Irvin Tavis (výcvik pro Elinor)

Pakliže je hráč déle než 30 dní neaktivní, sem bude přesunut jeho výcvik

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Uživatelský avatar
Atalon
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1210
Registrován: 28.3.2010 17:29:34
Bydliště: Psst! To je tajný

Příspěvek od Atalon »

Almas; Akademie Jedi – hangár:

Vzhledem k pozdější hodině, době večeře jíž si vynechal a tvému balení se ti skutečně podařilo vyvarovat při cestě do hangáru prakticky všem kontaktům. Stejně tak i hangár vypadal opuštěně, tedy jak jen hangár osazený neúnavnými astrodroidy všemožných velikostí barev a typů může být opuštěný. Ačkoli se i na tomto místě podepsala všudypřítomná válka, bylo to zde vidět asi nejméně. Jistě k běžně přítomným transportérům všemožných typů a tvarů přibylo mnoho nových stíhačů, v dobách míru až tak nepreferovaných, také na těch několika Consularech co zde dokovaly byl poznat dotek války, především pak díky očividně narychlo doplněným turbolaserovým věžím a jistě i dalšímu vybavení. Právě u jednoho z takto "vylepšených" Consularů stál právě mistr Lanius ve vášnivém rozhovoru s kýmsi, ve zjištění s kým ti bránila jedna Delta-7, ale nebylo pochyb že jde o tvůj cíl.

Když jsi se konečně propletl spletí pískajících rádoby mechaniků a bludištěm zcela náhodně umístěných lodí, dost blízko abys uviděl celou společnost mistra Laniuse, zjistil jsi že jde nejspíše skutečně o tvůj doprovod na misi. Mimo mistra Laniuse tu stál muž v kápi, ne že by byla k něčemu protože kápě která by schovala bothanský čenich, uši nebo ryšavé chlupy hustoty wookiejského kožichu je teprve předmětem vývoje, a na bočním stabilizačním nosníku Consularu dřepěla Nelvaanianka která si právě hrála se světelným mečem. Ani jeden z nich si tě nejspíše nevšiml, protože pokračovali v rozhovoru, z něj jsi zaslechl až poslední větu, nebo spíše okřiknutí jež bothan směřoval k nelvaaniance.
Mohla bys laskavě dávat pozor, jestli nám zase nařízneš křídlo tak se neznám!
Nelvaanianka se právě chystala něco mu odvětit, její výraz hovořil za vše, když si tě všimla.
Jakyi... je tu!
Pronesla melodickým hlasem a pokynula hlavou směrem k tobě.
...Rytíř Jakys Ek'sil a padawanka Hardez-Adaz.
Připomněly se ti slova mistra Laniuse z dnešního odpoledne a nebylo pochyb komu jména patří.

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Almas; Akademie Jedi – hangár:

...naříznout křídlo? EH?!?
Ta výchovná připomínka mne... překvapila.
Zkusil jsem si představit, jak by něco takového mohlo vypadat, a usoudil, že normální jemné škrábnutí čepelí, jaké hrozí při pohazování, loď nijak zásadně nepoškodí - rozhodně mnohem méně než většina věcí, s nimiž se může střetnout ve vesmíru. Prořezávání se by bylo něco jiného, ale to, Hardez-Adaz předvádělo, bylo jen neškodné... nudění se?
Buď jak buď, bothanský rytíř měl zřejmě ke consularu dosti ochranářský přístup.

Když jsem si loď prohlížel, nemohl jsem se zbavit jakéhosi divného pocitu.
Na jednu stranu se z consularu díky rychlým úpravám stala vcelku pěkná "hračka" s multifunkčním využitím - na druhou stranu jsem si neuměl představit, jak toto slušně ozbrojené plavidlo bude vévodkyně Satine Kryze schopná akceptovat za diplomatickou loď a smířit se s tím, že její osádka "přichází v míru"...
Ostatně... časy jsou temné, nepřátelé zákeřní, bordel se v galaxii rozmáhá a bují... co s tím pacifista nadělá, musí to vzít v potaz a respektovat. Vždyť ona ani taková lehká jedijská zbroj není zrovna prototyp diplomatického oblečení.
Skutečnost byla však taková, že po několika adrenalinovějších zkušenostech (většina mých "rytířských úkolů" z posledních dvou, tří let projevovala obdivuhodný sklon se zvrhnout - a v případě misí v terénu to nebylo o moc lepší) jsem na svou oblíbenou část vybavení nedal dopustit. Pravda, mohla by vážit o pár kilo navíc a věci by to nejspíš jen prospělo, ale takhle byla zcela přijatelná prakticky všude.
Celkově byla představa nás tří a téhle lodi v Sundari taková... zajímavá. Zvlášť při dodržení klasického diplomatického protokolu, pokud jde o rozestavění se, a dalších zdvořilostních detailech, co nejspíš budou nezbytně nutné.

Zdravím,
obrátil jsem se k trojici, sotva si mě Nelvaanianka postřehla.
Mimochodem, pěkná loď.
Což jsem myslel zcela vážně, consular od pohledu působil tak, že by mu nedělalo problém pořádně prohnat... vskutku leccos.

Uživatelský avatar
Atalon
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1210
Registrován: 28.3.2010 17:29:34
Bydliště: Psst! To je tajný

Příspěvek od Atalon »

Almas; Akademie Jedi – hangár:

Nelvaanianka deaktivovala svou nádhernou zlatou čepel se žlutým jádrem a bronzovou září a hbitě seskočila z křídla. Její poměrně malý a krásně do ruky padnoucí meč z černého lesklého kovu se zlatým žebrováním prozrazoval její zkušenost v Ataru a jeho umístění ne na opasku ale ve zvláštním pouzdře na předloktí zase jeho časté užívání. Sama měla svalnaté tělo pokryté krátkou modro-šedou srstí zakryté pouze několika koženými pásy upravenými do šatů halících to nejnutnější a kolem pasu tvořící prazvláštní sukni k níž byla uchycena černá látková bederní rouška se stříbrnou výšivkou, její jediné oblečení z látky. Na hrudi nesla několik černých tetování nejspíše vypálených do kůže přes srst, tvarovaných do podoby ornamentu složeného z hranatých spirál. Podle všeho na ně byla velice hrdá, protože si dávala pozor aby ani kousek nebyl zakryt oblečením. Když se narovnávala zaslechl jsi tenké zaskřípění jejích odhalených drápů po podlaze hangáru a uvědomil sis že její obuv tvoří pouze pruh tuhé kůže omotaný kolem paty a nártu tak aby nezakrýval prsty s výraznými tmavými drápy. Ladně se postavila vedle Jakyse a pohozením hlavy si odklidila několik neposlušných copanů jejích dlouhých, bujných, černých vlasů ozdobených rudými koženými proužky a zadívala se na tebe temnýma očima se zlatavým svitem zkoumavým pohledem občas doprovázeným pohybem tmavého lesklého čenichu a nepatrným pohybem dlouhých uší.
Ano je pěkná a spolehlivá, pokud jí někdo nepoškodí ještě na zemi.
Vyrušil tě z tvého zkoumání Jakysův trochu mečivý hlas.
To bylo jen jednou, bylo mi osm a zabíjela jsem protivný hmyz.
Vyhrkla se zavrčením Hardez.
Ano připíchnout dotěrný hmyz ke křídlu lodi světelným mečem na celou délku čepele je naprosto v pořádku.
Dodal kousavým sarkasmem Jakys.
Tak když už jsi tu, tak vás nebudu zdržovat.
Ozval se rozhodně mistr Lanius a pomalu vykročil tvým směrem, zastavil se na krok vedle tebe a podal ti datapad.
Vol svá budoucí slova i jednání moudře, teď jsi velvyslancem celého Řádu...
náhle ztišil hlas tak aby jsi jej slyšel jen ty a pokračoval,
...a dávej na sebe pozor, ještě mnoho toho musíme probrat po tvém návratu.
Mistr se krátce ohlédl na tvé společníky a rozloučil se s nimi pokývnutím hlavy, pak se opět otočil a s úsměvem ve tváři řekl skoro neslyšně k tobě.
Teď už víš proč doufám že na ně dohlédneš a trochu je usměrníš.
Poté udělal několik rychlých kroků vpřed, svižně se otočil a nahlas řekl.
Mnoho zdaru a nechť vás Síla provází.
Opět se otočil a během chvíle rychlými kroky zmizel ve vstupních dveřích Akademie.
Mé jméno je Jakys Ek'sil a tahle divoška je Hardez-Adaz...
ozvalo se za tebou,
...ale můžeš jí říkat Harad a mě Jaky. Myslím že i tykání je na místě a věřím že si budeme rozumět.

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Almas; Akademie Jedi – hangár:

Slova mistra Lania zapůsobila na mé víceméně nadšení z nových společníků jako pořádně studená sprcha. Na chvíli jsem zalitoval, že naše mise je převážně diplomatická a z velké části by měla fungovat... alespoň teoreticky... způsobem, který by příliš nepobuřoval extrémní pacifisty.

Pěkná banthovina tohle řešit.
Bothani jsou zdatní diplomati již od přírody a tenhle je navíc Jedi.


Fajn, Jeky, ujal jsem se slova, sotva jsme byli ponecháni naší misi napospas a rytíř se pustil do představování.
Já jsem Irvin.
V každém případě jsem rád, že jsem vás poznal.

Na oba své kolegy jsem se usmál.

Předpokládám, že k řízení té krásky jen tak nějakoho nepustíš, takže na nějaké bližší seznamování a taky na poradu o misi bude víc času až v hyperprostoru... no, asi bychom měli vyrazit.

Uživatelský avatar
Atalon
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1210
Registrován: 28.3.2010 17:29:34
Bydliště: Psst! To je tajný

Příspěvek od Atalon »

Almas:

Ano, proč ne. Vyrazíme, ale jestli chceš pilotovat, mě to vadit nebude. Pilot je totiž ona a mě by ani v nejmenším nevadilo dostat se tam živí.
Pronesl s úšklebkem Jaky a ryšavým palcem ukázal na teď už silně vrčící Harad.
Opravdu začínám chápat proč mý předci lovili a jedli bothany.
Ale tobě neunikl drobný náznak humoru v jejích slovech ani drobné zahnutí koutků její tlamy.
Ale jestli chceš pilotovat, tak si posluž. Aspoň se jednou taky při cestě tak dobře prospím jako někdo.
Komu byla tato poznámka věnována nikomu uniknout nemohlo, Jaky se trochu zašklebil a bylo vidět jak se mu pod pláštěm naježily ryšavé chlupy.
Slyšet tě náš mistr tak po tobě nejspíš už něco letí.
Pronesl nakonec a otočil se k nástupu do lodi. Harad jen souhlasně pokrčila rameny a dodala.
To je možný a z tebe by udělal předložku před krb, ó mocný rytíři.
Jaky se na rampě otočil a předvedl ti tak neuvěřitelný pohled na smějícího se bothana. To je jedna z mála věcí v galaxii na něž zatím nikdo nevymyslel přiléhavé označení a která nebýt tak málo známá by jistě platila za ustálené pořekadlo s hlubším významem. Pohled na hlasitě hýkající kývavě se pohupující hlavu s divoce mávajícíma ušima hrající všemi odstíny srsti, je totiž věc nezapomenutelná.

Chvíli tak trvalo než jste se konečně nalodili a protože jsi nejevil zájem pilotovat, vyrazila Harad vámi následovaná k můstku. Ono to bylo vlastně jedno, Consular v tomhle představoval velmi chytře koncipovanou loď která ubytovávala většinu svého živého nákladu na palubě můstku, jediným nedostatkem tak bylo její úplně vrchní uložení a tak poměrně vysoká zranitelnost. Nakonec jste se však všichni stejně usadili na sedadlech můstku, což bylo dobře. Tím se nesnažím naznačit nějaké nedostatky lodi, nebo krásu výhledu před průzorem, pouze podotýkám že o pár vteřin později jsi plně ocenil přítomnost bezpečnostních popruhů a trochu proklel svou volbu nezkusit pilotovat. Jediný pohled na Jakyho, pevně připoutaného všemi pásy a ještě se držícího sedačky tě ujistil že podobné pilotovaní je Harad doslova vlastní. Consular s hrdým jménem Truth II se se zahřměním motorů prudce odlepil od podlahy hangáru a plnou rychlostí se vyřítil ven, většinu toho inerciální tlumiče sotva zaznamenávaly narozdíl od vás zaražených tak hluboko do sedaček, než Harad stihla opustit atmosféru Almasu dokázala ještě s "Truth" udělat tři výkruty po nichž naštvaně spustila interkom.
Haló vstávat plecháči. Táhle doprava, koukejte prověřit pravý motor.
Když se kolem lodi konečně rozprostřela prázdnota vesmíru a tlak na vaše těla povolil ozval se Jakyho komentář.
Harad, je ti doufám jasný, že jestli tahle loď skončí jako Truth I, tak nás oba mistr Lanius asi zabije.
Harad se v křesle jen trochu natočila.
Nehoda. To byla ne-ho-da. Jasný.
S tím plnou silou zatlačila na páku hyperpohonu a loď se škubnutím vletěla do hyperprostoru.

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Almas:

...a to jsem se tě chtěl zeptat, jestli bys mě nechtěla učit lítat s většími loděmi, zkonstatuji suše, vděčný za to, že jsem se nepustil do pročítání informací hned, co jsme usedli. Naštěstí jsem tentokrát neopomenul připoutání se, ani nevím proč, protože obvykle na to zcela kašlu. Nejspíš to byla instinktivní reakce na něco z Hazadina a Jakyho chování - která se zcela vyplatila.
Díky tomu jsem velmi rychle zjistil, že mě Hazadin způsob pilotování nevadí a dokonce mě ani neznervozňuje. To začne až ve chvíli, kdy něčeho v plné rychlosti napálíme. I když, jestli se tak stane, tak pro nervozitu tak nějak nebude čas ani příležitost.
Takhle si to ještě nechám projít hlavou. Nerad bych, aby pro slíbený výchovný rozhovor s mistrem Laniem přibylo další nepříjemné téma, stačí mi, že vím o jednom...
Mimoděk jsem si připomněl... záblesk? vizi? Síla ví, co to bylo... a svoje naprosto zčernalé oči. Jestli šlo skutečně o "vedlejší produkt" nějaké komplexnější silové schopnosti - o čemž jsem byl tak nějak přesvědčen - bude rozhovor s mistrem o to zajímavější.
Ale co. Alespoň s Rultem nespácháme občanskou válku padawanů Jedi.
A když jsme u toho, Hazad - až skončíte s Truth II., zkuste přejít na jiné jméno. Třeba Ulrett...
S touto kousavou poznámkou na adresu nepřítomného coruscantského dozoru jsem otevřel datapad a zapnul ho.
...tak se podíváme, co tu máme a jak se Death Watch a republikoví diplomati poslední dobou neflákali...

Uživatelský avatar
Atalon
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1210
Registrován: 28.3.2010 17:29:34
Bydliště: Psst! To je tajný

Příspěvek od Atalon »

Loď třídy Consular "Truth II":

Harad si z tvého komentáře jejího pilotního umění nic nedělala, tedy do chvíle kdy jsi zmínil Ulretta, v ten moment se oklepala jako by jí po zádech lezl pavouk a na její tváři se objevil zlostný výraz. Ten naštěstí zmizel v momentě kdy si uvědomila celý podtext tvé narážky.
Do takový lodi by mě nikdo nedostal!
Ozvala se nakonec rezolutně.
To ani mě. S tou by Harad do toho baráku zaparkovala záměrně.
Přidal se Jakyi a poskytl ti tak další dva střípky k bližšímu poznání tvých nových společníků. Let vypadal klidně a Harad s Jakym se rozhodli věnovat jiným aktivitám. Harad tě požádala abys pohlídal můstek a sama se ztratila kdesi v nižších palubách, nejspíše poučujíc opravárenské astrodroidy o seřizování motorů. Jaky se na druhou stranu věnoval meditování v jedné z sedaček společenských prostor, což za moment vyústilo v koncert chraplavých zvuků linoucích se z odfukujícího bothana. Ty jsi se tak rozhodl věnovat záznamům od mistra Laniuse. Už po přečtení první řádků záznamů ti bylo jasné, že situace je velmi vážná, čehož asi nejlepším důkazem bylo množství složek v záznamech. Abys si udělal dobrý přehled, rozhodl jsi se začít záznamy o akcích připisovaných Death Watch, přesně jak mistr Lanius řekl byly tyto záznamy rozsáhlé a podrobné.

Po pár hodinách pročítání jsi dospěl ke konci. Podle všeho přešla Death Watch od prostých akcí k vedení v podstatě záškodnické kampaně proti Republice. Dle vyšetřování řádu jí bylo připisováno více než třista akcí, bohužel převážně úspěšných. Mimo obvyklých atentátů a podobných akcí, jinak stejně dobře svěřitelných nájemným vrahům, se zde začaly stále častěji objevovat přepady lodí, převážně zásobovacích, vše však završilo zmocnění se dvou lodí třídy Acclamator a zničení dvou nových Venatorů v loděnicích. Seznam útoků se zdál nekonečný, napadení konvojů s uprchlíky, narušení hyperpohonu v následku nějž bylo zničeno pět lodí, sabotáž obraného satelitního systému na dvou světech krátce před útokem Separatistů, útoky na více než čtyřicet senátorů, a desítku vůdců, zničení několika předsunutých komunikačních základen, několik útoků na uprchlické tábory, zničení dvou desítek zdravotnických plavidel a seznam stále nekončil. Nejhorší však byla možná a několika důkazy podpořená teorie o účasti Nových Mandalorianů na těchto aktivitách. Důkazy zatím byly jednoznačně nepřímé, ale nekomentující a nekompromisní postoj vévodkyně Satine Kryze jejich nedůvěryhodnosti příliš nenapomáhal. Navíc zde se záznamy začaly přelévat do republikových vyšetřování a ty jsi v plném rozsahu pocítil slova mistra Laniuse, která byla k situaci ještě milá a shovívavá. Ve vyšetřováních možných spojitostí, možného zbrojení a podporování Death Watch byla prázdná místa na místech vysvětlení do očí bijcích otázek, mnoho záznamů bylo jasně afektovaných a fakt že několik vyslaných vyšetřovatelů Republiky se nedokázalo shodnout na popisu společného vyšetřování bylo jen drobností. Kapitolou samo pro sebe pak byly záznamy s oficiálních jednání s vévodkyní, zde se totiž nacházely záznamy jak od republikových diplomatů tak od zástupců Řádu a jejich porovnání by bylo až komické, tedy pokud by nebylo k pláči. Zpráva od rytířů, z nichž první nebyl ani diplomatem a na první pohled nebyla diplomacie jeho oblastí zájmu (byl zde spíše coby vyšetřovatel než diplomat), obsahovala velké množství informací, od pocitů a vibrací v Síle, až po detailní záznam jednání takřka slovo od slova. Zato zprávy republikových diplomatů obsahovala spíše domněnky než fakta, byla nekonkrétní a většina se nedokázala ani vyjádřit k důvodům selhání jednání. Tvé studium těchto záznamů se tak stalo spíše skládáním mozaiky ověřených maličkostí. To málo co jsi ze záznamů zjistil šlo interpretovat jako teorie spiknutí Mandalorianů a podle všeho byla velmi populární a to i v senátu. Podle ní využili Nový Mandaloriané pověsti o Death Watch k odsunutí pozornosti od sebe a mohli tak podnikat válečné akce proti Republice pod štítem mírumilovnosti. Tato teorie se opírala především o čtyři důkazy, prvním byla právě rozsáhlost nových akcí Death Watch jež podle všeho nebyla v silách tak malé skupiny, druhým pak byly důkazy o návratu několika lodí z podobných akcí zpět na Mandalor potvrzené od mnoha nezávislých pozorovatelů včetně lodi Řádu Jedi a lodních přístrojů porovnáním lodních signatur z míst incidentů a nad Mandalorem (bohužel se nikdy nepodařilo vypátrat místo přistání, ať už kvůli teprve dodatečné identifikaci při zkoumání jejich skokového kurzu a pátrání na něm, nebo kvůli zmizení pátrajících), třetím bylo samo jednání vévodkyně v těchto otázkách kdy je všechny odmítala a čtvrtým a nejpodstatnějším bylo takřka ukončení teroristických aktivit Death Watch vůči Mandaloru. K tomu podle všeho došlo asi před šesti týdny odkdy se také aktivity Death Watch neskutečně zintensivněly.
"Bitva, bitva na Galidraanu před dvaceti čtyřmi lety."
Informací o jednáních bylo ještě míň, takže to co z nich šlo vyvodit nestálo ani za úvahu, z toho co jsi četl jsi měl nepříjemný pocit že tví předchůdci několikrát urazili vévodkyni, možná i Nové Mandaloriany a její přijetí této výpravy je spíše známkou vědomosti blížící se propasti než známkou pokroku.

Z ničeho nic se ti octla na rameni ruka, cukl jsi sebou tak že jsi málem vytasil meč. Za tebou stála Harad s omluvným úsměvem.
Promiň, koukáš do toho už hodiny, neslyšel jsi ani že jsme tě volali k jídlu. Ne že by to bylo něco extra ale...
Harad se odmlčela, u stolu za ní jsi zahlédl Jakyho jak něco hltá z misky a po očku na vás kouká, když si toho všimla dodala ještě.
No jo, spaní a... jídlo to mu de prvotřídně.
Nato Jaky lehce zahýbal ušima a vytáhl čenich z misky.
Medituju, jasné já medituju. To je něco co tebe očividně minulo.

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Truth II.

Nejdůležitější bylo roztřídit si probrané informace.

Death Watch, místo aby přešla do útlumu po debaklech svých akcí na Mandalore, to naopak rozjela ve velkém stylu. A to ve stylu podstatně... (když si člověk odmyslí ty útoky na uprchlíky a zdravotnická plavidla) morálně přijatelnějším... než byla většina jejich předchozích akcí. KDYKOLI v jejich historii.
Stejně pozoruhodná byla i úspěšnost; vzbuzovalo to dojem, že si po více než šedesáti letech přestali hrát na vojáčky a začali i používat mozek. Jejich šedé buňky se nejspíš cítily tak osamělé, že se namnožily a to se nějak podepsalo i na vedených akcích.
Nové vedení?
To rozhodně dávalo smysl.
Na rozdíl od toho, že tohle nové vedení muselo získat mezi ostatními frakcemi či alespoň neutrálními klany OHROMNOU podporu, jinak by si akce toho rozsahu, jaký prováděli, nemohli dovolit.
Pokud nemají v čele někoho dost charismatického a silného na to, aby dokázal ostatní přesvědčit změnit názor. Někoho jako...
...jako...

Tenhle pocit se zaháněl hodně špatně, a to přesto, že argumenty vycházející z dějin mandalorianské občanské války byly více než jasné.
Mando Ori´ramikade. Kyr´tsad.
Mezi těmi tábory bylo příliš, příliš mnoho... nesouladu...

Při tom slově jsem se ušklíbl.
Nesoulad NEBYL to správné slovo. Představy, které měli v rámci Kyr´tsad o návratu k tradicím, byly v přímém rozporu s Mereelovým kodexem. Zatraceně, vždyť primárním cílem Ori´ramikade bylo potírání aktivit Vizslova kroužku...!
A teď vzrostou aktivity Death Watch způsobem, který jako by křičel do galaxie: „To máte za Galidraan, parchanti!“ Jako by Vizsla prokazatelně neměl kontakty na tamního guvernéra.
Absurdní, tohle fakt vypadalo, jako by se do Kyr´tsad dostal čerstvý vítr.
S podobným náhledem na tradice jako dominoval v Mando Ori´ramikade a s představou, že by se zrovna na Mereelůvě odkazu mělo při návratu ke kořenům stavět.
Že by Death Watch po těch letech prošla nějakou transformací v něco příčetného? - Nemuset to teď řešit, tak konstatuju KONEČNĚ, to to trvalo.
Něco mi na tom nesedí a to něco obsahuje spoustu věcí, ale dokud se neseznámím s tím, jak celou situaci vidí oficiální vyšetřování a vláda Mandalore, nemá cenu se snažit dobrat se nějakým konkrétnějším závěrům.

To samé platilo o „nespolupráci Nových Mandalorianů“.
Teorie mandalorianského spiknutí se dala považovat za jednoznačně průkaznou, ve věci důkazního řízení, že ten, kdo ji dal dohromady, byl megalomanský paranoik bez smyslu pro analytické myšlení a vycházení z reálií. V čemkoli jiném selhávala.
Z toho, co jsem si dal dohromady, zahnali vévodkyni do takové situace, že nemohla výrazněji spolupracovat, aniž by to znamenalo ztrátu tváře – a aniž by to poškodilo její váhu v rámci domácí politiky.
Republikové pokusy o intervenci doženou Mandalore do politické krize a oni se ještě diví, že se jim nikdo nadšeně nevrhá k nohám...
Pochopitelně se nedalo vyloučit, že část politické garnitury s „normalizovanou“ Death Watch spolupracuje a když jsem se na to koukal z povícero úhlů pohledu, vycházelo mi, že není jediný důvod, proč by tak dělat neměli.
Přece jen, republikoví diplomaté se ztrapňovali takřka geniálně, „mírumilovná politika“ dokopala společnost do pořádných malérů, myšlenky CIS nebyly špatné, na rozdíl od toho, jak často vypadalo jejich uvádění do praxe (na druhou stranu, když Republika na některé body vlastní ústavy kouká jako na toaletní papír...)... kdybych byl na místě vévodkyně, asi by Mandalore už dávno neutrální nebylo.
Že současná vláda nepovažovala Konfederaci za logickou volbu v současné situaci, bylo dle mého názoru převážně zásluhou tábora kolem Satine Kryze – a Republika měla dávat najevo, že si toho váží. Ne se snažit zbavit se i svých posledních spojenců v Sundari.

Jo, bude to sranda.

Za hlavní pozitivum jsem viděl to, že šlo útoky Death Watch – a že se k tomu vláda nehlásila, jen držela Republiku od vyšetřování. (Nedělalo mi problém si představit, proč, pokud byla teorie novomandalorianského spiknutí cpána vyšetřovatelům horem spodem, tak to působilo hodně kontraproduktivně.)
A s mandalorianskou politikou na vysoké úrovni se to mělo vždy v zásadě jednoduše. O důležitých věcech se nehrála dvojí hra. A nebluffovalo se, ne tím způsobem, který v tom viděli republikoví diplomaté.

Tady by k tomu ani nebyl důvod.
Pro vévodkyni by bylo mnohem jednodušší a vlastně i politicky výhodnější se přihlásit ke spojenectví s CIS než hrát podobné šarády.


Dál jsem se kvůli Haradině intervenci nedostal - a ono vlastně ani nebylo kam se dál dostat.
Navíc se začal ozývat hlad, jak se projevila vynechaná večeře. Zaklapl jsem tedy datapad, odložil ho a odebral se směrem k "jídelnímu koutu", kde si naložil plnou misku jídla.
Jenom medituj, Jaky, uvidíme, kolik možností meditovat bude na Mandalore, neodpustil jsem si rýpnutí.
A pokud jde o jídlo - rozhodně prvotřídně vypadá.

A taky vypadalo, i když šlo o standardní automatové MRE, naprogramované do podoby a chuti jakýchsi opečených nudlí se zeleninou a kousky masa a sýra. Vzhledu dobrého a chuti jaksi instantní, ale v každém případě je to něco jedlého a to je to hlavní, o co jde.
Shltnutí nabrané porce netrvalo dlouho, na rozdíl od svých společníků jsem už na nikoho nečekal a navíc jsem měl doopravdy hlad.
Chvíli jsem zvažoval, jestli si nemám přidat, ale standardní automatové MRE mají i v jedné porci patřičnou dávku všech potřebných výživností a ta moje opravdu nebyla právě malá. Sice jsem nechápal, co je to za nezvyk používat podobné jídelní programy, když většina vařících automatů má přednastavení na nejrůznější corellianská jídla a ty recepty, které se dají považovat za „galakticky univerzální“, ale to byla věc Jakyho a Harad.

„Co vlastně víte o naší misi?“ obrátil jsem se po jídle na své společníky, jejichž stanovisko a náhledy na věc mě zajímalo. Stejně jako, jaké jsou jejich informace o celém úkolu a představy, co vlastně na Mandalore budeme dělat.

Uživatelský avatar
Atalon
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1210
Registrován: 28.3.2010 17:29:34
Bydliště: Psst! To je tajný

Příspěvek od Atalon »

Loď třídy Consular "Truth II":

Na tvou otázku první zareagovala Harad a znovu tak předvedla svou neutuchající iniciativnost, přesto že otázka byla logicky směřována spíše na "pověstnou" špionážní krev druhu jejího společníka.
No já vím, že jsem tu jako křoví. A mám zařídit aby se vám nic nestalo a něco se stalo těm co to patří. Co se mise týče, tak máme zařídit aby se už nikdy neopakoval Allanteen Six, víc vědět nepotřebuju!
Ano Allanteen Six, navíc tón jakým to bylo řečeno a pohledy obou, to vše ti připomnělo hlášení jenž jsi před momentem četl. Útok Death Watch na loděnice na Allanteen Six, zničení dvou Venatorů fuzními náložemi, navíc zavraždění více než dvanácti tisíc dělníků odpálením průchodů do volného prostoru, poničení více než poloviny loděnice. Strašný obraz zkázy jaký by dost nožná nerozpoutala ani celá flotila Separatistů. Ale bylo v tom cosi víc, její hlas zněl osobně a hořčeji než jen z doslechu, ano hlášení obsahovalo zprávu, že zničení celé loděnice bylo zabráněno především díky přítomnosti tří Jedi z nichž dva při akci zemřeli, ale jména zde uvedena nebyla.

To Jaky měl na celou situaci názor klidnější, ostatně jak se dalo očekávat.
Jak jsi si asi už všiml, máme všichni v této misi svůj žhavý uhlík. To je dost zvláštní a běžnému postupu rady se to nepodobá. Slyšel jsem dokonce že nás přímo zvolil mistr Lanius na místo těch jež mu přikázala nejvyšší rada. A to je zvláštní ještě víc. Podle mě, ale je to jen můj názor, tu jde o něco jiného, možná závažnějšího. Ostatně ten nový přístup Death Watch je sám o sobě podezřelý, jistě dá se připsat plnění rozkazů separatistů, ale stejně mi připadá podivný...
Jaky se evidentně ztratil v proudu vlastních myšlenek a to až tak, že ho musela probrat Harad zakašláním.
Eh jo, no jo... V každém případě je všechno na tobě, nikdo z nás nemá tak hluboké znalosti Mandalorianských zvyků a způsobů. Při jednání je vše na tobě, a byli bychom rádi kdybys nám řekl co máme a nemáme dělat. Tedy pokud si přeješ abychom se jednání účastnili, ale rovnou říkám že tam budeme spíše jako podpora, budeme tvými "Draeks-re"
Jaky se odmlčel a tobě neuniklo že zvažuje zda ti říci víc, nakonec přeci promluvil.
Ostatně my se máme hodit teprve ve chvíli kdy se dobereš nějakých výsledků.
V jeho slovech bylo skryto hodně, včetně mnoha varování a tobě z nich uniklo jen málo. Ano pokud se jednání rozproudí, není pochyb o nutnosti dobrého obránce a pokud zkrachují, budete-li chtít zabránit válce i nad tímto světem, nadejde čas pro jiné vyšetřování. Také bylo jasné, že tvoji společníci vědí o situaci zhruba to co ty, nebo spíše ještě méně, což dokazovalo naléhavost a možná i zoufalost situace. Okamžitě tě napadlo, že mistr Lanius tímto způsobem vlastně zajistil tvé vůdcovství dané znalostí a to byl postup hodně nepříjemný.

Jaky si všiml tvého zamyšlení a opatrně, ale vážně se zeptal.
Chceš vědět ještě něco?

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Truth II.

Zapsal jsem si do paměti, že bych si měl ve vhodné příležitosti trochu víc promluvit s Harad.
Naše... motivace... se nejspíš trochu křížily a počítal jsem, že kdyby došlo k nějakému průšvihu, bude mi krýt záda – a na to jsem ji zatím znal poměrně málo. Ne že bych jí nedůvěřoval, ale naprosto nic jsem o ní nevěděl a pro podobné věci je fajn mít nějakou konkrétnější představu, co od toho druhého čekat či nečekat.
Svou roli v tom hrála i její naježenost. Tvořili jsme tým a pokud by se jí v čemkoli mohla hodit má pomoc, bylo třeba prostě být na místě a tuto pomoc umožnit.

„Nic speciálního,“ přikývl jsem, když Jaky skončil a očekával nějakou reakci.
„Jinak souhlasím s tím, že postupy Death Watch jsou... na jejich poměry... divné a vyvolávají víc otázek než na které zodpovídají. Dost věcí se vyjasní, až se blíže seznámíme s výsledky vládního vyšetřování. Nebo dokud se pár věcem nepodíváme na kloub sami.“

Diplomatickou a celkovou strategii jsem zatím nijak nekonkretizoval, už proto, že u prvních jednání se dalo čekat prakticky cokoli a tak muselo zůstat u univerzálního „chovat se co nejzdvořileji, nikoho neurážet, vytvořit dobrý dojem a zažehlit co nejvíc průšvihů, které nám nechali naši republikoví předchůdci“.

„Pokud jde o účast na jednání, nehodlám vás tam dotáhnout proti vaší vůli. Je jen na vás, jestli se jich budete chtít zúčastnit – a morální potvora je fajn věc. Nicméně předem upozorňuji, že vzhledem ke stavu diplomatických jednání je na místě co největší obezřetnost a zdvořilost. Což tedy platí i pokud jde o mě.
Novomandalorianská politická reprezentace měla vždy sklony být – diplomaticky řečeno – poněkud vztahovačná a události posledních dvou let tuto vztahovačnost jen posílily. V kombinaci s dost vratkou pozicí, v které se nachází, což je vidět i na posledních... skoro dvou měsíců.
Pokud se rozhodnete neúčastnit, tak vás budu o průběhu jednání a postupech podrobně informovat. Hodně podrobně.“


Dal jsem jim pauzu to vstřebat a usoudit, jestli bude morální potvora přímo, nebo ze zázemí.

„V každém případě na sebe dávejte pozor, ať už se budete chtít jednání účastnit přímo, nebo si počkáte, až se doberu nějakých výsledků. Zejména mezi fanoušky Death Watch se Jediové těší velké popularitě a částečně to platí i o většině tradicionalistů.
Poslední, co potřebujeme, že dát Republice podnět k přímé intervenci. Pokud tedy nestojíme o to, aby se veškeré frakce sjednotily a přidaly se k CIS. A je dost pravděpodobné, že právě o tohle se Death Watch snaží. Zatím to tak na mě rozhodně působilo.“

Uživatelský avatar
Atalon
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1210
Registrován: 28.3.2010 17:29:34
Bydliště: Psst! To je tajný

Příspěvek od Atalon »

Loď třídy Consular "Truth II":

Jaky potvrdivě kýval hlavou a ihned odpověděl.
Ano, ano rozhodně je obezřetnost na místě. Proto jsi taky tady. My budeme pár kroků za tebou a pokud bude co, dodáme informace, názory, podporu. Ale...
Jaky náhle zaváhal, rychle se podíval na Harad, potom na desku stolu a nakonec opět na tebe a tiše pokračoval.
Ale asi bys měl vědět všechno. Mistr Lanius se o tom dozvěděl před odletem a nepřál si tě znervózňovat více než je nezbytné, proto nechal na mě kdy usoudím za vhodné tě informovat.
Na Jakyho tváři se objevil zklamaný výraz.
Víš Republika připravuje flotilu, invazní flotilu, která by situaci s Death Watch a Mandaloriany... vyřešila. Nikdy bych si nepomyslel, že by se Republika k něčemu podobnému uchýlila. Obsadit potenciálně přátelský svět, jistě něco podobného tu už bylo, ale ne v takovém rozsahu. Mandalore a všechna území Mandalorianů mají být zcela represovány. Žádné cestování, žádná výroba, žádná samovláda. Něco takového... to je moc i na válku.
Jaky se odmlčel, očividně aby zahnal nutkání vyslovit svůj názor na tento plán tak ostře jak o něm smýšlel.
Ale když vidím jak vážně a profesionálně celou situaci bereš, myslím že je dobré abys to věděl. Vlastně celá tahle věc je divná a nejen na jedné straně. Někdy mám pocit, že někdo v senátu celou válku schválně komplikuje a háže nám klacky pod nohy.
Řekl po chvíli opět klidným hlasem.
Flotila měla podle plánu vyrazit za dva týdny, ale mistr Lanius řekl, že se spojil s mistrem Yodou a společně se pokusí dát nám více času. Slíbil dva měsíce, ale obávám se že věřit v tento termín by bylo bláhově optimistické. Můj odhad jsou dva týdny navíc, i když mistři umí být velice přesvědčiví. Samozřejmě jakýkoli pokrok na naší straně může celou situaci zcela změnit, proto také nechtěl mistr abych tě informoval a znervózňoval.
Jaky se odmlčel se skleslým pohledem, dávaje ti tak čas vše vstřebat.


__________
Posunutí děje nechám na tobě, pokud chceš s kýmkoli mluvit zaveď rozhovor, jinak...

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Loď třídy Consular "Truth II":

Hluboký nádech - a výdech.
A pocit, že... že...
...že měl někdo nesoucí za tenhle nevěstinec na kolečkách odpovědnost zatracené štěstí, že se nenacházel někde poblíž. Asi čtvrt vteřiny jsem se pohyboval jen nepatrný kousek od vybuchnutí.
Protože přesně v tomhle byl ten hlavní problém s CIS.
Republika dělala už od začátku vše proto, aby se separatistické tendence zvětšovaly a aby byly OPRAVDU dobré důvody, proč se snažit odejít a třeba i se zbraní v ruce.
Kontroverzní chování a přístupy se stávaly normálními a jeden se odpadlickým světům ani nedivil, že měly zájem o vlastní, nezávislou cestu bez podivných coruscantských diktátů.

A to, o čem mi právě řekl Jaky, prostě byla sviňárna v hrubém rozporu s meziplanetárním právem. Ať se to okecává jakkoli, tohle bylo cílené plánování útoku proti neutrálnímu světu.
A pokud jde o represe...
Celkově jít o jiný svět, asi by se mi začala otvírat kudla v kapse.
Když šlo o Mandalore, chytal jsem se v duchu za hlavu a zajímalo mě, nakolik koho v senátu napadlo, že nejlepší způsob, jakým tohle může pro Republiku skončit, je totální genocida - pak tu byl pro Republiku horší způsob, totiž něco, co se vyvine v totální genocidu, pokud bude Republika postupovat s razancí, již předváděla, spojený s totální ostudou pro invazní síly.

Takže jestli tomu rozumím správně: jsme posláni jenom proto, aby Republika mohla tvrdit, že se snažila vyslání flotily do poslední chvíli zabránit preferováním mírových prostředků.
A ideálně k tomu, aby se stal nějaký průser, který to celé legitimizuje.


Řekl jsem to zvýšeným hlasem a i tón byl tvrdší, než by byl vhodný u Jediho.
Skutečnost byla ovšem taková, že Jakyho novinka mnou málem sekla a ten šok byl nerozdýchatelný.
A další věci z toho plynoucí - pomalu taky.
Vlastně byly rozdýchatelné natolik, že by někdo zasloužil dostat přes ústa. Někdo z politické reprezentace, kdo byl takový vývoj zodpovědný a naháněl si na tom kariérní body.

Což taky vysvětluje, proč se na něco takhle choulostivého neposílají coruscantští rytíři - takhle drasticky zvrtnutou situaci by totiž měli správně řešit jejich nejlepší diplomati. Na což přišel mistr Lanius a poslal tam lidi, kteří měli šanci to nějak...

Zarazil jsem se v úvaze.
Ani zdaleka se nedalo vyloučit, že náhlá změna strategie a obecně přístupu nebyla výsledek provokací a akcí a reakcí republikové rozvědky.
Tahle představa sice byla zatraceně paranoidní, ale ne zcela vyloučená.

Jaky, jestli skutečně jde o tohle, tak nepočítám s ŽÁDNÝM časem navíc - a naopak urychlením příprav.
A s tím, že jestli existuje nějaké propojení, čeká nás v nejbližší době nějaká hódně velká akce Death Watch.
Jen tak mimochodem, kdo měl jet na tuto misi původně?

Uživatelský avatar
Atalon
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1210
Registrován: 28.3.2010 17:29:34
Bydliště: Psst! To je tajný

Příspěvek od Atalon »

Loď třídy Consular "Truth II":

Lodí se rozhostilo ticho takřka hrobové, Jaky se mermomocí snažil vymyslet nějakou odpověď co by nevypadala nevhodně nebo nebyla v rozporu s tím co zbylo na Almasu z kodexu, nakonec se přeci osmělil a plně ovládaným hlasem řekl.
Jsem si jist, že někteří tuto výpravu vidí stejně jako jsi naznačil, a to jako záminku k...
Ale mistr Lanius a rada určitě ne! Vlastně nebýt jich, tak žádné jednání ani není. Co vím, tak právě mistr Lanius a Obi-wan jsou ti díky nimž jsme ještě... vítáni. A co se našich předchůdců týče, tak vím o mistru Tirovi, sebou měl vzít tři rytíře ale jaké nevím. Vím jen že mistr Lanius z výběru... nebyl nadšený. Vlastně se vyjádřil ve smyslu "Mají vést jednání nebo se hádat mezi sebou?" ale proč přesně nevím, bylo to něco s rozdílnými filosofiemi.

S tím se Jaky odmlčel, ale do věci se vložila Harad.
A s útokem Death Watch si nemusíš dělat starosti. Ty budou mýt dost práce o to jsem se postarala.
Křivý úsměv v její tváři odhalující pravý zadní špičák napovídal něčemu co se Death Watch nebude líbit a rozhodně upoutal Jakyho pozornost.
Takže je to pravda?! Lanius ho vážně vypustil?
Zvýšený tón, drobné zajíkání, naježené chlupy, vyvalené oči, to vše prozrazovalo Jakyho zděšení, překvapení a bezpočet dalšího. Harad to ale nikterak nezajímalo a jen suše odsekla.
Neměli útočit na Allanteen Six!
Najednou si uvědomila zvrtnutí rozhovoru a opět se otočila na křesle k tobě.
Neboj, sví dva týdny dostaneš. Zbytek je na tobě.
Řekla to s ledovým klidem a naprostým přesvědčením, jako by šlo o obecný fakt ničím neovlivnitelný, to ve spojení s Jakyho vyděšeným výrazem svědčilo o další tobě neznámé věci, informaci která v brífinku nebyla a mohla, nebo měla, být. Tvá mysl se opět začala toulat vlastními hlubinami a tvůj hněv, frustrace, tisíce nezodpovězených otázek znovu volaly Sílu. Cítil jsi jak přichází, ten pocit jenž jsi už zažil tehdy na nádvoří. Cítil jsi jak se tvé oči mění a ty se opět noříš do temnoty, temnoty obrazů, temnoty minulosti, vší silou jsi stiskl datapad a opěradlo křesla.

Obrazy se rozvířily, míhaly se a probíhaly bez pořádku, bez významu.
"Neboj sví dva týdny dostaneš."
Zaznělo v tvé mysli.

Ano začal jsi to chápat, začal jsi rozumět jak to vyvolat a teď jsi přicházel na to jak to ovládat.
Záchytný bod.
Tvá mysl tě sama naváděla a radila najít bod, myšlenku, větu, předmět, místo, něco kde začít a po čem se potom jako po struně vést v ozvěnách tónu po vibracích zpět až k tomu co hledáš, k minulosti, k odpovědím v ní.

"Lanius ho vážně vypustil?" "Neměli útočit na Allanteen Six!"
Obrazy nabraly jasný směr, jejich zběsilé míhání se zastavilo na obrazu
Harad sedící v křesle před několika okamžiky.
Tvou myslí zazněl znovu povel, povel vedený tebou a přeci odjinud.
"Neměli útočit na Allanteen Six!"
Obrazy zavířily, ale neopustily Harad. Miliony obrazů míhajících se, zvuky myšlenek, zvuky hlasů. Vír se zastavil na obrazu temné kamenné místnosti s bezpočtem průchodů a sloupů a minimem světla, ale to ti nevadilo ty jsi viděl, viděl jsi každý kousek, viděl jsi očima vidoucíma ve tmě, viděl jsi očima Nelvaanianky a nejen očima. Viděl jsi mistra Laniuse stojícího vedle a stín skrytý v šeru pozorující dvojici.
"Zvážil jsem to a myslím že ti dáme šanci."
Říkal mistr Lanius do šera, ale jeho myšlenky ne.
Musíme to udělat, situace se už vymkla, musím jim dát čas, musím mu dát příležitost. Irwin to může dokázat ano, on ano. Ale potřebuje čas a klid na jednání a on mu ho může dát. Rada se to ale nesmí dozvědět, nikdo se to nesmí dozvědět. Musí si myslet, že to dělám kvůli válce, musí tomu věřit. Sílo, ať se to nevymkne ještě víc.
Podobně na tom byla Harad která klidně odvětila.
"Do toho..."
Ale její mysl také říkala něco jiného.
Ano, ano konečně, ukaž co umíme. Dávej na sebe pozor, ale ukaž jim jak šťastní byli, když bojovali s klony a klidnými Jedii. Braň lidi, tak jak to děláme my, uhnat je jako nerfa na velkém lovu. Už nikdy nesmí udělat to co udělali, už žádný Allanteen Six.
Zpoza stínů vystoupil šedo-modrý bojovník, Nelvaanian, ohromný, lovecké oči, lovecké smysly a... světelný meč u boku.
"Bratře!"
Zaznělo hrdě poslední slovo Harad.
Estran-Adaz
Doplnila mysl a víc říkat nemusela.

Dobře jsi věděl co to znamená, dobře jsi věděl co to mistr vypustil, obrazy nemusely ukazovat víc. Lovec byl vyslán a Death Watch bude mýt jiné starosti než útočit na Republiku a bude jich mýt hodně. Jistě problém to nevyřeší ale...

Odpovědi jsi měl, ale otázek bylo ještě tolik.
Možná...
Tvá mysl zkusila položit další otázku, ale místo odpovědi přišla bolest, bolest a únava, jenž tě přemohly a chtě nechtě vrátily do reality. Stejné do jaké jsi se už jednou vrátil, do stejně tázavých a trochu vyděšených pohledů ale tentokráte od tvých společníků.
Jsi v pořádku?
Ozvala se důvěrně známá otázka, nyní z úst Jakyho.

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Truth II.

„Mistra Lania jsem v žádném případě nemyslel a almaskou Radu taky ne. Tou coruscantskou si až tak jistý nejsem,“ odpovím na Jakyho poznámku, „i když i tam bych spíš předpokládal zákulisní aktivity části senátu.“

To bylo ještě předtím, než se rozhovor... zvrtl.
Způsobem nečekaným, těžko říct, nakolik žádoucím a...
...a...

Chvíli mi trvá, než si začnu uvědomovat pořádně svoje okolí.
ZASE.

„Jo. Budu v pořádku,“ odpovím ztěžka a mimoděk se otřesu.
„Za chvíli to přejde, nedělej si starosti.“
Tohle... není dobrý.
Na zlomek vteřiny jsem zalitoval, že jsem se rozhodl celkový rozsah „indispozice“ mistrovi zatajit. Vzápětí mi docvaklo, že to bude mnohem komplikovanější. Ale když už se mi podařilo získat byť orientační představu, jak je ovlivnit... o to víc mě teď mrzelo, co se stalo.
Měl jsem z toho zvláštní pocit. Přece jen, s Harad jsme tvořili tým. Nejen, že mi to nedávalo nejmenší právo vrtat se jí v soukromí, ale naopak z toho vznikala povinnost ji zcela respektovat, nechat jen na ní samotné, co považuje za dost důležité na to, aby mi řekla...
Pro příště. S tím, co se teď stalo, stejně nic neuděláš.

Pevněji jsem sevřel víčka. Bylo mi vcelku jedno, že vypadám unaveně a zamyšleně – vlastně ještě víc unaveněji a zamyšleněji, než jsem ve skutečnosti byl. Nechtěl jsem, aby si Harad s Jakym o mně začali dělat starosti... z vážnějších důvodů. Ne že by to nějak pomohlo. Ale opravdu, opravdu jsem nechtěl, aby si všimli, že mám něco s očima.
Zvlášť když za chvilku se vrátí zase původní barva.

...soustřeď se...
Musíte pracovat.
Čas dávat se jakkoli dohromady bude POTOM.
Za dva týdny.


„Harad?“
Na chvilku jsem zaváhal, cože vlastně chci říct.
Uvědomil jsem si, že si o ni dělám starosti. Allanteen Six na ni dopadal opravdu hodně a i když mě skutečně začínaly zajímat důvody, proč – rozhodl jsem se nechat jen na ní, jestli a kdy si o tom bude chtít promluvit. A jestli se něco stane jejímu bratrovi...
Ten pocit byl zatraceně nepříjemný, vědět, co stojí za tím, že budeme mít klid na práci.
Mělo to smysl, sice jsem neviděl do všeho, ale i tak mi do sebe pár věcí zaklaplo a po teoretické stránce nebyl problém to přijmout. Konec konců, v jedné vyhrocenější situaci* jsem zkusil něco podobného. Přesto – nebo právě proto – v tom byl háček.
„Dík za podporu.“
Neznělo to moc kousavě, jistý sarkasmus tu byl, ale šlo o sebeironii.
„Máme dost málo času, tak proč ho ztrácet.“

Pootevřel jsem oči a předpokládal, že se zatím stačily alespoň z velké části vrátit do původního stavu.
„Jinak - rád bych, abyste si zkusili uvědomit jednu věc.
Stejně, jako postupuji a budu postupovat, bych postupoval, kdyby šlo o JAKÝKOLI JINÝ svět. Jenže v tomhle případě chci mít krytá záda, protože jde o můj domovský svět a... a nerad bych se tím nechal zásadně ovlivnit.
Republikoví diplomati si jeli po svém a přehlíželi jiné vyšetřovací verze, než které se jim líbily, a to bez ohledu na důkazy a zdravý rozum. Nechci udělat to samé, jen v případě jiných teorií. Zvlášť, když si nemůžeme dovolit konzervativní diplomatický postup, při kterém bych neměl problém si případné výkyvy ohlídat.
Takže kdyby vám připadalo, že takovou chybu dělám - zavrčet, probrat argumenty.“


To bylo to, co jsem řekl.
Něco jsem nedodal a radši si nechal pro sebe.
To, že zvládnu nedělat podobné banthoviny jako Republikou poslaní diplomaté, mi bylo jasné a moc jsem si kvůli tomu starosti nedělal.
Horší bylo, jak by na konkrétní věci mohli reagovat druzí... přičemž nerad bych měl na krku obvinění z podjatosti a nadržování Mandalorianům, o Death Watch nemluvě.
Pochopitelně, že ať tohle dopadne jakkoli, podobné hlášky padnou minimálně od části namíchnutých diplomatů. Dokonce mě napadlo, že až se k téhle části mise propracuji, bude to krajně zábavná záležitost - poté, co jsem si pročetl jejich záznamy, ve mně něco v konfrontaci podobného druhu snad i doufalo.
Také jsem odhadoval, že podobné hlasy se ozvou i od některých nově příchozích na Almasu. Z toho jsem si taky příliš těžkou hlavu nedělal, protože ty některé nově příchozí jsem po předchozích zkušenostech nebral nijak seriózně.
Ale rozhodně jsem ale nestál o konflikty na toto téma Harad. Případně o situaci, kdy Harad usoudí, že se s ní o ničem bavit nehodlám a ona se tedy nehodlá bavit se mnou a udělá lépe, když se trhne na vlastní pěst a vyvede u toho nějakou kardinální banthovinu.
Přece jenom, nesl jsem za Neelvanianku odpovědnost (to i za Jakyho, o což to bylo horší - přece jen, byl rytíř Jedi a i když se netvářil, že by mu na situaci něco vadilo, měl jsem z toho divný pocit) a navíc spadala do kolonky osob, s kterými bych se rád více spřátelil.

Uživatelský avatar
Atalon
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1210
Registrován: 28.3.2010 17:29:34
Bydliště: Psst! To je tajný

Příspěvek od Atalon »

Loď třídy Consular "Truth II":

Na tvá slova nikdo nic neřekl, vlastně ani nebylo co, oba tví společníci jen klidně a zcela vážně kývly hlavou k souhlasu. Následující chvíle byly vyplněné ohlušujícím tichem a pohledem Harad. Ta možná nebyla diplomat, ale pokud někdo říkal něco jiného než chtěl poznala a v tvém případě jí to hodně znepokojilo, snad to byl jen instinkt nebo odtucha něčeho skrytého za tvým "tajemstvím", ale vysloužilo si to od ní vážný pohled bodavých očí.
No nic, teď když mě omluvíte... vrátím se ke své meditaci.
Ozval se náhle Jaky s hlasitým zívnutím a protáhnutím se, pomalu se zvedl a klidně odešel do jedné z kajut za můstkem. Harad na jejíž tváři se objevil opět úsměv ho pozorovala ještě dlouho poté co zmizel z dohledu, pak se pomalu postavila a vyšla také vstříc chodbě, ale po pár krocích se zastavila a takřka nepostřehnutelně se ohlédla směrem k tobě. Věděla že jí pozoruješ, udělala to pro tebe, bylo to pozvání.

Nešla do žádné z kajut, ale na vyhlídku. Postavila se čelem k průzoru a bílím linkám za ním a chvíli počkala, když se ujistila že jsi kde máš být, potichu začala vyprávět hořkým hlasem.
Před touto misí jsem byla spolu s naším mistrem na misi. Někdo napadal civilní lodě ve třetím kvadrantu podél Corelliaského obchodního hřebenu, byla to banda pirátů s gravitační studní. Chytli jsme je u Kinienu, když se z hyperprostoru místo civilního konvoje s rudou vynořily dva Acclamatory a letky stosedmdesátek...
Harad se pousmála velice sarkastickým úsměvem...
...nevěděli co je smetlo a my neztratili ani jediný letoun. Ti už něco podobného nezkusí. Když jsme se vraceli na Coruscant, dostali jsme rozkazy aby se lodě přidaly k bojové skupině. Mistr řekl ať nás vysadí na místě setkání, že to nevadí. Zamířili jsme dle rozkazů k blízkým loděnicím... na Allanteen Six.
Harad se odmlčela a potlačila slzy.
Když jsme přiletěli vypadalo všechno normálně, loděnice byly ohromné, všude pracovní šrumec. Právě se dokončovaly dva Venatory, připravovali se na vypuštění, už byly plné vojáků... Venator je nádherná loď, ale vidět jí v loděnicích to je teprve něco...
Harad opět zmlkla, bylo jasné proč a ticho paluby nic nerušilo.
Acclamatory nás vyložily Deltami do hangárů loděnic, tam jsme se setkali s rytířkou Nu-Sill. Měla velet nové bojové skupině, dva Venatory, šest Acclamatorů a asi dvě desítky menších lodí, Pelty, CR90, Carracky... Byla to vlastně ironie, Nu-Sill neměla válku ráda, byla od léčitelů, dokonce si vybrala jako vlajkovou loď jednu z Pelt... Mluvili jsme spolu, mluvila i se mnou a to byla rytíř a z Coruscantu, byla milá, pozvala nás na oběd. Mluvili jsme o válce a jak se to všechno kazí. Mistrovi se líbila, vždycky měl rád upřímné jednání... Měla zbudovat obranu v nějaké spřátelené soustavě, nic víc... Mluvili jsme hodiny...
Haradin hlas náhle ztvrdl a objevil se vněm náznak vzteku.
Začalo to uprostřed odpoledne. První výbuch jsme jen slyšeli, někdo začal křičet. Všichni se nahrnuli k průzoru... vybouchl jeden z pomocných generátorů Venatoru, vypadalo to jako nehoda, nikdo nic netušil... Všichni se tam vydali, chtěli pomoct s opravami, loď musela vyplout... Nu-Sill se to nelíbilo, prý je kontrolovali. Šla se tam podívat a my s ní.
Běželi jsme hlavní chodbou, když jsme uslyšely druhý výbuch, mnohem silnější, otřásl stanicí. Zničil jednu z obraných baterií, někoho to zabilo, narušilo to stanici, sekce v okolí se uzavřely. Lidé začali panikařit... a pak další jeden z generátorů štítu základny, byl velký, musel být přímo u energetických rozvodů. zničil toho dost, vytrhl kus pláště a šesti palub.. Mezi lidmi se rozrostla panika, všichni pobíhali a křičeli, padali přes sebe a snažili se dostat do bezpečí. Nu-Sill a Mistr ale ne, oba se domluvili jediným pohledem. I já věděla co dělat, rozdělili jsme se, Nu-Sill běžela do vnější chodby, nebyla poškozená a mohla dostat lidi do bezpečí. Mistr běžel k Venatorům, myslím že chtěl evakuovat lidi do lodí. Já běžela do velínu stanice. Chtěla jsem zjistit co se děje, ale bylo pozdě... Byla jsem v chodbě, asi dvacet metrů od velínu. Přede mnou běželi nějací důstojníci, pár klonů, asi třicet lidí... najednou to bouchlo, celý velín zmizel...


Žena přede mnou se najednou otočila, měla tak zoufalý pohled, měla v očích slzy, jen se na mě podívala, byl to okamžik, ale já si jí pamatuji do poslední drobnosti. Pamatuji si jak jí přes tvář padal pruh plavých vlasů, jak malé měla rty, přívěšek se znakem Republiky co jí visel na krku a oči, šedo-modré oči... Najednou do mě vrazila, nechápala jsem a zacouvala, o něco jsem upadla... byla to přepážka, přepážka bezpečnostních vrat, ty se za mnou zavřely a všechno za nimi zmizelo... Výbuch poničil strukturu a vznikly trhliny. Tak tomu říkali.

Když jsem se zvedla byl už všude chaos, světla blikala, někde už nebyla vůbec. Spousta dveří bylo zavřených a nikdo se je neodvažoval otevřít, po chodbách leželi zranění ušlapaní ostatními... a výbuchy, ozývaly odevšad, celá loděnice se rozpadala. Rozhodla jsem se běžet k Venatorům pomoct s evakuací a k hangárům... cestou jsem posbírala klony, snažili se zjistit co dělat a jak mě viděli... prostě mě sledovali. Nemohli jsme najít cestu, všechno bylo zavřené, všechno se rozpadalo... Doběhli jsme do jednoho z bočních křídel Venatoru, byla to cesta dovnitř...

Najednou jsem je uviděla, Mistra a Nu-Sill, byli v čelní části odříznutí s dělníky, vojáky... ve všech patrech se dívali skrz průzory vyděšené tváře, lapené, připravené na popravu... Zazněl výbuch a druhý a další, Venatory se začali rozpadat pod výbuchy a pak... uvědomili jsme si že ty výbuchy nejsou ty z Venatorů, ty výbuchy byly ze stanice, ničily průzory. Zaminovali zvnějšku průzory a chodby do nichž nahnali dělníky... lidi to prostě vysálo ven, na bezpečnostních vratech nezáleželo, všechny to vysálo... těla létala prostorem. Několik jich narazilo do našeho průzoru... Byl to i Mistr, oba byli mrtví. Viděla jsem Nu-Sill, držela několik lidí aby je to nevycuclo, držela je ze všech sil, držela je i když už neměli vzduch. Držela i když ji našli při záchranných akcích.

Nevěděla jsem co dělat, cítila jsem jak se stanice rozpadá a bylo mi to jedno, chtěla jsem to, chtěla jsem jít za mistrem... Pak se někdo dotkl mého ramene, byla to studená kůže rukavic, jeden z vojáků, neměl helmu, žádný z nich neměl, jedna tvář ale tolik výrazů. Loučili se s bratry...

Tiše se mě zeptal, "co máme dělat generále? Jak zachráníme ostatní." Klečela jsem na zemi přišla jsem si tak bezmocná, až do té chvíle. Jeho slova, jeho pohled, závisel na mě, doufal ve mě, neměla jsem dost síly zachránit jediného člověka ale on ve mě věřil... Vydali jsme se do stanice, sbírali ty co přežili, zavírali neporušené sekce, snažili se udělat cokoli. Snažila jsem se dostat k hlavnímu generátoru, zachránit co se dá, na ničem jiném nezáleželo, na ničem...

Když jsme se tam dostali, tak jsem je uviděla. Helmy, zbraně, brnění, bylo jich šestadvacet. Právě pokládali nálože, to co se dělo okolo jim bylo jedno. Okolo nich leželi dělníci, civilisté, nebyli to vojáci, ti je tam ukryli do bezpečí a šli pomáhat dalším. Všechny je postříleli, desítky, bez slitování, mnohé do zad, lidi kteří utíkali. vzdávali se... Radě jsem řekla že jsem myslela jen na to jak je zastavit, jak chránit lidi, ale lhala jsem. Chtěla jsem je zabít, každého jednoho, chtěla jsem pomstu, měla jsem vztek, pulzoval mi v žilách... Ale ucítila jsem vojáky za mnou, zachráněné co nás následovali... Nevím co mě zastavilo, nevím co mě zklidnilo... myslím že mistr, přísahala bych že jsem ho slyšela...

Vyrazili jsme než aktivovali nálože, všimli si nás, ale zastavit nás nedokázali. Stáhli se, museli jinou možnost jsme jim nedali. Utíkali k lodi, jedné z Republikových, nechali si jí pro únik. Uteklo jich šest, zbytek jsme dohnali, byli dobří, hodně dobří...
Haradina ruka bezděky sklouzla k rameni a jizvě na něm.
Byli dobří, ale to nestačilo! Řekli že jsme hrdinové, že jsme zachránili loděnice a tisíce životů, ale nebyli jsme. My budeme! Jestli se nám podaří zabránit dalšímu masakru, ty budeš. A já jsem tu od toho abych ti položila ruku na rameno!
Harad se pomalu otočila k tobě s očima zrudlýma slzami, ale hrdým pohledem a rázným tónem řekla.
Teď víš! Teď mi můžeš věřit. Teď mi můžeš říct, co jsi říct chtěl.

Zamčeno

Zpět na „Dočasně uzavřené výcviky“