Výcvik pro Atalona

Pakliže je hráč déle než 30 dní neaktivní, sem bude přesunut jeho výcvik

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Atalon
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1210
Registrován: 28.3.2010 17:29:34
Bydliště: Psst! To je tajný

Příspěvek od Atalon »

Freedom Firefly

Ále noták, tohle mi nedělej!
Hlavní panel a drobné zemětřesení mi jasně sdělily to co mi připomínal i výhled čelním průzorem a to že jsem stále v brindě a v soustavě Kessel. Zásah dalšího headhunteru byl jen malou náhradou za přední štít, ale nebyl čas si stěžovat. Rychle jsem opět zrychlila a začala zběsile manévrovat podle svých nejlepších schopností.
Jestli nás teď trefí, tak jsme nejspíš v pánu. Tak se koukej předvést holka. A ty taky, sakra!
Dodám si motivaci a s další pěstí do panelu i trochu Arteemu. Při svém zběsilém manévrování namířeném směrem od Luckehulku se rozhlížím co sebemenší možnosti, po čemkoli v prostoru.
Sakra teď to chce geniální nápad, nebo zázrak. No tak někde tu něco musí bejt.
Při svém letu musím připadat svým pronásledovatelům jako loď řízená skupinou opic, které si hrají v kokpitu s řízením, protože nevypočitatelně trhám řízením na různé strany, díky čemuž měním neodhadnutelně vektor letu k čemuž občas přidám i přemet do strany nebo převalení lodi.

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Příspěvek od Xavier »

Freedom Firefly

Ve chvíli, kdy jsi potřebovala nějakou radu naštěstí přišla. Dala-li se považovat za reálně přežitelnou.
Vemte to co nejblíže černý díry to jde. Zmate to jejich zaměřování a senzory.
Poradí ti náklad.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Uživatelský avatar
Atalon
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1210
Registrován: 28.3.2010 17:29:34
Bydliště: Psst! To je tajný

Příspěvek od Atalon »

Freedom Firefly

Rada jež zazněla odněkud z lodi u mě rozpoutala doslova bouři myšlenek.
Cože?! K černý díře! To je ale pitomost! Ale na druhou stranu hrát si tady na cvičnej terč taky. Tam aspoň nebudem tak na ráně, ale oni taky ne. A zůstat tam dlouho... No nic, nic lepšího nemám, se zbytkem si budu lámat hlavu potom, teď jak se tam dostat vcelku.
Najdu si nejbližší singularitu a ve svém šíleném tanci se pomocí dvou rychlých výkrutů splývajících do vývrtky pokusím trochu zmást pronásledovatele. Hned poté rychle změním směr až to lodí pěkně trhne, nechci nabrat směr k černé díře přímo, aby mé "společnosti" nedošlo co nejdéle co chystám a také abych si udržela co největší odstup. Pokouším se letět "zešikma" a poté až se ještě více přiblížíme teprve zamířit přímo k víru, stále let prokládám výkruty a bláznivým manévrováním. Plně se soustředím na řízení a nemít na rukou rukavice, nejspíše by již po řídící páce stékali stroužky mé krve ze síly mého sevření.
Do týhle patálie jsem se beztak dostala sama. Jo je fakt že nebejt tu můj náklad tak tu teď nelítám, ale já nedělat takový blbiny tak sme na tom nemuseli bejt tak blbě. Jestli se odsud dostanu tak se mu omluvím. Což nebude tak horký protože jestli tohle zvládnem tak je Imperátor milá bothanská babička.
Opět se projevila má vlastnost lehkomyslnosti v presu a zlepšila mi tak trochu náladu i když jen kyselým úsměvem. Doplním další přemet k letu lodi a dokud je loď v náklonu rychle změním směr a zamířím s několika obraty a výkrutem do víru singulatity.

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Příspěvek od Xavier »

Freedom Firefly

P5iletíš tak blízko k černé díře, jak si troufneš.
Pronásledující stíhače letí za tebou. Po chvíli se přestanou po tobě snažit pálit,zásah od nich by byl jen dílem obrovské náhody, tak nechtěli vybíjet své zbraně, ani tvá horní věž se neunavovala s palbou.
Dobrou zprávou bylo, že Lucrehulk tě nemohl nadále pronásledovat, s gravitací, jaká zde panovala, měli problémy i stíhače, stejně jako ty, natož tak velká loď, u které by hrozilo odtržení jednoho z ramen.
Gravitace také způsobila, že jste, nikdo z vás nemohl nějak více manévrovat.
Zdálo se, že dokud se budeš držet gravitačního pole černých děr, jsi v pořádku, jakmile ale u Kesselu vyletíš na volné prostranství, budeš mít opět co dělat.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Uživatelský avatar
Atalon
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1210
Registrován: 28.3.2010 17:29:34
Bydliště: Psst! To je tajný

Příspěvek od Atalon »

Freedom Firefly

Jak se ukázalo byl ten nejšílenější nápad tím nejlepším a i když nás dostal na, téměř doslova, hranu života a smrti zároveň nám poskytl bezpečí.
Tak jo, asi budu muset přehodnotit svoje názory na šílený manévry. Ale neusínej holka jeden blbej pohyb a máš větší problém než ty...
Náhle si uvědomím, že chtějí-li mě pronásledovatelé sledovat musí podnikat stejně šílený let, rychle zkontroluji senzory jestli tam pořád jsou. Ale informace co z nich dostanu jsou asi tak užitečné jako šnorchl na Tatooine.
No jasně díra. Tak buď za náma letí několik Alderaanských velryb nebo nic, nebo je tahle piksla k ničemu. Spíš počítám že tam budou, jedna věc se rebelům uznat musí, mají kuráž a jsou blázni. Obojí mi řiká že tam jsou.
Na chvíli si oddechnu, tedy jak to jen při pilotování v gravitačních vlnách černé díry jde, a oddám se úvahám nad situací, jež nakonec skončí nicneříkající otázkou.
No snad tahle eskapáda nezruinuje moje obchodní vztahy s rebélií. No jsem obchodník a tohle je obchod, bejt to naopak a já vést rebela a honit mě imperiálové, taky by nechtěli abych jim ho v klidu vydala. To musí pochopit, teda doufám. Bejt nepopulární u Impéria i u Rebelů, to už člověk rovnou můžu vletět do hvězdy.
Podobnými úvahami strávím prakticky zbytek "klidného" letu, už jen proto abych nemyslela na šílenost kterou zrovna páchám. Naštěstí se přeci jen situace ještě o kousek zlepší, když se opět ohlásí štíty.
Díky bohu, chvíli už jsem se bála že jsou zničený. Lítalo to kolem, že bych se nedivila a taky jim to naskočení pěkně trvalo.
I když by si stav lodi zasloužil spíše úzkostné povzdechnutí, přivede mne spíše do stavu blaženosti.
No jo možná nejsi nejnovější, ani nejlepší, ale spolu zvládnem neuvěřitelný věci, viď holka.
Bohužel stav blaženosti se rychle vytratil, když přístroje palubní desky začaly opět přicházet k sobě, což mohlo znamenat jediné.
Sakra, vylétáme z gravitačního pole, tak bacha.
Rychle jsem očima zkontrolovala štíty, jejich nynější síle bych život svěřovala jen nerada, ale jiná možnost nebyla. Naší největší nadějí byla přímá cesta na Kessel nejvyšší možnou rychlostí a doufat že přežijeme dost dlouho abychom se dostali k jeho obraně, se kterou se doufám náš doprovod nebude chtít hádat. Připravím se abych hned jak Artee opět najde pevný cíl a zkusí své štěstí, opět začala se svým divokým tancem a co nejvíce to svým pronásledovatelům ztížila, také nespouštím oči z přístrojů abych zjistila koho vlastně máme za zadkem a zda-li nám černá díra nakonec neudělala dobrou službu.

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Příspěvek od Xavier »

Freedom Firefly, u Kesselu

Chvilka napětí, zda se někdo neztratil v černé díře byla kapku delší. Piloti zřejmě neletěli tak blízko jako ty, a trvalo jim to kapku déle. Za to však byli všichni.
Odstup navíc nebyl tak velký, aby ses dostal z jejich dostřelu. vzhledem k tomu že oni se koukali na tebe do volného prostoru, a ty do černé díry, vypálili první a zasáhli.
Pohled na kontrolku štítů ti prozradil že příští rána už štíty vyřadí, a co víc, zřejmě ji ani celou nepokryjí.
Aby těch veselostí nebylo málo, jednomu headhunteru došla s tebou trpělivost a odpálil po tobě raketu.
Došlo ti, že tomuhle obyčejným cukáním lodí neuhneš.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Uživatelský avatar
Atalon
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1210
Registrován: 28.3.2010 17:29:34
Bydliště: Psst! To je tajný

Příspěvek od Atalon »

Freedom Firefly; u Kesselu:

A kruci, lepší a lepší!
Jinak popsat situace, když se na senzorech objevily všechny stíhače a vzápětí přibila i jedna raketa, ani nešla. Už sledováním její trajektorie při manévrování před palbou stíhačů mě ujistilo,
Tahle mrcha se jen tak nepustí!
Rychle jsem se proto pustila do plánu, jak se jí zbavit. Bohužel by bylo podstatně snazší vymyslet jak se zbavit Imperiálního destruktoru. Nakonec, tedy po těch dvou vteřinách na rozmyšlenou, jsem nepřišla s ničím lepším než další střeštěninou. Popravdě to nebyl ani můj výmysl, něco podobného použil kdysi můj "učitel" Ariot, tehdy aby se vyhnul střele vyhodil obsah skladiště náhradních dílů do kterých narazila místo nás. Nápad to nebyl zlí, měl jen dva nedostatky, první, tehdy jsme neměli za zadkem letku stíhačů, druhý, v mém skladišti náhradních dílů je největší asi šroubovák, což to dost stěžuje.
V takových chvílích jsem vážně ráda, že si svý nápady nemám čas rozmýšlet.
Místo náhradních dílů jsem se totiž rozhodla použít snad to jediné co můžu rychle odhodit a to jeden ze záchranných modulů. Ne že by mi nějak zvlášť chyběl pokud to vyjde, ostatně byl jedním z mála původních kusů Firefly a vypadaly podle toho, takže bych raději riskovala zůstat v kokpitu než spoléhat na schopnost těchhle zrezlých krabic udržet atmosféru. Nevýhodou takto zvoleného cíle však je že na rozdíl od hromady rozptýlených součástek by byl zázrak kdyby ho raketa sama od sebe zasáhla místo nás. Naší šanci jsem se proto rozhodla zvýšit rušičkou. Bude-li fungovat aspoň základ systémů modulu, je tu dobrá šance že si ho, zmizíme-li aspoň na okamžik ze senzorů, vybere zaměřovač rakety místo nás. Problém byl, že funkčnost rušičky je ve hvězdách, poslední test měla při startu ještě na Correlii a to už byl nějaký ten pátek. Navíc pro zvýšení její účinnosti na nějakou použitelnou úroveň budu muset výrazně snížit výdej energie a tepla, takže i rychlosti. Ale pořád to bylo pozitivnější než si hrát na babu s raketou.

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Příspěvek od Xavier »

Freedom Firefly; u Kesselu

Ač rušička byla schopna zarušit leda tak komunikaci na krátkou vzdálenost. Plán se povedl.
I když by kde kdo, prakticky kdokoliv co to viděl, mohl říct že to byla jen náhoda, a že jen střela nebyla dost chytrá, aby se vyhnula modulu, a ten ji prachsprostě stál v cestě.
Ač byla raketa minulostí, ostatní piloti se stali horkou přítomností.
Lasery jim opět ožili.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Zamčeno

Zpět na „Dočasně uzavřené výcviky“