Výcvik pre Aziza Zaaur (Gwendolin) - Na čerstvom vzduchu

Pakliže je hráč déle než 30 dní neaktivní, sem bude přesunut jeho výcvik

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Trivi
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 328
Registrován: 08.4.2011 18:27:36
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Výcvik pre Aziza Zaaur (Gwendolin) - Na čerstvom vzduchu

Příspěvek od Trivi »

Yavin IV. - Okolí akademie Jedi – Tábor Woolamandrov

Kráčali ste asi desať minút po vyšlapanej tráve a lístí. Podľa toho si usúdila, že opičky presne vedia kam idú a že tade chodia často. Potom ste sa dostali do akéhosi táboru. Woolamandri si svoje sídlo vyberali veľmi zodpovedne. Vybrali si dokonale miesto, kde by mohli už žiť celý život. Stromy v ich tábore boli usporiadané do akéhosi kruhu. Zrejme im to dávalo pocit akéhosi bezpečia. V strede horel oheň. Ani by ste nechceli uveriť že by si tieto tvory mohli založiť oheň. Na strome ich bolo asi ďalších 500. Všetko mali pekne vyzdobené kvetmi, na stromoch boli vyryté rôzne ornamenty. Všetko spolu to vyvolávalo akýsi praveký efekt. Potom ste zahliadli v jednej dutine stromu Bleema. Bol úplne nahý, len okolo pásu mal akúsi sukňu vytvorenú z listov. Woolamandri vás privítali vo veľkom stýle. Bubnovali na stromi, spievali a tancovali. Bolo na čase rozlúštiť, aké majú s vami plány.

Uživatelský avatar
Gwendolin
Diplomat
Diplomat
Příspěvky: 821
Registrován: 06.8.2009 18:02:26
Bydliště: Antar 4

Re: Výcvik pre Aziza Zaaur (Gwendolin) - Na čerstvom vzduchu

Příspěvek od Gwendolin »

Yavin IV. - Okolí akademie Jedi – Tábor Woolamanderů

Nevím kam nás vedou. Přesně mohu říct jen to, že dál a dál od akademie. Kráčíme po ušlapané pěšince z trávy a listí. Modro-zlaté opičky vypadají klidně, sebejistě. Tuto cestu nepochybně často využívají. Jejich myšlenky ani tváře neprozrazují žádné nekalé úmysly. Necítím strach, nic co by ve mě vyvolalo nedůvěru. Přesto mě smysly nabádají k opatrnosti. Za pomoci Síly prohledávám okolí. Soustředím se na cokoliv většího, co by nás mohlo napadnout. Zvířata se však zdají být zaneprázdněna a nás si nevšímají.
Aspoň, že tak.
Oddechnu si a dál kontroluji les. Zpěv ptáků, bzukot hmyzu a šum listí přehluší občasné skřeky našich chlupatých průvodců. Zní to jako by nám popisovali jednotlivé zajímavosti, které můžeme spatřit. Po chvilce identifikuji další nová slova: strom, cesta, přítel a...
Domov?
Natáhnu krk, doufaje, že zahlédnu ono místo. Naneštěstí přes vysokou trávu a keře nic nevidím. První smysl, který slaví úspěch je čich. Dlouze začenichám. V čumáku se mi mísí pach mnoha tvorů a kouř ohně. Během chvilky vstoupíme do království woolmanderů. Pečlivě zvolené místo, které nabízelo dostatek prostoru i úkrytů v případě nebezpečí. Stromy rostly na kraji kruhového paloučku, v jehož středu se nacházelo ohniště. Tolik modro-zlatých opiček jsem na jednom místě nikdy neviděla. Posedávají všude kolem. Na zemi i vysoko v korunách. O svůj domov se nepřestávali starat. Nevěřícně prohlížím květinovou výzdobu a rytiny ve dřevě.
Neuvěřitelné!
Podělím se nahlas o své překvapení. Ani na okamžik by mě nenapadlo, že mají svou "kulturu". Očekávala jsem pudové chování. Tlupu na jejímž vrcholu bude stát alfa samec a samice. Základní zvířecí hierarchii. Tohle rozhodně ne! Nevěřícně prohlížím každou píď tábora. Pohled zastavím až u dutiny stromu, ze které vyčuhovala zelená, hmyzí hlava.
Bleemo? U Síly! Támhle je Bleemo!!!
Vykřiknu. Celým tělem mi projede vlna radosti a úlevy. Ocasem divoce zašermuji ze strany na stranu. Mládě, jež mi doposud sedělo na rameni v mžiku seskočí, aby se vyhnulo případnému sražení. Nevím zda mě mí společníci slyšeli. Táborem se po našem příchodu začali rozléhat opičí skřeky, které posléze připomínali zpěv. Za krátko už woolmandeři "tančili" a bubnovali na stromy. Naše přítomnost se ze záhadných příčin stala důvodem k oslavě. Na okamžik ruch utichne a já se rozhodnu využít situace. Vyrazím ke staršímu modro-zlatému jedinci. Ostatní na něho pohlížejí s úctou a respektem, lze tedy předpokládat, že se jedná o vůdce této kolonie. Zastavím několik kroků před ním a ukloním se, tak jak to jediové dělají. Konečně se mohu pokusit zúročit hodiny diplomacie.
Buď pozdraven...
Zarazím se při hledání vhodného oslovení a raději rychle pokračuji.
...jsme přátelé.
Napodobím skřek, který jsem identifikovala pro tento výraz. Hledí na mě stovky zvědavých očí a já jen doufám, že se mi nepodaří nějaké nevhodné "fopá".
Jsme vám velmi vděční za to, že jste se postarali o Bleema... To mládě je velmi důležitým členem naší smečky.
Během řeči bohatě využívám gesta. Ocasem trochu nervózně pohupuji a tlapami dokresluji význam svých slov.
Pokud existuje způsob, jak bychom se vám mohli odvděčit, stačí ř... skřek.
Zakončím proslov a ve skrytu duše doufám v odpověď typu: Za málo, můžete si ho odvést a jít.
"Zlo se blíží a má služba začíná. Neskončí až do mé smrti.
Jsem světlo v nejtemnější noci. Hlas slabších. Blaster, který je ochrání.
Svěřuji svůj život Antarianským Rangerům. Pro tento den a pro všechny, které přijdou."

-Přísaha Antarianských Rangerů

Uživatelský avatar
Trivi
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 328
Registrován: 08.4.2011 18:27:36
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Výcvik pre Aziza Zaaur (Gwendolin) - Na čerstvom vzduchu

Příspěvek od Trivi »

Yavin IV. - Okolí akademie Jedi – Tábor Woolamandrov

Woolamandri na vás pozerali s veľkou radosťou, akoby vás čakali už dlhé roky. Celý tábor žil, tancoval a bubnoval.
Áno. Je to Bleemo.
Potvrdila Aziza tvoj objav.
Zrejme sa tu dostal tak isto ako my.
Dodal ešte Dexter. Potom si sa rozhodla konať. Svojim inštinktom si vyhľadala vodcu tejto kolónie. Bola to obézna opica, ktorá mala na svojej tlame zošedivenú srsť a v ruke držal akúsi tvarovanú palicu, ktorá mala symbolizovať zrejme akúsi moc. Dalo by sa to prirovnať k žezlu v drevenej edícií. Dokráčala si k nemu a uklonila si sa tak, ako to majú Jediovia vo zvyku. Tvoji priatelia sa pozerali len z ústrania. Starý opičiak chvíľu nechápal, ale potom tvoj úklon kostrbato zopakoval. Dexter sa letmo zasmial, pretože naozaj to vyzeralo vtipne. Aziza doňho šuchla a šeptavo povedala:
Správaj sa!
Potom ako si zo seba vydala pár škriekavých slov ti starý opičiak jasne a zrezumitelne odpovedal.
Vitajte v našom tábore.
Starý vodca si obzrel tvojich priatelov.
Ako ste sa dostali do týchto končín? Čo tu hľadáte?
Hovoril veľmi čisto starý vodca Woolamanderov.

Uživatelský avatar
Gwendolin
Diplomat
Diplomat
Příspěvky: 821
Registrován: 06.8.2009 18:02:26
Bydliště: Antar 4

Re: Výcvik pre Aziza Zaaur (Gwendolin) - Na čerstvom vzduchu

Příspěvek od Gwendolin »

Yavin IV. - Okolí akademie Jedi – Tábor Woolamanderů

Nevěřícně hledím na opičího tvora.
Nespletla jsem se? Ne! On skutečně hovoří basicem!
Zavzpomínám na svou výchovu. Kromě své rodné řeči se amarané v raném dětství učí samozřejmě i basic. Naše rasa má pro jazyky cit a předpoklady. Ovšem, během obchodování by nám pouhé nesrozumitelné štěky nestačili. Ne, při smlouvání s lidmi. To bychom přišli i o poslední blechu v kožichu.
Ale jak se ho naučil on? Navíc tak dobře.
Navštěvoval akademii nebo jiné základny na měsíci? Pozoroval a odposlouchával rebely během impéria? Patřil někomu?... Poslední variantu okamžitě zavrhnu. V tom si uvědomím, že woolamander čeká na mou odpověď. Odkašlu si a spustím.
Jmenuji se Aziza. Toto jsou moji přátelé Kay'sha, Dexter a James...
Ukážu tlapou na každého z ních a pokračuji.
Jsme členové řádu Jedi. To mládě támhle, Bleemo, patří k nám. Ztratil se a při jeho hledání jsme se dostali až sem.
Snažím se mluvit přátelsky, avšak občasné zavrčení a můj šelmovitý zjev mi mé snažení komplikují. Přesto se nezdá, že bych na tyto opičky působila nějak negativně. V džungli jsou jistě zvyklí na horší společnost.
"Zlo se blíží a má služba začíná. Neskončí až do mé smrti.
Jsem světlo v nejtemnější noci. Hlas slabších. Blaster, který je ochrání.
Svěřuji svůj život Antarianským Rangerům. Pro tento den a pro všechny, které přijdou."

-Přísaha Antarianských Rangerů

Uživatelský avatar
Trivi
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 328
Registrován: 08.4.2011 18:27:36
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Výcvik pre Aziza Zaaur (Gwendolin) - Na čerstvom vzduchu

Příspěvek od Trivi »

Yavin IV. - Okolí akademie Jedi – Tábor Woolamandrov

Kde mám istotu že hovoríte pravdu?
Začal ťa podozrievať starý opičiak.
Čo ak si to veľmi vzácne mláďa jednoducho chete vziať a ugrilovať si ho na večeru. To nemôžem dopustiť!
Starý vodca kmeňu ostal pohoršený nad svojimi predčasnými závermi. Zrejme to nebude len také ľahke ho doviesť späť na akadémiu. Ak to vezmeme okolo a naokolo, tak sa vodca obáva aj celkom oprávnene. Toto by predsa mohol povedať hociaký pirát, ktorý si chce privirobiť pár kreditov na úkor zdravia mladého Rodiana.
A ak vám ho dáme. Čo nám môžte ponúknuť?
Zmenil trochu tému starý vodca Woolamanderského klanu.

Uživatelský avatar
Gwendolin
Diplomat
Diplomat
Příspěvky: 821
Registrován: 06.8.2009 18:02:26
Bydliště: Antar 4

Re: Výcvik pre Aziza Zaaur (Gwendolin) - Na čerstvom vzduchu

Příspěvek od Gwendolin »

Yavin IV. - Okolí akademie Jedi – Tábor Woolamanderů

Myslí to vážně?... Vypadáme snad jako nějací prašiví lovci?!
Pohlédnu nechápavě na své přátele a pokouším se zjistit, co ve vůdci woolamanderů vyvolalo tento chybný dojem. Ostré rysy tváře lidského samce a houževnatá postava mohli na opičí tvory působit odstrašujícím dojmem, avšak nemohli být dál od pravdy. Za tímto zevnějškem se skrýval veselý a přátelský člověk. Empatická twilečka by jistě našla uplatnění jako učitelka younglingů. Lidské mládě po jejím boku předvedlo nebývalé schopnosti v plížení a špehování, čímž nás následně dostalo do této šlamastiky. Zároveň však v tomto věku nepředstavoval pro nikoho hrozbu.
Že bych tedy tak negativně působila já?
Rezavě-hnědo-bílá srst, špičaté uši, dlouhý ocas, černé drápy a ostré bílé tesáky. Ano, jsem šelma. Představuji pro modro-zlaté tvory nebezpečí. Mé zdvořilé chování nedokázalo ve vůdci kolonie utlumit hlas, jež ho neustále nabádal k opatrnosti. Zhluboka se nadechnu a dám si záležet, aby každé mé slovo znělo co nejpřesvědčivěji.
Mohu Vás ujistit, že nemáme v úmyslu Bleemovi ublížit. Klidně se ho zeptejte! Zná nás. James je s ním jedna tlapa!
Soustředím se na Sílu a doufám v její pomoc.
Bleemo sem nepatří! Není woolamander ani jiné mládě džungle. Nemůže Vám být k užitku.
Apeluji na zdravý rozum. Zároveň nepřestávám sledovat starcovu tvář. Hledám náznak pochopení. Cokoliv, co by mi pomohlo.
Mohu nabídnout jen své schopnosti. Jestli existuje něco, čím bych ho mohla vykoupit, udělám to.
Promluvím odhodlaně.
"Zlo se blíží a má služba začíná. Neskončí až do mé smrti.
Jsem světlo v nejtemnější noci. Hlas slabších. Blaster, který je ochrání.
Svěřuji svůj život Antarianským Rangerům. Pro tento den a pro všechny, které přijdou."

-Přísaha Antarianských Rangerů

Uživatelský avatar
Trivi
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 328
Registrován: 08.4.2011 18:27:36
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Výcvik pre Aziza Zaaur (Gwendolin) - Na čerstvom vzduchu

Příspěvek od Trivi »

Yavin IV. - Okolí akademie Jedi – Tábor Woolamandrov

Starý vodca opičiakov sa na teba nechápavo pozrel?
To mláďa, tam v rohu, sa vola Bleemo?
Spýtal sa vodca. Zrejme ho už nejako pomenovali a teraz zistili že to ich meno asi bude zbytočné, keď to mláďa jedno meno už má, ale jeden nikdy nevie. Možno mu to nové nechajú, alebo to staré nejakám rituálom zmenia. Kto vie. No tieto scenáre pripadajú v úvahu jedine vtedy, ak by sa ti nepodarilo Bleema odviesť späť na akadémiu. Čas sa krátil. Stále ste mali zhruba dve hodiny do návratu a tri do ďalšieho tréningu. Dovtedy sa budeš musieť ty, Bleemo, Dexter, Kay'Sha vrátiť na akadémiu a vyprať Jamesove rúcho. Bude to tesné.
Potom vodca opäť pokračoval.
Ale náš prorok mi povedal, že práve z tohoto mláďata sa stane silný jedinec, ktorý nam bude vedieť zaručiť kvalitný život. Vraj má predpoklady na lovca, ktorý skolý aj to najmocnejšie zviera v džungli. Vraj má inteligenciu ako mi nemáme všetci do kopy...
...čo bola zrejme aj pravda...
...proste Bleemo, či ako mu to hovoríte ,je vyvolený? Nemôžete nám ho len tak vziať!
Nenechal sa starý obézny opičiak.

Uživatelský avatar
Gwendolin
Diplomat
Diplomat
Příspěvky: 821
Registrován: 06.8.2009 18:02:26
Bydliště: Antar 4

Re: Výcvik pre Aziza Zaaur (Gwendolin) - Na čerstvom vzduchu

Příspěvek od Gwendolin »

Yavin IV. - Okolí akademie Jedi – Tábor Woolamanderů

Ten zablešenec je horší než stovka parazitů v konečníku!
Pomyslím si, zatímco mi stařec přibližuje věštbu. Šelma v mém nitru se začíná pomalu probouzet. Léta výcviku v akademii mou temnou zvířecí stránku potlačila a uvedla k dlouhému spánku. Už je to věčnost, kdy jsem naposledy viděla rudě. Nechala tělem proudit adrenalin a soustředila se na své vrozené pudy. Cítím, jak se drápy v mých tlapách dožadují krve. Sladké, horké, životadárné tekutiny. Žízní po ni. Volají, přesvědčují...

Jedna přesná rána a bude konec! Konec těch jeho keců! Ty víš, že to chceš! Stačí tak málo.. Padneš na všechny čtyři a stačí dva skoky!

...po celém dni už toho mám dost. Dost hledání, hádek.
Zhluboka začenichám. Nasaju vůni džungle. Pach woolmanderů. Srst na mém těle je naježená, všechny smysly se přepínají do bojového režimu.

Co to dělám?! Okamžitě se uklidni! Nemůžu vyvraždit tlupu opičáků a pak se jen tak vrátit zpět do školy. Zhluboka dýchej, trpělivost. Něco takového by mi jistě řekl každý mistr jedi.
Mlčím. Nepříjemné ticho visí nad celým táborem jako tesáky zubatého Bursy. Napětí houstne. Ani já, ani vůdce tábora se nevzdáváme. Hlasitě vydechnu a spustím:

Bleemo je pro nás stejně důležitý jako pro vás. Ne-li víc.
Mluvím pomalu, nahlas. Oči nezpouštím ze starého modro-zlatého opičáka.

Sílo! Stůj při mě!
Soustředím se. Amarané jsou obchodníci a krotitelé šelem. Přesvědčování, smlouvání, zaříkávání jsou schopnosti díky kterým se proslavili po celé galaxii. Na mé straně je navíc Síla. Musím vyhrát! Jiný konec si nepřipouštím!

Pro obě naše smečky by byl odchod tohoto mláděte velká ztráta. Ale ani jeden z nás nemáme právo rozhodnout za něho. Dovol mu promluvit. Ať řekne, zda se chce vrátit domů za svými přáteli nebo zůstat zde.
"Zlo se blíží a má služba začíná. Neskončí až do mé smrti.
Jsem světlo v nejtemnější noci. Hlas slabších. Blaster, který je ochrání.
Svěřuji svůj život Antarianským Rangerům. Pro tento den a pro všechny, které přijdou."

-Přísaha Antarianských Rangerů

Zamčeno

Zpět na „Dočasně uzavřené výcviky“