Výcvik pro Marxaduse (Marxadus)

Pakliže je hráč déle než 30 dní neaktivní, sem bude přesunut jeho výcvik

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Pear
Temný Jedi
Temný Jedi
Příspěvky: 2233
Registrován: 31.12.2007 18:03:02
Uruguay

Příspěvek od Pear »

Tatooine

S hříšnými myšlenkami jsi se podíval po městě, které se před tebou rozkládalo a na který jsi měl přehled z vyvýšené plošiny před kantýnou.
Bylo opravdu těžké někde začít, když jsi nevěděl, co máš dělat, když tvoje znalosti byly prakticky nulové a dostal jsi vcelku investigativní práci, která při nejlepším znamenala chodit z místa na místo a vyptávat se, za čímž by následovalo omlouvání že jsi rušil.
Podle rady zkušenějších jsi měl začít u obchodníků, kteří byly dycky ve středu dění, nevěděl jsi ale jak. Napadl tě ale přitom další plán. Nebyl to v podstatě ani plán, neboť chození kolem a ptaní se lidí nebyl plán - byla to nouzová cesta. Ale zatím jediná, která šla použit.
V dáli jsi uviděl chlápka, jak si to razil dopředu, celkem sebejistým krokem. Nevyhýbal se, lidi se vyhýbali jemu. A kdo neuhnul, byl sražen na zem. Hned zaujmul tvůj zrak, jeho zrak jsi však ty nezaujmul.
Šel jako by z města, do pouště, nic víc nešlo vyčíst z jeho směru. Nejspíše plánoval jet na speederu, které byly u brány dva.
Greatest, Goldest, Fruitiest, You-know-him-he-is-so-awesum Me.
Moje ochranka: :guard: :maul: :guard:
Darth Revan ♥

Marxadus

Příspěvek od Marxadus »

Tatooine

Co je tohle za chlápka? prohnalo se mi v mžiku hlavou, když jsem spatřil toho podivného muže. Všiml jsem si dvou speederů u brány, ke kterým měl muž zřejmě namířeno.
Nevypadá zrovna obyčejně. napadlo mne, co do popisu muže.
A k čemu dva speedery? Že by s někým mohl mít sraz? Třeba o tom všem něco ví. Alespoň tak vypadá. Aneb jsem ve správný čas na správném místě. pomyslel jsem si a vyrazil jsem směrem ke speederům, abych si na něj počkal tam, protože mne napadlo, že kdybych na něj vyhrkl, zatímco si to razí davem, asi bych skončil válením se v písku stejně jako ti dva, které srazil předtím. Přišel jsem tedy ke speederům a čekal na záhadného muže.
Tohle bude asi zajímavá konverzace. pomyslel jsem si ještě.

Uživatelský avatar
Pear
Temný Jedi
Temný Jedi
Příspěvky: 2233
Registrován: 31.12.2007 18:03:02
Uruguay

Příspěvek od Pear »

Tatooine

Chvilku jsi čekal u speederů, než pomalejší muž prorazí cestu k dopravnímu prostředku a očekával jsi nějáký rozhovor, který by tě posunul dál v tvém případě, ale udělal celkem nečekanou věc.
Ani se na tebe neohlídl, možná si tě ani nevšiml, ale naskočil hned na speeder, a pomalu ho vyvedl před bránu, aby se následně rychle rozjel vstříc pustině.
Ty jsi chvilku zůstal stát, než jsi si uvědomil, že ten druhý speeder nečekal na nikoho, možná ani jeden z nich nebyl jeho. Přesto odletěl celkem v klidu. Druhý mohl být za čas osedlán, či tu byly volně k dispozici, nicméně čím déle jsi čekal, tím více se ztrácel za horizontem muž, který tě tak zaujal.
Greatest, Goldest, Fruitiest, You-know-him-he-is-so-awesum Me.
Moje ochranka: :guard: :maul: :guard:
Darth Revan ♥

Marxadus

Příspěvek od Marxadus »

Tatooine

Buď je úplně hloupý nebo úplný ignorant. pomyslel jsem si ve chvíli, kde kolem mne ten chlap prošel. Poté, co se on vzdaloval z mého dohledu na speederu, já si prohlížel ten druhý speeder, pokojně stojící na místě, jako by čekal na majitele, který nikdy nepřijde.
To, na co teď myslíš, je hloupý nápad! varoval jsem sám sebe.
A co na to mistryně? Ale zas na druhou stranu, ten spěchající chlápek něco může vědět, takže by bylo dobré ho následovat. A zas na druhou stranu - může být nebezpečný, pokud se zastavíme uprostřed pouště, pak by byl boj s ním pravděpodobně náročný, jak aspoň odhaduju. Ale mohl bych ho sledovat z dálky! zvažoval jsem všechna pro a proti následovného rozhodnutí, až jsem nakonec na speeder naskočil. V tom momentě jsem si však uvědomil, že takovou věc vlastně neumím řídit. Něco jsem však na ovládání speederu zmáčknul, něco zatáhnul, a už jsem frčel směrem k ujíždějícímu podivínovi.

Uživatelský avatar
Pear
Temný Jedi
Temný Jedi
Příspěvky: 2233
Registrován: 31.12.2007 18:03:02
Uruguay

Příspěvek od Pear »

Tatooine

Jakmile se rozjedeš kupředu, zjistíš že ovládat speeder není zase tak složité a i když s tím nemáš moc zkušeností, rychle se ti dostalo do krve. Vše, co bylo potřeba byly reflexy a cit pro ovládání, aby jsi necukl s řízením moc prudce a nepřevrátil speeder. Pro ten by to bylo konečné řešení, neboť bez řidiče by se roztříštil o zem, přinejlepším by se mu urvali stabilizátory a skončil ležet na zemi. Ty, pokud by jsi se na něm udržel, by jsi se pěkně omlátil o zem a pokud by jsi se neudržel, nu, nemohl by jsi se více počítat mezi členy řádu, protože i když je splynutí se Sílou čest, řád je mezi sebe nepočítá.
Nicméně jsi po pár desítkách ujetých metrech získal jistotu a z hlavy se ti vytráceli myšlenky, jestli jsi udělal správně, že jsi odcizil stroj. Svůj cíl jsi za chvilku uviděl, jak stále ujíždí dopředu. Nebylo těžké zůstat mu za zády, neboť jsi si udržoval jistý odstup, takže jsi měl čas reagovat na jeho manévry, na druhou stranu ho nebylo možné ani ztratit z dohledu.
V dálce se rýsoval obrovský sandcrawler, a tvůj cíl k němu nemilosrdně mířil. Zdálo se ti čím dál tím víd divné, kam vlastně muž míří, ale něco uvnitř ti říkalo, že to bude důležité, i když na druhé straně bylo spoustu hlasů, které ti radili, aby jsi se vrátil zpět do města.
Byl jsi hodně v pozadí, a cíl se ti ztratil za horizontem pod písečnou dunou, když jsi ale svůj speeder dostal právě na tu dunu, muž už byl dávno dole ze speederu, který zaparkoval vedle sandvrawleru. Zatím kolem něj nicméně nikdo nebyl a on vedle obrovské kovové zrůdy stál sám.
Greatest, Goldest, Fruitiest, You-know-him-he-is-so-awesum Me.
Moje ochranka: :guard: :maul: :guard:
Darth Revan ♥

Marxadus

Příspěvek od Marxadus »

Tatooine

Kam sakra ten chlap míří? pomyslel jsem si, zatímco jsem jel za chlapem na speederu. Sandcrawler mi byl odpovědí.
Tak co teď? Vypadá to, že na něco nebo někoho čeká. Že by na někoho z toho sandcrawleru? Nebo se u toho sandcrawleru má sejít s někým odjinud. Pokud k tomu má sloužit ten speeder, na kterém právě teď sedím, pak se tenhle chlapík nikoho nedočká. Měl bych ale prostě počkat. promyslel jsem si, pak jsem vypnul motor svého speederu, slezl z něj a klekl si, abych mohl vyčkávat na další akci toho podivného muže.
Zkouška ohněm. napadlo mne ještě, zatímco jsem dřepěl.

Uživatelský avatar
Pear
Temný Jedi
Temný Jedi
Příspěvky: 2233
Registrován: 31.12.2007 18:03:02
Uruguay

Příspěvek od Pear »

Tatooine

Poklidně a hlavně potichu jsi dřepěl na pozici a sledoval co bude dál. Lehce jsi možná podcenil slunce a těžší než doufat, že tu chlápek přišel dělat dlležitou věc, bylo vydržet v podobném horku bez vody. Tvůj výcvik ti sice propujčil vlastnost vydržet dýl než normální smrtelník, ale ten normální smrtelník, kterého jsi nyní sledoval se už poněkolikáte napil z lahve, což ti moc nepřidávalo.
Jak se ale zdálo, celé čekání se vyplatilo, neboť po chvilce k muži z druhé strany dojelo osm mužů ve dvou landspeederech a hned se společně vydali do sandcrawleru, tobě z dohledu. Pro tebe malý úspěch, neboť tu nečekáš nadarmo, stejně ale nevíš, co je účelem tohoto setkání. Už lokace ale dávala najevo, že nic šlechetného, ba podle zákona to nebude.
Všichni se ti ztratili z dohledu v útrobách sandcrawleru a nastal čas učinit další krok.
Greatest, Goldest, Fruitiest, You-know-him-he-is-so-awesum Me.
Moje ochranka: :guard: :maul: :guard:
Darth Revan ♥

Marxadus

Příspěvek od Marxadus »

Tatooine

Proč jsem si sakra s sebou nevzal pití.. proklel jsem v duchu, když jsem viděl cizince pít z lahve.
No vida. pomyslel jsem si ve chvíli, kdy k cizinci dojela skupinka mužů v landspeederech. Příchozí se pak spolu s cizincem vydali do sandcrawleru.
Dobře, tak tohle vypadá už celkem podezřele, ale pořád to může být někdo úplně jiný, než koho potřebuji. V každém případě to pravděpodobně bude nějaké jednání či obchod, co to tady v tom sandcrawleru vlastně mají. Měl bych se tam taky dostat. zauvažoval jsem a přistoupil tedy k sandcrawleru.
Jak se do toho vstupuje? tázal jsem se sám sebe a přitom osahával rukama stěnu sandcrawleru, jestli nenajdu nějaké skryté tlačítko, páku, kliku nebo něco podobného.

Uživatelský avatar
Pear
Temný Jedi
Temný Jedi
Příspěvky: 2233
Registrován: 31.12.2007 18:03:02
Uruguay

Příspěvek od Pear »

Tatooine

Místo kliky či tajného tlačítka jsi našel něco úplně jiného, což se u sandcrawleru sice čekat nedalo, ale u starého sandcrawleru určitě. Byla to díra v trupu, která vznikla nejspíše korozí a časem, vrchni okraj ale napovídal i na zásah člověka, protože byl profesionálně zaříznut, aby se člověk nemusel moc shýbat, když vcházel dovnitř.
To jsi udělal i ty a spatřil velký sál, která určitě nebyl jawy zamýšlenou chodbou. Byla tu jenom jedna cesta, ostatní byly zavalené, buď sesunutou kovovou konstrukcí, nebo jednoduše zaházeny droidy a součástkami. Měl jsi tedy pouze jednu možnost a nezbývalo ti nic jinýho, než se vydat hlouběji, a třeba se posunout dál v případě.
Všechno kolem tebe skřípalo, což zakrylo tvoje plížení. Nebyl tedy problém dostat se až na ochoz, ze kterého byl přímo luxusní výhled na muže, které si jednu menší servisní místnot vybrali pro svojí diskuzi, a opomenuli tak důležitý fakt a to že na ně mohl kdokoliv z vrchu vidět, aniž by si toho všimli.
Už jsme pomalu na konci. Ještě chvilku a dokážeme tu látku separovat. Pak nám nebude nic stát v cestě...
Prohlásil jeden, právě ten muž, kterého jsi sledoval.
Chvilku? Bude to trvat o hodně dýl a taky se podívej co se stalo! Nemáme nad tím žádnou kontrolu...
Inteferoval jiný muž.
Nepotřebujeme to kontrolovat...představ si, že se s tím do styku dostane celá armáda! A pak je někam vysadíme... udělají svojí práci a bum...
Louskl prstem při vysvětlování opět první muž.
Všichni chcípnou a my si dojdem pro kořist...
Poté se všichni sklonili nad něčím, co jsi nedokázal specifikovat a diskuze pokračovala pouze neverbálně...
Greatest, Goldest, Fruitiest, You-know-him-he-is-so-awesum Me.
Moje ochranka: :guard: :maul: :guard:
Darth Revan ♥

Marxadus

Příspěvek od Marxadus »

Tatooine

To je velice nenápadná díra.. pomyslel jsem si ve chvíli, co jsem našel díru v trupu, a přitom jsem nevěděl, jestli jsem to myslel doopravdy nebo ironicky. Na chvíli jsem se nad tím zastavil, pak jsem to ale nechal plavat a vstoupil dírou do sandcrawleru. Skoro všude se kolem mne válela nějaká součástka, kusy plechů, kovů, tu a tam i železné podpěry, zřejmě z konstrukce sandcrawleru.

Postupoval jsem tedy chodbou ohraničovanou tím vším harampádím až k ochozu, kde jsem měl výhled na protější místnost, kde zrovna diskutovali oni muži, které jsem viděl venku před sandcrawlerem, a mezi nimi jsem zahlédl i muže, kterého jsem sledoval již z města. Přišel jsem zrovna ve chvíli, kdy se muži bavili o jakési látce.

Látka, látka...separovat..armáda..výsadek...chcípnou..kořist? přebíral jsem si v hlavě jednotlivé věty a skládal z nich pravděpodobný význam, až jsem se zastavil u té kořisti, o které mluvili. Nějak mi však nedocházelo, proč nebo jak by chtěli nějakou látku separovat, avšak jsem se domníval, že se jedná o tu látku, kterou jsou nakaženi ti farmáři a že ji tito muži chtějí rozšířit zřejmě do nějaké armády, kterou následně čeká výsledek tam, kam se to těmto mužům hodí, aby získali jakousi kořist.

Dobře, teď je jasné, že s tím mají tihle něco společného, takže je můžu zatknout pro výslech. Jenže...hmm..jak to udělám? promýšlel jsem, co udělám teď.
Mám svůj světelný meč, ale než bych jim mohl useknout nohy, museli by oni zaútočit i na mne, pak by bylo o mnohem lehčí je zatknout. Mohl bych to taky oznámit mistryni, aby mi přišla na pomoc. rozhodl jsem se tedy a po chvíli hledání po kapsách jsem našel svůj komunikátor.
Halo, doufám, že mě slyšíte, našel jsem stopu a dokonce i podezřelé pro náš případ, jsem teď v jednom sandcrawleru a potřeboval bych pomoct s jejich zatčením. zašeptal jsem do komunikátoru mistryni a čekal na její odpověď.

Uživatelský avatar
Pear
Temný Jedi
Temný Jedi
Příspěvky: 2233
Registrován: 31.12.2007 18:03:02
Uruguay

Příspěvek od Pear »

Tatooine

Dobře že jsi mi zavolal, pošli mi data s tvojí pozicí a hned se za tebou vydám...zatím se u nich drž, sleduj je kamkoliv půjdou.
Dorazí ti odpověď a ty zmáčknutím malého tlačítka odešleš mistryni přesné souřadnice, kde se právě nacházíš, respektivě, kde se nachází tvůj komlink. Muži nejspíše dál něco plánovali a nevypadali, že se chtějí nechat čímkoliv vyrušit. Čas od času někdo bouchl do stolu, aby si získal pozornost, když ostatní mluvili o svém. Takhle pokračovala diskuze ještě chvilku a ty jsi si už v hlavě přepočítal, že pokud cesta bude trvat mistrovi stejně dlouho jako tobě, každou chvíli tu bude. A bylo to nutné. Muži pomalu začali balit a všechny své dokumenty pečlivě uložili do brašny. Tu si převzal onen muž, kterého jsi sledoval.
Tak jo, balíme...
Prohlásil jeden, ale zarazil se, i když ve větě chtěl pokračovat. Vedle tebe totiž stála mistryně. Její meč byl aktivován a ona autoritativně prohlásila.
Jste zatčeni! Položte brašnu na zem, spolu se zbraněmi. A pomalu...
Muži vypadlai, že to udělají, a už jeden sundaval z ramene brašnu, další pomalu vytahovali blastery. Najednou ale směrem k vám přilítla sprška výstřelů a muži se dali zběsile na útěk. Mistryně se pokusila zachránit situaci a pomocí Síly zachytila brašnu, její vlastníci se ale nedali a rychlým škubnutím se jí opět zmocnili, i když jim vypadl datapad. Nikdo se nezdál, že se pro něj vrátí, všichni radši vyběhli ke speederům, které parkovali venku.
Musíme je sledovat. Vem si to, na čem jsi sem přijel a pokus se u nich držet.
Oba jste vyběhli ven, zrovna když nasedali do svých strojů. Hanz, který hlídal venku, dokázal jednoho jednoduše spacifikovat a přidržet na zemi, než ho spoutal.
Letíme za nima, odvezte ho do města, vyslechneme ho, až se vrátíme...
Naskočila na svůj speeder a rozjela se za nima, že jsi měl co dělat, aby jsi jí alespoň dohnal. Vaše reflexy a výcvik vám dovolili je rychle dohnat, předehnat nebo dokonce chytit už ale byli i nad vaše síly. Byli jste kousek před kaňonem, když se zbývající muži rozdělili a každý se vydali jinačí cestou.
Sleduj ty dva napravo!
Zazněl ti mistryň hlas v hlavě a intuitivně jsi strhl řízení na onu stranu.
Greatest, Goldest, Fruitiest, You-know-him-he-is-so-awesum Me.
Moje ochranka: :guard: :maul: :guard:
Darth Revan ♥

Marxadus

Příspěvek od Marxadus »

Ha, tak to přece jen funguje. pomyslel jsem si poté, co mi mistryně odpověděla do mého comlinku. Chvíli jsem pak dále sledoval cílovou skupinku, jak mluví páté přes deváté nebo se hádají. A zrovna, když začali balit, se vedle mě epicky zjevila mistryně a stejně tak epicky pronesla zatykač. Sice se po dramatické chvíli napětí přece jen dali na útěk, ale já ani jejich vzdání-se neočekával a zřejmě ani mistryně ne, protože jakmile nás symbolicky osprchovali svými blastery a vzali nohy na ramena, mistryně byla připravena aspoň tu brašnu zachránit, ale i to se nepovedlo, takže jsme je holt museli pronásledovat. Já si ještě všiml, jak na zemi leží jakýsi datapad, který jim zřejmě vypadl z brašny, kterou se mistryně pokusila získat, takže jsem jej vzal s sebou s myšlenkou, že bychom z toho mohli získat nějaké případné další informace.

Zatímco jsme vyběhli ven, podezřelí již startovali své speedery. Já Hanzovi do rukou dal nalezený datapad, naskočil jsem na svůj, tedy něčí ukradený speeder a vydal jsem se co nejrychleji za mistryní. Byla už kus daleko, ale já na to šlápnul a mistryni trochu dohnal, když se před jakýmsi blížícím se kaňonem skupinka pronásledovaných rozdělila na další dvě, každá jela jinam, a tak jsem na mistrynin příkaz prudce, avšak ne zcela, zabočil doprava.
No tak, rychleji, vždyť máš rychlost v názvu. popoháněl jsem myšlenkami speeder, abych podezřelé dohnal co nejdříve, a tu mě napadla jedna úžasná myšlenka. Vzpomněl jsem si totiž na harpunu, kterou jsem měl za opaskem a kterou jsem si vzal z akademické zbrojnice. Vytáhl jsem tedy za řízení jednou rukou harpunu z opasku a jako zalomenou ji zkusil odlomit jednou rukou do původního stavu. Poté jsem ji namířil na speeder jednoho z podezřelých a vystřelil, věříc, že se harpuna za speeder nějak zahákne.

Uživatelský avatar
Pear
Temný Jedi
Temný Jedi
Příspěvky: 2233
Registrován: 31.12.2007 18:03:02
Uruguay

Příspěvek od Pear »

Tatooine

Nějákým způsobem, se ti povedlo zalomit harpunu, i když to nebylo nejlehčí a párkrát jsi málem přestal věnovat pozornost řízení, či přehlédl nějákou překážku, která by ti mohla být osudna. Hlavně tě to ale zpomalovalo, takže muži vjížděli čím dál tím hlouběji do pouště, přičemž jsi nevěděl, jestli tam mají základnu, nebo je to pouze naivní pokus o útěk.
Namířil jsi svojí zbraň na speeder a vystřelil. Harpuna měla celkem sílu, což jsi věděl, už když ti jí předváděl skladník, v tuto chvíli jsi ale ani nepředvídal, co se stane a čekal její zachycení za jeden ze speederů. Co se ale stalo, bylo trochu divočejší. Harpuna, za níž se táhlo pevné lanko, tvrdě prorazila kryt speederu a trefila přímo motor. Ten, silně poškozený, se rozhodl ze sebe vypravit maximům a jeho stroj náhle přidal. Kdyby jsi držel harpunu pevněji, strhlo by tě to ze speederu. Ovšem na takový výkon nebyl motor stavěn a motor se začal přehřívat, když se teplota zvedla tak, že i pro palivo to bylo přes příliš, ozval se výbuch a speeder, stejně jako hořící majitel, se roztříšili o zem a celou brzdnou dráhu zastavili o kus skály.
Přišel jsi tak o harpunu, kdy jsi si nevzpoměl, jak se harpuna vryla do žulové desky, stejně jak její silný naviják dokázal přitáhnout majitele až k té desce, aniž by udělal krok. Tuto druhou vlastnost jsi si vyzkoušet nemohl, mohl jsi být maximálně rád, že ti harpuna tak rychle vyklouzla z ruky.
Věřil jsi, že by mohla být v pořádku a bude nejspíše ležet někde u speederu, přece jenom byla ze slitin, které něco vydrželi, druhý muž však stále ujížděl.
Poté se ale objevil skokanský můstek, tedy zvláštní skála v odpovídajícím tvaru. On na ní hned vjel a ty, i když jsi měl velkou ztrátu, jsi ho následoval a oba vás to vystřelilo do vzduchu. Muž se ale ukázal být pohotový a aztímco ty jsi po vyrovnané přímce letěl zpět na zem, jemu se povedlo dostatečně zabrzdit, chvilku letět kolmo dolů a na poslední chvíli srovnat let. Tím se dostal právě za tebe a vytáhl svojí zbraň, kterou několikrát vystřelil, naštěstí netrefil a nebyl ani dost přesný, takže jsi viděl louče energie lítat všude kolem tebe.
S hrůzou jsi zjistil, že se situace obrátila a muž se nejspíše rozhodl něco konat, poté co jsi "omylem" zabil jeho kolegu.
____________________________________
Zapoměl jsi na nadpis...
Greatest, Goldest, Fruitiest, You-know-him-he-is-so-awesum Me.
Moje ochranka: :guard: :maul: :guard:
Darth Revan ♥

Zamčeno

Zpět na „Dočasně uzavřené výcviky“