Doporučte film/seriál

Téma o jiných sci-fi filmech a seriálech.

Moderátor: Moderátoři

Re: Doporučte film/seriál

Příspěvekod UPIRIK2 » 07.1.2013 19:28:15

Z osobní zkušenosti můžu doporučit seriál Doctor Who z produkce Britské televize BBC. Můžu říci že zpočátku mě to taky nebralo a myslel jsem si že je to kravina, ale pak jsem na to jednou omylem klikl a tak mě to polechtalo bránici a také jsem byl potěšen, takže opravdu doporučuji každému sci-fi maniakovi.
Obrázek

Uživatelský avatar
UPIRIK2
Učedník
Učedník
 
Příspěvky: 63
Registrován: 06.1.2013 18:20:59
Bydliště: Knowhere

Re: Doporučte film/seriál

Příspěvekod Gnost Kohn » 13.1.2013 22:40:30

Původně jsem si chtěl přičíst jenom další příspěvek, ale pak jsem o tom přemýšlel a tak to tady trošku rozeberu.
Chtěl bych doporučit seriál Lovci duchů (anglicky Supernatural). Jedná se o.. no wiki to popisuje jako drama, horror, fantasy, action/adventure, thriller.
Tento seriál je o dvou bratrech Samovi a Deanovi, Kteří hledají svého otce, a který se stal lovcem duchů. Lovcem se stal, protože jeden z démonů zabil jeho ženu. Po této události je jejich otec začal cvičit v boji, naučil je falšovat kreditky, různé průkazy, odemykat zámky atd. Později chtěl Sam žít normální život a tak odešel studovat na univerzitu. Sam jen nepočítal s tím, že ho všechno stejně dožene.
Takhle se dá popsat děj první řady aniž bych vyzradil to hlavní. Většina českých popisů totiž zahrnují i spoiler z pilotu.
Tenhle rok se vysílá už 8. řada, která seriál vrátila z mého pohledu na úroveň vynikající, důvodem byla místy dost nudná 7.
Seriál se točí hlavně kolem dvou bratrů, jak jsem psal výš. Dean (Jensen Ackles) a Sam (Jared Padalecki) ve 4. řadě se k nim ale přidává další úžasná postava anděl Castiel (kvůli němu jsem se na to začla dívat... ta postava je geniální). Castiel střídá svůj status jako hlavní a vedlejší postava a v průběhu seriálu se jeho postava vyvine jako málo postav v seriálech, které jsem viděl.
Vrátím se ale k seriálu jako celku. Seriál je dobře natočený, efekty i hudba (hlavně pro seriál nyní už přirostlá písnička Carry on my wayward son od skupiny Kansas) a styl kombinace nadpřirozena, záhady, komedie a místy hororu je geniální. Koho by to zajímalo tak doporučuji shlédnout prvních řekneme 5-6 epizod. V prvních sedmi epizodách uvidíte zástupce hlavních záporáckých druhů, tedy různé druhy duchů, démona a dvě monstra (jak kdy se to dá popsat jako monstrum někteří vypadají normálně). Později se přidají i andělé, pohanští bohové, jezdci apokalypsy a další starší bytosti. Hlavními záporáky a teď myslím postavy jsou ale hlavně démoni, později i andělé... kdo by to řekl, ale i andělé jsou dost velcí zm*di. Někdo se může zeptat.. andělé a démoni.. je tam Bůh? Ano je, ale zdá se že ho vůbec nezajímá co se děje, zato Ďábel, archanděl Lucifer je docela sympaťák.
No.. rozepsal jsem se trošku víc. První dvě řady mají celkem jasný a jednoduchý úkol, třetí a čtvrtá jsou závod o čas, pátá je doslova apokalypsa. Původně bylo plánováno jen pět řad, ale seriál byl obnoven na šestou, poté sedmou a osmou. Šestá řada si stále drží svoje kouzlo sedmá si to neudržela spoiler ->(z mého pohledu je to absencí Castiela) a většina dílů sedmé řady je v podstatě to co už tady bylo, ta druhá polovina je na druhou stranu celkem dobrá. Osmá řada, kterou zrovna točí, překonala po sedmé řadě očekávání a produkuje opět vynikající díly. spoiler -> hodná Carterová z Hvězdné brány hraje zlýho anděla :)
Každopádně.. .zase jsem se rozepsal.. dávám seriálu následující hodnocení:
1. řada 10/10
2. řada 9/10
3. řada 9/10
4. řada 10/10
5. řada 10/10
6. řada 8/10
7. řada 7/10
8. řada 8/10
9. řada 8,5/10
10. řada 9/10
11. řada 9/10
12. řada po dvou dílech 10/10
takže celkově taková ta krásná 9/10 pro mě jako fanouška tohohle typu seriálů je Supernatural prostě geniální.
ps. doporučuji se na to dívat v angličtině s titulkama či bez.. podle toho jak kdo umí anglicky.. nadabovaných je jen 5 řad a ted dabing je teda strašněj.
Moderátor roku 2012, 2013, 2015
Obrázek
"Ó, padlý Cherube, mdlít ve práci
či muce - bídno vždy! tím jist však buď,
že dobrý čin již není úkol náš:
leč zlo vždy plodit pouhá naše slast!"
John Milton, Ztracený Ráj; kniha první, 157-160

Uživatelský avatar
Gnost Kohn
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
 
Příspěvky: 1938
Registrován: 19.9.2009 11:19:07
Bydliště: Pandemonium

Re: Doporučte film/seriál

Příspěvekod Lance Skywalker » 13.1.2013 23:36:25

Keď už ide o to, určite by si mal každý pozrieť seriál z produkcie HBO s názvom Game of Thrones (Hra o tróny). Je natočený na motívy rovnomennej knihy od George R.R. Martina, ktorý má momentálne už 5 zo siedmych avizovaných dielov. Celá séria nesie názov Song of Ice and Fire (Pieseň Ľadu a Ohňa). Na HBO už vyšli prvé dve série, ktoré mapujú prvé dve knihy od Martina s názvami Game of Thrones (1. séria) a Clash of Kings (2. séria). Ďalšie knihy Storm of Swords, Feast for Crows a Dance with Dragons plánuje HBO spracovať tiež. 3. séria, bude niesť názov Storm of Swords a začne sa vysielať 31.3.2013. Ďalšie dve avizované knihy budú niesť názvy Winds of Winter a Dream of Spring a George Martin verí, že ich dokončí do roku 2020 (predchádzajúce diela vychádzali niekedy aj s 5-ročným rozostupom). Príbeh sa odohráva v mystickej krajine Siedmych Kráľovstiev, v ktorom bojuje o Železný Trón niekoľko veľkých a starobylých rodov. Ak chcete vedieť viac, rozhodne si prečítajte alebo pozrite tento seriál na HBO.

Zároveň odporúčam aj iné seriály z produkcie HBO, ako napríklad Spartacus: Blood and Sand, či The Pacific, ktoré sú veľmi dobrým a reálnym spracovaním historických tém.
Uživatelský avatar
Lance Skywalker
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
 
Příspěvky: 552
Registrován: 08.9.2012 16:59:10
Bydliště: Zlín, Czech Republic

Re: Doporučte film/seriál

Příspěvekod Gnost Kohn » 31.8.2016 07:00:02

Dnes vám velký G doporučí dva sci-fi seriály.

Defiance

Tenhle seriál dokonce má i MMO střílečku, která je tie-in, takže jsou tam úkoly, ve kterých vystupují hlavní postavy a úkoly se odehrávají (ty hlavní teda) i mezi epizodami. Jinak je to takovej průměr. Ale to hlavní, seriál se odehrává v roce 2046 po napadení země unií mimozemských civilizací, které mezi sebou taky bojovaly a částečně teraformaci. Takže část Země mají emzáci a část lidi, ale v jednom městě... Defiance vznikla taková neutrální půda. A to je dá se říct i ten problém. Hlavní hrdina je ex voják, má adoptivní emzáckou dceru, de-facto se stane šerifem Defiance, docela cool chlápek.
Osobně bych řekl, že seriál dobře pracoval s hlavníma postavama a rozhodně byly zajímavé. Občas se nebál zabíjet ty hlavní (vedlejší hlavní - mimo hlavní duo). A celkově práce s postavama, jejich vývoj.

Seriál jel 3 série - 38 dílů, jak víme, Syfy rádo ukončuje dobré seriály a nechává jet dál sračky. Na druhou stranu dostal seriál poměrně důstojný a logický konec. Netrpěl zbytečným natahováním. Takže doporučuji. Celkem se v seriálu vyskytuje 8 inteligentních mimozemských druhů, z čehož 4-5 jich je prozkoukaných poměrně dobře, co se týče kultury a zvyků, ten zbytek... no, byly tam důvody proč to nešlo.

Celkově bych seriál hodnotil poměrně kladně, mě osobě se líbil... Na jednu stranu jsem rád, že skončil bez natahování, na druhou bych uvítal ještě alespoň jednu řadu, pokud by ale třetí skončila jinak samozřejmě, protože seirál ukočnili až dlouho po odvysílání posledního dílu, takže si nedokážu představit, jak by další řada pokračovala. Ale osobě myslím, že to stojí za shlédnutí.


Killjoys

Tohle je poněkud novější seriál. Každá řada má 10 dílů a během pár dnů má být poslední z druhé řady. Je poněkud jiného rázu, než ten Defiance. Neodehrává se na Zemi, ale někde jinde, vesmír, galaxie. Hlavním dějištěm je určité seskupení planet a měsíců, které vlastní a ovládá jistá firma, ale všechno je dost daleko od míru. Naši hrdinové - zmetci jsou členové organizace Killjoys, která loví lidi, věci apod za peníze. Jsou posazeni v určité rovině mimo zákon, mimo armádu, policii a tak. Celkově dostávají určité zakázky a pod.
Hlavní hrdinové jsou technik - lovec odměn, jeho bratr voják a buchta zabiják. Jo a taky mají loď "Lucy" s umělou inteligencí.

Zatím jsem shlédl jen první řadu, ale myslím že si seriál vede obstojně. Tři hlavní postavy a pár dalších dává seriálu dost prostoru k tomu nahlédnout do postav, což se podlě mě celkem podařilo, protože všichni dostávají dost prostoru. Pokud se chcete podívat na seriál, kde jsou hlavní postavy... no řekněme narovinu docela zmetci, jako co chcete čekat od lovců odměn, tak si rozhodně myslím, dejte tomu šanci. Je to spíš taková oddechovka, než typ, jako je třeba Galactica.

Jo a nečekejte mimozemšťany, tady žádní nejsou a taky vás seriál nezatěžuje miliardou technoblábolů, po čem přemýšlíte, co to vlastně znamená a proč to tam bylo.
Moderátor roku 2012, 2013, 2015
Obrázek
"Ó, padlý Cherube, mdlít ve práci
či muce - bídno vždy! tím jist však buď,
že dobrý čin již není úkol náš:
leč zlo vždy plodit pouhá naše slast!"
John Milton, Ztracený Ráj; kniha první, 157-160

Uživatelský avatar
Gnost Kohn
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
 
Příspěvky: 1938
Registrován: 19.9.2009 11:19:07
Bydliště: Pandemonium

Re: Doporučte film/seriál

Příspěvekod Gnost Kohn » 26.6.2017 16:46:58

Dnešní tři seriály se nesou ve víru DC komiksů a jejich adaptací.

Constantine

Hellblazer běžel 13 dílů, nbež ho předčasně ukončilo NBC jednou se objevil v seriálu Arrow (CW) a dostane vlastní animovaný seriál, který může dát šanci obnovení seriálu pod CW.

O co jde, kdo neví? John Constantine je exorcista, demonolog a mistr temných umění, což rozhazuje na svých vizitkách, kde se objeví. Unaven ze své práce se nechává zavřít do blázince, ale sled událostí jej donutí vrátit se do práce.
Seriál má daleko blíže ke komiksové předloze, než film s Keanu Reevesem. Dost se podobá seriálu Supernatural ale zároveň je dost odlišný. Má solidní příběh, který dobře kombinuje a střídá vážnou atmosféru a humor. Takže pokud se chcete podívat na arogantního brita v kabátu, co kouří jednu za druhou, chlastá a loví při tom démony, duchy a jiný potěr, můžete dát šanci Constantinovi.

Mezi pilotem/prvním a druhým dílem se změní postava Constantinovy společnice, takže si na tu první moc nezvykejte. Z hlediska postav argumentovali, že nechtěli vést příběh směrem, kterým by šel s první postavou a příběhově je to odůvodněno poměrně dobře.Lucifer

Lucifer má ke své předlože oproti Constantinovi dost daleko. Nadpřirozené drama s všemocným Světlonošem to přímo není, ale spíše kriminální nadpřirozená alegorie, která si zvládá při tom všem udržet vážnost. Lucifer momentálně jede do třetí řady s tím, že první řada měla 13 a druhá 18 dílů.

Lucifer má oproti Constantinovi, či Supernaturalu blíže ke komedii, což z něj ale nedělá horší seriál. Lucifer se prostě v Pekle nudil, tak zavřel bránu, zahodil klíč a odjel do Los Angeles plnit lidská přání.... za určitou cenu a otevřel si vlastní klub, ve kterém trávil až do prvního dílu většinu svého času hraním na piáno, pitím a důvěrnou mezilidskou interakcí.Gotham

Všichni to známe, rodiče Bruce Wayna umřeli a po letech výcviku s honbou za pomstou (spravedlností) se z něj stal Batman. No, ale co se dělo v těch letech mezi? Jak vznikli záporáci, jako Riddler, Penguin, Two Face, Joker, Mr. Freeze, Catwoman?

Seriál se zaměřuje na několik postav. Primárně je to James Gordon s tím, že v určitých dílech dostává více prostoru Bruce s Alfrédem. Mimo to se seznámíme s Penguinem a Riddlerem poměrně brzo v příběru s tím, že postupně dostávají více prostoru, jak se blíží ke svým komiksovým předlohám.

Tady není moc co více říct... pokud máte rádi Batmana a hlavně jeho záporáky, rozhodně stojí za to vyzkoušet Gotham, protože s každou řadou přibude nějaký další záporák.
Moderátor roku 2012, 2013, 2015
Obrázek
"Ó, padlý Cherube, mdlít ve práci
či muce - bídno vždy! tím jist však buď,
že dobrý čin již není úkol náš:
leč zlo vždy plodit pouhá naše slast!"
John Milton, Ztracený Ráj; kniha první, 157-160

Uživatelský avatar
Gnost Kohn
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
 
Příspěvky: 1938
Registrován: 19.9.2009 11:19:07
Bydliště: Pandemonium

Re: Doporučte film/seriál

Příspěvekod Gnost Kohn » 03.7.2017 00:36:35

Penny Dreadful

Hororové drama, co se dočkalo rozuzlení po třech řadách po ukončení scénáristy, kteří již svůj příběh řekli (tvrdí to). Seriál má svůj začátek a konec ve 27 dílech. Seriál bere osudy postav z klasických hororů a zamotává je do jednoho příběhu, kdy se spolu setkávají postavy, jako Lawrence Talbot, Viktor Frankenstein, nebo Dorian Gray.

Jede zde několik dějových linek s tím že epizody jsou dost centrické, takže máte díl zaměřený z 80% na Frankensteina a jeho monstra, nebo 50:50 Doriana Graye a Vanessu Ives (hlavní postava - Eva Green).
Seriál postupně odkrývá příběh a hlavní část rozvine ve druhé řadě. Minulost většiny postav se však dozvíte úplně až v poslední řadě, i když si myslíte, že už víte vše. Neplýtvali sexem a zvrhlostí, což může někomu vadit, ale ve třetí řadě probíhá už jen hustý a napínavý příběh.

Za mě měl seriál solidní efekty, příběh, atmosféru a práci s postavami. Hlavními favority jsou samozřejmě Frankenstein a jeho monstrum, jehož charakterový růst je možná největší ze všech ostatních postav. Každá postava zvládala určitým způsobem překvapit ať už činny, nebo minulostí i ve třetí řadě, která byla podle mě nejlepší. Seriál rozhodně stojí za zkoušku. Jednou z nejlepších scén bych spoiloval, ale šlo o scénu ze třetí řady, kdy se spolu baví dva hlavní záporáci, přičemž jedna z hlavních postav jen přihlíží.


Hannibal

Hannibal, jak již název napovídá je seriál založen na knížní předloze postavy Hannibala Lectera. Seriál má stejně, jako předchozí tři řady, ale o 39 dílech. Dvě řady mají vlastní příběh, příčemž první půlka třetí řady adaptuje knihu Hannibal (druhá kniha, druhý film) druhá půlka adaptuje Rudého Draka (první kniha, třetí film).
O příběhu moc nemusím vyprávět, většina lidí bude znát Hannibala. Primárně jde o vztah "detektiva" Grahama a jeho psychologa Hannibala Lectera. Kdy Graham je hlavním hrdinou a Lecter pendluje mezi záporákem a něčím mezi.

Seriál nešetřil solidními zvraty, hraním si s vnímáním psychóz a halucinacemi hlavního hrdiny, kterého ovlivňuje někdo, od koho by to nečekal. Práce s postavami opět vynikající.

Pro slabé žaludky, či povahy tento seriál určitě nění, protože "jen" mrtvé tělo se zde asi nevyskytuje... minimálně jde o krvavou vraždu a to minimálně.... ale co očekávat od seriálu, kde je hlavní postava kanibal co?
Vlastním názorem je, že všchna ta krev a zvrácenost jednotlivých vražd, které zde vyšetřují jsou vedlejší, hlavním tématem je psychologie a vztahy postav, motivy vrahů a podobná témata... takže pokud hledáte něco takového, rozhodně zkuste zkouknout.
Moderátor roku 2012, 2013, 2015
Obrázek
"Ó, padlý Cherube, mdlít ve práci
či muce - bídno vždy! tím jist však buď,
že dobrý čin již není úkol náš:
leč zlo vždy plodit pouhá naše slast!"
John Milton, Ztracený Ráj; kniha první, 157-160

Uživatelský avatar
Gnost Kohn
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
 
Příspěvky: 1938
Registrován: 19.9.2009 11:19:07
Bydliště: Pandemonium

Předchozí

Zpět na Další sci-fi filmy a seriály

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník