Sebastien Windrunner - Užívej dne

Pakliže je hráč déle než 30 dní neaktivní, sem bude přesunut jeho výcvik

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Shisco
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1215
Registrován: 05.4.2010 19:33:27
Bydliště: Bastion

Sebastien Windrunner - Užívej dne

Příspěvek od Shisco »

Prolog

Sebastien Windrunner: Užívej dne

Psal se rok 26 po bitvě o Yavin a galaxie se opět jednou zmítala v křečích války. Byl tomu již rok, co do galaxie vpadnuli proradní Yuuzhan Vongové a devastovali jeden svět za druhým pro slávu svých šílených krvelačnýách božstev. Mezigalaktičtí vetřelci, již užívali organickou technologii a veškerými mechanickými výtvory opovrhovali jako výsměchem životu, takže jejich primárním cílem bylo tuto galaxii takovýchhle ohavností zbavit, její obyvatele obrátit na svoji víru a ty, kteří se nepoddají, zavraždit.
Slovo "mír" pro Yuuzhan Vongy znamená ochotné a totální podvolení dobyvateli. Navzdory této zvrácené definici míru existují zrádcovské frakce, jež s Vongy kooperují. Jednou z nich byla i takzvaná Mírová brigáda, hnutí, jež mimo jiné pracovalo jako otrokáři a bez okolků prodávalo uživatele Síly za hrst mrzkých kreditů do rukou strašlivého extragalaktického nepřítele...
Společně se svou mistryní - hapanskou rytířkou Jedi jménem Mia Arai-Thea - ses právě nacházel na palubě starého Acclamatoru Peacemeaker, který si právě razil cestu modravým vírem hyperprostoru vstříc osudu...



Peacemaker, v hyperprostoru

Seděl jsi ve své kajutě na hromádce starých polštářů a meditoval. Z čela ti po zavřených víčkách stékaly chladné kapičky potu, přičemž kolem tebe poletovalo několik menších předmětů, mimo jiné tvůj světelný meč, krabička vonných tyčinek a džbán ovocného džusu.
Nemohl ses zbavit vzpomínek na nekonečné houfy zjizvenců táhnoucí k Praxeu na Yavinu IV, na to, jak ti ukradli domov a zabili tvé přátele. Tyto myšlenky ti narušovaly koncentraci. Cítil jsi, jak se džbán naklonil a voňavá kapalina z něho ukápla na studenou podlahu kajuty.
Uprostřed hlubokého nádechu k tvým ušním bubínkům dolehly zvuky dupotu nohou v okovaných botách po chodbě lodi, načež se otevřely dveře a dovnitř vtrhla pohroma. Lucrezia Arai-Thea, dcera tvé mistryně a tvá blízká kamarádka z Praxea, byla všechno, jen ne typická Hapesanka. Vlnité kaštanové vlasy lemující její půvabnou tvář vypadaly, jako by si je zkracovala světelným mečem, a na sobě měla svou jediskou zbroj ne nepodobnou té, co používali Jediové za Klonových válek. Vždy dávala účelnosti přednost před elegancí.
To, jak vtrhla do místnosti, tě připravilo i o tu poslední špetku koncentrace, která ti zbývala. Džbán s džusem spadnul na zem, kovově zaduněl a jeho obsah se rozlil po podlaze.
Jejda, promiň, omlouvala se Lucrezia.
Přišla jsem ti říct, že k systému Obrox dorazíme...
Výstup z hyperprostoru za třicet minut, oznámil chladný syntetický hlas lodního počítače.
Jo, přesně tak, dodala Padawanka, přičemž uhnula očima a rozpačitě se usmála.
Doufám, že se Jensaaraiové na Obrox Antea udrží do doby, než jim přiletíme na pomoc, změnila rychle téma a jala se napravovat škody, která svým příchodem napáchala.

____________________
Pár rad do začátku: Nebraň se myšlenkám, pocitům, vzpomínkám. Posuň příběh trochu dopředu, ale nepředbíhej děj - to znamená, že když si budeš chtít z někým popovídat, za toho druhého hraju já. Příjemnou zábavu... ;)
Znáš sirou košileli?
Třepetatá, třepetatá
Jsi proklat, majiteli!
Třepetatá, třepetatá
Teď třeská pleská v ní vánek
Kvílivá jak uplakánek
Vichryvanou, vichryvanou...

-Christian Morgenstern, Košilela



Uživatelský avatar
Windrunner
Učedník
Učedník
Příspěvky: 13
Registrován: 10.10.2012 12:39:06

Re: Sebastien Windrunner - Užívej dne

Příspěvek od Windrunner »

Peacemaker, má kajuta, v hyperprostoru

Snažil jsem se uklidnit si mysl, protože nikdy není dobré začínat misi rozrušen. Vzpomínal jsem na meditační techniky které mě učili na Akademii.
Akademie...
Hlavou mi problesklo zlo které se odehrálo na Yavinu IV. Yuuzhan Vongové přiletěli ve svých organických lodích a donutili jedie opustit měsíc. Při pomyšlení na zničení Praxea jsem povolil v koncentraci a vylil na podlahu trochu džusu.
Klid... soustřeď se...
Znovu jsem džbán narovnal a on pokračoval ve své původní kruhové dráze kolem mé hlavy. Zrovna když se mi opět podařilo vyčistit si hlavu od přebytečných myšlenek, vtrhla do místnosti Lucrezia. Koncentrace byla tatam. Otevřel jsem oči a zachytil padající meč. Džbán jsem bohužel chytit nestihl.
No nazdar
Lucrecia si mi začala omlouvat a shýbla se k podlaze. Gestem ruky jsem ji zadržel.
Počej, zavolám uklízecího droida.
Vykročil jsem k terminálu u zdi a zadal příkaz. Zároveň jsem si připnul meč na opasek.
Luc, řekla ti mistryně něco o misi? Moc jsem toho nepochytil.

Uživatelský avatar
Shisco
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1215
Registrován: 05.4.2010 19:33:27
Bydliště: Bastion

Příspěvek od Shisco »

Peacemaker, tvá kajuta, v hyperprostoru

Naťukal jsi příkaz do terminálu lodního počítače, který jsi měl v kajutě, protože ti jakožto Jediskému komandérovi přidělili důstojnickou ubikaci. Za několik okamžiků přijel po malých kolečkách placatý kruhový robouklízeč, zapípal vysokým tónem a dal se do čištění.
Mamka? Jo, kvůli tomu jsem za tebou vlastně přišla. Před pár minutami skončil taktický briefing, ale tam se řešily jenom vojenské záležitosti a kvůli tomu jsem tě nechtěla budit s tím, že ti to radši přijdu říct sama.
Luc se usmála tak sladce, jak to umí snad jedině Hapesanky. Stisknula tlačítko na rámu dveří a ty se se zasyčením vysunuly ze stěny a zavřely.
Určitě ti neuniklo, že letíme na Obrox Anteu, začala Lucrezia a zastrčila si neposlušný pramínek kaštanově hnědých vlnitých vlasů za ucho, načež si sedla k tobě na polštářky. Ucítil jsi její sladkou vůni, jestli Luc přebrala některý z hapanských zvyků, bylo to že se navoní dokonce i před bitvou. Vybavil se ti příběh dávného mistra Jedi, který vám v Praxeu vyprávěl mistr Kyle Katarn. Jediský lord jménem Valenthyne Farfalla, generál Armády Světla před tisíci lety. Hodinu předtím, než šel do bitvy, vždycky přemýšlel, co si do boje vezme na sebe. I samotná Luc se tehdy jeho příběhu smála svým nezaměnitelným zvonivým smíchem, přestože myšlenková bomba a to, co se s Farfallovými jednotkami nakonec stalo, rozhodně tak veselé nebylo.
A to, že tam letíme kvůli nouzovému signálu Jensaaraiů, kteří se dostali do menšího zjizveného průseru. Konkrétně se ohlásila mistryně Gazli, Jensaaraika pracující pro NFOH, chvilku byla i Jedi, možná ji znáš od vidění. Nepohodla se s velmistrem Skywalkerem ohledně způsobu vedení války a odešla z Řádu, aby se naplno věnovala práci pro NFOH. Ale pořád slouží Republice. A já s názorem mistryně Gazli souhlasím - potřebujeme ofenzívu, né čekat, až nás zjizvenci zmasakrují jako nerfy na porážku.
Lucrezia s těmi slovy pohladila electrumovou rukojeť svého světelného meče, jenž se jí pohupoval u pasu.

_________________________
Jinak NFOH je něco jako rozvědka, tvá postava ví, co je, ale vzhledem k tomu, že to nevíš ty, přikládám odkaz:

Kód: Vybrat vše

http://cs.forceacademy.wikia.com/wiki/N.F.O.H
Na oficiální Wookieepedii to nehledej, není to tam. NFOH vymyslel Garth Devilman
Znáš sirou košileli?
Třepetatá, třepetatá
Jsi proklat, majiteli!
Třepetatá, třepetatá
Teď třeská pleská v ní vánek
Kvílivá jak uplakánek
Vichryvanou, vichryvanou...

-Christian Morgenstern, Košilela



Uživatelský avatar
Windrunner
Učedník
Učedník
Příspěvky: 13
Registrován: 10.10.2012 12:39:06

Re: Sebastien Windrunner - Užívej dne

Příspěvek od Windrunner »

Peacemaker, má kajuta, v hyperprostoru

Když přijel robotický uklízeč, posadil jsem se zpátky na koberce. Lucrezia zavřela dveře, přisedla si ke mě a začala svůj výklad. Opět jsem si všiml její krásy. Vždycky byla pěkná, ale poslední dobou jsem si toho začal všímat víc. Rychle jsem se vzpamatoval a pozorně naslouchal podrobnostem o misi.
Jensaaraiové mají problém. Tohle bude zajímavý.
Nikdy jsem nevěděl co si o Jensaaraiech myslet. Jsou někde na půl cesty mezi světlou a temnou stranou síly, jako by se nemohli rozhodnout. Každopádně v době války je každý spojenec dobrý a naši laskavost nám mohou v budoucnu oplatit.
Větší starosti mi momentálně dělalo nezvyklé Lucreziino chování.
Takovéhle myšlenky vedou k temné straně.
Bylo by fajn ukončit tuhle válku rychlou ofenzívou, ale jak to chceš udělat, Luc? Nikdy nevíš kdy Vongové znova udeří, nevíš ani odkud přišli. Na takového nepřítele se útočí těžce, podíval jsem se jí do očí a po vyčkal na odpověď.

Uživatelský avatar
Shisco
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1215
Registrován: 05.4.2010 19:33:27
Bydliště: Bastion

Příspěvek od Shisco »

Peacemaker, tvá kajuta, v hyperprostoru

Lucrezia se na okamžik zamyslela, načež se svýma hluboce hnědýma očima zahleděla do tvých.
Teď nezáleží na tom, odkud přišli. Nemůžeš sice vědět, kde udeří, ale můžeš na ně zaútočit tam, kde jsou nejzranitelnější. Co třeba loděnice? Jejich světolodě umírají a když je nenecháme vypěstovat nové, tak se budou muset stáhnout. A když zjizvenci stáhnou ocas, dočistit zbytky už by nemělo být poměrně obtížné.
Vzala tě za ruku a stiskla ji.
Bastiene, přemýšlel jsi někdy o tom, proč Vongové neslyší Sílu? Tyhle myšlenky mi táhly hlavou, když jsem poslední noc nemohla spát... Možná že jsou natolik zvrácení, že je i samotná Síla zavrhla.
Luc se na chvilku odmlčela, jako by se k něčemu odhodlávala. Pak se ale opět vrátila k tématu:
Z vysílání mistryně Gazli jsme se toho moc nedozvěděli. Jen to, že s sebou má jen malou jednotku a jsou těžce přečísleni, drží se v tom, co zbylo z hlavního města.
Znáš sirou košileli?
Třepetatá, třepetatá
Jsi proklat, majiteli!
Třepetatá, třepetatá
Teď třeská pleská v ní vánek
Kvílivá jak uplakánek
Vichryvanou, vichryvanou...

-Christian Morgenstern, Košilela



Uživatelský avatar
Windrunner
Učedník
Učedník
Příspěvky: 13
Registrován: 10.10.2012 12:39:06

Re: Sebastien Windrunner - Užívej dne

Příspěvek od Windrunner »

Pacemaker, má kajuta, v hyperprostoru

V tomhle měla Luc pravdu. Vongské loděnice, zakládané na obsazených územích, byly opravdu dobrým strategickým cílem. Problém byl se k nim dostat. Ale i to by šlo zařídit. V klonových válkách dokázal oddíl vojáků zničit celou základnu, pokud znali její slabé místa.
Ze zamyšlení mě vytrhl dotek Lucreziiny ruky. To, proč Vongové necítí Sílu, byla jedna z největších otázek kterými se Řád zabýval. Mělo se za to že Síla je všudypřítomná a v každém z nás, ale pouze někteří ji dokážou ovládat. Vongové tuto zažitou teorii narušili a mnoho rytířů a padawanů se snažilo zjistit jak se jim to povedlo. Sám jsem o tom dlouho přemýšlel ale k rozhodnutí jsem nedošel. Nejděsivější na tom bylo že Vongové nemohli být pomocí síly ani vycítěni. Jako by vůbec neexistovali. Luc rozhodně vyslovila názor který stál za přemýšlení a dlouhé debaty. Na ty teď ale nabyl čas, protože jsme se museli pomalu připravovat na záchranou misi.
Mluvili na poradě o tom jak se na planetu dopravíme a kolik nás bude?

Uživatelský avatar
Shisco
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1215
Registrován: 05.4.2010 19:33:27
Bydliště: Bastion

Příspěvek od Shisco »

Peacemaker, tvá kajuta, v hyperprostoru

Dolů s námi půjde rota Kladivo, což je 150 bojeschopných plus my dva a mamka. Vojáci poletí v náporovém člunu a my Jediové jim budeme dělat stíhací doprovod. Zbytek posádky Peacemakeru se vypořádá s šutrolety na orbitě, pokud tam nějaké budou, jako že asi jo.
Lucrezia si prokřupla prsty v obrněných rukavicích.
A ještě jedna věc. Ten jensaaraiský tým plnil nějakou misi pro rozvědku a s největší pravděpodobností mají důležité informace, které nám můžou pomoct vyhrát válku. Takže jejich přežití je priorita.
Pohlédla na tebe, na okamžik zavřela oči a jakoby se zasnila.
Co se týká mě, tak já jsem v plné polní, pousmála se. Co ty, jseš připravený?
Znáš sirou košileli?
Třepetatá, třepetatá
Jsi proklat, majiteli!
Třepetatá, třepetatá
Teď třeská pleská v ní vánek
Kvílivá jak uplakánek
Vichryvanou, vichryvanou...

-Christian Morgenstern, Košilela



Uživatelský avatar
Windrunner
Učedník
Učedník
Příspěvky: 13
Registrován: 10.10.2012 12:39:06

Re: Sebastien Windrunner - Užívej dne

Příspěvek od Windrunner »

Peacemaker, má kajuta, v hyperprostoru

150 mužů dokáže někdy nadělat daleko větší paseku než byste čekali. Bohužel k tomu musí mít jisté předpoklady. Jestli je naši mají jsem nevěděl, ale pevně jsem věřil že ano. Další věc byla doprava na planetu. Létání mě vždy bavilo ale nikdy jsem nebyl v letecké bitvě. A ochránit člun plný vojáků mi přišlo jako poměrně složitý úkol.
Ale co, to uvidím až budeme ve vzduchu. Což mi připomíná...
Postavil jsem se na nohy protáhl si po předchozí meditaci záda.
Hned se obleču. Když dovolíš.
Vykročil jsem ke skříni ve zdi kajuty a začal vytahovat svou zbroj. Byla lehká a umožňovala plnou pohyblivost všech končetin. Perfektni pro Jedie. Přes zbroj jsem většinou nosil přehozený hnědý plášť, ale do téhle mise jsem ho nepotřeboval. když jsem kontroloval jednotlivé díly zbroje všiml jsem si velkého škrábance těsně nad pravým kolenem. Muselo se to stát při útěku z Yavinu IV.
Vongové. Jen pojďte.
Odložil jsem svůj meč a začal se převlékat, protože brzy budeme vystupovat z hyperprostoru.

Uživatelský avatar
Shisco
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1215
Registrován: 05.4.2010 19:33:27
Bydliště: Bastion

Příspěvek od Shisco »

Peacemaker, tvá kajuta, v hyperprostoru

Nad tvými slovy se Lucrezia zarazila.
Když dovolíš? Co tím myslíš? Stydíš se přede mnou snad? Já nejsem z těch pokrytců, co by považovali nahotu za něco špatného.
Zatvářila se rozhořčeně a otočila se ke dveřím.
My Hapesanky dokážeme ocenit krásu mužského těla. Ale jestli ti nedělá dobře, že tady jsem, půjdu připravit svůj Miy'til ke startu.
Luc měla oproti tobě, který jsi zatím létal v X-Wingu jenom při cvičeních, dostatek bojových zkušeností ve stíhačce, prošla už několika vesmírnými bitvami a ještě byla celá.
Otočila se a s letmým, trochu posmutnělým ohlédnutím za tebou otevřela dveře na chodbu a vykročila k výtahům, aby se vydala do hangárů.
Znáš sirou košileli?
Třepetatá, třepetatá
Jsi proklat, majiteli!
Třepetatá, třepetatá
Teď třeská pleská v ní vánek
Kvílivá jak uplakánek
Vichryvanou, vichryvanou...

-Christian Morgenstern, Košilela



Uživatelský avatar
Windrunner
Učedník
Učedník
Příspěvky: 13
Registrován: 10.10.2012 12:39:06

Re: Sebastien Windrunner - Užívej dne

Příspěvek od Windrunner »

Peacemaker, má kajuta, v hyperprostoru

Luc, já to tak... nemyslel.
Než jsem stihl doříct větu, zavřely se dveře kajuty a Lucrezia byla pryč.
Hapesanky. Člověk je nikdy nepochopí.
Odvrátil jsem se od dveří a pokračoval v oblékání zbroje. Byla bílá s modrými detaily a znakem republiky na ramenou. Trochu jsem se v ní protáhl, abych si zvykl na její váhu. Poté jsem si zkontroloval vybavení na opasku. Základní léky, vyživovací kapsle, malý dýchací přístroj a především můj světelný meč. Vše se zdálo v pořádku. Malý robůtek na podlaze zapípal na znamení splněného úkolu, vyjel ze dveří a já ho následoval.

Peacemaker, chodby, v hyperprostoru

Chodby na lodích jsou většinou užší, protože místem se musí šetřit. Na lodích tak velkých jako Acclamator to nebylo zas tak zásadní, ale přesto jste se museli na chodbách pořád někomu vyhýbat. Zvláště těsně před bitvou kdy každý spěchal na své stanoviště. Spolu se skupinkou vojáků jsem nastoupil do výtahu a rozjel se směrem k hlavnímu hangáru.

Pacemaker, hangár, v hyperprostoru

Hangár byl největší z místností na lodi. Pobíhalo po něm spousta lidí. Technici starající se o plavidla, vojáci řadící se podle útvarů a piloti kteří prováděli poslední předletové kontroly. Ještě jsme nevystoupili z hyperprostoru, ale rychle se k tomu schylovalo. Rozhlédl jsem se po hangáru a zkoušel najít Lucreziinu stíhačku, protože moje měla stát poblíž.
Naposledy upravil(a) Windrunner dne 24.10.2012 10:29:33, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Shisco
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1215
Registrován: 05.4.2010 19:33:27
Bydliště: Bastion

Příspěvek od Shisco »

Peacemaker, v hyperprostoru

Již připravený jsi stál ve výtahu a čekal, až kabina dojede do příslušného podlaží, kde se nacházejí hangáry.
Výstup z hyperprostoru za patnáct minut, ozval se z reproduktoru ve stropě chladný, syntetický hlas lodního počítače. Vojáci kolem tebe si ještě ve spěchu překontrolovávali vybavení, zda mají všechno. Naleštěné helmy širokých zbrojí, zatím držené pod paží, se jim leskly pod diodovým světlem výtahové kabiny.
Chlapi, už se nemůžu dočkat, až tyhle katarnový zbroje vyzkoušíme v akci, řekl jeden z vojáků - člověk s dlouhými hnědými vlasy svázanými do culíku - svým druhům. Očividně to bylo čtyřčlenné komando.
Vždycky jsem si myslel, že já nosím své brnění. Ale u Katarnu mám spíše pocit, že ono nosí mě, na to druhý, svalnatý Zabrak s rohy na hlavě úhledně upilovanými tak, aby nepřekážely helmici.
Stejně je úžasné, že tyhle Katarny jsou víc jak čtyřicet let staré a dodnes se jim nic nevyrovná, odvětil třetí - opět člověk, avšak černé pleti a se špinavými nemytými dredy na hlavě. Teda kromě vyšších marků, ale tam víc věcí podělali než vylepšíli. Imperiálové...
Jestli Oxxenova parta najde další sklad s takovými poklady, vůbec se zlobit nebudu, pousmál se Zabrak.
Začínám mít Oxxena čím dál tím radší, pravil opět ten první člověk, načež se kabina výtahu zastavila a dveře se se zasyčením zasunuly do stěny.
Vykročil jsi hangáry směrem, kde byly ukotveny vaše stíhačky. Lucreziin Miy'til jsi nemohl přehlédnout, vínovo-žlutá stíhačka stála vedle tvého X-Wingu, od kterého rynský technik právě odpojoval přívod palivové hadice. Vojáci už se šikovali u výsadkové lodi, mezi nimi jsi spatřil i ty z výtahu.
Kolem projel astromechanický droid typu R5 a robotické rameno ho zasadilo do socketu stíhačky tvé mistryně. Mia Arai-Thea měla Miy'til stejně jako její dcera, ovšem ten její měl kromě nádherně výrazného tyrkysového emblému Řádu Jedi původní stříbrnou barvu ještě z výroby.
Ahoj Sebastiene, přivítala tě mistryně, dobře že jsi přišel. Připraven? To jsem ráda, protože tohle bude asi o hubu.
Generále, rota Kladivo přítomna a zformována, ohlásil se jí velitel týmu, poručík Michael Tile.
Znáš sirou košileli?
Třepetatá, třepetatá
Jsi proklat, majiteli!
Třepetatá, třepetatá
Teď třeská pleská v ní vánek
Kvílivá jak uplakánek
Vichryvanou, vichryvanou...

-Christian Morgenstern, Košilela



Uživatelský avatar
Windrunner
Učedník
Učedník
Příspěvky: 13
Registrován: 10.10.2012 12:39:06

Re: Sebastien Windrunner - Užívej dne

Příspěvek od Windrunner »

Peacemaker, hangár, v hyperprostoru

Jakmile jsem našel Lucreziin Miy'til, spatřil jsem také svou stíhačku. Byl to X-Wing, stejný jako ten s kterým jsem se učil létat na Yavinu IV. Stejně jako má zbroj byl bílý s modrými prvky a rudým znakem rádu na svrchních i spodních křídlech. Nenesl žádné známky poškození protože ještě nikdy neprošel bitvou, tak jako já. Vedle lucreziny stíhačky stála ta mistrině Mii. Matka s dcerou si byly podobné skoro jako jejich Miy'tily. Zpoza svého stroje vyšla Mia a pozdravila mě.
Připraven, Mistryně. Protože o hubu to určitě bude.
Když poručík roty kladivo podal hlášení, zahájil jsem předletovou kontrolu své stíhačky. Vše se zdálo v pořádku, až na to, že jsem neměl svého astromecha. Obrátil jsem se na nejbližšího technika s žádostí a začal předehřívat palivo, aby ve volném vesmíru zimou neztuhlo. Nezbývalo nic než odpočítávat čas do výstupu z hyperprostoru.

Uživatelský avatar
Shisco
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1215
Registrován: 05.4.2010 19:33:27
Bydliště: Bastion

Příspěvek od Shisco »

Peacemaker, hangár, v hyperprostoru

Vylezl jsi po schůdcích do kokpitu, abys spustil přípravnou předstartovní sekvenci. Ovšem socket pro astromecha zel prázdnotou a tvůj leskle bílý repasovaný R7 nebyl nikde na dohled.
Bílá er sedmička? uchechtnul se rynský technik, zatímco v rychlosti dokončoval kalibraci zaměřovacích systémů postaršího A-Wingu opodál.
Vod tý doby, cos mu přetaktoval procesor, sice rychleji reaguje, ale trochu blázní. Posledních deset minut lítá po hangáru jak radioaktivní rybička. A asi by potřeboval zformátovat disk, jednou za pár let bys to měl udělat, protože služební droidi maj ve zvyku vytvářet si vrtochy, dodal Ryn a zatřepal hlavou, přičemž mu zlaté ozdobné kroužky v uchu zacinkaly o sebe.
O několik úderů srdce později se ti na okraji zorného pole rozmázla bílá šmouha a ozval se elektronický vřeskot, o jehož původu a zdroji nebylo pochybností.
A pak jsi uslyšel ránu.
Když ses podíval tím směrem, spatřil jsi svého astromecha, jak opakovaně vráží do zdi, jako by věřil, že to jsou dveře a snažil se jimi projet. Pak k němu přišla Lucrezia, bouchla zeshora pěstí do droidovy kopule, načež se vzpamatoval a zamířil k X-Wingu, aby zažehnul trysky, vznesl se do vzduchu a sám se zasunul do socketu na stíhačce, čímž poněkud zmátl robotické rameno, které ho tam právě chtělo zasadit samo.
Luc ti decentním gestem pokynula, abys šel blíž.
Víš, chtěla bych se ti omluvit, mám nervy před bitvou, nezlobíš se na mě? řekla a zamrkala na tebe svými hustými dlouhými řasami. Nechci, aby tě to trápilo, jeden by měl jít do kokpitu s čistou hlavou a já... Jako by teď nevěděla, co říct.
Znáš sirou košileli?
Třepetatá, třepetatá
Jsi proklat, majiteli!
Třepetatá, třepetatá
Teď třeská pleská v ní vánek
Kvílivá jak uplakánek
Vichryvanou, vichryvanou...

-Christian Morgenstern, Košilela



Uživatelský avatar
Windrunner
Učedník
Učedník
Příspěvky: 13
Registrován: 10.10.2012 12:39:06

Re: Sebastien Windrunner - Užívej dne

Příspěvek od Windrunner »

Peacemaker, hangár, v hyperprostoru

Vyslechl jsem si technikovy rady a otočil hlavou za nezaměnitelným zvukem droidího pištění. Když droid začal narážet do zdi, obrátil jsem oči v sloup, a vyskočil z kokpitu na podlahu hangáru. Než jsem stihl udělat dva kroky, byla u něj Luc a pořádnou ránou přes "hlavu" mu spravila obvody. Droid se otočil, dojel až k mému X-Wingu, zažehl trysky a málem spálil rynskému technikovi jeho bílé vlasy.
Zformátoval bych ho, ale teď už není čas.
Když jsem chtěl znova nastoupit do stíhačky uviděl jsem Luc jak na mě mává abych přišel blíž.
Co potřebuješ Luc? zeptal jsem se vlídným hlasem.
Lucreziiným očím a se nedalo odolat. Byla tak roztomilá když se styděla. Což bylo poměrně děsivé, když jsem si vzpomněl, jak dokáže být v boji nebezpečná.
Luc, jak bych se na tebe mohl zlobit? Vždyť se nic nestalo. Nech to být, teď je přednější zachránit z toho průseru ty Jensaaraie. Usmál jsem se a pomalu se otočil zpátky ke své lodi.

Uživatelský avatar
Shisco
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1215
Registrován: 05.4.2010 19:33:27
Bydliště: Bastion

Příspěvek od Shisco »

Peacemaker, hangár, v hyperprostoru

Děkuju, řekla Luc trochu rozpačitě, ale viditelně se uklidnila. Pak si zastrčila neposlušný pramen vlnitých vlasů za ucho a odhalila při tom čelenkovité bezdrátové sluchátko s mikrofonem, tolik typické pro jediské piloty, kteří nechtějí nosit helmy.
Nechť tě provází Síla, popřála ti ještě tradiční jediskou frází.
Výstup z hyperprostoru za pět minut, rozlehl se hangárem chladný, kovový hlas lodního počítače, přičemž stěny vytvořily skoro až strašidelnou ozvěnu.
Počkej, otočila se za tebou ještě, když ses vydal ke schůdkům, abys už nastoupil do stíhačky. Tohle je tvoje první nefalšovaná letecká bitva, žádné cvičení se Skywalkerem nebo s Katarnem. Slib mi, že se nenecháš zabít, řekla ti polohlasně, až skoro šeptem. Pak si sundala z krku electrumový přívěšek ve tvaru draka a vtisknula ti ho do dlaně.
Je to můj talisman. Pro štěstí.
Dobře, chlapi, takže jdeme na to, výskla vzápětí hangárem, aby dodala kuráž jak ostatním, tak sobě. Pojďme nakopat pár zjizvených zadků!
V odpověď se k ní doneslo výskání vojáků v dělovém člunu, načež ti si nasadili helmy a průlez člunu se zasunul. Stejně jako ty už pak nasedla do stíhačky a zaklopila kokpit.
Výstup z hyperprostoru za jednu minutu, ozvalo se ti z přístrojové desky, protože tvůj kokpit byl vzduchotěsně, a tedy i zvukotěsně uzavřen od okolí. Motory Lucreziina Miy'tilu zavyly. Ve skutečnosti jsi je nemohl slyšet, ale akustické kompenzátory dopočítávaly zvuk podle údajů ze senzorů.
Holografické kontrolky, které se ti vznášely nad přístrojovým panelem, se jedna po druhé měnily z červené či oranžové na zelenou.
Výstup z hyperprostoru za třicet sekund.
Cítil jsi, jak se ti rozbušilo srdce a jak se ti potí ruka svírající knipl.
Výstup z hyperprostoru za deset, devět, osm, sedm...

______________________
Už si vyleť z lodi, ať to zbytečně nezdržujeme :)
Znáš sirou košileli?
Třepetatá, třepetatá
Jsi proklat, majiteli!
Třepetatá, třepetatá
Teď třeská pleská v ní vánek
Kvílivá jak uplakánek
Vichryvanou, vichryvanou...

-Christian Morgenstern, Košilela



Zamčeno

Zpět na „Dočasně uzavřené výcviky“