Výcvik pro Robina (Acris Dolloren)

Pakliže je hráč déle než 30 dní neaktivní, sem bude přesunut jeho výcvik

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Uživatelský avatar
Pear
Temný Jedi
Temný Jedi
Příspěvky: 2233
Registrován: 31.12.2007 18:03:02
Uruguay

Výcvik pro Robina (Acris Dolloren)

Příspěvek od Pear »

Naboo, Theed.

Už dobrou hodinu jsi čekal u svého transportu na mistra, který tu s tebou měl schůzku. Dny tvého povýšení na rytíře jedi se blížili a dobře jsi věděl, že toto je jedna z posledních misí, které budeš muset vytrpět před samotným ceremoniálem.
Tvůj Weequayský mistr, Ak-Redath, se ale jak se zdálo někde zdržel a a tebe tu nechal čekat, aniž by jsi vůbec věděl, co tu máte za úkol.To pro mistra nebylo typické a vždy tě pohostil kompletním briefingem, nyní byl odjezd ale spíše narychlo. Aniž by jsi si stihl nějak zabalit, mistr tě vytáhl z pokoje. Byl jsi ozbrojen pouze mečem, po kterém jsi automaticky šáhl, jak tě mistr vedl pryč.
Čekání v Theedském přístavu ale nebylo nic strašného, kolem tebe byla výstavní krajina, Naboo samo o sobě byl klenot jako Alderaan, jeden ze symbolních světů Republiky. I když tě sžíraly myšlenky, co si pro tebe mistr připravil a proč jste tak spěchali, krajina prostředí kolem tebe tě uklidňovalo.
Hlouček techniků, kteří se mezitím přišli postarat o vaší loď, zůstal tebou nepovšimnut, ale oni si tě všimli už dávno, proto se tě jednomu nejspíše sželelo. Postavil se před tebe statný muž, bez mála dva metry vysoký, postavou jednou takový jako ty. Ruce, špinavé od průmyslového oleje si utřel do kusu hadru, který mu vysel za opaskem.
Zdravím, čekáte tu už celou věčnost, nechcete si jít s náma sednout do společenské místnosti a dát si třeba...kafe?
Nabídl ti pohodlí, překvapivě jemným hlasem, jaký se k chlapovi, kterým byl, ani nehodil. Rukou ukázal na dveře, které byli kousek od hlavního vchodu přístaviště do města. Byla to taková čekárna a odpočinková místnost pro techniky, kterým skončila služba.
Jemné paprsky slunce tě už začali otravovat a osvěžující vánek se ne a ne dostavit, cítil jsi ztuhlost i v nohách a střídání různých pozic stání, sezení a opírání tomu nijak nepomohlo.
_____________________________________
Takže začni s myšlenkami, pocity, popisem okolí, vzpomínkami, čímkoliv, ale hlavně se nesnaž ovlivnit nijak okolí, nehraj za jiné postavy ani moc nepředbíhej. Příběh můžeš lehce posunout, všiml jsem si, že si jeden výcvik už měl, tedy víš co máš dělat.
Greatest, Goldest, Fruitiest, You-know-him-he-is-so-awesum Me.
Moje ochranka: :guard: :maul: :guard:
Darth Revan ♥

Uživatelský avatar
Robin
Učedník
Učedník
Příspěvky: 21
Registrován: 07.8.2010 13:51:55

Příspěvek od Robin »

Naboo, Theed.

Jak dlouho ještě? To byla myšlenka, která mě za tu poslední hodinu čekání napadla už poněkolikáté. Kde ten stařík vězí? Už jen tahle jedna mise a měl by se ze mě stát pravý Jedi! Stačí vydržet ještě pár úkolů toho staříka a bude to!
Rychle jsem se rozhlédl kolem, ale když jsem mistra nikde neviděl, znovu jsem se ponořil do myšlenek. Kde může být? Aby mě nechal takhle dlouho čekat, to se ještě nikdy nestalo! Ale celá tahle mise je atypická. Začalo to tím spěšným odjezdem, při němž mistr působil tak zvláštně. To nebude jen tak, staříka něco jen tak nerozhází, něco se muselo stát.
Opět jsem se rozhlédl kolem, ale mistr stále nikde. Alespoň jsem tedy nechal svůj zrak klouzat po krásné přírodě okolo přístavu. Naboo velice připomínalo Alderaan, na nějž mám z dětství jen mlhavé vzpomínky. Vzpomínám si jen na čistý vzduch, tak rozdílný od Delayi, jeho sesterského světa, kde jsem vyrůstal.
Proč tu vůbec jsme? Co se tu mohlo stát tak důležitého, aby to vyžadovalo pozornost Jediů? I tady se samozřejmě vyskytoval zločin, ale v tak malé míře, že k jeho kontrole bylo zapotřebí jen málo strážců zákona, o Jediích ani nemluvě.
Z myšlenek mě vytrhla obrovská postava přístavního technika, který se přede mnou zastavil. Jeho pozvání do odpočívárny bylo překvapivě milé a ohleduplné, ale stejně mě sžíraly pochybnosti. Měl bych tu přece čekat na staříka, co by asi řekl, kdyby dorazil a já byl pryč? Samozřejmě by mě okamžitě našel, ale nebral by to jako další neposlušnost, za které mě už tolikrát vyplísnil? Ale co, s tím se vypořádám až to přijde, musím se z toho slunce ztratit a něčeho se napít.
Děkuji, rád si k vám na chvíli přisednu.

Uživatelský avatar
Pear
Temný Jedi
Temný Jedi
Příspěvky: 2233
Registrován: 31.12.2007 18:03:02
Uruguay

Příspěvek od Pear »

Naboo, Theed.

Výborně...nemá smysl tady stát a čekat na kolegu, určitě vás cestou sem uvidí oknem.
Usmál se na tebe a odešel do společenské místnosti, společně s tebou za zády. Tam ti jako správný hostitel nabídl místo k sezení na pohodlných sedacích soupravách z modřené látky zdobené červenými kulatými polštářky.
Když jsem říkal jestli si nedáte kafe, myslel jsem to tak, že tady už nic jiného není. Minerálky si rozebrali chlapi na službu a čaj se jaksi nikdo neodvážil doplnit...no co, kafe není špatný, cukr nebo mlíko?
Povídal při opatrném, možná až moc opatrném a soustředěném, nesení kávy, kterou před tebe postavil a z ruky před tebe vysypal i cukry a mlíka.
Káva byla klasický galaktický standart, prodávala se všude pod jednoduchám nadnárodním názvem stim-káva a dodávala opravdu spoustu energie, že víc než jeden šálek tě při klasické námaze stál bezesnou noc. Tvrdě pracující dělníci dokázali ale spořádat více šálků, neboť se unavili rychleji.
Paradoxně jsi se ale nestihl moc napít, neboť kolem okna právě prošel mistr. Mechanik nelhal a vzájemný očni kontakt tebe a mistra potvrdil, že si tě všimnul.
Ach, tady jsi. Omluv mně za mé zpoždění...možná je na čase tě seznámit s naší misí, vydáme se na cestu?
Započal mistr řeč a mechanik se chvilku cítil jako páté kolo u vozu, proto se raději zvedl, že půjde dělat užitečnější práci.
Mistr tudiž pokynul, aby jsi ho následoval a společně jste opustili přistávací plochu. Cesta do města nebyla dlouhá ale byla celkem nudná, pokud se nepočítá cesta přes můstky a schody, které byli rozhodně malebné.
Doufám, že tě nepřekvapil náš rychlý dolet a pokud, tak se opět omlouvám. Možná se k tvým uším dostala jedna žhavá novinka z Naboo a to, že mladá Naberrie se stala princeznou Theed. A z několika nezávislých zdrojů se k nám dostalo, že se na ní chystá atentát. Proto Rada vyslala nás pro všechny případy. Budeme se muset rozdělit, rozhodl jsem, že já povedu vyšetřování a ty se ujmeš osobní ochrany té slečny. Je jí sice teprve třináct, ale je...tvrdohlavá a nebude se jí líbit mít ochranku, přesto z ní nespusť oči a soustřeď se...to by bylo vše, co jsem chtěl říct, máš ještě nějáké otázky?
Zeptal se mistr a poté si oddechl po vystoupání posledního schodu. Objevili jste se pár desítek kroků před nádhěrným královským palácem.
Greatest, Goldest, Fruitiest, You-know-him-he-is-so-awesum Me.
Moje ochranka: :guard: :maul: :guard:
Darth Revan ♥

Uživatelský avatar
Robin
Učedník
Učedník
Příspěvky: 21
Registrován: 07.8.2010 13:51:55

Příspěvek od Robin »

Naboo, Theed

Zašel jsem za technikem do společenské místnosti, kde mne usadil u sttolu a nabídl stim-kávu. Ano, jeden šálek je po tom unavujícím čekání možná dobrý nápad, alespoň budu připravený na úkol, až se mistr ukáže.
Jakmile jsem si ale dal první doušek, za oknem prošel můj mistr, přesně jak to technik odhadl. Okamžitě si mě všiml a vstoupil do místnosti. A jéje, teď to přijde, kázání o tom, jak jsem měl čekat venku.
Místo toho se mi ale mistr omluvil a vyzval k cestě pryč. Jistě, mistře, už se nemůžu dočkat, řekl jsem a následoval ho ven.
To je divné, žádné kázání? To se staříkovi vůbec nepodobá, asi to bude vážnější, než jsem si myslel.
Cesta byla neuvěřitelně únavná, ale i ten jeden lok stim-kávy byl natolik osvěžující, že jsem ji i po tom dlouhém čekání zvládal bez problémů. Ke konci cesty mě mistr konečně seznámil s úkolem naší mise a já nemohl než zírat.
Já mám mít na starost ochranu nové princezny? To je zatím nejodpovědnější úkol, jakým mě stařík pověřil! Že by se zkoušky na rytíře opravdu blížili?
Ano mistře, otázku bych měl. Víme o té hrozbě ještě něco dalšího? Nějaké podrobnosti, které by mi mohli pomoci s mým úkolem, čeho bych si měl všímat především? A co princeznina ochranka, měl bych s nimi spolupracovat nebo mohou být podezřelými?

Uživatelský avatar
Pear
Temný Jedi
Temný Jedi
Příspěvky: 2233
Registrován: 31.12.2007 18:03:02
Uruguay

Příspěvek od Pear »

Naboo, Theed

Mistr si sedl na jednu z laviček, které byli okolo zídky, chráníci procházející od spadnutí ze skály. Né že by se to stávalo nějak často, vzlášť na tomto místě se nehoda nestala hodně dlouho, ale pro všechny případy si to zde pojistili. Esteticky to dokonce vypadalo pěkně a s lavičkou vedle to dělalo ideální místo, o které se dali opřít unavená záda. Studené kamení člověka alespoň lehce ochladilo v horkém dní, jako byl tento.
S ochrankou určitě spolupracuj, ale nevěřil bych jí bezvýhradně. Měj se určitě na pozoru, může do toho být zapleten zkušený zabiják, který umí využívat převleky. S ochrankou by neměl být problém, hlavně s poručíkem, tomu můžeš věřit a on zase ví, komu může věřit on. Přesto by bylo nejlepší, kdyby jsi se spoléhal hlavně na sebe a zainteresoval do úkolu co nejméně lidí...
Odpověděl ti na tvojí první otázku, druhou zatím jakoby vynechal, snad přemýšlel co ti odpovědět.
Půjdeme, za chvilku máme domluvenou schůzku s princeznou.
Zvedne se společně s tebou a vyjdete vstříc hlavní bráně do paláce, která se už ale pomalu otevírá. Z dálky těžko rozeznáš konkrétní obličeje, ale poznáš, že v doprovodu několika mužů, asi strážců, kráčí dívka. Teprve až přijde blíž, všimneš si, že její hnědé vlasy spletené do dopu jí opticky dělají starší. Její červený svršek pěkně ladil s purpurovým spodkem a na první pohled to byla ona, na kterou jste čekali. A už z dálky všichni slyšeli její výrazný protest proti osobní ochrance.
Dále si budeš muset poradit sám, nemáme žádné jiné informace. Jakmile něco zjistím, ihned tě informuju. Teď je řada na tobě, já du dělat svojí práci, takže tě opustím. Nechť tě provází Síla, padawane.
Ukloní se a než se vůbec stihneš vzpomatovat, mistr je už pryč a ty zůstáváš stát osamocen, před přicházejícím hloučkem lidí.
Padmé, zachovávající si své vychování, nicméně před tebou konečně zavřela pusu a alespoň trochu civilizovaně se ti představila. Tím tě i zahanbila, když si vzala první slovo.
Padmé Naberrie z Naboo, vy budete asi můj ochránce...
Podala ti klasickým aristokratickým nadřazeným způsobem ruku a čekala na tvojí reakci, snad i škodolibě doufala, že uděláš nějákou společenskou chybu, aby se na tvůj účet pobavila a dala ti tak "sežrat" tvojí úlohu ochranky.
Greatest, Goldest, Fruitiest, You-know-him-he-is-so-awesum Me.
Moje ochranka: :guard: :maul: :guard:
Darth Revan ♥

Uživatelský avatar
Robin
Učedník
Učedník
Příspěvky: 21
Registrován: 07.8.2010 13:51:55

Příspěvek od Robin »

Naboo, Theed

Zatímco se mistr usazoval na lavičce před zídkou na okraji útesy, já si prohlížel přírodu za zídkou. Nádhera, tady bych mohl strávit chvilku na dovolené. Samozřejmě že na to teď nebudu mít čas, když budu muset chránit tu princeznu. Má Jedi vůbec někdy dovolenou? Budu se na to jednou muset zeptat mistra Jinna. Kéž bych se s ním znovu někdy setkal! On je pravý Jedi, mnohem více než celá Rada! To on chápe, jak má Jedi jednat, ne se vždy řídit jen podle Kodexu…
Z myšlenek mě vytrhl mistrův hlas a když jsem si uvědomil, že už sedí a začíná mi odpovídat na otázky, okamžitě jsem si sedl vedle něj. Rychle se dostavila úleva od horka a já mohl nerušeně naslouchat.
Aha, takže poručík je v pořádku, zajímavé. No, stejně se rozhodnu sám, až ho uvidím, ale určitě má už teď jisté sympatie. Raději si budu dávat pozor na každého, nikdy si nemohu být jist…
Jen co mistr domluvil, už vstával a společně jsme vyrazili na schůzku s princeznou. Okamžitě jsem si všiml otevírající se brány paláce, ale z takové dálky jsem rozeznal jen princeznu. Bezva, a je to tady, pomyslel jsem si, když jsem slyšel její námitky proti ochrance. Tohle bude jako procházka hnízdem gundarků…
Zatímco se princezna se svou ochrankou blížila, mistr mi rychle odpověděl na mou druhou otázku a než jsem stačil zareagovat, byl pryč. Vás také mistře.
Princezna se mi rychle představila, i když jsem jí podle etikety měl být první představen já. Typickým aristokratickým způsobem mi podala ruku, ale já se nenechal vyvést z míry. Jemně jsem její ruku uchopil a sklonil k ní hlavu. Zastavil jsem se rty asi centimetr nad její nabídnutou rukou a naznačil polibek. Poté jsem její ruku uvolnil a narovnal se.
Ještě že mezi těmi historickými záznamy v chámové knihovně byly i lekce etikety…
Vaše veličenstvo, je mi ctí. Jsem Acris Dolloren z Delayi a ujišťuji vás, že má přítomnost vás nebude nijak obtěžovat. Jsem tu jen pro případ, že by vaše vlastní ochranka potřebovala mou pomoc, o čemž při jejich schopnostech upřímně pochybuji. Pokud dovolíte, rád bych se nyní seznámil s vaším dnešním programem a samozřejmě s velitelem vaší stráže.

---------------------------------------------------------------

Omlouvám se za pozdější reakci, neměl jsem vůbec čas reagovat. Jinak k té věci s tím Kodexem v prvním odstavci, o tom jsem se v přihlášce zapomněl zmínit, Acris obdivuje Qui-Gonn Jinna a příliš nerespektuje všechny části Kodexu Jediů...

Uživatelský avatar
Pear
Temný Jedi
Temný Jedi
Příspěvky: 2233
Registrován: 31.12.2007 18:03:02
Uruguay

Příspěvek od Pear »

Naboo, Theed

Princezna se na tebe zadívala, ale nedokázala přijít na něco, co by se ti výzraně nepovedlo. Ukázal jsi pouze svojí podřízenost, což možná nečekala, ale také se netvářila, že by jí to nějak vadilo. Užívala si tvůj postoj k ní.
Kývnula na velitele stráže a ten hned vystoupil z řady. Vyšší černoch s černými vlasy měl na první pohled nějáké zkušenosti s bojem.
Těší mně, že tu budeme mít pomoc republiky. Jsem velitel stráže, Panaka. Následujte mně, v paláci si můžeme promluvit o bezpečnosti princezny i o jejím programu. Následujte nás...
Celý průvod se sebral a vešel zpátky do paláce. Ven vyšli nejspíše jen kvůli tobě, aby tě přivítali, nebo možná i na pokyn princezny, která i přes protesty byla zvědavá, koho dostane. Cesta palácem se dala vzít jako exhibice interiéru, který byl celkem honosně upravený a sladěný dohromady. Stejně jak princezna, vše bylo stylové a šla vidět práce odborníka. Namířeno jste měli do velké místnosti se symbolicky kulatým stolem. Bylo to nečekané, protože nikdo nemohl usednout do čela a všichni tak měli jakousi představu o rovnosti, i když to pravda nebyla. Každý usedl na jedno z míst, vedle sebe, princezna se však ani nyní nezapřela a sedla si naproti prostřednímu, čímž mezi ní a vámi vznikl prostor a výhoda kulatého stolu byla hned smazána. Všichni jí věnovali pohled, ale nestarali se o to více. Panaka před tebe položil datapad.
Tady máte rozepsaný klasický den. Kdy vstává, kdy je snídaně, kdy přesnídávka, oběd, svačinka, večeře a svačinka před spaním. Mezitím má do snídaně do oběda výuku, poté po obědě má do svačinky volno a další výuku až do večeře následně. Poté už volno.
Nechal ti si prohlédnout její rozvrh, který nebyl ani tak pestrý, jako se spoustou jídla, učení a volna.
Máte ještě nějáké další otázky?
Dokončil svojí řeč.
Greatest, Goldest, Fruitiest, You-know-him-he-is-so-awesum Me.
Moje ochranka: :guard: :maul: :guard:
Darth Revan ♥

Uživatelský avatar
Robin
Učedník
Učedník
Příspěvky: 21
Registrován: 07.8.2010 13:51:55

Příspěvek od Robin »

Naboo, Theed

Potěšilo mne, když jsem z princezny cítil její zmatení a údiv nad tím, že jsem s epřede všemi neztrapnil.
Naše pomoc je samozřejmostí, kapitáne, těší mne.
Spolu s celou skupinou jsem se vydal na cestu zpět do paláce, kde mi nezbylo než obdivovat jeho drahý interiér.
Nikdy si nezvyknu na plýtvání aristokracie. Vždy utrácejí prostředky, které by mohli zachránit mnoho lidí. Ale to jeden člověk nemůže změnit.
Konečně jsme dorazili do místnosti s kruhovým stolem. Á, dokonalá iluze rovnosti mezi princeznou a personálem. Co si vymyslí příště?
Na to sem dostal odpověď, když mi kapitán Panaka předal princeznin rozvrh. Co to má být? Jídlo, volno, trocha učení, tohle je tedy plán! To bude z princezny za chvíli pěkná baculka... Ale teď se musím soustředit na svůj úkol a začít s vlastním vyšetřováním...Sice to není přesně to, co mám dělat, ale uškodit to nemůže. Musím si promluvit s kapitánem.
Žádné další otázky nemám. Mohl byste mě, kapitáne, seznámit s bezpečností paláce?

Uživatelský avatar
Pear
Temný Jedi
Temný Jedi
Příspěvky: 2233
Registrován: 31.12.2007 18:03:02
Uruguay

Příspěvek od Pear »

Naboo, Theed

Ale jistě, ovšem není to nic extra, musíte pochopit, že nikdo nepočítá s vloupáním do paláce. Kor zde na Naboo.
Zvedl se a společně s tebou se vydal na obhlídku hlavního zabezpečení. Ukazoval ti kde jsou kamery, čidla, detektory, i jak vypadají zámky na dveřích a oknech a jak je to s hlídkami. Měl pravdu, nebylo to nic extra. Hlídky měli pár mezer, zdůvodněny malým počtem strážců, kamery měli pár slepých míst, detektory se vzájemně nepokrývali a dali se takticky obejít, i když to chtělo komplexní plány paláce, aby se toho dalo využít. Na první pohled to však bylo dostačující a dalo se s tím spousta udělat.
Celou večnost nikdo na palác nezaútočil. Nyní jsme však lehce posílili stráž, ale víc se toho udělat nedá.
Neprošli jste celý palác, pouze pár částí, ale všechno bylo do detailu vysvětleno Panakem a přidány i nákresy a plánky, kde všude je podobné zařízení. Za chvilku jste se vrátili do komnaty se stolem a Panak tě už "odevzdal" princezně.
Tady máte na mně číslo, budu vám vždy k dispozici, stejně jako jakýkoliv jiný zaměstnanec paláce, když bude potřeba. Zařídili jsme vám i jeden pokoj, naproti pokoji princezny. Hladový také nebudete, jíst budete s princeznou, kuchaři jsou již informováni...eh...to by bylo asi tak vše...od teď bude vaše, dělejte svojí práci jak umíte. Já vás již dál nebudu doprovázet...ať se vám daří...
Spolu s ochrankou odešel a zanechal na stole číslo na jeho osobní komunikátor, kdyby bylo potřeba. Osiřel jsi spolu s princeznou, která znuděně seděla u stolu, hlavu opřenou oruku.
To tady budeme jen tak sedět, Acrisi?
Znuděně pískla a schválně použila tvoje jméno, zvědava na reakci. Zakručení v tvém břiše bylo těžké uklidnit, když jsi po zkontrolování času zjisitl, že oběd byl před chvilkou a tebe úspěšně minul. Do svačinky teda měla princezna volno.
Greatest, Goldest, Fruitiest, You-know-him-he-is-so-awesum Me.
Moje ochranka: :guard: :maul: :guard:
Darth Revan ♥

Zamčeno

Zpět na „Dočasně uzavřené výcviky“