Mariandir Lightbringer - Střepy minulosti

Pakliže je hráč déle než 30 dní neaktivní, sem bude přesunut jeho výcvik

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Heinz
Pašerák
Pašerák
Příspěvky: 701
Registrován: 22.9.2007 17:02:43
Bydliště: Elpizies
Bosnia & Herzegovina

Mariandir Lightbringer - Střepy minulosti

Příspěvek od Heinz »

Píše se rok 24 BBY a separatistická krize se vyostřuje. Při pokusu Granta Omegy, syna Temného Jediho Xanatose, o zavraždění Nejvyššího kancléře Palpatina bylo zabito 21 senátorů, Galaktický senát přijal zákon umožňující vytvoření republikového vojska a kancléř Palpatine si zákonem o mimořádných pravomocích zajistil nejen vyšší moc, ale především zrušil nutnost být zvolen.
Řád Jediů dále plnil svou povinnost ochránců práva a pořádku v Galaxii. Jeho členové sloužili jako poradci senátorům a vyslancům, jiní pomáhali spravovat planetární administrativu, další spolupracovali s bezpečnostními složkami. Instruktoři a padawané vychovávali a cvičili nové generace mladých Jediů.
To bylo v posledních třech týdnech úkolem i Mariandira Lightbringera, padawana umbaranského mistra Korla Breewa. Mistr odletěl na diplomatickou misi, zatímco jeho padawan byl pověřen asistováním při vyučování mladých younglingů v technice Soresu. Nyní se však jeho mistr konečně vrátil…



Coruscant: Chrám Jedi - tvůj pokoj

Chodba. Dlouhá a honosně vypadající chodba, která působí téměř jako chodba paláce. Na stěnách visí tapisérie s motivy mnoha kultur a několik stejně kulturně rozmanitých obrazů, a na konci chodby velké, vkusně zdobené dveře. Klasické dřevěné, žádné elektronicky ovládané, ale tradiční dveře, které dnes vlastní z většiny jen milovníci dob minulých.
Chodbou prochází žena v služebnické uniformě, šedivějící vlasy má stažené do přísného drdolu. Počínající stáří jí sice přidalo několik kilogramů navíc, ale podle jejího energického kroku lze poznat, že má stále vitality na rozdávání. Otevře dveře dokořan a tebe zamrazí.
Na prahu stojí mladík, v tunice, která vzdáleně připomíná tu padawanskou, dlouhé hnědé vlasy má stažené do ohonu, jeho tvář s ostře řezanými rysy se mile usmívá, ale ty vidíš, že něco v ní je špatné, falešné, zlé… A hlavně, kolem něj se rozprostírá sotva znatelná temná aura.
I kdybys chtěl varovat služebnou, ať se před příchozím má na pozoru, nemůžeš. Nemůžeš říct ani slovo, nemůžeš se dokonce ani pohnout.
Jiný obraz.
Elegantní žena ve středních letech, dokonale upravená a v šatech, v kterých dokážeš poznat oblečení nabooské vyšší třídy, se vrhá mladíkovi do náruče.
„Já věděla, že se jednou vrátíš!“
Je ti povědomá, máš pocit, že ji důvěrně znáš, i když si, ať děláš, co děláš, nemůžeš vzpomenout odkud. Ale podvědomě víš, že ti na ní záleží. I když neztrácí svou eleganci a důstojnost, vidíš, že jí po tváři stékají slzy, slzy štěstí.
„Vítej doma, synu.“


Probudíš se zpocený, plný úzkostného pocitu, že je něco špatně. Moc špatně. A nejen proto, že je to poprvé po letech, co jsi měl sen, i když už to samo o sobě je dost znepokojivé. Mnohem znepokojivější ale je, jak moc byla ta noční můra reálná – pamatuješ si z ni každičký detail, vše jsi vnímal intenzivně, téměř jako realitu... možná dokonce silněji. Nevědět, že se ti to právě zdálo, mohl by sis myslet, že je to vzpomínka na něco, co jsi skutečně zažil. Proto se až příliš snadno nabízí otázka, jestli to byl ještě sen. Síla má mnoho cest, jak promlouvat k těm, kteří dokáží naslouchat… otázkou je, jestli dokáží naslouchat správně.

Venku je stále tma, chronometr ukazuje, že je teprve půl páté ráno. Navzdory brzké hodině se život na Coruscantu ani trochu nezastavil. Míhající se světla ze speederů i trvale osvětlené budovy však teď v kontrastu s noční oblohou působí poklidně, skoro až meditativně. Chrám je ponořen do ticha. Ideální podmínky pro klid duše, jenže ty v klidu nejsi. A není divu, možná jsi právě měl vizi v Síle.

----------------------------
Tak jo, začínáme. Teď máš jedinečnou příležitost psát, cokoli chceš - jakékoli asociace se ti v souvislostech s textem vybaví, klidně napiš i nějaké vzpomínky z bližší minulosti (kamarádi, mise s mistrem atd.), vše podle libosti. Rozhodně se nebraň myšlenkám, pocitům ani posunutí hry, jestli se rozhodneš se svým zážitkem něco dělat nebo ho někomu sdělit. Hlavně nehraj za ostatní postavy, od těch jsme tu my. Kdyby jsi něčemu nerozuměl, neboj se zkontaktovat mě nebo Marinha, buď v chatu nebo soukromou poštou.
Přejeme příjemnou hru. :)
Obrázek

Na konci i na počátku je destrukce
v destrukci vše vzniká, zaniká
v každém zániku se skrývá zrození.
Řád. Cyklus.
Rakth

"There is no solace above or below. Only us. Small. Solitary. Striving. Battling one another. I pray to myself. For myself."
Frank Underwood


Uživatelský avatar
Mariandir
Učedník
Učedník
Příspěvky: 14
Registrován: 22.2.2013 00:55:45

Re: Mariandir Lightbringer - Střepy minulosti

Příspěvek od Mariandir »

Coruscant: Chrám Jedi - tvůj pokoj

Pokúsil som sa znova zaspať ale nedokázal som prestať myslieť na sen, ktorý som mal . Takže zaspať sa mi nepodarilo. Postavil som sa s postele a bez rozmýšlania som si obliekol moju padawansku tunikua nohavice. Zobral som si svetelný meč a vyšiel som von z môjho pokoja . Prechádzal som chrámom a napadlo ma že sa pôjdem niekam von nadýchať čerstvého vzduchu . Ako som išiel tak v chráme som nikoho nestretol .
Po pár minútach som už stál vonku pred chrámom a rozmýšlal som o mojom sne . Ten mladík v tunike sa podobal na mňa. Je možné že by som to bol ja ? A čo tá žena ? Vyzerala že je z Naboo a ja som z tadiaľ tiež . Možno že som v sne videl svoju matku . A ak som to bol naozaj ja s mojou matkou tak čo to znamená ? Musím sa na to ísť spýtať môjho majstra čo mi k tomu povie .
Ešte nejaký čas som zostal vonku a užíval som si pohlad na Coruscant . O nejaký čas začalo svitať . Tak som sa vrátil naspäť do chrámu a išiel som do pokoja môjho majstra . Cestou tam som už stretával nejakých Jediov a z každým z nich som sa pozdravil . Po pár minútach som už stál pred pokojom majstra Breewa . Ohlásil som sa mu že tu naňho čakám . „Majster Breew potrebujem s vami hovoriť ." A čakal som či ma prijme .

Uživatelský avatar
Heinz
Pašerák
Pašerák
Příspěvky: 701
Registrován: 22.9.2007 17:02:43
Bydliště: Elpizies
Bosnia & Herzegovina

Re: Mariandir Lightbringer - Střepy minulosti

Příspěvek od Heinz »

Coruscant: Chrám Jedi - mistrova ubikace

Dveře se otevřou a, i když v nich nikdo nestojí, uslyšíš důvěrně známý hlas tvého mistra.
„Pojď dál, padawane.“
V místnosti je téměř absolutní tma, světlu zvenčí brání zatažená roleta, takže místnost osvětluje jen světlo z chodby.
Umbaranům se nepřezdívá Stínoví lidé jen tak, jejich planeta je stále ponořena do šera, proto jejich zrak není přizpůsoben přímému slunečnímu světlu a dávají přednost tmě. Mistr Breew sice, stejně jako většina Jediů, strávil většinu života v Chrámu, navíc mu Síla umožňuje lépe se vyrovnat s rychlými přechody ze tmy do světla, ale přesto i on dává většinu času přednost slunečním brýlím.
„Rozsviť, jestli chceš.“
Mistr Breew sedí ve středu místnosti v meditační poloze, se zavřenýma očima, a v kruhu kolem něj leží několik předmětů z místnosti, zdá se, že před tvým příchodem prováděl Pohybující meditaci.
„Cítím, že tvá mysl je neklidná… Je dobře, že jsi za mnou přišel, posaď se.“
V místnosti kromě mistrovy postele, jednoduché židle a samozřejmě koberečku, na kterém mistr klečí, žádný jiný kus nábytku, na který by se dalo posadit, není.
„Tak copak tě trápí.“
Otevře oči, podívá se na tebe a povzbudivě se usměje.

Mistr Breew je zvláštní postava, na jednu stranu chladný a přísný, což jsi mohl pociťovat zvlášť při výcviku, na druhou stranu ale umí být vřelý a srdečný, zvlášť, když to člověk nejvíce potřeboval. Jeho chování k tobě by se mohlo nazvat jako typicky otcovské: je tvrdý a náročný, ale v případě potřeby dokáže být oporou, silný pilíř, o který je možné se opřít.
Obrázek

Na konci i na počátku je destrukce
v destrukci vše vzniká, zaniká
v každém zániku se skrývá zrození.
Řád. Cyklus.
Rakth

"There is no solace above or below. Only us. Small. Solitary. Striving. Battling one another. I pray to myself. For myself."
Frank Underwood


Uživatelský avatar
Mariandir
Učedník
Učedník
Příspěvky: 14
Registrován: 22.2.2013 00:55:45

Re: Mariandir Lightbringer - Střepy minulosti

Příspěvek od Mariandir »

Coruscant: Chrám Jedi - mistrova ubikace

Po chvíľke čakania sa dvere otvorili a majster Breew ma pozval dalej . "Som rád že ste ma prijal majster . Dúfam že vas neruším ." V miestnosti bola taká tma že nejaký čas som si na to musel zvykať aby som majstra v tej tme poriadne videl. Prešiel som kúsok dopredu a takmer som vrazil do majstra lebo som si ho v tej tme nevšimol . Potom mi povedal aby som rozsvietil ak chcem.
"Viem že svetlo moc rád nemáte tak môžme zostať po tme. Vidím že som vás vyrušil počas meditácie a ospravedlňujem sa za to ." Majster mal zatvorené oči a stále sedel v meditačnej polohe . Pozeral som sa na neho a čakal som čo mi povie alebo čo urobí . Povedal mi že vycítil že je moja mysel neklidná a vyzval ma k tomu aby som si sadol . Začal som si obzerať miestnosť a hladaľ som že kde si možem sadnúť .Moje oči si už zatial na tmu zvykli a všimol som si jednoduchú stoličku . Išiel som k nej a sadol som si .
V tej chvíli otvoril oči, spýtal sa čo ma trápi a usmial sa na mňa . Majstrov úsmev ma vždy povzbudil a dodal mi silu . Hned som sa cítil lepšie . Majstra Breewa som maľ veľmi rád aj ked viem že ako Jedi by som si mal na city k niekomu pozor. Mohlo by ma to doviesť na temnú stranu síly . Ale nevedel som si s tým pomôcť . Majster Breew bol pre mňa ako otec . Vždy sa ku mne správal veľmi pekne aj ked pri výcviku býva tvrdý . Ale neberem to od neho zle . Ak chcem aby zo mňa bol dobrý Jedi tak výcvik musel byť tvrdý.
Usmial som sa aj ja na majstra, zhlboka som sa nadýchol a začal som mu rozprávať o mojom probléme . " Dnes v noci som mal sen. Ale nie nejaký obyčajný . Tento vyzeral veľmi reálne . Videl som tam mladíka, ktorý sa podobal na mňa . Prišiel za ženou v strednom veku ,objali sa a ona povedala že Vítej doma, synu . Podľa oblečenia vyzerala že je z Naboo a ja som odtiaľ tiež. A s toho mladíka som vycítil temnú auru . Rozmýšlal som že čo ak som to ja a moja matka ? A prečo by zo mňa išla temná aura ak som to ja ? Veľmi ma to trápi majster Breew . Čo si o tom myslíte ?" Dohovoril som a nervozne som čakal čo si o tom všetkom myslí môj majster.

Uživatelský avatar
Heinz
Pašerák
Pašerák
Příspěvky: 701
Registrován: 22.9.2007 17:02:43
Bydliště: Elpizies
Bosnia & Herzegovina

Re: Mariandir Lightbringer - Střepy minulosti

Příspěvek od Heinz »

Coruscant: Chrám Jedi - mistrova ubikace

Poslouchá pozorně, a zatímco vyprávíš, rysy jeho tváře tvrdnou starostí. To je sice detail, který díky tmě nevidíš, ale v jeho hlase snadno rozpoznáš vážnost.
„Nevím, jak si tvůj sen vyložit, ale Jedi své sny nikdy nesmí brát na lehkou váhu. Síla ti chce něco sdělit, možná varuje před budoucností, možná ukazuje minulost. Ale rozhodně je důležité se jejími sděleními zabývat. Ano, s rozmyslem a rozhodně uvážlivě, ale nevyplácí se je podceňovat,“ hovoří zastřeným, zahloubaným hlasem přednášejícího, a poté zase upadne do zádumčivosti. Ne na dlouho, brzy pokračuje, tentokrát vřelejším tónem, mnohem osobnějším. Všimneš si, že se mu na tváři objeví pyšný úsměv.
„To bylo od tebe moudré, žes mi to přišel sdělit, vize by nikdo neměl řešit sám.“
Do hlasu se vetře špetka lítosti.
„I když se bojím, že já ti v tuhle chvíli nejsem schopen pomoct. Přisedni si, pomůžu ti alespoň uklidnit mysl… a slibuji ti, že po meditaci předstoupíme před Radu prvních vědomostí, Mistři v ní zasedající mají větší zkušenosti s výklady než já.“
Vyzve tě, ať si sedneš k němu na meditační koberec, počká, než se usadíš, a pak se sám ponoří do meditace.
Vede tě. Pomáhá ti v koncentraci, pomocí Síly ti uklidňuje a harmonizuje mysl. I když si tvoje podvědomí vytváří vlastní prostředí, vlastní asociace, přítomnost mistra nedovolí, aby si sešel z cesty nebo aby se ti vyjevilo cokoli, co by pro tebe bylo nepříjemné a rušilo tě v rozjímání.

Uběhne něco přes hodinu a půl, když vás z meditace vyruší pípání komlinku, jde o komunikátor tvého mistra. Mistr Breew si nelibě povzdechne a hovor přijme.
„Slyším?“
„Mistře Breewe,“
ozve se hlas Mistra Windu, „dostavte se prosím okamžitě k Nejvyšší Radě, jedná se o vašeho padawana. A padawana Lightbringera sebou neberte.“
„Rozumím, Mistře Windu.“

Vstane a dojde k nočnímu stolku, na kterém má odložené brýle.
„Vidíš to, Mariandire? Stačí mít trpělivost a rozvahu a Síla sama poskytne vysvětlení, vsadím se, že to má co dělat s tvým snem.“
Vydá se ke dveřím, ale na půli cesty se otočí a s lišáckým pobavením v hlase prohlásí.
„A pospěš si, Rada na nás nebude čekat věčnost.“
Jestli snad zprvu nechápeš, vzápětí dodá.
„Copak? Tebe se to týká víc, než si Rada myslí. Jdeš se mnou.“
I když je Korl Breew v Řádu považován za moudrého a uvážlivého Jediho, nejen ty víš, že, když je přesvědčen o správnosti svého rozhodnutí, ani Nejvyšší Radu neposlechne doslovně a vždy hledá shodu mezi jejich a vlastním přesvědčením. A své diplomatické zkušenosti – kdy je dobré ustoupit a kdy naopak na oponenta zatlačit – se nebojí uplatňovat ani v rozhovorech s nimi.
---
Neboj se popsat zážitky z meditace, u každého je vnímání individuální, takže představy mohou mít podobu toho, co je pro každého příjemné (místa apod.) Záleží jen na tobě, co budeš zažívat ty.
Obrázek

Na konci i na počátku je destrukce
v destrukci vše vzniká, zaniká
v každém zániku se skrývá zrození.
Řád. Cyklus.
Rakth

"There is no solace above or below. Only us. Small. Solitary. Striving. Battling one another. I pray to myself. For myself."
Frank Underwood


Uživatelský avatar
Mariandir
Učedník
Učedník
Příspěvky: 14
Registrován: 22.2.2013 00:55:45

Re: Mariandir Lightbringer - Střepy minulosti

Příspěvek od Mariandir »

Coruscant: Chrám Jedi - mistrova ubikace

Ked som majstrovi porozprával o mojom sne tak som sústredene počúval čo si o tom myslí . V jeho hlase cítim vážnosť . Ten sen bol naozaj reálny ako som si myslel . Podľa majstrových slov to je vízia . A myslí si že je odo mňa múdre že som s tím za ním prišiel . Vždy mám veľkú radosť ked je na mňa majster pyšný .
Potom mi majster povedal že mi s tímto nevie pomôcť ale že ma zobere pred Radu prvých vedomostí . Viem že majster je trochu sklamaný s toho že mi nedokáže pomocť on ale to je v poriadku . Nemôže dokázať všetko . Majster mi chce pomôcť aspoň tím že meditáciou mi ukludní myseľ . Vyzval ma aby som si sadol k nemu na meditačný koberec a ja som súhlasil . "Veľmi rád budem s vami meditovať majster." Postavil som sa zo stoličky a išiel si sadnúť k nemu na koberec .
Meditácia začala a cítil som že ma majster vedie . Takže som mal istotu že meditácia prebehne dobre a nič zlé ma nevyruší . Po chvílke sústredenia som videl krásnu prírodu mojej rodnej planéty Naboo . Aspoň som si myslel že je to Naboo lebo naposledy som tam bol ked ma odtial zobrali mojim rodičom dvaja rytieri Jedi a to už bolo dosť dávno . Ale trochu som si to tam ešte z detstva pamätal a preto verím že naozaj vidím Naboo. Potom v mojej mediatácii som nevidel už len prírodu ale aj mňa ako sa po planéte prechádzam a užívam si tu krásu . Cítil som že sa moja mysle začína ukludňovať a zrazu som aj zatúžil Naboo niekedy navštíviť . Čas som vôbec nevnímal a vôbec som nevedel koľko už ja a majster meditujeme . Zrazu zapípal komlink a vyrušil nás z meditacie . Ja som mal ešte stále zatvorené oči a počul som ako si majster povzdychol a prijal hovor . Ale ked som počul hlas majstra Windu tak som úplne nadšený hned oči otvoril . Najvyššia rada chce s mojím majstrom hovoriť o mne a mňa tam nemá zobrať. To sa mi prestáva páčiť . Čo sa deje ?
Majster si zobral brýle z nočného stolíku a išiel ku dverám . Ja som sa len pozeral ako odchádza a nič som nehovoril. Majster Breew sa otočil a povedal mi že rada na nás nebude čakať večnosť. Nechápavo som sa naňho pozeral že čo tím myslí . Chce aby som išiel s ním .
"Majster ale rada chce aby ste prišli len vy . Čo povedia na to že sme neuposlúchli ich rozkaz ?" Ale nič viac som mu už nehovoril lebo som vedel že presviedčať ho je zbytočné .

Uživatelský avatar
Heinz
Pašerák
Pašerák
Příspěvky: 701
Registrován: 22.9.2007 17:02:43
Bydliště: Elpizies
Bosnia & Herzegovina

Re: Mariandir Lightbringer - Střepy minulosti

Příspěvek od Heinz »

Coruscant: Chrám Jedi - mistrova ubikace

„My neuposlechli?“ Úsměv se prohloubí. „Nikoli ‚my‘ můj učedníku, ty naopak si poslušen mých rozkazů, to tě ctí!“
Poslední slova říká s hranou přehnaností špatného herce z holonovely. Dále však pokračuje svým normálním, mírným a moudrým hlasem.
„Musíš pochopit, že okolnosti se mění každou chvíli. A podle nich se stejně rychle mění i správná reakce. Nebýt tvého snu, ani by mě nenapadlo neposlechnout jejich rozkazu, ale teď jsem přesvědčen, že moje rozhodnutí je z širšího kontextu všeho, co vím, správné. Proč? Síla tě obdařila vizí, takže nám sama sdělila, že tvoje účast na tomhle všem je víc než žádoucí – a my všichni jsme jen jejími služebníky, nemyslíš? Troufám si tvrdit, že velká Rada, navzdory vší moudrosti, o tvém snu neví zhola nic.“
Zazubí se. Následně se otočí, otevře dveře na chodbu a jen přes rameno zavolá.
„A pojď už, ať na nás Mistři nemusejí čekat.“

Coruscant: Chrám Jedi - Nejvyšší Rada

Do věže Nejvyšší rady kráčíte svižným krokem, takže za necelou čtvrthodinu už stojíte před jejími dveřmi. Mistr se na tebe ještě naposledy podívá.
„Mluv jenom tehdy, když tě k tomu Rada vyzve, ano?“
Na odpověď ani nečeká a vstupuje dovnitř, sebejistým krokem člověka, ne nepodobným politikovi-profesionálovi při tiskovce, nakráčí do středu místnosti a hluboce se ukloní.
„Volali jste mě, ctěná Rado?“
Slova se ujme Mistr Windu, z tónu, kterým hovoří, by se slabším povahám rozklepala kolena.
„Ano, volali jsme vás, mistře Breewe, povězte mi, to bylo sdělení, že s sebou svého padawana brát nemáte, tak nepochopitelné?“
Při posledních slovech tě propálí svým pronikavým zrakem, jeho pohled je vždy přísný a nekompromisní, takže se na tebe nejspíš nehněvá, ale i tak je nepříjemný. Ani ostatní přítomní členové Rady se netváří nijak nadšeně, snad jen maličký Mistr Yoda se vesele usmívá, jako by sledoval velmi vtipnou zábavní show v holonetu, a v jeho úsměvu je skryta moudrost, jako by snad věděl víc, než přizná. Mistr Breew se však ani tónem, ani pohledem Mistra Windu a ostatních nenechá vykolejit, právě naopak, působí sebejistě, jako dlouho očekávaný a vítaný host na oslavě.
„Vážená Rado! Nikdy bych si nedovolil zpochybnit váš rozkaz!“
Můžeš si všimnout, že Mistr Eeth Koth a Mistryně Adi Gallia se částečně sarkasticky, částečně pobaveně usmějí – oni jsou rozhodně opačného názoru.
„Ale okolnosti mě k tomu přinutili,“ mistr Breew sklopí hlavu, jako by skutečně litoval, ale opravdu neměl na výběr… jeho přirozený herecký talent obdivuje mnoho politiků, kteří ho znají osobně.
„Můj padawan měl dnes v noci sen, sen tak intenzivní, že se ho nebojím nazvat vizí. Vážená Rado, uznejte, když si Síla sama vyžádala, aby se angažoval v rozhodování o svém osudu, nemáme právo mu bránit v účasti.“
Na závěr své řeči se ještě jednou jemně ukloní. Velmistr Yoda vypadá, jako by měl problém udržet se a nezačít tleskat. Zdá se, že má pro výstupy Kolra Breewa slabost.
„Myslím, že pravdu v této záležitosti, mistr Broow má. Hmmm.“
Mistr Windu se podívá na zeleného mužíka a přikývne.
„No dobrá, zdá se, že tentokrát byl váš úsudek správný, mistře. Padawane Lightbringere, pověz nám, co za vizi si měl.“
Lehce se nahne dopředu a soustředěně se na tebe zadívá, než ale stačíš promluvit, do místnosti dost netaktně vtrhne muž, podle oblečení rozhodně ne člen Řádu – je honosné, barevné, ale elegantní. Přímým a rázným krokem zamíří k vám, tebe a mistra si ani nevšimne. Ale ty na něj nemůžeš přestat zírat – je ti povědomý, vysoký a šlachovitý, krátké a upravené černé vlasy, hnědé, pronikavé oči… není divu, že ti je ta tvář tak povědomá, některé podobné rysy vídáváš v zrcadle.
„Nejvyšší Rado,“ ukloní se úklonou někoho, kdo zná dekórum, ale není z něj příliš nadšený, „jsem rád, že jste mě konečně přijali a chtěl -“, zarazí se, jako by mu až teď došlo něco důležitého. Otočí se na tebe, sjede tě od hlavy až k patě a nevěřícně se rozhlédne po Radě, pak se pohledem znovu vrátí k tobě.
„Bratře…?!“
Obrázek

Na konci i na počátku je destrukce
v destrukci vše vzniká, zaniká
v každém zániku se skrývá zrození.
Řád. Cyklus.
Rakth

"There is no solace above or below. Only us. Small. Solitary. Striving. Battling one another. I pray to myself. For myself."
Frank Underwood


Uživatelský avatar
Mariandir
Učedník
Učedník
Příspěvky: 14
Registrován: 22.2.2013 00:55:45

Re: Mariandir Lightbringer - Střepy minulosti

Příspěvek od Mariandir »

Coruscant: Chrám Jedi - mistrova ubikace

Majster Breew mi múdro odpovedal na moju poslednú otázku . Zamyslene som ho počúval a rozmýšlal nad tím či je to dobrý dôvod na to aby sme neposlúchli radu . Potom som vykročil hned za ním na chodbu a usmiaty som mu povedal .
"Vaše slová znejú dosť rozumne . Takže ste ma presvedčil a idem s vami . Ale aj tak som veľmi zvedavý čo povie rada na to že tam prídeme obidvaja ."
Celou cestou do veže najvyššej rady som mal stále úsmev na tvári s tejto situácie . Ale trochu som sa bál o majstra aby naňho rada nebola moc prísna za to že ich neposlúchol .

Coruscant: Chrám Jedi - Nejvyšší Rada

Dorazili sme pred dvere najvyššej rady a rozmýšlal som koľko nám asi trvala cesta . Myslím že určite to nebolo viac ako štvrťhodina.
Ešte mi povedal aby som rozprával iba ked ma k tomu rada vyzve . Samozrejme že prehovorím len ked ma vyzvú . Viem čo si môžem pred radou dovoliť .
Majster vstúpil dovnútra a ja hned po ňom . Nakráčali sme do stredu miestnosti a obidvaja sme sa uklonili . Potom som ticho stál a počúval rozhovor medzi radou a mojím majstrom . Pozeral som sa aj po všetkých majstroch rady a všimol som si že sa na mňa pozerá majster Windu . Trochu som z jeho pohladu znervoznel ale rýchlo som sa ukludnil . Viem že majster Windu je veľmi prísny ale cítim že sa na mňa nehnevá . Však ani nemá prečo . Nič zlé som neurobil .
Ďalej som počúval rozhovor a dával som si pozor aby som sa nezasmial ked majster Breew povedal že by si nedovolil zpochybniť rozkaz rady . Za nejaký čas majster Breew dohovoril a potešilo ma že rada si myslí že jeho úsudok zobrať ma za nimi bol správny.
Rada ma vyzvala aby som im porozprával o mejej vízii ale než som stačil prehovoriť tak do miestnosti vtrhol muž. Vyzerá že neni Jedi . A vyzerá podobne ako ja . Nemá dlhé vlasy ako ja ale inak sme takmer rovnaký . To neni možné. Už sa uklonil pred radou a začal rozprávať . Ale prestal a pozrel sa na mňa . A povedal že som jeho brat. Ja som s toho zostal prekvapený a chvílu som nedokázal nič povedať .Ale podarilo sa mi zo seba nejaké slova dostať .
"Ja som tvoj brat ? Ako je to možné ? Neviem vôbec nič o tom že by som mal brata ."
Stál som tam a stále som tomu nemohol uveriť.

Uživatelský avatar
Heinz
Pašerák
Pašerák
Příspěvky: 701
Registrován: 22.9.2007 17:02:43
Bydliště: Elpizies
Bosnia & Herzegovina

Re: Mariandir Lightbringer - Střepy minulosti

Příspěvek od Heinz »

Coruscant: Chrám Jedi - Nejvyšší Rada

„To už si mě nepamatuješ?“
Muži v hlase zazní ublížený tón, „no jo, byls ještě malej prcek a mně už bylo devět, tak jsem si s tebou moc nehrál, takže -“, možné delší vysvětlování však přeruší Mistr Windu.
„Na toto bude čas později, nemyslíte?“
Muž sebou trhne a jako by se pod náporem Mistrova pohledu zastyděl.
„Ano, jistě.“
Windu přikývne, jakoby přijímal omluvu malého žáčka, který se bez dovolení potuloval na chodbě po večerce, a následně spustí oficiálním tónem.
„Vraťme se k věci. Padawane, můžeš nám ve zkratce vypovědět, jaký byl obsah tvé vize? Stručně prosím.“
Zatímco hovoříš, muž, který má být tvým bratrem, nevěřícně kroutí hlavou a polohlasně si šeptá: „To musí být on!“
Když domluvíš, Mistr Windu jen pokývá hlavou a otočí se na černovlasého,
„Roderigu Lightbringere, měli jsme v plánu projednat váš případ, a případně na místo poslat zástupce našeho Řádu, aby prošetřil vaše podezření. Jelikož se ale vaše obvinění zakládalo jen na domněnkách bez důkazu, pochybuji, že by prošla vaše žádost o… aktivnější zapojení Řádu. Výpověď padawana Lightbringera ale značně mění situaci. Nejdříve však znovu zopakujte svou verzi.“
Roderig přikývne a bez dlouhého otálení spustí. Většinu času kouká na tebe.
„Takže… když před rokem zemřel můj… náš táta, matka se sesypala. Celý rodinný podnik přešel pod správu rodinných přátel a mě, nejstaršího syna. Když si tě Jediové -,“ podívá se na tebe skoro vyčítavě, „- vzali sem, dlouho to oplakávala, a po smrti táty zas začala o tom, jak ji moc chybíš. Nakonec se z toho začala dostávat, vypadalo to, že to bude v pohodě jenže...“
Do hlasu se mu vetře hořkost a vztek.
„Jenže pak se zničehonic objevil ten srá-“, jakoby si uvědomil, že tahle slova před Radu nepatří a zarazí se.
„Pak se objevil ten kluk, ta kukačka! Oblečenej byl jako Jedi a prej že je její syn, náš bratr. Rozumíte? Že si to prej ty!“
Poslední větu skoro zařve.
„Já jsem ho rychle prokouk‘, sestra za pár týdnů taky. Ale máma jako by měla klapky na očích… přijala ho vážně jako syna, hostí ho, vůbec nevidí, že mýmu bratrovi… tobě – nám, vůbec není podobný! Ale mně je jasný, o co mu jde, využil slabosti mý mámy, chce získat náš rodinný majetek, chce všechno pro sebe a nás vyšachovat!“
Zklidní se v hlase, teď jen vrčí jak vzteklý pes.
„A daří se mu to, máma udělá, co mu na očích vidí a nás, svoje pravé děti, odhání…“
Otočí se na Radu a vyštěkne.
„Velectěná Rado, žádám vás o spravedlnost!“

„Musí to být těžké, chápu, ale uklidněte se Roderigu,“ promluví Mistryně Gallia svým klidným, tichým hlasem, dokonce se i povzbudivě usměje. Slova se následně ujme Mistr Windu.
„Tedy Mistři, souhlasíte s tím, aby se s falešným padawanem vypořádal Řád osobně?“
V odpověď se ozve souhlasné mručení a přikyvování všech.
„Odsouhlaseno. A teď důležitější otázka – má se této mise přímo účastnit padawan Lightbringer?“
Než kdokoli stačí cokoli říct, do rozhodování vpadne Roderig.
„To je snad jasné, nebo ne? Musí tam jet, je to člen rodiny!“
„Uklidněte se, nebo budete vykázán z jednání!“ Windu lehce zvýšeným hlasem mladíka zkrotí. A slovo si vezme Mistr Even Piell.
„Mistři, striktně nesouhlasím s tím, aby se padawan účastnil! Může to narušit jeho výcvik a jeho soustředění. Představitelé našeho Řádu při Ruusanské reformaci moc dobře věděli, proč je nutné oddělit studenty od jejich rodin – nezapomínejte, náklonnost a vztahy mohou vést k Temné straně. Padawan ještě není dost zralý, aby čelil takové výzvě!“
Tvůj mistr, mistr Breew, oponuje hlasem vážným a snad trochu rozmrzelým.
„Se vší úctou Mistře, poslední slovo by měla mít Síla a ta chce, aby se můj padawan zapojil. Navíc, jsem jeho mistr už přes sedm let, mohl jsem ho pozorovat denně a v různých situacích a za celou tu dobu se jevil jako příkladný následovník učení Jediů, mám v něj plnou důvěru, a proto s vámi nemůžu souhlasit!“
Mistři se chvíli propalovali očima, ani jeden nechtěl ustoupit, donutila je k tomu až promluva Mistra Kotha.
„Ať padawan sám prokáže, že je dostatečně připraven střetnout se s vlastní rodinou, ať nám sám poví, jestli by měl jet – a pakliže ano, tak proč.“
Zase se k tobě upřou oči všech v sále.
Obrázek

Na konci i na počátku je destrukce
v destrukci vše vzniká, zaniká
v každém zániku se skrývá zrození.
Řád. Cyklus.
Rakth

"There is no solace above or below. Only us. Small. Solitary. Striving. Battling one another. I pray to myself. For myself."
Frank Underwood


Uživatelský avatar
Mariandir
Učedník
Učedník
Příspěvky: 14
Registrován: 22.2.2013 00:55:45

Re: Mariandir Lightbringer - Střepy minulosti

Příspěvek od Mariandir »

Coruscant: Chrám Jedi - Nejvyšší Rada

Už som chcel bratovi odpovedať že si ho naozaj nepamätám ale prerušil nás majster Windu . Čas na rozhovor s bratom budem mať aj neskôr . Teraz treba riešiť iné veci . Majster Windu ma vyzval aby som stručne popísal svoju víziu . Chvílu som premýšlal ako to povedať čo najstručnejšie a začal som hovoriť .
" Videl som muža, ktorý vyzeral ako ja ale bolo z neho cítiť temnú auru . A s ním tam bola žena ,ktorá vyzerala že môže byť moja matka . Objali sa a ona mu povedala že je to jej syn ."
Ked som dohovoril zaujali ma slová môjho brata že to musí byť on . Kto asi môže byť ten on ? . Ale vyzerá to teda že ja som to neni . A naozaj som videl moju matku ako som si myslel .
Potom majster Windu vyzval môjho brata aby vyrozprával svoj príbeh . Ked Roderig povedal že náš otec zomrel zrazu som pocítil smútok . Na otca som si už takmer nepamätal ale aj tak ma jeho smrť veľmi rozosmutnila . Roderig pokračoval dalej a konečne som začal chápať čo som videl vo svojej vízii . Pocítil som veľký hnev . Kluk čo sa hrá na mňa a chce získať majetok mojej rodiny . Najradšej by som ho zabil . Toto mu neprejde . Po chvíli sa mi podarilo môj hnev ovládnuť . Som Jedi a Jedi sa nechce nikomu pomstiť . Pomsta vedie k temnej strane síly .
Potešilo ma že majstri sa zhodli na tom aby túto situáciu vyriešil Řád osobne . Potom sa riešilo či sa mám misie zúčastniť aj ja . Moj brat chcel aby som sa toho zúčastnil ale rada s tím moc nesúhlasila . A majú pravdu . Stretnutie s rodinou je pre padawana nebezpečné . Ale myslím si že ja to zvládnem . Som dobre vycvičený a dokážem sa ovládnuť v každej situácii .
Majster Breew povedal že by som tam mal ísť a mal som radosť s toho že mi dôveruje a verí vo mňa . Nakoniec prehovoril majster Koth aby som ja povedal rade či som na to pripravený . Všetky oči sa upreli na mňa ale tentokrát som s toho vôbec nebol nervozny . Bol som odhodlaný radu presvedčiť že mám na to aby som išiel na túto misiu .
"Vážena rada, myslím si že som pripravený podstúpiť takúto misiu . Už som dosť starý a výcvik mám takmer u konca . Čoskoro zo mňa možno bude rytier Jedi . Verím že zvládnem každú situáciu , ktorá by mohla na tejto misii nastať . A to že stretnem moju rodinu tiež zvládnem . Dám si veľký pozor na všetký emocie . Nemusíte mať o mňa žiadny strach . A nedovolím aby sa niekto hral na mňa a využíval tak nevinného človeka . Ale je to na vás ako sa rozhodnete ."

Uživatelský avatar
Heinz
Pašerák
Pašerák
Příspěvky: 701
Registrován: 22.9.2007 17:02:43
Bydliště: Elpizies
Bosnia & Herzegovina

Re: Mariandir Lightbringer - Střepy minulosti

Příspěvek od Heinz »

Coruscant: Chrám Jedi - Nejvyšší Rada

Po tvém proslovu se Yoda začne pochechtávat.
„Mistře Breewe, myslím, že především vašim projevům padawan učí se!“
Mrkne na tebe rošťácky, zatímco mistr Korl Breew se spokojeně usmívá. Když má jistotu, že ho vnímáš, jemně přikývne, aby ti dal najevo, že si v téhle zkoušce uspěl. Všichni mlčí, jen Even Piell si rozmrzele odfrkne.
„Mistři, chcete se k problému ještě vyjádřit, nebo můžeme přistoupit k hlasování?“
Otáže se Mistr Windu a rozhlédne se po svých kolezích z Rady, a jelikož se nikdo o slovo nepřihlásí, pokračuje.
„Tak tedy, dávám hlasovat o povolení účasti padawana Mariandira Lightbringera na misi. Velmistře?“
Yoda přihmouří oči.
„Správně Mistr Breew poznamenal, jedinou skutečnou vůdkyní tu Síla je, áno, a Ta mladého učedníka vyžádala si. Hmm. Souhlas můj tedy dostane.“
Zelený mužík, poprvé za dobu, co tu jste, s vážnou tváří, hluboce přikývne, aby svoje rozhodnutí podpořil. Mistr Windu se tedy obrátí na dalšího člena Rady.
„Mistře Pielle?“
Malý lannický Mistr se vypne a podívá se na tebe děsivou, znetvořenou tváří.
„Rozhodně ne, pravidla nejsou od toho, aby se porušovala, aby se neustále tvořily výjimky. Už vůbec ne, pakliže se jedná o tak nebezpečnou záležitost.“
Windu přikývne.
„Mistře Kothe?“
Zabrak s mírnou, laskavou tváří se usměje.
„Já s padawanovou účastí souhlasím, Mistře Windu. Svou řečí mne přesvědčil o své dostatečné vyspělosti.“
„Mistryně Gallio?“

Adi Gallia se dlouze, soucitně zadívá na bratra a poté na tebe. Skutečně jen soucitně? Máš zvláštní pocit, jakoby v tobě četla, i když žádný dotek Síly nezaznamenáš. Je to zvláštní, jak kdyby měla rentgenové oči. Neuhne pohledem, ani když se konečně rozhodne promluvit.
„Chápu, o jak bolestnou a citlivou záležitost se jedná. A bude se v ní muset postupovat obezřetně, jinak budou škody obrovské. I když je padawan velice ukázněný a oddaný myšlenkám Řádu, stále ho váže citové pouto, a citová zainteresovanost by měla být v tomto případě co nejmenší. Z toho důvodu říkám ne, jsem proti jeho odletu.“
Čtyři z pěti přítomných Mistrů se už vyjádřili, stav je dvě ku dvěma. A nyní je to Mistr Windu, kdo má v rukou tvůj osud. Jenže ten si, jak má ve zvyku, když není nutná okamžitá reakce, dává s ortelem načas a pečlivě v hlavě porovnává všechna pro a proti.

Dvě vteřiny.

Šest.
Možná víc, je to jako věčnost.

„Je to nebezpečné…“
Chvilku to vypadá, že je to jeho poslední slovo.
„Ale věřím padawanovi, že to pod vedením svého mistra zvládne. A věřím mistrovi, že bude vést padawana obezřetně a moudře. Nechť tedy na misi letí.“
S tím vstane z křesla, ale než vás propustí, ještě dodá,
„ale Mistryně Gallia měla pravdu, chce to velice opatrný postup - bylo by hloupé tam vtrhnout s tím, že mladý Mariandir je skutečný syn, všechno by se jen zhoršilo. Věřím ale, Mistře Breewe, že vymyslíte pro vaši misi dobré krytí. Pane Lightbringere, máte zajištěn odvoz?“
Roderig souhlasně přikývne.
„Dobrá, vyražte, kdy uznáte za vhodné, končím toto jednání. Můžete odejít.“
Mistr Breew se ukloní, Roderig, když ho zaznamená, taky vytvoří něco, co se vzdáleně úkloně podobá, a pak všichni tři, ty, mistr i nově nalezený bratr, vyjdete ze sálu. A jen co se zavřou dveře, bratr konstatuje:
„No ty jo, to je sebranka… z nich by si jeden ucvrnknul do trenek!“
A sám se svému vtipu zasměje, nejistě, setkání s Radou - a hlavně s tebou - ho očividně vykolejilo.
Obrázek

Na konci i na počátku je destrukce
v destrukci vše vzniká, zaniká
v každém zániku se skrývá zrození.
Řád. Cyklus.
Rakth

"There is no solace above or below. Only us. Small. Solitary. Striving. Battling one another. I pray to myself. For myself."
Frank Underwood


Uživatelský avatar
Mariandir
Učedník
Učedník
Příspěvky: 14
Registrován: 22.2.2013 00:55:45

Re: Mariandir Lightbringer - Střepy minulosti

Příspěvek od Mariandir »

Coruscant: Chrám Jedi - Nejvyšší Rada

Majster Yoda sa pochechtával a povedal že sa učím prejavom majstra Breewa . Musel som sa na tom zasmiať . Yoda mal pravdu .
Rada začala hlasovať o mojej účasti na misii a potešilo ma že Yoda súhlasí s mojou účasťou . Yoda súhlasi . To je dobre . Ked mi najskúsenejší člen rady dovolí ísť tak ostatný s tím nebudú mať problém aby mi to aj oni dovolili . Dúfam že to tak bude .
Majster Piell nesúhlasí . Nič sa nedeje . Je to len jeden z majstrov . Ostatní budú súhlasiť . Určite . Všetko zase začalo vyzerať dobre ked s mojou účasťou na misii súhlasil aj Majster Koth . Čakal som ako sa vyjadrí majsterka Gallia .
Nesúhlasila . Prestával som veriť že na misiu pôjdem . O všetkom rozhodne majster Windu . Vôbec nedokážem odhadnúť čo asi tak k tomu povie .
Majster Windu stále nič nehovoril . Bol som s toho už strašne nervozny ale aj zmierený s tím že nikam nejdem . Tak to teda vyrieší niekto iný . Nič sa nedeje .
Po pár sekundách majster Windu prehovoril a vyzeralo to tak že naozaj nikam nepôjdem . Ale majster ešte k tomu dodal že verí že to pod vedením môjho majstra zvládnem . Odlahlo mi a bol som šťastný že poletím na túto misiu .
Majster Windu nám dovolil odísť a majster Breew s mojim bratom sa uklonili a už odchádzali. Ja som pred odchodom ešte niečo povedal rade .
" Ďakujem že mi veríte . Nesklamem vás ."
Uklonil som sa a odišiel z miestnosti . Pred miestnosťou moj brat povedal na radu že to je sebranka .
" Roderig daj si pozor na reči . Rada si zaslúži úctu a rešpekt . Nemal by si o nich takto hovoriť ."
Povedal som to zo zvýšením hlasom . Ale všimol som si že je zo všetkého čo sa teraz deje nejaký vykolajený a bolo mi lúto že som naňho takto hned vykríkol . Objal som ho a ospravedlnil som sa mu .
"Prepáč . Nemyslel som to tak . Viem že si len vtipkoval ."

Uživatelský avatar
Heinz
Pašerák
Pašerák
Příspěvky: 701
Registrován: 22.9.2007 17:02:43
Bydliště: Elpizies
Bosnia & Herzegovina

Re: Mariandir Lightbringer - Střepy minulosti

Příspěvek od Heinz »

Coruscant: Chrám Jedi - před sálem Nejvyšší Rady

Ano, Roderig je ze všeho vykolejený, zvlášť po tvém okřiknutí… ale nic se nedá srovnávat s tím, jak ho vykolejí tvoje obětí.
„Jo, nic se neděje…“
V hlasu ale slyšíš trochu víc než ‚nic‘.
„Hele, Mariandire, víš, já jsem rád, že jsem tě konečně našel – mýho malýho bráchu, ale… zas to nebudem přehánět, ne? Víš co, tohle objímání… jsme snad chlapi, máme koule, ne? Objímaj se jenom ženský a …ty víš kdo, no… ti, co sou na kluky.“
Vypadne z něj důvod, proč tu tak prkenně stojí, a je na něm poznat, že neví, jestli tě odstrčit, nebo tě taky obejmout - jenže na to, aby tě obejmul, ti podle jeho názoru něco chybí na hrudi a naopak, něco v rozkroku přebývá.
V pozadí vidíš, jak se tvůj mistr jeho reakcí královsky baví, proto je skoro překvapivé, že když konečně promluví, tváří se vážně a v hlase není ani špetka pobavení.
„Nerad bych se vměšoval do rodinného setkání, jistě si máte mnoho… co vysvětlovat,“ neudrží se a koutky úst mu lehce sjedou do úsměvu, mluví však se stejnou vážností, „ale povinnosti volají, měli bychom vymyslet plán na misi.“
Roderig se na Breewa otočí s neskrývanou vděčností – co víc, z tonoucího v neznámých vodách se tázem stane stejný sebevedomý lev salónů, který před chvílí, než tě poznal, přikráčel před Radu.
„Přesně…?“
„Korl Breew jméno mé.“
„Přesně Korle, musíme mít plán.“

Nezdá se, že by mistrovi nějak vadilo, že ho oslovil přestním jménem.
„Víte co? Zvu vás oba do nějakýho podniku, rundy platím já, u kapky něčeho ostřejšího se stejně nejlíp přemejšlí, co vy na to?“
Obrázek

Na konci i na počátku je destrukce
v destrukci vše vzniká, zaniká
v každém zániku se skrývá zrození.
Řád. Cyklus.
Rakth

"There is no solace above or below. Only us. Small. Solitary. Striving. Battling one another. I pray to myself. For myself."
Frank Underwood


Uživatelský avatar
Mariandir
Učedník
Učedník
Příspěvky: 14
Registrován: 22.2.2013 00:55:45

Re: Mariandir Lightbringer - Střepy minulosti

Příspěvek od Mariandir »

Coruscant: Chrám Jedi - před sálem Nejvyšší Rady

Obímal som svojho brata a všimol som si na ňom že moje objatie ho vykolajilo ešte viac . Povedal mi čo si o obímaní myslí a trochu ma jeho slová urazili ale uvedomil som si že má pravdu . Usmial som sa naňho .
"Máš pravdu Roderig . Chlapi by sa nemali obímať . Neviem čo to do mňa vošlo . Už sa to viac nestane ."
Ked nás prerušil majster Breew bol som mu vdačný že sme konečne zmenili tému . Aj na Roderigovi som videl že hned sa cíti lepšie .
Majster chcel aby sme vymysleli plán na misiu . Predstavil sa Roderigovi a ten súhlasil s jeho nápadom . Ale veľmi ma prekvapilo ked ho Roderig oslovil menom . Čakal som ako majster zareaguje na to že si to Roderig dovolil . Ešte viac ma prekvapilo že majstrovi to asi nevadí . Takmer som na to niečo Roderigovi povedal ale radšej som bol ticho . Potom nas Roderig pozval do nejakého podniku aby sme tam vymysleli nejaký plán . Hmm to znie dobre . Zo všetkého ča sa deje mám chuť dať si niečo ostrejšie.
"Veľmi dobrý nápad Roderig . Podme teda niekam a niečo tam vymyslíme."

Uživatelský avatar
Heinz
Pašerák
Pašerák
Příspěvky: 701
Registrován: 22.9.2007 17:02:43
Bydliště: Elpizies
Bosnia & Herzegovina

Re: Mariandir Lightbringer - Střepy minulosti

Příspěvek od Heinz »

Coruscant: Chrám Jedi - před Nejvyšší Radou

Mistr počká, až popojdete dále od dveří do sálu, ale pak se na tebe energicky otočí a zastaví.
„Padawane, to tak rychle zapomínáš na Řád a jeho pravidla? Chtěl by si bez dovolení opustit budovu a navíc se opíjet, i když víš, jak se Řád staví k omamným látkám?“
Mistr stojí vypnutý jak struna a ruce má mentorsky složené za zády, v lehce zvýšeném, káravém hlase zní přísnost. Kouká ti do očí, a i když si vyšší než on, máš pocit, že na tebe shlíží, jak kdyby si byl zase ten malý dvanáctiletý padawan, který se vztekal, když ho už poněkolikáté mistr opravil, že v bojových sekvencích stylu Soresu dělá stále jednu a tu samou chybu. Jako závanem Síly se však jeho učitelský postoj uvolní a zase se mu na tváři objeví ten tradiční, vědoucí a zároveň lehce ironický lišácký úsměv.
„Ale možná bychom mohli udělat výjimku. Jen se, Mariandire převlíkni do civilního oblečení, nechci, abych musel před Radou vysvětlovat, jaktože u svého žáka podporuji pití alkoholu.“
Aniž by udělal přestávku, otočí se na Roderiga.
„Pane Lightbringere, vůbec by mě nepřekvapovalo, kdybyste na Coruscantu znal většinu podniků, jistě dokážete vybrat nějaký důstojný a vhodný…?“
„To si piš, Korle!“
Mistr přikývne a zase se otočí na tebe.
„Za dvacet minut u vstupních dveří do Chrámu, ano? Já tam odvedu pana Lightbringera, aby nám nezabloudil, a po cestě mu vysvětlím několik maličkostí…“
Když odchází, zaslechneš útržek rozhovoru… nebo spíš monologu.
„Tak poslouchej, mladý muži, spolu jsme banthy nepásli, takže pro tebe nejsem žádný Korl, říkej mi mistře, na veřejnosti pane Breewe, rozumíš? …“
Obrázek

Na konci i na počátku je destrukce
v destrukci vše vzniká, zaniká
v každém zániku se skrývá zrození.
Řád. Cyklus.
Rakth

"There is no solace above or below. Only us. Small. Solitary. Striving. Battling one another. I pray to myself. For myself."
Frank Underwood


Zamčeno

Zpět na „Dočasně uzavřené výcviky“