Horké hlavy - výcvik pro Shauna O'Connora (Shaun)

Pakliže je hráč déle než 30 dní neaktivní, sem bude přesunut jeho výcvik

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Horké hlavy - výcvik pro Shauna O'Connora (Shaun)

Příspěvek od East.Wood »

Golrath, tajné výcvikové středisko

3 ABY

"Víte, poručíku, máma by na mě byla pyšná! Častokrát jsem jí sliboval, že se stanu vojákem a pomstím se Impériu za smrt mého otce a teď se mi ten sen splnil. A doufám, že se brzy dostanu do nějaké bitvy, abych mohl sestřelit pár imperiálů! Páni, snad to bude brzy." hovořil tak trochu sám pro sebe sotva osmnáctiletý mladík se šroubovákem v ruce.
Byl jsi nucen poslouchat zanícený hovor jednoho mladého kadeta, který se jmenoval Attija Sammer a byl Ti nápomocen společně s čtyřmi dalšími na opravu jednoho z generátorů na stanici, ve které jsi Ty sám působil již půl roku.

Před nedávnou dobou jsi byl po jisté bojové zkušenosti jmenován poručíkem a byl Ti dán k ruce tým nováčků, abys je vedl.
Ale popravdě řečeno, tohle zřejmě nebylo to, co jsi si přál...

Prozatím jste se nedostali k žádné větší akci, neboť z tajné rebelské základny na Golrathu nebylo vysláno příliš mnoho jednotek přímo do boje s Impériem. Zde se spíše cvičili kadeti a poté byli odesíláni k různým misím na jiné rebelské základny, jakou byla např. ta na Hothu.
Takže když přišel od vrchního velení stanice rozkaz k revizi generátorů, byl jsi jako čerstvý poručík s jednotkou kadetů ideální k tomuto úkolu.
Jak sám major Buwo říkával: "Když zvládneš na jedničku jednoduché věci, jsi hoden nést i těžší břemena..."
______________________________
Tvým úkolem je napsat první dojmy, můžeš vzpomínat na minulost, ale určitě posuň děj zas o kousek kupředu. Nehraj za ostatní, pouze za svou postavu!
Hodně štěstí. ;)
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Shaun

Příspěvek od Shaun »

Golrath, tajné výcvikové středisko

Snad ne...Zareaguju na mladíka, který mluvil a mluvil, že jsem většinu jeho proslovu ani nepostřehl. Co jsem ale postřehl, byl konec, na který jsem hned okamžitě zareagoval. Jmenoval se Attija Sammer a byl to jeden z můžu pod mým velením. V ruce držel šroubovák a podobný nástroj držel i zbytek mého týmu. Nebyly to náhrady za zbraně, ale důležitá součást mého tajného úkolu. I když né až tak tajného. Mým úkolem bylo totiž opravit generátor. Když jsem poprvé uslyšel náplň mého úkolu, chvilku jsem nevěřil svým uším, než jsem zaťal pěsti, zasalutoval a odešel. Nečekal jsem, že hned po obdržení týmu dostanu úkoly udržbáře. Čekal jsem přece jenom něco víc. Měl jsem pod sebou pět mužů, s kterými jsem si mohl dělat v rámci možností co jsem chtěl. Neměl jsem ale moc možností, jak je vyzkoušet. Základna sloužila jako výcvikové středisko, odkuď se teprve kadeti rozesílali do akce. Byly jsme zde v bezpečí, přesto to ale nebylo, co jsem chtěl. Nestěžoval bych si ale, v jistém ohledu mi přijde tohle pohodlí a bezpečí jako luxus, který bych nerad vyměnil. Z části jsem ale chtěl zase bojovat...

Bitvy nejsou tak akční, jak si představuješ. Budeš možná rád, když si jednou vystřelíš za celou akci. Hlavně se nenech unést a pomatuj kdo tomu velí...Nechci vidět jak vběhneš mezi bandu stormů a prozradíš všechny. Pokud to přežiješ, zastřelím tě sám...
Možná jsem byl už příliš unaven a znuděn, možná mně jenom přestal bavit monolog, který voják vedl. Až po domluvení jsem si uvědomil, co jsem řekl. Ale líbilo se mi to, Nemluvil jsem dál. Nemělo to smysl. Byl to klasický nováček. Neměl zkušenosti. Stejně jako další nováčci, které jsem dostal. Já ale taky nebyl žádný hrdina. Ani veterán. Měl jsem za sebou jenom pár akcí. Až do jedné bitvy, kde jsem se předvedl. Nečekal jsem, že si toho někdo vůbec všimne. Jmenování důstojníkem už vůbec. A teď tohle.
Podobné řeči jsem neslyšel poprvé, a popravdě, většina kadetů, co sem přišli měla podobné verze příběhů. Někdy mně to až unavovalo. Já nebyl jiný. Ale teď jsem.

Pohlédl jsem opět na své vojáky. Nohou jsem párkrát posunul imaginární kamínek na zemi. Neměl jsem co dělat, práci jsem nechal "svým lidem"
Když zvládneš na jedničku jednoduché věci, jsi hoden nést i těžší břemena.
Objevila se mi v hlavě citace majora Buwoa, která mi nyní přišla jako celkem paradox, protože po těch těžších břemenech jsem dostal jednoduchý úkol, který byl i pro mně pod úroveň. Ale byl jsem jmenován nově, a koho jinýho využít, něž někoho bez zkušeností. Pouze se utěšovat, že přijdou lepší časy mi nestačilo. Vlastně jsem byl z části jako Attija. Přišel o blízké a žene se za pomstou. Taky si přeju abych mohl sestřelit pár Imperiálů. Přeju si zničit Imperium, za to co provedli mým lidem.
Imperium zničilo mojí rasu!
Znělo mé ujišťování nad skutečnými viníky, nikomu jsem to ale ještě nepřiznal. Byl jsem spíš ten pasivnější. Nerad jsem se bavil o své minulosti s kýmkoliv jiným, než se svým svědomím.
Už je to opravené, vojíne? Můžeme to konečně nakopnout a vyzkoušet.
Zeptám se vojáka, co vypadá že se v tom aspoň trochu vyzná a nedrží pouze nářadí v ruce. Doufám v kladnou odpověď, protože mně pomalu začínají téct nervy z tohoto úkolu a nejraději bych jej měl za sebou.
___________________________
Doufám, že jsem to napsal správně. :) Nevěděl jsem, jak víc posunout děj, abych za nikoho nehrál nebo abych neodešel pryč a generátor ještě například nebyl opraven. A doufám, že to není moc chaotický.

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

Golrath, tajné výcvikové středisko

Když se oprava jednoho z generátorů začala trochu protahovat, napadlo Tě, jak by asi teď bylo doma na Firrerre... tedy pokud by ještě existovalo...
Zaplavila Tě vlna lítosti a hněvu!
Jakožto velitel jednotky mladých kadetů jsi se však musel ovládat.

Horlivý mladíček Attija Tě vytrhl z přemýšlení: "Omlouvám se pane, ale snad i Vy toužíte po tom dát Impériu co proto, nebo se pletu? Jste přece Firrerre a..." nedokončil větu, čekajíce na Tvou reakci.
____________________________
Poznámky k prvnímu příspěvku jsem Ti poslal v PM, jinak je vše OK ;)
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Shaun

Příspěvek od Shaun »

Golrath, tajné výcvikové středisko

Kdybych byl doma, už bych vařil večeři a připravoval se do postele
Přemýšlel jsem o své rodné planetě, jako kdybych teprve včera odletěl a za chvilku se měl opět vrátit zpět. Ale už jen při zamyšlení se nad Firrerrem mně vyvedlo z rovnováhy, přišlo na mně stochutí někoho zbít - či přinejmenším něco rozbít. Často jsem vzpomínal na domov a ještě častěji se mnou mávaly emoce. Vzpomínky byly čerstvé, i když se to událo dávno. Nevěřím, že bych na to zapomenul. Ale musím. Jinak nebudu nikdy provozuschopný na sto procent.
Jak nám to mohl udělat vlatní?! Jen ho někdy potkat, neodejde po svých! Tohle přece...
Tok myšlenek přerušil opět mladý kadet, který mně "častoval" svým proslovem před chvilkou. Lehce jsem naň pohlédl a čekal, co z něj vyleze. Stížil mi ale situaci, když nedokončil větu. Čekal na mojí reakci, což pro mně bylo složitější, než si mladík mohl myslet.
A z Firrerre? Možná máš pravdu, možná toužím dát Imperiu co proto, možná bych rád pomstil své lidi...na druhou stranu jsem hlavně voják, ba co víc, mám nějákou hodnost a nějáké lidi, za který zodpovídám. Bojujeme za vyšší dobro, né pro pomstu!
Chvilku jsem zastavil, abych si uvědomil že mladík nedostal odpověď. Byla to spíš taková snaha vypadat profesionálně. Ale sith vem rebely, jejich ideologie mně byla celkem ukradená. Já byl stejný jako Attija. Pomsta byla to, co mně hnalo kupředu.

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

Golrath, tajné výcvikové středisko

"Samozřejmě, pane! Bojujeme jen a pouze za mír v galaxii, to je naše poslání. A Impérium nám bude vždy stát v cestě. Bohužel..." podotkl někdo za Tebou a přinutil Tě mimoděk se otočit.
Byl to Tvůj neoficiální zástupce, bothanský desátník Skath Elleb.

Teprve dvacetiletý, horlivý, ale někdy překvapivě vychytralý mladík se pokoušel již druhým rokem o důstojnické zkoušky, přál si být zástupcem velitele nějaké velké vesmírné lodi a když byl přidělen ke Tvé jednotce, nesl to velmi těžce. Dokonce prý i napsal osobní dopis generálu Dodonnovi, kde žádal o vyjímku!
Přesto všechno se ale pokoušel dodávat sobě i ostatním kapku sebedůvěry, pokud zrovna netrpěl jednou ze svých častých depresí...
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Shaun

Příspěvek od Shaun »

Golrath, tajné výcvikové středisko

Jsem rád, že se mnou někdo souhlasí...
Otočím se na desátníka, který se za mnou ozval. Mladý bothan, který se snažil být důstojníkem a mířil ještě výš, nebyl zrovna štastný pod mým velením. Prý psal i generálovi, ale jak určitě očekával, nebylo mu vyhověno a nyní musel trpět mojí hodnost.
I přes jeho časté deprese se snažil jít ostatním příkladem a já sám jsem s ním neměl nikdy problém.
Nebojujeme pro vlastní pomstu, ale pro vyšší cíl. Mír v galaxii musíme obnovit, ať to stojí co to stojí, osobní pohnutky jsou až na druhém místě! Souhlasíte se mnou, Ellabe?
Začnu zase povídat o ideálech, které mi nejsou vlastní a snažím se vypadat jako pravý rebel, kterýmu jde o mír v galaxii.
Ale zatraceně, sám vím nejlíp, že osobní pohnutky mám na prvním místě...

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

Golrath, tajné výcvikové středisko

"Ale jistě, pane!" kývl nuceně hlavou Elleb a sjel raději pohledem na jednoho ze svých mužů. Chlapec zrovna dodělával opravu jednoho obvodu, když tu se ozvala vysílačka ve Tvé kapse.
Po aktivování přístroje se ozvalo strohé hlášení: "Veliteli O'Connore, hlaste se na velitelství."
Nic víc, nic míň...

Desátník Elleb se tvářil, jako by neposlouchal zprávu z vysílačky, ale následně jen tak mimochodem řekl: "Nebojte se, dohlédnu na ty kluky. Jen jděte!" řekl.
Naposledy upravil(a) East.Wood dne 15.1.2011 12:46:19, celkem upraveno 1 x.
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Shaun

Příspěvek od Shaun »

Golrath, tajné výcvikové středisko

Pousměji se nad souhlasem desátníka a pohlédnu stejně jako on, na vojáka co zrovna opravoval obvod. Ve sledování práce druhých mně vyruší vysílačka a já mám konečně naději, že budu moct vypadnout. Zprávou je, že se mám ihned hlásit na velitelství. Jednoduché.
Tak aspoň se projdu, ten generátor už mi leze krkem.
Desátník mně "propustí", i když jsem si myslel, že se k němu má zpráva ani nedostala. Podívám se na něj a kývnu.
Dobře, desátníků, jsou vaši...
Obrátím se a vydám se na velitelství, abych zjistil, co je důležitější než oprava generátoru.

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

Golrath, tajné výcvikové středisko - velitelství

Cestou k veliteli jsi si mohl povšimnout mnoha spěchajících, či zaměstnaných vojáků, pilotů, mechaniků či dalších lidí. Bylo vidět, že zde na tajné rebelské základně to žije každým dnem a každou hodinou. Nikdo se neflákal, každý měl co dělat, pořád bylo třeba něco zajistit...
Tenhle mumraj všech kolem měl v podstatě jediný důvod - všichni chtějí být důkladně připraveni na boj proti Impériu. Každá chybička se draze nevyplácí!

Dostal jsi se až k hlavní budově a mohl vejít dovnitř.
Všiml jsi si ještě doutnajícího kráteru vulkánu, ve kterém byla celá základna vystavěna a ještě jednou jsi musel v duchu uznat genialitu inženýrů, kteří v relativně krátkém čase vymysleli důmyslné umístění a optickou ochranu stanice. Po bitvě o Hoth bylo zapotřebí zlepšit systém utajení a tady jej dovedli k dokonalosti...

V hlavní budově Tě přivítal poručík Ssa'than, zástupce velitele jedné z operačních složek: "Á, poručík O'Connor! Máme stejnou cestu?" zeptal se, když jste společně došli k výtahu a on chtěl navolit patro.
Prstem sjel zrovna k číslu, označující patro, kde sídlil velitel základny.
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Shaun

Příspěvek od Shaun »

Golrath, tajné výcvikové středisko - velitelství

Proběhl jsem chodbu rychlejším krokem a snažil se vyhnout všem obyvatelům základny, kteří se hnali za svými povinnostmi. Všechno muselo být perfektní a bez chybičky. Nebo bychom za to všichni draze zaplatili!
Mohl jsem být ale částečně klidný, protože dobré krytí jsme měli díky vulkánu, kde jsme základnu geniálně postavily. Po Hothu se inženýři poučili a já si v tuto chvíli říkal, že přidat se k rebelům nebyl vlastně tak špatný nápad.

Uvnitř hlavní budovy jsem potkal poručíka Ssa'than a po přivítání mně doprovodil k výtahu.
Ee...ano, cestu máme stejnou, poručíku Ssa'thane.
Přikývnu když si ppohledem na poručíkuv prst potvrdím, že opravdu máme stejnou cestu.
Co na velitelství, něco nového?
Pokusím se ukrátit si cestu kratším rozhovorem.

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

Golrath, tajné výcvikové středisko - velitelství

Poručík Ssa'than coby zástupce rasy Pau'anů byl unikátem mezi rebelskými důstojníky, o to více byl ctěn svými podřízenými a v úctě jej měli dokonce i jeho velitelé.
"Ach ano, tady se vždy děje něco nového... Vždyť to znáte!" prohodil, když jste stoupali do velitelského centra.
"Ovšem tentokráte by mohlo jít o něco důležitějšího, než další z řady nudných cvičení. Uvítal bych to!"

Napadlo Tě, zda nežertoval...

Dorazili jste právě včas, neboť na chodbě, vedoucí k veliteli základny, postávalo více nižších důstojníků a všichni zřejmě očekávali pokyn k vstupu do místnosti. Nikdo nemluvil, jen se několik mužů a žen ohlédlo vaším směrem.
Poručík Ssa'than tiše pronesl: "Tady by se dala atmosféra krájet, viďte?"
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Shaun

Příspěvek od Shaun »

Golrath, tajné výcvikové středisko - velitelství

Pau'an, nevěřil bych, že tady někoho podobnýho uvidím.
Nikdy sem neměl problém s cizámi rasami, pouze některé mi byli bližší než jiné.
Ach, naprosto s vámi souhlasím, nadruhou stranu vždy rád opravím nějákej ten generátor, přeleštím na velení kliky u dveří, nebo budu důležitě stát na hlídce...heh
Sarkasmem jsem se pokusil odpovědět poručíkovi, jehož řeč mně zmátla. Zachoval jsem ale "profesionalitu", promluvil a přitom jsem si přebíral jeho slova v hlavě.
Proto jsem si ani nevšiml, že jsme už na místě, o to větší pro mně bylo překvapení spatřit na chodbě tolik důstojníků. Nebylo pochyb, že tu budou ze stejného důvodu jako já.
Mi povídejte, nejradši bych odsuď vypadl...nevíte co se bude dít?
Stejně tiše mu odpovím a rozhlédnu se po všech účastnících.

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

Golrath, tajné výcvikové středisko - velitelství

"Kdybych to věděl, nestál bych tu jako solný sloup... asi tak, jako vy." odpověděl pau'anský důstojník a více se už nepouštěl do nějakých diskuzí. Řady důstojníků se začaly pohybovat, slyšeli jste nejasný šum.
Něco se dělo...

Pojednou se uprostřed vás všech objevila zástupkyně nejvyššího velitele a všem vám podala hlášení: "Všichni pozor, velitel si vás po jednom bude zvát na osobní pohovory! Vstupujte tak, jak budete voláni... Jako první kapitán Abatte!" řekla hlasitě a zmizela v otevřených dveřích plukovníkovy kanceláře, následována blonďatým mužem.

Někdo z davu otráveně poznamenal: "Co se děje, to starej nemá dost svý práce?"
Tvůj kolega vedle Tebe opáčil: "No, ať se děje cokoliv, týká se to každého z nás osobně..."
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Shaun

Příspěvek od Shaun »

Golrath, tajné výcvikové středisko - velitelství

Osobní pohovory? Co se chystá?
Zamyslím se, když vyslechnu slova zástupkyně. První volaný už zalezl dovnitř a mně začalo být jasný, že to určitě nebude chvilková záležitost.
Jak se zdálo, všichni byly stejně informovaní jako já a všichni se chtěli dozvědět co se chystá. Nad výkřikem vojáka jsem se pouze pousmál, kolega mne donutil pouze ke kývnutí. Až po pár vteřinách jsem zaregistroval.
No, na nějákou formalitu to nevypadá...snad nebudou pohovory dlouhý, nechci tady zkejsnout celej den.
Podívám se na něj a když domluvím a snažím se zahlédnout, jak vypadá nálada předemnou, tedy jak dlouho tu ještě budu čekat.

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

Golrath, tajné výcvikové středisko - velitelství

Žádný voják a tím spíše důstojník neměl rád osobní pohovory. Vždy se na nich mohl dozvědět nepříjemné okolnosti. Samozřejmě tu byla i šance, že na koberečku nedostane důtku, ale pochvalu. Ovšem taková by se spíše hodila před nastoupenou jednotkou, nikoliv v kanceláři velitele základny! Vyjímečně mohl pohovor znamenat i vyznamenání, či povýšení do vyšší šarže. Ale také tu byla nízká šance, že bude ten či onen kadet vyhozen, či přeřazen do civilní sféry...
Zkrátka osobní pohovory vzbuzovaly určitý druh nejistoty a obavy.

Proto se i teď tvářil v hale každý jako před popravou, nikdo moc nemluvil a když už, pak jen šeptem s nejbližším kolegou.
"Za chvíli tam půjdu, vím to! Tak přejte mi trochu štěstí, příteli." tiše promluvil poručík Ssa'than. Odtušil zřejmě pořadí volaných, dovnitř se totiž začali trousit poručíci a on byl jedním ze služebně nejmladších.

A Tys mohl jít hned po něm, Tvoje povýšení bylo přece jen nedávné...

A vskutku, během pár minut vycházel pau'anský důstojník ven, ani se nezastavil a beze slova, mírně bledý, odcházel k výtahu.
Za ním vyšla zástupkyně velitele a ohlásila dalšího na řadě: "Poručík O'Connor!"
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Zamčeno

Zpět na „Dočasně uzavřené výcviky“