Výcvik pro Dangoball (Radian Dimlight)

Pakliže je hráč déle než 30 dní neaktivní, sem bude přesunut jeho výcvik

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Uživatelský avatar
Pear
Temný Jedi
Temný Jedi
Příspěvky: 2233
Registrován: 31.12.2007 18:03:02
Uruguay

Výcvik pro Dangoball (Radian Dimlight)

Příspěvek od Pear »

Transportní loď "Hopeless Hope"

Seděl jsi naproti svému mistrovi, který se právě oddával lehkému spánku. To se dalo poznat jednoduše, neboť při každém tvojim sebemenším pohybu hned zvedl hlavu a otevřel oči, aby zjistil co se děje, poté mu ale hlava opět upadla ležérně na stěnu lodi. Byl unavený, neboť už několik dní nepřetržitě vyšetřoval jeden případ - o kterém ti nechtěl nic říct.
Pomatuješ si to, jako kdyby právě před minutou zaklepal na tvůj pokoj a ihned po otevření dveří tě vytáhl ven a nezbylo ti nic jiného, než ho sledovat. Stihl jsi si vzít pouze svůj meč, což byl spíše instinkt.
Tohle jsi u něj zažil poprvé, vždy tě informoval dlouho dopředu, aby ti dal čas si zjistit potřebné informace - aby jsi byl v obraze - nyní ale spal a nevěnoval ti prakticky žádnou pozornost. Nešlo poznat, jestli je to schválně, nebo jestli je pouze tak unaven a využil přítomnosti padawana, aby si mohl odpočinout v bezpečí. Jakkoliv byl název lodě nesmyslný, ve své podstatě znamenal, že cestující stejně nečeká na konci cesty nic lepšího a byla to pravda. Cestující byli většinou uprchlíci. Nechápal jsi, proč mistr zvolil tuto formu cestování, ale nebylo to moc pohodlné a už vůbec né bezpečné. Někteří silnější jedinci rádi ukazovali svojí nadřazenost nad slabšími. Potyčky nebyly nic zvláštního. Mistr tedy nejspíše doufal, že na něj budeš dávat jaksi pozor a on bude mít prostor k nabrání sil.
Před tebou ležela houska, která určitě zažila několik cest a popravdě jsi při pohledu na ní vzpomínal na snídaně, které jsi dostával v Chrámu. I když to nebyla vždy sláva, čas od času jsi si mohl pochutnávat na lahůdkách, které si nemohli normální občani Republiky ani dovolit.
Při té vzpomínce tě hned napadlo, že místo cestování mezi špínou galaxie jsi touto dobou mohl klidně cvičit s mečem či studovat - cokoliv jiného, než cestovat mezi uprchlíky. Ani cíl cesty ti vlastně nebyl znám.
Z nudy tě vytrhl až hlouček lidí, kde stála uprostřed dvojice mužů. Jeden byl menší, spíše hubený, druhý byl jednou tak velký jako on a zrovna si zuřivě vyměňovali názory.
Ani sekundu netrvalo, když hubeňour chytl chytře svalovce do páky a poslal ho pryč od sebe - na tebe. Nebyl pochyb, že i přes svojí postavu zvládal bojové umění, nejspíše to byl nějáký veterán.
Svaloun se svalil na váš stůl a shodil tvojí housku na zem. Neváhal a chtěl to vrátit hubeňourovi. Proto udělal první věc, která ho napadla - chytl tě a hodil tě směrem k hubeňourovi, aby ho rozptýlil a mohl zaútočit.
Ty jsi se tak ocitl v situaci, kdy jsi letěl na hubeňoura, jehož reakci jsi nemohl předvídat a za tebou letěl svaloun, kterému by nevadilo sundat hubeňoura i s tebou.
Mistr se zvedl, ale zdálo se, že se nesnaží nijak zasáhnou, i když je možné, že promýšlel plán, nicméně tobě by ze své pozice stejně moc nedokázal pomoct.
____________________________________
Takže, hojně myšlenek, pocitů, vzpomínek, pěkně se rozepíš, máš ze začátku možnost sáhnout i do své historie, flashbacky. Na konci je potřeba tvoje přímá účast a reakce, takže lehce posuň děj vpřed.
Hlavně nehraj za jiné postavy než za sebe a nepředbíhej.
Greatest, Goldest, Fruitiest, You-know-him-he-is-so-awesum Me.
Moje ochranka: :guard: :maul: :guard:
Darth Revan ♥

Uživatelský avatar
Dangoball
Učedník
Učedník
Příspěvky: 7
Registrován: 26.7.2011 10:12:08

Příspěvek od Dangoball »

Transportní loď "Hopless Hope"

Mistr očividně potřeboval svůj odpočinek, proto jsem se snažil mu ho nijak nerušit. Uvést své tělo do meditativního stavu a udržet si plné vědomí neni špatné duševní cvičení. Žádné pohyby, minimální dýchání, proud myšlenek, houska. Bod, na který lze koncentrovat pozornost u takových cviků vždy pomáhá.
Houska...
Poněkud zmaten jsem si zaplňoval volný čas pokusy o vyvození alespoň nějakých obecných závěrů o mistrově misi. Informací sice bylo žalostně málo, ale nechyběly úplně. Nepřímé informace.
Pochybná loď, pochybní cestující, pravděpodobně pochybný cíl. Nic nového. Spousta menších konflitků, kdy si svalovci dokazují dominanci. Nezasahujeme. Utajení je na místě. Nedostal jsem žádné informace, takže jsem potencionální risk, kdybych je měl. Důležitý, pochybný cíl. Kam vůbec letíme? Měl jsem se podívat, když jsme nastupovali...
Menší vítka se mi s poslední větou vplížila do vědomí. Jeden z důvodů, proč jsem stále padawan - tolik zabrán do myšlenek, že nevnímám své okolí.
Suchá houska...
Po krátkém připomenutí si kotvy pozornosti jsem se opět vrátil do myšlenek.
Je cíl vůbec důležitý? Důležité je, že mistrovi ten úkol nedává spát. Musí se jednat o nějakou akutní hrozbu. Možná hrozbu pro samotný Řád. Tím by se vysvětlilo, proč mi nic neřekl. Jakožto padawanovi mi nemůže svěřit informace, které by mohly narušit všeobecný klid.
Zrovna jsem se znovu vracel k housce, když na stole přistál svalovec. Proud myšlenek to sice nenarušilo, akorát poněkud pozměnilo.
Stará suchá houska... padá k zemi...
Ani jsem nestihl přerušit zamyšlení a má pozice se drasticky změnila.
Vzduchem leticí já...
S touto myšlenkou jsem si konečně uvědomil svou situaci a neprojevit nad ní překvapení bylo nad mé síly.
Co? Hej!
To však můj let nezastavilo a já se dál řítil na menšího z bojující dvojce. Hned mě napadlo pro usměrnění letu použít Sílu, ale hlavou mi blesklo jedno slovo:
Utajení.
S tím hned padly veškeré myšlenky na očividné přesměrování. Vymyslet subtilnější přístup trvalo sice jen zlomek vteřiny, jeho uskutečnění však bylo o trochu problematičtější. Místo znatelného repozicování jsem se za pomoci Síly otočil ve vzduchu tak, abych letěl nohama napřed. To u obratného člověka neni nemožný mánévr, tak co. Na menšího bojovníka jsem stihl akorát zakřičet slovo: "Úhyb", doplněné o gesto ukazující nejlepší směr požadovaného manévru.
Doufaje, že má prosba bude pochopena a vyslyšena, jsem se připravil přistát na všechny čtyři a následně odskočit nabíhající svalovci z cesty. Už tak jsem byl zapojen víc, než bych si přál. Neměl jsem potřebu se zapojovat do rvačky o tom, kdo doplivne dál...

Uživatelský avatar
Pear
Temný Jedi
Temný Jedi
Příspěvky: 2233
Registrován: 31.12.2007 18:03:02
Uruguay

Příspěvek od Pear »

Transportní loď "Hopless Hope"

Hubeňour udělal přesně to, co jsi po něm chtěl, i když mu to samozřejmě trvalo delší dobu. Nicméně pochopil tvojí gestikulace a uskočil ti pryč z cesty, i když ze začátku nejspíše čekal, že jej chceš spíš sundat. Vyřešil ale takhle dvě mouchy jednou ranou a stejně jak se vyhnul tobě, úhyb mu pomohl uhnout i přes svalounem, který oba dva jenom nemotorně minul a dalo mu práci udržet se na nohách, když se pokusil na místě zastavit, opět mu ale pomohlo obecenstvo, které nyní dostalo trpkou roli nárazníku. Ovšem takového nárazníku speederu, do kterého plnou rychlostí najel křižník třídy Hammerhead. Svaloun si ani nevšímal lidí, co povalil, stejně jako tebe, takže pro tebe zápas skončil dřív než začal. Vydal se k tobě mistr, aby ve tvé společnosti došel opět ke stolu, kde se usadil. Už nevypadal, že by spal.
Nezapoměl jsi na utajení, vidím, že jsi dával pozor při mých lekcích...
Pochválil tě, což od někoho, kdo vystupoval v roli otce, hřálo ještě více. I když to samozřejmě vyjádřil svým způsobem, byl rád, že nedošlo k prozrazení vaší totožnosti, což by přineslo mezi uprchlíky další a další problémy.
Je mi jasné, že máš spoustu otázek, no, myslím že teď je nejlepší chvíle začít. Ale vědění se moc přeceňuje, proto mi můžeš o misi položit pouze jednu otázku, na kterou ti odpovím jednou větou. Třeba časem dojde k propracovanějšímu briefingu.
Prořízne mistr po chvilce ticho a trochu tě překvapí svojí odpovědí. Nejspíše situace není tak vážná, jako na začátku, když si dovolí tě informovat jenom z části, možná ani to ne. To také vysvětlovalo, že vzal s sebou i tebe. I když jsi měl jednu otázku, nebylo jednoduché jí položit, protože mistr očekával, že ti odpoví co nejstručněji, takže se stejně nic nedozvíš. Chtělo to promyslet a zeptat se chytrým způsobem, díky kterému nebude moci vycouvat a ty tak dostaneš jasnou odpověď.
Proto hned vypadla možnost zepstat se ho, co budete dělat, neboť jsi tušil odpověď, který tě neuspokojí. Mohl odpovědět komplexně, s popisem mise, mohl tě klidně i odbýt, že budete dělat svojí práci, či cokoliv jiného.
Mise, ke které byl mistr přidělen, se nejspíše chýlila ke konci, protože si mistr užíval tenho pohodový okamžik, navíc když spánekm nabral rychle potřebné síly.
Greatest, Goldest, Fruitiest, You-know-him-he-is-so-awesum Me.
Moje ochranka: :guard: :maul: :guard:
Darth Revan ♥

Uživatelský avatar
Dangoball
Učedník
Učedník
Příspěvky: 7
Registrován: 26.7.2011 10:12:08

Příspěvek od Dangoball »

Transportní loď "Hopless Hope"

Spokojen s tím, že se mé zapojení do boje omezilo na kraťoučký let, jsem odešel s mistrem na naše místo. Poražených lidí mi sice je trochu líto, ale upřímně řečeno, měli uhnout.
Jak bych mohl zapomenout? Mám dobrého učitele.
Nabídka odpovědi na jednu otázku ohledně mise mě dost překvapila.
Proč teď? Co ho přimělo povolit v tajnůstkářství?
Položit správnout otázku je mnohdy větší um, než nalézt na ni odpověď. Budu nad tím muset popřemýšlet.
Hledíc na svého mistra jsem se pustil do dumání nad správnou formulací jedné povolené otázky.
Co je cílem mise? Ne, to ne. Udržování míru a rovnováhy. Co vám nedávalo spát? Taky ne. Její urgentnost, důležitost. Jaká je podstata miste? Hmm... Tady se pravděpodobně dočkám jednoslovné odpovědi. Možná. Ne, už vím!
Naposledy jsem se zhluboka nadechl před využitím své zatím jediné šance na získání nějakých konkrétních informací.
Má otázka zní: jaké specifické následky by mohl mít neúspěch?

Uživatelský avatar
Pear
Temný Jedi
Temný Jedi
Příspěvky: 2233
Registrován: 31.12.2007 18:03:02
Uruguay

Příspěvek od Pear »

Transportní loď "Hopless Hope"

Mistr se lehce usmál nad tvojí položenou otázkou. Bylo vidět, že ho značně překvapila a možná tiše doufal, že prohlásíš něco, co jsi v mysli zavrhnul, aby se z toho dostal lehko. Pochopil ale, že tak jednoduché to mít nebude, přesto si dal s odpovědí na čas, aby ti mohl odpovědět stejně stručně, jak plánoval. Opět se na jeho tváři objevil úsměv a jeho rty se pohnuly s odpovědí.
Destabilizace Perlemianské obchodníc cesty.
Odpověď byla rychlá, jak jsi čekal a i když neobsahovala moc informací, bylo alespoň s čím pracovat. Obchodní cesta, o které se zmínil, propojovala Coruscant se spoustou planet, konče u planet oblatí vnějšího okraje. Bylo to tolik světů, že jsi je všechny ani nedokázal pojmenovat, natož vědět, kam můžete mířit, neboť jste se mohli zastavit na planetách po celé její délce, ovšem když mistr mluvil o destabilizaci, napovídal tím, že se bude jednat spíše o něco dál od Coruscantu a hlavně něco většího, než planetární problém. Pokud se ale jednalo o koncové planety, bylo trochu podivný tento uprchlický transport, který tam letěl, i když nebylo zvláštní, že podobné transporty fungovali oboustraně.
Vypadáš zamyšleně, i když cítím, že poslední dobou máš více otázek než obvykle...pověz mi, co tě trápí?
Zeptal se přímo jako učitel, který se ptá svého malého žáčka, kterým jsi samozřejmě už dlouho nebyl. Často jste spolu diskutovali, vždy jsi měl ale další a další otázky.
Greatest, Goldest, Fruitiest, You-know-him-he-is-so-awesum Me.
Moje ochranka: :guard: :maul: :guard:
Darth Revan ♥

Uživatelský avatar
Dangoball
Učedník
Učedník
Příspěvky: 7
Registrován: 26.7.2011 10:12:08

Příspěvek od Dangoball »

Transportní loď "Hopeless Hope"

Už jen to, že se nad odpovědí musel mistr zamyslet, znamenalo, že jsem se zeptal dobře. Odpověď sice byla stručná, ale nic jiného jsem ani nečekal.
Destabilizace Perlemianské obchodníc cesty. Co by mohlo narušit jednu z největších obchodních tepen? Tohle budě něco běžnému zraku ukrytého, protože o piráty a podobnou sortu by se postarala republika. V zájmech organizovaného zločinu destabilizace také není. Hm...
Na mistrovu otázku jsem nejdřív odpověděl jen přímým pohledem do očí a lehkým úsměvem.
Myslíte krom vašeho tajnůstkářství ohledně mise?
Na tohle jsem odpověď ani nečekal, akorát jsem se posadil o trochu pohodlněji, abych se připravil na delší rozhovor.
Vím, že jsme to probírali už mnohokrát, ale pořád mi dělá problém pojem "neutralita". Jediové se prohlašují za neutrální strážce míru, ale... Uvedu příklad. Řád zjistí, že na jednoho senátora bude spáchán atentát. V takovém případě někoho pošlou, aby senátora chránil. Pošlou ho i v případě, že se jedná o zkorumpovaného politika bez morálních zásad, jehož smrt by jeho systému prospěla, nastoupil-li by místo něj někdo schopnější? A pokud ne, kam se pak poděla neutralita, když by bezúhoného politika bránili?
Účelně jsem se vyhnul mluvení o Jediech jako "o nás", protože jeden nikdy neví, kdy může někdo poslouchat. Mistr si toho jistě také byl vědom.[/u]
"The Dango side is more powerfull!" Dorth Dango

Uživatelský avatar
Pear
Temný Jedi
Temný Jedi
Příspěvky: 2233
Registrován: 31.12.2007 18:03:02
Uruguay

Příspěvek od Pear »

Transportní loď "Hopeless Hope"

Radiane...
Začal jako už dlouho ne, což naznačovalo, že ti chce předat něco ze své a jedijské moudrosti, přesto potřebuje chvilku na rozmyšlení - a přitom nevypadat, že tě ignoruje, než ho napadnou přesná slova. A podle jeho výrazu se zdálo, že ty slova právě našel.
Nikdo si nezaslouží být zabit - ani zkorumpovaný politik. Pokud mu bude usilováno o život, Řád jej ochrání stejně jako kohokoliv jiného, kdo ochranu bude potřebovat. Jediové jsou ochránci života, nikdo nemůže rozhodovat, kdo si zaslouží zemřít a kdo ne. Třeba ten zkorumpovaný politik bez morálních zásad udělá pro Republiku více, než nezkorumpovaný moralista. Kdo je v tomto případě horší? Pokud bude potřeba, může být špatný politik sesazen z funkce - ale ničemu neprospěje, když jej necháme zabít, jen proto že je špatný. Všichni si zaslouží soud a rukou atentátníků se nikomu soudu nedostane, stejně jako je to smrt, kterou si nikdo nezaslouží.
I když jste mluvili potichu, pár lidí, co kolem vás prošlo, nebo postávalo, se ohlédlo po vaší diskuzi. Mistr nicméně stejně, jako ty, neoznačil za Jedie sebe, čímž tě ujistil, že i tvého přístupu si je vědom.
Nicméně loď pomalu sestupovala atmosférou a mistr se očividně začal připravovat na "vylodění". Procpával se k rampě, kde se chystal vystoupit.
Makem Te...
Informoval tě a tobě chvilku trvalo, než ti došlo, že tím myslí planetu, nejspíše tu, kde jste přistávali. Moc ti nedocházelo, co zde děláte a co zde vlastně dělá uprchlická loď, už na začátku jsi ale poznal, že tito uprchlíci nejsou ztroskotanci, kteří přišli o domov a že každý jeden z nich bude mít rozmanitější minulost. Makem Te přesto nebyl svět, kam by podobné transporty letěli. Přesto tam pár lidí nastoupilo a pár vystoupilo, mezi nimiž jste byli i vy.
Makem Te nebyla opravdu pěkná planeta, a nebylo na ní nic, co by se dalo vypíchnout, pokud nepočítáš obří urny, které tvořili velkou část planety a kde byl pohřben každý Swokes Swokes, který zemřel. Byl to mimochodem jeden z dvaceti divů Galaxie, seznam který byl vytvořen před více než šesti tisíci lety.
Naše část úkolu bude zde...
Nepřímo ti tak naznačil, že nejste jediný "tým", který se na této misi podílí, u problému týkajícího se Perlemianské obchodní cesty ale nebylo divu, zdálo se to jako velký problém. Také ti ale ani neřekl nic přesného, neboť "zde" nebylo prakticky nic.
Greatest, Goldest, Fruitiest, You-know-him-he-is-so-awesum Me.
Moje ochranka: :guard: :maul: :guard:
Darth Revan ♥

Zamčeno

Zpět na „Dočasně uzavřené výcviky“