Výcvik pro Marinha - Jistá budoucnost

Pakliže je hráč déle než 30 dní neaktivní, sem bude přesunut jeho výcvik

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Uživatelský avatar
Gnost Kohn
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 1906
Registrován: 19.9.2009 11:19:07
Bydliště: Pandemonium
Kontaktovat uživatele:
Netherlands

Výcvik pro Marinha - Jistá budoucnost

Příspěvek od Gnost Kohn »

Korriban

Ve třídě jsi se od jejího vzniku udržel jen ty. Žáci se k vám přidávali a zase odcházeli. Buďto nebyli dost schopní aby přežili, nebo byli přesunuti do jiné třídy.
Ty jsi však stále zůstával pod vedením stejného mistra. Mistr Angus.. nikdy mu nikdo jinak neřekl, byl starší Fian, který nikam moc nespěchal a i přes svůj malý vzrůst vám všem dokázal vždycky nakopat zadky.
Začínalo ti připadat, né jen tobě.. v podstatě všem že tě ve třídě Angus drží protože chce, že už tě dávno měl poslat dál. Včera ti ale řekl, že se máš vrátit do pokoje, ve třídě končíš a máš se s ním dnes za úsvitu setkat na střeše akademie.
Probudil ses a podle toho kolik bylo jsi měl asi dvacet minut čas... takže v úvahu připadalo rozcvičení nebo rychlá snídaně. V těchto hodinách byla akademie téměř prázdná.

_______________________
Máš volnou ruku... trochu.
Moderátor roku 2012, 2013, 2015
Obrázek
"Ó, padlý Cherube, mdlít ve práci
či muce - bídno vždy! tím jist však buď,
že dobrý čin již není úkol náš:
leč zlo vždy plodit pouhá naše slast!"
John Milton, Ztracený Ráj; kniha první, 157-160


Uživatelský avatar
Marinho
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 413
Registrován: 16.2.2012 21:17:57
Bydliště: Elpizies
Kontaktovat uživatele:
Bonaire

Re: Výcvik pro Marinha

Příspěvek od Marinho »

Korriban

Červené šmouhy míhající se jedna přes druhou, ozvěny silových polí na sebe narážejících ... výjev postupně získával jasnější obrysy. Dvě postavy s meči, jeden twi'lek a jedna postava s nejasnou, jakoby v mlze, tváří. Twi'lek ne úplně jistými pohyby hlavně nohou zatlačoval svého protivníka, který taktak odrážel útoky, mířící tu na hlavu, tu na bok či ruce. Další výpad, mířící shora dolů přes hlavu protivníka, který se ovšem otočkou do strany dostal mimo smrtící úder a máchl před twi'lekem. Zdálo se, že oba svůj cíl minuli, ovšem twi'lek po chvíli padl na kolena. Scéna se pootočila a nyní jsem se díval přes levé rameno neznámé postavy. Chytila poraženého za rameno a viděl jsem ránu, která twi'lekovi sahala od úrovně kliční kosti středem hrudníku až do poloviny břicha. Úder byl veden jen hrotem meče. Jasně slyším, jak postava šeptá umírajícímu do ucha.
Přece sis nemyslel, že mě porazíš. Jen jsem si s tebou hrál.
S těmito slovi mu přiložil rukojeť meče ke krku a stiskl tlačítko. Twi'lek sebou škubl a v dolní třetině zad mu vyjela čepel meče. Vítěz zatlačil rukojetí na pravou stranu, čímž rozšířil bodnou ránu a vytáhl meč z mrtvého těla. Uvědomil jsem si, že ten neznámý vítěz jsem já sám.

Když jsem otevřel oči, viděl jsem potemnělou místnost, kterou osvětlovalo jen červená záře z jednoho světla na stěně. Upravil jsem si to sám. Je přeci jen příjemnější se probudit aniž by vám oči vypalovalo ostré bílé světlo. Poté, co jsem zkontroloval čas jsem ještě chvíli ležel na posteli a přemýšlel.

Dnes mě mistr přesune do jiné třídy. Už bylo načase, hnít mezi těmi ubožáky, kteří mi nesahali ani po kotníky a bez šance se nějak výrazně zlepšovat, pokud jsem tedy nepřišel do kontaktu se samotným mistrem. Na druhou stranu jsem se cítil bezpečně, na rozdíl od všech ostatních ve třídě. Otázkou ovšem zůstává, jak ten přechod bude probíhat. Pochybuju, že mě mistr Angus poplácá po rameni a přesune do jiné třídy.
Prolétávaly mojí hlavou myšlenky. Věděl jsem, že jakmile opustím třídu, budu opět tam, kde jsem byl na začátku. Sice jsem nesrovnatelně schopnější, ale budu se muset o to víc zlepšovat, abych přežil. Studium tady je jeden nekonečný boj o přežití. Drsnější než v přírodě, protože tady ti schválně dávají stejně schopné soupeře, jako jsi sám. Promnul jsem si obličej, abych zahnal myšlenky a udělal několik málo cviků, abych protáhl a zahřál svaly. Přemýšlel jsem, jestli si zajít pro nějaké jídlo, ve svém pokoji jsem neměl nic, ale nakonec jsem se rozhodl zajít za mistrem. Měl jsem sice ještě pár minut čas, ale radši tam budu chvíli postávat než tam dojít o vteřinu pozdě. Vydal jsem se chodbou. Zahlédl jsem asi půl tuctu jiných obyvatel, což je ale v tuto hodinu běžné. Nikoho jsem nemíjel dostatečně blízko, abych byl nucen rozpoznat jeho místo v hierarchii a buď si vynutit pozdrav, nebo se dostatečně uctivě uklonit. To mi vyhovovalo a já se mohl ponořit do vlastních myšlenek. Zamířil jsem nejkratší cestou na střechu akademie.
"Admini nejsou banda emocionálně nestabilních hňupů."
- MrTukan

jako moderátor i hráč odpovídám ve všední dny mezi 8:00 a 16:00 až na ojedinělé výjimky

Uživatelský avatar
Gnost Kohn
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 1906
Registrován: 19.9.2009 11:19:07
Bydliště: Pandemonium
Kontaktovat uživatele:
Netherlands

Re: Výcvik pro Marinha

Příspěvek od Gnost Kohn »

Korriban

Došel jsi na střechu, ale na první pohled tam nikdo nebyl. Až při podrobnjším prozkoumání jsi uviděl mistra Anguse, jak seděl na jednom ze sloupků se svěšenou hlavou, jakoby spal.
Když jsi k němu došel blíž, seskočil ze sloupku, napřímil se, chytil tě za ruku a potřásl jí.
Gratuluji. Postupuješ dál. Normálně bys postoupil do další třídy, ale já tě tu držel úmyslně abys dál nemusel. Zařadili by tě k pokročilému výcviku. Já pro tebe ale mám jiné plány.
Mistr znovu vyskočil na sloup, kde se usadil a podíval se ti do očí.
Poletíš na Porsepo. Je to opuštěná a převážně ledová planeta. Tvým úkolem bude najít sídlo jednoho sitha. Jeho jméno je Orthos. On tě bude odteď učit, pokud tě shledá vhodným učedníkem. Občas se rozhodně některý z mistrů, který ho zná tam někoho poslat. Buďto ho nenajdou nebo nepřežijí první dny výcviku. Slyšel jsem že se jeden učedník zbláznil pět minut po tom co vešel do jeho pevnosti. V hangáru budeš mít připravenou stíhačku, vyrazit můžeš kdy chceš, ale neoddaloval bych to.
Angus si odkašlal a hodil ti prsten s modrým kamenem. Prsten byl ze stříbra, nebo nějakého podobného kovu. Na kamenu byl vylitý erb s velkým D uprostřed, taky ze stříbra. Cítil jsi, že tenhle předmět je propojen se Silou, určit ale ke které straně je vázán se ti nepodařilo.
Dej mu tohle jako důkaz toho že tě posílám já.
Moderátor roku 2012, 2013, 2015
Obrázek
"Ó, padlý Cherube, mdlít ve práci
či muce - bídno vždy! tím jist však buď,
že dobrý čin již není úkol náš:
leč zlo vždy plodit pouhá naše slast!"
John Milton, Ztracený Ráj; kniha první, 157-160


Uživatelský avatar
Marinho
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 413
Registrován: 16.2.2012 21:17:57
Bydliště: Elpizies
Kontaktovat uživatele:
Bonaire

Re: Výcvik pro Marinha

Příspěvek od Marinho »

Korriban, střecha chrámu

Mistra jsem nalezl na vrcholku jednoho ze sloupů, jak spí nebo medituje. Pomalu a pokud možno co nejtišeji, abych ho zbytečně nevytrhával z jeho nečinnosti jsem se přiblížil. Když jsem byl kousek od sloupu, seskočil a chytil mne za ruku. Čekal jsem nějaký zákeřný útok, ale místo toho mi blahopřál.

Porsepo. Orthos.
Opakoval jsem si v duchu, abych si to zapamatoval. Nic z toho, co mi mistr říkal se mi moc nelíbilo. Nehostinná planeta a sídlo, které moc z těch, co ho dokázali najít nepřežili příliš dlouho. Začínal jsem získávat pocit, že se mě mistr chce zbavit. Proč to ale dělá tímto způsobem, to se dozvím asi až na Porsepu. Když dokončil popis mého nového domovu, hodil mi prsten s písmenem D.

D?
Nevím, co to D má znamenat.

Možná má mistr prsteny s písmeny dle abecedy a já jsem čtvrtým učedníkem, kterého posílá.
Z prstenu jsem cítil propojení se Sílou, a proto jsem ho raději strčil do jedné z kapes u svého oděvu.

Poradíte mi, jak mám sídlo toho Orthose?
Zkusil jsem získat jakoukoliv cennou informaci.

Děkuji mistře. Snad se ještě někdy setkáme.
Poděkoval jsem a pokud nedá znamení, že nemá ještě něco na srdci, ukloním se a vydám se nachystat své věci. Ve svém pokoji toho moc nemám, spíše nic než něco. Vydám se tedy napřed do kuchyně pro nějaké sušené maso a další potraviny, které vydrží dlouhou dobu aniž by se zkazily a které nepotřebují žádnou úpravu, aby byly poživatelné. Množství tak na čtyři až pět dní. Dále si ze skladu vyzvednu vhodné boty, kalhoty, kabát a několik dalších vrstev oblečení. Raději budu riskovat, že se v pevnosti zblázním než umrznout pár metrů před vchodem. Věci nechám odvést do hangáru a sám se tam také vydám. Zdržovat se zde nemá význam, odpovědi na mé otázky totiž nejsou zde, ale na Porsepu. Svou stíhačku nechám doplnit o další náhradní zdroj energie a vytápění. Pak už jen nasednu do stíhačky, zadám cestu k mému cíli a vydám se na cestu.

Nechť mě provází Síla.
Popřál jsem si, když se motory rozhučely.
"Admini nejsou banda emocionálně nestabilních hňupů."
- MrTukan

jako moderátor i hráč odpovídám ve všední dny mezi 8:00 a 16:00 až na ojedinělé výjimky

Uživatelský avatar
Gnost Kohn
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 1906
Registrován: 19.9.2009 11:19:07
Bydliště: Pandemonium
Kontaktovat uživatele:
Netherlands

Re: Výcvik pro Marinha

Příspěvek od Gnost Kohn »

Korriban

Proskenuj severní polokouli, planeta je malá, ale sken možná nic neukáže. Možná tě kontaktuje, nebo pro tebe někoho pošle. Nebo jak jsem řekl tě nechá hledat a tobě se to nemusí povést. Každopádně jakmile opustíš hyperpohon budeš v ohrožení života.
Toho blázna jsem neviděl už deset let. O tom jak by na tom mohl být psychicky ti moc neřeknu, ale není tam sám.
Sbohem učedníku a pamatuj... Temná strana je pořád s tebou.

V kuchyni ti napakovali jídlo a pití na čtyři dny, takže jsi spolu s tím co už je ve stíhačce měl jídlo asi na týden. Skladník ti našel oblečení, ve kterém by jsi měl chvíli přežít i tu nejbrutálnější zimu, včetně brýlí, kukly a několika dalších věcí, protože tělo s kusem ledu místo hlavy nikam nedojde.
Stíhačka v hangáru na tebe čekala. Takhle byla dokonce speciálně upravena do mrazivého počasí, takže něco přidělávat nemělo smysl.
Povolení ke startu jsi měl a souřadnice planety taky. Sedm hodin odhadované cesty hyperpohonem byla krásná vyhlídka v porovnání, že jsi mohl letět přes celou galaxii.
Moderátor roku 2012, 2013, 2015
Obrázek
"Ó, padlý Cherube, mdlít ve práci
či muce - bídno vždy! tím jist však buď,
že dobrý čin již není úkol náš:
leč zlo vždy plodit pouhá naše slast!"
John Milton, Ztracený Ráj; kniha první, 157-160


Uživatelský avatar
Marinho
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 413
Registrován: 16.2.2012 21:17:57
Bydliště: Elpizies
Kontaktovat uživatele:
Bonaire

Re: Výcvik pro Marinha

Příspěvek od Marinho »

Korriban

Děkuji mistře. Skrze moc získám vítězství.
Uklonil jsem se a odešel se chystat. Během letu jsem si na pár hodin pospal a pak začal plánovat. Po opuštění hyperprostoru jsem okamžitě proskenoval okolí. Pátrám hlavně po stíhačích, případně po větších lodích. Také po případných troskách, které by mi mohly napovědět, jak velké nebezpečí mi hrozí. Pokud má můj stíhač maskovací zařízení, tak ho při nejbližší vhodné příležitosti aktivuji, pro jistotu. Pokud je kolem mne a planety klid, zaměřím se na sken severní polokoule dle instrukcí mistra. Obětuji na to celý den, dokud nenajdu to, co hledám. V případě neúspěchu zkusím sáhnout po Síle. A pokud selže vše ostatní, klesnu do atmosféry mimo jakoukoliv atmosférickou abnormalitu a použiji skenery na menší vzdálenost. Času mám dost a není kam spěchat. Veškeré získané informace si ukládám, pro případ, že bych je později potřeboval.
"Admini nejsou banda emocionálně nestabilních hňupů."
- MrTukan

jako moderátor i hráč odpovídám ve všední dny mezi 8:00 a 16:00 až na ojedinělé výjimky

Uživatelský avatar
Gnost Kohn
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 1906
Registrován: 19.9.2009 11:19:07
Bydliště: Pandemonium
Kontaktovat uživatele:
Netherlands

Re: Výcvik pro Marinha

Příspěvek od Gnost Kohn »

Porsepo

Opustil jsi hyperprostor přímo za asteroidovým polem. Celkem štěstí, protože kdybys vystoupil o pár stovek metrů zpět, nejspíše by tě rozmázl asteroid.
Prvotní sken neodhalil nic, problém byl v asteroidovém poli, protože se tam mohl někdo schovávat.
Maskování jsi neměl, ale byl klid, nic se nedělo, tak započal sken severní polokoule.
V momentě, kdy byl sken viditelné poloviny na 69%, zablikalo ti červeně několik kontrolek a pípl radar.
Než jsi stihl něco udělat, viděl jsi jak ti do stíhačky narazilo několik zelených paprsků a všechno se vyplo.
Iontové paprsky ti efektivně vyřadily všechny systémy.
Před kokpit ti vletěla odmaskovaná stíhačka. Neviděl jsi dovnitř, protože měla začerněná skla.
Stíhačka přeletěla nad tebe, tvoje se zatřásla a slyšel jsi jak kov vrže o kov.
Pak ses pohnul. Druhá stíhačka tu tvou táhla pod sebou.
Proletěli jste atmosférou a v plné rychlosti tě stíhačka pustila. Pak ti naskočily systémy a rovnou ti zablikala obrazovka. Zničené trysky. Druhá stíhačka ti je odstřelila chvilku poté co tě pustila.
Nyní jsi byl odkázán na pomocné a vyrovnávací trysky.

Najednou ses probral. Stíhačka byla čumákem zapíchnutá ve sněhu. Kokpit jsi mohl otevřít. Radar a sken fungoval. Motory vyřazené. A taky ti blikala malá obrazovka na znamení, že jsi dostal zprávu. Souřadnice nějakého místa uprostřed hor asi dvanáct kilometrů od tebe.
Moderátor roku 2012, 2013, 2015
Obrázek
"Ó, padlý Cherube, mdlít ve práci
či muce - bídno vždy! tím jist však buď,
že dobrý čin již není úkol náš:
leč zlo vždy plodit pouhá naše slast!"
John Milton, Ztracený Ráj; kniha první, 157-160


Uživatelský avatar
Marinho
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 413
Registrován: 16.2.2012 21:17:57
Bydliště: Elpizies
Kontaktovat uživatele:
Bonaire

Re: Výcvik pro Marinha

Příspěvek od Marinho »

Porsepo

Síla je se mnou.
Uvědomím si a se spokojeným úsměvem si prohlížím planetu. Spokojený výraz mi přeruší hrana palubní desky. Zhasly všechny systémy a já před sebou uviděl stíhač. Neviděl jsem dovnitř a než jsem stačil zapátrat v Síle, další stíhač mě jako kámen hodil proti povrchu planety. Když se ode mne stíhač odpoutal, některé systémy naskočily. Chytil jsem knipl a opatrně, abych neztratil rychlost a nedostal se do vývrtky jsem snižoval úhel, pod kterým dopadnu. Když jsem se probudil, reflexem jsem chytil opět páku. Když jsem si uvědomil, že jsem "přistál", začal jsem počítat údy, které mi zůstaly přirostlé k tělu. Dopočítal jsem se ke stejnému číslu jako ráno, ale měl jsem naražená žebra, možná i nějaké zlomené od nárazu. Zjistil jsem polohu stíhače plivnutím před sebe. Nerad bych si namlátil víc, než bylo nutné. Na obrazovce se mi zobrazil nějaký bod. Nejsem si jistý, jestli je to místo, kam mě mistr poslal, ale nic lepšího na práci dnes nemám. Odpoutám se a sním nějaké teplé energetické jídlo, obléknu si oblečení, na vnější pásek si připnu meč a na záda dám batoh s nějakými zásobami a základní výbavu pro přežití. Na batoh připnu zdroj světla pro případ, že mě přepadne noc. Podle přístroje to má být jen dvanáct kilometrů, ale je to v horách, mrazu a neznámém prostředí. Do datapadu nahraji pozici místa i pozici stíhače a vydám se na cestu.

Pozitivní je, že jsem naživu a ještě jsem nezešílel ...
"Admini nejsou banda emocionálně nestabilních hňupů."
- MrTukan

jako moderátor i hráč odpovídám ve všední dny mezi 8:00 a 16:00 až na ojedinělé výjimky

Uživatelský avatar
Gnost Kohn
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 1906
Registrován: 19.9.2009 11:19:07
Bydliště: Pandemonium
Kontaktovat uživatele:
Netherlands

Re: Výcvik pro Marinha

Příspěvek od Gnost Kohn »

Porsepo

Vzal sis všechno cos mohl a optimisticky naladěn vyrazil vstříc svému cíli.
Ušel jsi asi tři kilometry. Kdybys neměl všechno to oblečení, moc daleko bys nedošel.
Díky brýlím jsi viděl na cestu, protože ledový vítr rozfoukával sníh všude kolem.
Po dalším kilometru se vítr uklidnil a ty jsi šel po relativně rovné cestě. Za chvíli jsi dorazil na místo, kde cesta procházela mezi dvěma velkými skalami.
Přímo před tebou se zhmotnila postava.
Muž, něco mezi dvaceti a třiceti. Na sobě černé kalhoty, vysoké boty, rolák a kabát, který na pravé straně a vzadu sahal až ke kotníkům.
Pohyboval se, jestli se pohyboval velice rychle. Jednu chvíli byl zády k tobě, mohl sis být jistý žes ani nemrkl a byl k tobě čelem a v dalším okamžiku tasil katanu, jejíž pochvu držel v levé ruce. Bílé vlasy měl hozené dozadu, ale i kdyby je tak neměl, možná by mu nezasahovaly ani do očí.
Meč vrátil do pochvy a udělal několik kroků k tobě. Katana měla jílec tvořený z desítek naproti sobě ležících bílých plátků, které na černém podkladu tvořily krásný kus pro sběratele.
Už jsem myslel že na mě Rob poslal něco co schovává v katakombách.
Usmál se a zastavil se kousek od tebe.
Dám ti radu... ne přátelskou, jen takovou kterou jsi možná dosta. Nevěř ničemu co vidíš, nebo cítíš. Může to být jen.. tvoje nejhorší noční můra... záblesk minulosti, nebo jako já budoucnost.
Na rukou měl modré rukavice, moc tenké na to, aby ho chránili před mrazem.
Vím, že jsi z minulosti... z mého pohledu, protože jsem tě viděl. Neseš jistý předmět. Tohle abych byl přesný.
Katanu si vzal do pravé ruky a levou zvednul do úrovně očí. Prsten, který neseš měl on na prostředníčku levé ruky.
Ze skal se najednou začal sypat sníh a na zemi pod tebou se objevila prasklina.
Trhlina je nestabilní. Musíš zmizet. Měl bys mít souřadnice, pořád rovně, nemůžeš to minout.
Muž se otočil a rozeběhl se, znovu jsi ho najednou zahlédl až za skalami a pak zmizel.
Musel jsi rychle zmizet, nebo by tě sníh pohřbil, pokud by se prasklina nezvětšila a nepohltila tě dříve.

___________________________________
Hádej kdopak to je :D
Moderátor roku 2012, 2013, 2015
Obrázek
"Ó, padlý Cherube, mdlít ve práci
či muce - bídno vždy! tím jist však buď,
že dobrý čin již není úkol náš:
leč zlo vždy plodit pouhá naše slast!"
John Milton, Ztracený Ráj; kniha první, 157-160


Uživatelský avatar
Marinho
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 413
Registrován: 16.2.2012 21:17:57
Bydliště: Elpizies
Kontaktovat uživatele:
Bonaire

Re: Výcvik pro Marinha

Příspěvek od Marinho »

Porsepo

Když za mnou byla přibližně třetina cesty, objevila se předemnou postava. Pohybovala se neuvěřitelně rychle a když tasila svůj kovový meč, uvědomil jsem si, že bych byl už několikrát mrtvý, kdyby to ten chlápek chtěl.

Rob? Snad myslí mistra Anguse. Nebo si mě s někým plete. Přeci jen jsou sem posílání učedníci nezávisle na sobě, takže možná se zde měl potkat s někým dalším.
Přemýšlel jsem. Neznámý přišel blíž a pokračoval. Nechtěl jsem ho přerušovat. Mohl to být klidně nějaký hologram či jak zmínil, jen iluze či noční můra.

Jak teda mám já věřit tobě? Tvrdíš, že jsi z budoucnosti, takže nejsi skutečný.
Chtěl jsem ho upozornit, ale měl jsem pocit, že u něj bych měl udělat výjimku. Když zmínil prsten, sáhl jsem na místo, kde jsem ho měl ukrytý, abych se přesvědčil, že ho stále mám. Když jsem se podíval na zem, uviděl jsem prasklinu, která rychle nabírala na šířce i délce. Na to mě současně upozornil duch a pak zmizel za kameny.

Počk...
Chtěl jsem zavolat na něj. Vzápětí mi ovšem došlo, že bych odsud měl raději zmizet a nad tímto setkáním uvažovat později. Vydal jsem se co nejrychleji roklí dál. Nalevo ani napravo jsem nemohl a jít zpátky by byla hloupost. Díval jsem se pod nohy, abych nespadl do nějaké trhliny. Občas rychle mrknu na cestu před sebou, jestli se nenabízí výstup mimo rokli. Jakmile usoudím, že jsem v alespoň dočasném bezpečí, zastavím se a zkontroluji svou pozici.
"Admini nejsou banda emocionálně nestabilních hňupů."
- MrTukan

jako moderátor i hráč odpovídám ve všední dny mezi 8:00 a 16:00 až na ojedinělé výjimky

Uživatelský avatar
Gnost Kohn
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 1906
Registrován: 19.9.2009 11:19:07
Bydliště: Pandemonium
Kontaktovat uživatele:
Netherlands

Re: Výcvik pro Marinha

Příspěvek od Gnost Kohn »

Porsepo

Dalo se říct, že jsi běžel "jako" o život.
Jakmile doběhneš dostatečně daleko do prostoru, který se zprvu zdál bezpečným, všechno přestane.
Praskliny se přestaly rozšiřovat, sníh se přestal sypat a jediné co zbylo bylo pár vloček, které poletovaly vzduchem.
Po přízrazu z budoucnosti nic nezbyl, kromě vzpomínky v krátkodobé paměti.
Ocitl ses na velké bílé planině pokryté zjevně tlustým ledem.
Zkontroloval jsi svoji pozici a zjistil jsi, že jsi 7,48 km od místa určení. Stejným směrem jsi v dáli viděl obrysy špičatých skal.
Pak ti ale nad hlavou přeletěla stíhačka. Určitě tak, která tě "sestřelila" a za pár vteřin přistála necelých třicet metrů od tebe.
Kokpit se otevřel a vyskočil z ní pilot, když se přiblížil, mohl jsi zjistit, že je o pár centimetrů menší než ty, když si odmyslíš helmu, která mu zakrývala celý obličej.
Kombinéza, kterou na sobě měl ti také znemožňovala identifikovat pohlaví.
Chceš se proletět? Orthos na tebe čeká.
Hlas pilota byl díky syntetizátoru v helmě hluboký a strojový.
Nebo můžeš pěšky a možná umrznout. Kdo ví.
Moderátor roku 2012, 2013, 2015
Obrázek
"Ó, padlý Cherube, mdlít ve práci
či muce - bídno vždy! tím jist však buď,
že dobrý čin již není úkol náš:
leč zlo vždy plodit pouhá naše slast!"
John Milton, Ztracený Ráj; kniha první, 157-160


Uživatelský avatar
Marinho
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 413
Registrován: 16.2.2012 21:17:57
Bydliště: Elpizies
Kontaktovat uživatele:
Bonaire

Re: Výcvik pro Marinha

Příspěvek od Marinho »

Porsepo

Když jsem se konečně dostal na bezpečnější místo, byl jsem téměř v polovině cesty. Tímto tempem to spíše vypadá, že spadnu do nějaké průrvy či mě zavalí lavina, ale snažím sám sebe přesvědčit, že to nejhorší je již za mnou. Zkontroluji meč na opasku, jestli jsem ho ve zběsilém úprku někde nevytratil. Když mi nad hlavou zarachotí stíhač, nestihnu si jí včas všimnout, natož najít nějaký úkryt a po chvíli kousek ode mně přistane. Rukávem si chráním obličej před kousky ledu. Stíhačka je podobná té, která mě sundala, ale také to může být nějaká jiná. Když ke mě pilot přistoupí, ukáže se, že ví víc, než by se mi mohlo zamlouvat. První moment jsem chtěl okamžitě skočit do sucha a tepla kokpitu a nechat se dopravit přímo k mistrovi, ale pak v hlavě uslyším hlas.

Nevěř ničemu co vidíš, nebo cítíš. Může to být jen.. tvoje nejhorší noční můra... záblesk minulosti, nebo jako já budoucnost.
Dokonce se mi na chvilku vybaví i tvář první osoby, kterou jsem zde potkal.

Tímto přístupem zde ale zešílím. Stejně jako hromada jiných. Když se tím ovšem budu řídit, chcípnu zde kvůli nějaké iluzi. Jestli tady ten pilot je jen výplod mé fantazie, nebo hůř nějaký trik, tak ... Hlavou mi vířily myšlenky. Nevím, jak dlouho jsem tam mlčky stál, kousaje se do rtu. Mohlo to být pár vteřin, ale také hodina.

To ty jsi mi pomáhal s přistáním? Myslím, že jsi to mohl vyřešit bezpečněji a rychleji. Jak ti můžu věřit, že mě v půlce cesty nepošleš zpátky k zemi, tentokrát ovšem bez stíhače? Kdo vůbec jsi?
Začnu se vyptávat, ruku pevně svírající rukojeť meče. Snad bude pomalejší než ten předtím.
"Admini nejsou banda emocionálně nestabilních hňupů."
- MrTukan

jako moderátor i hráč odpovídám ve všední dny mezi 8:00 a 16:00 až na ojedinělé výjimky

Zamčeno

Zpět na „Dočasně uzavřené výcviky“