Přichází bouře - výcvik pro Alyatura

Pakliže je hráč déle než 30 dní neaktivní, sem bude přesunut jeho výcvik

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Uživatelský avatar
Gwendolin
Diplomat
Diplomat
Příspěvky: 821
Registrován: 06.8.2009 18:02:26
Bydliště: Antar 4

Přichází bouře - výcvik pro Alyatura

Příspěvek od Gwendolin »

Coruscant, Chrám rytířů Jedi (24 BBY)

Město, které nikdy nespí, pomalu vítalo nový den. Sluneční paprsky se prodírali skrz vrstvu smogu a zalévali vysoké budovy zlatavou září. Svou cestu si našli i do tvého pokoje. Bylo brzy ráno. Většina obyvatel chrámu ještě spala. Ty jsi však vstal dříve, aby ses ještě před snídaní stavil v tréninkové místnosti a procvičil se v boji se světelným mečem. Dnes odpoledne tě čekal plánovaný duel s tvým mistrem Liamem Skyfallem. Chtěl si na něj co nejvíce zapůsobit a tak ses rozhodl nenechat nic náhodě.

Tréninková místnost byla prázdná. Mohl si využít veškerých vymožeností, které se zde nacházeli. Spustit výcvikový program a nechat si promítnout holografického protivníka. Aktivovat cvičného droida nebo jen tak opakovat naučené útočné sestavy a manévry.


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tak jdem na to. Co a jak máš dělat ti jistě říkat nemusím. Tady máš volnou ruku. Děj můžeš posunout až ke snídani do jídelny. Hodně štěstí nám oběma :D
"Zlo se blíží a má služba začíná. Neskončí až do mé smrti.
Jsem světlo v nejtemnější noci. Hlas slabších. Blaster, který je ochrání.
Svěřuji svůj život Antarianským Rangerům. Pro tento den a pro všechny, které přijdou."

-Přísaha Antarianských Rangerů

Uživatelský avatar
Alyatur
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 247
Registrován: 13.9.2012 06:31:35

Re: Přichází bouře - výcvik pro Alyatura

Příspěvek od Alyatur »

Coruscant, Chrám rytířů Jedi

Převalím se a otvírám oči s myšlenkou na dnešní souboj.
Konečně mám možnost ukázat výsledky svého tréningu.
Vstanu a po ranní hygieně si klasickou béžovou róbu a připravím si světelný meč, který umístím k pasu. Opatrně našlapuji, tak abych nikoho nevzbudil a mířím k tréningové místnosti.
Určitě bude prázdná.
Přemýšlím, když se plížím chodbou. Opatrně vklouznu dovnitř a pohledem si přeměřím celou místnost. Nakonec zapnu světelný meč a k sobě si přivolám tréningového droida.
Musíš se soustředit.
Koluji mi hlavou i snad krví myšlenka. Zapnu světelný meč a připravím se do postoje "střehu". Snažím se kombinovat střední šermířské výpady s prvkami kenda.
Obrázek

Uživatelský avatar
Gwendolin
Diplomat
Diplomat
Příspěvky: 821
Registrován: 06.8.2009 18:02:26
Bydliště: Antar 4

Re: Přichází bouře - výcvik pro Alyatura

Příspěvek od Gwendolin »

Coruscant, Chrám rytířů Jedi

Rozhodneš se využít tréninkového droida 1138. Tento typ byl speciálně zkonstruován pro výcvik Jediů v boji se světelným mečem a užívání Síly. Konstrukce vzdáleně připomínala humanoida. Váha 82 kg odpovídala dospělému člověku. Padawan měl tedy přesnou představu o tom, kolik Síly musí využít, pokud chce svého protivníka odhodit. Řada kloubů a lehké šasi zaručovali droidovi bezproblémový pohyb. Bojový program obsahoval veškeré bojové formy a manévry. Díky senzorům brzy našel slabá místa svého protivníka a tak se často stávalo, že ze soubojů vycházel mechaňák jako vítěz.
Jakmile zaujmeš základní postoj, 1138čka zažehne svůj cvičný světelný meč. Z obyčejně vypadající kovové rukojeti rázem vyjede sloupec uspořádané plasmy žluté barvy. Droid vyčkává, dokud nepřijdeš s první sérií výpadů. Bez větších potíží je odrazí a přijde s protiútokem. Bodnutí směřované na hruď a dva krátké, elegantní seky vedené na ramena, krk. Po krátké chvilce můžeš s přesností identifikovat styl boje, který 1138čka nyní využívá. Je jím Makashi.
"Zlo se blíží a má služba začíná. Neskončí až do mé smrti.
Jsem světlo v nejtemnější noci. Hlas slabších. Blaster, který je ochrání.
Svěřuji svůj život Antarianským Rangerům. Pro tento den a pro všechny, které přijdou."

-Přísaha Antarianských Rangerů

Uživatelský avatar
Alyatur
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 247
Registrován: 13.9.2012 06:31:35

Re: Přichází bouře - výcvik pro Alyatura

Příspěvek od Alyatur »

Coruscant, Chrám rytířů Jedi

Rychle uskočím zpět a meč dám do přímé obranné pozice, zatímco se snažím srovnat tělo s mečem jako harmonický celek.
Praví boj se nachází v mysli, tělo jen kopíruje její příkazy.
Opakuji si slova mistra a lituji, že jsem si nechal druhý meč v pokoji. Po krátké rozvaze se rychle pustím dopředu. Provedu několik seků, stále si však hlídám vzdálenost a kopíruji ji od svého protivníka. Chvíli to kombinuji a sérii zakončím dalekým výpadem na hrudník.
Vždy musíš poznat protivníkovu slabinu.
Absolutně se zklidním a soustředím se na správné provedení formy Niman.
Obrázek

Uživatelský avatar
Gwendolin
Diplomat
Diplomat
Příspěvky: 821
Registrován: 06.8.2009 18:02:26
Bydliště: Antar 4

Re: Přichází bouře - výcvik pro Alyatura

Příspěvek od Gwendolin »

Coruscant, Chrám rytířů Jedi

Soustředíš se na každý výpad, kryt, postoj, držení meče. Vše se zdá být v dokonalé harmonii, tak jak to tato forma vyžaduje. Minimalizoval si své slabosti a donutil 1138čku přepnout bojový program. Tvé dosavadní kroky vypadaly bezchybně. Avšak kdyby zde byl tvůj mistr upozornil by tě, že poté, co jsi provedl daleký výpad příliš ses svému protivníkovi odkryl. Toho droid okamžitě využil. Uskočil stranou (tak že se k tobě dostal blíž) a ještě než doskočil sekl zeširoka mečem. Pokud bys ve skutečném souboji nestačil na takový výpad zareagovat, nic by ti již nepomohlo. 1138 tě překvapí svou mrštností, nezbývá ti než uskočit nebo provést kotoul vzad. Musíš jednat rychle, jinak souboj skončí tvým nezdarem.
"Zlo se blíží a má služba začíná. Neskončí až do mé smrti.
Jsem světlo v nejtemnější noci. Hlas slabších. Blaster, který je ochrání.
Svěřuji svůj život Antarianským Rangerům. Pro tento den a pro všechny, které přijdou."

-Přísaha Antarianských Rangerů

Uživatelský avatar
Alyatur
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 247
Registrován: 13.9.2012 06:31:35

Re: Přichází bouře - výcvik pro Alyatura

Příspěvek od Alyatur »

Coruscant, Chrám rytířů Jedi

Rychle provedu kotoul vzad. Zklidním se a pokusím se naladit na tok síly vnímat ho a použít ho.
Síla prostupuje všechno, je vším. Já jsem jen síla a vůle síly je skrze mě používána
Rychlím tempem vymrštím levou ruku dopředu, jako symbol vlny síly a pokusím se odmrštit robota na nejbližší zeď.
Úplná harmonie těla a duše, jen tak může být spojení plně využíváno.
Nechám myšlenky, aby mi proudili hlavou a dostávaly mě do stavu úplné harmonie a vyrovnanosti.
Obrázek

Uživatelský avatar
Gwendolin
Diplomat
Diplomat
Příspěvky: 821
Registrován: 06.8.2009 18:02:26
Bydliště: Antar 4

Re: Přichází bouře - výcvik pro Alyatura

Příspěvek od Gwendolin »

Coruscant, Chrám rytířů Jedi

Odkutálíš se v poslední vteřině asi o čtyři metry od droida. Ten na nic nečeká a agresivně se proti tobě rozběhne, jako rozzuřená Boma. Na koncentraci máš jen minimum času. Uchopíš tolik Síly, kolik jen stačíš a použiješ ji proti 1138čce. Droid ve snaze čelit tvému Silovému útoku nastaví ruku, ve které svírá meč v obraném gestu a nakloní se dopředu. Neodhodil si ho, ale získal si příležitost přijít s protiútokem.
"Zlo se blíží a má služba začíná. Neskončí až do mé smrti.
Jsem světlo v nejtemnější noci. Hlas slabších. Blaster, který je ochrání.
Svěřuji svůj život Antarianským Rangerům. Pro tento den a pro všechny, které přijdou."

-Přísaha Antarianských Rangerů

Uživatelský avatar
Alyatur
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 247
Registrován: 13.9.2012 06:31:35

Re: Přichází bouře - výcvik pro Alyatura

Příspěvek od Alyatur »

Coruscant, Chrám rytířů Jedi

S částečně překvapeného stavu se rychle postavím do postoje a srovnám tělo.
Pokud bych ho dokázal zmást, tak by jeho obrana byla neefektivní.
Zamyslím se a přitom se rozeběhnu k němu. Dávám si pozor na přesné našlapování a nechávám si možnosti na úhyb. Jakmile jsem u něho, tak naznačím sek z levé strany a poté jej vedu pravou se zakončeným podebráním s téže strany.
Obrázek

Uživatelský avatar
Gwendolin
Diplomat
Diplomat
Příspěvky: 821
Registrován: 06.8.2009 18:02:26
Bydliště: Antar 4

Re: Přichází bouře - výcvik pro Alyatura

Příspěvek od Gwendolin »

Coruscant, Chrám rytířů Jedi

1138čka se zastaví, aby čelila tvému útoku. Ten ti vyjde jen z části. Droida se ti skutečně podaří zmást a očekává tvůj výpad z levé strany. Avšak velmi citlivé senzory zaznamenají změnu v tvém pohybu a droid se za minutu dvanáct odkutálí stranou.

Ten zatracený droid je slizský jako úhoř! Když už si myslím, že ho mám, vyklouzne mi!
Vybaví se ti slova o rok starší padawanky, která zde trénovala před dvěma dny.

Výborně, Qvine! Málem si ho měl.
Otočíš se za známým mužským hlasem. U vchodu stál tvůj mistr. Vysoký, holohlavý zabrak, světle hnědé pleti. Na jeho jindy přísné tváři se zrcadlil nepatrný úsměv. Přestože si svého protivníka nepřemohl, na Liama tvůj výkon zapůsobil.

Z toho, že ti utekl si nic nedělej. Mám takový dojem, že ho rada nechala naprogramovat tak, aby ho žádný padawan neporazil. Ale o tom nikomu ani muk.
Mrkne na tebe spiklenecky.

Teď k tomu proč tu jsem. Bohužel musíme náš duel odložit. Máme úkol. Ano, tím máme myslím, že tentokrát půjdeš se mnou. Musím ještě něco zařídit, takže se sejdeme řekněme za dvě hodiny u speederu v garáži C. Běž na snídani, připrav se a vezmi si na sebe něco neformálnějšího. Nesmíme na sebe poutat moc pozornost.
Informuje tě, počká zda nemáš nějaké otázky a poté opustí místnost.
"Zlo se blíží a má služba začíná. Neskončí až do mé smrti.
Jsem světlo v nejtemnější noci. Hlas slabších. Blaster, který je ochrání.
Svěřuji svůj život Antarianským Rangerům. Pro tento den a pro všechny, které přijdou."

-Přísaha Antarianských Rangerů

Uživatelský avatar
Alyatur
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 247
Registrován: 13.9.2012 06:31:35

Re: Přichází bouře - výcvik pro Alyatura

Příspěvek od Alyatur »

Coruscant, Chrám rytířů Jedi

Rychle provedu poslední úder a už se začínám radovat, když vidím, že je jen malá či skoro žádná šance na vykrytí.
A toto je ko..
Raduji se bohužel předčasně, když droid vykryje můj úder a já jsem zase tam, kde jsem byl. Dám droidovi signál, aby zastavil a přemýšlím co jsem udělal špatně. Vybaví se mi slova jedné padawanky, které se asi brzy stanou mým motem.
Co dělám špatně?
Ještě jednou se ptám sám sebe, když za sebou uslyším známý hlas. Pravdou je, že jsem nečekal mistra tak brzy, ale výhodu to má, jsem rozcvičen.
Otočím se k mistrovi a vypnu světelný meč.
Jak dlouho jste tu mistře?
Zeptám se a trochu se zamyslím, proč jsem nic necítil. Jestli to je tím, že jsem byl příliš zabrán do boje a nebo přišel teprve nyní?
Vyslechnu jeho poučku o droidovi a trochu bezradně se na něho otočím. Plechová mašina a jaké dělá problémy.
Úkol?
Řeknu s nadšením. Konečně nastává ta chvíle, kdy se výcvik přesune do dalšího bodu.
Obrázek

Uživatelský avatar
Gwendolin
Diplomat
Diplomat
Příspěvky: 821
Registrován: 06.8.2009 18:02:26
Bydliště: Antar 4

Re: Přichází bouře - výcvik pro Alyatura

Příspěvek od Gwendolin »

Coruscant, Chrám rytířů Jedi

Teprve chvíli, zároveň však dost dlouho, abych dokázal posoudit tvé zlepšení.
Odpoví ti na dotaz a seznámí tě s nejzákladnějšími pokyny k úkolu.

Podrobnější informace ti povím pak. Teď spěchám. Řeknu jen tolik, že budeme hledat člověka, který by nás mohl přivést k našemu cíly. Nechal jsem ti do pokoje odnést vhodné oblečení. Vezmi si ho, vem si meč a toť vše! Neodlétáme z planety a ani se ji nechystáme zničit. Měj na paměti, že musíme splynout. Takže za dvě hodiny tě čekám. A znáš mé pravidlo o dochvilnosti? Když tam nebudeš, tak nazdar a jedu sám.
Otočí se na patě a zmizí. Máš přesně dvě hodiny na sprchu, snídani a přípravu. Což by ti mělo bohatě stačit, pokud se nikde nebudeš zbytečně zdržovat.

............................................................................................................................
Nijak se nezdržuj. Napiš cos dělal a zastav se na cestě do garáží.
"Zlo se blíží a má služba začíná. Neskončí až do mé smrti.
Jsem světlo v nejtemnější noci. Hlas slabších. Blaster, který je ochrání.
Svěřuji svůj život Antarianským Rangerům. Pro tento den a pro všechny, které přijdou."

-Přísaha Antarianských Rangerů

Uživatelský avatar
Alyatur
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 247
Registrován: 13.9.2012 06:31:35

Re: Přichází bouře - výcvik pro Alyatura

Příspěvek od Alyatur »

Coruscant, Chrám rytířů Jedi

Přikývnu a přidám spokojený úsměv. Konečně jsem se mi dostalo nějakého uznání, neříkám, že bych to dělal kvůli němu, ale je to příjemné vědět, že moje zlepšení je znatelné.
Toto bude moje první mise, musím postupovat maximálně opatrně.
Pomyslím a poté zamířím do svého pokoje, ještě dříve než tam dojdu, tak už si v hlavě formuluji co si vzít s sebou.

Do středně velkého batohu černé barvy nacpu nějaké ty zásoby dehydrovaného jídla, pro případ, že by se něco stalo. Přidám nějaké ty potřeby první pomoci, mohly by se hodit. Nějakou vodu na cestu. Také nějaké oblečení pro všechny případy.
Vezmu si na sebe, to co mi mistr připravil a svoje šaty padawana si sbalím též. Po patřičném zkontrolování všech aspektů se vydám na smluvené místo.
Snad jsem to stihl..
Uvažuji trošku nervózně, zatímco ještě žvýkám zbytky snídaně.
Obrázek

Uživatelský avatar
Gwendolin
Diplomat
Diplomat
Příspěvky: 821
Registrován: 06.8.2009 18:02:26
Bydliště: Antar 4

Re: Přichází bouře - výcvik pro Alyatura

Příspěvek od Gwendolin »

Coruscant, Chrám rytířů Jedi

Tvůj mistr už na tebe čeká u oranžového speederu. Již od pohledu bylo jasné, že tento stroj patří mezi ty starší, které se v chrámové garáži nalézají. Jeho šasi zdobil nespočet škrábanců, skvrny pravděpodobně od oleje a dva ohořelé kruhy způsobené výstřelem z blasteru. Lze tedy usuzovat, že poslední uživatel zažíval krušné chvíle. Nicméně pro cestu do chudších a nebezpečnějších pater Coruscantu byl tento dopravní prostředek dostačující. Svým vzhledem na takovém místě dokonale zapadne. Stejně jako tvůj mistr, který měl na sobě tmavé, obnošené kalhoty. Košili, vestu, pevné boty, opasek s několika pouzdry a k němu připevněný podivně vypadající blaster. Než sis ho stačil blíže prohlédnout, vyrušil tě mistrův hlas.

U Síly! Qvine! To má být fór? Co máš v tom batohu
Na Liamově tváři se usadí rozzlobený výraz, který ještě více podtrhuje zabracký vzhled. Vezme si od tebe batoh a bleskově zkontroluje jeho obsah.

Neřekl jsem to dost jasně?! Obléct, vzít meč a toť vše? Z čeho si usoudil, že náš úkol má humanitární charakter? Nejedeme léčit lidi ve slumech, ani krmit hladové. Můžeš mi prosím tě vysvětlit, jak s touhle zátěží budeš někoho honit po ulici? Máme splynout, ne vypadat jako ztracení turisti. Co teď s tebou? Mám sto chutí tě poslat zpátky. Řekni mi, proč bych to neměl udělat?
Zkříží ruce na hrudi a věnuje ti dlouhý pohled.
"Zlo se blíží a má služba začíná. Neskončí až do mé smrti.
Jsem světlo v nejtemnější noci. Hlas slabších. Blaster, který je ochrání.
Svěřuji svůj život Antarianským Rangerům. Pro tento den a pro všechny, které přijdou."

-Přísaha Antarianských Rangerů

Zamčeno

Zpět na „Dočasně uzavřené výcviky“