Pirátem proti své vůli - výcvik pro Setha Aleca (Ryen)

Pakliže je hráč déle než 30 dní neaktivní, sem bude přesunut jeho výcvik

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Ryen
Učedník
Učedník
Příspěvky: 66
Registrován: 10.2.2011 01:57:44
Bydliště: CR

Příspěvek od Ryen »

Coruscant, Chrám Jedi - cvičiště

Přikrč se! ... Uhni! ... Pozor na nohy! ... Útoč!
Vždy, když jsem pozoroval tréninky, radil jsem účastníkům v myšlenkách. Málokdy udělali to, co jsem si představoval - většinou mně překvapili a nakonec provedli ještě fikanější obrat, než jsem jim "radil". Většina z nich byli zkušenější než my a bylo to vidět. Člověk se tu měl vždy čemu přiučit. Osobně jsem to měl raději, než-li meditace v zahradách... tady jsem byl ve svém živlu!

Ze soustředění na boj mne vytrhl příjemný Wejjin hlas, když se snažila poučit mladšího bratra. Nahlas se uchechtnu, jakmile je její snaha překažena Essanovou horlivostí.
Klid, kámo, my víme, že jsi vzdělanej.
poplácám ho po zádech.
Ale fakt je to Makashi no... a s úctyhodnou technikou. Vidíte tu plynulost a přesně načasované útoky? Paráda!
Můžu si dovolit trochu se vytáhnout, když sám Cestu Ysalamiriho studuju. Obzvlášť před Wejj.

Poté se energicky zvednu a urovnám si tuniku.
Ale sezením a čučením se na jejich úroveň nedostaneme. Tak - kdo jde trénovat?!
Nečekám na odpověď a seskočím z hlediště. Při dopadu se snažím dopomoci si Sílou, abych udržel rovnováhu. Najdu si volné místo na cvičišti a cestou si půjčím první volný cvičný meč, na který narazím. Okamžitě ho aktivuji a párkrát s ním zakroučím, aby si na něj má ruka zvykla.
Hmm, kdyby byl delší a trochu prohnutý, bylo by to lepší. Ale nevadí, s tímhle vystačím.
Teprve teď se otočím, abych zjistil, kdo z těch tří se rozhodl si to se mnou rozdat...
Nejsou žádné emoce, je jen klid.
Není žádná nevědomost, je jen poznání.
Není žádná vášeň, je jen vyrovnanost.
Není žádný chaos, je jen harmonie.
Není žádná smrt, je jen Síla!

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

Coruscant, Chrám Jedi - cvičiště

Z ničeho nic jsi pocítil touhu vzít do ruky meč a ukázat všem, co jsi se až doposud naučil. Teorii boje se světelným mečem jsi poměrně slušně ovládal a teď, když jsi uviděl starší padawany, kterak ladně provádějí naučené pohyby a údery, nechtěl jsi zůstat pozadu.
Možná jsi chtěl udělat dojem na Wejj, kdo ví...

Každopádně její bratr Habin radostí vyskočil a hlásil se jako malý školáček.
"Já, já půjdu Sethe!" vyjeknul, načež hrábl po prvním světelném meči, který měl v dosahu a aktivoval jej na tréninkovou intenzitu.
Podíval se ještě hrdě na svou sestřičku a prohlásil: "Teď koukej, jak budu bojovat, Wejj!"

Wejj na něj byla pyšná, že tak odvážně přijal Tvou výzvu, zároveň však měla v duchu obavy, neboť věděla, že Tys byl docela dobrým šermířem a nechtěla vidět porážku brášky. Byl tak natěšený, že by jej případná prohra mohla velmi zklamat.
Na druhou stranu Tobě fandila vždy a sledovala nyní pozorně, jak se rozcvičuješ.

"Sethe, do toho!" zvolal Essan a zvedl palec nahoru.
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
Ryen
Učedník
Učedník
Příspěvky: 66
Registrován: 10.2.2011 01:57:44
Bydliště: CR

Příspěvek od Ryen »

Coruscant, Chrám Jedi - cvičiště

Když se otočím, abych zjistil, kdože se to se mnou má utkat, uvidím, jak se ke mně nadšeně řítí Habin.
Raději bych si zašermoval s tvojí sestřičkou, kluku.... nebo s Essanem, abych si pořádně zatrénoval. Ale nevadí. Soupeř jako soupeř.

Ještě jednou si zakroužím mečem a poté už ho pevně sevřu a zaujmu pozici. Mám v úmyslu začít zlehka, proto nejprve kroužím kolem Habina a sleduji ho.
Vím, že v šermu jsem nadanější... a když přitom ještě studuji Makashi, tak proti mně má malou šanci. Rád se vytáhnu před ostatními - hlavně před Wejj. Ale to Habinovi přece nemůžu udělat... potřeboval by naopak zvýšit sebevědomí. No uvidíme, jak se to vyvine.
Kéž by mně aspoň jednou viděl při tréninku mistr Windu... Vím, že v šermu by si určitě všiml mých kvalit.
Zatřepu hlavou... Teď musím myslet na boj!

Tak co, ukážem jim, jak se to dělá?
mrknu na svého soka. Nechám ho na svou poznámku zareagovat, poté už se ale plně soustředím na danou situaci. Měním polohu meče tak, abych si střídavě kryl všechny strany a přitom stále kroužím. Vím, že nechci útočit první, proto po chvíli zaujmu s mečem takový postoj, abych měl část své levé strany odkrytou a čekám, jestli Habina takto vylákám k útoku.
V případě, že by se mi to podařilo, jsem samozřejmě připraven do patřičných míst přesměrovat svoji obranu s následným ladným, ale záměrně předvídatelným, útokem.
Nejsou žádné emoce, je jen klid.
Není žádná nevědomost, je jen poznání.
Není žádná vášeň, je jen vyrovnanost.
Není žádný chaos, je jen harmonie.
Není žádná smrt, je jen Síla!

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

Coruscant, Chrám Jedi - cvičiště

Také malý Habin, ač rozjařený, pojednou zaujmul svou pozici a chystal se započít tréninkový boj.

On sám se věnoval pod dohledem mistra Trebora výcviku v souboji na meče ve formě zvané 'Cesta rancora', tedy Niman. Bylo samozřejmě zvykem, že celá vaše třída trénovala se světelným mečem dohromady, třeba s velmistrem Yodou, ale speciálně Habina a Wejj si Coleman Trebor vybral k individuálnímu doučování, protože poznal jejich talent pro tento styl boje.

Habin se zdvořile uklonil a najednou už to nebyl ten rozjívený klučina, který nadšeně pobíhá kolem a nedokáže se sousředit. Kdepak!
Nyní připomínal zkušeného Jedie, který se chystá porazit těžkého soupeře a vkládá do svých pohybů všechen svůj um. Samozřejmě s ohledem na svůj věk. V devíti letech jsou mnohdy některé pohyby ještě méně koordinované, což jsi věděl i Ty a ani u Tebe to nebylo vyjímkou...

První výpad byl takový, jaký jsi očekával - na Tvou levou nohu.
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
Ryen
Učedník
Učedník
Příspěvky: 66
Registrován: 10.2.2011 01:57:44
Bydliště: CR

Příspěvek od Ryen »

Coruscant, Chrám Jedi - cvičiště

Z nás obou vyzařuje klid a soustředění, které by u běžných ne-Jediských dětí našeho věku bylo téměř nemožné. Po pár sekundách ovšem klid přeruší zabzučení čepele cvičného meče, když se Habin rozhodne zaútočit. Přesně tam, kam jsem ho nasměroval.
Výborně, kluku.
ušklíbnu se v myšlenkách. Navenek na sobě ovšem nedám nic znát, aby mou lest neprokoukl.

Do poslední přijatelné sekundy dělám, jakože nevím, kam chce zaútočit - když nahodím obranu na poslední chvíli, bude to vypadat efektivněji. Ve vhodný okamžik tedy v rychlosti změním polohu meče a zpevním celé tělo, abych se jeho úderu ubránil.
Tím ovšem můj tah nekončí, protože podle plánu přecházím plynule z obrany rovnou do útoku. Otočím se v rychlosti na špičce a provedu výpad Jung Ma (útok z otočky o 360°).
Nejsou žádné emoce, je jen klid.
Není žádná nevědomost, je jen poznání.
Není žádná vášeň, je jen vyrovnanost.
Není žádný chaos, je jen harmonie.
Není žádná smrt, je jen Síla!

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

Coruscant, Chrám Jedi - cvičiště

Habin byl sice na svůj věk i stupeň výcviku velmi dobrý šermíř, ovšem svůj první úspěšný (alespoň tak jej viděl on sám) úder nedokázal napodobit a posléze se jen stěží vyhnul Tvému novému výpadu.

Nechtěl však jen uhýbat a bránit se, proto zkusil něco nečekaného: Chytil si meč obouruč a chystal se zaútočit šikmo zezhora, ve stejnou chvíli však vymrštil svou nohu na druhé straně a chtěl Ti zasáhnout bok, o kterám se domníval, že si jej nestačíš vykrýt.

Wejj sledovala napjatě váš boj a vůbec si nepřipouštěla, že by její bratříček neměl uspět. Taky to dávala hlasitě najevo.
Tajně však doufala, že pokud jej porazíš, nebude to příliš tvrdá prohra pro Habina...
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
Ryen
Učedník
Učedník
Příspěvky: 66
Registrován: 10.2.2011 01:57:44
Bydliště: CR

Příspěvek od Ryen »

Coruscant, Chrám Jedi - cvičiště

Spokojenost se svým tahem u mne vystřídá překvapení, když Habin provede nečekaný výpad - útok ze dvou protichůdných stran. I každému útoku zvlášť by mohlo být komplikované se ubránit.
Na zlomek sekundy mi hlavou probleskne nápad zkusit se ubránit oběma útokům najednou. Šlo by to - chytit meč do jedné ruky a ubránit se útoku zeshora, zatímco druhou rukou zabrzdit jeho kop.
Ovšem tuhle myšlenku potlačím již v zárodku a v rychlosti se rozhodnu pro riskantnější řešení.

Útoku vedeném mečem se bráním svou vlastní čepelí, přičemž světelný meč držím oběma rukama. Zároveň s tím přetočím své tělo do úhlu, aby Habinova noha nezasáhla můj bok, ale břicho. Přitom samozřejmě zatnu břišní svaly pro ustání kopu.
Nevynakládám zbytečně energii na to, abych chlapcův útok nohou ustál, naopak se jí nechám odrazit a využiju razanci pohybu, kterou mi kop poskytl, ke kotoulu vzad. Jakmile zase získám rovnováhu tak, aniž bych se zdržoval zvedáním se, vyšlu skrz nataženou ruku směrem k Habinovi proud Síly s úmyslem ho srazit na zem.
Nejsou žádné emoce, je jen klid.
Není žádná nevědomost, je jen poznání.
Není žádná vášeň, je jen vyrovnanost.
Není žádný chaos, je jen harmonie.
Není žádná smrt, je jen Síla!

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

Coruscant, Chrám Jedi - cvičiště

Habin Tě na moment překvapil, ale bylo Ti jasné, že proti malému Zabrakovi nemůžeš využít všechnu svou sílu i um. Prostě to nějak nešlo, asi jsi ani nevěděl proč.
Dokud jsi se nepodíval na Wejj...

Její bráška byl pro ni vším, co v Chrámu měla. Proto na něj nedala dopustit a namlouvala si, že musí po rodičích převzít jeho výchovu, byť byla jen o rok starší. Takže i při tréninku s mečem jej raději viděla s někým z klanu, to aby mohla včas zasáhnout, kdyby se Habinovi moc nedařilo a neztrácel sebedůvěru. Chtěla nad ním držet patronát, dokud bude moci...

Takže i teď, když Habin ne zcela efektivně vymrštil nohu, která se opřela o Tvoje břicho, zavrávoral a jediným štěstím pro něj bylo, že jsi se zkutálel nazad. Ovšem ihned jsi rukou máchl tak, že Habin pocítil tok Síly, který z ní vycházel. A bohužel jeho reflexy byly na poměrně nízké úrovni, takže se po dvou metrech zastavil na zadku a jen nevěřícně koukal, kde že to upustil svou cvičnou zbraň.
Wejj na tento okamžik jen čekala, protože se trošku prudce zvedla z lavice a její pohled Tě propaloval až na kost...
Proč jsi to udělal, Sethe? Musel jsi jej tak pokořit?? poznal jsi, nač myslela.
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
Ryen
Učedník
Učedník
Příspěvky: 66
Registrován: 10.2.2011 01:57:44
Bydliště: CR

Příspěvek od Ryen »

Coruscant, Chrám Jedi - cvičiště

Jakmile uvidím Habina klesat k zemi pod náporem mé Síly, koutky úst mi zacukají, jak potlačuji vítězoslavný úsměv. Samozřejmě tomu nepodlehnu, protože to by bylo více než urážlivé vůči mému soupeři. Nečekal jsem, že by souboj skončil tímhle tahem. Proto mne velmi překvapí, když můj sok upustí svou zbraň. Ovšem to není nic proti pocitu, který mne přepadne, když uvidím mrazivý vyčítavý pohled Wejj.
Tak tohle teda ne!
Vyšlu k ní pohled, který jasně naznačuje, aby se do situace nijak nevměšovala.

Poté se zadívám na Habina a nasadím divoký bojový výraz, aby bylo zřejmé, že pro mne boj ještě neskončil.
Můžu jenom doufat, že ho to nevystraší, ale naopak podpoří jeho bojového ducha.
Nakonec se v rychlosti zvednu na nohy. Ovšem schválně v takové rychlosti, že ztratím rovnováhu a přepadnu dopředu. Proto bude pár vteřin trvat, než se zvednu ze země. Ale samozřejmě tak, aby to nebylo moc okaté. Buď drahocenných vteřin Habin využije k tomu, aby si meč Sílou přitáhl a pokračoval, nebo je souboj skutečně u konce.
Nejsou žádné emoce, je jen klid.
Není žádná nevědomost, je jen poznání.
Není žádná vášeň, je jen vyrovnanost.
Není žádný chaos, je jen harmonie.
Není žádná smrt, je jen Síla!

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

Coruscant, Chrám Jedi - cvičiště

Nestalo se nic.
Přesněji řečeno nic, co by prodloužilo souboj...

Habin pod tíhou situace nechal svůj meč ležet a i když jsi se snažil o zajímavou ekvilibristiku, abys mu dal ještě šanci, sám poznal, že jsi o třídu lepší. Proto jen smutně došel k Tobě a podával Ti ruku.
"To je dobrý, Sethe! Nemusíš se namáhat, zvítězil bys levou zadní, vím to... Raději trénuj s někým, kdo to umí líp, než já." povzdechl si, když Ti pomáhal na nohy.

Zatím přiběhla jeho sestra a bylo jí Habina líto, jemně jej chytila za rameno a snažila se ho povzbudit: "Víš, ale všimla jsem si, že děláš pokroky, opravdu!"
Přitom na Tebe spiklenecky mrkla, čímž dávala jasně najevo, že bys měl taky něco chválihodného říci...
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
Ryen
Učedník
Učedník
Příspěvky: 66
Registrován: 10.2.2011 01:57:44
Bydliště: CR

Příspěvek od Ryen »

Coruscant, Chrám Jedi - cvičiště

Achjo, Habine...
pomyslím si, když vidím, že se rozhodl v boji nepokračovat. Na druhou stranu se ovšem nemohu ubránit pocitu zadostiučinění, že jsem tak snadno zvítězil.
Nechal jsem si od mladého zabraka pomoct se zvednout a poté jsem mu potřásl rukou a vykouzlil přitom na tváři povzbudivý úsměv.

To už k nám ovšem přiběhla Wejj a začala ho utěšovat. Ani jsem od ní nepotřeboval pobídnutí - bylo mi jasné, že jejímu bratrovi musím říct něco povzbudivého.
Tvoje ségra má pravdu,
poplácám ho po zádech.
Ten tvůj útok byl vážně dobrej, měl jsem co dělat, abych se nějak ubránil! Bude z tebe dobrej Jedi, vážně... A to neříkám jenom proto, abych tě utěšil - i mistr Trebor si všiml tvýho potenciálu. Proč by si jinak vybíral tebe a Wejj, aby vás učil Niman?
Ta poslední věta byla samozřejmě řečnická otázka, takže na ni nečekám žádnou odpověď. Ovšem sleduji Habinovu reakci, abych zjistil, jestli jsem mu alespoň trochu zvedl náladu.
Poté odcházím ze cvičiště a cestou hodím po Wejj omluvným pohledem.
Snad ví, že jsem to neudělal schválně...

Dojdu až nahoru k Essanovi.
Boje bylo prozatím dost. Asi půjdu vymyslet nějakou činnost do společenský místnosti. Jdeš taky?
obrátím se na něj. Ať už mne doprovodí, nebo ne, odcházím ze cvičiště a mé myšlenky se chtě nechtě opět stáčejí na můj úkol.
Reess Kairn... Už by mi mohli vybrat mistra, abych po něm mohl začít pátrat. Hmm, kéž by ten mistr byl Windu. Achjo a chudák Habin, proč se mnou šel zápasit zrovna on? Nebude na mně Wejj naštvaná?
Myšlenky se mi v hlavě převalují jedna přes druhou...
Nejsou žádné emoce, je jen klid.
Není žádná nevědomost, je jen poznání.
Není žádná vášeň, je jen vyrovnanost.
Není žádný chaos, je jen harmonie.
Není žádná smrt, je jen Síla!

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

Coruscant, Chrám Jedi - cvičiště

Essan také viděl, co se dělo dole na cvičném povrchu.
"Byls fakt dobrý, viděl jsem to! Paráda! Takhle při dalším padawanském turnaji strčíš všechny do kapsy!" nešetřil Tvůj kamarád chválou na Tvou adresu, když jsi usedl na chvilku vedle něj.

"No, asi si půjdu uklidit ubikaci, nechal jsem tam ráno trošičku nepořádek a vím, jak jsou na to mistři hákliví... ale dojdu za Tebou." prohodil,když jsi se zvedl k odchodu.
Mrknutím oka jsi zkontroloval Wejj a Habina a zjistil si, že se mladičká Zabračka ujala trenérské pozice a učí svého bratříčka nové pohyby bez světelného meče. Což Tě potěšilo, neboť alespoň rychle zapomene na svou prohru...

Chrámem se v tuto dopolední hodinu procházelo poměrně dost mistrů, zatímco padawani se většinou věnovali svým tréninkům a cvičením. Jen málokdo neměl co na práci... Takže když jsi skoro vrazil do mistra Windua, zřejmě proto, že jsi nevnímal zcela své okolí, podíval se na Tebe velmi přísným pohledem: "Dávej pozor, mladíku... Kampak máš namířeno?"
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
Ryen
Učedník
Učedník
Příspěvky: 66
Registrován: 10.2.2011 01:57:44
Bydliště: CR

Příspěvek od Ryen »

Coruscant, Chrám Jedi - cvičiště

Essanova pochvala mne samozřejmě potěší. On si nejspíš narozdíl ode mně a Wejj z Habinovi prohry nic moc nedělá.
No ale proč by taky měl, že jo.
Díky kámo. Jo jo tak mazej uklízet a pak doraž.
ze srandy ho popoženu a sám vyrážím směrem ke společenské místnosti.
Strčit ostatní do kapsy při turnaji... Hmm, to je lákavá představa. Ale to budu muset ještě hodně cvičit...

Coruscant, Chrám Jedi - chodby

Z myšlenek mne vytrhne na poslední chvíli vybraná srážka s nějakým velikánem. Jakmile vzhlédnu nahoru, srdce mi vyskočí až do krku.
Sakra - mistr Windu! Dobrý, klid, třeba na něj zapůsobím.
Ne že bych se s Maceem nikdy předtím nesetkal, ovšem mít možnost si s ním promluvit těsně před tím, než mi bude přidělen mistr, vrhá na naše setkání zcela nové světlo.

Ehm, omlouvám se mistře Windu. Zřejmě mám v hlavě až moc myšlenek a zapomněl jsem díky tomu vnímat okolí. Je to moje chyba.
No já jsem pako! Ještě upozorním na svoje chyby, místo abych se vytáhl se svými přednostmi. A taky jsem se mohl alespoň lehce uklonit, když jsem ho zdravil. Měl bych se to už naučit.
Já právě mířím ze cvičiště do společenské místnosti,
odpovídám na mistrův dotaz.
Víte, měl bych se věnovat plnění jistého úkolu, ale nemohu, dokud mi Rada nepřidělí mistra. Takže se snažím nějak smysluplně využít čas, než se některý mistr uvolí mne vést.
Snad jsem ho tím alespoň trochu zaujmul. Dal jsem mu příležitost navázat hovor, tak uvidíme, jestli se chytne...
Zatímco mluvím, zaujmu záměrně od mistra takovou vzdálenost, aby bylo jasné, že se hned nechystám pokračovat v chůzi. Ovšem nestojím tak blízko, abych mu narušoval osobní prostor. Snažím se přitom tvářit klidně a vážně, i když vůbec netuším, jestli mi to na tváři nevytvořilo spíš křečovitý výraz.
Nejsou žádné emoce, je jen klid.
Není žádná nevědomost, je jen poznání.
Není žádná vášeň, je jen vyrovnanost.
Není žádný chaos, je jen harmonie.
Není žádná smrt, je jen Síla!

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

Coruscant, Chrám Jedi - chodby

"Ach tak, tím pádem musíš být padawan Seth Alec, není-liž pravda? Mistr Yoda mi o Tobě zrovna před nedávnem vyprávěl a také o tom, co Ti svěřil před svou nešťastnou smrtí mistr Yarael Poof. Vypadá to, že svůj úkol bereš s naprostou vážností a to je dobře! Pojď, někomu Tě představím..." pokynul Ti během rozhovoru rukou, abys jej následoval.

Trochu překvapeně jsi tak učinil.

Coruscant, Chrám Jedi - cvičná místnost

Po chvilce jste došli zpět na cvičiště, což bylo docela zarážející...
Ovšem jen do chvíle, než Windu vyhledal svým zrakem mladou Jedi, která osamocena v koutě místnostni prováděla cviky, posilující její již tak mrštnou a sportovní postavu.
Mistr Windu ji posunkem přivolal a ani na ni nemusel volat přes celou tělocvičnu, ihned na jeho přivolání reagovala tím, že spustila své tělo elegantně z pevné stojky na zem a vyšvihla se na nohy.

Když došla až k vám, mistr Windu opětoval její pozdrav a promluvil: "Sethe Alecu, toto je Carmina T'hesea, Tvoje nová mistryně! Povede Tě k rozhodujícímu mezníku ve Tvém výcviku na rytíře Jedi a dokončí tak dílo mistra Poofa."
Stručná informace, avšak dostačující. I proto se Mace Windu bez dalších proslovů otočil a odcházel.

Carmina T'hesea byla mladá dívka z rasy Lowen, byla jednou z mladších rytířů Jedi a Tys měl být jejím prvním učedníkem.
Otřela si zpocené čelo a prohodila k Tobě s doznívajícími známkami fyzické činnosti: "Uuff, já jsem Carmina, těší mne!"
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
Ryen
Učedník
Učedník
Příspěvky: 66
Registrován: 10.2.2011 01:57:44
Bydliště: CR

Příspěvek od Ryen »

Coruscant, Chrám Jedi - cvičiště

Zmateně sleduji mistra Windua a v hlavě přemítám o tom, komu mně to jen může chtít představit.
Když dorazíme zpět na cvičiště a Mace k sobě přivolá rytířku Jedi, ihned jí hodnotím pohledem.
Hmm, vypadá celkem přívětivě... ale na rytířku je docela mladá. Především jí vůbec neznám. Nejspíš jsem ji párkrát viděl na cvičišti, ale nevěnoval jsem jí moc pozornosti. Co mi asi tak zrovna ona může chtít?
Jakmile Carmina přiběhne, kývnu na pozdrav a přívětivě se na ni usměji. Jakmile mi ovšem Windu oznámí, že se stává mou novou mistryní, koutky mi opět poklesnou a výraz ztvrdne. Snažím se skrýt překvapení, ovšem příliš se mi to nedaří.
Moje nová...?
vykoktám. To už ovšem vidím jen Maceova záda jak mizí ve východu z cvičiště. Je mi jasné, že tím i symbolicky odchází poslední naděje, že by se kdy stal mým mistrem.

Zdravím...
odpovím Carmině a podám jí ruku. Ovšem provádím to spíše automaticky, protože myšlenkami jsem stále u vzdalujícího se Windua.
No tak, Sethe, vzpamatuj se! Jaká byla pravděpodobnost, že tě vezme do učení? S Carminou strávím nejspíš celé svoje dospívání, tak bych s ní měl zkusit vycházet.
Zatřesu hlavou a poprvé se pořádně zadívám na svou novou mistryni.
Ehm, no, rád vás poznávám. Já jsem Seth Alec, váš nový padawan, jak se zdá.
Další krok nechám na ní - pokud si nejprve bude chtít dokončit sérii cviků nebo se rovnou vrhneme na nějakou společnou činnost.
No třeba to nebude tak špatný... A konečně se taky můžu věnovat svýmu úkolu.
Nejsou žádné emoce, je jen klid.
Není žádná nevědomost, je jen poznání.
Není žádná vášeň, je jen vyrovnanost.
Není žádný chaos, je jen harmonie.
Není žádná smrt, je jen Síla!

Zamčeno

Zpět na „Dočasně uzavřené výcviky“