Výcvik pro nick (Nick Gorander)

Pakliže je hráč déle než 30 dní neaktivní, sem bude přesunut jeho výcvik

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Pear
Temný Jedi
Temný Jedi
Příspěvky: 2233
Registrován: 31.12.2007 18:03:02
Uruguay

Výcvik pro nick (Nick Gorander)

Příspěvek od Pear »

Coruscant, Chrám Jedi.

I když je světelný meč symbolem jedie, není to jedinou věcí, co musí dělat ve svém volném čase, je zde i obsáhlý Archív, plný vědomostí, které čekají pouze na to, aby jsi je objevil, padawane.
Přerušil tě mistr, když tě našel opět cvičit se světelným mečem. Celou dobu jsi se snažil napodobit útok jednoho jedie, který jsi našel v holozáznamech.
Chtělo to od tebe na první pohled jednoduchou věc. Otočku na jedno noze, když tvé tělo bylo pod úhlem cca sedmdesáti stupňů. Ruce byli roztažene, světelný meč byl prodlouženou paží, připravenou udeřit na světelný meč protivníka. V záznamu dokázal udělat jedi několik takových otoček za sebou, kdy se po každé odrazil a dodal momentum svému pohybu. Tobě ale dělal problém i jeden, neboť jsi pokaždé ztratil rovnováhu v posledním úseku pohybu, kdy jsi si měl právě stabilně opřít o druhou nohu. U tebe to vyustílo v mnoho nepovedených pádů, někdy u rozkroků, kdy jsi měl co dělat aby jsi neskončil na zádech. Složité bylo i udržet ruce v poloze a mečem mířit na smyšlený meč. O pokročilém pohybu, kdy jedi předváděl několik otoček za sebou, kdy se každá ztáčela na opačnou stranu, jsi si mohl nechat pouze zdát.

Přesto, myslel jsem si, že si rád zatrénuješ s padawanem, místo aby jsi nacvičoval údery sám...
Mistr ustoupil stranou a za ním stála mladá togrutka, která v ruce třímala svůj světelný meč. Hned ti připoměla jednu padawanku, která byla kdysi v turnaji, kde vydržela celkem dlouho, jen díky svému vytříbenému Soresu, kdy se dokázala bránit dost dlouho, aby pochopila styl oponenta a mohla udeřit. Po několika kolech už ale ani její styl nedokázal oddálit porážku a byla poražena, i když po dlouhém zápasu.
Co říkáš, dáš si jedno kolečko, Ataru proti Soresu?
Usmál se na tebe mistr a popostrčil Togrutku před sebe.
_______________________________
Takže začni s myšlenkami, pocity, popisem okolí, vzpomínkami, čímkoliv. Neomezuj se na konec mé odpovědi, chytej se všech bodů. Ale hlavně se nesnaž ovlivnit nijak okolí, nehraj za jiné postavy ani moc nepředbíhej. Příběh můžeš lehce posunout, určitě víš co dělat.
Greatest, Goldest, Fruitiest, You-know-him-he-is-so-awesum Me.
Moje ochranka: :guard: :maul: :guard:
Darth Revan ♥

Uživatelský avatar
nick
Učedník
Učedník
Příspěvky: 16
Registrován: 24.7.2011 14:18:50

Příspěvek od nick »

Coruscant, Chrám Jedi

právě jsem se pokoušel o jeden nový manévr který jsem nalezl v holozáznamech.bohužel se mi stále nedařilo udržet rovnováhu natož pak mířit na imaginární meč. po několika neúspěšných pokusech a pádech, přišel do chrámové tělocvičny, ve které jsem byl až do té doby sám, můj mistr. zeptal se mě jestli bych si nechtěl zatrénovat s nějakým jiným padawanem namísto toho abych se pohyby učil sám.
Ano mistře to bych opravdu moc rád.
mistr ustoupil a za ním stála togrutka, která se při turnaji, díky svému obrannému stylu dostala při turnaji až do sedmého kola. připravil jsem si svůj světelným meč, který jsem po mistrově příchodu vypnul, a zaujal základní postoj pro ataru.

Uživatelský avatar
Pear
Temný Jedi
Temný Jedi
Příspěvky: 2233
Registrován: 31.12.2007 18:03:02
Uruguay

Příspěvek od Pear »

Coruscant, Chrám Jedi

Togrutka si k tobě stoupla lehce bokem, rozktočila nohy. Zatímco ruka, která k tobě byla blíž, byla bez meče a natáhnutá k tobě, její hlavní ruka třímající meč šla souběžně s jejími rameny a špička čepele mířila na tebe. Byl to klasický postoj Soresu, který byl učen jak základní. Ty naproti tomu jsi stál také v základním postoji, ale ataru, kdy jsi držel meč pevně obouma rukama.
Dobře, je to jenom cvičný souboj, nenechte se unést. Uvidíme, kdo je na tom lépe, rozdíl mezi vámi je pouze takový, že každý umíte jiný styl a máte jiného mistra. Chci vidět vyrovnaný a čistý souboj...
Upozornil vás mistr, nicméně na konci pohlédl hlavně na togrutku. Teďka jsi si vybavil, že jsi o ní slyšel ještě v jedné záležitosti. Zkoumala umění Dun Möch, ovšem trochu agresivnější formu, než většina jediů. Spíše než aby se snažila ukončit zápas bez boje, využívala svých slov i umění s mečem a Sílou, aby podlomila svého oponenta. Nebylo to nic, kvůli čemu by se musela bát pádu na temnou stranu, nicméně stále to mistři viděli neradi, protože umění vyžadovalo, aby se jedinec bojem bavil.
Togrutka na tebe chvilku hleděla a pak se rozhodla, že zaútočí první. Rychlým posunem kupředu zkrátila vzdálenost mezi váma dvouma na dosah meče a pak špička její čepele vyrazila kousek nad tvojí hlavu - aby jej ještě než dosáhla konce pohybu začala snižovat výšku, čímž na tebe mečem dopadala zvrchu.
_______________________________________
Neboj se příště používat nějáké myšlenky a pocity. Také se více rozepiš o okolí, třeba i o tom pohybu, co jsi se učil se dalo napsat víc, stejně jako o togrutce, i když by jsi třeba jenom kritizoval nebo chválil její styl.
Také se rozepiš o tom, co děláš - místo "zaujal jsem základní postoj ataru", zkus rozepsat jak jsi se postavil, jak držíš meč, opět, myšlenky atd. ;)
Greatest, Goldest, Fruitiest, You-know-him-he-is-so-awesum Me.
Moje ochranka: :guard: :maul: :guard:
Darth Revan ♥

Uživatelský avatar
nick
Učedník
Učedník
Příspěvky: 16
Registrován: 24.7.2011 14:18:50

Příspěvek od nick »

Coruscant, Chrám jedi

páni je rychlá
jen tak ta k jsem vykryl její útok a pak jsem zaútočil svou plnou rychlostí kterou jsem se ještě pokusil zvýšit silou na její pravé rameno.
tak co budeš se bránit nebo útočit
svou otázkou jsem se pouze pokusil aby zaměřila myšlenky jiným směrem a já mohl zaútočit na její levou nohu.

Uživatelský avatar
Pear
Temný Jedi
Temný Jedi
Příspěvky: 2233
Registrován: 31.12.2007 18:03:02
Uruguay

Příspěvek od Pear »

Coruscant, Chrám jedi

Togrutka zvedla levou nohu do vzduchu a otočila se na druhé noze. Tvůj meč jenom neškodně proletěl pod ní, ona se naopak ocitla proti tobě druhým bokem a rukou s mečem blíž k tobě. Povolila proto postoj a přešlápla, aby zaujala opět svůj postoj.
To po mně chceš, abych ti říkala, co udělám? Jinak nedokážeš vyhrát, viď...
Zasmála se na tebe a obdržela od mistra zamračené gesto. Ani si toho ale nevšimla, neboť se soustředila na tebe. Protočila mečem v ruce, pustila jej do druhé, kde jim znovu protočila a pustila opět do pravé ruky a zaujala svůj postoj. Tentokráte ale trochu útočnější, neboť meč byl v úrovní prsou, opět souběžně s rameny a opět mířil na tebe. Opatrně se přiblížila a bodla rychle kupředu a ihned se vrátila do základní polohy. Tímto si vyzkoušela, jaká je mezi váma vzdálenost. Tato informace ale sloužila i tobě a zjistil si, že když je od tebe asi půl metru, spička jejího meče tí dosáhne kousek za hlavu. Opět bodla, nyní ale mířila svým mečem v právé ruce na tvé levé rameno, což byl úder, který se těžko vykrýval a chtělo to buď rychlý reflex a nastavit do cesty svůj meč, nebo být obratný a dokázat uskočit.
____________________________
Furt platí, že by jsi se měl víc rozepsat. Víc myšlenek, víc to okořenit o děj, víc se chytej co píšu. Teďka se dá třeba popsat, jak se vyhnula tvému útoku, reakci mistra, jak se na tebe připravovala, co říkala, jak zkoušela vzdálenost atd. Neomezuj se. Čím delší bude tvoje odpověď, tím líp se mi bude odpovídat a zpětně se bude i líp odpovídat tobě...
Greatest, Goldest, Fruitiest, You-know-him-he-is-so-awesum Me.
Moje ochranka: :guard: :maul: :guard:
Darth Revan ♥

Uživatelský avatar
nick
Učedník
Učedník
Příspěvky: 16
Registrován: 24.7.2011 14:18:50

Příspěvek od nick »

Coruscant, Chrám jedi

Podařilo se jí vyhnout mému útoku a pak promluvila.
To po mně chceš, abych ti říkala co udělám? Jinak nedokážeš vyhrát, viď...
Pochopil jsem o co jí jde a nahodil jsem odpověď.
Klidně si říkej co chceš, ale obávám se že tahle tvoje taktika na mě moc platit nebude, protože zápasy nevyhrávají slova, ale meče.
Znenadání zaútočila bodnutím na mé levé rameno. uskočil jsem kus do zadu a pokusil se použít odhození.
tak jestli to výjde použiju Force speed a půjdeme na to v plné rychlosti

Uživatelský avatar
Pear
Temný Jedi
Temný Jedi
Příspěvky: 2233
Registrován: 31.12.2007 18:03:02
Uruguay

Příspěvek od Pear »

Coruscant, Chrám jedi

No, ale třeba tvoje zápasy rozhodně meč nevyhrává - teda pokud ten meč není soupeřův...
Zasmála se, když jsi se jí pokusil odhodit, což jí ale spíš jenom posunulo dozadu, to už jsi ale byl rozběhnutý a podpořený Sílou jsi k ní běžel v plné rychlosti, bohužel jsi si nerozmyslel, co uděláš, jakmile k ní doběhneš, proto jsi měl pouze meč v základní poloze - a před sebe doslova nastavila nohu, do které jsi v té rychlosti narazil a odlétl kousek zpět. Rozhodla se zapomenout na svojí obranu a vrhla se do útoku, většinou útočila bodáním, což bylo vzhledem k její stále výchozí pozici meče nejlepší řešení. Odrážet jako seknutí se nedalo, neboť zde jsi musel spolupracovat celým tělem a né pouze vykrýt bodnutí, ale současně uskočit z dosahu, na jednu nebo na druhou stranu.
Mistr projevil trochu znepokojení, jak tě dostala do defenzívy, možná proto jsi si uvědomil, že spíš než Ataru používáš Shii Cho a jeho základní údery, které jsi se učil ještě jako youngling.
______________________________
Nemusíš opisovat, to co někdo řekne, stačí když prostě na to zareaguješ.
Také můžeš sepsat víc kroků, co plánuješ udělat, případně co uděláš, když se nepovedou.
Greatest, Goldest, Fruitiest, You-know-him-he-is-so-awesum Me.
Moje ochranka: :guard: :maul: :guard:
Darth Revan ♥

Uživatelský avatar
nick
Učedník
Učedník
Příspěvky: 16
Registrován: 24.7.2011 14:18:50

Příspěvek od nick »

Coruscant, Chrám jedi

Je dobře že na mě slova moc nefungují, protože jinak bych se na ní asi vrhnul a nejspíš také prohrál
najednou však přešla do útoku což je pro soresu trochu nezviklé, ale stačilo to abych se nezmohl na nic jiného než na defenzívu.
soresu využívá především povného postoje
připomněl jsem si.
Odskočil jsem kus dozadu abych mezi námi zvětšil vzdálenost a rozhodl se přejít do prudkého protiútoku. použil jsem znovu force speed abych zrychlil svoje pohyby a bodal a sekal a skákal salto přez ni, útok na záda a hnedka zase skočit jinam a znova zaútočit sérií rychlých a krátkých úderů.
víš jsou dva způsoby jak vyhrát soresu využívá obranu k unavení soueře ale já využívám útok abych soupeře unavil protože jen málokdo se vyrovná mé rychlosti.
použil jsem sek z otočky. sice ho vykrila ale v tom úderu bylo tolik síly že se málem její meč dotkl její nohy. něž si to však stačila uvědomit, už jsem útočil na její pravé rameno.

Uživatelský avatar
Pear
Temný Jedi
Temný Jedi
Příspěvky: 2233
Registrován: 31.12.2007 18:03:02
Uruguay

Příspěvek od Pear »

Coruscant, Chrám jedi

Togrutka udělala rychlý kotoul doleva, čímž se vyhnula tvému útoku. Sice to byl kotoul lehce zmatený, ale v poslední chvíli dokázala vypnout meč, když se jí nepodařil dostat do pozice, kdy by se ho při kotoulu nedotkla. Kotoul zakončila v kleku na jedné noze, roztáhla ruce a zažehla meč. Postavila se opatrně do základního postoje a obcházela tě.
Nidko nevyrovná? Myslíš rychlejší než ewokové, huttové a další richlí tvorové?
Zasmála se a udržovala si do tebe vzdálenost, aby byla mimo dosah tvého meče a měla více prostoru pro sebe. Vypadala velice sebejistě, ve výhru nejspíše věřila od začátku. Jakkoliv jsi jí říkal, že unavíš soupeře svojí rychlostí, po chvilce jsi pocítil, že narozdíl od togrutky,která se většinu času bránila, nebo útočila lehčými útoky, tebe pomalu zaléval pot a jak jsi si toho všiml ty, tak si toho všimla i tvoje oponentka. Na její tváři se hned objevil úsměv. Věděl jsi, že tvoje rychlé údery tě unaví dřív, než jí, jedna z výhod ataru byla právě rychlost útoku, kdy jedi musel hlavně doufat, že souboj nebude dlouhý.
__________________________
Ještě poslední maličkost, mohl by jsi dělat na začátku věty velká písmena? Všiml jsem si, že je děláš jen na začátku řádku a to taky vyjímečně.
Greatest, Goldest, Fruitiest, You-know-him-he-is-so-awesum Me.
Moje ochranka: :guard: :maul: :guard:
Darth Revan ♥

Uživatelský avatar
nick
Učedník
Učedník
Příspěvky: 16
Registrován: 24.7.2011 14:18:50

Příspěvek od nick »

Coruscant, Chrám jedi

Víš co jseš docela vtipná
Odpověděl jsem na její poznámku o rychlích ewocích a huttech.
Bezva už začínám bejt unavenej, takže to bude buď a nebo, zdáse že nemám na vybranou a budu muset použít svůj tajný úder
Můj tajný úder spočíval v tom použít na soupeře sílu ochromení a poté vystihnout ten správný okamžik a zasadit poslední rozhodující úder v té nejvyšší rychlosti mířený od ramena šikmo dolu přes soupeřovo tělo.
Fajn, ale jestli to výjde, tak se nedá nic dělat. Jak říká můj mistr: lepší je vzdát souboj se ctí než vyhrát podvodem

Uživatelský avatar
Pear
Temný Jedi
Temný Jedi
Příspěvky: 2233
Registrován: 31.12.2007 18:03:02
Uruguay

Příspěvek od Pear »

Coruscant, Chrám jedi

Rozhodl jsi se využít něčeho, co jsi si pojmenoval "Tajný úder", nicméně neuvědomil jsi si, že podobnou schopnost neumíš, nebo minimálně neumíš natolik, aby byla použitelná.
Proto, když jsi se začal soustředit, aby jsi ochromil, respektivě omráčil svojí soupeřku, ona toho rychle využila. Jakkoliv jsi měl normálně rychlé reakce, nyní, při soustředění, jsi byl bezbranný. Nyní celkem jistě sekla dopředu. A ty jsi pocítil palčivou bolest přesně někde pod hrudním košem. Její čepel tebou projela příliš jednoduše, ani jsi nestačil nastavit svůj meč. Kdyby to byl skutečný souboj, už by jsi byl mrtvý, právě kvůli tvému pokusu. Naštěstí, zde se používali cvičné meče, i když úder jim bolel, nebyl smrtelný, ani neublížil.
Mohl jsi to provést lépe, Nicku. Ale co se dá dělat, někdo vyhrát musel. Možná by nebylo špatné se se svojí soupeřkou seznámit. V následujících dnech spolu budete trávit více času. S jejím mistrem mi byli přiděleni na misi. Odlétáme zítra.
Pověděl ti celkem šokující zprávu a nechal vás samotné. Ona ti hned věnovala úšklebek šampiona, nicméně bez váhání k tobě vyrazila s napřaženou rukou.
Ashly...zajímavej nápad, přestat na konci bojovat.
Vyřkla své jméno a počkala si na tvojí reakci.
Greatest, Goldest, Fruitiest, You-know-him-he-is-so-awesum Me.
Moje ochranka: :guard: :maul: :guard:
Darth Revan ♥

Uživatelský avatar
nick
Učedník
Učedník
Příspěvky: 16
Registrován: 24.7.2011 14:18:50

Příspěvek od nick »

Coruscant, Chrám jedi

Cože, mise a už zítra? Aha už chápu pro mistr chtěl abychom zápasili, mělo to být jako seznámení.
Těší mě, Nick, ale já nepřestal bojovat chtěl jsem na tebe použít sílu ochoromení.
představil jsem se a řekl jí jak to doopravdy bylo.
Jo a jinak, to co jsem ti řekl bjehem souboje, že slova bytvy nevyhrávají, tak za tím si stojím tak jistě jako jsem si jistý že žiju a dýchám

Uživatelský avatar
Pear
Temný Jedi
Temný Jedi
Příspěvky: 2233
Registrován: 31.12.2007 18:03:02
Uruguay

Příspěvek od Pear »

Coruscant, Chrám jedi

Máš v podstatě pravdu, slova ale mohou zápas urychlit, donutí nepřítele udělat chybu...tak jako tebe...
Uvědomíš si, že jsi svůj "tajný úder" použil celkem zmateně, což mohli mít za následek její slova, které tě dostali tam, kam chtěla - a ty jsi udělal chybu, nechal jsi se ovládnout a chtěl jsi zápas co nejrychleji ukončit. Všechny její slova, kterýma zápas zdržovala, její úsměv, když si všimla, jak se potíš. To vše jí pomohlo tě dostat tam, kam chtěla, aniý by jsi si to uvědomil.
A někdy slova dokážou ukončit bitvu, ještě než začne. Někdy slova dokáží ukončit i války...nebo je rozpoutat...
Ukáže svojí inteligenci a pochopíš, že její obranná forma není jen otázkou volby, ale jejího stylu, který se zaměřoval spíše na vědomostí než boj samotný, přesto tě dokázala porazit, protože byla dost trpělivá, aby vyčkala na správnou chvíli.
Já o tý misi vím už od včera, jen sem ti nesměla nic říkat...
Přizná se ti nakonec.
______________________________________
Dej si pozor na pravopis, bjehem (během) a bytvy (bitvy) celkem bijí do oči.
Také, jak jsem psal, nemusíš reagovat jenom na konec, ale chytej se od začátku, ani se nebudeš muset snažit a zjistíš, že tvoje odpověď je pěkně dlouhá. Neboj se odpovídat na to na začátku, nebude v tom bordel, neboj ;)
Greatest, Goldest, Fruitiest, You-know-him-he-is-so-awesum Me.
Moje ochranka: :guard: :maul: :guard:
Darth Revan ♥

Uživatelský avatar
nick
Učedník
Učedník
Příspěvky: 16
Registrován: 24.7.2011 14:18:50

Příspěvek od nick »

Coruscant, Chrám jedi

No tak jo, uznávám že seš v tom co děláš dobrá, ale představa že bych jen mluvil na někoho kdo po mně seká mečem je dosti divná
Ano můj tajný úder by chtěl ještě trochu zdokonalit, ale až dokážu protivníkovi zabránit aby se úplně hýbal tak proti mně nebude mít nikdo šanci. Nicméně niní jsem se musel připravit na misi o které jsem se dozvěděl zřejmě jako poslední.
Takže, o jakou misi se jedná mistře
zeptal jsem se svého mistra který až doposud seděl na lavičce poblíž místa kde jsme zápasili.

Uživatelský avatar
Pear
Temný Jedi
Temný Jedi
Příspěvky: 2233
Registrován: 31.12.2007 18:03:02
Uruguay

Příspěvek od Pear »

Coruscant, Chrám jedi

Nevím, její podstatu mi také neprozradil...
Zasmála se Ashly a lehce tě tím překvapila.
A nemusíš mi říkat mistře, i když sem lepší než ty...
Na místě, kde jsi myslel že je mistr, nebyl nikdo. Vlastně to byl pouze divně vržený stín, neboť mistr odešel hned jak tě informoval o misi. V místnosti jste byli sami a nikdo z vás neměl ani tušení, kde v tuto chvíli je.
Nicméně vaše soukromí dlouho nevydrželo, neboť do místnosti vešli dva další padawani, připraveni si zabojovat. Poznal jsi v nich své bývalé spolužáky z younglinského klanu, které jsi nyní viděl jen tak sporadicky.
Jé, Nick, stále trénuješ? A kdo je tvá sličná soupeřka?
Prohlásil Zack, který tu byl společně se svým nerozlučným kamarádem, Stephenem. Pokud by Ashly nebyla přirozeně do ruda zbarvená, nejspíše se teď červenala, nad zřejmou lichotkou od Zacka. Ten byl mimochodem velice dobrý bojovník a ve své kategorii vyhrál turnaj, bohužel ani s tebou, ani s togrutkou se neutkal, neboť se nahoru dostal rychle. Jeho djem so bylo nebezpečné i pro o několik let starší padawany, a leckteří mistři s nim měli také problémy.
Ashly...
Uctivě se ukloni a oba chlapci to opětují, i se svým jménem.
Co, nezacvičíš si s náma, Nicku?
Položil Stephen otázku a zažehl svůj cvičný meč, jenž používal ke stylu makashi.
Greatest, Goldest, Fruitiest, You-know-him-he-is-so-awesum Me.
Moje ochranka: :guard: :maul: :guard:
Darth Revan ♥

Zamčeno

Zpět na „Dočasně uzavřené výcviky“