Výcvik pro Reila Noraha

Pakliže je hráč déle než 30 dní neaktivní, sem bude přesunut jeho výcvik

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Uživatelský avatar
Heinz
Pašerák
Pašerák
Příspěvky: 701
Registrován: 22.9.2007 17:02:43
Bydliště: Elpizies
Bosnia & Herzegovina

Výcvik pro Reila Noraha

Příspěvek od Heinz »

Coruscant - Chrám Jedi - chodby

Byl ponurý den, dešťové kapky vytrvale útočily na sklo Chrámu a zvukem připomínaly vzdálené údery do bubnů, celý Coruscant se ponořil do temna, jednou za čas oblohou bleskurychle prosvištěl oslepující blesk následovaný ohlušujícím zahřměním. Na chodbách nebyl nikdo, žádný krok nebo hlas nerušil operu venku. Díval jsi se z okna. Byl jsi mírně nervózní, protože ti nikdo neřekl, co máš dělat, kam máš jít, byl jsi nechán napospas svým myšlenkám, díkybohu, že tě alespoň rodiče vedli k samostatnosti.
Rodiče...
Při vzpomínce na ně tě ostře zabolelo u srdce, už je nejspíš nikdy neuvidíš, nikdy je neobejmeš, nikdy neuvidíš líbezný úsměv tvé maminky plný mateřské něhy a lásky, nikdy se nezasměješ se svým tatínkem, nikdy, ne, už ne. V očích ti vyrašily slzy a ne a ne se nechat potlačit. Skutečně ponurý den.
Najednou tok tvých myšlenek přerušil mužský, vlídný hlas, otočil ses a uviděl rytíře v jedijské róbě s hnědými, dlouhými vlasy a plnovousem.
"O čem dumáš, mladíku. Mé jméno je Qui-Gon Jinn, smím tě vyrušit?"

Uživatelský avatar
Reiven
Učedník
Učedník
Příspěvky: 58
Registrován: 19.3.2008 22:44:16
Bydliště: Brno

Re: Výcvik pro Reila Noraha

Příspěvek od Reiven »

Chrám Jedi- chodby

Nevím jak dlouhou dobu zde stojím.S upřeným pohledem, kamenným pohledem za jehož maskou se ukrývá převeliká vlna bolesti a smutku, jenž pohlcuje mé nitro, jako temná mračna zahalující tajemnou silou Coruscant pozoruji skrze okna chrámu mírné přívaly deštových kapek, které melodicky dopadají na sklo chrámu a pomalu stékají po jeho povrchu, jako samotné slzy utrpení. Už je nikdy neuvidím.. Pomalu zavřu své oči, odložím svůj zrak a odevzdávám se temnotě v mém nitru. Maminko..stýská se mi..chci tě zpátky.Chci zpět.Chci vidět Tvůj nádherný úsměv.. Mírně si povzdychnu a zavrtím zkroušeně hlavou, opatrně otevírajíc své oči. Je pozdě..
V tom momentu někdo přeruší proud mých myšlenek a já se otočím s překvapeným výrazem ve tváři.

Stál předemnou rytíř..v jeho očích jsem spatřil jiskry dobrosrdečnosti a vlídnosti, stéjně tak z jeho vlídného hlasu, který mě i přes můj duševní neklid naplnoval něčím nepopsatelně vyrovnaným a poklidným.Já..Potichu zamumlám. Jsem Reil..Norah
"So that one may walk in peace..."

- Imi Lichtenfeld, Founder of Krav Maga

Uživatelský avatar
Heinz
Pašerák
Pašerák
Příspěvky: 701
Registrován: 22.9.2007 17:02:43
Bydliště: Elpizies
Bosnia & Herzegovina

Re: Výcvik pro Reila Noraha

Příspěvek od Heinz »

Tak, vítám tě - prosím, omluv dlouhé intervaly mezi příspěvky, mám školu a dosti hráčů, mírně nestíhám.
Tak a k příspěvku, prakticky nemám co vytknout, příspěvek je dostatečně dlouhý a stylisticky velmi dobrý. Použils myšlenky, skvěle.
-----------------------------------------------------------------
Coruscant - Chrám Jedi- chodby

Chvíli si tě prohlížel a stále se tajemně usmíval, poté konečně promluvil.
"Reil Norah, ano, mám pocit, že už jsem podobné jméno někde slyšel. Ale to je jedno, ty jsi teď zachmuřen, jsi smutný, emoce přímo cloumají tvým tělem. Povíš mi proč?"
Při posledních slovech se mírně uklonil, povzbudivě se usmál a rukou pokynul k blízké kamenné lavičce s výhledem na Coruscant, ten však teď zakrýval plášť hutných kapek. Mistr se sám vydal k lavičce a posadil se. Ještě se za tebou otočil a čekal, zda si přisedneš.
------------------------------------------------------------
Popiš situaci, použij myšlenky a neboj se děj posunout dál.

Uživatelský avatar
Reiven
Učedník
Učedník
Příspěvky: 58
Registrován: 19.3.2008 22:44:16
Bydliště: Brno

Re: Výcvik pro Reila Noraha

Příspěvek od Reiven »

Coruscant - Chrám Jedi- chodby

Ty oči..
Při pohledu do jeho očí, v momentu, kdy promluvil se mé nitro rozhořelo neočekávaným plamenem zkroušení smíchaný s pocitem odhodlání a jisté otevírající se důvěřivé náklonosti k tomuto rytíři, z jehož postoje vyzařovala jasná aura vlídnosti, dobrosrdečnosti a pochopení..
V okamžiku, kdy se ke mě blíže nakloní a pokyne rukou k nedaleké lavičce, která nabízela dobrý výhled na rozbouřený Coruscant upadající do stínu temnot, neustále bombardován přívalem deště a sužován zuřivými blesky, jakoby celá tato hrůzná scéna představovala samotnou podstatu budoucnosti Galaxie, její blížící se zánik.
S upřeným pohledem pozoruji mistra Qui-Gon Jinna, jak se pomalu zase narovná a s vyrovnaným krokem dojde k lavičce, kde usedne s povzbudivým úsměvem zaměřeným na mě.Uplynulo několik dlouhých vteřin a já pomalými kroky přistupuji k lavičce na jejiž povrch opatrně usedám, s pohledem, odvráceným od vlídného rytíře Jedi naslouchajíc hudbě deštivých kapek dopadající na povrch oken chrámu.
Nepravidelně oddychuji, zcela pohlcen nervozitou, pochybnostma, zlobou..a nepochopením.Co zde vůbec dělám?! vyhrknu ze sebe a slané kapky utrpení začnou stékat z mých očí po tváři.Musím, musím tento osud příjmout..otec si to přál.Nezklamu ho.Nesmím.Zatnu zhluboka pěsti a sklopím pohled směrem k zemi za doprovodu zuřivého hřmění..
Musím zapomenout..
"So that one may walk in peace..."

- Imi Lichtenfeld, Founder of Krav Maga

Uživatelský avatar
Heinz
Pašerák
Pašerák
Příspěvky: 701
Registrován: 22.9.2007 17:02:43
Bydliště: Elpizies
Bosnia & Herzegovina

Re: Výcvik pro Reila Noraha

Příspěvek od Heinz »

Coruscant - Chrám Jedi- chodby

Mistr Jedi se pousmál a zadíval se z okna na mihotající se skvrny věčného života velkoměsta.
"Co tu děláš? Jako správný učitel bych ti měl přeříkat kodex a ohrané fráze, jak jsi vyvolený, máš udržovat mír a další, s prominutím, plky. Místo toho ti ukážu něco jiného, pojď se mnou."
Qui-Gon energicky vstal a čekal, až se zvedneš ty. Chvíli jsi nechápal, ale nakonec jsi se nejistě a zmateně zvedl. Mistr vyrazil tichou chodbou vstříc, pro tebe, zatím neznámému místu a neustále se otáčel, ujistivše se, že kráčíš za ním.
Přemýšlel jsi, kam jdete, bez povšimnutí jste přešli mohutné dveře vedoucí do tréninkové části budovy, několik schodišť a výtahů a obytnou část. Konečně se Mistr zastavil před obrovskými dveřmi, skoro až vraty, než jsi si přečetl označení, věřil bys, že vedou do hlavní síně. Ne, nápis jasně říkal - "Síň slávy."
"Někdy stovka slov nestačí na to, aby vyjádřila to, co dokáže atmosféra, to mi věř."
Otevřel dveře a tys měl možnost vstoupit do velké majestátné místnosti, plné různorodých předmětů, ovanula tě neskutečně působivá energie pozitivní Síly, cítil jsi, že je tak silná, až ti nepřišlo důležité používat oči, věděl jsi, že Síla ti dá mnohem jasnější obraz.
Mistr tě nechal jít dovnitř, sám ale zůstal venku.
"Nechám tě tu o samotě, za prvé mám nějakou práci a za druhé, někdy je lepší být sám, přemýšlej."
S tím odešel a zanechal tě té nádheře. Zadíval jsi se na vejbližší vitrínu v které byl meč - "Meč Mistra Arcy"...

Uživatelský avatar
Reiven
Učedník
Učedník
Příspěvky: 58
Registrován: 19.3.2008 22:44:16
Bydliště: Brno

Re: Výcvik pro Reila Noraha

Příspěvek od Reiven »

Coruscant - Chrám Jedi- chodby

Se zdrceným pohledem plný žalu a svazující bolesti, jenž proudí nitrem mé samotné duše pozoruji mlčky na zemi stín Své postavy a odevzdaně čekám na mistrovo kázání a všemožné přesvědčování.Ta stejná slova, která jsem slyšel od svého otce, když odcházel navždy z mého života.Slova, která mě nepřesvědčila.Znova se za zdmi chrámu ozve zuřivé hřmění, jakoby samotná Síla skrze blesky a krupobití se přizpůsobovala neklidným pocitům z mého srdce.Konečně mistr promluvil.Každé slovo, vyřknuté z jeho úst mě zničehonic začalo naplnovat klidem a zároven pocitem nechápavosti.
Při posledních slovech mistr Qui-Gon Jinn energeticky vstane.Stočím k němu pohled a chvíli jako bych nechápal, ale nakonec nejistě vstanu a opatrně se postavím blízko vedle něj.Zničehonic rytíř Jedi vyrazil tichou chodbou, která vedla do neznámých míst.Několik vteřin na něj hledím, ale nakonec se rozhodnu ho následovat útrobami posvátného chrámu rytířů Jedi.
Pomalu, ale zároven ladným krokem jsem v patách mistrovi, který se zamnou občas otáčí.Procházíme mnoha chodbami, ani jsem nezaregistrov mohutné dveře, které vedou do nějaké místnosti a dál jsem trpělivě kráčel temnými chodbami za Qui-Gon Jinnem. Kam to jdeme?..Ptám se sám sebe v duchu a dál putuji chrámem.Projdeme několika místnosma a obytnou sekcí.Za několik okamžiků zastavíme před obrovskými dveři. Sín slávy. Zašeptám a za doprovodu mistrova inspirujících slov se dveře otevřenou a já bez sebemenšího váhání vstoupím dovnitř.

V tom okamžiku, jako by mě ovanula obrovská Síla, pozitivní energie pramenící v této místosti snad již celá staletí zničehonic začne protékat mým nitrem, jako životodárný lék.Bolest ustoupí a já se zhluboka nadechnu. Jsem ve snu, a zachvilku se určitě probudím..
Zavřu oči a nechám se pohltit věčností světla..jako bych znova ožil a můj život získal nový smysl existence.Po té co mě mistr zanechá samotného oči otevřu a konečně se rozhlédnu po té nádheře.
Tohle není sen, ale skutečnost, kde já rozhodnu, jakým směrem se v životě protékající Silou vydám.
S touto myšlenkou mlčky přistoupím k vitríně v které je uctivě položen meč. Meč mistra Arcy..
"So that one may walk in peace..."

- Imi Lichtenfeld, Founder of Krav Maga

Uživatelský avatar
Heinz
Pašerák
Pašerák
Příspěvky: 701
Registrován: 22.9.2007 17:02:43
Bydliště: Elpizies
Bosnia & Herzegovina

Re: Výcvik pro Reila Noraha

Příspěvek od Heinz »

Posunuj děj dál, teď prakticky nemám na co navázat.
-----------------------------
Coruscant - Chrám Jedi- síň slávy

Procházel jsi se mezi artefakty Jedijské slávy a úspěchů, majestátnosti a krásy. Cítíš, jak ti tělem probíhá nová vlna Síly, tvé vnímání okolí je o mnoho více zbystřeno, i samotné proudy energie jsi schopný vnímat snáze než normálně.
Najednou ucítíš mírné narušení a brzy i uslyšíš otvírání dveří, otočíš se.
Do místnosti vešla dívka s tmavě hnědými vlasy, věkem bys jí tipoval tak na 12 - 13, brečela. Ignorovala tvojí přítomnost a rychlým krokem se dostala až do zadních částí síně, kde byly lavičky. Na jednu se schoulila a dál tiše poplakávala.

Uživatelský avatar
Reiven
Učedník
Učedník
Příspěvky: 58
Registrován: 19.3.2008 22:44:16
Bydliště: Brno

Výcvik pro Reila Noraha

Příspěvek od Reiven »

Coruscant-Chrám Jedi- sín slávy

Několik minut upřeně pozoruji rukojet meče mistra Arcy.Byl tak..zvláštní.Cítil jsem jak mým nitrem protékala klidná pulzující energie, která byla harmonicky naladěná na moje duševní a psychické vlny.Poklidně jsem vydechoval v soustředěných a harmonických časových intervalech.Odvrátil jsem s převelikou úctou pohled od meče a procházel se po pravém obvodu síně slávy.Plný klidu a překypujicího štěstí pozoruji vitríny, v nichž jsou ukrytá starodávná bohatství Řádu Jedi.Položím ruce na jednu vitrínu v které je uložen pradávný holocron a ve stejném momentu ucítím mírné narušení v samotné Síle.
Mírně sebou cuknu a dlaně mých rukou sjedou po vitríně ve chvilce, kdy se otevřou dveře do síně a já se otočím.K mému překvapení jsem uviděl mladou dívku s kouzelně tmavě hnědými vlasy.Pozoroval jsem ji, jak spěšným krokem dorazila k zadní části síně, kde dopadla na lavičku a žačala plakat.
Tiše na ni hledím a slizký had neklidu se začne plazit mým žalůdkem.Už na nic nečekám a pomalým krokem dojdu k dívce a přisednu si opatrně na lavičku vedle ni. Tak něco řekni..!.Řeknu si v duchu pro sebe, ale přesto ze sebe nevydám dobrých několik vteřin ani hlásku.Vlna neklidu mnou zacloumá, ale nakonec se uklidním.
Ahoj..copak ti je? Promluvím jemně a trochu se k ní přiblížím a povzbudivě se na ni usměji.
"So that one may walk in peace..."

- Imi Lichtenfeld, Founder of Krav Maga

Uživatelský avatar
Heinz
Pašerák
Pašerák
Příspěvky: 701
Registrován: 22.9.2007 17:02:43
Bydliště: Elpizies
Bosnia & Herzegovina

Re: Výcvik pro Reila Noraha

Příspěvek od Heinz »

Coruscant-Chrám Jedi- síň slávy

Zmateně se na tebe podívala, překvapená, že někoho vidí, nejspíš nečekala, že v síni ještě někdo je. Zamračila se, asi byla chvíli rozhořčená, že jí někdo viděl, nakonec jí však došlo, že ty za to opravdu nemůžeš a tak se uklidnila. Otřela si slzy, na chvíli se zadívala na připomínky slavných Jediů a pak promluvila líbezně melodickým hlasem, velmi příjemným a zvučným, ač mluvila dosti potichu. Hlas se jí klepal.
"Víš, já, neměla bych to nikomu říkat."
Na jejích očích jsi však viděl, že netouží po ničem jiném, než někomu své trápení sdělit. Chvíli si tě prohlížela, nejspíš zvažovala, jestli jsi natolik důvěryhodný, aby se ti mohla svěřit. Svěsila hlavu, rezignovala v boji se strachem a svou touhou.
"To je jedno, jen mi musíš slíbit, že to nikomu neřekneš!"
Pohlédla na tebe s neskrývaným strachem. Osmělila se.
"Já... nedávno jsem potkala jednoho kluka, byl asi stejně starý, hezký a milý - nikdy jsem nezažila takový zájem, rodiče neznám a Mistři byli vždy spíše učitelé, dokonce i můj Mistr, Coleman Trebor." Zaštkala. "Já, asi ho miluju... Já vím že to Kodex zakazuje!!" Zase se rozbrečela, ale přinutila se uklidnit se. "Nejhorší je, že ho můj mistr podrobil zkoušce, chtěl vědět, jestli podlehne Temné straně - on, kdysi na ní spadl, no, a on se poddal vzteku... Vyhodili ho!"
Zoufale se svalila na lavičku a znovu začala plakat. Vypadala jako rusalka.

Uživatelský avatar
Reiven
Učedník
Učedník
Příspěvky: 58
Registrován: 19.3.2008 22:44:16
Bydliště: Brno

Re: Výcvik pro Reila Noraha

Příspěvek od Reiven »

Chrám Jedi- Síň slávy

Mlčky ji poslouchám, pozorujíc ji upřeně svýma zelenýma očima. Vnímám každé její slovo, vzlyk, naslouchám jejímu chvějícímu se melodickému hlasu.Ztěžka dýchám při pohledu na ni, jak se srdcem, který je plný žalu a trápení zoufale brečí ještě víc.V tom okamžiku jako bych jasně před sebou viděl svoji matku, tu poslední noc, kdy myslela, že spím taky tak plakala..
Na několik vteřin zavřu oči a stále slyším ve své mysli slova otce ve chvíli, kdy maminku utešoval.To bude dobrý..to bude dobrý Lehce se zachvěju a otevřu oči.Přisunu se k Té dívce ještě blíž a opatrně, abych ji nevyplašil ji zlehka obejmu.
To bude dobrý.. Zašeptám a znova se na ni usměji.Upřímně se usměji s očima upřenýma do těch jejich.Jak se jmenuješ? Zeptám se měkkce a čekám na odpověd.Já jsem Reil, a taky jsem ztratil lidi, které jsem miloval..
"So that one may walk in peace..."

- Imi Lichtenfeld, Founder of Krav Maga

Uživatelský avatar
Heinz
Pašerák
Pašerák
Příspěvky: 701
Registrován: 22.9.2007 17:02:43
Bydliště: Elpizies
Bosnia & Herzegovina

Re: Výcvik pro Reila Noraha

Příspěvek od Heinz »

Chrám Jedi- Síň slávy

Chvíli na tebe koukala, vděčně, viděl jsi, jak jí každé tvé slovo zahřálo a zároveň jí donutilo zastydět se, visela na tobě svýma očima, v kterých se leskly kapičky slz.
"Reil, hezké jméno, moc hezké. Já jsem Ressewa, ale většina mi říká jednoduše Rew."
Přestala vzlykat a na chvíli se zamyslela.
"Vypadáš, že tu jsi nový, na tvůj věk jsou tvá slova velmi vyspělá. Povíš mi, jak jsi se sem dostal?"
Pohodlně se usadila na lavičku a zadívala se na nejbližší artefakt z dob největší slávy Jediů. Spíše pro sebe si začala mumlat.
"Vlastně to tady, v téhle místnosti, nemám tolik ráda, připadá mi to jako hloupá snaha ukázat, jak správní Jediové mají vypadat a jak jsou ostatní oproti nim nedokonalý. Je to dost sebestředné. Nedosažitelní vzorové..."

Uživatelský avatar
Reiven
Učedník
Učedník
Příspěvky: 58
Registrován: 19.3.2008 22:44:16
Bydliště: Brno

Výcvik pro Reila Noraha

Příspěvek od Reiven »

Chrám Jedi- Síň slávy

Stále se lehce pousmívám a odpovím:
Já si myslím, že tato místnost nám má dodat naději.Naději v to, že už v minulosti mohl a dnes i může jednotlivec nebo malá hrstka vykonat něco neuvěřitelného, tak neuvěřitelného, a dobrého. Nachvilku se odmlčím a krátce pohlédnu na nejbližší artefakt, ale pak stočím pohled opět k dívce- Rew. Nemyslím si, že tohle všechno má nějak ukazovat nadřazenost a moc oproti všem ostatním, ale dodat víru těm, kteří ji nejvíc potřebují.Víru v to, že vždycky tady budou lidé, kteří se budou snažit, aby Ti ostatní trpěli co nejmín.. Dokončím s krátkýma přestávkama svůj proslov a začnu se cítit trochu trapně.Pořád se usmívaje trhnu očima od dívky někam jinam, ale po pár vteřinách zase seberu odvahu a pohlédnu na ni.To jsem zase řekl něco chytrýho.. Při těchto myšlenkách si vzpomenu na meč mistra Arcy, ale hned ho zase ve své mysli zaženu.
Pocházím z Haruun Kal. Můj otec byl kdysi jedním z Vás, a proto- Potlačím znova ohen a hořkost ve svém nitru. Jsem tady.
"So that one may walk in peace..."

- Imi Lichtenfeld, Founder of Krav Maga

Uživatelský avatar
Heinz
Pašerák
Pašerák
Příspěvky: 701
Registrován: 22.9.2007 17:02:43
Bydliště: Elpizies
Bosnia & Herzegovina

Re: Výcvik pro Reila Noraha

Příspěvek od Heinz »

Chrám Jedi- Síň slávy

Tři tvém oponování se střídavě mračila a střídavě červenala, ne zcela s tebou souhlasila, ale ani nevěděla, jak argumentovat proti.
Zato jí velmi zaujala tvá poslední slova vztahující se na tvůj domov a především na tvého otce. V jejích očích jsi viděl plamen zvědavosti a očekávání, absolutně se nehodil pro budoucího Jedie, ale přeci jenom, byla stále hodně mladá.
"Byl? Jak byl, promiň, nechci se nějak šťourat, ale to nechápu. A jaktože měl Jedi syna?"
Po vyřknutí se zase začervenala.
"Asi se moc ptám, co? Promiň..."

Zamčeno

Zpět na „Dočasně uzavřené výcviky“