výcvik pro Robin

Pakliže je hráč déle než 30 dní neaktivní, sem bude přesunut jeho výcvik

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

výcvik pro Robin

Příspěvek od Xavier »

Dantooine, enkláva Jedi

Byly to špatné časy pro republiku, i pro řád Jedi. Mandalorianské války byly v plném proudu. Mnoho Jediů se připojilo, přes zákaz rady, k bojujícím vojskům.
Proto bylo také na chodbách enklávy tak málo Jediů. Spousta kvalitních padawanů nedostala svého mistra a odešla k zemědělským sborům, jen proto, že na ně žádný mistr nezbyl.
To bylo velmi nepříjemné, ale ty jsi měl štěstí a mistr ti byl nedávno přidělen.
Zrovna jsi šel do tělocvičny, kde ti mistr připravil další díl tvého výcviku.

Začni prosím, hlavně myšlenkami a pocity.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Uživatelský avatar
Robin
Učedník
Učedník
Příspěvky: 21
Registrován: 07.8.2010 13:51:55

Příspěvek od Robin »

Dantooine, enkláva Jedi

Ráno mne probudila noční můra o válce. Znám sice Mandaloriany pouze z holozáznamů, ale to nebránilo mé představivosti, aby na mne celou noc útočili. Ale to je špatně! Jedi by přece neměl mít noční můry, neměl by se ničeho bát!
Tohle si mohu říkat pořád dokola, ale stále to vidím. Mandaloriany útočící na Delayu, jejich stroje zaplavující Alderaan. Tohle se nesmí stát! Toužil bych ty Mandaloriany zabíjet, pozabíjet je do jednoho! Tak počkat…klid. Tohle není cesta pro Jediho. Revan tomu zabrání. Měl bych tam být s nimi. Se všemi těmi Jedii, co bojují proti Mandalorianům. Ale co bych tam dělal? Jsem pouze padawan…
Vyšel jsem na chodbu a namířil si to k tělocvičně, kde bych měl mít schůzku se svým novým mistrem. Jsem zvědavý, jaký bude…Jsem vlastně štastný, že si mě nějaký mistr vybral, mnoho jich Dantooine už dávno opustilo a následovalo Revana do války. No uvidíme, snad se nebude podobat mému otci, to bych asi nesnesl…
Na chodbě jsem potkal jen několik dalších padawanů, příliš mnoho ji akademii opustilo pro nedostatek mistrů na jejich vycvičení. Před vstupem do tělocvičny jsem se zastavil a pořádně se nadechl. Musím se uklidnit, abych hned nedostal nějakou lekci o potlačování emocí. No uvidíme, jdu na to…Pomyslel jsem si a vstoupil dovnitř.

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Příspěvek od Xavier »

Dantooine, enkláva Jedi

Ač jsi svého mistra již párkrát viděl, a doposud byl na tebe hodný, byl jsi z dalšího setkání dosti nervózní.
V tělocvičně bylo celkem rušno, mistr Linx zde vedl hodinu, pro mladší žáky v boji se světelným mečem, a vedle toho se ještě stihl hádat, ohledně svých postupů s dalším mistrem, kterého jsi však nepoznával.
Tvůj mistr, starý vrásčitý a shrbený, se jako vždy opíral o svou hůl, která byla bezmála tak vysoká jako on sám.
Když tě spatřil, jak k němu míříš usmál se.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Uživatelský avatar
Robin
Učedník
Učedník
Příspěvky: 21
Registrován: 07.8.2010 13:51:55

Příspěvek od Robin »

Dantooine, enkláva Jedi

Jen jsem otevřel dveře tělocvičny, přivítal mě vír mnoha zvuků. Mladší padawani tu pod dohledem mistra Linxe cvičili boj se světelným mečem. Jak jsem k němu blížil, všiml jsem si, že se o něčem hádám s jedním z dalších mistrů. Vida, mistr Linx je znovu ve své náladě. Zajímalo by mě, kdo je tenhle druhý mistr, ještě jsem ho tu nepotkal.
Za nimi jsem uviděl známou postavu opírající se o hůl. Á, tady je ten stařík. Vždy mě zajímalo, kolik by mu vlastně mohlo být let. Mnohokrát mě napadlo, že se svou holí nevypadá vůbec nebezpečně, ale zdání u Jediho samozřejmě často klame.
Na pár kroků od mého mistra jsem si všiml jeho úsměvu. A jéje, stařík pro mě něco plánuje. Hlavně klid, ať neupozorním na svou nervozitu. Tohle by mohla být konečně nějaká práce a ne jen vyčkávání na akademii! Hlavně abych to nezkazil a nemusel k zemědělským sborům nebo výzkumníkům…
Dobrý den, mistře
Řekljsem a uklonil se svému mistrovi.
Máte pro mne dnes nějaký trénink?

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Příspěvek od Xavier »

Dantooine, enkláva Jedi

Mistr, stále ještě s přátelským úsměvem ti podal šátek.
Zavaž si oči.
Načež počkal, než tak uděláš.
Tvůj současný úkol, je mne zasáhnout.
Vysvětlil ti snadné pravidla, i když snadné. Vzhledem k tomu že ti promluvil za zády, tak jsi poznal, že se pohybuje maximálně tiše.
Můžeš začít.
Ozve se opět před tebou.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Uživatelský avatar
Robin
Učedník
Učedník
Příspěvky: 21
Registrován: 07.8.2010 13:51:55

Příspěvek od Robin »

Dantooine, enkláva Jedi

Zatímco se ten stařík stále usmíval, podal mi do ruky šátek a že si mám zavázat oči. To si dělá srandu? U Síly, vždyť si něco useknu!
Přece jsem si ale pásku převázal přes oči a dostal další instrukce, totiž ho zasáhnout. Super, takže se tu ještě přede všemi ztrapním. Výborný.
Zazítmco mi vysvětloval pravidla, přemístil se za mě a to tak,že sjem to vůbec neslyšel. Hmm, tady mi asi sluch moc nepomůže. Co mám ale dělat? On by určitě řekl něco jako „otevři se Síle“, ale jak?
Pokyn k začátku jsem zaslechl znovu přede mnou, rychle si tedy do ruky přitáhuji svůj světelný meč a udeřím na svou pravou stranu. Stařík mě určitě bude chtít znovu obejít, tak mám šanci padesát na padesát že se k němu aspoň přiblížím.

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Příspěvek od Xavier »

Dantooine, enkláva Jedi

Zdálo se že máš, minimálně částečně pravdu, neboť tvá čepel opravdu narazila na překážku.
Přesto však tvůj mistr stál přímo před tebou.
Použij Sílu, nemůžeš se tu jen tak ohánět jako slepý žebrák pozlodějích, co ho obtěžují.
Upozornil tě přísně.
Další věc, co tě poněkud mátla, byla ta, že jsi neslyšel hukot druhého meče. Neviděl jsi, čím mistr zastavil tvůj meč, ale světelný meč to nebyl.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Uživatelský avatar
Robin
Učedník
Učedník
Příspěvky: 21
Registrován: 07.8.2010 13:51:55

Příspěvek od Robin »

Dantooine, enkláva Jedi

Když můj meč narazil na překážku, začal jsem se téměř radovat že jsem ho nádhodou zasáhl, ale jeho stal se stále ozýval přímo přede mnou. Dokonce jsem i uvědomil, že neslyším jeho světelný meč.
No jo, já blbec. On ho ani nepotřebuje. Takže otevřít se Síle a použít ji? Dobře, dobře, zkusíme to.
Ale čím mou ránu zastavil, když ne mečem? Teď ne, musím se soustředit.
Zklidním svůj dech a snažím se vnímat. Plně se otevírám Síle a snažím se úplně si vyprázdnit mysl. Nemyslím vůbec na nic, oprošťuji se od tělocvičny kolem mne, mého mistra i od svého vlastního meče. Pak, když ucítím pobídnutí v Síle, udeřím.

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Příspěvek od Xavier »

Dantooine, enkláva Jedi

Díky ponoření do Síly pocítíš kde se mistr nachází.
Tvůj útok však vykryje. Stejně jako další a další.
Výborně!
Pochválí tě tvůj mistr. A náhle přejde ze statického postoje do dynamického.
Přestáváš ho stačit touto metodou stíhat.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Uživatelský avatar
Robin
Učedník
Učedník
Příspěvky: 21
Registrován: 07.8.2010 13:51:55

Příspěvek od Robin »

Dantooine, enkláva Jedi

Když můj mistr úder vykryje, stejně pocítím nával radosti. Povedlo se! Já ho opravdu dokázal zasáhnout se zavázanýma očim! To je ale věc!
Jakmile mě ale pochválí, začne se pohybovat a já jsem opět ztracen. Jak ho takhle mohu stíhat? Vždyť jsem měl problém s tím ho najít, když se nehýbal! Musím to ale zkusit!
Soustředím se co nejvíce to jde, abych dokázal vycítit polohu svého mistra a vynakládám na to značné úsilí. Snažím, abych kolem sebe mečem jen bezcílně nemáchal a zkouším bojovat.

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Příspěvek od Xavier »

Dantooine, enkláva Jedi

skrz značnou snahu, se ti podaří docílit toho, že dokážeš vycítit kde se tvůj mistr nachází. Ač je to na hony vzdálené od toho, že by jsi skrz Sílu viděl. stejně dokážeš přibližně, ale s nemalou námahou, určit kde se nalézá.
Snaha ho vycítit tě celkem zaměstnává, takže tvé údery nemají příliš razanci proniknout jeho obranou.
Trochu přitvrdíme.
Oznámí ti, načeš ucítíš náraz jeho hole do břicha.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Uživatelský avatar
Robin
Učedník
Učedník
Příspěvky: 21
Registrován: 07.8.2010 13:51:55

Příspěvek od Robin »

Dantooine, enkláva Jedi

Jelikož se tak moc soustředím, abych svého mistra vycítil, můjstyl se moc nepodobá boji. Tohle asi nebude ta správná cesta, možná bych měl změnit taktiku.
To se navíc potvrdí tím, že okamžitě ucítím úder mistrovy hole. Tak dost. Měl bych se přestat snažit ho jen vycítit, ale nějak to sladit i se stylem boje. Základem Ataru je přece rychlost a v té taky protivníka jen nesleduji. Také předvídám jeho útoky a pohyby. Tohle by mohla být ta správná cesta.
Trochu tedy polevím v soustředění se jen na mistrovu polohu, ale pokouším se to sladit se základy formy Ataru, které už znám.

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Příspěvek od Xavier »

Dantooine, enkláva Jedi

Jakmile polevíš v soustředění, je pro tebe zase o něco složitější ho sledovat. Nicméně další jeho úder jsi již vykryl. Stejně jako ten další a po následujícím jsi dokonce provedl protiútok, sice neúspěšný, ale protiútok.
Postupoval jsi pomalu za ním.
Náhle jsi slyšel několikero světelných mečů. Po dalším kroku. Zmizel mistr v chumlu dalších "signálů" jiných lidí.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Uživatelský avatar
Robin
Učedník
Učedník
Příspěvky: 21
Registrován: 07.8.2010 13:51:55

Příspěvek od Robin »

Dantooine, enkláva Jedi

Jakmile začnu vykrývat mistrovy údery a dokonce provést protiútok, vidím, že jsem na správné cestě. Ano, povedlo se. Konečně jsem opravdu pochopil, jak tohle dokázat. Uvidíme, co si vymyslí teď.
Jakmile jsem na to pomyslel, všude kolem mne se aktivovaly světelné meče a mou mysl zahltí přítomnost mnoha jiných lidí. Vypínám svůj světelný meč a zklidňuji svou mysl. Pomalu procházím místností a snažím se vycítit blížící se nebezpečí, až můj mistr zaútočí.

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Příspěvek od Xavier »

Dantooine, enkláva Jedi

Z mečů, ke kterým ses přiblížil, jsi necítil žádné nebezpečí, spíše nejistotu.
Když ses skrz ně snažil projít, uhýbali ti z cesty.
Myslím že to stačí.
Uslyšíš hlas mistra Linxe.
Sundáš si šátek z očí, zjistíš, že tě tvůj mistr zavedl, mezi mladší žáky, kteří zde cvičili Makashi. Proto se ti mistr ztratil, proto bylo okolo tebe náhle tolik mečů.
Tvůj mistr se lišácky usmíval, zatímco Linx byl poněkud rozladěn, že mu narušujete hodinu, neznámý mistr se zdál být velmi pobaven.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Zamčeno

Zpět na „Dočasně uzavřené výcviky“