mrkl jsem na ni a pak jsem uslyšel ten hnusný zvuk.
Sakra to snad ne! To je trochu moc smůly ne? Nasadil jsem vražedný pohled při slovech kapitána a podíval jsem se na dívenku.
Teď mi budeš muset věřit. Odmlčel jsem se.
Jsem Jack Ryes, tvůj bratr, jasné? Cestuješ se mnou a letíme za rodinnými přáteli. Pokýval jsem hlavou.
Snaž se o svém jméně lhát lépe, prokoukl by to i pitomec. Prozradil jsem jí že už jsem dávno poznal že lže o svém jménu a čekal jsem co se bude dít. Pak jsem si na něco vzpomněl:
Musíš mi tykat jasné?
Obrázek


Uživatelský avatar
Sealen
Učedník
Učedník
Příspěvky: 157
Registrován: 03.1.2013 10:12:14

Re: Výcvik pro John Geary (UPIRIK2)

Příspěvek od Sealen »

YZ-775 Amanda, Orbit planety Mandalore, Sektor Mandalore
Klepající se dívka na tebe upírala své modré oči, vyděšená z tvého vražedného pohledu objala své kolena, balíc se do jakéhosi klubíčka černé látky, z její róby.
V odpovědi na tvé příkazy kývla několikrát rychle hlavou na souhlas.
"Ano pane.." Škubnutí značilo, že si pozdě uvědomila co jsi se jí snažil říci.
"Ano Jacku"
Byla v šoku, když jsi jí řekl, že jsi poznal, že lže a nijak nepomohl ani tvrdý způsob jakým jsi jí to pověděl.
Výhled z okna během chvíle ticha dokazoval, že kapitán nelhal. Směrem z planety k vám letěl hlídkový křižník třídy Tartan, loď to nebyla nijak úchvatná a bylo patrné, že tahle konkrétní si již prošla tvrdým bojem. Loď letěla velmi pomalu a černé pruhy na jejím trupu dokazovali předchozí tvrzení.
Nebylo by obtížné uletět jí s většinou vesmírných plavidel galaxie.
Chvíle stačila pro to, aby se Miry uklidnila. Pohled jejích modrých očí tě nyní sledoval na každém kroku.
Její hlas narušil ticho, hlas zněl mnohem dospěleji než ve všech vašich dosavadních rozhovorech.
"Povstalci.. Nejsou o nic lepší než Imperiálové.."
Pochopil jsi, že se k tomuhle názoru váže příběh, Myri však nepokračovala.
Hlas zněl znovu stejně jako prva, plný strachu, tentokrát ale strachu o tebe.
"Prosím, nehledej je, něco špatného se ti stane"
Loď se otřásla, když jsi se zaposlouchal slyšel jsi těžký krok vojáků v plné zbroji.
Myri zmlkla a poslouchala společně s tebou.

Trvalo ještě několik dalších minut, než se dveře se zasyčením otevřeli. Ve dveřích stáli dvě bílé postavy.
Imperiální Stormtroopeři. Jeden z nich měl v levé ruce SE-14r, druhý blasterovou pušku E-11. Zbraně vyrobené BlasTech Industries se leskly novotou. Vojáci si zběžně prohlédli kajutu a poté upřeli pohled na tebe.
Postřehl jsi také vysokou humanoidní postavu ve fialovo černé robě, jakoby splývající se stíny venku před kajutou.
"Jménem Galaktického Impéria vás žádám, identifikujte se, sdělte nám důvod vaší cesty a váš cíl " Zeptal se jeden z vojáků.
Druhý z nich upřel zrak na Myri a její baťůžek.
"Z důvodu přítomnosti možných teroristů na lodi budou vaše zavazadla, ještě na palubě této lodě, podrobena kontrole."
S touto větou uchopil malý kožený baťůžek jenž jsi před několika hodinami nakopl a pustil se do průzkumu jeho obsahu.
Myri sledovala celou scénu s panikou v očích, mohl jsi hádat, že dlouho nevydrží.

"Passion, Peace, strength, knowledge, power, serenity, victory, harmony, freedom, the force."
"Welcome to Dromund Kaas, where freedom goes to die, and legends are forced on the galaxy."

Uživatelský avatar
UPIRIK2
Učedník
Učedník
Příspěvky: 56
Registrován: 06.1.2013 18:20:59
Bydliště: Knowhere

Re: Výcvik pro John Geary (UPIRIK2)

Příspěvek od UPIRIK2 »

YZ-775 Amanda, Orbit planety Mandalore, Sektor Mandalore

Pokýval jsem hlavou, když mi potvrdila rozkazy. Sledoval jsem ji jak se klepe ale doufal jsem že vydrží. Podíval jsem se z okna a viděl jsem křižník.
Kdybych tak měl bitevní loď. Řekl jsem spíše pro sebe pak jsem se podíval na Myri, alespoň tak mi zalhala že se jmenuje.
Možná že jsou, ale já se nechci schovávat ve strachu. Povstalci nezabíjejí civilisty, teda pokud vím. Povzdechl jsem si a dodal jsem.
Víš, mě zabili rodinu a k nim se přidávat nebudu. Když půjdu k povstalcům, tak jen dočasně než se to vyřeší. Odmlčel jsem se.
Tak mi řekni kam doopravdy jdeš a co chceš dělat. Další odmlka.
Taky jméno. Pokýval jsem hlavou a stál jsem dále u okénka.

Dlouhé čekání sakra. Doufám že se to povede. Za několik minut, než jsem uslyšel kroky jsem vymyslel zástěrku. Trochu jsem ji poupravil od původního plánu. Najednou se otevřeli dveře a tam stály ty dvě postavy v bílém a nějakou postavou v robě.
Já jsem Jack "Black Jack" Ryes, letíme sem za prací, najal si nás jeden chlápek na Correlii. Říkal si Blue Qut. Máme tady najít jeho dlužníky a dovést mu je zpátky. Mají být v Keldabe, mám tam přátele, tak se poptám co o těch lidech vědí. Pověděl jsem s kamenným výrazem a ledovým pohledem, za tu krátkou dobu co jsem byl na útěku jsem se celkem zdokonalil ve lhaní. V dětství jsem lhával dost, takže bych je snad oblbnout mohl. Tohle je má sestra, Myri Ryes. Vzal jsem ji taky, protože nám zemřeli rodiče a nemá se o ni kdo postarat. všiml jsem si jak se Myri klepe a že to asi nevydrží. Sedl jsem si k ní a objal jsem ji.
Prosím ty blastery ji znervozňují, je pacifistka a nemá ráda zbraně. Pověděl jsem a stále jsem se tvářil nečitelně.
Snad na to skočí. Pomyslel jsem si v duchu a čekal jsem co bude.
Obrázek


Uživatelský avatar
Sealen
Učedník
Učedník
Příspěvky: 157
Registrován: 03.1.2013 10:12:14

Re: Výcvik pro John Geary (UPIRIK2)

Příspěvek od Sealen »

YZ-775 Amanda, Orbit planety Mandalore, Sektor Mandalore
Ještě před příchodem Stromtrooperů se ti podařilo vzbudit u dívky trochu důvěry.
Byla to jen drobná zrnka na dunách Tatooine, přesto to byl svým způsobem úspěch.
"Jmenuji se Myri Khaar" Její tenký hlásek pokračoval dál ve vysvětlování.
"Kvůli povstalcům zemřeli lidé kteří se o mě starali.." Modré oči zvlhly při vzpomínce na minulost, jenž pravděpodobně nebyla milá.Dívka však vypadal tak nějak vyrovnaněji poté co dostala příležitost o své minulosti s někým mluvit.
"Vydali nás Imperiálům.. já mohla jsem tomu zabránit.. kdybych byla lepší...kdybych jen neposlechla to jak mě vychovali..zemřeli aby ode mě odvedli pozornost.."
Dívka se nadechla k další větě avšak nedostala příležitost jelikož se dveře již otevřeli.


Voják přemýšlel nad tvojí odpovědí. Cítil jsi třesoucí se Myrino tělo ve svém objetí, do obličeje jsi jí však neviděl.
Ani druhý voják se nezdál být zaujatý tvým ochranitelským gestem a stále se prohrabával v baťůžku.

Vzadu před kajutou mluvila tajemná postava s kapitánem, byli příliš daleko a šeptali takže jsi nemohl slyšet jednotlivá slova. Měl jsi však pocit, že kapitán říkal něco jako "sama". Voják na kterého jsi před chvíli mluvil právě vytahoval vibronůž. Rozpáral nejprve tvoji a poté se přesouval k druhé posteli. Naprosto nečekaně sebou druhý voják škubnul. Viděl jsi, že z batohu vytáhnul kruhový předmět s dírou uvnitř, vypadalo to jako emitor. Voják se nejprve podíval ven z kajuty na tajemnou postavu, poté rychle na svého kolegu v kajutě. Jeho kolega přikývnul a vrhl se proti tobě. V rychlosti tě oba vojáci odtáhli od křičící Myri ke stěně. Jeden z vojáků tě tvrdě přimáčkl na stěnu, což ti vyrazilo dech. Zatímco druhý se natahoval po SE-14r, vibronůž držel stále pevně v levé ruce, asi tě však chtěl zajmout živého.
"Vzdej se!" Křičel.

Pronikl k tobě také, ječící hlas Myri, nenávist v jejím uklidňujícím hlase působila nadpřirozeně.
"Nechte ho být!"
Voják který tě držel měl zřejmé obtíže s tvojí sílou a tak se ti podařilo uvolnit pravou ruku.
Tajemná postava sledovala celou scénu skrze otevřený průchod dveří.

"Passion, Peace, strength, knowledge, power, serenity, victory, harmony, freedom, the force."
"Welcome to Dromund Kaas, where freedom goes to die, and legends are forced on the galaxy."

Uživatelský avatar
UPIRIK2
Učedník
Učedník
Příspěvky: 56
Registrován: 06.1.2013 18:20:59
Bydliště: Knowhere

Re: Výcvik pro John Geary (UPIRIK2)

Příspěvek od UPIRIK2 »

YZ-775 Amanda, Orbit planety Mandalore, Sektor Mandalore

Viděl jsem jak vytáhl něco jako emitor a srdce mi poskočilo někam do neměřitelných výšin. Navíc jsem slyšel něco jako z chodby něco jako slovo "sama". Srdce mi poskočilo ještě víš, začal se ve mě hromadit adrenalin.
Je po nás. Proč jsem se tam nepodíval? Teď nás zabijou. Minimálně za lhaní. A jestli zjistí kdo jsem. Sakra! Najednou se na mě vrhli oba a odtáhli mě na stěnu. Ten jeden mě přimáčkl tak, že mi vyrazil dech.
Sakra! Snažil jsem se vyprostit ze sevření, koutkem oka jsem postřehl jak jeden sahá po svém blasteru.
No tak Johne vschop se! Zařval jsem na sebe ve své hlavě a vyprostil jsem přitom pravačku ze sevření, přičemž jsem zařval tak jako divoké zvíře lačnící po krvi. Popadl jsem blaster a vystřelil několikrát na toho co mě držel. Podařilo se mi ho trefit, jako že byl přímo u mě a měl by zemřít. Popadl jsem ho jako štít Schoval jsem blaster a sebral E11ku tomu co jsem ho měl jako štít. Taky jsem si vzal zásobníky a dal je do kapsy.
Tak si sežer tohle ty parchante! Zařval jsem a vypálil jsem na něj několikrát. Pořád jsem držel mrtvého vojáka jako štít.
Doufám že se to povede, a jestli jo, tak budu střílet ze dveří ven, pokud ne pokusím se sejmout toho vojáka.
Myri?! Schovej se! Zařval jsem a pálil jsem z E11ky po tom druhém bílém.
Obrázek


Uživatelský avatar
Sealen
Učedník
Učedník
Příspěvky: 157
Registrován: 03.1.2013 10:12:14

Re: Výcvik pro John Geary (UPIRIK2)

Příspěvek od Sealen »

YZ-775 Amanda, Orbit planety Mandalore, Sektor Mandalore
Zásah, přestože z blízky, vojáka evidentně nezabil, přimáčknutý ke stěně jsi nebyl schopen pořádně zacílit, nakonec se ti podařilo přiložit svoji SE-14C k jeho boku a zmáčknout spoušť. Ozval se hlasitý nepříjemný zvuk a z tvé zbraně vyletěl červený paprsek energie. Výstřel propálil zbroj, následující výstřel zasáhl tělo.
Voják vykřikl bolestí. Pustil tě ze sevření a trochu se zamotal před pádem na podlahu, jenže jsi ho chytil a postavil před sebe jako štít. Ze zad jsi mu sebral pušku, hledání zásobníku tě ale zdrželo a umožnilo druhému vojákovi vytáhnout zbraň.
Rychle jsi zacílil a vystřelil.
K tvému překvapení z E-11 nevyletěl tolik očekávaný rudý smrtící paprsek, nýbrž jen menší modrý kruh energie. Zbraň byla nastavená na omráčení. Všechny tvé výstřeli navíc k tvojí smůle minuly a nyní jsi čelil hlavni SE-14r v obličeji.
Bylo patrné, že si voják dával záležet aby nezasáhl svého kolegu, proto mu trvalo tak dlouho než zacílil.
Když zacílil na nic dalšího nevyčkával a stiskl spoušť. Ječivý zvuk výstřelu ti prozradil, že tvou kapitulaci znovu žádat nebude. Přesně podle očekávání ze zbraně vyletěl smrtící rudý paprsek. Z nepochopitelných důvodů voják na poslední chvíli škubnul rukou se zbraní, výstřel narazil do stěny kajuty necelých pět centimetrů od tvojí hlavy.
Myri, kterou jsi dosud neviděl se rozeběhla proti poslednímu stojícímu vojákovi.
Svůj dlouhý černý plášť odhodila ještě za běhu, odkrývajíc svoji drobounkou postavu oděnou v pomačkané šedé tunice a přiléhavými bílými kalhotami, zlatý cop se ti zalesknul před očima. V její tváři jsi viděl podivné odhodlání.
Během nabrala dostatečnou rychlost a povalila vojáka na bok, přetahujíc se s mnohem silnějším mužem o vibronůž. Když si voják uvědomil co se vlastně stalo, začal ji velmi rychle jednou rukou přetlačovat a vibronůž se nebezpečně rychle blížil k jejímu tenkému krčku. Další problém byla blasterová puška v jeho druhé ruce, právě teď zkroucená za jeho zády.
Periferním viděním jsi postřehl, že postavy které stáli u vchodu do kajuty tam již nejsou.
Nepříjemný hlásek v tvé hlavě říkal, že se vydali pro posily.







-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Máš volnost k jednání a plánování. Pokud by jsi se rozhodl opustit kajutu (nemusíš, pochopitelně záleží na tobě) tak se zastav v bodě jejího opouštění :-). Stále ale nerozumím tomu zděšení z kruhového předmětu který vojáci našli v batohu.. (Chyběl mi hlavně názor postavy co to je)

"Passion, Peace, strength, knowledge, power, serenity, victory, harmony, freedom, the force."
"Welcome to Dromund Kaas, where freedom goes to die, and legends are forced on the galaxy."

Uživatelský avatar
UPIRIK2
Učedník
Učedník
Příspěvky: 56
Registrován: 06.1.2013 18:20:59
Bydliště: Knowhere

Re: Výcvik pro John Geary (UPIRIK2)

Příspěvek od UPIRIK2 »

YZ-775 Amanda, Orbit planety Mandalore, Sektor Mandalore

Sakra omročovák! Zanadával jsem ve své hlavě a pak už jsem viděl jak míří na mou hlavu, pokusil jsem se schovat za vojáka. Paprsek ovšem narazil do stěny, tak jsem vykoukl a viděl jsem jak se Myri snaží udržet toho Bílého na zemi. Rychle jsem přiskočil a bez přemýšlení jsem vykopl nůž z jeho ruky, klekl jsem k němu pustil E11ku a vytasil vibročepel. Strhl jsem mu helmu a vibročepel jsem krutě zarazil šikmo pod bradou do hlavy.
Vezmi si tu jeho vibročepel a blaster, doufám že s nimi umíš. Podíval jsem se ke dveřím a nikoho jsem tam neviděl.
Sakra jdou pro posily! Ujelo mi a vrátil jsem vibročepel do pochvy. Popadl jsem zpět E11ku a přepnul ji na zabíjení.
Vezmi si věci! Vykoukl jsem ze dveří a pak jsem se schoval.
Musíme odpojit lodě! Půjdeš se mnou? Potřebuju aby mě někdo kryl. Zarazil jsem se a ukázal jsem na tu věc podobnou emitoru.
K čemu to je? Zeptal jsem se a opatrně jsem vykoukl ze dveří a prohledával obě strany, s E11kou připravenou ke střelbě.
Obrázek


Uživatelský avatar
Sealen
Učedník
Učedník
Příspěvky: 157
Registrován: 03.1.2013 10:12:14

Re: Výcvik pro John Geary (UPIRIK2)

Příspěvek od Sealen »

YZ-775 Amanda, Orbit planety Mandalore, Sektor Mandalore
Vibročepel se zarazila hluboko do jeho hlavy. Rudá krev vystříkla, tvé ruce změnili barvu, krev vystříkla také na Myri, rudá šmouha jí potřísnila tvář nad pravým obočím, dívka nicméně odvážně mlčela a nedávala na sobě znát nepohodlí, poznal jsi ale, že je z brutální vraždy kterou jsi provedl nešťastná, zdálo se ti, že neměla strach jen byla jaksi smutná... Oba jste slezli z mrtvého vojáka a ty jsi začal mluvit.
Na tvůj příkaz se Myri chopila blasterové pistole a vibročepele. Nemotorně držela pistoli s nejistotou ve velkých modrých očích.Tvář se jí zkřivila odporem, nic se ti ale neodvážila říct.
Odhodlání v jejích očích ti říkalo, že s tebou půjde ať chceš nebo ne a tak tě nepřekvapilo, když pokývala hlavou na souhlas.
"Ale jak je odpojíme bez reálných motorů? A co budeme dělat s vojáky, kteří jsou už na lodi?"
Zeptala se tě sametovým hlasem, tvůj plán nechápala.
Zmínka o kruhovém předmětu způsobila nervozní škubnutí. Chvíli jsi v tichu čekal když přemýšlela nad odpovědí.
"Je to jen součástka.." Zněla vyhýbavá odpověď, její oči plaše sklopené k mrtvému tělu.
Ve vzduchu jsi cítil kovovou vůni čerstvě prolité krve a vlastní pot, který se na tebe nepříjemně lepil. Myri měla podobný problém.

Rychlý pohled ven ze dveří kajuty ti ukázal jen dvě prázdné úzké chodby, z nichž jedna vedla k kokpitu a druhá pokračovala dál do hlouby lodě, kde se nacházela kantína, strojovna a ostatní místnosti jenž jsi během svého průzkumu objevil.
Chodba byla také lemovaná osmy dalšími zavřenými dveřmi, které jak jsi věděl vedli do kajut podobných té vaší.

--------------------------------------------------------------------------------------------------
Mysli, mysli :-).

"Passion, Peace, strength, knowledge, power, serenity, victory, harmony, freedom, the force."
"Welcome to Dromund Kaas, where freedom goes to die, and legends are forced on the galaxy."

Zamčeno

Zpět na „Dočasně uzavřené výcviky“