Výcvik pro Elinor(Alain Iglesian)

Pakliže je hráč déle než 30 dní neaktivní, sem bude přesunut jeho výcvik

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Výcvik pro Elinor(Alain Iglesian)

Příspěvek od Jordi Linx »

Coruscant, Chrám Jedi (Rok 3361 BBY nebo 8 BTC):
Byl tomu skoro měsíc, co jsi měl naposledy možnost vidět svou mistryni, Aliman Cill. Vzhledem k probíhající válce se takováto situace opakovala až s železnou pravidelnosti, kdy tvá ongreejská mistryně vycestovala bez tebe do válečné zóny a nějakou dobu se nevracela. To však neznamenalo zanedbávání výcviku, protože na to dohlížel postarší vurkský mistr Jedi Tervan Allakwill, stejně jako u mnoha dalších padawanů s podobným osudem. Bohužel se občas přihodilo, že některým z těchto padawanů se jejich mistr nevrátil. To naštěstí nebyl tvůj případ a proto jsi nyní stál na přistávací ploše a očekával přilétající stíhač.
Uplynulo dalších pět minut, než se konečně objevila černá tečka na obloze, která se postupně přibližovala a zvětšovala. Nemohl jsi ještě vidět, co je to za stíhač, ale již jsi moc dobře věděl, že je to stroj tvé mistryně. Nepotřeboval jsi vidět jasně modré zbarvení přibližujícího se Aureku, abys věděl, že je to ona. Stačilo pouze vytěžit z toho pouta, které se mezi vámi doposud stihlo vytvořit. Mnoho jedinců by považovalo tento typ stíhače za zastaralý, ale tvá mistryně, vynikající stíhací pilotka, na něj nenechala právem dopustit. Ale čím více se stíhač přibližoval, tím více bylo možno vidět stopy, které na něm zanechával boj. Stroj přistál necelých pět metrů od tebe a tys mohl obdivovat nejčerstvější šmouhu na pravém křídle, která notně musela ovlivnit vlastnosti stroje. Konečně se otevřela kabina stíhače a z ní vyskočila tvá mistryně, v lehkém bojovém brnění, které nosila jen kvůli naléhání svých kolegů, které bylo jasně rozeznatelné svými třemi odstíny modré, které se vzájemně překrývaly. Další z autentických vlastností tvé mistryně spadající do jejího uměleckého citu, byť většinou modré barvy. Co tě však překvapilo, byla paže tvé mistryně upevněná v závěsu, což jí však nijak nebránilo v tom, aby pilotovala svůj stroj. Při pohledu na tebe se mile pousmála, jak jsi již mohl ze svých zkušeností vědět, a vykročila přímo k tobě.
Alaine, ráda tě vidím.
pronesla na přivítanou a připojila k tomu i lehkou úklonu. Moc dobře jsi však věděl, že pozitivistický přístup, který ji ze tváře nezmizel již od tvého jedenáctého roku, kdy tě přijala jako svého padawana, často skrýval mnoho problémů, které ji trápily. Stejně jako ten poslední, neúspěšné proražení blokády, kterou vystavěla mandalorianská flotila na Hydianské cestě poté, co se Sithům povedlo je přesvědčit k tomu, aby se k nim přidali. A taky jsi moc dobře věděl, že se též obávala o svou sestru Nacros, která byla vyslána na misi do prostoru za blokádou a to ještě před jejím vznikem. Nebylo příliš běžné, aby mezi Jedii byli sourozenci, ale ještě vzácnější byli ti, kterým bylo dovoleno udržovat si vřelé vztahy. Život Jediho byl mnohdy více utrpením a zkoušením, než životem v míru a harmonii.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Coruscant, chrám Jedi

Konečně.
Jedno slovo, do kterého se dá nacpat celý dosti komplikovaný pocit.
Stojím na přistávací rampě a těžko se mi skrývá určitá netrpělivost. A úleva, že mistryně bude zase zpátky a že je v – alespoň relativním – pořádku. Soustředím se na pouto mezi mistrem a padawanem, vlastně tím intenzivněji, co vidím blížící se aurek. Modře natřená stíhačka vypadá... všelijak. Neřekl bych snad přímo poškozeně, ale moc jí do toho nechybí. To neuklidní. Ani trochu.
Ale strach není něco, co by mělo dostávat prostor.
Ne když pro to nejsou důvody.
Jestliže jsem schopný Aliman Cill vnímat, výrazně k tomu, a jestliže v Síle nevnímám nic, co by vylučovalo, že je v pořádku, nemám jediný důvod se poddávat obavám, že se jí mohlo stát něco zlého. Ale stejně pochybnosti definitivně zmizí až ve chvíli, kdy mistryni vidím proti sobě na přistávací ploše. Na rozdíl od určitých... obav.
Mistryně Cill je unavená a zraněná. Ale působí, že je v pořádku. To znamená, že je na tom mnohem lépe než spousta jiných. Pohled mi zcela automaticky sklouzne na její ruku. Sice se nezdá, že by jí zranění bránilo při pilotování, ale stejně se snažím odhadnout závažnost, původ, současný stav.
Tohle není dobré. Opravdu není.
Svůj podíl na tom má nejspíš i skutečnost, že jsem Aliman Cill v podobném či horším stavu ještě neviděl. Vlastně, v podobném či horším stavu jsem neviděl nikoho ze svých přátel, spolupadawanů či mistrů. Měl bych si začít zvykat.
„Také vás rád vidím, mistryně Cill,“ opětuji přivítací úklonu a také se přiměji usmát se.
Za dobu, co se známe, jsem se naučil vyznat se v ongreejské mimice velmi dobře. Znovu si uvědomuji, že v zásadě není žádný důvod, proč věnovat obavám nepatřičnou pozornost.
V zásadě. To je ten háček.
Protože mistrynina schopnost kamuflovat svoje starosti umí být občas pěkně dvojznačná, když se člověk snaží vyznat v celé situaci kolem.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Příspěvek od Jordi Linx »

Coruscant, Chrám Jedi:
Nebylo se čemu divit, že tvou pozornost přitahovalo mistrynino zranění. Nezdálo se, že by ruka byla úplně bez citu, což vylučovalo absolutní nepohyblivost, ale trojice prstů mistryniny ruky byla stále ve stejné poloze hovořící o opaku. Potíž byla v tom, že nikde nebyla ani známka po bolesti nebo něčem podobném, ať už zvenčí nebo z pocitů tvé mistryně. Jakmile dorazila tvou úroveň, tak jsi se připojil k jejímu tempu, kterým pokračovala dále.
Zdá se, že zde opět nějakou dobu pobudu, takže se ti budu moci více věnovat.
poznamenala veselým tónem a opět žádná stopa po starosti, jakoby snad ani žádné neexistovaly. Bylo občas těžké tomuto přístupu nepodlehnout a nenechat se tím ukolébat.
Jenom se obávám, že cvičné souboje budeme muset vynechat. Lékař mi jasně kladl na srdce, abych ruku zbytečně nezatěžovala a doslova mě sem vykázal, byť bychom měli šetřit s léky, než prorazíme barikádu, ale dost o mě. Pověz, nebyly nějaké potíže při tréninku s mistrem Allakwillem ?
rozhovořila se krátce o sobě, aby ti poskytla alespoň nějaké informace, byť sis mnoho z nich již mohl odvodit. Plynule však přesměrovala hovor k tobě a tvému výcviku, zatímco se před vámi objevily dveře turbovýtahu, na který jste museli chvilku počkat. Takhle zblízka jsi však přeci jen mohl zahlédnout drobné odřeniny, které se ještě nestihly úplně zahojit, ať už působením hojivého transu nebo bacty s koltem. Rozhodně to naznačovalo, že zranění tvé mistryně se netýkalo pouze ruky a bylo o něco vážnější, než se na první pohled mohlo zdát. Do jaké míry to souviselo s tvou noční můrou z předcházející noci, jsi si nemohl být jistý.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Coruscant, Chrám Jedi:

Nejspíš moc dobře věděl, co dělá, pomyslím si, když postřehnu další stopy po zranění.
"Jak na tu ruku koukám, asi by skutečně bylo záhodno se obejít bez duelů," usměju se, zatím co v hlavě šrotuje proud volných asociací. Každopádně věřím, že to, co shledá mistryně vhodným k vědění, mi řekne. A pátrat po zbytku by bylo poněkud nezdvořilé. Poněkud hodně.
"Potíže při tréninku? Neřekl bych. Všechno tu probíhá tak nějak normálně."
Normálně na to, že je zablokovaná hydianská obchodní trasa, a na z toho plynoucí záležitosti.
V zásadě ale nešlo o nic, co by přímo zasahovalo fungování výcviku, o běžném životě padawanů se to již nedalo říct, avšak to jsem bral jako v zásadě maličkosti nevhodné pro rozebírání s mistryní, která se navíc právě vrátila z fronty.
"V mezích možností," dodám pro upřesnění a dám jí přednost při vstupu do výtahové kabiny. Zároveň zaujmu strategickou pozici u ovládacího panelu, aby se nemusela zbytečně namáhat.
"Tak kam?"
zeptám se a mezitím se v duchu vrátím zpět k tématu, z nějž se svým způsobem snažím vykroutit.

Absence cvičných soubojů mi totiž v zásadě nevadí. Vůbec ne. Pár let zpátky, ještě když jsem se účastnil younglingských turnajů, jsem se opakovaně dostával do finální skupiny trochu bizarním způsobem. Prostě se mi podařilo soupeře "utahat". Většina mistrů se shodne na tom, že jsem cokoli, jen ne excelentní duelant - i když obranu mám velmi dobrou. Základní problém je, že si jaksi nevěřím a pokud jde o agresivnější formy boje se světelným mečem, držím se dost zpátky. Pochopitelně, vím, jak nastavit zbraň na nejnižší nastavení. Někde v hlavě mám ale zafixované, že světelný meč není hračka, že je to zbraň, velice nebezpečná k tomu. V zásadě je to jako s blasterovou pistolí. Nikdy, NIKDY nemířit "jen tak" na lidi kolem, pokud nejde o sebeobranu. Něco v hlavě prostě trne obavami, co se může stát, když a kdyby.
A vysvětlujte tohle všechno někomu, kdo dělá ataru nebo makashi.
Takže tady opět klasicky přešlapuju na místě a pomalu si zvykám na v dobrém míněné poznámky, že bych se měl nad sebou zamyslet, protože tenhle styl a pud sebezáchovy jaksi nejdou dohromady.
A stejně klasicky nemám problémy v ostatních částech výcviku, zejména těch, co se vztahují k Síle. I díky mé určité... specializaci, možná trochu zvláštní ve srovnání s většinou mých vrstevníků, ale řekl bych, že každopádně dosti praktické.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Příspěvek od Jordi Linx »

Coruscant, Chrám Jedi:
Jako vždy jsi se příliš nevyptával a snažil se zachovat galantní postoj, což tvá mistryně zprvu příliš nekomentovala, pouze poslouchala, cos jí prozradil o průběhu svého výcviku v zastoupení. Když jsi se zeptal na patro, tak mistryně neodpověděla, ale pouze se nahnula kupředu a zdravou rukou stiskla patro, v němž měla své ubikace.
Teď jsi názorně viděl, proč většina druhů má dvě ruce a ne jenom jednu.
poznamenala s úsměvem a jasně tím dala najevo, že nechce speciální zacházení kvůli svému zranění. Jakmile se turbovýtah rozjel, tak mlčela a chvilku čekala, jestli se nehodláš na něco zeptat, ale ty jsi myšlenkami zabloudil úplně do jiných sfér.
Jsem zarmoucena.
poznamenala stroze, když se dveře turbovýtahu znova otevřely a běžným krokem vyrazila směrem ke svému pokoji. Cestou jste mnoho dalších mistrů Jedi nepotkali, což jenom podtrhávalo jejich přítomnost někde jinde. V Chrámu opravdu zůstávali předvším ti starší a nejmladší, byť někteří mistři své padawany bez váhání berou s sebou na bojiště. Tvoje mistryně byla vždy proti tomu, protože dle jejího názoru by v první linii měli stát pouze rytíři Jedi se zkušenostmi a ne nezkušení padawani byť po boku svých mistrů. Věděl jsi, že něco podobného vám často říkával i mistr Allakwill, ale dle vnímání okolo bylo těchto hlasů čím dál méně. Nejvíce samozřejmě vždy reptali padawani, kteří zde museli zůstávat, ale i mnoho mistrů a rytířů Jedi začalo více podporovat zapojování padawanů do bojů. To celé mohlo naznačovat, že Republika na tom není tak dobře, jak se říkalo na HoloNetu a nově vzniklá blokáda to jenom potvrzovala.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Coruscant, Chrám Jedi:

Zatím, co mistrynina reakce ve výtahu působila... běžně a normálně, následná poznámka mě solidně uzemnila. Pravda, dokázal jsem si představit Aliman Cill.... zarmoucenou. Ale situaci, kdy to natvrdo řekne, tak nějak mimo řečí, ne.
Pořádně mi to vyrazilo dech a nějak jsem si nebyl jistý, co vlastně dělat.
Vypadalo to, jako by mi dávala možnost se začít vyptávat. Nějak jsem si nebyl jistý, jestli za to mám být rád, nebo ne. Každopádně ignorování si to nezasloužilo.
"Co přesně se stalo?" opatrně se obrátím na mistryni.
Vlastně mě to táhne spíš k otázce "Co bylo špatně? Co se zvrtlo?", ale obojí mi v kontextu války přijde jako pěkně hloupý způsob, jak se ptát.
V poslední době to všechno vypadalo všelijak a držet emoce stranou, aby neobtěžovaly ostatní, mi připadalo jako jediné správné řešení. Zvlášť, když na moje emoce a pocity druzí fakt zvědaví nebyli.
Zároveň se snažím Aliman Cill vnímat v Síle, tak, aby věděla, že poslouchám, věnuji jí plnou pozornost a... prostě jsem tady, když bude chtít mluvit. A když ne, tak to nevadí, protože stejně jsem tady a kdyby potřebovala pomoct, tak jí rád s něčím pomůžu.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Příspěvek od Jordi Linx »

Coruscant, Chrám Jedi:
Mistryně Cill opět prokázala svůj um v absolutní změně směru tématu a to vše za stále stejného pozitivního úsměvu. Schopnost, na kterou se jen těžko zvykalo, vlastnost, která se mohla náhodně projevit kdykoliv a to vše bez žádného předchozího projevu.
Je jen přirozené, že by měli padawani jevit starost o své mistry a naopak. Stejně tak je to s nejbližšími přáteli, jakým je třeba pro mě má sestra Nacros.
neodpustila si tvá mistryně nejprve vysvětlení celé pointy jejího zarmoucení z toho, že jsi se rozhodl nedat najevo svou starost dříve a pouze ses držel formálního protokolu. Během hovoru mistryně působila klidně a vyrovnaně až tě to dohánělo k myšlence, kdy naposledy jsi ji nějak viděl rozrušenou. A v tomhle ti odmítala tvá paměť nějak efektivně posloužit.
Můj stíhač dostal přímý čelní zásah během bitvy, kdy jsme se pokoušeli prolomit blokádu. V průzoru se objevilo několik puklin a chvíli jsem se potácela se ztrátou tlaku, ale naštěstí se mi povedlo včas dostat do bezpečí do hangáru jedné z lodí. Síla stála při mě, což však nemůže říci několik našich přátel.
přešla Aliman rovnou k věci a osvětlila, že zranění získala během leteckého souboje a né běžného. O to větší vzácnost to u ní byla, protože její pilotní schopnosti byly věhlasné nejenom v Řádu. Na konci z ní byl jasně cítit smutek, kterým reagovala na vzpomínku těch, kteří se z oné bitvy nevrátily. Mírně se to promítlo i do jejího výrazu ve tváří, ale po chvilce to opět odeznělo.
Avšak není smrti, je pouze Síly.
dodala nakonec a zastavila se před dveřmi svého pokoje, kde se na tebe otočila.
Vyčkej prosím chvilku, obleču si něco pohodlného a poté vyrazíme do místnosti rady. Jsme tam očekáváni.
pronesla již se svým typickým úsměvem, byť si z ní mohl ještě vycítit jisté dozvuky onoho smutku za vaše padlé přátele. Přístup, jakým se tvá mistryně byla schopna vyrovnat se smrtí blízkých lidí byl až děsivý, přesto to nijak nepůsobilo, že by jí to bylo jedno, ba naopak.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Coruscant, Chrám Jedi:

Au.
Tak nějak se daly popsat mé pocity při mystrinině vyprávění.
Au.
Au.

Nebylo to nic příjemného, navíc... navíc jsem si připadal jako naprostý idiot, že jsem se nezeptal dřív a sám od sebe.
To, co se stalo... mozek odmítal akceptovat jako normální. Po všech jiných než racionální stránce věci mu to připadalo absurdní, prakticky nemožné. Nepřijatelné. Představa, že stačilo málo - a že v jiných případech na to málo došlo... byla až děsivý závan prázdna.
"Avšak není smrti, je pouze Síly," uzavřela téma mistryně a předhodila mi další námět k přemýšlení.
"Já... dobře, rozumím," přiměl jsem se přepnout taky, i když se mi nepodařilo z hlavy dostat šok z předchozího sdělení. Nedalo se říct, že by se to právě dařilo, jakýsi pokrok k lepšímu se vyskytl až při oprášení klasického postupu z meditace, kdy člověk nechá myšlenky tak nějak plavat kolem sebe a stáhne se před nimi.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Příspěvek od Jordi Linx »

Coruscant, Chrám Jedi:
Při tvém zaraženém vyjádření porozumění tě mistryně ještě obdařila vřelým položením ruky na rameno, než se vypařila do svého pokoje. Jednou z věcí, kterou sis mohl být u své mistryně jistý, byl fakt, že se na rozdíl od průměrných žen, a to včetně členek Řádu, převléká docela rychle. Ale když do dvou minut vylezla převlečená i vzhledem ke své indispozici v podobě ruky, tak to jen potvrdila. Nyní na sobě měla tradiční roucho ve vybledlé světle modré barvě - což však bylo pro tvou mistryni tradiční. Pouze levý rukáv má volný, jak si svou zraněnou ruku nechala schovanou pod.
Smrt je sice smutná, ale pokud bychom měli ztratit úsměv kvůli smrti našich přátel, myslíš, že by to naše přátele těšilo ?
poznamenala mistryně Aliman, když si všimla, že jsi stále ještě nestihl vstřebat onen šok z jejího předchozího prohlášení. Odhalila ti tedy trochu víc ze své filozofie úsměvu.
Ale přejděme k záležitostem, které jsou mnohem aktuálnější. Jseš si vědom toho, že máš před radu předstoupit dnes i ty, nebo tě o tom ještě nikdo nestihl informovat. Což by samozřejmě bylo na pováženou.
rozhodla se tvá mistryně přejít k praktičtějším záležitostem, která vás právě nyní čekaly, což naznačila i vyražením vpřed k místnostem rady.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Coruscant, Chrám Jedi:

Dlouhé vyčkávání se, jako obvykle, nekonalo. Překvapivě; čekal jsem, že se zraněnou rukou bude vše mistryni trvat mnohem déle. Ale prostě jsem se spletl.
"Hm... stihla jste to vy," upozorním mistryni na dost zásadní detail, který netřeba opominout.
A hlavně to tak nějak vyplývalo z kontextu.
Okno, které se mi objevilo ve výcviku, se sice dalo vysvětlit jako "předání zpět do péče mistryni", ale jestliže se Aliman Cill chystala předstoupit před Radu a zároveň se mi nepostarala o práci, kterou mám za tu dobu udělat, působilo to vcelku jednoznačně. Stejně jako její konstatování, že za chvíli vyrazíme do místnosti Rady. A že JSME očekáváni. Ne "jsem", ale "jsme".
Aliman Cill navíc nepatřila k tomu druhu mistrů, co nechají padawana postávat před dveřmi, když řeší s Radou svoje či celogalaktické záležitosti; podobné postupy jí připadaly jako plýtvání časem, který by se dal využít podstatně lépe a vhodněji, třeba nějakou úlohou.
V tomto postupu nebyla ani zdaleka osamocena a mezi padawany existovala poněkud paranoidní teorie o mistrech, kteří se snad domnívají, že Exar Kun se dostal na temnou stranu, protože se nudil, a proto je třeba padawany NENECHAT se nudit.
"Řekl bych, že ostatní vám nechtěli zkazit tuhle radost."
Důvodů, proč by si mohla Rada předvolat mistra a padawana, byla celá řada, a bylo docela zajímavé odhadovat, co by za tím mohlo být konkrétně v tomto případě. Zejména když tradiční dva hlavní důvody mi připadaly poněkud... poněkud mimo to, co by bylo možné.
Společná mise mimo chrám mi vzhledem k tomu, kdy a v jakém stavu se mistryně vrátila.
A pokud by šlo o rytířské zkoušky, mistryně se dosti jasně vyjádřila k pokračování tréninku. Dobře, TAK jasně ne, ale připadalo mi to dostatečně důrazné.
Možností tedy bylo hodně, hodně a různě pravděpodobných k tomu.
Každopádně jsem spolkl otázku po konkrétním důvodu. Jedi má být trpělivý a ve střehu, ne páchat křížové výslechy ve věcech, kde to není nezbytně nutné...

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Příspěvek od Jordi Linx »

Coruscant, Chrám Jedi:
Tvá odpověď na to, že jsi vlastně nebyl vůbec informován o svém předvolání k radě, postačovala na to, aby věčný úsměv tvé mistryně opět na chvilku zmizel. Dokonce až natolik, že zastavila váš dosavadní postup.
To je ale nezdvořilé, co kdybych se cestou někde zdržela a tys tam dnes nestihl přijít ? Očividně budeme muset podat stížnost.
poznamenala zachmuřeným výrazem, aby se úsměv následně vrátil a vyrazila dál kupředu. Pocit, že za tím je něco více, než jenom pouhé neinformování tvé osoby, se však již zjevil a podvědomě ti to našeptávalo i vaše vzájemné pouto. Další část cesty jste urazili mlčky, než jste se dostali na širší promenády vedoucí více do středu Chrámu. Mistryně trochu zpomalila tempo a v jakémsi nostalgickém duchu se rozhlédla okolo.
Je tu až příliš prázdno. Takhle to tu vypadá poslední dobou pořád ?
zeptala se tě na otázku, na níž jsi nemohl poskytnout negativní odpověď. Většina mistrů byla někde v bojišti a čím dál tím častěji i se svými padawany, na což jsi ve svém rozmýšlení narazil už dříve. Jediné co mohlo nyní výrazněji upoutat pozornost byla skupina younglingů skotačících okolo sullustanského mistra Jedi, který je nejspíše vedl do zahrad. Podle několika znaků se jednalo o znak klanu Squall, který se svým jménem inspiroval od malého tvora z Chandrily.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Coruscant, Chrám Jedi:

"Předpokládám, že kdybyste se zdržela, tak bych se to dozvěděl - asi tak touhle dobou," pokusím se odlehčit situaci a doufám, že ji to přiměje se vrátit k obvyklému pozitivnímu přístupu.
"Tedy dost včas na to, abych stihl dorazit před Radu."
Sice bez předchozí přípravy a s obavami z toho, jestli pro mě nemají špatnou zprávu... ale dorazil bych.
Povzbudivě se na mistryni Cill usměju, ale nemám pocit, že by to celé mělo nějaký význačnější efekt.
Pořádný kus cesty jdeme mlčky. O to víc mě pak překvapí její nutno dodat, že nepříliš náhlá a nepříliš překvapivá otázka.
"Jo, tohle je setrvalý stav."
Pohledem se zastavím na skotačících younglinzích a bezděčně mi cukne v koutcích, když si vybavím svůj klan, heliost. Vlastně to tehdy byla hezká bezstarostná doba...
"Mimochodem, mohu se zeptat na konkrétní důvod mého předvolání před Radu?" vyklouzne mi dotaz, který je příliš hloupý na to, aby stálo za to ho pokládat - ale stejně ho něco ve mně prostě položit chce.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Příspěvek od Jordi Linx »

Coruscant, Chrám Jedi:
Mistryni jsi potvrdil, že prázdnost Chrámu je v současnosti stavem trvalým a pocit ohledně jistého nárůstu obav ze strany tvé mistryně se začal objevovat opět v o něco větší míře. Přesto ti věnovala další ze svých úsměvů a vyrazili jste dále kupředu.
Ráda bych sdílela tvůj optimismus ohledně tvého předvolání, ale obávám se, že není na místě. Zdá se, že nedostatek přítomných se promíjí do vnitřního šíření zpráv.
poznamenala Aliman Cill a všiml sis, že očkem sledovala jednoho z younglingů, který teprve svou skupinu dobíhal. V ruce držel ještě sendvič oproti obyčejnému zavazadlu, které měli ostatní, což vysvětlovalo, kde se zdržel.
Ohledně tvého předvolání toho však nevím více, než ty. Pouze to, že tě předvolávají, ale domnívám se, že ti chtějí přidělit nějaký úkol.
odpověděla ti mistryně na tvou otázku bez sebemenšího zaváhání a nijak nepotvrdila tvé obavy o tom, že jsi položil vyloženě hloupý dotaz. Vlastně, co sis mohl pamatovat, tak ti mistryně nikdy nevytkla žádný dotaz jako hloupý, maximálně poukázala, že je nevhodný, nebo nevhodně položený.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Coruscant, Chrám Jedi:

"Hmm..." zhodnotil jsem situaci při pohledu na skupinku dobíhajícího younglinga se svačinou.
Pěkné. Vyloženě pěkné, zvlášť jestli má mistryně skutečně pravdu.

Snažil jsem se představit, jaký úkol by mi mohla Rada přidělit, takový, který by nebyl vázaný na spolupráci s mistryní Cill, a zjišťoval, že má představivost má velmi úzce vymezené hranice. Jednak jsem nebyl rytíř Jedi, ale teprve padawan, jednak se svými specializacemi jsem nespadal k tomu typu, co bývá rád a často úkolován skutečně vážnými záležitostmi. Jediné, co mě napadlo jako použitelný nápad, bylo převelení někam do polní nemocnice, tam bych asi mohl být i vcelku užitečný, ale proč k zadání takového úkolu přivolávat i mistryni?
Aliman Cill sice byla moje mistryně, pravda, ale v poslední době podobné argumenty zrovna nefungovaly. Když bylo potřeba někoho někam poslat - nebo byl podle Rady dobrý nápad někoho někam poslat -, prostě se to zainteresovaným oznámilo.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Příspěvek od Jordi Linx »

Coruscant, Chrám Jedi:
Protože jsi se rozhodl na poslední mistryninu poznámku nijak více reagovat, tak byl zbytek cesty až k místnosti rady tichý. Tedy pokud se nezapočítávaly běžné zvuky Chrámu od hukotu ventilací, světel, turbovýtahů až po občasné povídající si členy Řádu, kteří zde byli zrovna přítomni.

Před místností rady stál jeden lidský Jedi ve středním věku, kterého jsi doposud nespatřil, ale i tak jste si společně s mistryní vyměnili pozdrav. Netrvalo tomu dlouho, než se otevřely dveře a tenhle Jedi mohl vejít dovnitř místo toho, který vyšel ven. Lidský mistr Jedi v tmavě rudém rouchu přes brnění kombinující rudou a stříbrnou barvu vyrazil z místnosti dost agresivním tempem a už na první pohled bylo vidět jeho rozrušení. Nikterak neskrýval nespokojenost s rozhodnutím rady a krátce po opuštění místnosti se zhluboka nadechl. Teprve poté se podíval okolo a všiml si tebe a tvé mistryně, jak jste se zařadili do fronty na přijetí. Tohoto odhadem padesátiletého mistra Jedi jsi už mohl několikrát spatřit, ale oficiálně jste se ještě neznali, byť v případě tvé mistryně se tomu tak nezdálo.
Aliman ? Těší mě, že tě vidím v pořádku, tedy do jisté míry.
pronesl na úvod a vyjádřil komentář směrem ke zranění tvé mistryně. Ta se mu uklonila a tys učinil totéž, aby se dostalo stejné odezvy i od muže s temně černými vlasy volně vlajícími až po ramena.
Mitho, je to již nějaký čas. Jsem ráda, že se vám vede dobře. Toto je můj padawan, Alain Iglesian.
přivítala se tvá mistryně také slovně a představila tě mistrovi, který ti věnoval přímý pohled.
Těší mě, mladý padawane. Jsem mistr Jedi Mitho Linx, a momentálně jsem v rozporu s Radou a ten rozpor bude narůstat.
představil se Mitho se značně sarkastickým úsměvem a otočil se přímo na tvou mistryni.
Aliman, Rada se rozhodla ponechat naše Jedie za barikádou bez naší podpory a já s tím nesouhlasím. Ti přestárlí dědci nejsou schopni přiznat, že proražení blokády jsme vůbec nezvládli a hodlají situaci řádně zanalyzovat, než se bude pokračovat dál. To znamená, že světy Jádra na tom budou docela blbě a to dost rychle. Ale víc mě štve to opomenutí našich a někteří z nich jsou v dost kritické situaci.
přešel rovnou k věci a stručně vyložil, proč byl mimojiné před Radou. Aliman do značné míry zvážněla a věnovala Mithovi vážný pohled.
Hodláš je neposlechnout a podniknout něco na vlastní pěst ?
zeptala se starostlivě a dala tím najevo, že mezi těmi dvěma byl více, než obyčejný kolegiální vztah.
Samozřejmě. S několika malými frachťáky se dostanu skrz. Není to nic pro extra suroviny, ale naši potřebují pomoc. A ano, zjistím, jak je na tom Nacros. Původně jsem tě chtěl požádat, jestli by ses nepřipojila, protože se skvělí piloti hodí, ale v tomhle stavu nemůžu. Nyní mě omluvte, musím zařídit pár kolegů, kteří poletí se mnou.
usmál se sebevědomě Mitho a onen úsměv se opět přenesl na tvou mistryni. Než odešel, tak mu ještě popřála, aby jej provázela Síla, než se natočila směrem k tobě.
Mistr Linx může působit poněkud zvláštně a přestože je vynikající Jedi, tak si z něho prosím tě příklad neber. Nepopírám, že takovýchto Jedi bychom nyní potřebovali více, ale jen málo jich opravdu dokáže to, co se odhodlají udělat.
pronesla k tobě již svým optimistickým tónem. Neubránil ses však vnitřnímu pocitu, že toto setkání tvou mistryni povzbudilo, než rozlítilo nad tím, že se někdo rozhodl prostě ignorovat rozhodnutí rady.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Zamčeno

Zpět na „Dočasně uzavřené výcviky“