Moderátorský kodex

Zde najdete pravidla, ale také info, jak se on-line hry zúčastnit. Nachází se zde i informace, které mohou pomoci při řešení problémů s Akademií.

Moderátorský kodex

Příspěvekod MrTukan » 01.11.2009 13:08:15

Moderátorský kodex
soubor ustanovení o chování a práci moderátora

Timto kodexem je povinen řídit se každý moderátor i kandidát na moderátora.

§1
Moderátor nesmí porušovat pravidla fóra Force Academy/Akademie Síly (dále jen AS) a musí je dokonale ovládat.

§2
(1) Moderátor je povinen dohlížet na dodržování pravidel, editovat a upozorňovat hráče ve VŠECH topicích fóra i na SB.
(2) V případě méně závažných prohřešků moderátor využívá institutu "Varování". Pokud varuje hráče s větším počtem "Varování" oznámí tuto skutečnost i v sekci Moderátoři.
(3) V případě závažnějších prohřešků, se kterými si moderátor nebude schopen poradit sám prostřednictvím "Varování", udělí "Varování" a ihned kontaktuje administrátory fóra zkrze sekci Moderátoři, v případně urgentní závažnosti ihned jakýmkoli přiměřeným prostředkem (např. ICQ).

§3
(1) Moderátor je povinen vždy přijímat nové přihlášky a dohlížet zda jsou v souladu s pravidly. Současně je povinen vytvářet pro takové přijaté hráče nové výcviky a v nich je vést.
(2) Moderátor je povinen po ukončení tréninku nebo mise ohodnotit hráče v závěrečném hodnocení, kde se moderátor souhrně vyjádří na základě průběhu výcviku/mise k výkonu hráče a určí, které ze schopnosti si hráčova postava osvojila či vylepšila se v nich a naopak ve kterých se zhoršila nebo je ztratila.
(3) Pokud má plné kapacity, musí takové hráče předat jinému moderátorovi.

§4
Moderátor vede jen tolik výcviků a misí, které je schopen zvládnout a vede o nich i o své vytíženosti patřičný zápis v podobě měsíčních reportů (do topicu Vedené mise a výcviky v Moderátorech), kterými informuje administrátory o svých stavech a dohromady o tom, zda moderátoři pokryjí všechny hráče. Takové výpisy slouží jako informativní přehled i pro samotného moderátora a jeho kolegy.

§5
Moderátor je povinen sledovat dění v sekci Moderátorů a aktivně se zapojovat do komunikace k udržování informovanosti.

§6
(1) Moderátor má zvláštní právo a vůči svým dobrým hráčům i povinnost nominovat v každém měsíci jednoho ze svých hráčů na post Hráče měsíce.
(2) Moderátor je povinen každý měsíc hlasovat pro jednoho z kandidátů. Je taktéž povinen přidat svůj příspěvek i v případě, že nenominuje žádného hráče.

§7
Moderátor je autorita a jako taková by měl reprezentovat post, který zastává nejen dodržováním pravidel, ale také svým celkovým vystupováním, chováním a slušnou mluvou na úrovni zejména k novým hráčům.

§8
Moderátor má právo podílet se na vývoji a rozvoji fóra. Čímž jsou myšleny i jeho osobní projekty, které má právo vytvářet.

§9
Moderátor má právo podílet se na údržbě a obohacování archívů avšak pouze se souhlasem správce archívů.

§10
Moderátor je povinen pravidelně sledovat Nástěnku v sekci Moderátorů, kde budou administrátoři i moderátoři vyvěšovat novinky, shrnovat důležité info či bude vedena evidence hříšných moderátorů. (Více přímo v určeném topicu.) Každý moderátor má právo tuto nástěnku editovat a přispívat do ni podle aktuálních potřeb.

§11
Moderátor je povinen informovat o své delší nepřítomnosti nebo indispozici v sekci tomu určené. Současn by neměl zapomenout informovat své hráče a také administrátory i jinými prostředky (pokud jde o dlouhodobější problém).

§12
Moderátor je povinen být vždy objektivní a spravedlivý ve vedení svých hráčů. Pokud se dostane do úzkých a neví si rady, může požádat o konzultaci jiného moderátora nebo administrátora.

§13
Moderátor nesmí úmyslně přehlížet žádný svůj výcvik ani misi vedenou zejména hráčům a musí na ni reagovat podle svých možností v co nejkratším čase.

§14
(1) Moderátor je povinen řídit se ve všech oblastech svého působení manuály, návody a dalšími pokyny zapsanými administrátory v příslušné sekci Moderátoři.
(2) V případě, že by takový manuál, návod nebo pokyn odporoval pravidlům AS nebo byl neslučitelný s Moderátorským kodexem, je moderátor povinen tuto skutečnost oznámit adminstrátorům.
Obrázek

Moderátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít svůj výcvik.
Administrátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít.
Aneb všichni jsme si rovni, nekteří jsme si však rovnější.
Uživatelský avatar
MrTukan
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 2565
Registrován: 22.3.2008 23:43:55
Bydliště: Olmitz

Zpět na Pravidla, návod ke hře, pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron