Válka rodů(Nat Organa)

Pakliže je hráč déle než 30 dní neaktivní, sem bude přesunut jeho výcvik

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Wrait
Učedník
Učedník
Příspěvky: 395
Registrován: 19.10.2008 17:27:42
Kontaktovat uživatele:

Válka rodů(Nat Organa)

Příspěvek od Wrait »

Coruscant, Chrám jedi
Probudil ses do nového dne. Čekala tě ta chvíle, na kterou jsi čekal už několik let v komnatách chrámu. Dnes ti měl být udělen titul padawana a přidělen mistr Jedi. Čekal jsi celý týden, kdy ta chvíle přijde. K dnešnímu dni sis připravil obzvlášť čisté roucho. Vstával jsi s úsměvem. Mistr Voron, který vedl tvé hodiny biologie a psychologie, na vás čekal u výtahu. Sešlo se vás tu hned deset. Znal jsi všechny a Kib, o jeden a půl roku starší učedník tu byl taky. Nelíbilo se ti, že je tu i on. Neměl tě rád, protože jsi byl inteligentnější. To ti oplácel při soubojích s mečem, kde tě vždy porazil. Navíc byl nejstarší z celé skupiny učedníků.
„Kdopak to přišel? Prcek oregano.“ Tak ti Kib říkal. Mistr Voron k vám přišel dříve, než mohlo dojít k nějakému konfliktu
„Notak, pánové… Tebe mistr napomenul pohledem, ale Kib dostal pohlavek. Celou cestu výtahem potom mlčel. Ty ses bavil s ostatními. Když jste vystoupili, nahoře čekaly další menší skupinky padawanů ras zvyklých na jinou atmosféru, ti se shromáždili z ubytovacích prostor přizpůsobených jejich domovskému světu.
„Ahoj, Nate, Ozval se za tebou známý hlas Nahdara Vebba. „Dnes budeme s mistrem dohlížet na vaší cestu. Poletíme s vámi jako doprovod. Měli jste chvilku, než vás přepočítali a společně jste se vydali do společenské místnosti.
Shromáždili jste se tam společně s mistry a několika staršími padawany. Mezi ně si stoupl i padawan Vebb. Když jste se všichni usadili, začal ceremoniál.

Tvým mistrem se stal Cathar jménem Raa’s. Měl obyčejnou hnědou srst a stejnou tuniku. Co tě však zaujalo, byl jeho meč. Měl dvoučepelový meč. To mohlo znamenat, že by tě mohl naučit novým technikám s mečem. Společně jste se vydali k transportu.
„Od nynějška budu tvůj mistr. Jak jsi slyšel, jmenuji se Raa’s. Jsi můj první padawan.“ Usmál se na tebe. „Pokud se nám nic nestane, prožijeme spolu několik dalších let.“ Na chvilku se odmlčel. „Rád bych se o tobě něco dozvěděl. Jak se jmenuješ, vím. Jsi Nathaniel Organa… Máš něco společného s královskou rodinou? Počkal, jestli odpovíš. „ není to důležité, jen jsem to chtěl vědět. Usmál se na tebe a ukázal malé ostré zuby. „Spíš mi řekni, co čekáš od svého povolání? Co čekáš? Co bys chtěl udělat?“

__________________________________
Tady máš volnost. Rozepiš se o pocitech, myšlenkách... Hovory si tentokrát můžeš domyslet (třeba ve výtahu)
Při rozhovoru s mistrem už odpovídej a ptej se, určitě ti to půjde. :)

Uživatelský avatar
Lance Skywalker
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 510
Registrován: 08.9.2012 16:59:10
Bydliště: Zlín, Czech Republic

Re: Válka rodů(Nat Organa)

Příspěvek od Lance Skywalker »

Coruscant, Chrám jedi

Prebudil som sa dobre oddýchnutý a pomerne spokojný sám so sebou. Najčistejšie rúcho aké som dokázal zohnať teraz ležalo na stoličke vedľa mojej postele. Vstal som, umyl sa a obliekol som si šaty. Vyrazil som plný entuziazmu smerom k výťahu, kde nás mal čakať Majster Voron. So značným zhrozením som zistil že je tam aj Kib. Neviem prečo ma to tak prekvapilo. Asi som v noci čakal že ho zožerie Killik, dávno vyhynutá mýtická rasa, ktorou na Alderaane dnes len strašili deti. Nevražilo som naňho zazeral a čakal som, či si neodpustí svoju obvyklú idiotskú poznámku.
"Daj sa vypchať Kib," odignoroval som ho a odvrátil od neho pohľad. "Prepáčte, Majster Voron".
"Ahoj Adi" pozdravil som svojho dobrého priatela, ktorý ma tam už čakal. Adi bol zhruba v mojom veku, aj keď o niečo starší, keďže ja som bol z našej skupiny najmladší. Bol mláďa Caamasi a narodil sa taktiež na Alderaane ako ja.
"Čau..." odpovedal mi Adi dosť otrávene a mal som tušenie že mu niečo je. "Nie je mi príliš dobre...", vypadlo z neho nakoniec.
"Stále si nervózny? Majster Voron predsa vravel, že sa nemáme čoho báť", hovoril som mu ako sme nastupovali do výťahu.
"Čo keď si mal žiadny z majstrov nevyberie? Čo ak...", lamentoval Adi a vydržalo mu to až celú cestu výťahom.
Vtedy ma oslovil Nahdar Vebb, starý priateľ.
"Rád ťa vidím Nahdar", povedal som mu a usmial som sa. Nahdar sa očividne d Ja som riešil celkom iný problém. Pri mojom rannom zhone som celkom zabudol na inú vec. A tak sa ozvala jedna z najzákladnejších ľudských potrieb, práve v momente keď sme dorazili do spoločenskej miestnosti. Počas ceremónie som sa so zaťatými zubami snažil nerobiť prudké pohybu nohami a prečkal som až na koniec. Problém nastal až potom. Len zbežne som vnímal svojho majstra a so zaťatými zubami som ho nasledoval.
"Rád vás spoznávam, Majster Raa’s" precedil som cez zuby. Uprostred ďalšej vety som ho však prerušil náhlym šprintom niekam do bočnej chodby veľkej stĺpovej siene vnútri Chrámu Jedi na Coruscante. "Hneď som tu........." zakričal som asi sto metrov od majstra, ktorý zostal stáť na mieste, zjavne zarazený. Bolo mi to jedno či ma potrestá, proste som musel nájsť záchod a to rýchlo. Pri svojom behu som míňal postavy ostatných Jediov ktorí na mňa podozrievavo pozerali. Ak by ma ma nejaký majster zastavil, bol som pripravený ho omočiť.

Uživatelský avatar
Wrait
Učedník
Učedník
Příspěvky: 395
Registrován: 19.10.2008 17:27:42
Kontaktovat uživatele:

Re: Válka rodů(Nat Organa)

Příspěvek od Wrait »

Coruscant, Chrám Jedi
K tvému štěstí a štěstí ostatních, tě nikdo nezastavil. Spokojeně jsi vykonal potřebu a vyšel ze záchodů. Mistr tě překvapil téměř ve dveřích.
Omluva přijata. Zazubil se na tebe dříve, než jsi mohl něco říct. Společně jste se vydali k východnímu hangáru.
Cestou se tě mistr zeptal na základní otázky.
Když jste dorazili k republikovému křižníku, zdaleka jste nebili poslední. K tvému potěšení tam nebyl Kib.
Mistr pokračoval v rozhovoru.
Je sice brzy se ptát na tvá přání... Ale mě to prostě zajímá. Víš, rád bych tě poznal a tohle mi pomůže.
Nastoupili jste. S mistrem jsi zamířil do společenské místnosti. Několik párů už tam bylo, byl tam i Nahdar a mistr Fisto. Právě mluvili s kapitánem lodi.
Teď, když mě omluvíš, půjdu se podívat po nějakém jídle. Asi jsi také nesnídal. Usmál se a vyvolal v tobě pocit nebezpečí. skoro jako by chtěl sníst tebe. Počkej tady do odletu. Co budeš dělat je na tobě. Mistr se s tebou rozloučil malou úklonou a zmizel za dveřmi. Nebezpečí zmizelo. Zato se objevil Kib se svým mistrem, který ho právě pohlavkoval. Člověk s tmavou tváří a silnýma rukama si u něj vydobyl veliký respekt ty však ne. Cestou do tebe vrazil a málem tě shodil na zem. kdybys nevyužil dosavadního výcviku s mečem, byl bys na zemi. Kib si za to vysloužil další pohlavek.
Netrvalo dlouho a Kit Fisto s Nahdarem odešli. Kapitán lodi vás uvítal a sdělil několik bezpečnostních pravidel. Pak odešel i on a loď odstartovala. krátce na to se objevil mistr Raa's s malým talířkem jídla.
Tady máš, já už jedl. nechal tě jíst a šel si popovídat s ostatními. Po jídle jsi taky mohl jít a povídat si. Byla zde možnost někoho vyzvat na souboj v přetlačované v Síle nebo se jen válet a přemýšlet...

Uživatelský avatar
Lance Skywalker
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 510
Registrován: 08.9.2012 16:59:10
Bydliště: Zlín, Czech Republic

Re: Válka rodů(Nat Organa)

Příspěvek od Lance Skywalker »

Chrám Jedi, Coruscant

Spokojne som vyšiel zo spoločnej toalety v Chráme a usmial som sa od ucha k uchu na svojho majstra. Ešte raz som sa mu ospravedlnil a pokračovali sme spoločne do pristávacieho hangáru. Po ceste sa ma začal pýtať otázky, na ktoré som mu nestihol odpovedať. Rozhodol som sa, že začnem od začiatku.
"Volám sa Nathaniel Organa a mám 9 rokov. Prišiel som do chrámu pred štyrmi rokmi a Majster Yoda vraví, že som veľmi pokročil. Chcem zlepšiť svoj boj so svetelným mečom a naučiť sa nové taktiky. Myslím že ovládanie Sily mi ide celkom dobre" dokončil som myslím že všetky základy o sebe. Pokračovali sme ďalej. Majster nakrojil citlivú tému. Spýtal sa ma na moju rodinu. Sám som dobre nechápal prečo moja matka tak nenávidela svoju rodinu a prečo mi nikdy nedovolila sa s nimi stretnúť a nechcel som o tom ani hovoriť, preto som sa rozhodol klamať.
"Nie pane. Nie som príslušníkom žiadneho kráľovského ani šľachtického rodu. Je to na Alderaane celkom bežné meno" zaklamal som a uprel som pohľad do zeme. Už som sa tak neusmieval.
Keď sme dorazili na loď, Majster Raa’s ma na chvíľu opustil a šiel si vraj zajesť. Nemal som z toho dobrý pocit. Tento deň zaradím do svojho rebríčka 10 najtrápnejších dní v mojom živote. Hneď ako si ho vytvorím... premýšlal som a zo zamyslenia ma vytrhol až Kib s jeho idiotským zmyslom pre kazenie nálady. Teraz som už vážne dúfal že ho zožerie Killik alebo prinajlepšom aspoň môj Majster. Keď už o ňom hovorím, práve sa vrátil a priniesol mi jedlo. Oči sa mi rozžiarili a až teraz som si uvedomil že som vlastne veľmi hladný už od momentu, keď som sa vymočil. Bleskovo som zhltol všetko jedlo na tanieri, položil ho na stolík a vydal sa hľadať nejaké ďalšie. Moje pátranie nebolo úspešné. Možno aj z toho dôvodu že ma to prestalo baviť už po prvých pár krokoch. Vtedy som uvidel môjho kamaráta Arkaya, mladého twileeka ktorý sa narodil na Rylothe a bol asi o tri roky starší. Poznali sme sa odkedy som sem prišiel a okrem Nahdara som si s ním hádam najlepšie rozumel. Bol vysoký a štíhly, čo je pre jeho rasu typické, silný flegmatik ktorý trpel chronickým nezáujmom o čokoľvek. Jeho majster s ním zrejme nebol a Arkay znudene pozeral kamsi do stropu. Rozbehol som sa k nemu avšak približne v dvoch tretinách cesty som si pristúpil plášť a zažil som nečakane blízke stretnutie s podlahou interiéru lode. Evidentne som sa stal na najbližších pár minút terčom posmechu.
"Do wampskej prdele!" zamrmlal som si a pomaly sa zbieral zo zeme.

Uživatelský avatar
Wrait
Učedník
Učedník
Příspěvky: 395
Registrován: 19.10.2008 17:27:42
Kontaktovat uživatele:

Re: Válka rodů(Nat Organa)

Příspěvek od Wrait »

Vesmír, Loď třídy Consular
Ani jsi nečekal, jestli mistr něco řekne a pustil ses do jídla. Mistr ti mezitím zmizel. Když jsi dojedl, odložil jsi talířek na něco nedle křesla, kde jsi seděl ale stůl to rozhodně nebyl.
Astromech s připevněným stolečkem se ošil a horečně zapípal. Tys tomu nevěnoval pozornost a šel jsi hledat další jídlo. Vzhledem k tomu, že už jsi byl celkem najeden, přestal jsi hledat téměř hned. Namísto toho jsi zamířil za dalším ze svých přátel. Cestou sis přišlápl hádit. To by nevadil, téměř nikdo si toho nevšiml, ale tvá poznámka vyvolala menší rozruch mezi mistry poblíž tebe.
Konečně ses dostal k Arkayovi.
Ahoj. Pozdravil tě s očima upřenýma do světla nad sebou. Ty už jsi tu? Byla to trochu nesmyslná otázka a měl si pocit, že možná nepatří tobě.

Uživatelský avatar
Lance Skywalker
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 510
Registrován: 08.9.2012 16:59:10
Bydliště: Zlín, Czech Republic

Re: Válka rodů(Nat Organa)

Příspěvek od Lance Skywalker »

Vesmír, Loď triedy Consular

Pozbieral som sa zo zeme a ako som sa oprašoval, sledoval som pohoršené pohľady Majstrov okolo mňa. Odbil som ich pohľadom typu "Čo čumíte?!" a pomaly som sa dotackal k Arkayovi. Ten akoby obvykle príliš nejavil záujem o moju existenciu. Nebol som si istý či si ma vôbec všimol tak som mu párkrát mávol rukou pred očami aby ma vôbec zaregistroval. Keď mi konečne venoval aspoň určitú mieru svojej pozornosti, prihovoril som sa mu.
"Ahoj! Áno som tu možno si si stihol všimnúť. Aký je tvoj majster? Ten môj vyzerá akoby ma chcel každú chvílu zjesť a pýta sa ma hlúposti. Zatiaľ sa nič nedeje kam myslíš že nás vezú? Budeme musieť poraziť sami batalion droidov? Alebo zdvihnúť Silou do vzduchu celú loď?" hovoril som, a zatiaľ čo som filozofoval tak on evidentne už v polovici stratil záujem a ja som smutne pozrel do zeme. Potom som si spomenul na holohru ktorú som si pre každý prípad zobral ešte ráno. Vytiahol som ju, zapol a začal som hrať vernú napodobeninu Tatooinských pretekov klzákov.

Uživatelský avatar
Wrait
Učedník
Učedník
Příspěvky: 395
Registrován: 19.10.2008 17:27:42
Kontaktovat uživatele:

Re: Válka rodů(Nat Organa)

Příspěvek od Wrait »

Vesmír
S Arkayem sis moc nepopovídal, stejně jako se on věnoval svému fiktivnímu "něčemu", ty ses ponořil do závodů kluzáků. Často jsi sníval o tom, podívat se do kokpitu pravého kluzáku. To ti zatím nikdy nebylo dopřáno, ale každá hra ti oživila naději.
Později tě unavil monotonní holoobraz a tak ses vydal do své kajuty. Tam jsi zalehl do postele a okamžitě usnul.

Ilum
Probudil ses a po pěti minutách válení ti došlo, že neslyšíš motory. Rychle ses oblékl a instinktivně zamířil do společenské místnosti. Opět ses cestou zastavil na záchodě a pokusil se ještě najít jídlo. To se ti bohužel nepovedlo.
Ve společenské místnosti se sešli všichni. Ty ses rychle schoval ke svému mistrovi. Ten ti podal vestu a rukavice.
Po proslovu Mistra Yody, který jsi moc neposlouchal, jste se sborově vydali ven.
Co jsi slyšel od starších studentů, se kterými ses potkal, jsi byl překvapen. Nefoukal vítr a viditelnost byla velmi dobrá. Dokonce bylo vidět pohoří na obzoru, kam jste mířili. Vydali jste se na cestu.
Po dlouhé a vesměs nudné cestě, jste stanuli před velkým otvorem do hory. Tenká vrstva ledu pokrývala ornamentální bránu. Vstoupili jste dovnitř. V první místnosti jste si sundali oblečení, protože v jeskyni bylo teplo. Pak postupně vyrazily dvojce hlouběji do jeskyně.
Tak, Nathanieli, teď si budeš muset vybrat krystal. Slyšel jsem, že jsi velmi citlivý v Síle... Mistr se odmlčel, když jste vstoupili do komplexu jeskyně. Normálně by tam byla tma, ale malá skulina na stropě poskytovala dost světla, aby se odrazilo v krystalových vyrostlicích a osvětlilo rozsáhlé chodby.
Nech sebou proudit Sílu, medituj, bude-li to potřeba. Vybírej s rozvahou. Mistr tě sledoval dokud ses neztratil v chodbách.

Uživatelský avatar
Lance Skywalker
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 510
Registrován: 08.9.2012 16:59:10
Bydliště: Zlín, Czech Republic

Re: Válka rodů(Nat Organa)

Příspěvek od Lance Skywalker »

Ilum, jaskyňa

"Ďakujem, Majster Raa’s", povedal som. Na to som sa otočil a vybral sa do jaskyne. Cítil som veľké napätie až mi úplne tŕpli chodidĺá a cítil som ako mi srdce tlčie stále intenzívnejšie. Vošiel som do ľadovej jaskyne. Všade naokolo boli kryštály. Bol som naozaj prekvapený koľko veľa ich tam bolo. Boli na strope, na stenách, na stalagmitoch, dokonca ste mohli zahliadnúť lesklé kamienky aj pod vašimi nohami. Modré, Zelené, Červené - tých bolo najviac ale sem-tam ste zahliadli aj žltý, či fialový kryštál. Potom som si ich začal uvedomovať ako individuálne zdroje sily. Adeganské kryštály - mocné zdroje sily pre svetelné meče. Nie všetky mali rovnakú moc. Niektoré dokonca akoby nemali žiadnu - obyčajné kusy kameňa. Cítil som rozdielne úrovne SIlových vybrácií z rôznych miest avšak cítil som čosi viac. Celkom iný druh Sily ktorá ma akoby tiahla k sebe.Nevedel som kam idem. Blúdil som jaskyňami možno aj celé hodiny, no zdalo sa mi že to trvá len pár minút. Veril som, že Sila mi pomôže nájsť cestu späť. Potom som ho uvidel. Bol to jasnomodrý kryštál zarytý v skale len okrajom, tak aby nespadol. Dal sa ľahko vytiahnúť. Problémom bolo že je vysoko nado mnou a jediný spôsob ako sa k nemu dostať, bolo vyliezť na veľký stalagmit ktorý bol kúsok odo mňa. Keď som bol celkom hore, dočiahol som kliešťami len tak tak na hrot kryštálu. Potiahol som, no kryštál sa uvolnil veľmi rýchlo a zrazu padal volným pádom dole. Bál som sa že už ho nenájdem a tak som inštinktívne pustil kliešte s sústredil celé svoje vedomie na kryštál. Ten odrazu zastal vo vzduchu a pomocou Sily sa vrátil až do mojej ruky. Opatrne som zliezol zo stalagmitu a zamieril som hľadať východ. Prekvapilo ma, že sa mi to podarilo na prvý krát. Úzka a strmá chodba viedla presne pod okraj klenby ktorou sme do jaskyne vošli. Niekoľko padawanov sa tam ešte motalo, no ja som vybehol von a vydal sa hľadať Majstra.
"Majster Raas! Majster Raas! Mám ho! Je to on! Som si istý že to je on!" kričal som a utekal smerom k nemu s natešeným výrazom v tvári a s kryštálom víťazoslávne zdvihnutým nad hlavou.

Uživatelský avatar
Wrait
Učedník
Učedník
Příspěvky: 395
Registrován: 19.10.2008 17:27:42
Kontaktovat uživatele:

Re: Válka rodů(Nat Organa)

Příspěvek od Wrait »

Ilum, Jeskyně
Soustředit Sílu pro tebe nebylo obtížné. Proto jsi i celkem rychle našel svůj krystal. Sice jsi neměl jistotu že je tvůj, ale poprvé, když jsi ho uchopil v ruce, cítil jsi vibrace, silné pole sladěné s tvou myslí, a krystal zazářil. Nález tě tak potěšil, že jsi málem při běhu porazil Arkaye, který zrovna bezduše zíral na temně modrý krystal v ledu. Několikrát ses cestou zpět ztratil, ale ani to ti nevadil. Vzrušením a během ses dokonce i zpotil.
Už z dálky jsi viděl svého mistra a chtěl se sním poděli o svoje štěstí. Mistr si zatím sundal hábit, takže seděl na zemi jen v tunice a kalhotách. V místě kde se sbíhaly dvě uličky se vedle tebe objevil Kib.
A hele, Ore... Podklouzly mu nohy a vzal tě sebou. Doklouzali jste se až k nohám Kibova mistra. Už se chystal něco říct, když Kib spustil.
Podrazil mi nohy! On za to může! Mistr se otočil k tobě. Pozvedl obočí. V matném světle vypadal hrozivěji, než tvůj mistr a vypadal, jakoby chtěl sežrat celý vesmír.

Uživatelský avatar
Lance Skywalker
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 510
Registrován: 08.9.2012 16:59:10
Bydliště: Zlín, Czech Republic

Re: Válka rodů(Nat Organa)

Příspěvek od Lance Skywalker »

Ilum, pred vchodom do Jaskyne

Len periférnym videním som zahliadol Kiba a už sme sa obidvaja kĺzali na ľade smerom k neznámemu Majstrovi. Spoznal som ho - bol to Kibov Majster. Čakal som že ho naozaj rázne pokarhá ale vtom Kib začal klamať a vykrúcať sa. Nevedel som čo mám robiť ale zo zúfalstva sa zrodila myšlienka. Kryštál som si schoval do vrecka. Nešťastne som sa usmial.
"Prepáčte mi, Majster. Asi som sa len pošmykol," povedal som a pozrel s úsmevom na Kiba, "Prepáč Kib", dodal som a tvárou sa mi blysol úškrn ktorý mohol vidieť iba on. Zdvihol som sa a nechal ich oboch na mieste. Konečne som sa dostal k majstrovi a ukázal mu kryštál.
"Toto je on. Som si istý!" vyhlásil som a široko som sa usmial, podávajúc Majstrovi Raasovi kryštál.

Uživatelský avatar
Wrait
Učedník
Učedník
Příspěvky: 395
Registrován: 19.10.2008 17:27:42
Kontaktovat uživatele:

Re: Válka rodů(Nat Organa)

Příspěvek od Wrait »

Ilum, krystalová jeskyně
Došel jsi vítězoslavně k mistrovi, ukázal si mu krystal a natáhl k němu ruku. Mistr se díval za tebe, na Kiba a jeho mistra. Měl naježené chlupy na nose. Všiml sis, že zatíná ruce do země.
Povolil zem ze sevření a usmál se.
Vedl sis dobře. I tady na konci. Myslel jsem, že budu muset zasáhnout. Máme s mistrem Aumarem nějaké neshody. Převalil se z tureckého sedu na kolena a podíval se na krystal.
Hm... Výborně. Tahle barva se mi líbí. Vstal a doprovodil tě k pracovnímu stolu.
Mám na tebe otázku, tentokrát je ale důležitá. Začal se hrabat v přihrádkách. Nevěřím tomu, že tak nadaný žák se neučil jinému stylu s mečem než Shii-cho. Jaký styl se ještě učíš?
Zatímco jsi odpovídal, mistr stále na stole vršil další a další, malé i větší součástky. Pak vyndal i prázdné pouzdro jílce.
Otočil se k tobě.
Možná budeš mí ze začátku problémy. Ukážu ti schémata. Stavba bude na tobě.
Další hodinu nebo dvě jste strávili s hlavou v hologramech a filmsu. Další část, stavba meče byla už jen na tobě. Čas teď neměl smysl, takže si ztratil o něm ztratil pojem. Jediné čím sis byl jistý bylo, že mistr stál vedle tebe a vydává zajímavě příjemný zvuk.

Uživatelský avatar
Lance Skywalker
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 510
Registrován: 08.9.2012 16:59:10
Bydliště: Zlín, Czech Republic

Re: Válka rodů(Nat Organa)

Příspěvek od Lance Skywalker »

Ilum, krystalová jeskyně

Bol som nadmieru rád že majster ma chváli a tak som tam len stál a usmieval sa od ucha k uchu. Potom som ho nasledoval k pracovnému stolu a sadol som si na stoličku, z ktorej mi ako obvykle len viseli nohy. Vždy som bol najmenší zo všetkých padawanov a čo si pamätám, aj z detí na Alderaane. Zachmúrene som sa zamyslel. Vytrhol som sa až keď mi Majster položil otázku.
"Štýly boja.. jasné.... pracujem dosť s prvkami Ataru a Makashi práve tieto by som chcel rozvíjať ďalej. Myslím že mi to veľmi sedí" hovoril som a uprene som pozoroval čo robí. Bolo mi jasné čo bude nasledovať - pripravoval som sa na to už týždeň. Dokonale som poznal štruktúru a stavbu svetelného meča. Teraz však prišla najťažšia časť. Počúval som Majstra, aj keď väčšinu vecí čo mi vravel,som už vedel, radšej som ho počúval pretože som dúfal že mi pomôže aj so stavbou. To sa však nestalo a tak som na jeho výzvu len prikývol a sústredil sa na súčiastky. Do stredu som položil kryštál a obidve ruky som sústredene namieril na kopu kovu pred sebou. Spočiatku som niektoré súčiastky nespoznával a len som prvú pol hodinu obracal všetky jednotlivé súčiastky vo vzduchu a prezeral si ich. Potom som sa do toho pustil. Stratil som pojem o čase. Cítil som iba Majstrov pravidelný dych a obrovskú Silu ktorá z neho vyžarovala. Hlavne som však cítil tú svoju a používal som ju na stavbu meča presne podľa naučených metód. Ten sa mi za určitý čas, nedokážem určiť aký, pretože to mohli byť minúty ale aj celé hodiny, zložil priamo pred očami a pomaly dosadol na povrch stola. Vyčerpane som spustil ruky a s výdychom som sa oprel o stoličku.

Uživatelský avatar
Wrait
Učedník
Učedník
Příspěvky: 395
Registrován: 19.10.2008 17:27:42
Kontaktovat uživatele:

Re: Válka rodů(Nat Organa)

Příspěvek od Wrait »

Ilum, Jeskyně
Opíral ses, zatímco tvůj mistr vzal do ruky tvůj meč. Prohlédl si ho, párkrát obrátil mezi prsty.
Myslím, že tě to nezabije. Vrátil ti meč přímo do ruky. No tak, ukaž svou Sílu, své srdce.
Počkal, než ses sžil s novou čepelí a rukojetí svého meče. Pak tě vzal za ramena.
Teď jsi mým padawanem Nathanieli. Povedu tvůj výcvik, pokud půjde všechno dobře, povedu jej až do konce. Vycvičím tě v rytíře a připravím tě... Od dalšího stolu se ozvalo zajásání a zažehnutí čepele. Připravím tě, abys mohl chránit slabé a pomáhat jim. Sundal své ruce.
Počkáme, až ostatní dokončí zkoušku a vrátíme se na loď.

Nečekali jste dlouho, všichni sestavili své meče a chlubili se svou více, či méně jedinečnou barvou. Ty ses samozřejmě také ukázal svým kamarádům.
Pak jste se vydali zpět k lodi, kde čekal mistr Yoda, aby vás opět přivítal a opět vám řekl něco o vašem poslání. Opět jsi ho neposlouchal.
Cesta z planety se zdála být stejně nudná jako cesta na ní, každopádně nyní mluvili padawani více se svými mistry než mezi sebou. Tvůj mistr sebou přivedl mistra Yodu a očividně ti chtěli něco říct.
Mladý Nathaniel. Rád jsem, že jsi krystal našel. Začal Yoda. Mladý jsi, sílu ale máš, Poklepal ti hůlkou na paži a pak na spánek. A mysl dobrou. Mistr Raa's dobrý bude učitel. Zklamat nesmíš nás. Usmál se na tebe. Tak trochu jsi ho nechápal a asi čekal na odpověď.

Uživatelský avatar
Lance Skywalker
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 510
Registrován: 08.9.2012 16:59:10
Bydliště: Zlín, Czech Republic

Re: Válka rodů(Nat Organa)

Příspěvek od Lance Skywalker »

Ilum, Jeskyně

Majster Raas mi vrátil meč a ja som si až teraz uvedomil aký je úžasný. Nebol najkrajší, ani najlepší a nepochybne ani najmocnejší, ale bol môj. Stlačil som tlačítko a po prvý krát som uvidel azúrovomodrú čepeľ meča. Bola jednoducho nádherná. Urobil som niekoľko pohybov, stále rýchlejších až som ich zakončil dvojitým útočným saltom s mečom. Páčilo sa mi ako sa čepeľ meča hýbala. Dokázal by som to robiť navždy. Musel som však meč zhasnúť a pripevniť si ho na opasok. Samotná rúčka bola úžasne ľahká. Majster sa mi prihovoril. Pozorne som ho počúval.
"Ďakujem vám za všetko, Majster. Je mi cťou byť vaším padawanom" povedal som a usmial sa od ucha k uchu. Potom sme chvílu čakali a rozprávali sa až kým majster nevstal a neodviedol ma späť na loď. Boli tu už takmer všetci. Potom, po príhovore sa mi prihovoril Majster Yoda. Bál som sa čo mi chce povedať, pretože som nepočúval ani slovo z jeho príhovoru. Nebolo to však také zlé. V zásade som však nepochopil čo mi tým chce povedať.
"Ďakujem Majster Yoda, budem sa snažiť byť čo najlepším Jediom!" vyhlásil som tak trochu neutrálne a čakal čo mi na to Yoda odpovie.

Uživatelský avatar
Wrait
Učedník
Učedník
Příspěvky: 395
Registrován: 19.10.2008 17:27:42
Kontaktovat uživatele:

Re: Válka rodů(Nat Organa)

Příspěvek od Wrait »

Ilum -> Vesmír
Mistr Raa's i mistr Yoda se na tebe usmívali, ale pak se Yoda otočil k tvému mistrovi.
Je dobré, že učedníka máš. Co ale důležitější pro vás oba nyní je... Zpráva z chrámu přišla.
Raa's se sklonil. Cítil jsi, že jde o něco vážného.
Nebezpečí na Zeltrosu objevilo se. Jižní provincie o pomoc požádala. Vyšetřit útok na Guvernéra máš a válku zastavit.
Loď se odlepila od povrchu planety a vydala se opět pryč. Kromě motorů jste mlčeli.
Říkali něco o tom útoku? zeptal se po chvíli Raa's.
Řekli jen tolik, že tebe chtějí vidět. Omluvte mě, Zeltros jediný svět ohrožený není... Mistr Yoda se odpajdal pryč.
Mistr vypadal zamyšleně, a zdálo se, že ti nebude v blízké době pokládat otázky.

Zamčeno

Zpět na „Dočasně uzavřené výcviky“