Výcvik pre Stanley Roberts (Jedi)

Pakliže je hráč déle než 30 dní neaktivní, sem bude přesunut jeho výcvik

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Jazen
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 710
Registrován: 14.12.2009 21:52:36
Bydliště: Trenčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jazen »

Corellia, múzeum

Muž na teba začudovane pozrie a povie
Aha, no vedúci je tam.
ukáže zbraňou na muža za páskou, ktorý robí obhliadku miesta činu. Muž na to gombíkom vypne energetické pole okolo miesta činu a nechá ťa vojsť. Vedúci na teba pozrie a kývne ti, aby si k nemu prišiel
Čo pre teba môžem urobiť mladý muž?
spýta sa ťa muž.
„Vždy dva mají být; ne více, ne méně. Jeden aby moc ztělesňoval, druhý aby po ní toužil."

- Darth Bane, Temný pán ze Sithu

Uživatelský avatar
Stanley
Učedník
Učedník
Příspěvky: 140
Registrován: 28.12.2010 21:46:12
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Stanley »

Corellia, múzeum

Bol to taký päťdesiatnik, trocha tučnejší, fúzatý a vypadal na pozitívneho a humorného chlapa...ehmm dedka...
Zdravím. Moje meno je Stanley Roberts, člen rádu Jediov. Máme vám pomôcť pri vyšetrovaní tejto krádeže. Poukazujte mi miesto činu a chcem počuť váš scenár tejto krádeže. To znamená že kedy sa to stalo, ako sa podla vás dostali dnu, kedy... atď...
Chvíľku som sa zadíval do vitríny kde bola tá soška a pozeral som si nápisi na vitríne.
....No, počúvam....

Uživatelský avatar
Jazen
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 710
Registrován: 14.12.2009 21:52:36
Bydliště: Trenčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jazen »

Corellia, múzeum

Nápis na vitríne nemôžeš však prečítať, nakoľko je napísaný v starom corellianskom jazyku. Muž sa k tebe otočí a prepne na datapade obrazovku. Potom začne
Teší ma...
podá ti ruku a pokračuje
...ako môžeš vidieť ide o lúpež tejto cennosti, ide asi o 1,5 metrovú sošku z doby asi spred 3000 rokov. Nevieme vôbec zistiť ako sa to stalo, vieme však, že sa to udialo za bežného dňa, čiže sa to tu hemžilo návštevníkmi, naše kamery nezachytili nič avšak na pár sekúnd vypadol prúd a nato už sochy nebolo. Myslíme si však, že prišli tadeto...
ukázal rukou na ventilačnú šachtu presne nad vitrínou vo výške asi 15 metrov
...Nenašli sme tam žiadne stopy, vedie na strechu táto šachta.
dopovie a opäť sa venuje svojmu datapadu, do ktorého zaznamenáva zistené fakty.
„Vždy dva mají být; ne více, ne méně. Jeden aby moc ztělesňoval, druhý aby po ní toužil."

- Darth Bane, Temný pán ze Sithu

Uživatelský avatar
Stanley
Učedník
Učedník
Příspěvky: 140
Registrován: 28.12.2010 21:46:12
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Stanley »

Corellia, múzeum

Tie nápisi boli veľmi zaujímavé. Niečo ako značky alebo hieroglyfy. A vo vitríne sa dalo naozaj cítiť že tam niečo dôležité chýba.
Nezdalo sa mi príliš pravdepodobné že prišli zo šachty.
Hmm ja si myslím že je veľmi nepravdepodobné že došli z vetracej šachty keď tam ani nenašli žiadne stopy a je to ešte k tomu aj vo vysokej výške... Ale pre istotu sa tam neskôr pozriem. Hmmm... ehmm viete už dôvod výpadku elektriny?
...spýtal som sa...

Uživatelský avatar
Jazen
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 710
Registrován: 14.12.2009 21:52:36
Bydliště: Trenčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jazen »

Corellia, múzeum

Muž podíde bližšie k vitríne a povie
Bol to nejaký menší skrat v generátore elektriny, po výpadku hneď nabehol sám. Ak si to chcete obzrieť choďte po chodbe a zabočte vpravo a prvé dvere naľavo a potom po schodoch dolu.
dopovie a ďalej sa venuje svojej činnosti.
„Vždy dva mají být; ne více, ne méně. Jeden aby moc ztělesňoval, druhý aby po ní toužil."

- Darth Bane, Temný pán ze Sithu

Uživatelský avatar
Stanley
Učedník
Učedník
Příspěvky: 140
Registrován: 28.12.2010 21:46:12
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Stanley »

Corellia, múzeum

Ale dobre nekecaj mi tu hovadiny....že menší skrat??.... No stavím sa že ste to neprezreli. Nechápem, ako to môže povedať ako keby sa nič nestalo a bola to bežná vec že elektrina vypadáva.
Aha... no vidím že o ten výpadok ste si veľa starostí nerobili. Pôjdem si to očeknúť...
Ešte som si chvíľku obzeral tú vitrínu. Skúšal som zistiť že ako sa tam asi mohli dostať. No žiadne stopy po vlámaní. Ani dvierka neboli vypáčené, ani sklo nebolo rozbité. Nikde nič.
Hmmm ako sa mohlo za bieleho dňa ukradnúť 1,5 metrovú sošku tak, že si to nikto nevšimne.... nechápem.
No, tak teraz kam.... na strechu alebo do tej pivnice....

zamyslel som sa, a šiel som sa kuknúť na strechu.
Šiel som pod šachtu, asi tak 5 metrov od steny kde bola. Vyskočil som ale nemal som dobrý odraz, preto som sa len chytil okraja šachty. Vliezol som do nej a tam bol taký prievan, že ma skoro odfúklo naspäť. Asi po pol hodine som sa dostal na strechu. Bol tam pekný výhľad na mesto.
Sem sa potom raz v noci vrátim. Bude tu krásne rozsvietené mesto. No ale teraz k robote.
Mal som taký pocit že tu nájdem predsa len nejakú stopu.

Uživatelský avatar
Jazen
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 710
Registrován: 14.12.2009 21:52:36
Bydliště: Trenčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jazen »

Corellia, múzeum

Ten generátor sme obzreli, hacknúť sa to nedá jedine že by sa vypol cudzím pričinením. Avšak to sme vylúčili pretože sme našli poškodený piest v generátory, ktorý sme hneď vymenili.
povie ti muž a podá ti kartu
Touto kartou si môžeš otvoriť ako aj vchod na strechu, tak aj vchod ku generátoru.
dopovie a venuje sa svojim veciam. Skúsiš sa dostať na strechu cez šachtu, avšak zistíš že to nie je možné pretože tam je ochranná mriežka, ideš teda normálne po schodoch, po chvíľke sa zorientuješ a prídeš k vchodu do šachty. Je to však šachta zablokovaná ochranou, ktorá sa dá odblokovať jedine s kartou, ktorú majú len zamestnanci múzea. Vo vnútri šachty sú aj senzory pohybu. A navyše podľa veľkosti otvoru môžeš vylúčiť, že by sa tam zmestil dospelý muž. Ty by si sa tam v podstate zmestil ale nebolo by to nič príjemné.
„Vždy dva mají být; ne více, ne méně. Jeden aby moc ztělesňoval, druhý aby po ní toužil."

- Darth Bane, Temný pán ze Sithu

Uživatelský avatar
Stanley
Učedník
Učedník
Příspěvky: 140
Registrován: 28.12.2010 21:46:12
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Stanley »

Corellia, múzeum

Po chviľke som sa dostal k tej šachte. Trocha som premýšľal že či je hlúposť do nej vliezť lebo to vypadalo dosť úzko.
No nič, nejako to snáď zvládnem. Uvidíme...
Nejako som sa do tej šachty natrepal. Chytil ma taký pocit že ma už majster hľadá. Zase bol strašný prievan.
Joj no nič horšie už sa mi nemôže stať.
Asi po desiatich metroch som sa chcel vrátiť naspäť ale už som bol ďaleko
Do Sili!

Uživatelský avatar
Jazen
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 710
Registrován: 14.12.2009 21:52:36
Bydliště: Trenčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jazen »

Corellia, múzeum

Vlezieš do šachty a horko-ťažko sa plazíš dopredu. Našiel si len prach a špinu, čo je jasné pre každú šachtu. Pár škrabancov, ktoré vyzerajú ako od droida, stopy červenej farby a nič viac. Keď sa však rozhodneš ísť späť zistíš, že si zaseknutý a môžeš sa hýbať len dopredu. Pred tebou vidíš svetlo čo značí, že sa pomaly blížiš k otvoru nad sálou v ktorej je vitrína.
„Vždy dva mají být; ne více, ne méně. Jeden aby moc ztělesňoval, druhý aby po ní toužil."

- Darth Bane, Temný pán ze Sithu

Uživatelský avatar
Stanley
Učedník
Učedník
Příspěvky: 140
Registrován: 28.12.2010 21:46:12
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Stanley »

Corellia, múzeum

Šiel som ďalej a ďalej. Pomaly. Tam bolo toľko špiny, že ani v senatu sa toľko špiny nenájde.
Nieee zase budem celí špinavý
Taktiež som aj premýšľal o tom ako sa cez tuto šachtu mohli dostať k vitríne.
Veď sa tu ledva ja zmestím.
No neskôr som uvidel aj nejaké škrabance a nejakú červenú hmotu. Na prví pohľad vypadala ako krv ale potom som sa presvedčil že to krv nieje. Zobral som si kapesník a namáčal som tu hmotu na kapesník. Možno z toho niečo zistíme.
A že žiadne stopy.
Šiel som ďalej a na konci som uvidel svetielko.
Huraaa! Konečne je koniec!
Vykukol som von z mriežky a pozoroval som prácu ktorú vykonávali policajti.
Taktiež som si skúšal všímať že čo odtiaľto videli zlodeji, čo sa z dola nedá vidieť. Keby som to zistil tak by som možno zistil, že ako tá krádež prebiehala.

Uživatelský avatar
Jazen
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 710
Registrován: 14.12.2009 21:52:36
Bydliště: Trenčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jazen »

Corellia, múzeum

Ledva ledva sa priblížiš k otvoru a obzrieš si scenériu, zo šachty vidíš takmer celú sálu. Keď sa však snažíš posunúť späť všimneš si miniatúrnych otvorov na každej strane šachty, sú očividne navŕtané. Inšpektor zo spodu na teba pozrie a zakričí
To je šachta pre droidov, ty šialenec!
potom privolá ďalších dvoch mužov, ktorý sa začnú neprimerane smiať. Jediná cesta von zo šachty je skokom dolu, avšak hrozí nebezpečenstvo nakoľko to je tak 20 metrov.
„Vždy dva mají být; ne více, ne méně. Jeden aby moc ztělesňoval, druhý aby po ní toužil."

- Darth Bane, Temný pán ze Sithu

Uživatelský avatar
Stanley
Učedník
Učedník
Příspěvky: 140
Registrován: 28.12.2010 21:46:12
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Stanley »

Corellia, múzeum

Hahaha smiete sa vy debili...
Cítil som sa tak trocha trápne ale čo už. Preskúmať som to musel a tuto to bola jediná šanca.
Skúmal som, že ako sa oni dostali odtiaľto k vitríne.
Hmm ..je vylúčené aby to ukradol človek. Osobne to ukradnúť nemohol. Bola to veľká výška a aj keby použil lano, tak by si to niekto všimol, predsa len to bolo za bieleho dňa a bolo tu plno ľudí. No iné by to bolo keby to bol droid. Ten by vedel skočiť dolu bez bolesti, navyše niektoré majú aj maskovacie generátori. Ale aj to som musel vylúčiť lebo potom ako zmizol ten droid. Aj keby mal maskovací generátor tak by si určite niekto všimol že sa nejaký tieň bere 1,5 metrovú sochu.
Bol som naprosto zmätený.
Vykopol som mriežku a pozrel dolu.
Ojojoooj.... to je ale naozaj že výška.... to je samovražda... no nič ideš na to...
už som sa chystal skočiť ale som sa bál a chytil som okraj dieri, kde bola tá mriežka.
No takže na 3....:
Snažil som si ukľudniť svoju myseľ.
1.
nadýchol som sa,
2
Už som začal strácať dôveru ale bol som rozhodnutý skočiť
3
oddrgol som sa tak, aby som nepadol na vitrínu a spravil som vo vzduchu salto dozadu.
Bol to zaujímavý pocit. Na nič som vtedy nemyslel. Iba som sa snažil presvedčiť sám seba že skáčem a nie padám čiže som to mal pod kontrolou. No keď som dopadol, nebolo to nič príjemné.

Uživatelský avatar
Jazen
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 710
Registrován: 14.12.2009 21:52:36
Bydliště: Trenčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jazen »

Corellia, múzeum

Zoskočíš zo šachty a efektným saltom dopadneš vedľa vyšetrujúceho komisára, ktorý sa v reflexe uhne. Kolená ti zapraštia ale pomôžeš si silou a takmer bez problému dopadneš. Muži na teba pozrú a kývu hlavou
Nemožné! Veď si sa mohol zabiť!
komisár na teba pozrie a spýta sa
No čo našiel si tam niečo?
„Vždy dva mají být; ne více, ne méně. Jeden aby moc ztělesňoval, druhý aby po ní toužil."

- Darth Bane, Temný pán ze Sithu

Uživatelský avatar
Stanley
Učedník
Učedník
Příspěvky: 140
Registrován: 28.12.2010 21:46:12
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Stanley »

Corellia, múzeum

Do smiali ste sa... čo? hehe
Nepodceňujte Silu, Pán komisár....
Už by mohol dojsť môj majster...veď keď vypadol prúd tak nieje čo pozerať na tých záznamoch...
reagoval som na otázku komisára a vytiahol som vreckovku.
Túto červenú hmotu... nie som si istý že či je to krv ale pre istotu to dáme na rozbor a zistíme že čo to je.... Ešte sa pôjdem pozrieť na ten generátor elektriny... Tak zatiaľ...

Uživatelský avatar
Jazen
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 710
Registrován: 14.12.2009 21:52:36
Bydliště: Trenčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jazen »

Corellia, múzeum, podzemie s generátorom

Po pár odbočkách sa dostaneš k veľkým dverám, ktoré vedú do podzemia múzea, kde sa má nachádzať generátor. Dvere si otvoríš kartou, ktorú ti pridelili a pokojne vstúpiš do temnoty, svetlá sa zažnú pohybom a ty prejdeš po schodoch až dole. Obrovská mašina v strede miestnosti je podľa tvojich domnienok už spomínaný generátor. Prídeš k nemu a vidíš, že dvierka k nemu otvára jedine karta, ktorú máš ty alebo aj iný zamestnanci múzea. Pokojne si otvoríš dvierka a vidíš mnoho displejov, ktoré ukazujú stav a jednu veľkú páku, ktorou sa generátor vypína. Nikde ale nie je žiadna stopa, ktorú by si mohol spozorovať voľným okom. Generátor vyzerá novo a stabilne, čiže k jeho výpadku mohol jedine niekto dopomôcť alebo to bola technická chyba, ktorú však na začiatku vylúčili. Jedinu stopu teda máš červenú hmotu zo šachty.
„Vždy dva mají být; ne více, ne méně. Jeden aby moc ztělesňoval, druhý aby po ní toužil."

- Darth Bane, Temný pán ze Sithu

Zamčeno

Zpět na „Dočasně uzavřené výcviky“