Výcvik pro Rolanda (SR)

Pakliže je hráč déle než 30 dní neaktivní, sem bude přesunut jeho výcvik

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Heinz
Pašerák
Pašerák
Příspěvky: 701
Registrován: 22.9.2007 17:02:43
Bydliště: Elpizies
Bosnia & Herzegovina

Výcvik pro Rolanda (SR)

Příspěvek od Heinz »

Coruscant - Chrám Jediů - Rolandův pokoj

Seděl jsi na své posteli a netrpělivě jsi očekával, co se bude dít. Již to byl týden, co jsi byl přijat do řádu jako Novic a měl jsi za sebou několik návštěv výcvikové místnosti, kde jste se učili zacházet se cvičnými meči a několik hodin výuky meditace. O tu jsi se právě teď pokoušel, ale zatím se ti to nedařilo, i tak tě umění meditace, pročištění těla i mysli, absolutní spojení se Silou uchvátilo. Obdivoval jsi všechny mistry, kteří meditaci ovládli na vysoké úrovni, ty ses zatím nedokázal dostatečně soustředit. Venku svítilo nádherné slunce a jeho paprsky dopadaly na tvou tvář, doma by to byl skvělý den na krásnou procházku po lese, ale tys nebyl doma, ne, seděl jsi tu a čekal na Mistra, který tě do Chrámu přivedl. Moc jste se spolu nebavili, jen jsi znal jeho jméno: Gafer Sewbarra. Tušil jsi ale, že jsi na něj zapůsobil, často se na tebe chodil koukat na výcviky a mnohokrát se bavil s Yodou či jiným Mistrem, který vás vyučoval. Měl jsi podezření, že o tobě. Dnes jste se měli poprvé setkat, možná aby tě vyzkoušel.
Konečně jsi uslyšel zaklepání a do místnosti vešel Mistr Sewbarra, mile se usmál.
"Tak Rolande, doufám že jsi připravený, můžeš mě následovat?"
Poté jeho hlava zase zmizela.
---------------------------------------------
Tak, začínáme tvůj výcvik, ze začátku popiš své pocity z toho, že jsi v Chrámu, myšlenky, které tě napadají, můžeš i popsat pokoj ve kterým jsi... to je na tobě. Dále reaguj na příspěvek a trochu ho popožeň dál...
No, ale už konec řečí, přeji hodně zábavy! :wink:

Uživatelský avatar
Count Roland
Učedník
Učedník
Příspěvky: 19
Registrován: 29.1.2008 14:53:13
Bydliště: Coruscant, Chrám Jedi, ubikace č. 484
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Count Roland »

Coruscant - Chrám Jediů - Můj pokoj

To jsem se lekl problesklo mi hlavou, když mě Mistr vyzval abych jej následoval. Znovu jsem se rozhlédl po svém pokoji. Srovnával jsem ho se svým pokojem na Kalarba, byl zařízen čistě účelně což silně kontrastovalo s vyzdobeným pokojem v mé staré domovině. Stále mě rozptiloval výhled z mého pokoje.
Že by tohle byl důvod, proč stále nedokážu plně meditovat
Doma jsem byl zvyklý na výhled do hustého lesa, zde na Coruscantu jsou pouze paláce jedna veliká aglomerace, stále se s tím nedokážu vyrovnat Uklidni se, nejistota časem zmizí! Alespoň doufám, říkal to Mistr Yoda Pomocí Síly kterou jsem tepre začal poznávat, jsem zaplašil nerozitu. Věnoval jsem poslední krátký pohled místnosti které navždy budu říkat domov. Pomalu jsem vstal z postele, a vyrazil vstříc člověku, který mě odvedl do velkého světa. Mistr Sewbarra, málomluvný člověk, ze kterého sálala moudrost a jeho klidný projev by nejednoho mohl zmást a ukolébat. Ale už jsi se stihl naučit nesoudit žádného člověka podle jeho vizáže a vystupování, především u Jediů by to byla velká chyba.
Asi jsem musel na Mistra Sewbarru udělat dojem, proč by se na mě jinak chodil stále dívat na hodiny Mistra Yody? honilo se mi hlavou cestou ke dveřím. Zmáčkl jsem tlačítko k otevření dveří, a vstoupil do dlohé chodby s mnoha ubikacemi jako je ta má. Na chodbě se pohybovalo několik Noviců jako jsem byl já, poznal jsem dva chlapce se kterými jsem byl přijat ve stejný den.
Ahoj krátce jsem oba pozdravil, a jal jsem se pohledem hledat Mistra. Otočil jsem se a Mistr pomalým rozvážným krokem mířil ke schodům které byly pár kroků od mého pokoje. Svižným krokem jsem ho dohnal.
Dobrý den Mistře! Omluvte mě, že jsem Vás nechal čekat. Na krátký moment jsem se zamyslel proč stále nejsem schopen plně se ponořit do meditace?! Myslíte, že by to mohlo být přesunem na jinou planetu, nikdy dřív jsem Hyperprostorem necestoval! Doufám, že má nervozita rychle zmizí jak říkal Mistr Yoda?!
Srovnal jsem s Mistrem krok, a dlouze se zadíval do jeho obličeje rámovaného krátce střiženým plnovousem a dlouhýmy vlasy spjatými do upraveného copu.

Uživatelský avatar
Heinz
Pašerák
Pašerák
Příspěvky: 701
Registrován: 22.9.2007 17:02:43
Bydliště: Elpizies
Bosnia & Herzegovina

Příspěvek od Heinz »

Skvěle! Tak nějak by to mělo být.
---------------------------
Coruscant - Chrám Jediů - chodby

"Jsem rád, že meditaci bereš opravdu vážně, většina Padawanů a mnohdy i Rytířů jí podceňují. Všichni berou meditaci jako jeden ze způsobů spojení se Silou, ale málokdo v ní vidí víc - jen ten, kdo ovládá meditaci může opravdu porozumět sám sobě a to je cesta k mistrovskému ovládnutí Síly. Kdo si to neuvědomí, dotkne se jí jen povrchně a nikdy se nedostane přes práh začátečnictví."
Mistr se na chvíli zamyslel a pak dále pokračoval.
"Důvodů, proč ti nejde meditovat může být několik, ač jsi velmi nadaný, to jsem poznal nejen já, ale i Mistr Yoda, stále ještě nemáš dostatečnou praxi a nevím, jestli jí i dobře praktikuješ. Navíc, jak jsi nejspíš poznal, Coruscant není zrovna vhodné misto pro nacvičování meditačních technik. Proto jsem si vybral právě tebe na výpravu, kterou hodlám uskutečnit, pokud tedy budeš chtít. Teď jdeme před radu žádat o svolení."
A dále jste pokračovali ke dveřím, které oddělovali soukromí Rady od každodenního života a které se už začaly rýsovat před vámi.

Uživatelský avatar
Count Roland
Učedník
Učedník
Příspěvky: 19
Registrován: 29.1.2008 14:53:13
Bydliště: Coruscant, Chrám Jedi, ubikace č. 484
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Count Roland »

Coruscant - Chrám Jediů - Předsálí rady Jediů

To nemůže být pravda, pouze týden v chrámu Jediů a už uvidím nejvyšší radu podruhé Cítím jak mi krev pulzuje vzrušením ve spáncích.
O takové audienci se zdá každému padawanovi Těkají dále moje myšlenky ze strany na stranu.
Uklidni se, soustřeď se na přítomnost, soustřeď se na tok síly tvým tělem přesně jak ti to radil Mistr Yoda Na okamžik jsem se soustředil tak, až jsem zatajil dech. Uklidni se tak je to správně Můj tep i dech se vrátili do míst kde by měli být, je mi jasné, že Mistr toto rozrušení musel postřehnou.
Mistře, omlouvám se za své rozrušení nemělo by se mi to stávat, ale předstoupit před radu Jediů tak brzy to mém přijetí je pro mne nevýslovná pocta. Řekl jsem Mistrovi na omluvu za své pocity a rozrušení, a raději pokračoval dál Opravdu si myslím, že meditace představuje pro Jedie cestu kterou by se měl dát, a světelné meče jsou pouze pro naši ochranu. Jsme ochránci, ne válečníci jak je uvedeno v kodexu, ale samozřejmě chápu že i diplomacie má své hranice proto musím ovládat mistrovsky i světelný meč. Bohužel myslím, že jsem si zatím nedokázal zvyknout na prostředí Coruscantu. Přeci jen industriální svět hlavního města je na hony vzdálen od mé domoviny na Kalarba. Myslím, že zde bude můj problém. Necítím, zde Sílu z přírody. Vím, že Síla je ve všech předmětech, ale v přírodě a v živých bytostech jí cítím mnohem mnohem víc, než v neživých věcech
Krátce pohlédnu na Mistra, který na mě hledí svými jantarově zbarvenýma očima, hned je mi jasné že cítí otázku která mě trápí od doby co mi řekl o misi která nás zavede mimo chrám.
Raději ho nenechám čekat a zeptám se přímo, mám pocit jako by otázku stejně dopředu znal
Mistře jsem v řádu teprve týden, a Sílu jsem teprve začal objevovat, není tak brzké opuštění chrámu nestandartní? Mistr na mě pohlédl, se zvláštním pohledem ve kterém jsem rozeznal směs pobavení a překvapení. Konec mé otázky nás zastihl před vstupními dveřmi do kruhové místnosti rady, kde se schází ti nejlepší Jediové z celé galaxie. Čekali jsme až nám dovolí vstoupit Soustřeď se na přítomnost, soustřeď se na sílu stále jsem si v uchu opakoval. Další myšlenky přetrhl příchod Mistra Yody, který směřoval do zasedací místnosti. Již z dálky ho oznamoval slabý a tichý ťukot Mistrovi hole o kamenou podlahu chrámu.

Uživatelský avatar
Heinz
Pašerák
Pašerák
Příspěvky: 701
Registrován: 22.9.2007 17:02:43
Bydliště: Elpizies
Bosnia & Herzegovina

Příspěvek od Heinz »

Coruscant - Chrám Jediů - Předsálí rady Jediů, Rada Jediů

"Neomlouvej se, však střez se těchto pocitů do budoucna," řekl ti Mistr jako odpověď na tvou rozpačitou omluvu a mile se usmál, hřejivě, povzbudivě. Když jsi následně mluvil dál, stále se na tebe díval.
Po mírném pobaveném úsměvu promluvil.
"Ano, vlastně máš pravdu, je to nestandartní, ale mé styly výchovy mladých Noviců a Padawanů jsou, vždy byly a vždy budou nestandartní. Má první Padawanka se právě stala Rytířkou Jedi a musím říci, že ve zkoušce, rozhodující o tom, jestli se může stát Rytířkou, v mnoha ohledech předčila ostatní Padawany. Rada se naučila respektovat mé tužby a ponechává mi zatím kontrolovaně volnou ruku nad výchovou. Možná tě teď napadne, že nejsi mým Padawanem, tak proč tě beru. I na to ti mohu s předstihem odpovědět, jednoduše. Nebuď zvědavý, dočkej času a až přijde čas, vše se dozvíš. Pokud mi to tedy Rada povolí."
Mistr uslyšel ťukání hůlky, ale netvářil se nijak překvapeně, nejspíše už dopředu věděl o příchodu Yody. Pomalu se k němu otočil a přátelsky se uklonil. Yoda mu úklon opětoval a pak se podíval na tebe. Chvíli tě jimi propaloval, ale pak se pousmál a promluvil na Mistra Sewbarru:
"Nakonec hodláte vy učinit to, o čem hovořili jsme minulý týden, Mistře Sewbarro?"
"Jistě Mistrě Yodo, zatím se mi to velmi osvědčilo. Doufám, že mi to Rada povolí."
"Mně vaše metody líbí se, ale ne mnoho Mistrů je pro zavedeného řádu porušování. Navíc, venku válka jest."
"Neodvažuji se hádat, jak to dopadne, budu jen doufat, že na mé straně bude dostatek hlasů."
"Hmm ano, my uvidíme."

Mistr Yoda se zase podíval na tebe, malinko se ti zamotala hlava.
"A co ty, mladý učedníku, na svých lekcích já potkával tě a tys zaujal mě, jako Mistra Sewbarru, talent ty máš, ale jak rozvíjet ho chceš? Planou mluvou nebo pílí chceš si cestu prošlapat?"
Poznal jsi, že tě testoval, nejspíše ověřoval tvou upřímnost.

Uživatelský avatar
Count Roland
Učedník
Učedník
Příspěvky: 19
Registrován: 29.1.2008 14:53:13
Bydliště: Coruscant, Chrám Jedi, ubikace č. 484
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Count Roland »

Coruscant - Předsálí Rady Jediů, Rada Jediů

"Omluvte mou zvědavost Mistře, nechal jsem se příliš unést vlastními pocity. Ještě jednou mě omlute" Zatvářím se provinile
Asi jsem si tu otázku měl uchovat v hlavě, ale neznal ji Mistr ještě díve než jsem ji vyslovil Jeho hřejivý úsměv mi opět dodal potřebnou sebejistotu.
"Dobré ráno, Mistře Yodo" Rychle jsem přitakal s pozrdravem, když se největší učitel řádu za posledích 800let přiblížil. Každé setkání s ním, bylo pro mě zážitkem. Z malého zeleného Mistra vyzařovala neuvěřitelná Síla, neuvěřitelná moudrost. A to, že mě vyučuje pro mne byla nesmírná čest. Zaposlouchal jsem se do rozhovoru dvou Mistrů stojících vedle mě. A v duchu jsem stále nezapomínal na své soustředění na Sílu. Časem si soustředění zautomatizuješ, soutředění tvé na Sílu jako dýchat pro tebe automatické bude Slyšel jsem v hlavě hlas Mistra Yody z jedné z prvních lekcí ve které mě vědl. V tom okamžiku jsem zachytil pohled Mistra Yody, jako by cítil na co jsme právě myslel.Položil mi otázku na kterou jsme raději rychle odpověděl než bych nechal Mistra Yodu čekat.
"Mistře pokud jsem Vás zaujal je to pro mě pocta! Cestu k titulu Jedi, si chci prošlapat tvrdou prací a pílí. Chci plně ovládnou umění meditace které, jak mi řekl Mistr Sewbarra, je jedinou cesto k poznání sebe sama a cestou k hlubšímu poznání životní Síly." Odpovím s malou úkolou Mistrovi svého řádu. Rád bych pokračoval, ale Mistr Yoda mě přeruší volnou rukou. A pokyne nám abychom vstoupily do Místnosti rady, ze které právě vyšel Mistr a jeho padawan. Úklonou jsem oba pozdravil. Zaplašil jsem své myšlenky a plně se soustředil pouze na tento okamžik. Vstoupil jsem do místnosti rady. Kruhová místnost, se sedadly rozloženými v kruh aby si všichni Mistři byli rovni. Každe sedadlo bylo uzpůsobeny přesně pouze pro svého majitele. Někteří Mistři byli přítomni osobně jiní, pouze na dálku pomocí hologramů. Jak jsem pochopil, nepřítomní Mistři vedou zřejmně nějaké tažení v zájmu zachování míru v Republice. Již od dveří jsem zachytil pohled Mistra na mou osobu, dlouhý hnědý plášť, pleť tmavé barvy a oči plné moudrosti jak je tomu ostatně u Mistrů Jedi zvykem. Mistr Mace Windu letělo mi hlavou, vzpomněl jsem ci co mi o něm řekl Jester, jeden z padawanů který byl přijat ve stejný den jako já, "Je to nejlepší šermíř našeho řádu, a jediný Jedi který má jinou barvu své čepele než modrou či zelenou" Můj obdiv a respekt k jeho osobě byl na stejné výši jako odbiv k Místrům Sewbarrovi a Yodovi. Postavil jsem se za Mistra Sewbarru do prostřed kruhu, počkal až se Mistr Yoda usadí na své místo, a s pociten naprostého soustředění a naplnění jsem čekal co se bude dít.

Uživatelský avatar
Heinz
Pašerák
Pašerák
Příspěvky: 701
Registrován: 22.9.2007 17:02:43
Bydliště: Elpizies
Bosnia & Herzegovina

Příspěvek od Heinz »

Coruscant - Předsálí Rady Jediů, Rada Jediů

Mistr Windu na tebe koukal zaujatě, nikoliv přísně jako při přijímání. Jak se zdá, učni, které si vybírá Mistr Sewbarra, patří k těm výjimečnějším a nadanějším, proto je na ně nahlíženo s očekáváním. Pak se podíval na Yodu, ten mu něco pošeptal a Windu jen se přikývl a malinko se pousmál. Stále tě pozoroval. Pak se najednou probudil ze zamyšlení a promluvil, zrakem spočinul na Mistru Sewbarrovi.
"Tuším správně, že nás jdete zase žádat o povolení k odletu?"
Mistr Sewbarra se smírně pousmál a přikývl.
"Je to tak, Mistře Windu. Vím, že je válka, ale za poslední tři měsíce jsem nedostal úkol, který by patřil mezi nezbytně důležité. Ne, že by důležité nebyly, samozřejmě. "
Do diskuze se přidal Mistr Kit Fisto.
"Promiňte Mistře Sewbarro jestli se mýlím, ale, je pravda, že za poslední dva měsíce neprošel z adeptů ani jeden?"
"To je bohužel také pravda."
"Už se nám nechce pouštět vás Mistře, nechce. V těchto dobách je zapotřebí co nejvíce schopných Jediů."
"Cítím, že tentokrát to bude jiné Mistři, Síla mi to říká a já bych jí chtěl, s Vaším svolením, uposlechnout."
Mistr Fisco se stále tvářil skepticky, ale Windu ho nenechal promluvit, místo toho se zeptal tebe.
"Mladý učedníku, sdělil ti Mistr Sewbarra, proč a kam s ním máš odletět? Proč si myslíš, že si zrovna tebe vybral."

Uživatelský avatar
Count Roland
Učedník
Učedník
Příspěvky: 19
Registrován: 29.1.2008 14:53:13
Bydliště: Coruscant, Chrám Jedi, ubikace č. 484
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Count Roland »

Coruscant - Sál rady Jediů

Cítil jsem z pohledu Mistra Windu, že jeho postoj ke mě se od mé poslední návštěvy změnil, ale z výrazu jeho tváře jsem nedokázal říct jakým směrem. Přítomnost 12 nejvyšších Mistrů řádu na mě působila uklidňujícím způsobem, měl jsem téměř pocit jako by moje vnímání síly v přítomnosti těchto Mistrů vzrostlo. Mistr Sewbarra přišel požádat radu o povolení k odletu přesně jak mi prozradil již před vstupem do místnosti. Kam se jen chce Mistr vydat, jen klid a trpělivost to je cesta Jedie uklidňoval jsem svou mysl, přesně jak mě učil Mistr Yoda.
Řeči se ujal Mistr kterého jsem ještě nepoznal osobně, ale z knihovny archivu Jediů jsem věděl, že je to Mistr Kit Fisto. Obojživelný Nautolan, z planety Glenn Anselm. Prohledával jsem svou paměť pomocí síly. Když se na mě s otázkou obrátil samotný Mistr Windu, mé srdce poskočilo. Snažil jsem se uklidnit vnitří rozrušení pomocí síly.
"Mistře Windu, Mistr Sewbarra mi účel ani směr cesty nesdělil, a já se ho na ní nevyptával protože všechny informace mají svůj čas a místo. A proč si mě vybral opravdu nevím snad díky něčemu čemu já zatím zcela nedokážu porozumnět Mistře, ale budu se snažit Mistra ani radu nezklamat ať se bude cíl jakýkoliv" snažil jsem se mluvit co nejpevnějším hlasem plným odhodlání.
Opravud za poslední dva měsíce neprošel jediný padawan? U síly jak je to možné, vždyť přeci již výběr mezi padawany je velice přísný. Přemýšlel jsem nad slovy Mistra Fista, stále jsem nechápal proč poslední dva měsíce nebyl mezi rytíře přijat jediný padawan opravdu je to zvláštní, nesmím zapomenou se na to Mistra zeptat když bude volná chvíle.

Uživatelský avatar
Heinz
Pašerák
Pašerák
Příspěvky: 701
Registrován: 22.9.2007 17:02:43
Bydliště: Elpizies
Bosnia & Herzegovina

Příspěvek od Heinz »

Coruscant - Chrám Jediů- Sál rady Jediů

"Hm, ač mladý, tak rozumný. Málokterý učeň dokáže kontrolovat a vnímat svou trpělivost. Vypadá vskutku na vhodného adepta. Proto s cestou souhlasím."
Windu se mile usmál a pokýval hlavou na znamení souhlasu.
"Ale Mistře Windu!" Kit Fisco chtěl něco namítnout, ale Yoda ho posunkem zarazil, Kit si tedy lépe poposedl do křesla a nesouhlasně zamručel.
"Myslím Mistři, hádkou nevyřeší člověk nic, diskutovat dále o tomto cenu nemá. Navrhuji proto s hlasováním začít."
"Ano, Mistr Yoda má pravdu." odsouhlasil Mistr se zvláštním skeletem hlavy, tolik typickým pro Cereany, jak ses později dozvěděl, jmenoval se Ki-Adi Mundi. Tak Yoda pokračoval.
"Tedy, Kdo pro odjezd Mistra Sewbarry je, nechť ruku svou pozvedne výš."
Zvedlo se několik rukou, nebylo jich málo, ale zároveň to nebyla většina - mezi nimi byly i ruce Yody a Windua.
"Hmm, a kdo pro odjezd není?"
Několik rukou se zvedlo, ale zdálo se, že je jich menšina.
"Vy, mistři, hlasování se zdržujete?"
Dva Mistři přikývli a Yoda pokračoval.
"Tudíž, jasně vypadá, Vy Mistře odjet pryč smíte..."
Mistr Sewbarra se jen usmál, poklonil se a odešel ven, ty s ním. Zase jste stáli na liduprázdné chodbě a Mistr se na tebe otočil.
"Tak Rolande, povedlo se, pokud se na něco chceš zeptat, más poslední možnost."

Uživatelský avatar
Count Roland
Učedník
Učedník
Příspěvky: 19
Registrován: 29.1.2008 14:53:13
Bydliště: Coruscant, Chrám Jedi, ubikace č. 484
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Count Roland »

Coruscant - Rada Jediů - Odchod z Rady

"Děkuji Vám mistře Windu" Poděkoval jsem s úklonou, poté co poznamenal mistr Windu na mou odpověď.
Poodstoupil jsem opět do pozadí za mistra Sewbarru, a čekal jsem co se bude dít dál. Doufám, že nám rada výpravu povolí Běželo mi hlavou, ale v zápětí jsem se opět začal soustředit na plnou kontrolu nad Sílou.
Teď se rozhodne Pomyslel jsem si, když mistr Yoda vyzval zbytek rady k hlasování o osudu naší výpravy. Jeden, dva, tři.....šest v rychlosti jsem počítal hlasy členů rady kteří jsou pro náš odjezd. Ano!! Zaradoval jsem se když, se další dva členové rady zdrželi hlasování, a mě došlo co výsledek znamená. Mohu odjet s mistrem Sewbarrou.
Poté mě mistr Sewbarra vyzval k odchodu, hlubokou úklonou jsem pozdravil Mistry na odchodu, a následoval mistra Sewbarru dlouhou chodbou vedoucí, zpět k hlavnímu schodišti chrámu. Celá chodba, je lemována obrovskými, vysokými okny přez které jsem viděl nádherný den na Coruscantu. Na malou chvíli, jsem v myšlenkách zavítal zpět na Kalarba, ale v další vteřině jsem byl již plně soustředěn tak jak má správný Jedi být.
"Ano Mistře, měl bych jednu otázku" odpověděl jsem na Mistrovu otázku, zatím co jsme chotbou pokračovali pomalým krokem dál.
"Týká se toho, co v radě říkal mistr Kit Fisto. Opravdu se za poslední dva měsíce nestal žádný z padawanů, rytířem Jedi? Jak je to možné, vždyť přeci již výběr noviců a padawanů je velice přísný. Není za tím něco víc Mistře, není v tom válka??" Zeptal jsem se na otázku která mě trápila. Pokračovali, jsme dál po hlavních schodech chrámu.
Po dalších pár minutách jsme v tichosti dorazili k mé ubikaci. Společně jsme vstoupili do mého pokoje. Chce se mnou snad Mistr mluvit osamotě?? pomyslel jsem si když jsem vstoupil zpět do svého pokoje, sedl jsem si na postel a čekal co se bude dít dál. Zadíval jsem se ke stolu kde byl na sedák. Na stole byl digitální datablet s přístupem k informacím z archivu. Na kterém jsem si ve volných chvílích doplňoval znalosti z historie řádu, galaxie a druhů v ní žíjících.
Naposledy upravil(a) Count Roland dne 05.2.2008 21:32:21, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Heinz
Pašerák
Pašerák
Příspěvky: 701
Registrován: 22.9.2007 17:02:43
Bydliště: Elpizies
Bosnia & Herzegovina

Příspěvek od Heinz »

Coruscant - Chrám Jediů - chodby

"Ach," Sewbarra se zasmál,"myslím, že jsi špatně pochopil hochu, ti adepti se vstahovali na mé nezvyklé požadavky a mé osobní zkoušky - ano, žádný neprošel, každý zklamal. Teď jsi jedním z nich ty. Jinak, Rytíři se samozřejmě pasují, i když máš pravdu, že v době války se frekvence zmenšila, ano, jak říkáš, válkou."
Došli jste do tvého pokoje a oba jste se usadili. Mistr chvíli koukal z okna a usmíval se na věčně uspěchaný Coruscant.
"Neber tento výlet na lehkou váhu, Rolande. Kladu ti to na srdce. Buď připravený na vše a dokaž, co v tobě je. A já vím, že hodně, jen musíš skutečně chtít. Jsem rád, že jsem tě potkal, protože v tobě je velká Síla a co víc, obrovská vůle a touha poznat. Mohu ti ukázat mnohé cesty, jen chtít poznat je.... Vkládám do tebe své naděje..." Otočil se a chystal se odejít, ale ještě se otočil.
"Za hodinu a půl čekej v hlavní hale."
Pak definitivně odešel.

Uživatelský avatar
Count Roland
Učedník
Učedník
Příspěvky: 19
Registrován: 29.1.2008 14:53:13
Bydliště: Coruscant, Chrám Jedi, ubikace č. 484
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Count Roland »

Coruscant - Můj pokoj

"Vynasnažím se Vás nezklamat Mistře. Slibuji Vám, že budu pilným studentem. A budu se snažit splnit Vaše požadavky na stoprocent. A děkuji Vám za důvěru kterou ve mě vkládáte Mistře, je to pro mne velká čest skutečně"
Odpověděl jsem Mistrovi zatímco se zvedal k odchodu. Ve dveřích se otočil a řekl, že mám za hodinu a půl být v hlavní hale.
"Budu tam Mistře"
Zavolal jsem za mizející postavou.
Co budu po tu dobu dělat? moje zkušenosti s přípravou na mise jsou nulové a nevím jak se na ně připravit. Otevřel jsem tedy skříň, a převlékl jsem se do typické róby která je poznávacím znakem Jediů po celé galaxii, k pasu připnul opasek na který snad jednou zavěsím i světelný meč Už aby mi Mistr povolil si sestrojit svůj vlastní zatoužili mé myšlenky.
Ještě jsem vytáhl tmavo hnědý plášť Jediů, který jsem zatím hodil přez postel, zavřel jsem skříň a rozhlédl se po pokoji. Připadá mi jiný než před hodinou ale s úsměvěm jsem tuto hloupou myšlenku vyhnal z hlavy.
Posadil jsem se na meditační taburet který jsem měl v rohu místnosti, pohodlně jsem se usadil. Uklidnil jsou mysl jak mě učil mistr Yoda a pohroužil se do meditace. Podvědomně jsem cítil, že to ještě není stoprocentní spíš to není ani devedesátiprocentní, ale jistý postup k lepšímu jsem zaznamenal a to mě potěšilo. Asi hodinu jsem nechal své myšlenky volně plynout a soustředil se pouze na nehmotnou podstatu Síly a snažil se co nejvíce cítit její tok svým tělem.
píp,píp,píp,píp,píp Vyrušil mě z meditace budík na databletu, který jsem nastavil abych nezmeškal setkání s mistrem.
Pomalu jsem vstal, a šel k databletu položeném na stole. Měl bych se podívat běželo mi hlavou. Usedl jsem k databletu a vyťukal písmena do vyhledavače Mistr Gafer Sewbarra trvalo to asi půl vteřiny než jsem viděl výsledek. " Mistr Gafer Sewbarra, mistr řádu Jedi, blízký přítel Mistra Qui-Gon Jinna společně přijati mezi novice ve stejný den, sdíleli neortodoxní metody ve výcviku padawanů, padawani vycvičení mistrem Sewbarrou patří k nejlepším Rytířům díky jeho nemalým nárokům na výcvik a disciplínu....... četl jsem v úžasu nahlas. Byl jsem neuvěřitelně poctěn, že si Mistr vybral zrovna mne. Údaj o čase mě již vyzíval k odchodu, vypnul jsem datablet.Z postele sebral cestovní plášť a pomalým krokem jsem zamířil ke dvěřím.
Mezi dveřmi jsem věnoval poslední pohled svému pokoji a vykročil vstříc výletu s mistrem Sewbarrou.
Přišel jsem asi o pět minut dříve, ale Mistr již byl na místě. "Jsem zde, jak jste si přál Mistře, připraven vyrazit" Řekl jsem s hlasem plným odhodlání. Vykročil jsem za svým prvním úkolem v roli padawana.

Uživatelský avatar
Heinz
Pašerák
Pašerák
Příspěvky: 701
Registrován: 22.9.2007 17:02:43
Bydliště: Elpizies
Bosnia & Herzegovina

Příspěvek od Heinz »

Coruscant - Chrám Jediů - Hangár

"Je dobře, že jsi dochvilný, to značí sebekázeň i poslušnost, ale vyslechni mou první radu: Vždy zůstaň sám svým pánem, přemýšlej nad každým krokem a neposlouchej slepě rozkazy druhých - však přesto poslouchej. Doufám, žes pochopil. Jen tak tě bude těžké svést z cesty Dobra. Musíš být ale silný, aby tě tvá vlastní vůle na špatnou stranu nedovedla. "
Pak se vydal vstříc hangáru. V hangáru bylo několik speederů a vy jste nastoupili do jednoho z nich.
"Musíme do hlavního coruscantského lodního přístaviště, zde nemáme loď, kterou odletíme."
Letěli jste mlčky, ty jsi si vzrušeně prohlížel coruscantský ruch, ač ti nebyl zrovna příjemný, neubránil ses jistému uchvácení. Konečně jste doletěli do hangáru, Mistr svižně vyskočil a namířil si to k té nejbližší lodi.
"Tak, můžeme vyrazit vstříc neznámému, vstříc kráse dobrodružství. Letíme na planetu, která mě nějakou zvláštní silou přitahuje, možná pro tu její nebezpečnost - Kashyyk."

Uživatelský avatar
Count Roland
Učedník
Učedník
Příspěvky: 19
Registrován: 29.1.2008 14:53:13
Bydliště: Coruscant, Chrám Jedi, ubikace č. 484
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Count Roland »

Coruscant - Chrám Jediů Hangár, Coruscantské lodní přístaviště

"Rozumím Mistře, máte na mysli abych poslouchal rozkazy ale vždy se snažil vidět co popřípadě kdo za těmi rozkazy stojí a kam mě tyto rozkazy mohou zavát? Pochopil jsem Vaši radu správně Mistře! Přesto jsem se snažil dostavit se k odjezdu na první misi v čas!" Odpověděl jsem Mistrovi cestou k hangáru kde nás čekal speeder, který nás měl dostat do Hlavního lodního přístaviště, které se nachází asi půl hodiny cesty od Chrámu Jediů.
V hangáru na nás již čekal BARC Speeder, speciálně upravený pro dvojmístné použití nasedl jsem proto za Mistra a vyrazili jsme.
Nikdy nepřestanu obdivovat čilý ruch který tu panuje rozplýval jsem se když Mistr vedl náš speeder směrem k přístavišti. Okolo nás, nad námi, pod námi všude se křížili rušné letecké dálnice které se táhnou po celém Coruscantu. Po drobré půl hodince letu jsme doletěli do Lodního přístaviště.
Pane bože ty jsou obrovské Pomyslel jsem si téměř nahlas když jsme v dálce viděl obrovské Republikové křižníky. Mi jsme ale nemířili k jednomu z těchto gigantů ale k menší lodi typu Republic Cruiser ideálnímu k tomuto typu přepravy.
Kashyyk, tam tam je cíl naší cesty, domov Wookiů, a planeta ne nepodobná rodé Kalarba Letělo mi hlavou.
Nastoupili jsme a asi po pěti minutách jsme dosáhli orbity Coruscantu a vstoupili do Hyperprostoru.
"Mistře mohu se zeptat jaký je cíl naší cesty na Kashyyku, abych věděl s čím můžeme na planetě počítat" Zeptal jsem se Mistra když jsme se oba pohodlně usadili v hlavní přepravní místnosti. Stále jsem se nemohl zbavit podivného pocitu kolem žaludku při cestování hyperprostorem.

Uživatelský avatar
Heinz
Pašerák
Pašerák
Příspěvky: 701
Registrován: 22.9.2007 17:02:43
Bydliště: Elpizies
Bosnia & Herzegovina

Příspěvek od Heinz »

Coruscant - Coruscantské lodní přístaviště, hyperprostor

"Naší? Ne naší, ale tvojí - chci zjistit, co v tobě je. To, že cítím jistý potenciál neznamená, že v krizové situaci budeš jednat stejně jako teď, v klidu - je to mou tradicí, musíš projít zkouškou. Ale co tě bude čekat zjistíš až na místě."

Mistr se tajemně usmál, koukal ti přímo do očí a nejspíše zkoumal, co se za nimi skrývá. Pak se zvedl z křesla a chystal se odejít do jedné z kajut.
"Omluv mě, ale opustím tě, cítím potřebu meditace - a tobě radím to samé."
Pak konečně skutečně odešel a ty jsi zůstal sám, sám se svými myšlenkami a možností rozhodnout se, jak strávit zbylý čas.

Zamčeno

Zpět na „Dočasně uzavřené výcviky“