Aestra Cognoscence - Výcvik

Pakliže je hráč déle než 30 dní neaktivní, sem bude přesunut jeho výcvik

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Lance Skywalker
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 510
Registrován: 08.9.2012 16:59:10
Bydliště: Zlín, Czech Republic

Aestra Cognoscence - Výcvik

Příspěvek od Lance Skywalker »

A long time ago, in a galaxy far, far away...

AESTRA COGNOSCENCE - EPIZÓDA 0

Nastali temné časy. Galaxia stojí od svojho vzniku zatiaľ najbližšie k okraju priepasti. Temná strana Sily je na vzostupe a stále sa zmenšujúce rady Rytierov Jedi už nedokážu ochrániť Galaktickú Republiku.
Zatiaľ čo senátori v Galaktickom Senáte rokujú o menej podstatných záležitostiach, za ich chrbtom sa vytvára mocné spoločenstvo v podobe Konfederácie Nezávislých Systémov, pod vedením temného padlého Jedi, GRÓFA DOOKU. Ten stiahol na svoju stranu mnohých mocných vodcov bohatých korporácií a osud tisícok slnečných sústav je teraz v jeho rukách.
Rovnako tak zlákal na svoju stranu aj mnohých Rytierov Jedi. Padlý rytier Jedi ARTEL DARC spolu so svojou padawankou prepadol Temnej strane a teraz odlieta na planétu Mustafar, vo vonkajšom okraji, kde dokončí jej výcvik pod vedením Sithského Lorda...

Mustafar, pristávacia platforma
Raketoplán vošiel do hustej atmosféry plnej kovov a ťažkých plynov planéty Mustafar. Počula si hučanie motorov, ako loď klesala nad pristávacou platformou a po chvíľke mierny otras, keď ste sa dotkli zeme. Tvoj majster na teba hodil prísny pohľad a naznačil ti aby si vstala a nasledovala ho. Viedol ťa von z lode a po vysúvacej plošine ste vyšli von z lode. Ocitli ste sa na neveľkej pristávacej platforme, napojenej na budovu z čiernej ocele vsunutú do skál. Hlboko pod vami tiekla lávová rieka a na jej druhom brehu sa dvíhali vysoké hory. Bolo tu neznesiteľne teplo a vzduch bol zle dýchateľný. Na platforme vás čakali dve osoby v čiernych plášťoch a jeden droid. Hneď ako ste vystúpili, pristúpila ku vám jedna z postáv a zložila si kapucňu. Bol to chlapec, možno o rok starší ako ty. Mal dlhé čierne vlasy po plecia a v jeho očiach sa zračila temná strana. Vyzeral ako človek, až na to že jeho pleť bola až neprirodzene bledá a jeho oči mali karmínovočervenú farbu. Druhá osoba bola trochu zhrbená a cez tvár mala kapucňu.
"V poriadku" povedal chlapec s čiernymi vlasami a odstúpil aby ste mohli prejsť. Podišli ste až k druhej postave, pri ktorej stál droid. Tvoj majster sa sklonil až na zem a naznačil ti aby si urobila to isté.
"Darth Sidious... majster" povedal tvoj majster pokorne.
"Vstaň, Artel. Vidím, že si priviedol svoju mladú padawanku. Ako sa voláš, dieťa?" povedala osoba stareckým, chraplavým no hrozivým hlasom a otočil sa k tebe. Nevidela si jeho tvár, iba vráskavú bradu a ústa s popraskanými perami. Tvoj Majster sa postavil.

Uživatelský avatar
Kazma
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 463
Registrován: 02.10.2011 15:59:15
Bydliště: Korriban
Mongolia

Re: Aestra Cognoscence - Výcvik

Příspěvek od Kazma »

Každý máme svůj příběh. Dějiny píší vítězové. Všichni máme svoji pravdu. A ta umře většinou s námi. Zkusím vám povědět svůj příběh, nevím jak moc bude zajímavý, nebude o nějakých hrdinných následovnících světla, ani o počestných pannách. Bude o mně. Kdo sem? Posuďte sami. Proč jsem to udělala? No …

Mustafar, přistávací platforma

Nevím. Každý občas potřebujeme změnu. Občas. Občas asi víc, než si myslíme.
Když jsem obvinila mistr z toho, že se paktuje s temnou stranou, asi to nebyl nejlepší nápad.
Jenže, život potřebuje, aby se žil. Možná je to divná teorie, ale co čekáte od někoho, kdo si během pěti minut překope celou dosavadní existenci.
Něčím takovým jsem se zabývala, když se pod námi začal přibližovat povrch Mustafaru.
Chladno tam asi nebude.
To bylo jisté, ale podělit se o tuto teorii s mistrem nahlas nebyl úplně nejlepší nápad. Působil zvláštně. Ovšem to nezabránilo raketoplánu začít přistávat.
Co bude dál?
Zajímavá myšlenka.
Samé neznáme věci.
Důležité zjištění, Mustafar je opravdu, ale opravdu teplá planeta. Čekala mě dovolená v sauně, nesnáším saunu.
Následovala jsem mistra pevně rozhodnuta si nestěžovat. I když bylo okolí nepříjemné a to, co sem dole viděla plavat určitě nemohla být blecha, že ne.
Ale ten kluk vypadal dobře, alespoň pokud by ste mu usekli hlavu a narazili místo ní jinou, nebo vlítli do úsměvu.
Začala jsem si uvědomovat, že mám nervy na pochodu, čemuž nebylo těžké se divit, ale mnohem těžší s tím něco dělat.
Vypadal jako člověk. Pohyboval se jako člověk. A podle toho jak sem se musela hluboko sklonit byl i důležitý člověk.
Aestra Cognoscence, …
Odvětila jsem na jeho otázku, pak jsem znejistěla.
Čím to zakončit? Je silný. Má autoritu. Mohl ste mě mistře varovat.
Rozhodnutí muselo padnout rychle.
Mistře? Ne – moc osobní. Nic – krajně nevhodné.
… Pane.
Bylo mi jasné, že si budu muset rychle vytvořit nové mantinely, kam až můžu zajít. A měla bych velmi rychle. Tenhle nevypadal tolerantní k chybám.
Join the Dark side... We have cookies!

Víš kdy pohádky přestávají být příběhy? Když v ně lidé začnou věřit.

„Je mnohé, čemu můžeš věnovat život. Láska? Jistě. Moc? Ano. Sláva a bohatství? To také. Já však nejvýše stavím možnost držet zbraň a právo bojovat s ní…“

Uživatelský avatar
Lance Skywalker
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 510
Registrován: 08.9.2012 16:59:10
Bydliště: Zlín, Czech Republic

Re: Aestra Cognoscence - Výcvik

Příspěvek od Lance Skywalker »

Mustafar, pristávacia platforma
Tvár pod čiernou kapucňou sa kruto usmiala.
"Výborne... Budem veľmi pozorne sledovať tvoju žiačku, Artel. Snáď ma nesklame ani jeden z vás" povedal hrozivo tvojmu majstrovi. Na to sa otočil a pomalým krokom odišiel preč. Chlapec s čiernymi vlasami sa na vás pozrel a nasledoval ho. Ako otáčal hlavu sa vám na okamih stretli oči a ty si v nich uvidel akýsi zvláštny pocit, ktorý vôbec nesúvisel s jeho kamennou tvárou. Rýchlo sa však otočil a nasledoval svojho majstra. Tvoj majster ti zatiaľ položil ruku na plece, aby ťa upokojil a otočil sa k droidovi, ktorý zostal na mieste.
"Moje meno je C8-X0, protokolárny droid. Prosím nasledujte ma" povedal droid, otočil sa a mechanickým pohybom sa vydal dovnútra budovy, inými dverami ako tými, ktorými vošiel Darth Sidious a ten chlapec.
"Poď" povedal ti majster a nasledoval ho. Zistila si, že vnútri budovy je klíma omnoho prijateľnejšia, aj keď 28 stupňov celzia stále nie je izbová teplota. Droid vás viedol dlhočižnými chodbami, pričom niektoré mali aj presklené steny a tebe sa naskytol výhľad na sopkami posiatu krajinu pod vami. Tvoj majster, Artel Darc, ho zatiaľ rýchlym krokom nasledoval, bez jediného slova.

Uživatelský avatar
Kazma
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 463
Registrován: 02.10.2011 15:59:15
Bydliště: Korriban
Mongolia

Re: Aestra Cognoscence - Výcvik

Příspěvek od Kazma »

Mustafar, přistávací platforma

Ještě žiju.
Přijet a neznemožnit se tolik, splněno.
A už jsme u toho. Dokažme si, kdo je tady pánem. Tichá slova o tom, co přijde, když se něco nevydaří. Pokazí.
Jediná obava z toho, kolikrát promíjí.
Jednou, možná. Podruhé omlouvá smrt.
Když jsem se podívala do tváře toho kluka, ano, musím uznat, že tam něco bylo. Možná i víc než na odstranění celého úsměvu, ale co?
Vražda? Ne. Zájem?
Byl pronásledován mým pohledem. On. Sidious. Dveře.
Díky mistře.
Prohlédla jsem si droida. Přišlo mi na mysl, co všechno asi donutí hostitele neubytovat hosta osobně.
Budou tu nadlouho. Opravdu je to blecha.
Chtěla jsem se podívat za tím tvorem, co skotačil pod námi.
Ano mistře, už jdu.
Chvíli to počká, tak rychle z tadyma asi nevypadnu.
Vevnitř bylo příjemně chladno. Dobře kecám, ale než „venku“ určitě chladněji bylo. Jestli sem to dobře počítala, a pokud jsem se moc nemýlila, mohly by se mi začít vlnit vlasy. Což by mohla být změna oproti normálu.
Mistr se rozhodl zahalit mlčením, nechala jsem jej při tom, ono, vzato kolem a kolem, věřila jsem tomu, že se zachová jako obvykle, až to budu potřebovat vědět, dozvím se to.
Neříkám, lávová krajina je určitě velmi zajímavá, ovšem …
Proč jsme nemohli letět do nějakého rozumného teplotního pásu? Spousta jezer. Zelené hluboké lesy. Časem.
Slíbila jsem si.
Join the Dark side... We have cookies!

Víš kdy pohádky přestávají být příběhy? Když v ně lidé začnou věřit.

„Je mnohé, čemu můžeš věnovat život. Láska? Jistě. Moc? Ano. Sláva a bohatství? To také. Já však nejvýše stavím možnost držet zbraň a právo bojovat s ní…“

Uživatelský avatar
Lance Skywalker
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 510
Registrován: 08.9.2012 16:59:10
Bydliště: Zlín, Czech Republic

Re: Aestra Cognoscence - Výcvik

Příspěvek od Lance Skywalker »

Mustafar, Výcvikové centrum
Práve ste dorazili k miestu, kde ste mali byť ubytovaní. Dostali ste sa až na okraj veľkej kovovej budovy a teraz ste prechádzali jedným z dvoch sklených tunelov, vedúcich k dvom vežiam vzdialeným od základne asi sto metrov. Vonku medzi vežami bola vyvýšená plošina z ocele, bez akéhokoľvek zábradlia vo výške asi sto metrov nad lávovou riekou pod ňou. Dalo sa na ňu dostať dverami z jednej alebo druhej veže. Váš tunel, viedol k západnej vežičke. Bola to kruhovitá, asi päťdesiat-metrová stavba, s oknami len na hornom poschodí a hrubá okolo desať metrov na priemer. Strecha bola špicatá a na vrchole každej vežičky bol vysielač. Skleneným tunelom ste vošli ponad tréningovú plošinu pod vami až do Západnej veže. Tu ste sa ocitli na nižšom poschodí, kde neboli žiadne okná. Bola to polkruhová miestnosť, niečo ako predsieň a obývacia miestnosť. Boli tu pohodlné stoly aj stoličky, točité schody hore na poschodie, ktoré sa stáčali aj kamsi dole do nižších poschodí a dvojkrídlové automatické dvere, smerujúce do druhého polkruhu tejto vežičky. Tu bola miestnosť, ktorá bola prázdna a bolo v nej len pár stoličiek a stôl. Z nej viedli dvere aj do dvoch menších miestností - kúpelne a skladu. Droid sa otočil k vám až keď ste vošli dnu.
"Ak ma budete potrebovať, stačí zavolať cez komunikátor" povedal, otočil sa a cez tunel, ktorým ste prišli, odišiel preč. Na poschodí bola tiež miestnosť, ktorá bola spoločná s malým gaučom a stolíkom, pričom tu boli troje dverí. Väčšia - majstrova, spálňa, tvoja spálňa, trochu menšia, no vybavená všetkým potrebným a kúpeľňa. Na tomto poschodí boli vo vonkajších stenách okolo celej vežičky malé okrúhle okná. Artel sa otočil k tebe.
"Dnes musím ešte niečo zariadiť... môžeš si odpočinúť, ale zostaň vo veži" povedal ti a s týmito slovami ťa opustil.

Uživatelský avatar
Lance Skywalker
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 510
Registrován: 08.9.2012 16:59:10
Bydliště: Zlín, Czech Republic

Re: Aestra Cognoscence - Výcvik

Příspěvek od Lance Skywalker »

Mustafar, Výcvikové centrum
Práve ste dorazili k miestu, kde ste mali byť ubytovaní. Dostali ste sa až na okraj veľkej kovovej budovy a teraz ste prechádzali jedným z dvoch sklených tunelov, vedúcich k dvom vežiam vzdialeným od základne asi sto metrov. Vonku medzi vežami bola vyvýšená plošina z ocele, bez akéhokoľvek zábradlia vo výške asi sto metrov nad lávovou riekou pod ňou. Dalo sa na ňu dostať dverami z jednej alebo druhej veže. Váš tunel, viedol k západnej vežičke. Bola to kruhovitá, asi päťdesiat-metrová stavba, s oknami len na hornom poschodí a hrubá okolo desať metrov na priemer. Strecha bola špicatá a na vrchole každej vežičky bol vysielač. Skleneným tunelom ste vošli ponad tréningovú plošinu pod vami až do Západnej veže. Tu ste sa ocitli na nižšom poschodí, kde neboli žiadne okná. Bola to polkruhová miestnosť, niečo ako predsieň a obývacia miestnosť. Boli tu pohodlné stoly aj stoličky, točité schody hore na poschodie, ktoré sa stáčali aj kamsi dole do nižších poschodí a dvojkrídlové automatické dvere, smerujúce do druhého polkruhu tejto vežičky. Tu bola miestnosť, ktorá bola prázdna a bolo v nej len pár stoličiek a stôl. Z nej viedli dvere aj do dvoch menších miestností - kúpelne a skladu. Droid sa otočil k vám až keď ste vošli dnu.
"Ak ma budete potrebovať, stačí zavolať cez komunikátor" povedal, otočil sa a cez tunel, ktorým ste prišli, odišiel preč. Na poschodí bola tiež miestnosť, ktorá bola spoločná s malým gaučom a stolíkom, pričom tu boli troje dverí. Väčšia - majstrova, spálňa, tvoja spálňa, trochu menšia, no vybavená všetkým potrebným a kúpeľňa. Na tomto poschodí boli vo vonkajších stenách okolo celej vežičky malé okrúhle okná. Artel sa otočil k tebe.
"Dnes musím ešte niečo zariadiť... môžeš si odpočinúť, ale zostaň vo veži" povedal ti a s týmito slovami ťa opustil.

Uživatelský avatar
Kazma
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 463
Registrován: 02.10.2011 15:59:15
Bydliště: Korriban
Mongolia

Re: Aestra Cognoscence - Výcvik

Příspěvek od Kazma »

Mustafar, Výcvikové centrum

Jenže, co je to časem … a kolik ho asi tak budu mít? Vždycky míň, než potřebuju.
Ani ne hodinu a okolí mi na první pohled začalo připadat až neskutečně jednotvárné. Na druhý pohled to bylo poutavé sledování odstínů přecházejících ze světle žluté, žluté, světle žlutooranžové, oranžové, po tmavě oranžovou, oranžovočervenou, červenou, tmavě červenou, červenohnědou a tak dále. Pak tu samozřejmě kromě barev kapalné lávy, byla i ta přituhlá, sem tam skála, kov a
Už mi z toho začíná akorát, …
Možná to byla ta nekonečná jednotvárnost, strohost a jakási pesimističnost krajiny, že jsem málem přeslechla droida i mistra.
Ano mistře.
Řekla jsem a než se dveře zavřeli, pozorovala jsem místnost.
Užíte si to.
Nedalo se nic dělat, posbírala jsem většinu svého dosažitelného vědomí a vyhodnotila situaci, ze všech nápadu začínajících, porušit mistrovo výslovné přání, někam si vyrazit, riskovat že se ztratím jsem raděj zvolila druhou možnost, na všechno se vykašlat.
Takže postel, nebo sprcha?
Vyhrála postel, necítila sem se unaveně to ne, ale měla jsem vtíraví pocit, že až se něco začne dít, tak už se moc nevyspím. Meditace nebyla v plánu, na to jsem se kdesi hluboko cítila až příliš rozrušená součastnou situací. Sundala jsem ze sebe ty nejotravnější a pohodlí nejvíce zabavující věci a padla -bez stopy elegance- na postel.
Asi bych měla začít počítat s tím, že …
Spánek.
Join the Dark side... We have cookies!

Víš kdy pohádky přestávají být příběhy? Když v ně lidé začnou věřit.

„Je mnohé, čemu můžeš věnovat život. Láska? Jistě. Moc? Ano. Sláva a bohatství? To také. Já však nejvýše stavím možnost držet zbraň a právo bojovat s ní…“

Uživatelský avatar
Lance Skywalker
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 510
Registrován: 08.9.2012 16:59:10
Bydliště: Zlín, Czech Republic

Re: Aestra Cognoscence - Výcvik

Příspěvek od Lance Skywalker »

Mustafar, Výcvikové centrum
Kupodivu si zaspala veľmi rýchlo. Upadla si do hlbokého spánku a keď si sa prebudila, bolo už ráno, ako sa aspoň podľa nejasného obrysu slnka Priate za zatiahnutými oblakmi nad celou planétou. Cítila si sa oddýchnutá, no trápili ťa rovnaké obavy ako včera. Do tvojej izby vošiel cez automatické dvere majster Artel Darc. Blonďavé vlasy mal vzadu spojené do konského chvosta a mal na sebe čiernu tuniku a nohavice, podobné oblečeniu rytierov Jedi. V jeho očiach si päť videla rovnaký tieň ako včera.
"Dobrú ráno, Aestra. Priprav sa, obleč sa a dole nájdeš jedlo. Budem ťa čakať na tréningovej platforme o dvadsať minút. Prvá fáza tvojho tréningu začína" povedal Artel, otočil sa a bez priestoru na ďalšie otázky odišiel preč. V dolnej miestnosti na teba čakal podnos, na ktorom bol tanier s pečivom a nejakým syrom, džbán vody a pohár. Voda na planéte Mustafar bola vzácna. Všetku ju sem museli dovážať, keďže žiadny zdroj vody na planéte nebol a kvôli absencií rastlín nebol ani nutný počas evolúcie. Mustafarania vodu na prežitie nepotrebovali a až keď planétu obsadili skakoania na čele Techno únie, začali privážať mohutné zásoby tejto tekutiny.

Uživatelský avatar
Kazma
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 463
Registrován: 02.10.2011 15:59:15
Bydliště: Korriban
Mongolia

Re: Aestra Cognoscence - Výcvik

Příspěvek od Kazma »

Mustafar, Výcvikové centrum

Děvčátko v radostném opojení rozhazující ručkama. Skotačící po zelené měkké trávě. Slunce svítí. Ptáci štěbetají. Cítí mír. Všechno je tak dokonalé tak krásné. Prohání motýli po louce. Najednou stojí před hlubokým srázem, dole hučí řeka a dravě ukrajuje za pomoci času skály.
Jen letět. Letět a nemyslet na návrat. Ten malý okamžik před tím, něž skočíte, a pak jen dlouhý korigovaný pád. Svištění větru. Pocit naprosté volnosti. Žádné pouta. Země, která pod vámi ubíhá, … neubíhá, nekontrolovatelně se přibližuje.

S trhnutím jsem se probrala. Tohle nebylo dobrý.
Bré ráno, mistře.
Příště zkuste klepat.
Dívám se na něj tak, jako obvykle. Takovým tím těsně vzbuzeným výrazem
Ano mistře.
Nikdy jsem neviděla člověka, co by těsně po probuzení chtěl mluvit v delších než jednoduchých větách a nikdy jsem neviděla situaci, která by to tak vyžadovala. Počkala jsem než odešel.
Vstanu teď? Nebo až za chvíli? Dvacet minut je dost času. Budu to muset ještě najít.
Inspirována svými myšlenkami jsem se vyhrabala z postele a začala se oblékat.
Co ho trápí? Pokud ho ovšem něco trápí.
Sešla jsem níž a lačně se vrhla na snídani. Síla ví, kdy naposled jsem jedla a když jsme u toho, já jím ráda, nejde mi to vidět na postavě.
Pojedla jsem a vydala se najít mistra.
Join the Dark side... We have cookies!

Víš kdy pohádky přestávají být příběhy? Když v ně lidé začnou věřit.

„Je mnohé, čemu můžeš věnovat život. Láska? Jistě. Moc? Ano. Sláva a bohatství? To také. Já však nejvýše stavím možnost držet zbraň a právo bojovat s ní…“

Uživatelský avatar
Lance Skywalker
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 510
Registrován: 08.9.2012 16:59:10
Bydliště: Zlín, Czech Republic

Re: Aestra Cognoscence - Výcvik

Příspěvek od Lance Skywalker »

Mustafar, Výcvikové centrum
Zišla si dolu po schodoch a jedinými dverami si vyšla na rozlahlú tréningovú platformu. Kúsok od teba čakal Artel Darc, prísny a vážny ako obvykle. Na druhej strane plošiny, pri druhej vežičke, si uvidela presne toho istého chlapca, ktorého si stretla pri príchode sem. Artel nezreteľne kývol hlavou na pozdrav, keď si dorazila.
"Ako už určite vieš, tréningový režim tu bude trochu... iný, ako ten v Chráme. Už viac nie si Jedi. Rada Jedi ťa opustila. Musíš ukázať svoj hnev a využiť ho vo svoj prospech" povedal Artel a zostal chladný a tvrdý ako kameň. Chlapec stále trénoval sám pohyby s dvojčepelovým, červeným svetelným mečomna druhej strane plošiny. Artel naňho pozrel a chlapec prestal, no meč nevypol.
"Lucius. Pomôž nám s tréningom. Začnete cvičným zápasom" povedal Artel. Lucius síce s trochou nevôly, no predsa vypol svetelný meč a rýchlym krokom došiel až ku vám. Mal na sebe čiernu tuniku a plášť. Postavil sa pred teba a vaše oči sa znova stretli. Opäť si v nich čosi uvidela a opäť si to nedokázala rozlúšiť, no nebola to už tá neskonalá nenávisť, ktorá z neho vyžarovala predtým. Artel sa ešte pozrel na teba a hodil ti svetelný meč. Bol podobný ako ten, ktorý si používala predtým ale bol trochu ladnejší, lahší a farba jeho čepele, aj keď si ju ešte nevidela, bola absolútne jasná.
"Začnite" povedal Artel a Lucius v okamžiku zapol jednu stranu svojho meča a vrhol sa s z otočky rovno do útoku.

Uživatelský avatar
Kazma
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 463
Registrován: 02.10.2011 15:59:15
Bydliště: Korriban
Mongolia

Re: Aestra Cognoscence - Výcvik

Příspěvek od Kazma »

Mustafar, Výcvikové centrum

Nebo já opustila je.
Mlčky jsem poslouchala mistra a uvažovala, co jej vede k tomu, aby to říkal.
Jistě, změna.
Pohled na blížícího se Luciuse.
Tohle bude fakticky sranda.

Cože? Já chci svůj meč!
Soustřeď se.
Drobná prasklinka v podlaze.
Soustřeď se!
Tvrdý mistrův výraz.
Soustřeď se!!
Kurva ne!
Ta tráva byla zelená.


Nebyl to první jiný meč se kterým sem bojovala, ale tak jsem si zvykla na svůj, že tohle pro mě byl problém. Jako prví jsem zaznamenala nesoustředěnost. Nikdy si nezvykejte na materiální hodnoty, například krystal Kasha ve vašem světelném meči. Ataru, které jsem používala mi bylo sice upravené na jednoduchost, jenže …
Měla jsem pocit, že dřív nebo později prohraju.
Ne, do souboje se musí jít s tím, že vyhraješ.
Join the Dark side... We have cookies!

Víš kdy pohádky přestávají být příběhy? Když v ně lidé začnou věřit.

„Je mnohé, čemu můžeš věnovat život. Láska? Jistě. Moc? Ano. Sláva a bohatství? To také. Já však nejvýše stavím možnost držet zbraň a právo bojovat s ní…“

Uživatelský avatar
Lance Skywalker
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 510
Registrován: 08.9.2012 16:59:10
Bydliště: Zlín, Czech Republic

Re: Aestra Cognoscence - Výcvik

Příspěvek od Lance Skywalker »

Mustafar, Výcvikové centrum
Luciov prvý úder bol veľmi tvrdý. Aj na Jedia. Zdalo by sa, ako keby ani nebol človek. Vaše čepele sa stretli s hlasným zabzučaním a hneď sa zase rozdelili. Stretli sa ešte pár krát a potom sa ti podarilo konečne urobiť výpad, no Lucius sa ani neobťažoval jeho odrážaním a skôr než si si to stihla uvedomiť, ocitol sa za tebou po peknom premete. Svetelný meč, ktorý ti mieril priamo na krk, si zvládla odraziť strčením čepele medzi tvoj chrbát a jeho meč. Rýchlo si ho odrazila a otočila sa, očakávajúc ďalší úder, no ten neprišiel tak ako si očakávala. Lucius trochu ustúpil a urobil 360 stupňovú otočku, z ktorej vodorovne sekal po tvojej hrudi. Musela si meč uchopiť do oboch rúk aby si túto silu aspoň spomalila, no zdalo sa, že Lucius použil nejakú temnú techniku Sily a v momente, keď sa vaše meče stretli, nezvládla si sa udržať na nohách a prudko si odletela smerom dozadu. Tvrdo si dopadla na chrbát a meč ti takmer vyletel z ruky. Lucius jedným skokom prekonal vzdialenosť medzi vami a vo výskoku ťa chcel na zemi prebodnúť svojím mečom, ktorý držal oboma rukami a s ľadovým výrazom sa rútil na teba. Artel stále všetko sledoval kúsok od vás svojím pozorným okom.

Uživatelský avatar
Kazma
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 463
Registrován: 02.10.2011 15:59:15
Bydliště: Korriban
Mongolia

Re: Aestra Cognoscence - Výcvik

Příspěvek od Kazma »

Mustafar, Výcvikové centrum

Neříkám, že jsem uměla bojovat, neříkám ani, že jsem to nedělala ráda, ale tohle bych si fakt odpustila. Řezal do toho jak blázen, no já taky o to nic, když se mi podařilo najít mezeru v jeho obraně, popřípadě když na mě neletěla jedna, či druhá jeho čepel.
Jestli tohle přežiju, tak mu urvu hlavu.
Napadlo mě o krátké mezipauze. Ne fakt netuším, proč mě napadlo ten úder blokovat, místo rozumnějšího nápadu uskočit. Napůl korigovaný let plavmo alespoň ukončil, i když dočasně, z mého úhlu pohledu nevyrovnaný souboj.
Co to bylo o té teorii o vítězství?
Narovnala jsem se do sedu. Tohle by fakt naštvalo i mrtvýho, nechat se porazit takhle rychle.
Strach z možné smrti, podívejte se mu do očí a tvrďte mi, že mě nechce zabít. Touha dát tomu zmetkovy lekci. Možná, že sem schopna při boji sledovat celé okolí, mistrův i protivníkův výraz a ještě mezi tím uhýbat, ale všechno má své meze. S hněvem sem sáhla po Síle.
Ty poletíš!
Jedno jediné odhození. Jestli nepřeplachtí celou místnost budu fakt zklamaná. Pro jistotu jsem se však hned na to odkulila stranou a vyškrábala na nohy. Útočit jsem na něj mečem opravdu nehodlala, byl lepší, já neměla svůj krystal a řekněme si to narovinu. Nehodlám tady zachcípat kvůli tomu, že se mě můj mistr rozhodl zbavit takhle nenápadným způsobem.
Join the Dark side... We have cookies!

Víš kdy pohádky přestávají být příběhy? Když v ně lidé začnou věřit.

„Je mnohé, čemu můžeš věnovat život. Láska? Jistě. Moc? Ano. Sláva a bohatství? To také. Já však nejvýše stavím možnost držet zbraň a právo bojovat s ní…“

Uživatelský avatar
Lance Skywalker
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 510
Registrován: 08.9.2012 16:59:10
Bydliště: Zlín, Czech Republic

Re: Aestra Cognoscence - Výcvik

Příspěvek od Lance Skywalker »

Mustafar, Výcvikové centrum

Lucius nečakal tvoj Silový útok a prudko sa strhol. Stihol pred seba natiahnuť dlaň a svojou vlastnou Silou ten útok trochu zbrzdiť, no nápor ho zhodil z nôh a on dopadol na chrbát. Čakala si čo sa bude diať. Lucius vstal, no vstal pomaly a upieral na teba celkom iný pohľad. Nebol zďaleka prívetivý, zdalo sa že tento chlapec pozitívne emócie proste neprežíva, no bolo to niečo celkom iné, zďaleka však nie nenávisť ani zlosť. Vypol meč.
To celkom iného pohľadu sa ti dostalo od tvojho majstra. Artel Darc sa k tebe blížil nahnevaným krokom a z očí mu sršala zlosť.
"Malo ísť o cvičný súboj s mečmi a nie hlúpu demonštráciu Sily! Ak sa nedokážeš svojmu protivníkovi vyrovnať v súboji s mečom. nie si nikto!" povedal nahnevane. Takmer kričal. Skôr, než si stihla niečo povedať, zmocnil sa ťa známy nepríjemný pocit škrtenia okolo krku. Tvoje telo sa akoby zavesené za tento bod zdvihlo do vzduchu a začala si sa dusiť. Artel to však nedržal dlho a nahnevane ťa pustil, až si spadla na zem a udrela si sa. Potom prišla už obligátna dávka bleskov ako ľahší trest a Artel sa zdal byť so sebou spokojný.
"Zdá sa, že tvoje fyzické schopnosti nie sú dostatočné. Preto budeš dnes cvičiť iba fyzické cviky zamerané na fyzickú silu" povedal už omnoho pokojnejšie. Zdvihol ruku a teba napadlo, že ťa ide znova potrestať, no on sa zameral na skaliská, ktoré sa týčili vysoko nad tréningovou platformou. Z tejto skaly sa zrazu odlomilo veľké množstvo menších skál a popadalo po celom cvičisku. Boli ich stovky a každý mohla vážiť od päť do desať kilogramov. S rachotom pristáli na cvičisku okolo vás a Artel sa zákerne usmial.
"Do večera odpraceš všetky kamene bez použitia Sily. Za každé použitie Sily ťa stihne trest. Za pridlhý odpočinok ťa stihne trest. Za nedokončenie úlohy ťa stihne krutý trest" povedal Artel s krutým kľudom a stratil sa vo dverách do základne.

Uživatelský avatar
Kazma
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 463
Registrován: 02.10.2011 15:59:15
Bydliště: Korriban
Mongolia

Re: Aestra Cognoscence - Výcvik

Příspěvek od Kazma »

Mustafar, Výcvikové centrum

Každý občas zpanikaříme, co na to říct.
Cítila jsem se skoro až pobaveně. Malé vítězství. No, … a velká prohra. Vypla jsem meč, začalo to až příliš vypadat, že se na mou hlavu snese hněv. Tak jo. Něco bych mu řekla, ale stejně by neposlouchal. Obhajovat se nemělo cenu. Nevím kde jsem to slyšela, ale někdo prohlásil, že pokud nedokážete vyhrát boj jedním způsobem, máte s uchýlit k druhému.
Kdo to řekl?
Šok? Nepopírám, když vás něco chytí kolem krku a zvedne tak vás to rozhodí. Pouštíte, co máte v rukách snažíte se to nějak vyřešit. Proklela jsem svého Mistra, a pak jsem spadla na zem.
Nepřipouštět slabost.
Z blesků jsem si prokousla jazyk. Odmítla jsem cokoliv říct, ani si ulevit nadávkou popřípadě bolestných povzdechem. Prostě NE! Polkla jsem krev a začla se zvedat. Byla to od něj zrada, ale už se alespoň tvářil spokojeně, tak co.
Si dělá srandu. Nedělá.
Zběžně jsem si přepočítala kameny. Nebyly tak těžké, bylo jich trochu víc, ale nebyly těžké.
Ano, Mistře.
Zavrčení. Nic jiného očekávat nemohl, nechápavě civět a prosit o smilování opravdu nebudu. Na ten trest by se snad jeden i začal těšit, pokud by byl masochista se sklony k sebevraždám. Škoda, že já nebyla ani jedno. Hurá do práce. Nedokázala jsem si vzpomenout, jak dlouhé jsou Mustafarské dny, zato jsem celkem oprávněně tušila, že pojem večer je velmi relativní.
Lucius? Co ten tady? Ještě.
Kameny byly přednější, než on, tak ať si zůstává. Rozvrhla jsem si práci a začala.
Práce? Fakt tomu chceš říkat práce? Co takhle zbytečná zábava?
Join the Dark side... We have cookies!

Víš kdy pohádky přestávají být příběhy? Když v ně lidé začnou věřit.

„Je mnohé, čemu můžeš věnovat život. Láska? Jistě. Moc? Ano. Sláva a bohatství? To také. Já však nejvýše stavím možnost držet zbraň a právo bojovat s ní…“

Zamčeno

Zpět na „Dočasně uzavřené výcviky“