Quane Trammer - Výcvik

Pakliže je hráč déle než 30 dní neaktivní, sem bude přesunut jeho výcvik

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Lance Skywalker
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 510
Registrován: 08.9.2012 16:59:10
Bydliště: Zlín, Czech Republic

Quane Trammer - Výcvik

Příspěvek od Lance Skywalker »

A long time ago, in a galaxy far, far away...

QUANE TRAMMER - EPIZÓDA 0

Rok 13 pred Bitkou o Yavin. Galaktické Impérium sa zdá byť na vrchole svojej sily. Presne pred šiestimi rokmi zničil Kancelár Palpatine rád rytierov Jedi aby sa sám mohol stať neobmedzeným vládcom celej Galaxie. Reformoval armádu Starej Republiky a urobil z nej najmocnejší vojenský útvar v histórií Galaxie. Najsilnejšou zložkou tejto armády bola špeciálna jednotka Komando 501. Légie.
Práve do tohto Komanda bol prijatý mladý a ambiciózny deviant z Tralusu, Quane Trammer. Po perfektných výsledkoch v akadémií na Caride a skvelom zložení testu bol vybraný do špeciálneho útvaru. Práve teraz sedí spolu s ostatnými kandidátmi v transporte, ktorý smeroval na planétu Corulag, kde sídli veliteľstvo 501. Légie...

Orbit Corulagu, Loď triedy Broadside KDB-1

Vstupujeme do atmosféry, pristátie za 2 minúty, oznámil robotický hlas odkiaľsi z rohu miestnosti a ty si spolu s ďalšími kadetmi stále nedočkavejšie pozeral z okien lode na približujúcu sa modrú planétu. Nechali vás čakať v miestnosti s niekoľkými miestami na sedenie a oknami do jednej strany lode. Obidve dvere boli zamknuté. Okrem teba bolo v miestnosti ďalších dvadsať až dvadsaťpäť kadetov. Všetci vyzerali rovnako znudene a znepokojene ako ty. O pár minút ste už cítili ako loď dosadla na pristávaciu platformu. Pred vstupom do atmosféry sa veľké okná na lodi uzavreli ochranným štítom, takže ste vôbec netušili kde ste. Zrazu sa otvorili dvere a do miestnosti vstúpil neznámy starší dôstojník s jednou robotickou nohou, sprevádzaný dvoma stormtroopermi so zbrojou pomalovanou na modro.
"Všetci kadeti za mnou" povedal stroho. Na to sa otočil a viedol vás von z lode. Vyšli ste v lodeniciach, kde vás rovno čakal transport strážený vojakmi. Spolu s dôstojníkom ste doňho nastúpili a on vás odviezol až do prísne stráženej základne 501. légie v militantnej zóne planéty.

Corulag, Výcvikové centrum 501. légie
Zoradili vás v dokonalých troch radoch po 7 kadetov na nádvorí. Dôstojník vyšiel na vyvýšený platformu pred vami, ale nič nehovoril. Čoskoro vyšiel zvnútra budovy ďalší dôstojník, podľa značiek na jeho ramenách si mohol spoznať, že je to generál. Vyšiel na plošinu a začal rečniť.
"Vitajte na planéte Corulag, kadeti. Moje meno je generál Roly Melusar. Ste pre to, aby ste sa stali najlepšími z najlepších. Ste tu pre to aby ste sa stali členmi Komanda. Teraz vás rozdelia do skupín, v ktorých bude prebiehať váš výcvik. Bude pozostávať z jednej lokálnej operácie, vedenej dôstojníkom. Kapitán Cothar vám teraz prečíta zloženie skupín" povedal generál Melusar a odišiel späť, bez toho aby sa čo i len raz obzrel. Kapitán Cothar začal čítať mená skupín a na koniec jej priradil veliteľa. Tvoje meno padlo medzi poslednými.
"...a nakoniec skupina zelených: Callen Dorma, Quane Trammer, Nicky Narsingh a CI-4891... povedie seržant Shane Woodle. To je všetko" dokončil Cothar a vypol holotabulku. Ty a tvoji budúci spolubojovníci ste zostali na námestí ako poslední. Pred vás sa postavil asi štyridsaťročný muž, v uniforme dôstojníka s prísnym výrazom v tvári. Očividne sa veľa venoval posilňovaniu a zušlachťovaniu svojho tela.
"Zoradiť! Vľavo vbok! Za mnou!" kričal a viedol vás do miestnosti vyhradenej pre vás. Boli tam dve lavice, štyri stoličky a tabula. Takmer ako v škole. Všetci štyria ste si posadali a on začal.
"Nezaujíma ma kto ste, prečo ste sem prišli a aké sú vaše ciele. Garantujem vám, že keď s vami skončím budete ma prosiť aby som váš zbytočný život ukončil! Ale ja to neurobím a z vás sa stanú tí najlepší z najlepších. Nechcem vedieť vaše mená. Pre mňa ste G1, G2, G3 a G4" povedal. G1 znamenalo jednoducho Green 1 (zelená 1). Tebe bolo priradené číslo G3.
"Má ešte niekto nejaké otázky, skôr než vám predstavím vašu výcvikovú misiu?" spýtal sa stroho a uprene sa pozeral do tabule, pričom vám bol otočený chrbtom.

Devidare

Re: Quane Trammer - Výcvik

Příspěvek od Devidare »

Corulag, Výcvikové centrum 501. légie

Když jsem seděl v transportu, moje sebevědomí bylo daleko vyšší. Ale kdykoliv syntetický hlas oznámil, kolik minut zbývá do přistání, stále více jsem v sobě cítil nejistotu. Už to nebyli obyčejní stormtroopeři, už jsem tu nebyl ten nejlepší, byl jsem opět jeden z mnoha a určitě tu bylo spoustu lepších než já. Určitě jsem se mohl rozloučit i s celkem přátelským přístupem instruktorů. Být u komanda neznamená dostat pouze jiné označení. Dřině, kterou někteří nemohli vydržet už při základním výcviku, se budu teď jenom smát a vzpomínat na ní jak na ráj.
Teď to nevydržím já...
Začala mně opouštět důvěra v mé schopnosti, i když jsem si mohl být jistý, že kdybych nebyl tak dobrý, ani by si mně náboráři nevšimli. V celé lodi panovala zvláštní atmosféra.
A důstojník na tom ničemu nepřidal. Už jenom dva vojáci ze 501, legie mně plnili hrdostí, že můžu být součástí této elitní jednotky, ba co víc, dokonce součástí elitní jednotky uvnitř elitní jednotky. Zbytek cesty do výcvikového centra vidím zpětně už pouze v obrazech. V hlavě mi projíždí obrázy, jakobych to spíš fotil, než prožil. Transport střežený vojáky, průchod loděnicí a cesta na základnu.
A pak to začalo, všichni nastoupili do řady a důstojník spustil svojí řeč. Hodnosti nás učili snad hned jak jsme nastoupili na základní výcvik a i když jsem měl ze začátku problém si pomatovat všechny kombinace, teď jsem věděl že je to generál, musel to být opravdu mocný muž. Jeho proslov nebyl nijak dlouhý, byl stručný a věcný. Tak se mi to líbilo.
Konečně mezi profíkama, už žádný ubrečený slečínky, jako v základním táboře. A tak k nám přistupují i důstojníci - to se mi líbí!
Při čekání na své jméno jsem sledoval ostatní kadety. U většiny jsem si už mohl přiřadit jméno, protože u nich byla vidět jasně reakce, když je důstojník přidělil do nějákého týmu. Moje jméno ale bylo až třetí od konce. Po mně další člověk. A pak klon. První klon, kterého jsem potkal. A potom, co jsem o nich slyšel, jsem se na spolupráci přímo těšil. Nebyl ale žádný čas se seznámit. Starší důstojník si nás hned vzal do parády. Ihned jsme se podle jeho rozkazu zařadili za něj a následovali ho do malé místnosti. Nerozmýšlel jsem se, kam si sednu a vedle koho budu, ujmul jsem se nejlížší židle a čekal co bude dál.
Jeho proslov už víc apeloval na jedince a já se jen těšil na další spolupráci, jak s týmem, tak s naším důstojníkem. Plně jsem mu věřil, že z nás udělá nejlepší z nejlepších, přesně jak říkal. Anonymní přezdívka, nebo spíš označení z nás dělalo kus masa, se kterým si Imperium mohlo dělat co chce.
Už nejsem člověk, ale nástroj...
Napadlo mně, když nám dal seržant prostor k otázkám, ale mně nenapadla žádná, která by nebyla "blbá". Chtěl jsem se zeptat na spoustu věcí, ale moje vědomí mi bránilo se na cokoliv zeptat, abych se neshodil jak před kolegy, tak před seržantem Woodlem. Raději jsem hleděl na tabuli, stejně jako Woodle a čekal, co udělá zbytek skupiny, abych případně stihl včas se zbytkem souhlasně říct že nemáme otázky, nebo cokoliv, co řeknou ostatní. V tuto chvíli jsem neměl žádnou chuť projevit iniciativu a říct něco jako první.

Uživatelský avatar
Lance Skywalker
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 510
Registrován: 08.9.2012 16:59:10
Bydliště: Zlín, Czech Republic

Re: Quane Trammer - Výcvik

Příspěvek od Lance Skywalker »

Corulag, Výcvikové centrum 501. légie
"Žiadne otázky? Výborne. Teraz k vašej úlohe" povedal a klikol na tlačítko na stole. Objavila sa holoobrazovka ukazujúca jednoduchého bojového droida.
"Toto je bojový droid triedy B-1, používaný v čase Klonových Vojen armádami Konfederácie Nezávislých Systémov. Štandardne používajú blasterovú pušku typu E-5 a ručné granáty. Elitné Klonové komando dokázalo počas obdobia pred vytvorením Impéria poraziť priemerne päťdesiat až osemdesiat takýchto droidov. Vám bude v ceste stáť len tridsať" povedal Woodle a nechal vás kochať sa holozáznamom z Klonových vojen.
"V transportéroch za sebou máte plnú polnú výstroj pre každého z vás. Oblečiete si túto výstroj ale nie je taká ako skutočná výstroj komanda - tú si najprv musíte zaslúžiť. Teraz máte aj možnosť sa ubytovať v izbách na poschodí. Máte k dispozícií dve dvojlôžkové izby, ako sa rozdelíte nechám na vás. O tridsať minút vás čakám dole pri bráne do centra. Kto bude meškať... radšej to nechcite zistiť!" povedal seržant Woodle prísne. Na to sa otočil a nechal vás o samote. Zvyšní dvaja ľudia z tvojej skupiny sa rozbehli dozadu pre výstroj a potom hore schodami do ubytovacej časti.
"Stavím sa s tebou, Cal, že ten blonďák neprežije ani výcvik - klonovi dávam čas maximálne po prvú misiu" povedal vysoký, čiernovlasý mindorian Nicky Narsingh, tesne pred tým ako ti zmizli z dohladu. IC-4891 sa na teba usmial a ukázal na vaše veci.
"Vyzerá to tak že sme zostali len my. Moje meno je Tim" predstavil sa a vydal sa vziať si svoju výstroj.

Devidare

Re: Quane Trammer - Výcvik

Příspěvek od Devidare »

Corulag, Výcvikové centrum 501. légie

Naštěstí nebylo reakce potřeba a seržant to navíc ocenil. Všichni jsme seděli trpělivě v lavicích a čekali, co na nás čeká dál. Droid, který se objevil na projekci, pro mně nebyl ničím novým. Znal jsem je už od dob, kdy mně poprvé zaujala vojenská technika. Kdyby jich nebylo tolik, neměli by žádnou hodnotu. Ale osmdesát droidů proti jednomu týmu? Než jsem se dostal sem, nebylo zdroje, odkuď bych to mohl vyčíst. Byly to opravdu bezcenné stroje, které pouze zdržovali válku.
A budou zdržovat i mně!
Zabručel jsem pro sebe, když nám seržant oznámil náš úkol. Pokud jich kloni dali osmdesát, třicet bude hračka. Máme přece jenom za sebou výcvik, díky kterému máme navrch. A navíc jsme nejlepší.
Seržant po rozdání instrukcí opustil místnost a nechal nás tam sám. Dva lidi z týmu se už rozběhli pro výstroj a tím vlastně i rozhodli rozdělení pokojů. Nebyl jsem si jistý, jestli se znají už z dřívějška, nebo jestli se stihli seznámit v transportu, ale já se celou cestou sem o nic nepokoušel.
Takže sdílím pokoj s klonem? To bude pohoda, co může být lepšího, než upravený voják, do kterého je válka tlačena už od malička...
Na né zrovna lichotivou sázku, kterou složila druhá půlka týmu, jsem neměl už šanci odpovědět, muži zmizeli z dohledu, aby se připravili na misi. To jsem měl v plánu i já. Společně s Timem, jak se mi klon představil, jsme se vydali pro výstroj.
Quane...těším se na spolupráci, Time.
Z transportéru jsem si vybral zbroj a další věci, které mi k výcviku patřili a následoval jsem Tima do ubikací. Částí mojí zbroje jsem do něj lehce strčil, aby si mně všiml a poslouchal. Dalo mi to chvilku promyslet tón, kterým na klona promluvím. Nakonec mi tam sedl jemný sarkasmus asi nejlépe. Nebylo mým cílem vyznít nějak bojovně nebo namyšleně,
Musíme zničit víc droidů než ti dva, víš co...
Narážku na zbylé dva členy týmu bylo nemožné si neodpustit. Zdravá rivalita v týmu nikdy nemůže uškodit a doufám že to Tim uvidí stejně. Hlavně po jejich sázce, můj nápad nebylo nic jiného než snaha být opět nejlepší.
Proto sem tady ne?
Nechtěl jsem se už víc zdržovat, pouze se v pokoji převlíknout, a pak se spojit se zbytkem týmu, aby naše zkouška mohla konečně začít.

Uživatelský avatar
Lance Skywalker
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 510
Registrován: 08.9.2012 16:59:10
Bydliště: Zlín, Czech Republic

Re: Quane Trammer - Výcvik

Příspěvek od Lance Skywalker »

Corulag, Výcvikové centrum 501. légie
Tim sa na teba iba usmial a pokrútil hlavou. Jeho strohá až strojová profesionalita v tebe budila dojem že ide skôr o droida, a nie klona človeka, aj keď to nebolo možné.
"Nie je to vlastne jedno? Je bezpredmetné snažiť sa súťažiť vnútri tímu - aj tak musíme prejsť všetci... alebo nikto" povedal a začal sa prezliekať do tréningového brnenia. Zbrane vo vašich batožinách neboli. Vyšli ste obaja z izby a po ceste ste dobehli aj Callena a Nickyho. Tí si vás zjavne vôbec nevšímali a celý čas vášnivo debatovali o nových typoch zbraní s neviditeľnými strelami. Mohli ste si všimnúť, že po celej základni pobehovali kloni aj ľudia nesúci alebo prepravujúci náklad a kde-tu pochodovali zástupy vojakov.
Seržant Shane S. Woodle, ako znelo celé meno vášho mentora, vás už netrpezlivo čakal pred bránou do komplexu.
"Meškáte! Zoradiť a za mnou!" vyštekol na vás hneď pri príchode a nenechal vám ani sekundu oddychu. Viedol vás pozdĺž hradby vojenského komplexu, nevšímajúc si pobehujúcich vojakov a personál všade naokolo. Keď ste dorazili na miesto, videli ste len veľkú budovu bez okien s jedným zabezpečeným vchodom. Woodle zadal prístupový kód a čakal kým sa overí.
"Pane, prečo ten chaos? Deje sa niečo?", spýtal sa Callen Dorma s očividným znepokojením. Woodle si len utrel spotené čelo a mohol si na ňom vidieť značnú dávku nervozity.
"Légia sa chystá na záverečný útok na Tervissis. Nalodenie vojsk vraj príde skontrolovať Lord Vader osobne. Vyhladenie otrokárov je preňho zrejme osobná záležitosť, keďže im venuje zvýšenú pozornosť od začiatku Listeholskej kampane" zhodnotil Woodle a zase si utrel čelo. Teraz ste mohli pochopiť, prečo majú všetci dôstojníci ponurú náladu už od začiatku. Lord Vader bol najvyšším veliteľom celej Imperiálnej Armády. 501. Légia bola jeho osobnou gardou. Seržant vás vzal dnu.
Najprv ste sa ocitli v absolútnej tme. Potom sa rozsvietili svetlá a vy ste s prekvapením zistili že stojíte v úplne prázdnej miestnosti s ocelovými stenami. Jediné, čo ste si mohli všimnúť bolo niekoľko drobných bodiek po obvode miestnosti ale boli príliš vysoko. Na dĺžku mala táto hala takmer 100 metrov, na šírku asi 30, čiže bola obrovská. Nebolo v nej však nič. Shane Woodle s vami už nebol a dvere boli zablokované. Odniekiaľ sa ozval jeho hlas, akoby z reproduktora.
"Teraz dostanete svoje zbrane. Je to štandardná puška typu E-11. Vaša misia sa spustí o chvíľu. Všetko je len holoprojekcia, až na vašich nepriateľov - B jednotky sú skutočné a aj ich a vaše blastery. V ich blasteroch sú síce iba neškodné elektrické luminescenčné náboje, no dávajte si pozor - vedia vás pekne kopnúť ak vás zasiahnu, slabšieho jedinca na nejaký čas aj vyradia! Vezmite si zbrane!" povedal robotický Woodlov hlas a pred vami sa na štyroch podstavcoch objavili štyri E jedenástky.

____________________________
Stačí mi krátka odpoveď, len napíš ako obvykle svoje pocity a dojmy, prípadne konverzáciu s kamarátom Timom počas cesty. V ďalšom príspevku začne zábava :)

Devidare

Re: Quane Trammer - Výcvik

Příspěvek od Devidare »

Corulag, Výcvikové centrum 501. légie

Je to jedno...
Odpovím si na jeho otázku a razím si cestu do pokoje. Nedalo mi to ale, a stále mi hlavou běhaly Timovy slova. Proto když mně napadla přímo filosofická věta, nemohl jsem si jí nechat pro sebe. Proto jsem jen potichu zabručel:
Ale nejde jen o to projít, záleží jak projdeš...
Nebyl však čas na nějáké povídání a vlastně jsem takový ani nebyl. Narozdíl od zbylých dvou členů týmu, kteří vášnivě probírali technické novinky. Zajímalo mně to, to nemůžu popřít, ale bavit se o tom, na to teď nebyl čas.
Hned jak jsem si v pokoji všechno vyřídil, skrz ruch základny jsem se vydal k seržantovi, který na nás už čekal. Budova, kam nás ihned, bez žádného zdržování, zavedl, byla stejně strohá jak zástavba Nar Shaddaa. Ale nic mně nezajímalo víc, jak zmíňka o Lordovi Vaderovi. Na Callenovu otázku odpovědět seržant překvapivě dlouze a slušně - to znamenalo, že je to pro něj důležité. A že z toho má stejně špatný pocit, jaký byl cítit v základně už od našeho příchodu.
Mělo to ale i druhou stránku. Lord Vader si určitě nenechá uniknout výcvik komand, nejelitnější součástí jeho osobní jednotky.
I když jsme jenom kandidáti, nic co by ho mělo zajímat...
Nemohl jsem se rozhodnout, která možnost je správnější, proto ve mně cuklo, když se najednou rozsvítili světla. Přes všechnu svojí koncentrací nad příchodem Vadera mi uniklo, že v místnosti byla chvilku úplná tma. Obrovská místnost, která byla naprosto prázdná. Věděl jsem, co nás čeká. Plno droidů na sešrotování. Po krátkém briefingu seržanta, kde jsem se dozvěděl vlastně jenom to, že droidi budou rozdávat elektrické šoky. Ostatní nebylo důležité.
Blbý plechovky, to nebude nic těžkýho. Hlavně moc neblbnout a přesně mířit. Zbytek týmu svojí práci zvládne a já taky nezklamu. Jen neriskovat a nebýt poslední...
Pomalu jsem, zaměstnám myšlenkami, zvedl zbraň ze stojanu a provedl klasickou rutinní prohlídku a nabití. Něco, co nás učili při základním výcviku, jen teď se mi zdálo, že to zvládnu rychleji a elegantněji. Poslední náraz do zbraně jí připravil ke střelbě a já se postavil ke kolegům, připraven spustit show.

Uživatelský avatar
Lance Skywalker
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 510
Registrován: 08.9.2012 16:59:10
Bydliště: Zlín, Czech Republic

Re: Quane Trammer - Výcvik

Příspěvek od Lance Skywalker »

Corulag, Výcvikové centrum 501. légie

Zábava sa začala. Okolo vás sa zrazu objavila dokonalá holoprojekcia, ktorá pôsobila ako skutočnosť, dokonca predmety ste cítili na dotyk. Ocitli ste sa na ulici kdesi vo veľkom meste. Napravo aj naľavo boli budovy, všetky zamknuté. Na ulice bola jedna budova, do ktorej sa vojsť dalo. Bola poschodová a okná na poschodí aj prízemí boli zabarikádované. Pri jej dverách stáli dvaja droidi B-1. Ďalší piati droidi boli rozostavení po celej ulici.
"Vnútri tej budovy je váš cieľ. Droidi zajali majiteľa obchodu a vašou úlohou je ho oslobodiť bez ujmy na životoch civilistov. Majetok je druhoradý. K dispozícií máte útočné pušky typu E-11 a ľahké ručné protónové granáty. Droidov je presne tridsať. Začnite!" povedal robotický Woodlov hlas a droidi okamžite spustili paľbu cez cestu na vás. Nicky a Callen sa rozbehli po pravom chodníku. Callenovi sa podarilo vyradiť jedného z droidov, avšak Nicky dostal čoskoro zásah a spadol na zem. Callen si ho vôbec nevšímal a pokračoval ďalej - dvaja droidi sa mu postavili do cesty na chodníku. Nick sa stonajúc odplazil do bočnej uličky a držal sa za brucho - náboj bol zrejme silný. Callen pokračoval ďalej a s perfektným krytím zostrelil ďalšieho droida a ostreľoval sa s tým druhým. Tim sa rozbehol po opačnej strane aby nalákal droidov na kopu. Vypálil proti nim paľbu aby odpútal ich pozornosť a zároveň na nich poslal odistený granát. Keď sa dvaja droidi vyhli strelám z blasteru, zistili že im pod nohami leží protogranát. Ozvala sa explózia a na zem popadali obhorené súčiastky. Na ulici zostal už len jeden droid a ten sa obstreloval s Callenom. Tim zatiaľ rýchlo pokračoval po ľavej strane a s krytím sa dostával ku dvom droidom na opačnej strane. Vtom sa ale stalo čosi nečakané a to hneď dve veci - všetkých osem okien na poschodí budovy sa otvorilo a z nich začali vylietať blasterové strely. Tim sa len tak tak stihol skryť za smetiak a vyhnúť sa tak plnému zásahu. Droidská paľba však bola silná. Na druhej strane sa dvaja droidi rozbehli okolo zamestnaného Callena do bočnej uličky kde ležal Nicky.

Devidare

Re: Quane Trammer - Výcvik

Příspěvek od Devidare »

Corulag, Výcvikové centrum 501. legie

Nečekaně povedená simulace mně velice překvapila. Zdálo se mi, jakoby tato technologie existovala pouze zde a pro zbytek Galaxie to byla pouze vize budoucnosti. S tak dokonalou virtuální realitou jsem se ještě nesetkal, ale právě díky tomu si nebylo na co zvykat. Vše bylo perfektní a po chvilce mi už ani nepřipadalo, že se v nějáké simulaci nacházím, vše bylo uvěřitelné. Milá ulička, kde by se mohla nacházet spousta obchůdků, malé rodiné restaurace, kavárny pro pár lidí. Na první pohled naprosto bezpečná oblast, kde bych si představoval svojí dovolenou. Bohužel přítomnost droidů mně rychle uvedla do "reality" a náš úkol byl jasný. Na poslední chvíli jsem stihl zaragovat a rozběhl jsem se po levé straně společně s Timem. Palbou jsem kryl sebe, svůj tým, a zatím nebylo moc šancí získat první skalp. Tim nádherně použil granát, Callen naopak svojí precizní palbou likvidoval jednoho za druhým. Nicky měl největší smůlu a hned na začátku dostal zásah, který nebyl tak neškodný, jak jsme si mohli myslet. Svojí první příležitost jsem našel hned před Callenem, který se s droidem trpělivě odstřeloval. Protože jsem šel po druhé straně ulice, můj úhel střelby byl lepší než Callenův a měl jsem větší šanci na zásah. V zaměřovači jsem našel svůj cíl a vypálil na něj dávku ze zbraně. Svojí úspěšnost se mi zkontrolovat nepodařilo, protože překvapivá palba z oken budovy mně donutila všeho nechat a běžet za jakýkoliv kryt. Už jsem to nevydržel, a z úst jsem bez přemýšlení vypustil:
Kurva!
A spíš než abych se snažil něco trefit, spustil jsem chaotickou palbu směrem k oknům. I když proti droidům to bylo zbytečné, byla tu přecejenom šance, že nějákého trefím. Všichni byly zaměstnaní novou hrozbou a Nicka si vůbec nikdo nevšímal. I já jsem ho málem přehlédl, ale z mého krytu na něj šlo dobře vidět. Dva droidi už obešli Callena, který si jich nevšiml, a mířili si to přímo do postranní uličky. Nahlédl jsem opatrně z krytu na droidy, kteří nás ostřelovali a když si mně částečně přestali všímat a stříleli po zbytku týmu, rozběhl jsem se do uličky za Nickem a po cestě se zaměřil na dva droidy a střelbou za běhu jsem se je snažil trefit. Protože zraněný kolega ležel na zemi, mířil jsem vysoko, abych ho netrefi. Doufal jsem, že je oba trefím ještě než dorazím do uličky, protože je to také ideální kryt v této situaci.
Nejlepší by bylo, kdyby se tady spojil celý tým, a pak jsme se vydali do budovy společně, takhle to nemá cenu...
Nevím co plánoval zbytek týmu, ale doteď byla naše mise hodně tichá a mimo zbraní tu nebyl žádný hlas, který by nás vedl. Proto jsem aktivoval svojí vysílačku, abych se spojil s celým týmem. Otázka vedení nebyla vůbec položena, ale já věřil, že jako komando by jsme měli přece jenom spolupracovat a aktivně se podílet na průběhu mise.
Pokud pojedem všichni za sebe, tak nás rozsekají, droidi si předávaj neustále data. Spojíme se v uličce na straně cílový budovy...jak leží Nick.
Pokusil jsem se popsat kterou uličku myslím, i když prostor simulace zas nebyl tak velký, aby se tu dalo ztratit. Nečekal jsem, co na to řekne tým, hned jsem pokračoval dál.
Musíme do budovy společně, tady na ulici nemáme žádnou šanci!
Se zbraní v ruce jsem byl připraven spustit palbu do oken budovy, kdyby ke mně tým běžel, ale nebyl jsem si jistý jejich reakcí. Při základním výcviku mi to nepřišlo, ale až teď, v malém počtu, jsem si uvědomil jak se špatně bojuje s někým, koho neznám. Podíval jsem se na Nicka, který ležel v uličce a čistě účelově jsem se ho zeptal:
Už seš v pohodě?
Na zmocnění se budovy bude potřeba celý tým ve stoprocentní kondici a já jsem chtěl ukázat našemu seržantovi, že my čtyři jsme nejlepší!

Uživatelský avatar
Lance Skywalker
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 510
Registrován: 08.9.2012 16:59:10
Bydliště: Zlín, Czech Republic

Re: Quane Trammer - Výcvik

Příspěvek od Lance Skywalker »

Corulag, Výcvikové centrum 501. légie
Droid pred Callenom spadol na zem s prestreleným hrudným plátom a Callen ti poslal udivený pohlad a pokračoval v streľe na droidov pri dverách. Tim hneď pochopil tvoje plány a kryl ťa paľbou do okien, pričom zlikvidoval jedného z ôsmych droidov ktorí pálili z okien. Tebe sa kvôli chaotickej palbe a krytiu droidov nepodarilo zostreliť ani jedného. Droidi smerujúci k Nickymu tvoj útok nečakali a obaja zaskočení paľbou od chrbta skončili na zemi. Dostal si sa až k Nickovi. Tu si vymyslel svoj plán.
"Skvelý nápad, Quane!" pochváli ťa Tim a pribehol okamžite k okraju uličky, kde vás kryl opätovnou paľbou do okien. Callen iba prikývol a pridal sa k Timovi kryjúc vás. Nicky sa pomaly pozdvíhal a vrhol na teba nenávistný pohľad. Vzal svoju zbraň a pripojil sa ku Callenovi. Ten zatiaľ vytvoril svoj vlastný plán.
"Ja s Nickym vezmeme pravú stranu. Budeme vás kryť paľbou do okien. Quane a Tim - vy dvaja si vezmite tú ľavú stranu a zlikvidujte droidov pri dverách. Keď budete pri budove, z okien na vás nebudú mať dosah. Dostante sa dovnútra ale ďalej nepostupujte - čakajte na nás. Ideme!" predniesol Callen a spolu s Nickym spustili paľbu z krytia. Tim sa zatiaľ rozbehol na druhú stranu a naznačil ti aby si ho nasledoval.
"Tak poď!"

__________________________________
Všetko si pochopil dobre len jednu vec mám na teba - pri priamej reči používaj úvodzovky aspoň hore na začiatku aj na konci "ako". Bold nie je celkom jasne vidieť a nie som si istý čo hovoríš a čo si myslíš - ďakujem.

Devidare

Re: Quane Trammer - Výcvik

Příspěvek od Devidare »

Corulag, Výcvikové centrum 501. légie

Jestli všechno půjde takhle podle plánu, bude to snadnější než se zdálo...i když v budově to bude přece jenom těžší než na ulici, kde je víc prostoru...ve čtyřech to ale nebude problém, jsou to jenom bezcenný droidi...
Zhodnocoval jsem naše šance, než se k nám připojil zbytek týmu a oba hned zaujali své pozice, kryjíc nás svojí palbou. Callen v tu chvíli domyslel plán útoku a zdálo se, že už není víc co třeba. Nick se připojil do bitvy a Tim se už vydal k našemu cíli. Bouchnu Tima do ramene, aby viděl, že už jsem s ním.
"Jdeme! Beru si levou."
Tuto chvíli byla rychlost nejdůležitější. Nebylo na co čekat, společný běh k budově musel být bezchybný, aby nás nemohli zaměřit z oken. Nebyl čas si oddychnout, na to byla příležitost v uličce. A to jsme si ještě museli dát po cestě záležet, aby jsme trefili dva droidy, co hlídali dveře. Trochu jsem zpomalil, aby se dalo dobře zamířit a v pár sekundách bylo mým úkolem najít droida a několikrát zmáčknout spoušť. O druhého droida jsem se už nestaral, to byl cíl Tima a já věřil, že se o něj postará. Ulevilo se mi až když naše zbroje narazili na zeď cílové budovy. Snížil jsem svojí siluetu a klekl si na zem a přitisknut ke stěně jsem postupoval až ke dveřím. Dveře byly otevřené, takže o starost míň. Po opatrném nahlédnutí dovnitř jsem si rychle zapomatoval okolí a počet nepřátel. Zde se už lišil výcvik na stormtroopera, kde se obsazování budovy většinou stalo hromadným návalem vojáků dovnitř a zničení opozice. Na ztráty se nehledělo. Ve čtyřčlenném týmu to ale bylo jinačí. Každý musel vědět, co dělá. Co nás naučili na Caridě zde bylo víceméně zbytečné.
A je to tady...
Nejnebezpečnější část byla před náma. Pohledem jsem zkontroloval Tima, jestli je připraven a zvednutím palce jsem mu oznámil, že můžeme začít. Levá strana byla moje. Moje oblíbená, nejlépe se mi z ní dělalo cokoliv, protože jsem si nemusel přehazovat zbraň do druhé ruky, což pro mně nebylo tak přirozené, a stále jsem byl kryt co nejvíce zdí. Ale při útoku na budovu to bylo stejně jedno. Nebyl čas na krytí, do místnosti jsem musel vběhnout co nejrychleji, abych nebránil Timovi ve střelbě. Obsazení místnosti ve dvou znamenalo, že celá levá půlka je moje a tak musím v jednu chvíli zkontrolovat sto osmdesát stupňů a stihnout trefit všechny cíle v té oblasti, jinak ohrozím kolegu. A na něm leží stejná zodpovědnost. Doteď se ukázal být dobrým bojovníkem, ale až v uzavřených prostorech se ukáže, jaký má voják opravdu reflexy.
Vytáhl jsem jeden z granátů a odjistil ho. Kývnutím na Tima byla akce zpuštěna, po vhození granátu se čekalo pouze na výbuch. A pak se už nebylo co připravit. Muselo se jednat instinktivně. Dovnitř a nikoho neminout.

Uživatelský avatar
Lance Skywalker
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 510
Registrován: 08.9.2012 16:59:10
Bydliště: Zlín, Czech Republic

Re: Quane Trammer - Výcvik

Příspěvek od Lance Skywalker »

Corulag, Výcvikové centrum 501. légie

Droidi pred dverami neboli problém. Nemali sa kde kryť a tak tvoja a Timova strela trafila cieľ. Šprint k budove bol naozaj vyčerpávajúci a dlhší ako ste predpokladali, no museli ste uznať že Callen a Nicky urobili svoje, pričom pri vašom krytí zlikvidovali troch droidov v oknách, čiže zostali len traja. Nasledovala tá ťažšia časť. Museli ste sa dostať dovnútra. Tvoj granát zlikvidoval dvoch droidov, no zároveň upozornil ostatných aby sa kryli, tým pádom keď ste vtrhli dnu, bolo ich tam už nastúpených šesť a čakali vás. Blastery namierená priamo na vás, pričom sa ukrývali za prevrátenými stolmi a stoličkami vnútri izby. Callen a Nicky sa k vám už blížili po ulici, no stále im zostávalo niekoľko droidov v oknách na poschodí.

Devidare

Re: Quane Trammer - Výcvik

Příspěvek od Devidare »

Corulag, Výcvikové centrum 501. légie

Granát nesplnil úplně svojí funkci, ale pro začátek nás zbavil alespoň části obyvatel domu. Se zbytkem už si musela poradit naše osobní zbraně. Obě dvě spustili palbu na cíle a nezdálo se, že budou mít čas vychladnout. Tvrdá palba ze zbraní se dostávala přes stoly a i když naše krytí bylo prakticky nulové, jejich bezpečí za stoly byla jen iluze a ostré náboje si rychle poradili s materiálem, který neměl ve vlastnostech vydržet ostrou munici. I přes štěkání zbraní byly slyšet kroky kolegů, kteří se rychle blížili.
Situace venku teď nebyla důležitá, droidi v oknech jsou na posledním místě, důležité je podpořit nás v místnosti a zbytek domu se vyčistí už "sám".
S Timem jsme jako krytí vybrali stejně jako droidi nábytek, ale díky jejich munici jsme byly víceméně v pořádku, naopak jejich obrana se rozpadala stejně rychle, jak lítali třísky ze všeho, za čím se droidi schovávali. Zabít šest cílů, tedy tři pro každého, nebyl nejlehčí úkol, ale když se člověk kryl, využíval palby při jejich pauzách a dokázal opatrně zamířit a trefit se do otvorů ve stolech. Poškození droidi se zničili sami, ať už vlastní nešikovností, nebo jen tím že špatně vypočítali pravděpodobnost úspěšnýho přesunu do lepšího krytu a vystavili svá citlivá místa střelbě. Už stačilo pouze počkat na podporu zbytku komanda a stále pozorovat všechny strany, aby nás žádný droid nemohl přesně zaměřit. Využil jsem pauzy, a při přebíjení zásobníku jsem aktivoval i komlink a v relativním klidu jsem při odhazování prázdného zásobníku navrhnul:
Musíme zatlačit Time.
Zvedl jsem svojí čerstvě přebitou zbraň a spustil palbu na všechny pozice, kde se skrývali droidi. Potřeboval jsem dál informovat svého kolegu, ale nebyl čas zapínat přímé spojení s jeho helmou, nebyly jsme od sebe tak daleko, aby nestačilo pouze zařvat.
Zaměř se na ty, co se špatně kryjí, dej si záležet...
Počet droidů se snížil a tak nebylo pro jednoho člověka těžké pokrýt několik cílů najednou. Nečekal jsem, že se droidi budou vůbec schovávat, ale přežití měli naprogramované kvalitně. Na lidskou sílu samozřejmě neměli a jejich prohra byla čím dál tím jasnější, jak se blížil zbytek týmu do budovy.

Uživatelský avatar
Lance Skywalker
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 510
Registrován: 08.9.2012 16:59:10
Bydliště: Zlín, Czech Republic

Re: Quane Trammer - Výcvik

Příspěvek od Lance Skywalker »

Corulag, Výcvikové centrum 501. légie

Vaše ťaženie v spodnej izbe sa skončilo úspešne, triesky lietali a droidi padali, nakoniec boli všetci zničení. Streľba za vami tiež utíchla, no vašich dvoch kolegov ste cez okná nikde nevideli. Vtom vtrhli do izby po schodoch dvaja droidi a jeden z nich používal ako štít muža, majiteľa obchodu. Ten bol zrejme zdrogovaný alebo omámený, len ťažko sa držal na nohách.
"Vzdajte sa lebo ho zničím!" vyhrážal sa droid a mieril mužovi blasterom na spánok. Tim sa pokúsil namieriť naňho blaster, no v tom momente sa ozvali výstrely. Boli dva. Rázne a presné a hlavou každého droida prešla strela. Neboli to však vaše strely. Na schodoch za nimi stáli Cal a Nicky a obaja sa usmievali.
"Ako ste sa tam dostali?" spýtal sa ich prekvapene Tim a rýchlo zachytil padajúceho muža.
"Použili sme výbavu a dostali sme sa hore do tých okien. Potom to bolo jednoduché - mnoho ich tam nezostalo" povedal víťazoslávne Callen. Holografický muž v Timových rukách sa rozpadol, rovnako ako všetko okolo nich a zostala tam iba osvetlená veľká tréningová hala.
"Výborne! Skvelá akcia!" zaburácal hlas seržanta Woodla ktorý sa od vchodu hnal rýchlym krokom k vám.

Devidare

Re: Quane Trammer - Výcvik

Příspěvek od Devidare »

Corulag, Výcvikové centrum 501. légie

Úžasné...
Nedalo se nic dělat, než žasnout nad prací, kterou naše zbraně dokázali způsobit. Droidi byly zničeni a spoušť byla vidět všude kolem. Nádherná prezentace síly malého elitního týmu, kterým jsme. Čekal jsem, až se s náma spojí tým, takže jsem trochu polevil na ostražitosti, ale moje zbraň mířila opět nahoru, jakmile sestoupili dolů dva droidi, držící majitele obchodu jako rukojmí. Situace na necelou sekundu vypadala bezvýchodně a droidi nyní měli na své straně všechny esa. Nebyla tu žádná možnost zaútočit, protože druhý droid by okamžitě popravil svůj živý štít. No, naštěstí nebyl celý tým pohromadě a dva tu ještě nebyli. Pouze helma dokázala skrýt mé překvapení, když se objevili na schodech a střelbou zneškodnili hrozbu a zachránili rukojmí. Pro toho pohotově skočil Tim, jako kdyby byl civilista živý.
"Dobrá práce..."
Jakmile se rozpadla celá simulace, seržant se ihned vydal k nám a měl stejný nýzor jako já. Než se k nám dostal, tak jsem si v hlavě pouze rekapitulovla, co všechno se při tréningu stalo.
Začátek byl úplně v pořádku, i když sme měli jednoho zraněného, ale zabezpečili jsme oblast a rychle postupovali vpřed. Žádnou větší chybu jsme nemohli udělat, celá akce proběhla hladce...jen jsem nepočítal všechny droidy, které jsem zničil, ale to je jedno...hlanvě že jsme potěšili seržanta...

Uživatelský avatar
Lance Skywalker
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 510
Registrován: 08.9.2012 16:59:10
Bydliště: Zlín, Czech Republic

Re: Quane Trammer - Výcvik

Příspěvek od Lance Skywalker »

Corulag, Výcvikové centrum 501. légie
Shane Woodle vás vyviedol von z miestnosti a zakódoval bezpečnostný zámok.
"Pozor! Teraz pôjdem podať hlásenie o vašom prvom cvičení, stretneme sa zajtra o 7:00 na cvičisku. Neprajte si meškať! Rozchod!" zavelil Woodle a zasalutoval. Na to sa otočil a odišiel preč. Hneď sa však zarazil a otočil sa k vám.
"G4, poďte somnou!" povedal a ukázal na Tima.
"Rozkaz, pane!" povedal Tim a poslušne odišiel preč v sprievode seržanta Woodla. Všimol si si že Callen a Nicky už odišli smerom ku vašej ubytovni. Práve okolo vás prehádzal tým R, čiže červení. Vzorne pochodovali v dvojrade vedľa seba a na ich čele bol ich seržant, mladý muž okolo tridsiatky s dokonale učesanými blond vlasami a víťazoslávnym výrazom. Niektorí členovia R-tímu na teba hodili povýšenecké až výsmešné pohľady a ich skupinka pomaly zabočila za roh.

________________________________________________________
Teraz máš voľnú ruku, môžeš prakticky robiť čo chceš, môžeš navštíviť starého priateľa ešte z výcviku v inom tíme alebo sa zbližovať s vlastným tímom, prípadne sa venovať tréningu alebo štúdiu. Ak chceš môžeš sa dopracovať až do rána 7:00, pre tentokrát si niektoré NPC rozhovory môžeš napísať aj sám.

Zamčeno

Zpět na „Dočasně uzavřené výcviky“