Nový začátek pro Manwulfa (Mike Charge)

Pakliže je hráč déle než 30 dní neaktivní, sem bude přesunut jeho výcvik

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Wrait
Učedník
Učedník
Příspěvky: 395
Registrován: 19.10.2008 17:27:42
Kontaktovat uživatele:

Nový začátek pro Manwulfa (Mike Charge)

Příspěvek od Wrait »

Ukio, Zemědělská osada Hope II
Z počátku jsi byl se svým osudem smířen. Pracovat na polích a farmách se spoustou dalších neznámých obyvatel Ukia, kteří někdy sdíleli stejné ideály jako ty. Brzy sis ale uvědomil, že to není tvůj celoživotní cíl. Jediný vrchol, který tě čekal, bylo místo na nástěnce s popiskem „hospodář měsíce“. Pro ty chamtivější zde bylo ještě místo „hospodář roku“, ale tam většinou visel majitel osady.
Kousl ses. Začal jsi cvičit, posilovat tělo i vůli. Časem jsi začal vyhrávat i tajné Silové souboje pořádané nejstarším uživatelem síly na Hope. Dříve byly tebou vyvolávané šarvátky náhodné, agresivní a k ničemu. Časem se staly tvojí metodou jak posílit svaly a taktiku boje.
Nikdo tě nevaroval. Jednoho rána ti nakázali sbalit si a počkat na zahradě.
Ty jsi Manwulf Dann? Poslala nás Rada, máme tě vzít zpět na Coruscant. Dali ti druhou šanci, prý jsi zesílil. Starší člověk, patrně mistr, tě vedl k lodi. Za vámi šli dva, pravděpodobně, rytíři. Všichni měli světlé hábity.
Jsem Mistr Polan. Jestli se chceš na něco zeptat, rád ti já nebo mí společníci odpoví. Ukázal nejdříve na člověka s čelenkou a černými vlasy, potom na sulustana. Toto je Rytíř Muer a toto Rytíř Nyb. Rádi ti pomůžeme s čímkoli bude potřeba.
Cesta byla kratší, než jak sis jí pamatoval. Stále však trvala dost dlouho. Na lodi nebylo moc co děla, kromě tří rytířů Jedi a posádky tu nebyl nikdo jiný. Ve společenské místnosti, v zadní části, bylo několik konzolí se spojením na holonet.

Coruscant, Chrám Jedi
Přistáli jste, vystoupili a zamířili rovnou do zasedací místnosti smírčí rady. Rada v čele s lidskou ženou, která povětšinou mluvila, tě seznámila s tvojí situací.
Rada se rozhodla tě znovu přijmout mezi naše studenty! Několik týdnů se s nimi budeš vzdělávat a cvičit, ale nebude to jednoduché. Budeš se muset snažit, dohnat to, v čem se ti nedostává a najít společný zájem mezi studenty. Mistr Polan ti ukáže pokoj. Vrátili jste se zpět na chodbu, kde jste zamířili k výtahům do nižších pater. Po několika minutách jste dorazili k zamčeným dveřím. Mistr vytáhl kartu, odemkl a pustil tě dovnitř. Sám dovnitř nešel.
Už tě nebudu zdržovat, na stole máš týdenní rozvrh. Jakmile se bude něco dít, budeme tě informovat. Rozloučil se s tebou a nechal tě v malém pokoji s postelí, stolem, jednou židlí, stolní lampičkou a skříňkou, kde jsi našel oblečení pro padawana. Koukl ses na rozvrh a věděl jsi, že problém s výcvikem tě nečeká. Pouze geografie, sociografie a historie, které si nemohl na Ukiu studovat.

______________________________________________________________________________________________________

Teď mi popiš svoje pocity, myšlenky a chování. Odpovídej postupně na každou část, nyní si můžeš vymyslet postavy na farmě, pokud chceš. Až se dostaneš na konec můžeš popsat jak prožíváš výcvik, jak se seznamuješ s ostatními, tady máš volnější ruku.

Uživatelský avatar
Mike Charge
Učedník
Učedník
Příspěvky: 50
Registrován: 19.6.2010 17:27:13

Re: Nový začátek pro Manwulfa (Mike Charge)

Příspěvek od Mike Charge »

Ukio, Zemědělská osada Hope II

Zemědělské sbory nebyly zrovna organizací o jejímž členství by se žáci v Chrámu zrovna prali. A tak když jste se sem dostali, ať už kvůli nedostatečnému nadání, za trest nebo z jiného důvodu, dělali jste všechno proto, aby jste se odsud dostali. Mnoho nedobrovolných zemědělců, které jsem zde potkal, se o útěk buď opravdu pokusilo, nebo ho alespoň plánovali. Málokomu se to však podařilo. Já jsem se rozhodl dostat se odsud jiným způsobem. Začal jsem na sobě pracovat. Snažil jsem se zdokonalit se v technikách, které jsem se naučil v Chrámu, potlačit svou Shistavanenskou přirozenost a změnit některé své povahové rysy. Nejprve jsem si myslel, že když uvidí, jak se zlapšuji, budu do roka zpátky v Chrámu. Když se tak nestalo, byl jsem zklamaný. Ve své snaze jsem ale nepolevil, naopak. Zapojoval jsem se do Silových soubojů a šarvátek. Cítil jsem se boj od boje silnější, jak fyzicky, tak ve spojení se Sílou.

Obouvám si boty a chystám se vyrazit na pole.
Další krásnej den naplněnej radostí a dřinou na poli. Ještěže už na mě nemluví tim mizernym jazykem Bothanů a pochopili, že jsem Shistavanen.
Vtom se otevřou dveře a dovnitř vejde dvojice mužů, Gotal a člověk. Gotala vidím poprvé, ale člověka poznávám. Je to jeden z oblíbenců majitele osady a místní zemědělská legenda.
Hej kluku, někdo se na tebe přišel podívat. Máš si zabalit a čekat na zahradě.
Že by jim začali vadit ty potyčky a chtěj mě předvolat před Radu vedoucích zemědělských sborů? Možná pro mě najdou nový pole nebo rovnou jinej sbor.
Sahám po batohu a uklízím do něj těch pár kusů oblečení, které mám ve skříni, a náhradních bot. Za chvíli už stojím nachystaný před domkem. Cesta do zahrady mi trvá jen chvíli. Na místě už čeká Gotal a trojice různě starých mužů ve světlých tunikách.
Takže mě nakonec budou soudit jediové?
Ty jsi Manwulf Dann? Poslala nás Rada, máme tě vzít zpět na Coruscant. Dali ti druhou šanci, prý jsi zesílil.
Řekl nejstarší z nich, nejspíš mistr.
Takže já se odsud opravdu dostanu? A bude ze mě opravdu padawan?
Připadám si skoro jako ve snu, ale snažím se nedat na sobě nic znát.
Ano, mistře. Pečlivě jsem trénoval a snažil se ukázat, že mám na to být jediem.
Nebo alespoň hospodář měsíce.
Vydáváme se k přistávací ploše a já stále nemohu uvěřit tomu, že mi splnila má největší přání. Cestu na Coruscant si krátím zjišťováním promeškaných událostí z HoloNetu, meditací a rozhovorem s mistrem Polanem. Zásadní otázka mě napadá až těsně před přistáním.
Mistře Polane, smím se vás na něco zeptat? Jak jste se o mém zlepšení vlastně dozvěděli?

Coruscant, Chrám Jedi
Po dlouhé době se opět ocitám v Chrámu. Následuji mistra Polana a snažím se vybavit si, jaké to bylo, když těmito chodbami šel před čtyřmi roky a kam se touto cestou šlo.
Zasedací místnost smírčí rady!
Co je cílem naší cesty mi dochází u turbovýtahů. Připadám si neupravený a špinavý.
Musím s tím něco udělat, možná tam bude někdo z Nejvyšší rady!
Snažím se uklidnit.
No tak, uklidni se. Jestli takhle předstoupíš před radu, možná si ten návrat rozmyslí. A jsou horší místa než Ukio.
Po vyslechnutí verdiktu od pětice vážených mistrů řádu se s mistrem Polanem odebírám k ubikacím. Po dalším svezení turbovýtahem se dostáváme k mému pokoji.
Děkuji vám za všechno, mistře Polane.
Usedám na židli a studuji svůj rozvrh.
Vypadá to, že se budu muset jen naučit věci, co se událi během mé návštěvy Ukia a jak ovlivnili politiku Republiky.
Provádím malou inspekci šatní skříně a hledám nějaké pohodlné oblečení na zítřek.
To je oblečení pro padawana! Rada, ale říkala, že se zařadím mezi studenty!
Jsem z toho zmatený. Nevím, jestli o mě skutečně nějaký mistr projevil zájem, nebo je v Chrámu nedostatek vhodného oblečení pro Shistavaneny.

Druhý den ráno se dostavuji na hodinu geografie v obleku padawana a doufám, že jsem se tak nedopustil nějakého fopa.
Porozhlédnutí po místnosti mě zbaví obav, že zde budu nejstarší a budu tak připadat divně. Vybírám si místo vedle přibližně stejně starého Iktotchiho.
Zdravím. Já jsem Manwulf Dann.
Na chvíli se odmlčím a čekám až se mi mladý Iktotchi představí.

Uživatelský avatar
Wrait
Učedník
Učedník
Příspěvky: 395
Registrován: 19.10.2008 17:27:42
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový začátek pro Manwulfa (Mike Charge)

Příspěvek od Wrait »

Coruscant, Chrám Jedi
Z Holonetu a od mistra a rytířů sis zjistil spoustu informací o dění v galaxii i chrámu. Poslední otázku jsi položil téměř na prahu Chrámu. Mistr nečekal a cestou ti vše vysvětlil.
Před rokem jsme dostali zprávu, že někteří bývalí studenti by se chtěli vrátit. Ale všechny jsme váz vzít nemohli, proto nám poslali seznam a my jsme během roku poslali několik Jediů, aby vás pozorovali, vaše zlepšení. Rada rozhodla, že to budeš ty. Samozřejmě, že naše pozorovatele jsi nemohl vidět, nikdo je neviděl. Zasmál se. I váš vedoucí osady se divil, když jsme mu to řekli. Myslel si, že jsme na jeho zprávu zapomněli, když se celý rok neozýváme.

Později večer při studiích na první hodinu se ještě dostavil Mistr Polan.
Omlouvám se. Zapomněl jsem ještě jednu věc. Podal ti věc, kterou jsi velice dlouho neviděl. Byl to tvůj starý cvičný meč. Sice sis ho pamatoval menší, ale opravdu byl tvůj.

Druhý den jsi zamířil na první hodinu zpět v Chrámu. Instinktivně ses zorientoval rychle a nezameškal jsi. Přisedl sis k jednomu mladému Iktochimu. Vypadalo to, že všichni jsou tvého věku. Určitě jsi nebyl nejstarší, což znamenalo, že všichni brzy získají svého mistra.
Ahoj. Já jsem Voron Hei.


O několik týdnů později
První dny ti daly zabrat, někdy jsi nespal, někdy jsi spal na stole, jindy na zemi. Do hodin ses ale i přes to připravoval a chodil téměř vždy včas.Voron, který nebydlel tak daleko od tebe, ti často pomáhal jak se zvládáním Síly tak i emocí. Stali se z vás dobří přátelé i za tak krátký čas.
Ale při tvém pilném studiu se stávalo, že jsi někdy zaspal, jako dnes. Nevěděl jsi, co máš první hodinu čekat, každopádně jsi cítil změnu. Doběhl jsi napůl téměř ve spánku do učebny.
To nám to pěkně začíná, Padawane Danne. promluvil po krátké odmlce mistr.
Právě jsem všem říkal, kdo povede jejich další výcvik a tys chyběl. Co s tím uděláme? Mistr se zakoukal do datapadu v ruce a nechal ti prostor promluvit.
Aha. Zarazil se. Tvůj mistr tu momentálně není. První cestu podnikneš s Mistrem Linem... podíval se na tebe s výrazem z nechucení. A Padawanem Heiem. Mistr učitel neměl rád váš přátelský vztah, který jste při jeho hodinách dávali najevo. A ani on vám nenechal chvíli klidu.
Všichni studenti se zvedli a Voron zamířil přímo k tobě.
Vyšel jsi z toho ještě dobře. Támhle Aura... ukázal na dívku s modrými vlasy Musí počkat, až mistrův předešlý padawan složí zkoušky. Teď se bude nudit a čekat.
Vyšli jste ven a zamířili k přistávací plošině.

Uživatelský avatar
Mike Charge
Učedník
Učedník
Příspěvky: 50
Registrován: 19.6.2010 17:27:13

Re: Nový začátek pro Manwulfa (Mike Charge)

Příspěvek od Mike Charge »

Coruscant, Chrám Jedi

Celou noc jsem nespím. Příští den mě nemá čekat žádné učení nebo zkoušení. Mistr si pro nás připravil něco speciálního. Mám tedy konečně čas plně se věnovat svému znovunabytému světelnému meči. Sice jsem jej nějaké čtyri roky v ruce neměl, ale každý pohyb, který s ním provádím mi připadá zcela přirozený. Procvičuju si s ním vše co si z hodin mistra Bondary pamatuji. Nechci však hučením rušit ostatní, a tak po necelé hodině a půl deaktivuji čepel a pouze se kochám pohledem na rukojeť. Usínám po dalších dvou hodinách.
Ráno mě vzbudí dusot nohou na chodbě. Beru si na sebe pouze plášť a jdu se podívat z pokoje ven. Mladý Bothan ve společnosti několika přibližně stejně starých lidských chlapců spěchá směrem k turbovýtahům. Na chvíli se zarazím, když zjišťuji, že dveře do Voronova pokoje jsou zamčené.
Zaspal jsem!
Vracím se do pokoje, shazuji plášť a rychle si oblékám svou rudou tuniku. K opasku si v rychlosti připevňuji světelný meč a běží stejným směrem jako skupina žáků přede mnou. Z turbovýtahu vybíhám tryskem a běžím do učebny za ostatními padawany.
Mistr mě zabije. A jestli se na nás přišel podívat nějaký další z mistrů, nedej Sílo někdo z Nejvyšší rady, můžu to otočit a jít si připravit věci pro návrat na Ukio.
Přestávám logicky uvažovat.
Uklidni se Manwulfe, není to poprvé, co přijdeš na hodinu pozdě. A co by na hodině dělal někdo z Rady? Ti mají přeci jiné starosti, než sledovat skupinu natěšených budoucích padawanů.
Za chvíli se přede mnou otevírají dveře učebny. Nepamatuji, že bych se někdy stal tak rychle středem pozornosti. Mistr odvrátil zrak, aby se mohl podívat na opozdilce. Pohled, který mi věnuje není zrovna přátelský.
Promiňte mistře, už se to nebude opakovat.
Řeknu poté, co mistr domluví a zamířím za ostatními.
Páni moje první mise!A s Voronem! Ale počkat, co mělo znamenat, že můj mistr tu momentálně není? Takže někdo z mistrů o mě projevil zájem? Možná mistr Polan...
Ve filozofování ustanu, když se ke mě dojde Voron.
Chudák Aura. Já se ale teď musím soustředit na misi.
S Iktotchim po boku vycházím z učebny pryč směrem k přistávací plošině. Na mistra Lina si nepamatuji a doufám, že Voron ví, o koho jde.

Uživatelský avatar
Wrait
Učedník
Učedník
Příspěvky: 395
Registrován: 19.10.2008 17:27:42
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový začátek pro Manwulfa (Mike Charge)

Příspěvek od Wrait »

Coruscant, Chrám Jedi
Vyšli jste z učebny a zamířili k východní přistávací plošině. Ostatní se rozešli.
Prý nemáme čekat nic velkého. Jdete bok po boku a Voron tě seznamuje s vaším úkolem. Poletíme na dvě planety, na druhé uděláme jen krátkou zastávku. O první mi mistr neříkal nic.
Došli jste na plošinu, kde čekal zabrak - iridonian. Voron se uklonil, očekávalo se to i od tebe. Mistr se také uklonil a pokynul vám k malé transportní lodi. Bylo podivné, že tuto loď používají republikové Justiční Síly.
Nebojte, nenaverbují nás. Mistr se zasmál silným hrdelním smíchem. Já jsem Mistr Lin. Zatím budu mistrem vás obou, dokud se neobjeví tvůj mistr. Právě koukal na tebe svýma nesmlouvavýma očima. Půjčili nám loď, máme stejnou cestu. Rada a naši výzkumníci zjistili, že na jedné neprozkoumané planetě se kumuluje Síla. Nejsme si jisti jaká. Požádali nás, abychom se tam porozhlédli a zjistili, co se děje.
Společně jste vstoupili do transportu.
Republikoví průzkumníci nás dovedou až do systému. Vrátí se po nás, až jim dám signál. Máte nějaké otázky?
Transport se zvedl a vy jste mohli vidět jak se Chrám a celé město vzdaluje. Před vámi se vznášel váš odvoz, Dreadnought. Byla to velice vyspělá loď a trochu ti nesedělo její spojení s průzkumem.

Uživatelský avatar
Mike Charge
Učedník
Učedník
Příspěvky: 50
Registrován: 19.6.2010 17:27:13

Re: Nový začátek pro Manwulfa (Mike Charge)

Příspěvek od Mike Charge »

Coruscant, Chrám Jedi

Vcházím s Voronem na plošinu, kde stojí zabracký jedi.
Mistr Lin.
Společně s Voronem se ukláním a čekám, až nás mistr Lin zasvětí do toho, co nás čeká. Pomalu kráčíme k lodi v barvách Justičního oddělení.
Takže v tom budou nějací kriminálníci. A my je budeme hledat, zatýkat nebo obojí.
Odhaduji z pohledu na loď. Pak nám mistr začal popisovat nadcházející misi. Nijak misi nehodnotím, je to moje první akce mimo Coruscant a já hodlám ze sebe vydat to nejlepší.
Nastupujeme do lodi. Mistr nám o našem doprovodu a já si uvědomím jednu zásadní věc.
Můj meč! S cvičným mečem nemůžu přeci opustit Chrám!
Uvolním meč z opasku a otáčím se k mistru Linovi.
Mistře Line, hádám, že bych se s tím měl vrátit na pokoj. Je to jen cvičný meč.
Očekávám pokárání nebo jinou mistrovu reakci, která asi nebude zrovna přátelská a chystám se vrátit zpět do Chrámu.
Konečně se dostanu ne nějakou misi a ještě jí zdržuju. Copak jsem si nemohl uvědomit dřív, že s cvičným mečem bych neměl opouštět Chrám? Cvičné meče jsou určeny pro trénování šermu na hodinách mistra Bondary, nedokáží ani odrzait střelu z blasteru, ve skutečném boji se nedají použít! Proč mě to nenapadlo cestou na přistávací plošinu?

Uživatelský avatar
Wrait
Učedník
Učedník
Příspěvky: 395
Registrován: 19.10.2008 17:27:42
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový začátek pro Manwulfa (Mike Charge)

Příspěvek od Wrait »

Coruscant
Zastavili jste se na prahu lodi. Než jsi se stačil pohnout, Mistr Lin chytil tě za rameno.
Máš pravdu. Normálně bych tě nechal se vrátit, ale dnes ne. Jelikož mám dva "skoro padawany", řekl jsem si, že trochu přeorganizuji tréninkový plán a využijeme návštěvu neznámého místa a připravíme vás na další roky vašeho života.
Pohledem na Vorona jsi se přesvědčil, že si neutahuje.
Promiň, to jsem ti zapomněl říct. Jsme asi jediní, kdo to můžou udělat. Jeho výraz byl dostatečně omluvný.
Mistr vás oba popostrčil ke dveřím.
Ničeho se neboj, vše jsem zařídil. Je to legální. S Voronem jste si sedli na sedačku naproti Mistrovi.

Cesta trvala něco kolem deseti minut.
Když jste přistáli a vystoupili, objevili se dva Jediové. Oba jsi je znal. První byl Mistr Polan, druhý učitel šermu, Mistr Dooku, který tě zatím nikdy netrénoval.
Mistr Lin byl očividně překvapen. Mistr Dooku? Vás bych tu nečekal. Oba se navzájem uklonili.
Rada pro vás má zprávu. Máte jednoho učence navíc, proto budu cestovat s vámi. Jde jen o zdárný konec vaší mise, nic čeho byste se měli obávat.
Nyní se Mistr Dooku uklonil i vám, ale nevěnoval vám dlouhý ani příjemný pohled. Pak odešel.
Já mám jen stejnou cestu. Usmál se na vás, a hlavně na tebe, Mistr Polan. Doufám že si povedete dobře. Mistře Line, Vorone, Manwulfe... Uklonil se a než se k vám otočil zády usmál se na tebe.
Bobrá,Promluvil znovu Mistr Lin. Pojďme se ubytovat.
Sdíleli jste spolu jednu místnost, která sloužila pro posádku. Nyní byla vyklizena a tudíž jste tam byli sami. V cetrální místnosi byl pohovka, stůl, dvě konzole a dalších pět dveří, jedny dveře vedly do koupelny, ostatní byly jednolůžkové pokoje.
Tak toto bude náš pokoj na cestu. Já mám věci v tomto pokoji, Mistr Polan je vedle mě. Tyto pokoje jsou volné. Pokud vám to nebude vadit, půjdu nyní meditovat. Cesta bude delší, tak se na to připravte.
__________________________________________________________

Jestli chceš, můžeš se rozepsat o cestě. Kdyby ses až tam nedostal, příště už to přeskočím.

Uživatelský avatar
Mike Charge
Učedník
Učedník
Příspěvky: 50
Registrován: 19.6.2010 17:27:13

Re: Nový začátek pro Manwulfa (Mike Charge)

Příspěvek od Mike Charge »

Coruscant

Takže budu muset letět i s cvičným mečem? Mistr Bondara mě zabije. A to neznámé místo? Dosud jsem byl jen na Coruscantu a na Ukiu, je více než jasné, že ať poletíme kamkoli, bude to pro mě neznámé místo.
Moje vyhlídky na další hodiny šermu nebyly zrovna nejlepší, ale možná, kdyby se tato mise podařila, nemuselo by to být tak zlé. Přestávám přemýšlet o budoucnosti a sedám si naproti mistru Linovi.

Naše první zastávka je pouze setkání se dvěma mistry řádu. Zatímco mistra Lina zaskočila pouze přítomnost mistra Dooku, mě překvapuje i to, že zde je mistr Polan. Ještě více znejistím poté, co na nás mistr Dooku podívá.
Rada? Nejvyšší rada s námi posílá mistra Dooku?
Mise v podstatě ještě nezačala a už z ní mám dost divný pocit.
Nejdřívé Dreadnought, teď mistr Dooku...To vypadá, že mise je důležitá, nebo těžká, ale proč by pak posílali mě a Vorona? Neměl by na takové mise odlétat spíše někdo z Rady?
Odvracím se od fylozofování o misi k mistru Polanovi. Pořád nevím, zda on je tím mistrem, které si mě vybral za padawana.
Po chvíli společně nastupujeme do lodě. Mistr Lin hned odchází meditovat. Já jdu za mistrem Polanem.
Jsem, rád, že se s Vámi opět setkávám mistře Polane.
Kromě mistrů, se kterými jsem se potkával při výuce a v místnosti Smírčí rady je mistr Polan jediným mistrem Řádu, kterého znám.
Ano, vím, kdo zasedá v Nejvyšší radě, a slyšel jsem i o jiných mistrech. Například mistr Jinn. Před pár měsíci si vybral nového padawana. Ten prý steně jako já strávil nějakou dobu u zemědělských sborů. Ale mistr Polan mě dostal z Ukia a já doufám, že to byl právě on, kdo si mě vybral.
Chvíli si s mistrem Polanem povídáme o tom, jak se mi vedlo po návratu do Chrámu, jak jsem odletěl i s cvičným mečem a o tom, co dělal mistr Polan od našeho prvního setkání. Nakonec mě však ovládne zvědavost.
Před odletem z Chrámu mi jeden z mistrů říkal o tom, že mám mistra, nevíte o tom něco, mistře Polane?
Vím, že se může mistr Polan urazit, pokárat mě, nebo mi neodpovědět, ale pokud jsem se opravdu stal padawan, zajímá mě zkrátka, kdo si mě vybral a kdy se se svým mistrem setkám.
Poté se odeberu ke konzoli a pokusím se zjistit, kam má loď namířeno. Až své hledání ukončím odebírám se do svého pokoje. Tam si odepnu z opasku světelný meč a pokládám ho vedle postele. Zbytek cesty trávím meditací a spánkem. Budím se chvíli před výstupem lodě z hyperprostoru. Seberu ze země svůj cvičný meč a připínám si ho na opasek. Trochu lituji toho, že jsem si nestihl ani zajít do pokoje pro svůj plášť. Od návratu do Chrámu jsem si jej navykl nosit a připadalo mi nepřirozené pohybovat se někde bez něj. Vycházím z pokoj a čekám na setkání s ostatními jedaji.

Uživatelský avatar
Wrait
Učedník
Učedník
Příspěvky: 395
Registrován: 19.10.2008 17:27:42
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový začátek pro Manwulfa (Mike Charge)

Příspěvek od Wrait »

Dreadnaught

Vydal ses za Mistrem Polanem s odhodláním něco zjistit. To se ti podařilo, i když zodpovědět otázku, nebylo pro Mistra nic jednoduchého. Ale i tak bylo poznat, že tě rád vidí.
Víš... Jak bych to řekl. No asi takhle. Rozhodli jsme se, že nejlepší pro tvůj rozvoj bude individuální trénink. Proto tě přiřadili k mistrovi. A proto tahle mise. Většina třídy, kterou jsi znal, také přešla k individuálnímu výcviku. I Voron.
Chvíli přemýšlel, jak pokračovat a jestli vůbec pokračovat.
Tvého budoucího mistra osobně neznám, ale byl jsem u jeho výběru. Mohu ti říct, že byl tou nejlepší volbou.
Opět chvíli přemýšlel.
Já nemohu být tvůj mistr. Nikdy jsem nikoho neučil, moje schopnosti jsou použitelné jen při diplomacii.
Chvíli jste ještě poseděli a popovídali si o světě a tak...
Z konzole se ti podařilo zjistit, že dráha lodi vede velkou část přes obchodní stezku Rimma, trasa odbočuje v neznámém sektoru a končí v systému Utapau.

Dagobah
Společně s Mistrem Dooku jste přistáli na planetě, porostlé hustými travinami a bažinnými lesy. Na rozdíl od mechanických zvuků z lodi, ti připadaly skřeky a hlasy různých zvířat jako naprostý chaos. Ostatní na tom byli podobně. Mistr Dooku se okamžitě vydal pryč, za chvíli jste ho už neviděli.
Tak dobře. Jak vidíte, není tu místa, kde bychom se mohli usušit. Vzal jsem proto i nějaké náhradní věci.
Mistr vám ukázal nevelkou tašku na zádech.
Vypadá to, že jediné místo, kde budeme v suchu, je na stromech. Proto první váš trénink - Najít nějaké místo na přespání.
Voron z toho trochu znejistěl. Podíval se na tebe a pokrčil rameny. Mistr pokračoval.
Nebojte, žádný závod. Půjdete společně, já vás budu sledovat a až najdete správné místo, řeknete mi.
Půda pod vámi se značně zmenšila. Z původních dvou metrů od hladiny vody nám zbyla pouhá desetina.
Radši byste měli začít. Usmál se na vás mistr a vydal se po nejbližším kmeni do korun stromů.

Uživatelský avatar
Mike Charge
Učedník
Učedník
Příspěvky: 50
Registrován: 19.6.2010 17:27:13

Re: Nový začátek pro Manwulfa (Mike Charge)

Příspěvek od Mike Charge »

Dagobah

Konečně přistáváme. Scházím po rampě dolů a dívám se kolem sebe. Planeta vypadá rozhodně jinak než jak jsem si ji představoval.
Pořád bychom měli být daleko od Neznámých oblastí, ale tahle planeta mi nepřipomíná žádnou, kterou jsem kdy viděl na holozáznamech v archívech Chrámu.
Když za sebou slyším kroky, otočím se. Vidím však už jen plášť mistra Dookua. Zajímá mě, kam se vydal. Z toho, co vidím kolem sebe, usuzuji, že není nijak těžké se tu ztratit. Z celé planety mám divný pocit. A všechny zvuky, které místní fauna vydává také zrovna nenapomáhají k tomu, abych si toto místo zamiloval.
Ukio rozhodně není ta nejhorší planeta ve vesmíru. Všechny ty pole jsou mnohem hezčí než, ...tohle.
Chvíli přemýšlím nad tím, co tu děláme. Pak se ke mě přidají mistr Lin a Voron.
Vyhledat vhodný strom pro přenocování? Snad to nebude problém.
Pohlédnu na Iktotchiho a společně se vydáme za hledáním dobré místa na přespání.
O Shistavanenech se říká, že jsou skoro tak dobří lezci jako Wookiové, uvidíme, co je na tom pravdy.
Lezu po kmeni nejvyššího stromu, který jsem zahlédl. Díky drápům není lezení tak náročné jak jsem možná obával. Zezhora mám dobrý výhled na koruny stromů kolem. Snažím se vybrat ten nejvhodnější strom. Zalíbí se mi strom jen kousek po mé pravé ruce. Už, už se na něj chystám upozornit Vorona, když vtom si vzpomenu na jednu z lekcí od jednoho z chrámových učitelů.
Nic nemusí být takové jak se nám na první pohled zdá.
Zarazím se a přivolám si na pomoc Sílu ve snaze zjistit, zda je ten strom opravdu ten nejlepší.
Určitě bych vybral dobrý strom i bez Síly, ale musím si být stoprocentně jistý. Tohle je moje první mise a já chci předvést jen to nejlepší.

Uživatelský avatar
Wrait
Učedník
Učedník
Příspěvky: 395
Registrován: 19.10.2008 17:27:42
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový začátek pro Manwulfa (Mike Charge)

Příspěvek od Wrait »

Dagobah, koruny stromů někde nad bažinou
Nedělalo ti problém vylézt na strom, tvůj spolužák na tom byl o něco hůře a musel si pomáhat všemi možnými způsoby. Přeskakoval jsi ze stromu na strom, než ses dostal na korunu nejvyššího stromu. Chvíli jsi hledal okolo sebe, až jsi uviděl strom, který tě zaujal. patrně to byl strom jiného druhu, než ten pod tebou.
Zaváhal jsi, než jsi upozornil Vorona. Prozkoumal jsi ho pomocí Síly. Voron, jako tvůj nejlepší přítel, to vycítil a než jsi ho upozornil, přehoupl se z vedlejšího stromu přes liánu.
Už jsi chtěl jít za ním, našel sis blízkou liánu a chystal se skočit. Tvůj cit tě varoval ještě dřív, než větev praskla, ale stejně si spadl o několik pater, kde si zůstal viset na několika spletených liánách. V jiné situaci by to byla krásná houpací síť.
Jsi v pořádku Danne? Mistr stál u kořene větve na protějším stromě. Dávej pozor, tyhle stromy mají silný kmen ale o to slabší větve. Ale máš pochvalu, poznat takový strom na dálku, je umění.
Odrazil se od kmene a chytil se liány, zhoupl se až k Voronovi.
Nebylo těžké se z toho dostat. Stačilo pořádně se chytit a přeříznout několik lián. Pak jsi byl volný.
Sešli jste se na jedné větvi.
Opravdu si myslíte, že je to dobré místo?
Poohlédl si se ještě po celkem silné větvi, na které jste stáli. Byla mokrá, důvodem byla díra mezi listím nad vámi. Pod vámi bylo ještě spoustu větví, které byly i větší, než ta pod vámi.

Uživatelský avatar
Mike Charge
Učedník
Učedník
Příspěvky: 50
Registrován: 19.6.2010 17:27:13

Re: Nový začátek pro Manwulfa (Mike Charge)

Příspěvek od Mike Charge »

Dagobah, koruny stromů někde nad bažinou

Nevím, jestli Voron využil své přirozené telepatie, Síly, nebo pouze odhadoval, každopádně, zjistil, že jsem našel vhodný strom pro přenocování. Chystám se k poslednímu skoku, jenže ještě než se skočím z větve, na které stojím, větev praskne. V poslední chvíli mě - nevím jestli můj instinkt nebo Síla - varuje před blížícím se nebezpečím. To však nijak nezabrání následnému pádu o několik pater dolů. Naštěstí dopadám do hromady spletených lián a nijak moc si neublížím. Z protějšího stromu vidím mistra Lina a očekávám hodnocení mého nedobrovolného skoku střemhlav. Namísto toho mě však mistr jen upozorní na nebezpečí větvích místních stromů a pochválí za výběr stromu. Mě něco takového zrovna jako umění nepřijde. Takové jednání mi přišlo naprosto samozřejmé. Musel jsem nějak ujistit, že ten strom pro nás neskýtá žádné nebezpečí a chtěl jsem se také trochu ukázat před mistrem Linem a dokázat mu, že si titul padawana opravdu zasloužím.
Fajn, je na čase se z tejhle sítě dostat.
Nejprve se pokusím pár lián přeříznout drápy. Tato technika se však ukazuje jako neúčinná. Snažím se pravou rukou nahmatat na opasku cvičný světelný meč, který jsem si s sebou nedobrovolně vzal. S jeho pomocí se mi podaří nakonec pár lián přeříznout. Jakmile uvolním ruce, vysoukám se z pasti a doskáču za Voronem a mistrem Linem. Po mistrově otázce se pohledem ujistím, zda jsem opravdu vybral dobré místo.
Prší sem. Neměl jsem z pokoje v Chrámu vycházet bez pláště, teď by se možná celkem hodil.

Uživatelský avatar
Wrait
Učedník
Učedník
Příspěvky: 395
Registrován: 19.10.2008 17:27:42
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový začátek pro Manwulfa (Mike Charge)

Příspěvek od Wrait »

Dagobah
Nečekal jsi mistrovu reakci. Jevil se ti jako velice lehkomyslný, ale stále zastával místo tvého mistra.
Síla je umění.Vysvětlil ti. Není to krása? Vidět věci jinak, cítit je, ochutnat přes půl planety? Zasnil se.
Voron mezitím slezl o větev níže.
Brácho, Mistře! Použil jeho osobní přezdívku pro tebe, tvoje jméno mu nešlo přes iktochiský jazyk a tak tě nazýval svou rodinou.Tady je sucho. A jídlo.
Slezli jste o dvě větve. Stáli jste na rozvětvení dostatečně velkém a suchém. Větve nad vámi poskytovaly přístřeší a jedna byla ověšena světle zelenými plody.
Možná, že tě přilákalo tohle. Mistr utrhl plod a zakousl se. Teď ti připadal ještě lehkomyslnější.
Není to jedovaté? Mistr se ptal vás, i když si právě užíval vaše výrazy a chroupal.

Uživatelský avatar
Mike Charge
Učedník
Učedník
Příspěvky: 50
Registrován: 19.6.2010 17:27:13

Re: Nový začátek pro Manwulfa (Mike Charge)

Příspěvek od Mike Charge »

Dagobah

Ta planeta byla ...prostě zvláštní. Ne nepříjemná, ale všechny ty zvuky kolem a dokonce některá místní flora nutila člověka být obzvlášť obezřetným aniž by o jakémkoli nebezpečí věděl. Já jsem ovšem chvílemi lehkomyslnější. Nějaký hlas mi napovídal, že dokud neuvidím nebo neucítím jasné nebezpečí, nemusím se nijak strachovat. Snažil jsem se hlas ignorovat a věnovat svému okolí maximální pozornost. Nejspíš mě k tomu donutil nedávný pád ze stromu.
Sedám si na větev a sleduji okolí. Větve nad námi by nám měli za deště poskytnout dostatečnou ochranu. Pak si všimnu plodů na nedaleké větvi, stejně jako chvíli přede mnou mistr Lin. Mistrova otázka mě donutí přemýšlet, co těchto plodech vím. Nepřipomínali mi nic z toho, co se pěstovalo na Ukiu.
Mistr by přeci nekousnul do jedovatého plodu.
Snažím si vybavit veškeré holoobrázky rostlin, které jsem během studia v Chrám viděl.
Může to být jedovaté ve větším množství.
Začíná to být pro mě ztracené.
Nevzpomínám si, že bych o této planetě dříve slyšel, nemohu tedy ani vědět o ničem, co tady roste.Doufám, že Voron ví o co jde. Možná by mohl využít svého přirozeného nadání pro telepatii. Mistr Lin by něco takového vycítil a znemožnil Voronovi cokoli vyčíst.
Snažím se vybavit si cokoli, co jsem o tomto plodu slyšel. Nechci vypadat před mistrem Linem jako hlupák, ale na nic si nevzpomínám.
Nesmím se nechat předběhnout Voronem, nemůžu si dovolit předběhnout se kýmkoli. Zvlášť ne teď, když jsem dostal druhou šanci stát se rytířem jedi. Určitě ten plod znám, tak proč si na něj nemohu vzpomenout. Snad mi pomůže Síla.
Znovu se upínám k Síle v naději, že mi pomůže zjistit, co mistr Lin právě jí.

Uživatelský avatar
Wrait
Učedník
Učedník
Příspěvky: 395
Registrován: 19.10.2008 17:27:42
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový začátek pro Manwulfa (Mike Charge)

Příspěvek od Wrait »

Dagobah
Usilovně jsi přemýšlel. O všem. O této planetě, o Ukiu, o plodech na stromě, o mistrovi a chrámu jedi...
Mistře... Voronův hlas byl dos nejistý, ale promluvil první. Čekal jsi co řekne s napětím. Nic o té planetě nevíme a ... Mistr zvedl ruku, zastavil Vorona a spolkl sousto.
Přesně tak! To tě překvapilo. Nic nevíme, nic nemůžeme čekat a všechno je nové poznání. Poprvé jste v situaci, kdy se nemůžete spolehnout na vědomosti, Manulfe, Vorone. Otočil se na tebe, zjevně poznal na co myslíš. Všechno je nové, nic nemá jméno... Pro galaxii taková věc neexistuje. Kousl si naposledy a v ruce mu zbyla jen pecka.
O floru se postarám já. Natáhl ruku s peckou před vás. Ucítil jsi zachvění Síly, pecka pukla a objevil se klíček. Tohle je moje Síla. Znám podstatu rostlin. Schoval pecku a teprve teď sundal tašku ze zad.
Možná bych vám měl říct, co je náš úkol. Podrbal se na bradě a otevřel tašku.

Naši senzibilové zjistili, že na této planetě se Vyskytuje temná strana. Abyste si nemysleli, temná Síla není jen v lidech a zvěři, i rostliny a země je protkána Silou. Vyndal tři datapady, které se vešly akorát do ruky. Rada chce zmapovat floru, faunu a geologickou stabilitu. Mistr Dooku nám to ulehčil. Sundal si plášť a složil ho vedle sebe.
Já se postarám o les, vy společně zjistíte co v něm žije. Vím, že to ze začátku bude těžké, Manwulfe, ale tvůj čich je tady důležitý. Stejně tak tvé schopnosti Vorone, nezávisle na prostředí, dokážeš vycítit život. Mistr vám teď, hlavně tobě nechal prostor na otázky, zatímco se hrabal v tašce.

Zamčeno

Zpět na „Dočasně uzavřené výcviky“