Temno nad Ossusem - výcvik pro Mikea Stalkera

Pakliže je hráč déle než 30 dní neaktivní, sem bude přesunut jeho výcvik

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Mike Stalker
Učedník
Učedník
Příspěvky: 32
Registrován: 23.5.2010 18:47:49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mike Stalker »

Ossus, na palubě Jade Shadow

Zatraceně, měl jsem to tušit.
Plácnu se do hlavy. Myšlenkami mi krom výzbroje také probíhají nápady, jak se dostat pryč bez toho, aniž bychom museli bojovat, nebo nás zničili. Pak mi probleskne hlavou nápad.
Začnu mluvit do mikrofonu hlasem plným strachu, ale zároveň potěšení: „Bowene? Dokážeš nás krýt do té doby než se nám aktivuje hyperpohon?“
Celý nervózní čekám na Bowenovu odpověď s rukou na páce pro aktivaci hyperpohonu.

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

Ossus, na palubě Jade Shadow

Momentální situace pro vás nevypadala dobře: Buďto jste se mohli pokusit o skok do hyperprostoru, nebo se s Theekem a Johnem přesunout do bojových pozic a bránit se letce nepřátelských stíhačů. Tak jako tak jste museli využít podpory Bowena, který by vás v prvních okamžicích kryl. Takže jsi čekal, až se konečně objeví. Nicméně času jste neměli nazbyt: Deflektorní štíty nejsouna pořád a pokud jste se měli nachystat k boji, Bowen vás musel krýt.

Konečně se objevil. Na obloze před vámi zakroužil jeho X-wing a Rodian neohroženě zamířil na váš pravobok s cílem rozehnat letku TIE interceptorů, která se formovala k novému útoku.

Bowen začal neohroženě pálit, když v tom během několika sekund nastala katastrofa: Do dráhy letu se mu dostal nepřátelský letoun a čisté nebe nad Ossusem se změnilo v oslepující peklo! Když do sebe stíhače narazily, ozvala se ohlušující rána vybuchujících strojů, následně se hořící zbytky trosek zřítily na povrch planety nedaleko Praxea.
Bylo nanejvýš zřejmé, že Bowen se stal obětí sebevražedného náletu nepřátelského pilota...

Řídící kabina Jade Shadow na několik dlouhých okamžiků oněměla.
Naposledy upravil(a) East.Wood dne 10.6.2010 14:32:45, celkem upraveno 1 x.
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
Mike Stalker
Učedník
Učedník
Příspěvky: 32
Registrován: 23.5.2010 18:47:49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mike Stalker »

Ossus, na palubě Jade Shadow

Když se objevil Bowen, spadl mi obrovský kámen ze srdce. Nenechal nás ve štychu, je na něj spoleh. Lze na mně vidět, jak se mi ulevilo. Dokonce se objevil i znatelný úsměv. „Opravdu to s stíhačkou umí,“ pronesu uznale, ovšem Bowenovi se s tímto uznáním už nepochlubím. Zrovna do něj naletěl letec se svou stíhačkou. Překvapením mi spadne čelist a vhrknou mi do očí slzy. Několik okamžiků stojím ztuhlý na místě. Z tohoto stavu mne probudil až pád zbytků stíhaček na zem. Okamžitě bez rozmyslu zatáhnu za páku a rychle zavolám: „Rychle ke zbraním, musíme se ubránit, dokud nebude připraven skok do hyperprostoru.“ Bude to pro tebe Bowene. S těmito myšlenkami stojím nad ovládacími panely a čekám na vhodný okamžik pro skok do hyperprostoru.

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

Ossus, na palubě Jade Shadow

Vzpamatovat se se smrtí nejbližšího druha dalo nejvíc zabrat Theekovi. Jen mlčky seděl a nevěřícně hleděl ven z lodi. I Ty a John jste museli potlačovat šok ze ztráty člena vaší skupinky. Ovšem nepřátelské stíhače vám daly jasně najevo, že Bowenovou smrtí to ještě neskončilo a další na řadě jste vy!

John se ozval jako první: "Musíme se vzdálit, Miku! Navrhuji připravit se ke skoku do hyperprostoru a co nejdříve odsud vypadnout, nebo se staneme dalším terčem jejch útoku... A štíty už dlouho nevydrží!"
Ale vzadu sedící Theek se vzchopil a řekl rázně: "Ne! myslím, že bychom měli bojovat a pomstít smrt Bowena! Přece nechcete prchnout jako zbabělci a nechat ty parchanty, aby zaútočili na Akademii??" Jeho prohlášení znělo rozhodně a Theek byl skálopevně rozhodnut mstít se za ztrátu kamaráda...
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
Mike Stalker
Učedník
Učedník
Příspěvky: 32
Registrován: 23.5.2010 18:47:49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mike Stalker »

Ossus, na palubě Jade Shadow

Stojím stále u panelu s rukou na páce aktivující skok do hyperprostoru. Dobrá vidím, že John je stále na mé straně, i když při mém velení jeden z nás zemřel. Už jsem chtěl za páku zatáhnout, ale promluvil Theek. Má pravdu, ale jestliže chceme splnit úkol, nesmíme se zdržovat.Toto chci říci i Theekovi, ale zahlédnu nezdolnost v jeho očích.
Naštěstí mne ihned napadla odpověď: „Theeku, zopakuj si Kodex. Najdeš tam několik pasáží, které by ti měly něco ukázat. Konkrétně to jsou: Není žádná smrt, je jen Síla a Jedi se nebojí smrti, protože smrt je součástí života. Také ti musí dojít, že by bylo vůči Bowenovi nespravedlivé, kdyby se obětoval zbytečně. Úkol je jasný: doletět na Coruscant a dát vědět Mistru Skywalkerovi. Takže jak se rozhodneš teď? Souhlasíš, nebo ne? Upozorňuji Tě, že my s Johnem máme v hlasech převahu, ale byl bych rád, kdyby to bylo týmově rozhodnuto.“
Po svém delším proslovu čekám, jak se Theek rozhodne a doufám, že štíty ještě chvíli vydrží.
Naposledy upravil(a) Mike Stalker dne 11.6.2010 13:59:45, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

Ossus, na palubě Jade Shadow

Theeka Tvé argumenty viditelně nezvyklaly, přesto byl nucen Ti dát za pravdu v jednom - pomstít se za smrt kamaráda lze nejlíp tak, že nenecháte ve štychu lidi tam dole a přivoláte pomoc z Coruscantu.

"Tak jo, asi máš pravdu, Stalkere! Ale jednou.... jednou se pomstím těm, kteří Bowena zabili!" řekl výhružně Togrutan, svá slova doprovodil zaťatou pěstí a sedl si zpět na své místo navigátora. Ihned poté začal propočítávat souřadnice pro skok do hyperprostoru, neboť byl nejvyšší čas odtud zmizet.
Stihačky kroužící kolem Jade Shadow jako supi kolem mršiny se zrovna chystali na smrtící útok, když loď sebou cukla a najednou byly nad Ossusem už jen TIE Interceptory. Z kokpitu jste konečně mohli sledovat čáry rozmazaných hvězd, neklamné znamení, že jste unikli skáze...

vesmír - hyperprostor

Když jste dokončili všechny kontroly přístrojů a zjistili jste, že máte dost času na odpočinek po boji, Theek beze slova zmizel do nákladového prostoru. John se za ním podíval a tiše promluvil: "Je na tom fakt bledě. Měli bychom jej povzbudit, co říkáš?"
____________________________
Pozor na psaní lokace, sprav si to v minulém přéspěvku... ;)
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
Mike Stalker
Učedník
Učedník
Příspěvky: 32
Registrován: 23.5.2010 18:47:49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mike Stalker »

Ossus, na palubě Jade Shadow

Děkovně koukám na Theeka: „Slibuji ti, že ti pomohu, abys své pomsty dosáhl, jak jen to bude v mé moci.“ Na znamení slibu se pěstí bouchnu do hrudi.

vesmír – hyperprostor

Chápavě se podívám za Theekem. Potom kouknu na Johna.
Když si představím, že by se to stalo jemu…
„Myslím, že bychom asi měli. Dokážu si představit, jak mu je,“ poslední slova spíše vydechnu než řeknu. Ta hrůza, co se mohlo stát Johnovi, který při mně vždycky stál, mne ubíjí.
Hlavně na to nemysli, stalo se to, co se stalo. Je to přirozené. Mysli na Sílu.
„H5F7, chvíli řiď, musím se na něco podívat,“ s těmi slovy jdu za Theekem do nákladového prostoru.“

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

vesmír - hyperprostor

Autopilot převzal řízení, zatímco John propočítával souřadnice na výstup z hyperprostoru u Coruscantu. Ty jsi mezitím chtěl Theeka trochu rozptýlit. Museli jste se přece vzchopit a doručit prosbu o pomoc jediům, kteří se s Lukem Skywalkerem vydali uctít památku Mary Jade...

V nákladním prostoru Jade Shadow bylo prázdno, žádné zásoby na palubě, bez nákladu jste mohli letět rychleji. Theek seděl na podlaze opřený o stěnu a nad něčím uvažoval. Teprve Tvůj příchod jej vytrhnul z přemýšlení a nepatrně s sebou trhl.
"Co se stalo? Něco s lodí?" zeptal se trochu zmateně Togrutan. Byl rozrušený, což se dalo chápat. Chtěl jsi jej povzbudit.
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
Mike Stalker
Učedník
Učedník
Příspěvky: 32
Registrován: 23.5.2010 18:47:49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mike Stalker »

vesmír – hyperprostor

„Ne nic se neděje, klidně seď,“ ujišťuji Theeka pohotově a rukama udělám uklidňující gesto. Posadím se vedle něj a rozhlédnu se po lodi.
Vážně to tu je velké. Nejsem tu, ale abych se rozhlížel.
Podívám se na Togrutana a uvidím rozrušení v jeho tváři. „Já…nevím jestli ti to pomůže, ale,“ na chvíli se odmlčím, abych se nadechnul a promyslel co dál, pak mne něco napadne, „nechtěl by sis zatrénovat? Mně to vždycky pomůže.“
Zvednu se a nabídnu ruku Theekovi, abych mu mohl pomoci postavit.

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

vesmír - hyperprostor

Theek se podíval trochu uraženě, trochu zděšeně: "Zatrénovat? Zbláznil jsi se?? Přišel jsem o kamaráda. Ten jediný mi rozumněl ze všech studentů, mohl jsem se s ním bavit o všem, byl to parťák do nepohody. Bowen mi byl nejblíž ze všech - kdyby umřel John, taky bys chtěl trénovat, abys zapomněl?" dodal a ve tváři se mu zračila zoufalost...

Odvrátil svou tvář od Tvé a snažil se uklidnit. Plán s rozptýlením pomocí trénování boje s mečem Ti tedy rozhodně nevyšel...

Naštěstí se ozval John, takže jsi se mohl přesunout za ním a nechat Theeka vyrovnávat se s osudem. S komunikátoru na zdi zazněl jeho ztísněný hlas: "Miku, myslím, že bys měl přijít za mnou..."
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
Mike Stalker
Učedník
Učedník
Příspěvky: 32
Registrován: 23.5.2010 18:47:49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mike Stalker »

vesmír – hyperprostor

Podívám se uraženě na Theeka. „Musím se ti přiznat, ale ano. Z vlastních zušeností vím, že na vztek, strach, smutek a podobné neduhy je nejlepší trénink boje. A navíc já…“ Na chvíli se odmlčím a hlavou mi proletí: Je skoro jako já. Ozval se Johnův hlas.
„Jo, hned tam běžím,“ zavolám a otočím se směrem k řídící kabině.
Mluvil nějak divně, doufám, že se nic nestalo. Raději bych se měl připravit.
Položím svou ruku na meč a pomalu jdu do řídící kabiny. „Co se děje?“ zeptám se, i když jsem ještě nevešel dovnitř.

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

vesmír - výstup z hyperprostoru

John zvedl zrak od přístrojových a řídících panelů zrovna ve chvíli, kdy se před ním otevřelo velkolepé panorama: Tisíce a miliony světelných bodů a čar jako by neustále někam ubíhala a spěchala někam daleko po obrovité kouli, s aglomerací, jaká neměla v galaxii obdoby. Říkalo se jí planeta, která nikdy nespí - to byl Coruscant.

orbita Coruscantu

Ovšem když jsi dorazil k pilotnímu stanovišti, idylka byla rázem fuč. John se s úžasem podíval na přístrojové desky, poté na Tebe a mohl jsi vidět, jak zbledl, že bys jej nepoznal. Mlčky ukázal na blikající kontrolku modré barvy s nápisem v basicu:

Kód: Vybrat vše

Ion drive
John se k Tobě znovu otočila vysvětlil situaci: "Při cestě hyperprostorem nevydržel podvětelný motor a generátor hlásí ztrátu pohonných hmot!" řekl, načež ztěžka polkl...

To mohlo znamenat jen jediné: Vaše přistání nebude z nejlehčích!
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
Mike Stalker
Učedník
Učedník
Příspěvky: 32
Registrován: 23.5.2010 18:47:49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mike Stalker »

orbita Coruscantu

Po Johnově vysvětlení jsem změnil barvu v obličeji jako on a nasucho jsem polknul. „Takže tím mi chceš říct, že budeme přistávat bez pomoci motoru? To bude, ale bolet!.“
Zatraceně, musím něco vymyslet, ale co? Opravit to nedokážem nikdo, ani jeden nejsme technik. A robot? To pochybuju. Kdybych uměl ovládat gravitaci, tak to půjde. Ale…
Z přemýšlení mne vytrhne nápad. „Johne, co si myslíš? Co kdybychom já, ty a Theek použili Sílu a zpomalili tak pád?“

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

orbita Coruscantu

John se na chvíli zamyslel, i když tušil, že času není na zbyt a každým okamžikem vstoupíte do gravitačnáho pole planety. Usilovně přemýšlel, zda Tebou podaný nápad je dobrý, či je nějaké jiné řešení.

Zdálo se, že nemůže na nic přijít, přičemž jsi spoléhal hlavně na něj, ale otázku za Tebe vyřešil překvapivě někdo jiný: "Mohli bychom to zkusit, i když tuhle masu plechu a součástek bude těžké zastavit..."
Ohlédl jsi se a z nákladového prostoru vystoupivšího Theeka jsi viděl zcela jinak, než před chvílí - odhodlaného, nezlomného, připraveného k akci! John se mimoděk usmál, když viděl Theeka zpátky v partě.

Ovšem teď jste museli logicky uvažovat: Řítili jste se nejspíše do obydlené části Coruscantu a pokud by se vám podařilo přistát, museli jste to udělat beze škod a ztrát na civilním obyvatelstvu. Tohle by vám nejvyšší představitelé Republiky dali nejspíš lidově řečeno pěkně vyžrat...

"Tady letová kontrola v Manarai Heights, Západní přístav. Hlaste své jméno a účel cesty. Máte nějaké potíže?" ozvalo se v komunikátoru. Bylo jasné, že tam dole už o vás vědí.
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
Mike Stalker
Učedník
Učedník
Příspěvky: 32
Registrován: 23.5.2010 18:47:49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mike Stalker »

orbita Coruscantu

Oddechl jsem si, když Theek souhlasil s mým plánem. Celou dobu jsem se bál, jestli to bude správné rozhodnutí. „Jenže kam přistát, tu plechovku neuřídíme, když ji budeme muset snažit udržet ve vzduchu.“ Čekal jsem, co napadne mé společníky, ale to ticho, kterého jsem se dočkal, přerušil komunikátor.
Rychle jsem k němu přispěchal a zavolal jsem do něj hlasem plným očekávání pomoci: „U komunikátoru padawan Mike Stalker, dále tu se mnou jsou mi dva společníci, taktéž padawani. Letíme na Coruscant podat zprávu Mistru Skywalkerovi. S lodí máme velké potíže, během letu nevydržel podsvětelný motor a ztrácíme palivo. Loď se tedy řítí. Potřebujeme pomoci s navigací a přístáním.“
Doufám, že nám pomohou. S chmurou jsem se dál díval střídavě komunikátor a na pohled, co se naskýtal z okna. Čekal jsem na odpověď.

Zamčeno

Zpět na „Dočasně uzavřené výcviky“