výcvik pro Bastila Shan (Andrew Seel)

Pakliže je hráč déle než 30 dní neaktivní, sem bude přesunut jeho výcvik

Moderátor: Moderátoři

Elinor Yall

výcvik pro Bastila Shan (Andrew Seel)

Příspěvek od Elinor Yall »

knihovna chrámu rytířů Jedi, Coruscant

Do zkoušky z historie zbýval necelý týden, díky čemuž jindy poklidná budova doslova praskala ve švech. Spíše než středisko vzdělanosti nyní připomínala včelí úl, pokud by tedy včely pobíhaly z místa na místo, čile si mezi sebou předávaly několik málo opravdu snadno srozumitelných titulů, a stěžovaly si, jak těžké byly loňské otázky. Případně diskutovaly, zda se tam objeví i ta strategická schémata bitev z mandaloriánských válek, jimiž vám mistři už dobré dva měsíce vyhrožovali.

Jen těžko se dokážeš ubránit pocitu, že snad jako jediný nemáš z toho testu strach. Tak jako spousta "vzdělávacích problémů" to jde tak nějak mimo tebe - a není to dáno pouze tvým neotřesitelným postavením nejpilnějšího studenta své skupiny.

Vzápětí za sebou zaslechneš kroky, a když se otočíš, zachytíš upřený pohled svého mistra, Ellethara Willarda - vysokého člověka s vlasy už pořádně prošedivělými, na němž se však věk jinak příliš nepodepsal. V určitém ohledu ti připomíná tvého dědečka.
Nerad tě ruším, padawane, ale doufám, že tě studium nezaneprázdňuje natolik, že ti nezbývá žádný čas na tréninky. Navíc - v ledově modrých očích se mu zableskne určitá směs pobavení a znepokojení, - pochybuji, že zrovna z této látky se v celé zkoušce objeví jediná otázka.

Uživatelský avatar
Bastila Shan
Učedník
Učedník
Příspěvky: 201
Registrován: 17.10.2007 19:17:32
Bydliště: Talravin
Kontaktovat uživatele:
Czech Republic

Příspěvek od Bastila Shan »

knihovna chrámu rytířů Jedi, Coruscant

Ovšem mistře, učení je důležité, ale je také důležité bránit se něčemu mnohem nebezpečnějšího... řekl jsem mistrovi... Mám chvilku čas, tak co se zase něčemu novému přiučit??? Mistr byl celkem překvapen, že nejlepší žák své skupiny nechá učení, jen kvůli tréninku... Vždy sem se těšil na výcviky s mistrem, byl velice zkušený a nebyl arogantní a namyšlený, nešlo mu o to, abych byl nejlepší, šlo mu o to, abych se dokázal ubránit... za tohoto mistra jsem byl vděčný, a proto jsem rád, že jsem přežil útok droidů na naší planetu... jen by bylo líto Dena... je teď učedník lorda ze sith, neznámého Dartha Sithiouse, upřímě moc mu to nezávidím... mistr měl celkem radost... nejspíš k tmu přispělo i zvolení senátora palpatina... přijmul jsem mistrovu nabídku a šli jsme do tréninkové komory.........
______________
hm... tak z toho jsem rád... mas premieru u me... treba ti dopomuzu k modratorstvi...
Ne, nejsem žena.
Obrázek

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

knihovna chrámu rytířů Jedi, Coruscant

Ellethar se musel nad tvým nadšením pousmát.
Ubránit se něčemu mnohem nebezpečnějšímu...? To se většinou snadněji řekne, než udělá. Ačkoli, většinou záleží na tom, jak a zda máš jasno v hlavě - spousta věcí se odvíjí výhradně od toho.
Podíval se na tebe způsobem, který naznačil, že tuší, kudy a kam se ubírají tvé myšlenky, a potřásl hlavou.
A v některých záležitostech nepomáhá ani to.
Zrychlil krok, že jsi mu sotva stačil, a před tréninkovou komorou se na tebe znova obrátil: A vůbec, Andrewe, jak bys zhodnotil své schopnosti a dovednosti ty sám?

Uživatelský avatar
Bastila Shan
Učedník
Učedník
Příspěvky: 201
Registrován: 17.10.2007 19:17:32
Bydliště: Talravin
Kontaktovat uživatele:
Czech Republic

Příspěvek od Bastila Shan »

tréninková komnata chrámu rytířů Jedi, Coruscant

Sám se hodnotit nemůžu... řekl jsem a zastavil jsem. Nedokážu se ohodnotit... můžete to říct skoro komuoliv... řeknou vám, že to nedokážou. Vešli jsme do komnaty. Byla to nádhrená místnost plná fresek a pomocných předmětů...
No, tak můžeme doufám začít... Mistr rozsvítil meč a já sem se ho pokusil nahmatat... Sakra..... Mistře já ho zapomněl v ubikaci... Vyběhl jsem a letěl do ubikace... taky bylo znát, že jsem jeden z nejrychlejších, ale zároveň jeden z nejzapomětlivějších... Když jsem doběhl do ubikace, začal jsem hledat meč... zapomněl jsem že jsem si ho připnul na druhou stranu. To dělám vždy, když si potřebuji něco zapamatovat. Hmm... ale co??? Přemýšlel jsem nad tím cestou zpět do tréninkové místnosti... Aha!!! Bylo to předvolání k radě jedi, jelikož jsem nedávno omylem kopl studenta do obličeje... Chudák můj mistr... má to se mnou těžké... když jsem doběhl, rozsvítil jsem svůj nádherně azurový meč a čekal na mistovu reakci...
Ne, nejsem žena.
Obrázek

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

tréninková komnata chrámu rytířů Jedi, Coruscant

No, spíš mě zajímalo, jak se na sebe vůbec díváš, jak hodnotíš své dobré a špatné stránky... pokračuje mistr svým obvyklým tónem.
A případně, co míníš s těmi špatnými udělat, s povzdechem se vyjádřil k tvojí roztržitosti. Pochybuji, že by takový sith se zahájením duelu počkal, až najdeš meč.

Ellethar Willard zaujal základní střeh shii-cho a jeho ostří se zeleně zablesklo.
Zkus vést útok, obrana ti vždy šla mnohem lépe. A soustřeď se. Na každý detail.
Zní to stroze, asi jako všechny pokyny, které ti kdy tvůj mistr při tréninzích dával - tak trochu to odráží jeho názor, že je sice fajn znát archimédův zákon, ale mnohem užitečnější je umět plavat.

Uživatelský avatar
Bastila Shan
Učedník
Učedník
Příspěvky: 201
Registrován: 17.10.2007 19:17:32
Bydliště: Talravin
Kontaktovat uživatele:
Czech Republic

Příspěvek od Bastila Shan »

tréninková komnata chrámu rytířů Jedi, Coruscant

Ano, ale myslíte že je možnost, jak vrátit Dena zpět na naši stranu??? Sakryš... útok... bohužel, ale, no, ale jo.... otočil jsem se dvakrát o třistašedesát stupňů a zaútočil tvrdým makashi.mistr to ještě ustál... ale když aútočil on, jentaktak, že mě nezranil... další útok ode mně byl dost tvrdý... ale pořád to nebylo ono... ale za daším mistrovým útokem číhala veliká síla...
Naposledy upravil(a) Bastila Shan dne 26.11.2008 07:18:10, celkem upraveno 1 x.
Ne, nejsem žena.
Obrázek

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »



3(

Když jsem se v poště vyjádřila, že nemám nic proti situační komice, rozhodně jsem neměla na mysli, že se Andrew v každém příspěvku ztrapní/ přizabije/ něco podobného.
Ale pokud na tom trváš, tak napíšu pár věcí, na kterých budu pro změnu zase trvat já:

1. ta postava je nějakou dobu padawanem... i kdyby to bylo pouze řekněme dva roky (osobně bych to viděla spíš na čtyři, pět), znamená to, že má nějaké schopnosti.
2. nepředbíhej moje akce. Prostě popiš svůj tah, něco si z něj klidně odvoď, ale nech mě ohodnotit následky na okolí.

Odpověď napíšu zítra a věř mi, že jak právě v toto chvíli odhaduji reakce tvého mistra, je to pro Andrewovo blaho.

Děkuji za pochopení.
(D.)E.
(v tuto chvíli dost zoufale potřebující kafe)

-----------------------------------------------------------------
P.S.: Edit nedělej, nech to tak, jak to je - vím, co ti zítra budu chtít odepsat, jenom si potřebuju dát prostor, abych to napsala dobře a neplácla tam nějakou kravinu, jíž bych po zbytek příběhu litovala. :) Což má souvislost s následujícím
-
P.S.S.: a příběh s konečnou platností přesouvám z počátků republiky na období, kdy se odehrávají epizody. :D Jinak bychom se asi nedomluvili. ;) :D

P.S.S.S.: zkus počítat s tím, že jako moder si pak budu chtít ten souboj zopakovat.


Uživatelský avatar
Bastila Shan
Učedník
Učedník
Příspěvky: 201
Registrován: 17.10.2007 19:17:32
Bydliště: Talravin
Kontaktovat uživatele:
Czech Republic

Příspěvek od Bastila Shan »

Upraveno.....
nebylo by o cem psat... :D
Ne, nejsem žena.
Obrázek

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

tréninková komnata chrámu rytířů Jedi, Coruscant

Tvůj první útok mistra překvapil - podle výrazu jeho tváře nutno říct, že příjemně - a přestože měl původně v plánu jen procvičit základní seky, nakonec se rozhodl pořádně si zabojovat také.
Jo, dneska ti to opravdu jde, zhodnotil spokojeně úder, který jen tak tak vykryl, a vzápětí přešel do protiútoku ve své oblíbené smíchanině shii-cho a ataru.
Co se Dena týká - vrátil se k tvé otázce a znovu se stáhl do obrany, chceš HO vrátit, nebo aby SE vrátil?
A ačkoli se zdálo, že se soustředí výhradně na tvoji reakci, vzápětí proti tobě zprudka vyrazil, s čepelí mířící na obličej.
Zaujal jsi vzorovou obrannou pozici - ale místo, aby se vaše meče srazily, tě cosi odhodilo dva metry dozadu a vyrazilo ti dech.

Ellethar deaktivoval svou čepel a pomalým krokem se vydal k tobě, aby ti pomohl vstát.
Tohle je celkem svinský trik, jenže i tak se bojuje, pousmál se, hlavně v kruzích, kde se Den v současnosti pohybuje.
Jinak - lepšíš se, Andrewe. Sice bys nemusel při boji myslet na dvacet věcí zároveň, ale to je detail. A myslím, že mi dlužíš odvetu.

Na chvilku zaváhal a pak dodal: Ale jestli si chceš napřed radši promluvit, bude to lepší než bojovat a do toho se bavit o tom, co je temná strana síly. Poslední takovýto hlubší rozhovor skončil mým přizabitím, takže asi tak.

Uživatelský avatar
Bastila Shan
Učedník
Učedník
Příspěvky: 201
Registrován: 17.10.2007 19:17:32
Bydliště: Talravin
Kontaktovat uživatele:
Czech Republic

Příspěvek od Bastila Shan »

tréninková komnata chrámu rytířů Jedi, Coruscant

Otázka padla jasně, ovšem moje odpověď nebyla tak jasná... Víte, já bych chtěl vlastně obě... řekl jsem a šel se posadit... mistr si sedl vedle mě a já začal vyprávět: Víte to bylo tak, že jsme si řekli,že budeme neoddělitelní... ale opak byl pravdou... když jsme pomohli tomu jedimu, když jsme odletěli... a sakra... to byl neuvěřitelný pocit... ale teď zas nic...
Bylo těžký ztratit přítele, který byl skoro bližší než rodina... hlavně jsemsi to uvědooval...
Už tu nechci trčet... chtěl bych ven... Ale mistře... jednu otázku bych měl... Prč vlastně rada nepřijmula Dena???
Ne, nejsem žena.
Obrázek

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

tréninková komnata chrámu rytířů Jedi, Coruscant

Ellethar se na tebe velmi pozorně zadíval - ne zkoumavě, ale spíš soucitně, skoro jako by si uvnitř říkal jo, tohle taky znám....

No, myslím, že většina lidí z rady by ti odpověděla "přesně kvůli tomuhle". Čímž by měli na mysli, že by si Den s největší pravděpodobností cestu k temné straně našel, výcvik nevýcvik. Nejspíš to zní cynicky, ale z určitého úhlu pohledu to dává smysl.
Rada v takto rozhodla už mnohokrát, a ne vždy to bylo v neprospěch těch konkrétních osob. Temná strana Síly si tě zpravidla nevšímá, pokud si od Síly vůbec držíš odstup.
A v jiných případech zase rada přijala do výcviku lidi, kteří nevydrželi tlak okolností a na temnou stranu se propadli; takže se snaží takovým případům zabránit do budoucna.
A někdy se jí to nedaří, protože začne šablonou řešit otázku až příliš velkého nadání - což je, myslím, Denova situace.


Na chvíli se zamyslel a po tváři mu přeběhl stín.

Svým způsobem by mě zajímalo, jestli se Den zabývá stejnými otázkami jako ty. Jenom z opačné strany. Podle toho, co jsi mi o něm za ty roky vykládal, bych to rozhodně nepovažoval za vyloučené.

Uživatelský avatar
Bastila Shan
Učedník
Učedník
Příspěvky: 201
Registrován: 17.10.2007 19:17:32
Bydliště: Talravin
Kontaktovat uživatele:
Czech Republic

Příspěvek od Bastila Shan »

tréninková komnata chrámu rytířů Jedi, Coruscant

Pochybuji... je teď pryč a nemyslí na nic jiného, než na to jak zabíjí...
řekl jsem a povzdych...
Byl to přítel... a jak dopadl??? špatně...
Řekl jsem, vzal jsem si svičnou kouli a začal trénovat.
Seďte mistře... ještě vás budu potřebovat...
_______________________
Je to krátky... promin... :)
Ne, nejsem žena.
Obrázek

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

tréninková komnata chrámu rytířů Jedi, Coruscant

Ellethar ti věnoval jeden ze svých pobavených pohledů.
Jo, odhaduji, že ještě nějaký ten rok, dva, podotkl k tvé poslední poznámce a usmál se.
Asi dvacet minut pozoroval tvůj trénink, pak se zvedl a došel těch pár metrů k tobě.
Mám pocit, že ti cvičná koule sedne mnohem víc než živý protivník... že by proto, že je víc předvídatelná a umožňuje ti soustředit se víc na formu?
Mohl bys...


V tu chvíli dovnitř vpadl asi devíti, desetiletý padawánek a obrátil se na tvého mistra:
Mistře Willarde? Mistr Yoda mě za vámi vyslal, jestli byste za ním nemohl okamžitě přijít. Prý, že to spěchá... a týká se to... prý vám něco řekne Delaya.
Tvůj mistr vážně přikývl.

Obávám se, že budu muset náš trénink předčasně ukončit, obrátil se k tobě a z tónu jeho slov jsi vycítil směs nechuti z nutnosti cvičení ukončit - a ze silného znepokojení a obav z něčeho, co jsi nedokázal přímo postřehnout, ale byly až příliš hmatatelné.
Potom se zarazil.
A co kdybys šel nakonec se mnou?
Přítomnost na poradě s jinými mistry ti rozhodně uškodit nemůže, a jestli se z toho nakonec vyklube mise v terénu, alespoň ti nebudu muset nic sáhodlouze vysvětlovat...

Uživatelský avatar
Bastila Shan
Učedník
Učedník
Příspěvky: 201
Registrován: 17.10.2007 19:17:32
Bydliště: Talravin
Kontaktovat uživatele:
Czech Republic

Příspěvek od Bastila Shan »

tréninková komnata chrámu rytířů Jedi, Coruscant

Myslím, že tentokrát můžu učení vynechat...
řekl jsem a šli jsme... Před radou jsem nikdy nestál... jednou před mistrem Yodou asi dvakrát před mistrem Windu a byl sem rád že sem nepadl do trémového šoku... cestou jsme potkali několik padawanů, kteří mi moc nezáviděli a určtě si říkali: Jdem se učit, třeba budeme mít lepší přáci než on...
Když jsme se dostali ke dveřím rady, přeběhl mi mráz po zádech a následně jsem se začal trochu třást trémou...
Ne, nejsem žena.
Obrázek

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

před místností rady Jedi, Coruscant

Obávám se, že naše poslání žádné ulejvání nebude, a dost možná se toho naučíš v praxi víc, než by ti bylo milé! poznamenal tvůj mistr a v očích se mu potměšile zablýsklo.
Znalosti a informace o obecných věcech jsou sice užitečné, jenže jen málokdy tě připraví na skutečný svět. Naučí tě myslet - ale ne k tomu, abys začal přemýšlet v pravou chvíli o pravých věcech.

Pak si všiml tvé nervozity a napůl omluvně se pousmál.
Doufám, že tě neděsím příliš, padawane. To rozhodně není cílem, spíš se snažím upozornit, že nás nečeká žádná procházka růžovou zahradou. Pokud tedy byla má předtucha oprávněná.
Těsně před dveřmi se zastavil.
Zkus se uklidnit, ano? Asi by nebylo nejvhodnější, abys před radu předstoupil jako rozklepaný ratlík...
Tón, kterým pronesl Ellethar Willard svá slova, byl sice vyloženě laskavý a snad i chápající, přesto se v něm schovávala citelná výtka.
Cožpak jsi na to tak snadno zapomněl?
Nejsou žádné emoce, jen klid
Není žádné nevědomost, je jen poznání
Není žádná vášeň, jen vyrovnanost
Není žádný chaos, jen harmonie
Není žádná smrt, je jen síla
Při užití Síly musí Jedi zůstat v souladu s ní
Jakékoli jednání v nesouladu vyčerpává jeho moc
Síla je vytvářena a podporována životem.
Jedi chrání život
Jedi nikdy nejedná z nenávisti, zlosti, strachu nebo agrese
Jedi musí jednat, když je klidný, sebejistý a v souladu se Silou
Jednat ve vzteku znamená přivolávat temnou stranu a riskovat vše, pro co Jediové žijí...
Hm. Jak tomu vlastně rozumíš? - a prosím, zkus vlastní výklad. Rada těch pár vteřin čekání přežije, také ji tvoří mistři a ti také mají padawany... takže by toto zdržení více než pochopili.

Zamčeno

Zpět na „Dočasně uzavřené výcviky“