Výcvik pro Rolanda (SR)

Pakliže je hráč déle než 30 dní neaktivní, sem bude přesunut jeho výcvik

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Count Roland
Učedník
Učedník
Příspěvky: 19
Registrován: 29.1.2008 14:53:13
Bydliště: Coruscant, Chrám Jedi, ubikace č. 484
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Count Roland »

Hyperprostor cesta na Kashyyk

"Rozumím Mistře, budu se snažit Vás nezklamat." Odpověděl jsem Mistrovi zatímco odcházel do své kajuty.
Chvíli jsem přemýšlel, co asi bude součástí následujících zkoušek. Jsem v řádu teprve týden, Sílu jsem teprve začal poznávat, a skutečný světelný meč jsem ještě nedržel ani v ruce začali mou hlavou cestovat obavy z neznámého. Začal jsem se soustředit na Sílu abych tyto nedovolené myšlenky zaplašil, podařilo se mi to až překvapivě snadno, a měl jsem pocit absolutního klidu.
V zápětí jsem se zvedl, a rozhodl se že budu následovat Mistrova příkladu a odejdu na zbytek cesty do své kajuty. Asi po minutě jsem dorazil ke svému cíly, kajuta byla opravdu strohá jak jen je možné, postel stůl a na něm datablet s přístupem k informacím řádu. Rozhodl jsem se, že využiji co nejvíce času k meditaci a načerpání nových sil.
Sedl jsem si na postel skřížil nohy do meditační polohy, jak mě to učil mistr Yoda. Pomalu jsem se pohroužil do meditace. Nechal jsem své myšlenky volně plynout okolní Silou. Z rozjímání mě vyrušil až dlouhý nepřerušovaný signál označující, že loď vystupuje z hyperprostoru a přibližuje se orbitě Kashyyku.
Už začínám mít těch vyrušení dost pomyslel jsem si v duchu s úsměvěm. Už podruhé za sebou mě z meditace vyrušil neodbytný signál k odchodu.
Odebral jsem se do místnosti posádky, usedl do křesla připnul si bezpečnostní pás a čekal až loď vstoupí do atmosféry Kashyyku.
"Vynasnažím se nezklamat Vás a složit Vaší zkoušku úspěšně, slibuji!" řekl jsem plný odhodlání Mistru Sewbarrovi který usedal do křesla vedle mě. Vložím do toho vše co jsem se za tu kratičkou dobu naučil Slíbil jsem i sám sobě. Loď se začala třást známým třesem ze vstupu do atmosféry.

Uživatelský avatar
Heinz
Pašerák
Pašerák
Příspěvky: 701
Registrován: 22.9.2007 17:02:43
Bydliště: Elpizies
Bosnia & Herzegovina

Příspěvek od Heinz »

Kashyyk - "přístaviště" v koruně stromu

Mistr se jen, jako reakci na tvé odhodlané prohlášení usmál, v úsměvu však byla znát jistá radost a potěšení. Pak jste ale začali klesat a loď se začala třást, malinko se ti udělalo nevolno, ale již jsi si začínal zvykat.
Bylo vidět, že Mistr ví, kam má letět, protože suverénně přistál na jednom odlehlejším stromovém lodním přístavišti. Překvapilo tě, že tu nikdo nebyl, nikdo nehlídal, ale nepřipadalo ti důležité o tom nějak zvlášť uvažovat. Mistr vystoupil a zavelel.
"Zůstaň zde a hlídej loď, musím si někam zaskočit, hned budu zpátky."
Poté rychlým a svižným krokem odešel, zůstal jsi sám. Chvíli byl tvým jediným společníkem šum listů stromů a poměrně silný vítr, ale po chvíli jsi uslyšel poměrně těžkopádné kroky, o tom, že to není Mistr, jsi byl téměř přesvědčen, ten chodil potichu, jako divoká šelma na lovu. Otočil ses a uviděl wookieho, i na tuto rasu dosti velkého, v ruce držel wookieskou kuši. Už z dálky na tebe řval.
"Co tu děláte! Váš přílet nebyl ohlášený! Jestli vás tu nechám, tak jedině za vyšší příplatek - 250 kreditů!"

Uživatelský avatar
Count Roland
Učedník
Učedník
Příspěvky: 19
Registrován: 29.1.2008 14:53:13
Bydliště: Coruscant, Chrám Jedi, ubikace č. 484
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Count Roland »

Kashyyk - Lodní přístaviště

Pane bože to je nádhera, zase doma rozplýval jsem se když jsem uviděl koruny stromů na Kashyyku, téměř jako doma pomyslel jsem si. Ihned po výstupu z lodi mne do nosu uděřil známý pach lesa a zvířat v něm žijících.
"Samozřejmně počkám tu a budu hlídat!" Zavolal jsem za mizící postavou Mistra Sewbarry.
Konečně opět živoucí Síla běželo mi hlavou když jsem opět vnímal Sílu ze stromů, ptáků a lesní zvěře. Najednou se ozval dusot jako když se řítí stádo Banthů. To nemůže být Mistr, takhle on nedupe pomyslel jsem si když jsem se otáčel za zdrojem zvuku. Najednou před mnou stál dvou metrový Wookie, humanoid porostlý srstí po celém těle. Na sobě měl něco co připomínalo trénýrky, kolem ramen brašnu a v ruce Wookiiský samostříl smrtelnou zbraň Wookiů která střílí pět energetických paprsků do širokého rozptylu není vhodná na dálku ale na blízkou vzdálenost je to smrtonosná zbraň. Lovil jsem myšlenky zasunuté kdesi daleko v paměti. Zatímco mi Wookie mířil kamsi ke kotníkům.
"Dobrý den co pro Vás mohu udělat?" Slušně jsem se opatl Basicem. Wookie mi odpověděl řečí Wookiů která se Basicu nepodobala ani za mák, ale nějakým zvláštním způsobem člověk vždy dokázal poznat co mu Wookiové chtějí sděli.
"Omlouvám se, jmenuji se Roland jsem padawan řádu Jedi a přistál jsem tu s Mistrem Gaferem Sewbarrou. Nemohu Vám příslušný obnos zaplatit protože jsem mladý a není mi dovoleno nosit u sebe peníze. Ale věřím, že když společně počkáme na Mistra Sewbarru tak se vše vysvětlí ke spokojenosti všech a zbraní nebude zapotřebí" Odpověděl jsem a po poslední větě jsem Wookiemu naznačil že na mne stále míří svým samostřílem.
"Doufám že Vám nebude vadit když tu společně vyčkáme příchodu Mistra aby se vše vysvětlilo, tak aby všichni byli spokojení! Měl by zde být každým okamžikem" Dodal jsem co nejklidnějším a nejpevnějším hlasem. A vyčkával příchodu Mistra, hlídajíc naši loď přesně jak mi přikázal. A rozplýval se nad pocitem který mi na Coruscantu chyběl a to pocitem Síly z volné přírody.

Uživatelský avatar
Heinz
Pašerák
Pašerák
Příspěvky: 701
Registrován: 22.9.2007 17:02:43
Bydliště: Elpizies
Bosnia & Herzegovina

Příspěvek od Heinz »

Kashyyk - Lodní přístaviště

Wookie ti na to posměšně a nesouhlasně odpověděl, rozuměls mu, snad díky častému navštěvonání krás lesa a přírody na tvé rodné planetě. Tam jsi někdy měl pocit, že zvířatům rozumíš. A řeč wookiů byla podobná řeči skutečné divoké zvěře.
"Si myslíš, že mám na nějaké poflakování čas, nebo co? Dej mi vše co máš nebo -"
Pohrozil ti kuší.
"Nemám náladu se s tebou dohadovat člověče, okanžitě s tou kraksnou vypadni!"
Odstoupil od tebe o dva kroky a kuší ti zamířil přímo do obličeje, v jeho očích jsi rozpoznal sílící jiskřičky vzteku. Musel jsi jednat rychle.

Uživatelský avatar
Count Roland
Učedník
Učedník
Příspěvky: 19
Registrován: 29.1.2008 14:53:13
Bydliště: Coruscant, Chrám Jedi, ubikace č. 484
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Count Roland »

Kashyyk - Lodní přístaviště

"Poslyš zbraní a násilí nebude třeba! Nechci s tebou bojovat!" Vykřikl jsem za Wookiem.
Sakra, asi se boji nevyhnu Začal jsem uvažovat co by mi pomohlo v následující situaci. Proč nemám světelný měč, protože jsem padawanem teprve týden! připomněl jsem si! Vteřiny nesnesitelně ubýhali, a dusno mezi námi se jen zvětšovalo. Přesto mi přišlo že jedna vteřina pro Wookieho trvá pět mých vteřin. Wookie odstoupil k hraně plošiny a zdvihl zbraň.
V pravo od mě jsem viděl druhou plošinu asi o dva metry výše.
To je má šance V mysli jsem se začal soustředit jak jsem se učil a všechnu Sílu jsem se snažil přenést do nohou. Wookieho prst mířil ke spoušti.
TEĎ řekl jsem si v duchu a vší silou jsem se odrazil k plošině nad mnou. Málem bych zapomněl když jsem tvrdě dopadl půl metru za hranu vyšší plošiny, byl menší a evidentně nepoužívaná. Sáhl jsem k opasku kde jsem měl dálkový ovladač zabezpečení lodě. Stiskl jsem první tlačítko a vstupní dvěře, již před tím zavřené, se uzamkly magnetickým zámkem. Druhé tlačítko, a okolo lodi se spustil automatický obraný systém pro stav nebezpečí. Kdokoliv by narušil imaginární kruch kolem lodi by měl co dělat s trojicí automatických pulzních laserů.
Tak to by bylo, teď co dál brzy mě zde najde pomalu jsem se připlazil k okraji a pomocí Síly jsem se podíval po Wookiem. Sakra co nejdřív se odsud musím dostat, a dopřát si chvíli oddychu, použití Síly je stále těžší a těžší! Letělo mi hlavou! Stále jsem pátral kam se vydal můj nepřítel!

Uživatelský avatar
Heinz
Pašerák
Pašerák
Příspěvky: 701
Registrován: 22.9.2007 17:02:43
Bydliště: Elpizies
Bosnia & Herzegovina

Příspěvek od Heinz »

Kashyyk - Lodní přístaviště

Sám jsi byl překvapený, že tě Síla poslechla, nejspíše se tvé schopnosti posílily krizovou situací. Sledoval jsi zoufale prázdnou plochu přístaviště a vyhlížel wookieho. Konečně, římo pod tebou procházela velká chlupatá masa s kuší. Pomalu, sebejistě a rozhodně ne obezřetně se procházel a rozhlížel.
"Kde jsi lidský mládě, kde jsi, pojď k chlupáčovi. Nemám čas ani náladu si hrát na schovávanou. Ten skok se ti poved´to musim uznat. Ale ta tvá akrobacie ti nepomůže, nejseš rychlejší než střela!"
Ještě chvíli se procházel a čmuchal, když se prudce zastavil a vztekle se otočil tvým směrem - ještě štěstí, že jsi nebyl vidět. Vztekle zavrčel.
"Tak vylez člověčino."
Pomalu, obezřetně, s kuší namířenou tvým směrem, se pomalu přesunoval na místo, kde se staneš snadným cílem.

Uživatelský avatar
Count Roland
Učedník
Učedník
Příspěvky: 19
Registrován: 29.1.2008 14:53:13
Bydliště: Coruscant, Chrám Jedi, ubikace č. 484
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Count Roland »

Kashyyk - Lodní přístaviště

Tak tohle vůbec nevypadá dobře přemýšlel jsem rychle. Musím ho zbavit té zbraně pak třeba konečně začne poslouchat, a přestane tady mávat tou kuší Přemýšlel jsem a nabádal přitom tělo k maximálnímu soustředění ale zmučené a unavené tělo se bránilo.
Ještě chvíli to musím vydržet, nesmím Mistra zklamat Slyšel jsem Wookieho jak přišel těsně pod okraj kde jsem ležel To je moje šance, teď nebo nikdy Wookie přišel naštěstí tak blízko k plošině že případný výstřel by šel do dřeva plošiny a ne do mého těla. Opět jsem se začal ještě víc soustředit, teď bude potřeba každý ždibíček Síly který mohu z těla dostat.
Teď Přikrčil jsem se, a v tu chvíli se za okrajem objevila hlava.
Odrazil jsem se a ramenem se snažil zasáhnout Wookieho do hlavy a zároveň ho rukou zachytit za krk a stáhnou s sebou na zem.

Uživatelský avatar
Heinz
Pašerák
Pašerák
Příspěvky: 701
Registrován: 22.9.2007 17:02:43
Bydliště: Elpizies
Bosnia & Herzegovina

Příspěvek od Heinz »

Kashyyk - Lodní přístaviště

Wookie měl větší postřeh, než jsi čekal. Stačil se sehnout a v kleku ti chytit nohu. Ne zrovna šetrně jsi spadl na břicho. Věděl jsi, co přijde a strach ti nedovolil se otočit, jen jsi zoufale očekával nejhorší...
Ono se však nic nedělo. Po nekonečné době, kdy ses nebyl schopný otočit, tě obrovské chlupaté tlapy vzali za pas a zvedly tě. Překvapilo tě, že poměrně šetrně.
Wookie už se netvářil vztekle ani výhružně, naopak, usmíval se - co víc, tlamu měl smíchem dokořan. Nechápal jsi, co se děje, byl jsi absolutně zmatený a pak jsi si všiml Mistra, jak pomalu přichází k vám. Začalo ti to docházet - byla to zkouška, první zkouška tvých dovedností.
Wookie pobaveně promluvil.
"Vo co ses to pokoušel, hochu?" Vydal hýkavý zvuk, vyjadřující přátelské pobavení, "letěls vážně hezky, jako hodně zmatená kachna!"
To už ale přišel Mistr.
"Už asi chápeš Novici, proč jsi tu zůstal sám. Jaké máš z této zkoušky pocity? Nebyl to vůbec špatný výkon, zachoval ses tak, jak se patří, jsem s tebou spokojen." Usmál se Mistr a zadíval se ti přímo do očí.
-------------------
Omlouvám se za nepřítomnost, vypadl mi internet.

Uživatelský avatar
Count Roland
Učedník
Učedník
Příspěvky: 19
Registrován: 29.1.2008 14:53:13
Bydliště: Coruscant, Chrám Jedi, ubikace č. 484
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Count Roland »

Kashyyk - Lodní přístaviště

To je konce pomyslel jsem si, když jsem ucítil Wookieho ruku na svém kotníku. Můj útok nevyšel a má krátká mise zanedlouho skončí. Neodvážil jsem se otočit a s tváří zkřivenou bolestí po nedobrovolném setkání s tvrdou podlahou, jsem hleděl do dřevěných prken.
V tu chvíli mě za bok popadli dvě obrovské ruce, trošku jsem sebou škubl ale zároveň jsem rozpoznal změnu ve Wookieho chování.
Že by to byla první zkouška Pomyslel jsem si když jsem viděl pobavený výraz a přicházejícího Mistra Sewbarru.
"Snažil jsem se tě omráčit ale mé reflexy a používání síly není ještě na takové úrovni abych přemohl bojovníka jako jsi ty" Odpověděl jsem Wookiemu s úsměvěm a malou úklonou.
Poté už jsem se otočil na Mistra Sewbarru který se na mě díval s velkým úsměvem.
"Ano Mistře už mi došlo že to byla první zkouška. A pocity mám po pravdě smíšené. Kdyby to nebyla zkouška již bych se odebral k živoucí Síle. Ale také jsem se naučil, že ne vždy je možně vše vyřešit bez boje a proto je důležité aby Jediové byli nejen skvělými diplomaty, ale i neméně skvělými bojovníky. Snažil jsem se v boji využít všechen důvtip protože jsem byl beze zbraně. Ale Wookieský bojovník byl na mne příliš silný, omlouvám se Mistře že mne přemohl!"Odpověděl jsem Mistrovi zatímco jsme si hleděli pímo do očí.
"A málem bych zapomněl" Opět jsem stiskl obě tlačítka kterými jsme deaktivoval ochrané zabezpečení naší lodi. Ponechal jsem pouze magnetický uzavřené vstupní dveře. A ve společnosti Mistra a Wookieho jsme se vydali směrem od lodi.
-------------------------------------------------------------------------------------
Vůbec se neomlouvej, já měl poslední dny nějaký zkoušky ve škole! A navíc ještě asi tři firemní akce takže, mě vypadlo tělo a myšlenky :D a jsem rád že jsem se sem o víkendu vůbec dostal!!

Uživatelský avatar
Heinz
Pašerák
Pašerák
Příspěvky: 701
Registrován: 22.9.2007 17:02:43
Bydliště: Elpizies
Bosnia & Herzegovina

Příspěvek od Heinz »

Kashyyk - Lodní přístaviště, chajda o samotě

"Prosím, neomlouvej se, tento souboj bys, vzhledem ke svým schopnostem, neměl šanci vyhrát. Zjistit, jak se zachováš, jak budeš schopný reagovat, to byl cíl tohoto cvičení, tohoto úkolu. A proto jsi, myslím, uspěl na výbornou."
Do řeči mu zavyl Wookie svou typickou řečí.
"Nemáme čas se tu zdržovat kecama, nechci vás rušit, ale brzo se bude stmívat, do té doby byste se měli ubytovat! Rychle."
"Jistě"

Vydali jste se na konec rampy a následně po stabilním žebříku do nižšího patra obřího stromu. Pokračovali jste dál přes některá wookieská sídliště, možná kolem půl hodiny - cesta se ti zdála býti nekonečná, až jste konečně došli k malé, odlehlé a větrem zkoušené chajby.
"Jako vždy Sewbarro, vaše sídlo!"
Wookie pyšně zavrčel a pak se srdečně rozloučil s Mistrem, podíval se na tebe.
"Drž se chlapče!"
Vešli jste dovnitř a Mistr jedním máchnutím zapálil kolem rozestavené svíce.
"Tady teď strávíš pár dní, jdi si najít místo na přespání a vybal si."

Uživatelský avatar
Count Roland
Učedník
Učedník
Příspěvky: 19
Registrován: 29.1.2008 14:53:13
Bydliště: Coruscant, Chrám Jedi, ubikace č. 484
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Count Roland »

Kashyyk - Osamnělá chajda

"Jistě Mistře hned se do toho dám" Ujistil jsem mistra Sewbarru, když mne vyzval abych si šel vybalit a našel si místo ke spánku. ¨
Chata byla v nižších patrech obrovitého stromu, ale stále asi dvacet metrů nad zemí. Náš nový domov zvenku vypadal jako když se každou chvílí složí na zem, ale uvnitř panovalo příjemné klima a klid. Vnitřek byl rozdělen na hlavní obytnou část kde jsme stáli, a po obou stranách byl pár dveří. Ty na levo vedly, k našim pokojům. Pravá dvojice za sebou skrývala Wookiskou obdobu sociálního zařízení a malou místnůstku k odložení vybavení.
Mistr Sewbarra se odebral do pravého pokoje, mě tedy nezbylo než si vybrat druhé dveře a vstoupit.
Vstoupil jsem do malé čtvercová místnosti, postel byla přímo na zemi a sestávala se s nízké matrace a jakého si spacího pytle. Zřejmně Mistr bydlí stále zde Pomyslel jsem si, když jsem viděl zbytek vybavení. Meditační taburet, skříň a anténa s připojením datapadu. Tedy nic víc než co Jedi potřebuje, žádné zbytečnosti které by mohli překážet nebo snad dokonce rozptylovat.
Všechny mé věci, tedy pár cvičebního oblečení, vycházkový a cestovní plášť a náhradní výživové patrony na opasek jsem úhledně umístil do skříně. A konečně jsme se odebral k vytoužené meditaci Ten souboj s Wookiem a následná cesta sem mě opravdu vyčerpali, snad mě teď při meditaci už nic nevyruší Přemýšlel jsem když jsem se skládal na meditační taburet, a ponořoval jsem se do plného soustředění aby mé tělo opět načerpalo Sílu a energii.

Uživatelský avatar
Heinz
Pašerák
Pašerák
Příspěvky: 701
Registrován: 22.9.2007 17:02:43
Bydliště: Elpizies
Bosnia & Herzegovina

Příspěvek od Heinz »

Kashyyk - Osamnělá chajda

V klidu jsi meditoval až do svítání, kdy tě ze sfér vyššího vědomí vyrušil Mistr.
"Za půl hodiny buď připraven před chatou, začneme zjišťovat, jakou máš vůli rozvíjet svou Sílu."
Půl hodina je spousta času, i díky tomu, že nejsi unavený ani rozespalý.

Vyšel jsi před chatku dříve, ale Mistr tam na tebe již čekal, žongloval pomocí Síly se čtyřmi velkými kameny a pobaveně se usmíval. Jen co jsi k němu došel asi na dva metry, promluvil.
"Zkusíme, jak velký talent učit se nové věci máš."
Nechal spatnout tři kameny a s posledním si stále hrál.
"Projdeš malými a poměrně nudnými cvičeními... bohužel jsou nutné."
Při posledním slovu se nečekaně napřáhl a s pomocí Síly na tebe kámen vyslal - dosti rychle.

Uživatelský avatar
Count Roland
Učedník
Učedník
Příspěvky: 19
Registrován: 29.1.2008 14:53:13
Bydliště: Coruscant, Chrám Jedi, ubikace č. 484
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Count Roland »

Kashyyk - Před Chatou

Konečně problesklo mi hlavou když mi Mistr přišel oznámit, abych se k němu za půl hodinky připojil. Díky místnímu prostředí jsem cítil že mi meditace vlila do žil opět novou sílu a byl jsem plně připraven na cokoliv co přijde.
Vstal jsem z taburetu, přešel ke skříni a převlékl se do cvičebního úboru, přez něj jsem si přehodil typický Jediovský plášť a k opasku připnul dvě výživové patrony. Přeci jen jeden nikdy neví za jak dlouho se dostanu zpět Poté jsem pomalým krokem vyšel z pokoje za Mistrem.
Mistr na mne čekal na plošině veliké asi jako místnost rady na Coruscantu, pobaveně si pohrával s kameny o velikosti lidské hlavy a vypadal, že je to nejpřirozenější věc na světě.
"Jsem přip...." nestihl jsem ani odpovědět Mistrovi, když v tu chvíli jsme pocítil něco. Něco co nesouhlasilo s Mistrovým pohledem. Sakra Problesklo mi hlavou, když jsem se jal uskočit do prava abych se vyhnul prvnímu letícímu kameni. Zárověň jsme se v mysli zaměřil na Sílu abych dokázal zjistit z kterého směru prijde další úder.
V tu chvíli jsem za Mistrem uviděl kámen o velikosti Nabooského jablka, kterého si Mistr evidentně nevšímal. Vyslal jsme k němu Sílu a pokusil jsem se ho nadzdvihnou a poslat ho směrem k Mistrovým nohám abych ho případným úspěchěm neporanil. Soustřeď se tvá mysl musí být v tom kameni, musíš cítit jeho podstatu. Sílu procházející tím kamenem. Nabádal jsem mysl k soustředění. Drobným úskokem jsem se vyhnul dalšímu letícímu kameni a opět se plně soustředil na usměrnění drobnějšího kamene za účelem své ochrany!

Uživatelský avatar
Heinz
Pašerák
Pašerák
Příspěvky: 701
Registrován: 22.9.2007 17:02:43
Bydliště: Elpizies
Bosnia & Herzegovina

Příspěvek od Heinz »

Kashyyk - Před Chatou

Všímal jsi si pohledu Mistra, když házel kameny, byl jako malé dítě, vlastně si hrál, úsměv jako kdyby poprvé viděl hračky.
Zatímco jsi se zvedal kámen, Mistr na tebe poslal kus větve, jen tak tak jsi jí přeskočil. Ale stále jsi se soustředil na kámen a skutečně - podařilo si to ho na Mistra, i přes prostředí, které ti připravil, vyslat. On však jen mírně máchl zápěstím a kámen se zastavil.
"Máš skutečné nadání v Síle, hochu, skutečné. Teď nový úkol, běž tudy."
Ukázal na cestu, která končila v dáli.
"Je to okruh doběhneš zase zpět, nezastavuj se a - tady máš cvičný meč, nezabiješ jím, jen popálíš. Tady ho však potřebovat budeš. Víš jak se zapíná?"
Ukázal ti pojistku. "Tady"
"Zkus několik švihů, nemusíš umět bojovat, jen chci vidět, jak ti to pujde. Potom už ale, alou!"

Uživatelský avatar
Count Roland
Učedník
Učedník
Příspěvky: 19
Registrován: 29.1.2008 14:53:13
Bydliště: Coruscant, Chrám Jedi, ubikace č. 484
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Count Roland »

Kashyyk-Před Chatou, lesní stezka

"Děkuji Mistře, za pochlavu i za cvičný meč je to pro mne čest, opravdu!Myslím že vím jak s ním zacházet alespoň nějaké základy co jsem si přečetl" Pozvedl jsem meč a stiskl aktivační tlačítko, a několikrát provedl cvičné výpady přesně jak jsem četl v knihovně řádu. Poté jsem vykoušel regulaci čepele. Vše fungovalo bezchybně. Oko normálního člověka nepozná rozdíl mezi skutečným světelným mečem a mečem cvičným, ale Jedi i po tak krátké době pozná rozdíl bezpochyby. Čepel nemá tak sytou barvu, zvuk je malinko odlišný. A především rukojeť je uzpůsobena tak aby ji mohl držet jakýkoliv padawan, kdežto rukojeť světelného meče je vždy přizpůsobena požadavkům jeho vlastního majitele.
Ještě jednou jsem cvičně párkrát švihl mečem, a jako poslední test jsem se snažil přeseknou kámen který mi ležel u nohou. Švihl jsem mečem. Ale jediný důkaz že se něco na kameni změnilo byla šedivá šmouha v místě kde jsem kámen zasáhl. Spokojeně jsem meč připnul k opasku a otočil se ke stezce kam jsem se měl vydat.
Uklidni svou mysl a tělo Nabádal jsem se v duchu. Vyrazil jsem svižným během po stezce která se každým krokem nořila hlouběji a hlouběji do pralesa, ale dle Mistrova rozkazu jsem nezastavoval. Nevytrénovanou Silou jsem se pokoušel prozkoumávat okolí před sebou a odhalit tak případné překážky nebo nebezpečí. Asi po dvaceti minutách neustálého běhu se stezka začala stáčet doprava a zpět v výchozímu bodu. Nenech se ukolébat falešným pocitem bezpečí, něco zde tě má prověřit Nabádal jsem svou mysl a tělo. Když v tu chvíli musel jsem být už na půl cesty zpět jsem uslyšel děsivé křupnutí, zpomalil jsem do klusu tak říkajíc noha nohu mine, ale nezastavil jsem přesně jak řekl Mistr. Křupnutí se opakovalo, smysly jsem měl vybičované k maximálnímu soustředění na možné nebezpečí. Buď ve steřehu stále se soustřeď a meč nech kde je Mistr řekl že nebude třeba Umravnil jsem ruku, která instinktivně vystřelila ke zbrani. Stále jsem pomalu pokračoval kupředu očekávajíce co se bude dít.

Zamčeno

Zpět na „Dočasně uzavřené výcviky“