Dash Steel - Yuuzhan-párty

Pakliže je hráč déle než 30 dní neaktivní, sem bude přesunut jeho výcvik

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Uživatelský avatar
Shisco
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1215
Registrován: 05.4.2010 19:33:27
Bydliště: Bastion

Dash Steel - Yuuzhan-párty

Příspěvek od Shisco »

Prolog

Válka se nikdy nemění. Mění se jen strany, které proti sobě bojují. Výbava a zbraně, jakými proti sobě bojují. Důvody, proč bojují. Ideály, za které bojují. Ale válka samotná zůstává vždy stejná.
Psal se rok 26 po bitvě o Yavin a rozhádaná galaxie byla donucena se horko těžko stmelit, aby společnými silami čelila invazi extragalaktických vetřelců známých jako Yuuzhan Vongové.
Strašlivý a zvrácený nepřítel si podmaňoval jeden svět za druhým. Kudy se prohnala jeho flotila ze strašidelných organických lodí, nezůstal téměř ani kámen na kameni. Soustava za soustavou, sektor za sektorem. Zjizvenci Novou Republiku drtili zbraněmi, jakým nejen že nebyla připravena čelit, ale jaké si její představitelé nedokázali představit ani v nejdivočejších snech či po užití toho nejkvalitnějšího a nejdražšího matroše.
Společně se svými bratry a sestrami ve zbrani jste trávili poslední okamžiky před bitvou, než se Smrtihlav, zasloužilý hvězdný destruktor třídy Venator, vynoří z hyperprostoru...

V hyperprostoru, Smrtihlav

Výstup z hyperprostoru za deset minut, ohlásil bez sebemenší stopy emocí syntetický hlas lodního počítače. Všechny eskadry nechť se shromáždí do hangárů ke svým velitelům.
Tak to abychom sebou hodili, okomentoval hlášení Kemy Tuhaunil. Kemy stejně jako ty patřil do Swan Squadron, Labutí eskadry. Metr devadesát vysoký lidský muž se zrzavými vlasy, kterému mohlo být odhadem tak 25 roků. Měl volací označení Labuť osm a sdílel s tebou kajutu. Stejně tak i Labuť devět, červený rutianský Twi'lek jménem Naxare'gaulus, kterému nikdo neřekl jinak než Naxa.
Mám sušáka, postěžoval si Naxa, když si zapnul oranžovou pilotní kombinézu a pod paži drapnul svou leteckou helmu, speciálně upravenou k tomu, aby se mu pod ni vešla lekku.
Přece nebudeš, ty dobytku, chlastat před bitvou, snažil se ho umravnit už také připravený Kemy, načež popadnul opasek s blasterovou pistolí a opásal se jím.
Proč by ne? ušklíbnul se Naxa. Uspořádáme zjizvencům Yuuzhan-párty.
Di'kute, počastoval jej Kemy mandalorianskou nadávkou a stiskem tlačítka otevřel dveře.
Zjizvenci nejsou ideální společníci na popíjení, to mi věř.
Demonstrativně přejel zápěstím robotické levé ruky po ošklivé jizvě táhnoucí se mu přes krk a bradu, kde se ztrácela pod houštinou rezavých vousů zastřižených dle platných vojenských předpisů. Jak jizva, tak ruka byly památkou na bitvu o Ithor.

________________________
Jsi taky Labuť, číslo volacího znaku si můžeš vybrat (3 až 12). Dál jsi do přihlášky nenapsal, v čem chceš létat. Předpokládám, že X-Wing, ale klidně můžeš i v jiném typu stíhačky.
Jinak pravidla znáš, příjemnou zábavu...
Znáš sirou košileli?
Třepetatá, třepetatá
Jsi proklat, majiteli!
Třepetatá, třepetatá
Teď třeská pleská v ní vánek
Kvílivá jak uplakánek
Vichryvanou, vichryvanou...

-Christian Morgenstern, Košilela



Uživatelský avatar
Dash Spience
Seržant
Seržant
Příspěvky: 985
Registrován: 09.9.2007 09:11:25
Bydliště: Nar Shaddaa
Kontaktovat uživatele:

Re: Dash Steel - Yuuzhan-párty

Příspěvek od Dash Spience »

V hyperprostoru, Smrtihlav

Odpočíval jsem na palandě v naší společné kajutě, když se ozval hlas z reproduktoru. Pomalu jsem otevřel oči a posadil se na posteli. Už jsme byl oblečený, jen si vzít pásek s pistolí, helmu a můžu jít. Seskočil jsem z postele a postavil se vedle Kemyho. V prvních pár dnech co jsem byl u eskadry, tak se nám všichni smáli. Sami sobě jsme se smáli, ale postupně to vybledlo a všichni si na nás zvykli. Zapnul jsem si opasek a zvednul hlavu, abych mohl Kemymu odpovědět a dívat se mu přitom do očí. Ovšem než jsem stihl něco říct, tak se ozval Naxa, který mě jako ne velkého pijáka celkem pobavil, ale zároveň naštval. Po té co Kemy jasně ukázal co zjizvenci umí, tak jsem se připojil taky já.
Patří Ti to. Když se vyleješ jako gamorean, kterýho pustili k chlastu. Ty na to svoje chlastání jednou dojedeš a chraň Tě bůh, jestli na to dojede někdo jinej místo Tebe! Jestli máš žízeň tak se napij vody.
Mluvil jsem poměrně hlasitě, protože tohle jsem opravdu nesnášel. Dle mě, když má jít člověk do kokpitu má být maximálně při smyslech a ne být otupělý jako a pomalý jako bantha.
Tak pojďte, ať jsme tam včas na tu párty jak říká Naxa.
V ruce jsem držel za řemínky helmu a vykročil ze dveří.

--------
Jestli nevadí číslo si vyberu až v kokpitu teď mě nenapadá, jak to sem zakomponovat :) mě je číslo jedno :)
Co se stíhačky týče X-wing bude nejlepší, ale kdybych musel přesedlám na cokoliv :)
Snad nebude semnou nějaký problém :)
,,Nepřítel mého nepřítele je stále ještě i můj nepřítel."

Alpha-63 Dash

Uživatelský avatar
Shisco
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1215
Registrován: 05.4.2010 19:33:27
Bydliště: Bastion

Příspěvek od Shisco »

V hyperprostoru, Smrtihlav

Vydal ses k hangárům a tvoji spolubojovníci za tebou. Vaše kajuta byla hned na kraji, hned po jejím opuštěním jste se tedy ocitli u turbovýtahu. Kemy tlačítkem přivolal výtah a když kabina dorazila, nastoupili jste do něj a vydali se do hangárů.
Ahoj, usmála se na tebe v kabině stojící Evji, černovláska přibližně tvého věku a tvoje wingmanka, Labuť 11. Evji měla hezký úsměv a do půl zad dlouhé černé vlasy měla spletené do copu, aby se jí vešly pod helmu a nepřekážely při pilotování. Už jste si na bojišti jeden druhému nesčetněkrát zachránili krky.
Závidím vám všem ten váš klid. Pořád musím myslet na to, jak jsme minule přišli o Murdoca.
Murdoc byl Falleen, který narukoval do Loďstva Nové Republiky společně s tebou. Byl to vynikající pilot, ovšem překypoval arogancí, která se mu nakonec stala osudnou, když ve vaší poslední bitvě přecenil své síly. Když grutchini sežrali jeho Y-Wing, Murdoc se sice stihnul katapultovat, ale koralskippery ho i tak rozstřílely na hvězdný prach. Zjizvencům nedělalo problém střílet na katapultované piloty, jakkoliv ti ta představa připadala hnusná a neetická.
To je jenom maska, drahá Evji, odvětil Kemy. Ten zelený ďábel nám všem chybí.
Kabina výtahu zastavila a dveře se se zasyčením zasunuly do stěny. Vykročili jste kupředu. V hangáru byl jako obvykle ruch, kolem pobíhal technický personál a popojížděli údržbářští droidi.
Z dáli jsi okamžitě poznal svůj X-Wing. Robotické rameno právě usazovalo tvého leskle černého astromecha R4-G1 do socketu. Sullustanský technik odpojil palivovou hadici od nádrže a odběhl někam opodál, zatímco na tebe mával zbytek Labutí eskadry v čele s nepřehlédnutelnou zlatovlasou lidskou ženou odhadem tak kolem třicítky. Poručík Isara Gazli, Labuť jedna. Jako jediná z vás na sobě neměla oranžovou pilotní kombinézu, byla oděná v černé tunice a u pasu se jí houpal její oboustranný světelný meč. Isara se opírala o svůj stříbrnočerný Eta-2 Actis a měřila si Labutě pohledem.
Výstup z hyperprostoru za pět minut, ohlásil elektronicky podbarvený hlas lodního počítače.
Takže Labutě, letíme kam? zvolala, načež si zastrčila za ucho neposlušný pramínek hedvábně zlatých vlasů.
Letíme za vítězstvím! odvětil jí v rituálním pokřiku sbor hlasů.
Letíme kdy?
Letíme, když nás je potřeba! pokračovaly Labutě.
Letíme co?
Letíme poštípat pár zjizvených řití!
Tak je to správně, usmála se poručík Gazli. Vytrhneme Kalvii ze spárů těch zrůd!

__________________________
Nakonec ti asi přidělím desítku. Popiš si svůj X-Wing, jak ho máš nabarvený a tak...
Znáš sirou košileli?
Třepetatá, třepetatá
Jsi proklat, majiteli!
Třepetatá, třepetatá
Teď třeská pleská v ní vánek
Kvílivá jak uplakánek
Vichryvanou, vichryvanou...

-Christian Morgenstern, Košilela



Uživatelský avatar
Dash Spience
Seržant
Seržant
Příspěvky: 985
Registrován: 09.9.2007 09:11:25
Bydliště: Nar Shaddaa
Kontaktovat uživatele:

Re: Dash Steel - Yuuzhan-párty

Příspěvek od Dash Spience »

V hyperprostoru, Smrtihlav

Kdyby jsme nebyli hned turbovýtahu, asi bych kvaltoval více, ale když vím že to v klidu stihneme tak jsem zase ubral na páře. V turbovýtahu už byla moje wingmanka a nutno říci pěkná wingmanka. Takový úsměv dokázal člověka dostat do varu a nabudit ho k tomu, aby pobil pár zjizvenců.

Ahoj Evji. Jak říká Kemy. Ten zelenáč chybí všem, ale bohužel jsme ve válce a ztráty se dějí.

Neříkalo se mi to snadno. Viděl jsem jenom záznam, který zachytil jeden z našich stíhačů jak skipy rozstříleli Murdoca. Nebyl to pěkný pohled a ještě teď mě jímala hrůza, protože katapultovat se čas od času musel prostě každý a tohle byla strašná smrt. Smrt, když vidím jak se na Tebe řítí, ale nemůžeš s ní nic dělat. Jdna z nejhorších myšlenek pro pilota. Ať byl arogantní jak chtěl, tohle si nezasloužil. Takovou smrt si nezaslouží nikdo kromě zjizvence. V tom mém zamyšlení jsme dojeli až do hangáru, který se podobal velkému mraveništi. Projel jsme pohledem do míst kde má sedět můj X-wing. Ono nebylo tak těžké ho přehlédnout, protože v nablýskaném hangáru působil jako skrvna. Byl celý černý kromě motorů, které měl natřené na bílo a bílého pruhu, který se táhl po obou bocích. Takže s tímhle zbarvením byl dobře vidět už z dálky. Zrovna se usazoval R4 a kdybych nevěděl kam, tak skoro splyne s barvou mojí stíhačky. Dle odpojení palivové hadice byl můj stroj připravený a já jsem mohl vyletět. Už jsem se nemohl dočkat. Rychle jsme došli na shromaždiště eskadry ke své velitelce. Vždycky bylo příjemné vědět, že Vám velí a létá s Vámi Jedi, i když létá na čem létá. Přeci jenom ta Eta se vyráběla už za Klonových válek a proti našim strojům je ,,zastaralá", ale na druho ustranu s umem pilota to byl nebzpeční stroj a jelikož je velitelka furt naživu, tak asi slouží dobře. Přišel čas na náš eskadrový pokřik. Měl jsem ho rád, přeci jen to dodává odvahu a odhodlání před bojem.

Takže Labutě, letíme kam?
Letíme za vítězstvím!
Letíme kdy?
Letíme, když nás je potřeba!
Letíme co?
Letíme poštípat pár zjizvených řití!
Tak je to správně, usmála se poručík Gazli. Vytrhneme Kalvii ze spárů těch zrůd!


Své výkřiky jsem podporoval zvedlou rukou se zaťatou pěstí. Po té jsem zamířil ke svému X-wingu. Vlezl jsme do kokpitu a nasadil si helmu.

Tak jo R4, jdeme nakopat pár zjizvenců.

začal jsme kontrolovat stroj a přirpavovat ho na odlet do boje.
,,Nepřítel mého nepřítele je stále ještě i můj nepřítel."

Alpha-63 Dash

Uživatelský avatar
Shisco
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1215
Registrován: 05.4.2010 19:33:27
Bydliště: Bastion

Příspěvek od Shisco »

V hyperprostoru, Smrtihlav

Všech dvanáct členů Labutí eskadry včetně tebe se odebralo ke svým strojům, aby po přistavených, výstražně žlutočerně nabarvených schůdkách vyšplhali nahoru ke kokpitu, odklopili jej a pohodlně se usadili do pilotního křesla.
R4 na tvá slova odpověděl souhlasným zahvízdáním.
"Výstup z hyperprostoru za dvě minuty," zaburácel hangárem hlas lodního počítače.
Zaklapnul jsi kokpit, čímž ses vzduchotěsně uzavřel od okolního hangáru, a prostor nad přístrojovou deskou ožil spoustou holografických dlaždic a widgetů s ovládacími prvky, které sis nastavil pro snadnější míření a rychlé opětovné nahození štítů pro případ, že by ti vongští dovin basalové strhli štíty. R4 automaticky spustil většinu předletových procedur včetně předehřívání paliva před startem již v okamžiku, kdy byl vsazen do zástrčky pro astromechanického droida.
"Labutí eskadro, status," ozval se ve vysílačce hlas poručíka Gazli. "Labuť jedna, připravena."
"Labuť dvě připraven, Jedničko."
"Labuť tři, všechny systémy svítí zeleně."
Čas se zdál běžet pomaleji, než bylo obvyklé. Dostavovalo se šimrání v žaludku, pocení dlaní, obvyklá nervozita před bitvou. Labutě se hlásily jedna po druhé, připravené vzlétnout hned, jakmile se Smrtihlav vynoří z hyperprostoru a otevře vrata hangáru.
"Labuť jedenáct, připravena," ohlásila se Evji, poté co na ni přišla řada.
"Výstup z hyperprostoru za jednu minutu," řekl z reproduktoru uvnitř stíhačky počítač Smrtihlava, neboť tě kokpit dokonale zvukotěsně odizoloval. Jako poslední se ozvalo hlášení posledního letce z vaší eskadry, postaršího člověka, jehož reflexy byly ale stále ostré, Mariuse Woolseyho.
"Labuť dvanáct, připraven."
Woolsey byl společně s Evji tvým parťákem do štítové trojice. Právě kvůli štítovým trojicím se stalo zvykem, že počet členů eskadry je vždycky dělitelný třemi.
"Výstup z hyperprostoru za třicet sekund..."
Chvíle odletu se neúprosně blížila. Dvanáct strojů stálo v hangáru okamžitě připraveno odstartovat. Povětšinou to byly X-Wingy, výjimkou byla jen velitelka Labutí se svým Eta-2 Actisem a Labutě čtyři, pět a šest, které testovaly nové prototypy E-Wingů.
Konečně loď poposkočila a vy jste se ocitli venku z hyperprostoru v cíli své cesty, v soustavě Kalvia. Vrata hangáru se otevřela a zůstalo po nich jen narůžovělé průchozí silové pole bránící vzduchu v hangáru uniknout do mrazivého vakua tam venku a vzít s sebou všechno, co není připevněné.
"Pozor, Labutě?" promluvila opět Labuť jedna. "Vpřed!"
Znáš sirou košileli?
Třepetatá, třepetatá
Jsi proklat, majiteli!
Třepetatá, třepetatá
Teď třeská pleská v ní vánek
Kvílivá jak uplakánek
Vichryvanou, vichryvanou...

-Christian Morgenstern, Košilela



Uživatelský avatar
Dash Spience
Seržant
Seržant
Příspěvky: 985
Registrován: 09.9.2007 09:11:25
Bydliště: Nar Shaddaa
Kontaktovat uživatele:

Re: Dash Steel - Yuuzhan-párty

Příspěvek od Dash Spience »

V hyperprostoru, Smrtihlav

Když ožívala palubní deska, projelo mnou takové divné svrbění. Takový ten neklid, když jde člověk do akce a neví jestli se z ní vrátí. Ruce mi kmitaly a připravovaly letoun skoro automaticky po paměti. Upravil jsem si řemínek na helmě a čekal jsem na to, až se to celé odbouchne. Skrz kokpit jsme sledoval to velké mraveniště a když se všichni hlásili jen jsem přejížděl pohledem po jejich strojích. Většina z nás byla sehraná, neboť jsme již společně nějaký ten čas létali a ztráta někoho z eskadry byla vždy bolestná.

Labuť deset připravena.

Sdělil sjem velitelce status a už jen čekal, až nás vypustí. Společně s lodním počítačem se ohlásil poslední člen eskadry, kterého jsem obdivoval za to, že ve svých letech stále ještě létá a přežívá to.Ono v téhle době, jsme stejně potřebovali každého pilota. Snad mu to vydrží i po další bitvě. O což se jak doufám postarám, protože velcie nerad jsem ztrácel kamarády a tuplem ne z mé trojice. Zbývala chvilka, ale strašně se táhla. Motory byly nažhavené a v tom přišel ten rozkaz. Počkal jsme až na mě přijde řada a začal jsem vyvádět Xko z hangáru vzhůru do bitvy. Vlastně nám ani neřekli proti jakému nepříteli a jak silnému stojíme a já jsem doufal, že bude v našich silách. Po vylétnutí jsme se zařadil do formace a čekal na další pokyny a prvn zprávy ze skenů a radaru.
,,Nepřítel mého nepřítele je stále ještě i můj nepřítel."

Alpha-63 Dash

Uživatelský avatar
Shisco
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1215
Registrován: 05.4.2010 19:33:27
Bydliště: Bastion

Příspěvek od Shisco »

Vesmír, soustava Kalvia

Opustil jsi Smrtihlava jako jeden z posledních, za tebou následovali ještě Jedenáctka a Dvanáctka. A jakmile jste se ocitli ve volném vesmíru, naskytnula se vám podívaná na yuuzhanvongské ekvivalenty těžkého křižníku vyměňující si palbu s loděmi obránců, dvěma malými hvězdnými destruktory třídy Victory. Živá děla yuuzhanvongských lodí dštila žhavou plazmu na levý bok jednoho z nich, ten proti nim argumentoval zelenými paprsky z turbolaserových baterií.
Kolem prosvištěl roj koralskipperů pronásledující již viditelně zdecimovanou peruť stíhaček imperiálního modelu TIE Interceptor.
Kalvia ale nebyla imperiální planeta, tedy aspoň nikdy ne dobrovolně a jakmile to bylo možné, od vlády Impéria se oprostila. Na Kalvii se ale nacházely imperiální loděnice, které i po pádu Impéria pokračovaly v produkci podle původních schémat.
Je škoda nechat dobrou stíhačku rezivět. A že byl TIE Interceptor sakra dobrá stíhačka, díky své upravené konstrukci se špičatými křídly a možnosti přidání deflektorních štítů konkurující i Republikovému A-Wingu, ne-li jej v soubojích stíhačky proti stáhačce dokonce ještě předčící.
Jenže ne tak dobrá, aby se dokázala dlouho bránit takové přesile koralskipperů, ačkoliv destruktor Victory-I taktéž imperiálního vzoru byl relativně malé, ale zato tuhé plavidlo. Ačkoliv to byly právě loděnice, co zavdalo Vongům důvod Kalvii napadnout, Kalviané dokázali klást efektní odpor až do příletu posil, tedy vás.
"Na jednom z těch křižníků uprostřed je určitě yammosk," poznamenala Labuť jedna. "Podívejte na ty skipy, jak kolem nich vartujou."
"Operační středisko Smrtihlava Labutí eskadře. Isaro, leťte na pomoc tomu kalvianskému destruktoru na koordinátech besh-dvanáct."
Na průhledovém displeji se onen hvězdný destruktor - právě ten, který dostával od vongských ekvivalentů těžkého křižníku tolik zabrat - dle údajů z transpondéru označil popiskem se jménem Kinslayer.
"Rozumím, Smrtihlave, trochu to tam deskipizujeme."
Velitelka Gazli strhla svůj Eta-2 Actis do strany a zamířila k pomalu, ale jistě udolávané lodi. Kinslayer zdá se převedl téměř všechnu energii do štítů na pravoboku, aby dokázal vzdorovat soustředěné palbě plazmových kanónů, což ho ale činilo zranitelným vůči koralskipperům nalétávajícím mu na levobok.
"Pozor, uvítací výbor na deseti hodinách. Nahoře."
Pár sekund poté, co vás velitelka Labutí varovala, ti na senzorové obrazovce vyskákaly asi dva tucty červených symbolů a skrz kokpit jsi v dáli zahlédnul nezaměnitelné silulety stíhaček z korálu yoriku.
Znáš sirou košileli?
Třepetatá, třepetatá
Jsi proklat, majiteli!
Třepetatá, třepetatá
Teď třeská pleská v ní vánek
Kvílivá jak uplakánek
Vichryvanou, vichryvanou...

-Christian Morgenstern, Košilela



Zamčeno

Zpět na „Dočasně uzavřené výcviky“