Výcvik pro Rajsik - Ve stínu biče (James Harper)

Pakliže je hráč déle než 30 dní neaktivní, sem bude přesunut jeho výcvik

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Gnost Kohn
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 1906
Registrován: 19.9.2009 11:19:07
Bydliště: Pandemonium
Kontaktovat uživatele:
Netherlands

Výcvik pro Rajsik - Ve stínu biče (James Harper)

Příspěvek od Gnost Kohn »

Někde ve vesmíru, Frachťák třídy Dynamic

Už je to týden, co jsi se svým novým mistrem, jehož jméno žnělo Artan Arthos, odešel z Coruscantu a jediný výcvik, který jsi od něho do teď dostal, byl ten, že jsi s ním několikrát cvičil v "garáži" lodi s mečem a zbytek dne jsi měl volný
Vzhledem k tomu, že jsi i to málo co jsi měl nechal v Chrámu Jedi, neměl jsi teď moc věcí, světelný meč, svoji jedijskou róbu s pláštěm a další dvě róby a pláště černé barvy, které ti dal mistr.
Taky ti vyčlenil ložnici na pravoboku, takže jsi měl pro sebe celou místnost včetně tří postelí, stolu a stkříně.
Nyní jsi měl jako každý den ráno dojít na hlavní palubu na snídani a poté jste měli vyrazit na první misi.



__________________________________________
Popiš myšlenky a pocity. Nemluv ani nehraj za jiné postavy a trochu posuň děj, můžeš přidat vzpomínky.
Moderátor roku 2012, 2013, 2015
Obrázek
"Ó, padlý Cherube, mdlít ve práci
či muce - bídno vždy! tím jist však buď,
že dobrý čin již není úkol náš:
leč zlo vždy plodit pouhá naše slast!"
John Milton, Ztracený Ráj; kniha první, 157-160


Uživatelský avatar
Rajsik
Učedník
Učedník
Příspěvky: 24
Registrován: 10.2.2012 19:48:25

Re: Výcvik pro Rajsik (James Harper)

Příspěvek od Rajsik »

Někde ve vesmíru, Frachťák třídy Dynamic

Čo to?
Ako obyčajne som sa zobudil v sede, ktorý mal následok zlých snov. Tie som si paradoxne nikdy nepamätal, takpovediac som si ani nepamätal, že sa mi vôbec niečo snívalo. Preto aj tie tri postele boli tesne vedľa seba uložené keby som sa náhodou v noci prevracal tak aby som nespadol. A tieto dve slová boli vždy prvé ráno, ktoré ma len tak napadli.
Nemám sa napchávať pred spánkom.
To prvé mi napadlo keď som sa vyčerpaný, ale paradoxne oddýchnutý zobudil. Moje telo mohlo byť v menšom šoku, ale v hlave som to mal v poriadku a tak som sa konečne postavil z postele. Namieril som si to rovno k skrini, ktorú som následne s ľahkosťou otvoril. Automaticky som siahol po svojom starom oblečení, ktoré mi ostalo ešte z čias keď som žil v chráme. Až o chvíľu neskôr som si uvedomil, že je to len minulosť a svojim rozhodnutím som si vybral inú cestu. Preto som rukou siahol a vybral si čierne veci, ktoré som si obliekol a upravil sa. Keď som zatváral dvere skrine moja ruka zostala ako prilepená k tým dvierkam.
Už nikdy viac, teraz už nie. Rozhodol sa správne, nebolo inej cesty.
V hlave sa mi ozývali vlastné slová, ktoré som šepkal aby som utíšil aj tie najmenšie pochybnosti, ktoré som v sebe možno ukrýval. Len som pokrútil hlavou a rozstrapatil si vlasy.
Čiernu farbu som vždy zbožňoval.
Preblesklo mi hlavou v momente a siahol som na malý nočný stolík na ktorom som mal položený svetelný meč. Potom som len v tichosti prešiel dverami, ktoré som starostlivo zatvoril, pričom som sa vybral na raňajky.
Obyvateľstva v jedálni bolo celkom dosť, ale aj cez to, že som tu bol nováčik som nedokázal uhnúť pohľadom keď ma niekto zbadal. Až príliš rád som skúmal cudzie pohľady ale na druhej strane som s tým prestal. Jednak som nechcel vyvolať nejaké spory a na druhej strane som nechcel nikomu ublížiť alebo ho konfrontovať. Len som si zobral svoje jedlo, posadil sa a pokojne som sa naraňajkoval.
Moje kroky potom šli chodbou, ani som nevedel kam presne chcem ísť.
Mister mi nepovedal kde ho mám nájsť.
Prebehlo mu ako prvé hlavou keď som sa zamyslel v akej situácii práve som. Bol som na vážkach čo urobiť alebo kam sa vydať. Pripadali mi len dve možnosti a to zostať v jedálni alebo hlavný mostík či niečo nejaké iné miesto.
Buď si ma nájde on sám alebo si na neho počkám.
Rozhodol som sa a moje slová sprevádzal šepot vlastného hlasu. Preto som sa zastavil neďaleko pilotnej kabíny a chrbtom som sa oprel o stenu. Nechcel som totiž vstupovať tam kde prípadne nemám čo hľadať. Ešte raz som sa ujistil, že svoj svetelný meč dobre ukrytý vo vnútornom vrecku plášťa.
Keďže som mistra nikde cestou nevidel ani necítil nemal som na výber len nechať ho nech si ma nájde sám. Ostal som stáť v rovnakej polohe a zatvoril som oči. Zhlboka som sa nadychoval a sústredil. Nebol som veľmi dobrý vo vyciťovaní skrytých vecí a ani som to neskúšal. Len som sa snažil sústrediť, keď mi do mysle vrazila spomienka na časy v chráme. Keď som mal zaviazané oči páskou a musel som svetelným mečom odrážať strely. Len obyčajným cítením som musel vedieť vycítiť nebezpečenstvo a potenciálnu hrozbu. Bolo to celkom príjemné cvičenie až na fakt, že zásah takou mini strelou celkom zabolel pri údere do tela. Keď sa mi však v mysli vybavila tvár môjho prechádzajúceho mistra okamžite som sa prestal sústrediť a otvoril oči. Nechcel som na to viac myslieť a tak som založil ruky, jediné čo mi ostávalo bolo čakať na mistra.
Tak kde môžte byť?
Zašepkal som potichu pre seba a snažil som sa vnímať a všímať si všetko na okolí, v jídelne som ho predsa mohol prehliadnuť. A to vždy poľaví v pozornosti.

Uživatelský avatar
Gnost Kohn
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 1906
Registrován: 19.9.2009 11:19:07
Bydliště: Pandemonium
Kontaktovat uživatele:
Netherlands

Re: Výcvik pro Rajsik (James Harper)

Příspěvek od Gnost Kohn »

Někde ve vesmíru, Frachťák třídy Dynamic

Hned, jak se probudíš, se oblékneš a vydáš se do nákladového prostoru pro jídlo a potom se pokusit vydat hledat mistra, což je vždycky obtížné, protože má ve zvyku mizet a objevovat se zničeho nic, což ho dělá těžkým najít i na tak malé lodi, jako je Dynamic.
Příchod tvého mistra nakonec předcházel hlasitý zvuk kroků a ještě než se zjevil v chodbě, dokázal jsi i bez soustředění cítit jeho přitomnost skrze Sílu, jako by už stál vedle tebe. Ikdyž tak se cítíš kdekoliv na lodi, když mistr zrovna nemaskuje svoji přítomnost v Síle.
Letíme ulovit jednoho jediho... má něco co chci.. to něco nám pomůže k odhalení dalších tajů Temné strany Síly.. pojď.
Řekne okamžitě, projde kolem tebe a namíří přímo do pilotní kabiny.
Mistr na první pohled budí respekt a strach.. a to z mnoha důvodů. Vliv temné strany se podepsal na zjevu, v bledosti kůže se vyrovnával kostem, oči měl stejně rudé, jako vaše světelné meče, výškově tě přesahoval zhruba o hlavu.
Chodbami se sem tam pohybovalo těžko z důvodu, že v některých byly bedny, které se nevlezly do nákladového prostoru.
Když se mistr najednou otočí a změní směr, málem do tebe vrazí, na to si telekyneticy přitáhne co do šířky i výšky malou, ale dlouhou bedýnku, ze které vytáhne meč. Starý vibromeč, na kterém rozeznáváš podobné znaky, které má mistr na světelném meči.
Pak se mistr znovu otočí a zamíří opět do pilotní kabiny, kde si sedne na místo pilota a zanechá ostatní sedadla.. sedadla kopilota, navigátora a "ty jen na okrasu" volná.

_______________________________________________
Sry.. už budu odpovídat častěji...
Jinak na dynamicu jste sami, do znalostí jsi dal Kotor II, takže jsem počítal že víš o jak malou loď jde... stejná jako Ebon Hawk

Kód: Vybrat vše

http://starwars.wikia.com/wiki/Dynamic-class_freighter
Navíc v téhle době sithský řád v podstatě neexistoval a Revan ho obnoví až za pár let, a temní jediové se taky moc nezdružovali.
Ale jinak nemám co vytknout... dlouhý a kvalitní příspěvek a doufám, že tě moje neaktivita neodradí.. no a myslím, že je zbytečný to prodlužovat, tak si můžeš založit další postavu dle libosti, o kvalitě psaní jsi mě přesvědčil tím jedním příspěvkem.[/color]
Moderátor roku 2012, 2013, 2015
Obrázek
"Ó, padlý Cherube, mdlít ve práci
či muce - bídno vždy! tím jist však buď,
že dobrý čin již není úkol náš:
leč zlo vždy plodit pouhá naše slast!"
John Milton, Ztracený Ráj; kniha první, 157-160


Uživatelský avatar
Rajsik
Učedník
Učedník
Příspěvky: 24
Registrován: 10.2.2012 19:48:25

Re: Výcvik pro Rajsik (James Harper)

Příspěvek od Rajsik »

Někde ve vesmíru, Frachťák třídy Dynamic

Pokojne som stál so založenými rukami a snažil sa všimnúť akýkoľvek pohyb na lodi. Keď som si už myslel, že nik nepríde začul som kroky a prítomnosť majstra bola taká silná ako keby ma niekto šľahol mokrým uterákom. Skôr než som sa nazdal som začul jeho slová.
Áno, majstre.
Odpovedol som bez mihnutia oka a jeho postava mi len preletela pred očami. Len v rýchlosti som di dokázal všimnúť ako poriadne vyzerá. V momente som sa zvrtol a následoval som ho.
Hlavou mi prelietalo množstvo myšlienok a tak som si v poslednej chvíli všimol, že majster zmenil smer a otočil sa ku mne. Na čo som zareagoval len prostým ústupom. Zmysel tohto smeru mi nejako unikal až kým som nezbadal letiacu krabicu z ktorej vytiahol zbraň. Znaky na tej zbrani mu niečo pripomínali. Boli to znaky, ktoré zbadal na majstrovom svetelnom meči, ktoré si všimol pri tréningu.
Keďže všetko sa udialo v tichosti tak som nemal potrebu to nejako komentovať a následoval som ho až do pilotnej miestnosti.
Zbadal som, že majster sa posadil na miesto pilota, ale ani zďaleko som netušil kam som sa mal posadiť ja.
Je tu toľko voľných miest. A asi len jedna správna možnosť.
Prebehla mi táto myšlienka hlavou a nstal mi v tom chaos. Preto som len zo slušnosti a z úcty ostal stáť za majstrom, ale trochu viac vzadu aby to nevyznelo tak, že mu chcem pozerať neustále cez rameno.
V hlave mi znela stále jeho veta o tom, že ideme hľadať nejakého Jediho.
Majstre, smiem otázku?
Prehovoril som nakoniec, ale bol som taký zvedavý, že som nedokázal počkať kým mu odpovie.
Čo môže vlastniť Jedi, čo by nám pomohlo k odhaleniu širších tajomstiev Temnej strany?
Spýtal som sa a stále som si zachovával úctivý tón. Väčšinou som taký nebýval, ale z majstra šla taká temná energia, že to nútilo aj mňa správať sa poriadne.

________________________________
Tak ja som si to potom neskôr uvedomil, že trochu som si zmýlil lode. Ale tak ja som sa pri hraní aj na tom Ebon Hawk vždy strácal.

Uživatelský avatar
Gnost Kohn
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 1906
Registrován: 19.9.2009 11:19:07
Bydliště: Pandemonium
Kontaktovat uživatele:
Netherlands

Re: Výcvik pro Rajsik (James Harper)

Příspěvek od Gnost Kohn »

Někde ve vesmíru, Frachťák třídy Dynamic

Mistr tě chvíli nechává bez odpovědi... přesněji chvíli, než loď skočí do hyperprostoru.
Pak se křeslo otočí a ty uvidíš mistra s docela spokojeným výrazem, jak si prohlíží meč.
Zbraň vypadala velice staře, zdobená runami zlaté barvy na rudém podkladu. Navíc jsi nyní ze zbraně dokázal citít Temnou stranu Síly a zdálo se, že mistrova aura se zvětšila.
Jedi vlastní něco co má patřit jenom mé osobě. On to vlastní vlastně jen náhodou. Jsem si jistý že viš co je to holocron.
Poslední slovo řekl mistr až s úsměvem, který naháněl hrůzu.
Za posledních dvacet let ten holocron otevřeli jen tři lidé. Já, on.. a jeho bratr. S tím se taky možná budeme muset vypořádat. Současný vlastník holocronu Aerys Dorn byl mým padawanem a nějakou dobu jsem k holocronu měl neomezený přistup, ale stejně jsem neodhalil vše co obsahuje. Nevím proč, ale v jistém bodě jsem z holocronu víc nedostal a dokázal to jen Aery.. nebo Aidan jeho bratr. Ale já už vím jak na to.
Mistr začal otáčet mečem a pozoroval ho téměř s obdivem.
Budeme je muset dostat oba dva naráz, jinak nebudeme mít šanci holocron získat.
Moderátor roku 2012, 2013, 2015
Obrázek
"Ó, padlý Cherube, mdlít ve práci
či muce - bídno vždy! tím jist však buď,
že dobrý čin již není úkol náš:
leč zlo vždy plodit pouhá naše slast!"
John Milton, Ztracený Ráj; kniha první, 157-160


Uživatelský avatar
Rajsik
Učedník
Učedník
Příspěvky: 24
Registrován: 10.2.2012 19:48:25

Re: Výcvik pro Rajsik (James Harper)

Příspěvek od Rajsik »

Někde ve vesmíru, Frachťák třídy Dynamic

Odpoveď na svoju otázku som ani veľmi nečakal. Vedel som, že sa teraz budem mať dostatok času na premýšľanie keď ma majster prekvapil a v momente sa otočil. Pohľadom som okamžite skončil na jeho tvári a potom na tej zbrani. Akoby bez tej zbrane nevyzeral dostatočne hrôzostrašne, teraz to môj pocit len a len umocňovalo. Ale keď už sa ku mne otočil tak som ho nechcel prerušovať a nechal dopovedať.
Práve spomenul, že ten Jedi bol jeho Padawanom. Tak potom majster musel patriť medzi Jedi.
Prebehla mi táto myšlieka hlavou, ale zdalo sa mi to dosť nevhodné pýtať sa na jeho minulosť. Predsa len ani moja vlastná nebol ničím úžasná.
Majstre.
Prehovoril som po dlhej odmlke pretože tá posledná veta ho celkom dostala. Spomínal v nej obidvoch akoby si boli rovní, že môžu spolu bojovať proti niekomu.
Ak sa váš bývaý Padawan skutočne dostal až tak ďaleko a zistil čo sa v tom holocrone skrýva. Neobávate sa toho, že už z obavy pred tým, že sa po tie informácie raz vrátite ho proste nezničil aby nám zabránil k tomu dostať sa k informáciam?
Opýtal som sa proste, ale stále sa mi v hlave opakovalo to prvé slovo vety, ktoré použil... Budeme.
Samozrejme urobím všetko čo bude v mojich silách aby som vás nesklamal.
Doplnil som ešte na záver.

Uživatelský avatar
Gnost Kohn
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 1906
Registrován: 19.9.2009 11:19:07
Bydliště: Pandemonium
Kontaktovat uživatele:
Netherlands

Re: Výcvik pro Rajsik (James Harper)

Příspěvek od Gnost Kohn »

Někde ve vesmíru, Frachťák třídy Dynamic

Tvá poslední slova na mistrově tváři vykouzlí chladný úsměv.
To věřím.. protože jestli zklameš.. tak slovo utrpení dostane zcela nový význam.
Mistrův chladný tón i pohled dávaly najevo, že to myslí vážně.
Oni si myslí, že jsou jediní, kdo o tom holocronu ví... já jsem pro ně jaksi.... jak bych to nazval.. mrtvý, naposledy, když jsme se viděli, tak mě jeden mandalorian zastřelil.. nebude nic vědět, čekat ani chápat.. tedy do chvíle, než bude pozdě.
Mistr se odmlčí, když dává svůj meč na vedlejší sedadlo.
Klíčem v tom je porazit je rozdělit je. Aeris se tě bude snažit udolat tak, že tě nechají útočit, dokud se sám neunavíš. Aidan na druhou stranu začne útočit takovým stylem, že si budeš myslet že útočíš ty a že ho vodíš tam, kam chceš ty, ale skutečnost bude taková, že si s tebou bude pohrávat jako s loutkou. Proto musíš u Aerise být pořád v obraně a nepřecházet do útoku a u Aidana střídat útok a obranu, tak či tak nebudeš ani pro jednoho těžký soupeř.. možná ani vyrovnaný... proto se musíš nechat vést Temnou stranou, musí vést každý tvůj pohyb.. potom budeš mít šanci k vítězství.
Křeslo se i s mistrem otočí a ty vidíš, že kontroluje kontrolku, která začala blikat, pak ale přestala.
Zároveň tohle bude zkouška, zda jsi opravdu vhodný učedník.
Moderátor roku 2012, 2013, 2015
Obrázek
"Ó, padlý Cherube, mdlít ve práci
či muce - bídno vždy! tím jist však buď,
že dobrý čin již není úkol náš:
leč zlo vždy plodit pouhá naše slast!"
John Milton, Ztracený Ráj; kniha první, 157-160


Uživatelský avatar
Rajsik
Učedník
Učedník
Příspěvky: 24
Registrován: 10.2.2012 19:48:25

Re: Výcvik pro Rajsik (James Harper)

Příspěvek od Rajsik »

Někde ve vesmíru, Frachťák třídy Dynamic

Pri majstrových slovách o utrpení som sa nedokázal nepousmiať nad tým, ale úsmev zmizol tak rýchlo ako prišiel. Vedel som, že ešte so svojim prehovorom neskončil a preto som hltal každé jeho slovo aby som získal čo najviac poznania a spoznal súvislosti, ktoré mi chcel majster naznačiť.
Takže ak je majster údajne mŕtvý v tom prípade máme jedinú výhodu a to moment prekvapenia.
Preblesklo mi okamžite mysľou, ale v tom som náhle spozornel keď prišlo na rad rozoberanie štýlu boja oboch nepriateľov.
Aj keby sa podarilo ich nejakým zázrakom rozdeliť a mne by ostal hoc aj jeden z nich ako súper, tak nemám priveľa šancí na úspech.
Napadlo mu v prvom momente keď si bližšie rozoberal svoje šance na úspech.
Svojím agresívnym štýlom som zvyknutý rýchlo, efektívne a s presnoťou zaútočiť. Už tak to bude namáhavé nie ešte ak je jeho zámerom práve to. Svoju obranu proti Aerisovi teda budem musieť postaviť a presných úderoch, rýchlých pohyboch a manévroch. Čo sa týka Aidana tam by som mohol nájsť uplatnenie v rýchlych a presných úderoch striedanými úhybnými manévravami v obrane. Tak či onak mojou najsilnejšou zbraňou bude sila Temnej strany. Ak ju dokážem využiť správne.
Zhodnotil som si všetky svoje pre a proti. Nechcel som zaťažovať majstra svojimi problémami a slabosťami. Už tak mal o mne akú takú dobrú mienku a nechcel som si to pokaziť.
Už raz ste mi majster život zachránili.
Prehovoril som až keď sa otočil.
Druhý raz už takú slabosť neprejavím a vyvarujem sa chýb.
Dodal som rozhodne a na chvíľu som zavrel oči aby som sa mohol lepšie sústrediť. Ak som mal využiť Temnú stranu potreboval som v sebe prejaviť vášeň k boju. Vášeň za ktorú ma v chráme tak trestali. Potreboval som v svojej hĺbke nájsť všetko aby som bol pripravený na boj.

Uživatelský avatar
Gnost Kohn
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 1906
Registrován: 19.9.2009 11:19:07
Bydliště: Pandemonium
Kontaktovat uživatele:
Netherlands

Re: Výcvik pro Rajsik (James Harper)

Příspěvek od Gnost Kohn »

Někde ve vesmíru, Frachťák třídy Dynamic

Mistr si odkašle a nezdá se, že by to chtěl dále okomentovávat.
Výborně, teď odejdi.. v pravou chvíli tě zavolám..
Propustí tě mistr a dá ti tím čas na přípravu.
Učedníku... žádné chyby, soucit, strach... oni nic z toho neukážou.
Dá ti ještě mistr radu a nyní máš již definitivně volno do doby než tě zavolá.
Moderátor roku 2012, 2013, 2015
Obrázek
"Ó, padlý Cherube, mdlít ve práci
či muce - bídno vždy! tím jist však buď,
že dobrý čin již není úkol náš:
leč zlo vždy plodit pouhá naše slast!"
John Milton, Ztracený Ráj; kniha první, 157-160


Uživatelský avatar
Rajsik
Učedník
Učedník
Příspěvky: 24
Registrován: 10.2.2012 19:48:25

Re: Výcvik pro Rajsik (James Harper)

Příspěvek od Rajsik »

Někde ve vesmíru, Frachťák třídy Dynamic

Áno majstre, budem čakať.
Prikývol som na jeho slová a bol som pripravený odísť, ale skôr než som sa stihol otočiť začul som znova jeho hlas.
Ak budem mať čo i len jednu jedinú šancu ukončiť ten súboj, nezaváham ani na moment.
Zašepkal som potichu až takmer nepočuteľne a otočil som sa k východu z miestnosti. Moje kroky sa ozývali v tichu, teda aspoň moja myseľ ignorovala všetko naokolo.
Keď som sa vrátil do izby, tak som sa len posadil na posteľ a prekrížil som si nohy. Zavrel som oči a precvičoval dýchacie postupy, hlboký nádych a hlboký výdych. Hlavou som si premietal rôzne súboje a snažil som sa nechávať plynúť pocity cez svoju myseľ a telo aby som mal odkiaľ čerpať. Popritom som spomínal na slová majstra o ich nepriateľoch a ich schopnostiach. Zvažoval som ako budem postupovať a snažil som sa predstaviť si ako by boj mohol prebiehať.
Nesklamem, za každú cenu.
Ozýval sa mi v hlave vlastný hlas a tieto slová.

Uživatelský avatar
Gnost Kohn
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 1906
Registrován: 19.9.2009 11:19:07
Bydliště: Pandemonium
Kontaktovat uživatele:
Netherlands

Re: Výcvik pro Rajsik (James Harper)

Příspěvek od Gnost Kohn »

Někde ve vesmíru, Frachťák třídy Dynamic

Trvá tvým odhadem asi pět hodin, než se ozve mistr, který tě volá do garáže lodi, což je teoreticky hned vedle tvého pokoje.
Máme ještě dvě hodiny, než sem přiletí, takže...
Řekne mistr a namíří na tebe svůj světelný meč. Z postoje rozeznáváš stejně jako v minulích bojích Ataru
Fakt, že jste na docela malé lodi znemožňuje jisté prvky Ataru, což tvůj mistr jistě ví proto ti možná dává větší šanci tím, že volí stejný styl jako ty, ale občas vidíš jisté prvky i z jiných stylů.
Teď na tebe letí sek z otočky mířený na tvou pravou stranu.
Moderátor roku 2012, 2013, 2015
Obrázek
"Ó, padlý Cherube, mdlít ve práci
či muce - bídno vždy! tím jist však buď,
že dobrý čin již není úkol náš:
leč zlo vždy plodit pouhá naše slast!"
John Milton, Ztracený Ráj; kniha první, 157-160


Uživatelský avatar
Rajsik
Učedník
Učedník
Příspěvky: 24
Registrován: 10.2.2012 19:48:25

Re: Výcvik pro Rajsik (James Harper)

Příspěvek od Rajsik »

Někde ve vesmíru, Frachťák třídy Dynamic

Pokojne som rozjímal na posteli a pomaly som prestával vnímať aj čas okolo, keď v tom momente som pocítil volanie majstra. Pomaly som otvoril oči a zliezol z postele. Trochu som sa natiahol, pretože po tých hodinách v sede som bol trocha stuhnutý. Podľa toho čo som začul, som sa mal dostaviť do garáže lode. Preto som vyšiel z izby a presunul sa do garáže, ktorá bola hneď vedľa.
Pohľadom som v momente preskúmal celý priestor garáže a čakal som, že budeme vystupovať, preto ma majstrove slová zarazili. Okamžite mi došlo, že to bolo mierené na tréning a aktivovaný svetelný meč ma v tom len a len utvrdil. Preto som vytiahol svoj vlastný svetelný meč, pevne som ho zovrel v oboch rukách a pozoroval svojho majstra.
Už z postoja som dokázal spoznať rovnaký štýl aký som používal.
Tak toto teda bude veľmi záujímavé.
Pohľadom som neustále sledoval každý majstrov pohyb, akákoľvek chyba alebo moment lenivosti by bol luxusom, ktorý som si dovoliť nemohol. Prvý pohyb som dokázal ľahko rozlíšiť. A keď mieril svoj útok na moju pravú stranu pevnejšie som stisol v rukách svetelný meč a švihom miereným zospodu smerom k jeho svetelnému meču som sa snažil vyblokovať jeho úder. Vyčkával som zatiaľ a nechcel som byť na začiatok zbrklý aby tento súboj neskončil skôr než mohol vôbec poriadne začať.

Uživatelský avatar
Gnost Kohn
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 1906
Registrován: 19.9.2009 11:19:07
Bydliště: Pandemonium
Kontaktovat uživatele:
Netherlands

Re: Výcvik pro Rajsik (James Harper)

Příspěvek od Gnost Kohn »

Někde ve vesmíru, Frachťák třídy Dynamic

Vyblokuješ mistrův úder a mistr stále tlačí na meč.
Do ničeho se nehrneš, dobře.
Mistr ustoupí o krok dozadu a zdvihne meč nad hlavu.
Ale bez útoku dlouho neudržíš obranu.
Pak začne útočit silnými útoky zezhora, mířenými na tvou hlavu a ramena.
Moderátor roku 2012, 2013, 2015
Obrázek
"Ó, padlý Cherube, mdlít ve práci
či muce - bídno vždy! tím jist však buď,
že dobrý čin již není úkol náš:
leč zlo vždy plodit pouhá naše slast!"
John Milton, Ztracený Ráj; kniha první, 157-160


Uživatelský avatar
Rajsik
Učedník
Učedník
Příspěvky: 24
Registrován: 10.2.2012 19:48:25

Re: Výcvik pro Rajsik (James Harper)

Příspěvek od Rajsik »

Někde ve vesmíru, Frachťák třídy Dynamic

Pocítil som ako sa naše svetelné meče stretli, no majstrov tlak neustupoval a tak som nemal na výber ako tlačiť silou proti nemu. Kým na mňa majster tlačil nemohol som zaútočiť nijakým spôsobom bez toho aby som sa sám ohrozil. To, že po chvíli tlak povolil a majster o krok ustúpil bol menší úspech a dalo mi to šancu premýšľať nad ďalším krokom. Pochvala, ktorú som dostal bola výnimočná a tak mi len na chvíľu myklo kútikmi úst, ale potom som sa sústredil na boj, pretože prestávka nebola prípustná ani možná.
Nikdy nerobím vec, ktorú nepremyslím dopredu.
Odpovedal som mu jednoducho a taktiež som o trochu ustúpil keď začal so sériou úderou vedených na moju hlavu. V rukách som pevne držal svetelný meč a zodvihol ich razom do výšky očí aby som postupne dokázal vyblokovať údery majstra. Popritom mi v hlave bežali rôzne myšlienky a spôsoby ako majstra nejako prelstiť a dostať ho do krízovej situácie.
Nepremyslený útok je horší ako žiaden. Neurobím chybu aby som mu dal šancu zo mňa urobiť obyčajného študenta.
Preblesklo mi v tom momente hlavou myšlienka a zrodil sa nápad. Miesto toho aby som vyblokoval jeden z majstrových útokov som sa razom skrčil čo najnižšie aby ma nezasiahol svojím úderom. Meč, ktorý som držal v oboch rukách som teraz držal len v pravej ruke, ale zato pevne. Široký ale rýchlým švihom z pravej strany som mu mieril na stehná.

Uživatelský avatar
Gnost Kohn
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 1906
Registrován: 19.9.2009 11:19:07
Bydliště: Pandemonium
Kontaktovat uživatele:
Netherlands

Re: Výcvik pro Rajsik (James Harper)

Příspěvek od Gnost Kohn »

Někde ve vesmíru, Frachťák třídy Dynamic

Mistr před tvým útokem uskočí do zadu, čímž se mu zcela vyhne.
Jen tohle? Měl jsem i lepší učedníky.
Usměje se mistr a vyšle na tebe Silovou vlnu (odhození).
Snaž se víc.
Na to se k tobě zase přiblíží a začne sekat ze strany na stranu.
Moderátor roku 2012, 2013, 2015
Obrázek
"Ó, padlý Cherube, mdlít ve práci
či muce - bídno vždy! tím jist však buď,
že dobrý čin již není úkol náš:
leč zlo vždy plodit pouhá naše slast!"
John Milton, Ztracený Ráj; kniha první, 157-160


Zamčeno

Zpět na „Dočasně uzavřené výcviky“