Výcvik Sleedo Tals (Jedi Pablo Hol) - Hladné krky

Pakliže je hráč déle než 30 dní neaktivní, sem bude přesunut jeho výcvik

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Uživatelský avatar
Trivi
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 328
Registrován: 08.4.2011 18:27:36
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Výcvik Sleedo Tals (Jedi Pablo Hol) - Hladné krky

Příspěvek od Trivi »

Yavin IV. - Akadémia Jedi

Bol večer. Nachádzal si sa vo svojej malej izbe, ktorú si ako jeden z mála na akadémií, obýval sám. Pre niekoho to bol jackpot a pre niekoho horror. Záviselo to od povahy daného jedinca. Aj napriek tomu že si bol na izbe nikdy si sa necítil sám. Tvoj majster sa ti venoval skvele. Bol to veľmi priatelský, tak isto ako ty, Rodian. Zrejme preto ste si tak vynikajúco rozumeli. Jeho meno bolo Pleedo Knax.
Pomaly nastal čas ísť na večeru. Väčšina akadémia už tak spravila a tak si vyrazil aj ty. Na akadémií varili skvele no dnešná večera bola katastrofa. Jeden malý kus akéhosi starého pečiva a maličký kúsok masla. Toto by nezasítilo ani maličkého younglinga, ktorý má momentálne zápchu. Proste bieda. Pozrel si sa na svojho majstra a ten na svojom tanieri nemal o nič lepšiu porciu ako ty. No neostávalo mu nič iné, len zjesť aspoň ten malý kúsoček.
Sedel si pri stole ešte s jedným človekom. Volal sa Jax. Bol to trochu podivín, ale aj strašne veľký kecálek a tak často viesť debatu s ním bolo skôr o počúvaní jeho monológu.
Hej, kámo! To je strašné! To si z nás robia srandu alebo čo?! Ako si môžu dovoliť mne, takému zdatnému padawanovi dať takúto večeru? Z tohoto mám mať na zajtra energiu? Ako sa mám sústrediť na tréning, keď mi celý deň škvŕka v bruchu? Potom do mna môj majster hustí, že sa nesnažím a nemôžem sa mu snažiť ani udať párne argumenty prečo je to tak. Pretože na to dokonca nemam ani energiu. Radšej som mohol ostať sedieť doma a živiť sa fajným mäsom, ktoré by som si sám ulovil a určite by to bolo lepšie ako tu.
Ani dnes tomu nebolo inak a Jax stále kecal. Jemu stačilo prikyvovať hlavou a bol spokojný.
Keď tvoj majster dojedol a odniesol tanier k patričnému okienku tak k tebe prikráčal a priklonil sa k tebe.
Dobrú chuť Sleedo. Až dovečeriaš, stretneme sa v tvojej izbe. Počkám Ťa tam.
Povedal majster a odkráčal preč z jedálne.

Uživatelský avatar
Jedi Pablo Hol
Učedník
Učedník
Příspěvky: 121
Registrován: 13.3.2011 13:34:37
Bydliště: Jaroměřice n. Rok

Re: Výcvik Sleedo Tals (Jedi Pablo Hol) - Hladné krky

Příspěvek od Jedi Pablo Hol »

Yavin IV. - Akademie Jedi

Konečně byl večer a tak jsem si mohl odpočinout od denního horka, které bylo na Yavinu mnohdy nesnesitelné. Nikdo mě nerušil, žádní otravní spolubydlící co by mě nenechali ani pořádně vyspat, žádné zbytečné žvatlání, chrápání, převalování. Jestli je někdo na pokoji také sám, určitě ví, co tím myslím. I Pleedo Knax mi byl skvělým mistrem, nemohl jsem si vůbec ztěžovat. Byl jsem spokojený.
Byl už čas večeře a tak jsem se vydal do jídelny, kde mě čekalo překvapení v podobě jakési večeře. Nevypadala nic moc, měl jsem však vyhlídky na světlejší zítřky a bral jsem to jen jako nějaký vtip. Usedl jsem ke stolu a začal to do sebe strkat. Večeře i přesto mohla být příjemná, kdyby ovšem u stolu neseděl Jax. Jen jsem čekal, kdy spustí svůj monolog a já budu muset s jídlem v puse kejvat jak o život. Netrvalo to dlouho a strávník spustil. Bylo zbytečné sousta polykat, neboť mi skákaly do krku samy, jak jsem kýval na každou Jaxovu větu.
Mistr dojedl a tak odnesl talíř. Po chvíli se vrátil, popřál mi dobrou chuť, načež jsem odpověděl prostým děkuji v rodném jazyce. Kvůli něčemu se ještě chtěl setkat a tak jsem se také pomalu přichystal k odchodu.
"Ty Jaxi, kdyby si při večeři nemluvil, sílu bys měl i na tréning, nemyslíš? Položil jsem řečnickou a rejpavou otázku.
Vykročil jsem s talířem k okénku a následně pryč z jídelny. Zajímalo mě, co po mě Pleedo chce.
"Dejte si pozor, mistře Jedi, abyste pro vaši neopatrnost a lhostejnost nevypustili v galaxii příšeru..."
- Bodo Baas, mistr Jedi

Uživatelský avatar
Trivi
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 328
Registrován: 08.4.2011 18:27:36
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Výcvik Sleedo Tals (Jedi Pablo Hol) - Hladné krky

Příspěvek od Trivi »

Yavin IV. - Akademie Jedi

Jaxovi si udrel rýpavou otázkou pod pás. On to samozrejme nepochopil a ako si sa postavil a pomaly si sa vzdialoval, tak na teba začal zvyšovať hlas, aby si ho počul aj cez celú jedáleň.
Jak Sílu? Čo Sílu? Chceš povedať že som slabý? Že nepodávam dobré výkony? Hej! Pozri sa na seba ako vyzeráš...
A takto to pokračovalo. Ty si len pokrútil očami a prestal si Jaxa počúvať. Potom si sa vydal do svojej izby, kde budeš mať svoj milovaný kľud. Predsa len, kto by si nerád odpočinul od Jaxa a od jeho mrštného jazýčka. Chudáci, ty jeho spolubývajúci.
Len čo si dokráčal ku svojej izbe, presne vtedy prikráčal pred tvoje dvere aj tvoj majster.
Sleedo, pohovoríme si v súkromí?
Spýtal sa Ťa majster a tak nejak sa pozval do tvojej izby.

Uživatelský avatar
Jedi Pablo Hol
Učedník
Učedník
Příspěvky: 121
Registrován: 13.3.2011 13:34:37
Bydliště: Jaroměřice n. Rok

Re: Výcvik Sleedo Tals (Jedi Pablo Hol) - Hladné krky

Příspěvek od Jedi Pablo Hol »

Yavin IV. - Akademie Jedi

Jak se dalo čekat, Jax nic nepochopil jako vždy, a to chce být Jedi? Dál jsem Ignoroval padawanovy dotčené výroky i jeho křik a pomalu šel z jídelny. Přemýšlel jsem, co asi mistr Knax chce.
Pokud vím, nic jsem neprovedl. Nejspíš něco důležitého? Ale co?
Zanedlouho jsem došel ke svému pokoji, téměř ve stejnou chvíli jako můj mistr. Jen jsem mu pokynul rukou, aby vešel. Teda ne že by na to chtěl čekat. Asi to je fakt důležité.
Zavřel jsem za náma dveře a poslouchal co se děje.
"Dejte si pozor, mistře Jedi, abyste pro vaši neopatrnost a lhostejnost nevypustili v galaxii příšeru..."
- Bodo Baas, mistr Jedi

Uživatelský avatar
Trivi
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 328
Registrován: 08.4.2011 18:27:36
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Výcvik Sleedo Tals (Jedi Pablo Hol) - Hladné krky

Příspěvek od Trivi »

Yavin IV. - Akademie Jedi

Majster vošiel a sadol si na tvoju posteľ. Trocha sa porozhliadol po tvojej izbe. Ty si si sadol oproti nemu na stoličku a začal si počúvať.
Ako si si všimol večera nebola boh vie čo. Boli to posledné zásoby, ktoré sme na akadémií mali. Nejako záhadne nechodia dodávky jedla k nám, no podľa záznamov vyrazili k nám.
Majster spravil chvíľkovú pauzu v rozprávaní aby si si mohol dať dva a dva dokopy.
Nechcem robiť predčasné závery, ale zrejme niekto tie dodávky kradne. Rada teda rozhodla že pôjdeme do pekárni, odkiaľ jedlo zasielajú a prevezieme sa s nimi po celej trase aby sme zistili čo je vo veci. Takže ráno po raňajkách Ťa čakám v hlavnom hangári.
Tvoj Majster sa potom postavil a chytil ťa za rameno a pousmial sa.
Dobrú noc Sleedo.
A potom odišiel z tvojej izby.

Uživatelský avatar
Jedi Pablo Hol
Učedník
Učedník
Příspěvky: 121
Registrován: 13.3.2011 13:34:37
Bydliště: Jaroměřice n. Rok

Re: Výcvik Sleedo Tals (Jedi Pablo Hol) - Hladné krky

Příspěvek od Jedi Pablo Hol »

Yavin IV. - Akademie Jedi

Mistr se posadil a já naproti.
Proč by nám někdo kradl dodávky jídla? Jako první mě napadlo, že je snad vyžírá Jax a pak lamentuje nad večeří, aby nesvedl pozornost na svoji osobu. Samozřejmě to bylo nepravděpodobné. Jen jsem doufal, že nám ty dodávky nekradou úmyslně. To by ještě scházelo, aby nás nějakej blbeček vyhladověl a pak si mohl bez starostí udělat nějakej velkej lup.
Aspoň uvidím, jak se dostávají zásoby k nám na Akademii.
Vám taky. usmál jsem se.
Jakmile Mistr odešel, provedl jsem večerní hygienu a šel spát.

Ráno jsem se probudí odpočatý, netrvalo dlouho a byl jsem na snídani, kterou jsem díky absenci zásob očekával ještě horší než při večeří. Bylo brzo a nejspíš bych si mohl na pět minut lehnout, ale aspoň nebude muset čekat on na mě. Vydal jsem se tedy na místo.
"Dejte si pozor, mistře Jedi, abyste pro vaši neopatrnost a lhostejnost nevypustili v galaxii příšeru..."
- Bodo Baas, mistr Jedi

Uživatelský avatar
Trivi
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 328
Registrován: 08.4.2011 18:27:36
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Výcvik Sleedo Tals (Jedi Pablo Hol) - Hladné krky

Příspěvek od Trivi »

Yavin IV. - Akademie Jedi - Hlavný hangár

Po rannej hygiene a dietných raňajkách si sa vydal priamo do hlavného hangára akadémie, kde ťa mal čakať majster. Dal si si trochu na čas. Kráčal si zdĺhavými chodbami akadémie až si nakoniec dorazil do hangáru, kde tvoj majster už bol. Stál tam ešte s jedným Majstrom a jeho Padawanom. Majster bol Twi'lek. Tcha'li Kwin. Jeho padawan bol človek, Robert Kenedy. Poznal si ich len tak zbežne, skôr z videnia. Nikdy si sa z nimi nejako nebavi alebo niečo podbné, čiže viac menej, to boli pre teba nové tváre.
Dobré ránko, môj mladý učedník.
Poprial ti tvoj majster medzi tým ako kontroloval váš nákladný speeder. Dvere boli otvorené a tak sa doň dalo nastúpiť. Len čo ťa zbadal mladý padawan tak sa ti hneď ponúkol:
Poď. Nastúp si.
A vrhol po tebe štedrým úsmevom.

Uživatelský avatar
Jedi Pablo Hol
Učedník
Učedník
Příspěvky: 121
Registrován: 13.3.2011 13:34:37
Bydliště: Jaroměřice n. Rok

Re: Výcvik Sleedo Tals (Jedi Pablo Hol) - Hladné krky

Příspěvek od Jedi Pablo Hol »

Yavin IV. - Akademie Jedi - Hlavný hangár

Při vstupu do hangáru jsem zjistil, že ne místě nejsem první. Můj Mistr tam už byl, a nebyl sám. Hned jsem si říkal , co tady dělá ten druhý mistr se svým žákem? Na nedoručených potravinách nejspíš hodně záleží, když na to potřebujeme další pomoc. Oba jsem je znal jen tak od vidění a třeba si budu s tím padawanem rozumět.
Dobré ráno Mistře. odpověděl jsem.

Mladík se hned projevil jako milý společník. Pobídl mě abych si sednul a usmíval se, což by mohl být začátek docela dobrého výletu.
Dík, sem plnej ze snídně a asi to dýl neustojím. zavtipkoval jsem a usedl do speederu.
"Dejte si pozor, mistře Jedi, abyste pro vaši neopatrnost a lhostejnost nevypustili v galaxii příšeru..."
- Bodo Baas, mistr Jedi

Uživatelský avatar
Trivi
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 328
Registrován: 08.4.2011 18:27:36
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Výcvik Sleedo Tals (Jedi Pablo Hol) - Hladné krky

Příspěvek od Trivi »

Yavin IV. - Akademie Jedi - Hlavný hangár

Mladý Padawan nejako nereagoval na tvoj ranný vtipík. Akoby ho vôbec nepočul. Potom už len k tebe natiahol ruku a predstavil sa.
Inak, ja som Robert.
A usmial sa na teba. V tom do nákladného speedru nasúpili aj vaši majstri. Majster Tcha'li Kwin mal na chrbte ruksak, na ktorom bolo logo akadémie. Nevedno čo v ňom mal. Potom si obaja sadli za kormidelný pult. Tvoj Majster sa chopil riadenia. Netrvalo dlho kým sa usadili a pod nohami si začal cítiť ľahké vybrácie. Bol ojasné že už ste na ceste do bodu A, čiže miesto odkiaľ štartuje dodávka jedla do bodu B - Akadémie Jedi.
Asi po 45 minútach tvoj majster zastavil speeder a vypol motor.
Už sme tu.
Zahlásil a potom obaja vystúpili a Robert ich následoval. Momentálne ste sa nachádzali na akéjsi pristávacej plošine. Vedľa váho speedru parkoval ešte jeden, o mnoho väčší speeder. Bol to veľký nákladný speeder, do ktorého sa naložia potraviny hneď, len čo pristane zásobovacia loď. Medzi tým máte ešte chvíľu čas.

Uživatelský avatar
Jedi Pablo Hol
Učedník
Učedník
Příspěvky: 121
Registrován: 13.3.2011 13:34:37
Bydliště: Jaroměřice n. Rok

Re: Výcvik Sleedo Tals (Jedi Pablo Hol) - Hladné krky

Příspěvek od Jedi Pablo Hol »

Yavin IV. - Akademie Jedi - Hlavný hangár

Sleedo Odpověděl jsem Robertovy a také se usmál. Možná by byla škoda konverzovat jen pomocí mimiky.
Všichni jsme postupně nastoupili. Řízení se ujal můj Mistr a to mi přivolalo příjemný pocit jakési rodianské nadřazenosti. Speeder se jemně zaklepal a už jsme byli na cestě. Vše trvalo čtyřicet pět minut, takže jsem se po cestě nudil, ale naskytlá příležitost porhlídky okolí není ku škodě.
Všichni vystoupili, udali tedy směr a tak jsem se také přidal.
Nevíš, co má tvůj Mistr v batohu? zeptal jsem se potichu druhého padawana.
Kráčel jsem se skupinou a po cestě zkoumal okolí. Kdo ví, třeba něco zahlédnu, něco co se později může hodit.
"Dejte si pozor, mistře Jedi, abyste pro vaši neopatrnost a lhostejnost nevypustili v galaxii příšeru..."
- Bodo Baas, mistr Jedi

Uživatelský avatar
Trivi
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 328
Registrován: 08.4.2011 18:27:36
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Výcvik Sleedo Tals (Jedi Pablo Hol) - Hladné krky

Příspěvek od Trivi »

Niekde na planéte Yavin IV.

Po ceste si využil možnosť, preskúmať si okolie. Takáto možnosť sa takému mladému Padawanovi ako si ty, nenaskytuje každý deň a tak aspoň toto bolo malé plus vo velkom mínuse. To veľké mínus bola nudná cesta. Samozrejme, nikto nemá rád nudu. Cesta bola viac menej tichá, no keď váš speeder zastal a vaši majstri vystúpili, tak si sa odvážil k otázke na druhého Padawana, ktorý bol s vami na misii.
Nevieš, čo má tvoj Majster v ruksaku?
Robert to započul a potom sa hneď natočil k tebe aby ti odpovedal.
Ale iste. Nieje tam nič zvláštne. Datapad, GPS a pár ploštíc.
Odpovedal Robert. Potom si na oblohe zbadal veľkú nákladnú loď. O pár sekúnd si ju všimol aj tvoj Majser a zhŕkol.
Ááá! Už sú tu.
Len čo to dopovedal, vodiči nákladného speedru, ktorý dopraví prebratú zásielku na akadémiu, sa dali okamžite do pohybu. Otvorili korbu speedru, aby sa zásielka mohla rýchle naložiť a následne previesť do bodu B - do akadémie. Medzi tým ako si sledoval ako sa otvára korba tak si počul divné zvuky v prírode. Bolo to čosi iné ako exotické vtáctvo alebo hlodavci a tak si zbystrel.

Uživatelský avatar
Jedi Pablo Hol
Učedník
Učedník
Příspěvky: 121
Registrován: 13.3.2011 13:34:37
Bydliště: Jaroměřice n. Rok

Re: Výcvik Sleedo Tals (Jedi Pablo Hol) - Hladné krky

Příspěvek od Jedi Pablo Hol »

Niekde na planéte Yavin IV.

Robert mi odpověděl a na obloze jsem uviděl veľkou nákladní loď. Po chvíli si jí všiml i můj Mistr.
Řidiči nákladního speedru, se pustili do práce. Najednou jsem uslišel nějaké divné zvuky z prírode. Nezdálo se, že by to bylo jen nějaké zvíře. Možná níás někdo sledoval, nebo aspoň tu zásilku. Chvíly jsem se jen tak na oko procházel a po malé chvilce přistoupil k mému Mistrovi.
Jak dlouho bude nakládání trvat? zeptal jsem se.
Možná nás už někdo sleduje. dodal jsem tichým hlasem.
"Dejte si pozor, mistře Jedi, abyste pro vaši neopatrnost a lhostejnost nevypustili v galaxii příšeru..."
- Bodo Baas, mistr Jedi

Zamčeno

Zpět na „Dočasně uzavřené výcviky“