Zar Uttage - Na každou svini se vaří voda

Pakliže je hráč déle než 30 dní neaktivní, sem bude přesunut jeho výcvik

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Shisco
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1215
Registrován: 05.4.2010 19:33:27
Bydliště: Bastion

Zar Uttage - Na každou svini se vaří voda

Příspěvek od Shisco »

Prolog

Psal se rok 22 před bitvou o Yavin a v galaxii zuřil konflikt známý v historii jako Klonové války. Byly tomu již dva standardní měsíce, co obrovským masakrem v bitvě o Geonosis započala válečná mašinérie a stejně jako zbytek mistrů, rytířů i Padawanů v řádu Jedi jsi obdržel vojenskou hodnost a společně se svým mistrem, ušatým Lepim jménem Toran Laciret, jste se stali veliteli 4. regimentu Galaktických mariňáků pod mistrem Ki-Adi-Mundim.
Za několik týdnů ti bude dvacet let, toužil jsi již po rytířských zkouškách a cítil jsi, že budou již velmi brzy. Možná ale tak trochu netradiční, neboť spousta ostatních Jedi komandérů dostalo rytířství za zásluhy. Mistr byl v tomhle ohledu tajemný jak ceny v senátní kantýně a na otázku zkoušek ti odpovídal, ať "důvěřuješ svým pocitům".

V hyperprostoru, Sacrament

Stál jsi v liduprázdné tréninkové hale Sacramentu, náporové fregaty třídy Acclamator spadající pod 4. regiment Galaktických mariňáků. Zbývala asi hodina do chvíle, co opustíte hyperprostor a vynoříte se v soustavě Giirshi. Briefing už proběhl a tys tedy věděl, že Giirshi je kolonie Twi'leků na pomezí mezi Středním a Vnějším okrajem, jíž právě teď obtěžují zygerriánští otrokáři.
Tvůj vlastní lid. Nasbírali je do lodí jako zvířata a jako zvířata je chtějí i prodat.
Ze svých studií v archivech jsi věděl, že Jediové už se Zygerriany v minulosti škaredě zatočili a můžou to udělat znovu, a ta otrokářská špína to ví. Možná bylo na čase dát jim lekci o tom, že paktovat se se separatisty se nevyplácí a že svoboda jednoho končí tam, kde začíná svoboda druhého.
A to byl také ten důvod, proč jsi stál v tréninkové hale v Djem Sovém postoji a švihal a bodal bzučící fialovou čepelí do imaginárních protivníků. Tvé tělo potřebovalo trénink před bitvou, k níž se schylovalo.
Prováděl jsi jednu techniku za druhou, výpad za výpadem, kryt za krytem, když vtom zářivě fialová čepel tvého světelného meče narazila na odpor jiné čepele.
Modrý paprsek. Dokonalý postoj křišťálově vybroušeného Makashi. Chlupatá ruka v bílé obrněné rukavici jednoruč držící zdobenou rukojeť. Dvě dlouhé králičí uši. Mistr Laciret vždy oplýval uměním přijít nepovšimnut.
Lepšíš se. Den za dnem. Připraven na nadcházející bitvu?
Bleskově se stáhnul a bleskově opět udeřil. Zespodu na tvoje nohy a potom zleva na tvoji hlavu, přičemž čepel jeho světelného meče, v jehož srdci dlel modrý syntetický krystal, hluboce bručela.
Znáš sirou košileli?
Třepetatá, třepetatá
Jsi proklat, majiteli!
Třepetatá, třepetatá
Teď třeská pleská v ní vánek
Kvílivá jak uplakánek
Vichryvanou, vichryvanou...

-Christian Morgenstern, Košilela



Uživatelský avatar
Orita-Kill
Učedník
Učedník
Příspěvky: 28
Registrován: 03.7.2011 12:53:59

Re: Zar Uttage - Na každou svini se vaří voda

Příspěvek od Orita-Kill »

V hyperprostoru, Sacrament

Makashi, forma meče proti meči. napadlo mě, zatímco jsem jedním krátkým sekem odkryl úder na nohy a nastavil meč do cesty mistovu meči. Čepele chvíli prskaly, tlakem vyvíjeným oběma bojovníky. Uskočil jsem. Chvíli jsem zauvažoval, zda nemám změnit Djem So na vyrovnanější Niman, ale nakonec jsem to ponechal páté formě. Byl jsem si vědom, že Djem So je oproti mistrovu Makashi účinější, ale to by bylo pouze v případě, že bychom byli alespoň na stejné úrovni. Takle jsem byl oproti mistrovi stále v nevýhodě.
Děkuji mistře. Jsem si jist že ano.
Zaujal jsem defensivní postoj. Musím se pokusit odrážet mistrovi útoky tak dlouho, jak jen to bude možné. Poté se pokusím přejít do protiútoku. Tuším že bude pouze jeden, a proto hodlám do nadcházejícího souboje dát všechno. Zavzpomínal jsem na podobné chvíle v chrámu, ale to se souboje nejčastěji konali mezi padawany. Teď už jsem ale čelil mistrovu útoku a jeho nevypočitatelnému pohledu.

Uživatelský avatar
Shisco
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1215
Registrován: 05.4.2010 19:33:27
Bydliště: Bastion

Příspěvek od Shisco »

V hyperprostoru, Sacrament

Mistr Laciret zavířil modrou čepelí kolem své hlavy a začal tě zasypávat přívalem rychlých a hbitých úderů. Nejprve po tobě seknul šikmo zleva na hrudník, pak stočil meč na tvé pravé rameno ve snaze o Cho sun, neboli useknutí paže. Když jsi vykryl i tohle, přešel do bodnutí Shiak, pak se otočil na podpatku a saltem vzad tě přeskočil. Ještě za letu na tebe zaútočil shora technikou padajícího listu a poté, když dopadnul za tebe, vedl sek na úroveň pasu - Sai tok.
Styl, jakým tvůj mistr šermoval, působil elegantně a uhlazeně. A to dokonce i přesto, že když si sestrojoval svůj první a jediný světelný meč, osadil ho syntetickým krystalem, jež jsou jak známo méně obratné než krystaly přírodní. Mistrův světelný meč byl velice lehký, ovšem narozdíl od mečů řady ostatních praktikantů Makashi neměl zakřivenou rukojeť.
Mistr Laciret na tebe vedl tři další útoky na hlavu - zleva, zprava a znovu zleva. Pak šikmo shora na nohy a když jsi srazil tento úder, sjel technikou tekoucí vody svojí čepelí po tvé.
Technika tekoucí vody má většinou za následek to, že svého protivníka zbavíš ruky držící zbraň. Ty ses ale včas stáhnul dozadu do otevíracího postoje Djem Sa, takže špička mistrovy modré čepele sjela po tvojí purpurově fialové neškodně dolů.
Cítils, že teď přišla tvoje chvíle. Zaútočil jsi na mistra a zkoušel ho tlačit dozadu. Ano, vskutku ustupoval, ovšem veškeré tvé útoky jen neškodně odskakovaly od jeho krytů a od čepelí vašich světelných mečů odletovaly jiskry, když se znovu a znovu srážely.
Všiml sis ale, že jeho způsob krytí, i jeho postoj a držení meče se změnily. Jakmile jsi začal útočit, plynule přešel z Makashi do o mnoho silovějšího Shienu, opačné varianty Formy V, než jakou jsi cvičil ty.
Vedl jsi vodorovný sek na úroveň mistrova hrudníku a mistr se proti tobě svisle zapřel. Modrá a fialová čepel se do sebe se zaprskáním zakously a začala přetlačovaná.
Zkus víc vyprázdnit mysl. Zbav se myšlenek, jenom tě zpomalují, pronesl k tobě mistr, zatímco jeho čepel držela jako neprostupná zeď. Musel jsi uznat, že má ve svých zaječích pažích velkou sílu. Konec konců Shien byl prudký a silový styl a mistr Laciret ho cvičil právě proto, aby s ním kompenzoval nepoužitelnost Makashi na odrážení výstřelů z blasterů.

_____________________________
Ten odkaz v podpisu je proti pravidlům
Znáš sirou košileli?
Třepetatá, třepetatá
Jsi proklat, majiteli!
Třepetatá, třepetatá
Teď třeská pleská v ní vánek
Kvílivá jak uplakánek
Vichryvanou, vichryvanou...

-Christian Morgenstern, Košilela



Uživatelský avatar
Orita-Kill
Učedník
Učedník
Příspěvky: 28
Registrován: 03.7.2011 12:53:59

Re: Zar Uttage - Na každou svini se vaří voda

Příspěvek od Orita-Kill »

V hyperprostoru, Sacrament

Pročistil jsem si mysl. Náhle jsem se napřáhl a hodit meč směrem k mistrovi. Zároveň jsem se odrazil a pomocí síly mistr přeskočil, tak, aby se mi při skoku povedlo přitáhnout ještě stále letící čepel. Celý tento manévr měl dovést mistra k dojmu, že úder bude veden ze předu, kdežto takto jsem náhle změnil směr útoku. Sílu dopadu jsem využil k úderu na mistrovu hlavu. Po vykrytí úderu jsem ani na hlívi nezaváhal a začal jsem na mistra útočit neustvajícím deštěm ran, které mířili na hlavu, tělo i končetiny. Nechal jsem Sílu, aby vedla mé pohyby, a takto zcela podvolen Síle jsem zatlačil mistra až ke stěně místnosti. Zde jsem zaměnil své Djem So za Niman, abych mistrovi znemožnil vycítění mých útoků. Nyní jsem setrvával na své pozici a rány směřoval hlavně na hlavu. Jediným úderem jsem mistrovi odklonil meč a pokusil se ho pomocí Síly odmršit k boční stěně.

Uživatelský avatar
Shisco
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1215
Registrován: 05.4.2010 19:33:27
Bydliště: Bastion

Příspěvek od Shisco »

V hyperprostoru, Sacrament

Při přetlačované ses rozhodl držet hesla, že moudřejší ustoupí, a odskočils vzad. Tvůj protivník se taktéž stáhnul, načež jsi proti němu vrhnul světelný meč, rozběhnul se, odrazil, udělal salto ve vzduchu a zbraň opět chytil. Následně jsi provedl techniku padajícího listu ve snaze rozetnout mistra Lacireta podle osy souměrnosti.
Mistrův horní kryt byl tak silný, že od něho fialová čepel tvého meče jen se zasyčením odskočila, to však byla pouze, jak se říká, "voda na tvůj mlýn", neboť ti to umožnilo ještě rychleji provést další, na silové Djem So překvapivě hbité údery.
Neponechával jsi mu prostor na jakýkoliv protiútok a snažil se ho natlačit co nejblíže k polstrované zdi tréninkové haly.
Najednou jsi vyměnil prudké a tvrdé údery Djem Sa za vyvrovnané, vyvážené a univerzální švihy a body Nimanu. Když sis přestoupnul z Djem Sového postoje do Nimanového, mistr přepnul zpátky na elegantní Makashi.
Počastoval jsi ho ještě několika údery pro odlákání pozornosti a pak jsi mu zablokoval meč a než stačil cokoliv udělat, napřažením ruky jsi proti němu vyslal telekinetickou vlnu.
Přesně, jak jsi chtěl, se mistr rozplácnul do polstrované stěny jak široký, tak dlouhý. Jakmile dopadl, světelný meč mu vypadl z ruky a deaktivoval se. Pak ale Lepi mávnul rukou a vzápětí jsi letěl za ním.
Ohnal ses po něm vlastním mečem, dřív než si mohl přitáhnout ten svůj. Mistr ale vykopnul nohou ve vysoké černé cestovní botě ze syntetické kůže a přišlápnul ti ruku, v níž jsi svíral světelný meč, ke zdi.
I tobě vypadnul z ruky a jen to zazvonilo, když vypnutá rukojeť dopadla na zem.
Mistr zaťal svou králičí ruku v pěst a silně tě udeřil do břicha. Pak tě telekineticky odhodil stranou a zatímco jsi ležel na zemi, přivolal si oba opodál ležící světelné meče. Skočily mu do nastavených dlaní, zažehl modrou a fialovou čepel a obě ti namířil na krk.
Musím říct, že dneska už jsi pro mě byl výzva. Skoro ty otrokářské zkurvysyny lituju.
Deaktivoval světelné meče. Poté ti podal ti ten tvůj a když jsi po něm sáhnul, chytil tě za ruku a pomohl ti na nohy.
Výstup z hyperprostoru za třicet minut, zahlásil z reproduktoru ve stropě elektronicky podbarvený hlas lodního počítače.
Máme půl hodiny. A víš, co je nejhorší? Jít do bitvy hladový. Pojď, jdem se najíst...
Mistr si pověsil světelný meč na opasek a vykročili jste. Před několika okamžiky jste po sobě sekali světelnými meči hlava nehlava a nyní jste bok po boku zamířili do jídelny, jako mistr a učedník. Jako generál Toran Laciret a komandér Zar Uttage.

______________________________
Dávám ti v jídelně volnost konání :)
Znáš sirou košileli?
Třepetatá, třepetatá
Jsi proklat, majiteli!
Třepetatá, třepetatá
Teď třeská pleská v ní vánek
Kvílivá jak uplakánek
Vichryvanou, vichryvanou...

-Christian Morgenstern, Košilela



Uživatelský avatar
Orita-Kill
Učedník
Učedník
Příspěvky: 28
Registrován: 03.7.2011 12:53:59

Re: Zar Uttage - Na každou svini se vaří voda

Příspěvek od Orita-Kill »

V hyperprostoru, Sacrament, jídelna

V jídelně bylo plno. Ani mě to nepřekvapilo, když jsem se nacházel na bitevním křižníku. Klonovaní vojáci, všech hodností, se taky musejí najíst a tak jsme s mistrem chtě nechtě museli překonat poněkud delší frontu. Zatvářil jsem se kysele, když jsem zjistil, že jsem čekal na tohle. Na podávacím pultu se nacházelo cosi, co jídlou pouze vzdáleně připomínalo. Můj hlad byl ovšem tak ohromný, že jsem se přemohl a dokonce jsem riskl i dezert. Když jsme s mistrem procházeli mezi obsazenými stoly, často jsem se srazil s pohledem nějakého vojáka, kterého má přítomnost vyrušila od oběda. Mandalorianské výrazy, které hojně vycházely z úst klonů, mě přesvědčili, že bych se měl naučit alespoň základy tohoto jazyka. Když jsme konečně našli jeden stůl a usedli k němu, opět jsem pochybovačně pohlédl do své misky.
Opravdu by nebylo lepší jít do boje hladový?,
poznamenal jsem s úsměvem ve tváři. I přes veškeré mé předsudky bylo jídlo poměrně dobré a nejednou jsem zapřemýšlel, že bych si mohl přidat. Nakonec jsem to však zavrhl.
Jez do polosyta, píj do polopita.
Pohlédl jsem na mistra, zda-li už také dojedl, a když jsem shledal že ano, položil jsem otázku:
Máme nějaké určité informace o tom, kde se ti zkur... , zamyslel jsem se padouši nacházejí?

Uživatelský avatar
Shisco
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1215
Registrován: 05.4.2010 19:33:27
Bydliště: Bastion

Příspěvek od Shisco »

V hyperprostoru, Sacrament, jídelna

V jídelně vám klonovaní vojáci jakožto svým velitelům salutovali. Řada klonů postávajících ve frontě na jídlo se rozestoupila, mistr jim ovšem pokynul, aby zůstali tam, kde jsou, a zařadil se do řady na konec.
Mistr vždycky razil přesvědčení, že velitel by se neměl povyšovat nad své vojáky, a Jedi už vůbec ne. Že Jedi by neměl znát pýchu ani nadřazenost. A tím pádem i ty ses zařadil za ním, ačkoliv ti to nebylo právě příliš příjemné.
Ovšem řada ubíhala rychle, neboť servírovací droid u okénka usoudil, že na to nestačí sám a přivolal si na pomoc druhého.
Dostali jste se na řadu asi po třech minutách čekání a servírovací droid ti přisunul sklenici šťávy a mísu jakési oranžové kaše. Dle tvého soudu nevypadala vábně, ovšem mistr u druhého okénka ji vzal do rukou a se spokojeným výrazem k ní přičichnul.
Mmmm, sépiová kaše, řekl si polohlasně pod vousky a zamířil k nejbližšímu stolu.
Když dáš tělu to, co potřebuje, lépe pak splní to, co potřebuje mysl. Těžko se bojuje, když hlady neudržíš světelný meč v ruce.
O mistrově apetitu jsi věděl své. Na to, jak štíhle působil, dokázal na posezení spořádat pozoruhodné množství potravy. Odskočil si ještě dvakrát pro přídavek.
Zygerriani mají na orbitě otrokářské lodě, se kterými sbírají obyvatele Giirshi. Našim cílem je proniknout do lodí a osvobodit zajatce, konkrétně my dva půjdeme jako předvoj, abychom vyčistili vojákům cestu a zajatce lokalizovali.
Mistr si spěšně naládoval do úst poslední zbytky obsahu třetí misky. Vždycky říkal, že si jídlo vychutná nejvíc, když ho zhltne ve spěchu.
To, co mě teď ale trápí, je jestli si vzít Delty a hezky postaru vletět do hangáru, nebo jestli si máme vzít s sebou malou jednotku mariňáků, aby nás kryla, na záda jetpacky a světelnými meči se prořezat do lodi trupem. Co myslíš ty, Zare? Jak to uděláme?
Mistr položil svou otázku a na ex vyprázdnil půllitrovou sklenici namodralé šťávy.
Znáš sirou košileli?
Třepetatá, třepetatá
Jsi proklat, majiteli!
Třepetatá, třepetatá
Teď třeská pleská v ní vánek
Kvílivá jak uplakánek
Vichryvanou, vichryvanou...

-Christian Morgenstern, Košilela



Uživatelský avatar
Orita-Kill
Učedník
Učedník
Příspěvky: 28
Registrován: 03.7.2011 12:53:59

Re: Zar Uttage - Na každou svini se vaří voda

Příspěvek od Orita-Kill »

V hyperprostoru, Sacrament, jídelna

V hlavě jsem porovnával obě možnosti, ovšem rozhodování mi trvalo dlouho. Při pomyšlení na první možnost jsem si vzpoměl na moji Deltu, která čekala v hangáru jak na akci, tak na své jméno. Ovšem představa, jak řežu do lodi díru a následně s mistrem a jednotkou klonů pronikám dovnitř, byla už příliš lákavá.
Jsem pro druhou možnost mistře, nebudou to čekat a moment překvapení by nám mohl hodně pomoci.
Napil jsem se nápoje a zkřivil obličej, byl totiž poměrně kyselý.
Jak velkou jednotku máte na mysli?
Kolem nás proběhl jeden klon, který měl zjevně hodně na spěch.
Doufám že to jídlo se mnou neudělá to samé.
Pokrčil jsem rameny a vyprázdnil sklenici, po které následovala další grimasa.

Uživatelský avatar
Shisco
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1215
Registrován: 05.4.2010 19:33:27
Bydliště: Bastion

Příspěvek od Shisco »

V hyperprostoru, Sacrament, jídelna

Mistr si otřel rukou v obrněné rukavici ústa a zamyšleně na tebe pohlédnul.
Rota? napadlo ho. Ne. Rota je málo. Vezmeme s sebou celou kompanii.
Jak známo, jedna rota Velké armády Republiky čítá 36 vojáků, jedna kompanie obsahuje roty čtyři, to jest 144 vojáků.
Ne. Kompanie už je zase moc, měli bychom zbytečně velké ztráty.
Vstali jste od stolu a vaše prázdné misky a sklenice v okamžení sebral okolo projíždějící servírovací droid.
Ach ano. Pátá a šestá rota se pro tento úkol dokonale hodí.
Výstup z hyperprostoru za patnáct minut, rozlehl se jídelnou syntetický hlas lodního počítače.
Máš připravené envirobrnění? zeptal se mistr. Za deset minut buď připravený a ustrojený v hangáru šest.
S těmi slovy se otočil na podpatku a zamířil do své kajuty, aby se taktéž připravil.
Tvé envirobrnění jsi měl připravené v kajutě a jako vždy bylo pečlivě a úzkostlivě seřízené od lodního provianťáka. Je to vlastně standardní envirobrnění Klonových mariňáků s nezbytným jetpackem a přilbicí speciálně na míru vyrobenou pro používání Twi'leky, neboť tvá lekku se musí také chránit před mrazivým vesmírným vakuem a pod klasickou, lidmi používanou helmu by se jaksi nevešla.

Do hangáru jsi dorazil na čas, nezpozdil ses ani o sekundu.
Výstup z hyperprostoru za pět minut, oznámil blahosklonně lodní počítač, čímž vlastně ohlásil tvůj příchod.
Jedi by neměl být marnivý, ovšem musel jsi uznat i ty sám, že ti helmice a brnění sluší a že ze svého zjevu máš i ty sám respekt. Ještě aby ne, když ti na obrněném pase visel světelný meč. Symbol takové moci...
Ale také zodpovědnosti.
Sotva jsi vkročil, naskytla se ti podívaná na šikující se klonové mariňáky v zářivě bílých zbrojích, podobných té, jakou jsi měl na sobě. V hangáru nebyly vůbec žádné lodě, jenom vojáci.
A Jedi. Mistr stál v pozoru s rukama za zády a s helmicí zakrytou, hrdě vztyčenou hlavou sledoval jejich počínání.
Ahoj, pozdravil tě, když jsi prošel kolem, a kývnul ti na pozdrav. Vojáci jako jeden muž srazili paty a zasalutovali ti.
Mistr měl na sobě zbroj velmi podobnou té tvojí, měla však barevný nádech do zelena a nepřehlédnutelnou špičatou helmici speciálně pro něj vyrobenou tak, aby se pod ni vešly jeho dlouhé zaječí uši.

____________________________
Tu zbroj si popiš, jak ji chceš mít nabarvenou a podobně...
Znáš sirou košileli?
Třepetatá, třepetatá
Jsi proklat, majiteli!
Třepetatá, třepetatá
Teď třeská pleská v ní vánek
Kvílivá jak uplakánek
Vichryvanou, vichryvanou...

-Christian Morgenstern, Košilela



Uživatelský avatar
Orita-Kill
Učedník
Učedník
Příspěvky: 28
Registrován: 03.7.2011 12:53:59

Re: Zar Uttage - Na každou svini se vaří voda

Příspěvek od Orita-Kill »

V hyperprostoru, Sacrament, hangár

Společná reakce klonovaných vojáků mě již poněkolikáté překvapila. Jejich oddanost, jít a podnout v boji na základě mého rozhodnutí, mě pro změnu znervóznila. Měli jsme velet 72 vojákům, kteří byli ochotni položit život za ideály Republiky. Stejně jako já. Narozdíl od mistra měla má zbroj helmu výce vypouklou dozadu, takže to vypadalo, jako bych měl na hlavě nějaký vak. Po celém hangáru byla spousta osvětlení, které orařovalo moji azurově modrou zbroj, se znaky republiky na hrudním pancíři a na ramenech. Když vojáci splnily své povinosti ohledně salutování, dali se opět do práce. Hángárem se znovu roznezl zvuk dopadajících bod na křyšťálově čistou podlahu. Zakroutil jsem hlavou a pohlédl na mistra.
Vezmete si velení, nebo si každý vezmeme jednu rotu?
Měl jsem v úmyslu vrátit se s co nejvyšším počtem vojáků, a tedy i s minimálními ztrátami.

Uživatelský avatar
Shisco
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1215
Registrován: 05.4.2010 19:33:27
Bydliště: Bastion

Příspěvek od Shisco »

V hyperprostoru, Sacrament, hangár

Mistr vždycky říkal, že je lepší přijít dřív než přijít později, takže jste čekali. Ty, on i vzorně sešikovaní klonoví mariňáci v bělostných zbrojích, kteří stáli v pozoru a čekali, až se Sacrament vynoří z hyperprostoru u Giirshi.
Uvnitř v lodi se rozdělíme. Budeme tak mít větší šanci na rychlé nalezení zajatců, odvětil mistr,
Výstup z hyperprostoru za čtyři, tři, dvě minuty... Cítil jsi, jak tě zaplavuje nervozita před bitvou. Pod brněním se ti začaly potit ruce, automaticky snížilo vnitřní teplotu, neboť jeho senzory si myslely, že je to horkem.
Výstup z hyperprostoru za jednu minutu, ozvalo se hangárem a ozvěna ještě umocnila tvé napětí.
Rota šest půjde s tebou, rota pět se mnou.
Mistr Laciret ještě jednou hrdě obhlédnul vojáky a zkontroloval, zda má světelný meč a ostatní vybavení pevně přichyceno k opasku.
Výstup z hyperprostoru za třicet sekund.
Takže chlapi, nadešla naše chvíle. Musíme dostat ty Twi'leky do bezpečí. Jejich přežití je nejvyšší priorita. Na otrokáře pal dle libosti. A nechť nás všechny provází Síla.
Výstup z hyperprostoru za deset, devět, osm, sedm...
Mám docela nervy, přitočil se k tobě mistr.
Pět, čtyři, tři, dva, jedna...
Podlaha hangáru se zachvěla na znamení toho, že jste se právě ocitli v soustavě Giirshi.
V tom okamžiku jsi ucítil v Síle něco divného. Těžko říct, co to bylo. Jakoby přítomnost něčeho známého, blízkého, ale zároveň nepřátelského.
Mistr sebou škubnul, zřejmě to také cítil.
Generále, přesouváme se na nejvhodnější pozici, ozvalo se ti ve sluchátku v helmě, neboť jsi s mistrem sdílel komunikační kanál.
Rozumím. Jak dlouho to bude trvat? zeptal se.
Dejte mi tak minutu, odvětil hlas klonového pilota ve vysílačce.
Znáš sirou košileli?
Třepetatá, třepetatá
Jsi proklat, majiteli!
Třepetatá, třepetatá
Teď třeská pleská v ní vánek
Kvílivá jak uplakánek
Vichryvanou, vichryvanou...

-Christian Morgenstern, Košilela



Uživatelský avatar
Orita-Kill
Učedník
Učedník
Příspěvky: 28
Registrován: 03.7.2011 12:53:59

Re: Zar Uttage - Na každou svini se vaří voda

Příspěvek od Orita-Kill »

V hyperprostoru, Sacrament, hangár

Ono zachvění v Síle mě poněkud zneklidnělo, ale teď nebyl na neklid čas. Uchopil jsem rukojeť svého světelného meče a zkusmo jsem zakroutil zápěstím. Sledova jsem, jak se před námi klonoví vojáci šikují u východu z hangáru. Po chvíly přesouvání jsem to spatřil. Obrovská loď, která byla plná nepřátel, ale i nevyných civilistů, kteří potřebovali zachránit. A proto jsme tady.
Síla nás provázej,
pravil jsem spíše k sobě než k vojákům.
Byli jsme už dost blízko, a tak jsem usoudil, že je už přišel čas. Postavil jsem se před klonované vojáky a tasil meč. Část hangáru a několik nebližších vojáku ozářilo fialové světlo mého meče.
Tak jo, přišel váš čas., pomyslel jsem si.

Uživatelský avatar
Shisco
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1215
Registrován: 05.4.2010 19:33:27
Bydliště: Bastion

Příspěvek od Shisco »

Sacrament, na orbitě Giirshi

Přesně jak pilot slíbil, do minuty, se otevřela mnohatunová vrata hangáru a naskytnul se vám pohled na průhledné narůžovělé silové pole bránící tomu, aby vás dekomprese vycucla do vakua.
Mistr k němu udělal pár kroků a zavelel:
Výsadek!
Pak se rozběhnul, muži za ním. Proskočil průchozím silovým polem, které se zčeřilo jako vodní hladina, a v mrazivé temnotě vesmírného vakua zažehnul modrou čepel svého světelného meče.
Po vzoru ostatních jsi vyběhnul k silovému poli. Musels na okamžik deaktivovat světelný meč, abys jím mohl projít, neboť sis teprve teď uvědomil, že zatímco ty bys pokračoval vpřed, čepel by od něho odskočila.
Proskočil jsi skrz a na druhé straně svou zbraň opět aktivoval. Na okamžik jsi zazmatkoval, než sis navyknul na stav beztíže a stejně jako mistr a vojáci nakopnul jetpack, aby ses s jeho pomocí vystřelil vstříc zygerrianské otrokářské lodi o velikosti křižníku.
Sacrament se k lodi natočil bokem směrem shora, takže jste vyskočili v zóně, kde vás nejméně ohrožovaly střely z turbolaserů.
Pohyb, pohyb! ozval se ti ve sluchátku v helmici mistrův hlas. Máchnul světelným mečem vpřed a udržoval na jetpacku maximální výkon.
Otrokářský křižník k vám natáčel z trupu čouhající turbolaserové věžičky, naštěstí ho ale příliš zaměstnávaly zbraně Sacramentu dštící modré čáry ničivé energie. To už jste ale byli na dosah, mistr stanul nohama na pancíři lodi a zabodnul do něj svůj planoucí světelný meč až po rukojeť, zatímco klonovaní vojáci stříleli ze svých zbraní na nejbližší turbolaserovou věžičku, která se k ním líně obracela.
Znáš sirou košileli?
Třepetatá, třepetatá
Jsi proklat, majiteli!
Třepetatá, třepetatá
Teď třeská pleská v ní vánek
Kvílivá jak uplakánek
Vichryvanou, vichryvanou...

-Christian Morgenstern, Košilela



Uživatelský avatar
Orita-Kill
Učedník
Učedník
Příspěvky: 28
Registrován: 03.7.2011 12:53:59

Re: Zar Uttage - Na každou svini se vaří voda

Příspěvek od Orita-Kill »

Vesmír, na orbitě Giirshi

Zpozoroval jsem, že věžička se již téměř otočila a ohrožovala mé muže. Skočil jsem před ně a odrazil několik výstřelů. Následoval výskok a dopad na věžičku, do které jsem zanořil svůj meč. Další výstřel jako by odumřel a vež se již nepohnula ani o milimetr. Všiml jsem si jak mistr prosekl poslední část kruhu a jak skočil dovnitř. Za ním začali skákat kloni, vždy po čtyřech, dva na každou stranu. I já jsem proskočil otvorem dovnitř a umělá gravitace mi na chvíly zacloumala žaludkem. Z nevolnosti mě však vyrušilo kovové zadunění, to když se na obou koncích chodby zavřely vzduchotěsné dveře.
Vy doprava, já doleva ,
pravil jsem k mistrovi.
Šestá rota se mnou! ,
křikl jsem na muže a zanořil meč do dveří na levé straně.
Tak už to žačalo. Snad se brzy dovím, co mělo znamenat to zachvění v síle.


______________________________________________________________________________________________

Omlouvám se, moje chyba. Zapoměl jsem heslo od tohohe účtu a tak jsem si založil nový, abych poprosil Jordiho o pomoc. No a dneska jsem se ve zmatku přihlásil na tenhle, protože nevím, jak ho smazat. Jinak to s přetlakem už je přepsaný.

Uživatelský avatar
Shisco
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1215
Registrován: 05.4.2010 19:33:27
Bydliště: Bastion

Příspěvek od Shisco »

Zygerrianský otrokářský křižník, na orbitě Giirshi

Zadrž! ozval se ti ve sluchátku helmice mistrův hlas. Nestav násilí nad přemýšlení, můj Padawane.
Mistr Laciret udělal rukou mandalorianské gesto a jeden z klonů - podle označení na jeho brnění technik - k němu přiběhnul.
Troyane, tady v těchhle místech.
Ano, pane, odvětil klon.
Tobě se na HUDu ve tvé helmě červeně obtáhnula škvíra ve stěně. Troyan v ní zapáčil, až se kousek stěny odklopil jako dvířka a za ním se naskytnul datový port pro droida.
Čeho bys tím dosáhnul, kdybys prostě prořezal každou bezpečnostní přepážku, která se ti dostane do cesty? zeptal se tě mistr. Když pod helmou promluvíš, není to slyšet ven, pokud tuto možnost vyloženě nezvolíš, navíc ve vzduchoprázdnu by se stejně špatně mluvilo. Mistra jsi měl na soukromém komlinkovém kanále, hovořili jste spolu tedy v naprostém soukromí a nemusel jsi mít obavy z toho, že by ti mistr shazoval autoritu před jednotkou.
Troyan se mezitím pomocí zdířky napojil datapadem na lodní systémy a začal ze sousedních dvou místností odčerpávat vzduch, abyste se mohli přesunout dál a pak ho tam zase vrátit.
Řeknu ti, co by se stalo. S každou zničenou přepážkou by do další a další místnosti vniklo vakuum. A my chceme ty Twi'leky zachránit, ne vycucnout do kosmu.
Dekomprese byla hotová a přepážky na obou stranách se odsunuly. Troyan vytrhnul datový kabel čouhající z jeho datapadu ze zdířky a přeběhnul společně s mistrovou půlkou úderného týmu za protější přepážku.
Znáš sirou košileli?
Třepetatá, třepetatá
Jsi proklat, majiteli!
Třepetatá, třepetatá
Teď třeská pleská v ní vánek
Kvílivá jak uplakánek
Vichryvanou, vichryvanou...

-Christian Morgenstern, Košilela



Zamčeno

Zpět na „Dočasně uzavřené výcviky“